Midnight Commander - en to pl translation catalogue (1228 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
pl: Ostrzeżenie: nie można wczytać listy stron kodowych

en: 7-bit ASCII
pl: 7-bitowe ASCII

en: Cannot translate from %s to %s
pl: Nie można przetłumaczyć z %s na %s

en: Event system already initialized
pl: System zdarzeń został już zainicjowany

en: Failed to initialize event system
pl: Zainicjowanie systemu zdarzeń się nie powiodło

en: Event system not initialized
pl: System zdarzeń nie został zainicjowany

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
pl: Proszę sprawdzić dane wejściowe. Niektóre parametry są PUSTE.

en: Unable to create group '%s' for events!
pl: Nie można utworzyć grupy „%s” dla zdarzeń.

en: Unable to create event '%s'!
pl: Nie można utworzyć zdarzenia „%s”.

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
pl: Plik „%s” jest teraz modyfikowany.
    Użytkownik: %s
    Identyfikator procesu: %d

en: File locked
pl: Zablokowany plik

en: &Grab lock
pl: &Ustaw blokadę

en: &Ignore lock
pl: Z&ignoruj blokadę

en: Cannot create %s directory
pl: Nie można utworzyć katalogu %s

en: FATAL: not a directory:
pl: KRYTYCZNE: nie jest katalogiem:

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
pl: Liczba jest poza zakresem (powinna być w zakresie bajtów, 0 <= n <= 0xFF, wyrażone szesnastkowo)

en: Invalid character
pl: Nieprawidłowy znak

en: Unmatched quotes character
pl: Niepasujący cudzysłów

en: Hex pattern error at position %d:
    %s.
pl: Błąd wzoru szesnastkowego w miejscu %d:
    %s.

en: Search string not found
pl: Nie odnaleziono wyszukiwanego napisu

en: Not implemented yet
pl: Jeszcze nie zaimplementowane

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
pl: Liczba tokenów zastąpienia nie jest równa liczbie odnalezionych tokenów

en: Invalid token number %d
pl: Nieprawidłowy token o numerze %d

en: Regular expression error
pl: Błąd wyrażenia regularnego

en: No&rmal
pl: &Zwykły

en: Re&gular expression
pl: Wyrażenie re&gularne

en: He&xadecimal
pl: &Szesnastkowo

en: Wil&dcard search
pl: &Wyszuk. wieloznaczników

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
pl: Nie można wczytać skórki „%s”.
    Wczytano domyślną

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
pl: Nie można przetworzyć skórki „%s”.
    Wczytano domyślną

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
pl: Nie można użyć skórki „%s” za pomocą obsługi kolorów 24-bitowych:
    %s
    Wczytano domyślną

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
pl: Nie można użyć skórki „%s” za pomocą obsługi 256
    kolorów na terminalu nie dysponującym 256 kolorami.
    Domyślna skórka nie została wczytana

en: True color not supported with ncurses.
pl: Kolory 24-bitowe nie są obsługiwane za pomocą biblioteki ncurses.

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
pl: Terminal nie obsługuje nawet 256 kolorów.

en: True color not supported in this slang version.
pl: Kolory 24-bitowe nie są obsługiwane w tej wersji biblioteki S-Lang.

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
pl: Należy ustawić „COLORTERM=truecolor”, jeśli terminal naprawdę obsługuje kolory 24-bitowe.

en: Function key 1
pl: 1 klaw. funkcyjny

en: Function key 2
pl: 2 klaw. funkcyjny

en: Function key 3
pl: 3 klaw. funkcyjny

en: Function key 4
pl: 4 klaw. funkcyjny

en: Function key 5
pl: 5 klaw. funkcyjny

en: Function key 6
pl: 6 klaw. funkcyjny

en: Function key 7
pl: 7 klaw. funkcyjny

en: Function key 8
pl: 8 klaw. funkcyjny

en: Function key 9
pl: 9 klaw. funkcyjny

en: Function key 10
pl: 10 klaw. funkcyjny

en: Function key 11
pl: 11 klaw. funkcyjny

en: Function key 12
pl: 12 klaw. funkcyjny

en: Function key 13
pl: 13 klaw. funkcyjny

en: Function key 14
pl: 14 klaw. funkcyjny

en: Function key 15
pl: 15 klaw. funkcyjny

en: Function key 16
pl: 16 klaw. funkcyjny

en: Function key 17
pl: 17 klaw. funkcyjny

en: Function key 18
pl: 18 klaw. funkcyjny

en: Function key 19
pl: 19 klaw. funkcyjny

en: Function key 20
pl: 20 klaw. funkcyjny

en: Completion/M-tab
pl: Uzupełnianie/M-tab

en: Up arrow
pl: Strzałka w górę

en: Down arrow
pl: Strzałka w dół

en: Left arrow
pl: Strzałka w lewo

en: Right arrow
pl: Strzałka w prawo

en: End key
pl: Klawisz End

en: / on keypad
pl: / na klaw. numer.

en: * on keypad
pl: * na klaw. numer.

en: - on keypad
pl: - na klaw. numer.

en: + on keypad
pl: + na klaw. numer.

en: Left arrow keypad
pl: Strzałka w lewo na klaw. numer.

en: Right arrow keypad
pl: Strzałka w prawo na klaw. numer.

en: Up arrow keypad
pl: Strzałka w górę na klaw. numer.

en: Down arrow keypad
pl: Strzałka w dół na klaw. numer.

en: Home on keypad
pl: Home na klaw. numer.

en: End on keypad
pl: End na klaw. numer.

en: Page Down keypad
pl: Page Down na klaw. numer.

en: Page Up keypad
pl: Page Up na klaw. numer.

en: Insert on keypad
pl: Insert na klaw. numer.

en: Delete on keypad
pl: Delete na klaw. numer.

en: Enter on keypad
pl: Enter na klaw. numer.

en: Function key 21
pl: 21 klaw. funkcyjny

en: Function key 22
pl: 22 klaw. funkcyjny

en: Function key 23
pl: 23 klaw. funkcyjny

en: Function key 24
pl: 24 klaw. funkcyjny

en: A1 key
pl: Klawisz A1

en: C1 key
pl: Klawisz C1

en: Asterisk
pl: Gwiazdka

en: Dot
pl: Kropka

en: Less than
pl: Mniej niż

en: Great than
pl: Więcej niż

en: Equal
pl: Znak równości

en: Comma
pl: Przecinek

en: Apostrophe
pl: Apostrof

en: Colon
pl: Dwukropek

en: Semicolon
pl: Średnik

en: Exclamation mark
pl: Wykrzyknik

en: Question mark
pl: Znak zapytania

en: Ampersand
pl: Et

en: Dollar sign
pl: Znak dolara

en: Quotation mark
pl: Cudzysłów

en: Percent sign
pl: Znak procenta

en: Caret
pl: Kareta

en: Tilda
pl: Tylda

en: Prime
pl: Prim

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Understrike
pl: Przekreślenie

en: Pipe
pl: Potok

en: Left parenthesis
pl: Lewy nawias okrągły

en: Right parenthesis
pl: Prawy nawias okrągły

en: Left bracket
pl: Lewy nawias

en: Right bracket
pl: Prawy nawias

en: Left brace
pl: Lewy nawias klamrowy

en: Right brace
pl: Prawy nawias klamrowy

en: Tab key
pl: Klawisz Tab

en: Space key
pl: Klawisz spacji

en: Slash key
pl: Klawisz ukośnika

en: Backslash key
pl: Klawisz odwrotnego ukośnika

en: Number sign #
pl: Znak liczby #

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
pl: Znak at

en: The TERM environment variable is unset!
pl: Zmienna środowiskowa TERM nie jest ustawiona.

en: Cannot check SIGWINCH pipe
pl: Nie można sprawdzić potoku SIGWINCH

en: 
    Cannot create pipe for SIGWINCH: %s (%d)
pl: 
    Nie można utworzyć potoku dla SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure write end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
pl: 
    Nie można skonfigurować końca zapisu potoku SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure read end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
pl: 
    Nie można skonfigurować końca odczytu potoku SIGWINCH: %s (%d)

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
pl: Rozmiar ekranu %d×%d nie jest obsługiwany.
    Proszę sprawdzić zmienną środowiskową TERM.

en: Cannot create pipe descriptor
pl: Nie można utworzyć deskryptora potoku

en: Cannot create pipe streams
pl: Nie można utworzyć strumieni potoku

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
pl: Nieoczekiwany błąd w select() podczas odczytywania danych z procesu potomnego:
    %s

en: Cannot close pipe descriptor (p == NULL)
pl: Nie można zamknąć deskryptora potoku (p == NULL)

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
pl: Nieoczekiwany błąd w waitpid():
    %s

en: Directory cache expired for %s
pl: Pamięć podręczna katalogu dla %s wygasła

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
pl: %s: %s: %s %3d%% (%lld) przesłanych bajtów

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
pl: %s: %s: %s %lld przesłanych bajtów

en: Starting linear transfer...
pl: Rozpoczynanie przesyłu liniowego…

en: Getting file
pl: Pobieranie pliku

en: Changes to file lost
pl: Utracono zmiany w pliku

en: %s is not a directory
pl: %s nie jest katalogiem

en: Directory %s is not owned by you
pl: Katalog %s nie należy do ciebie

en: Cannot set correct permissions for directory %s
pl: Nie można ustawić odpowiednich uprawnień dla katalogu %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego %s: %s

en: Temporary files will be created in %s
pl: Pliki tymczasowe zostaną utworzone w %s

en: Temporary files will not be created
pl: Pliki tymczasowe nie zostaną utworzone

en: Press any key to continue...
pl: Naciśnięcie dowolnego klawisza kontynuuje…

en: Cannot parse:
pl: Nie można przetworzyć:

en: More parsing errors will be ignored.
pl: Kolejne błędy przetwarzania zostaną zignorowane.

en: Internal error:
pl: Błąd wewnętrzny:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Screens
pl: Ekrany

en: History
pl: Historia

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
pl: Czyszczenie historii

en: Do you want clean this history?
pl: Wyczyścić tę historię?

en: &Yes
pl: &Tak

en: &No
pl: &Nie

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Background process:
pl: Proces w tle:

en: Error
pl: Błąd

en: &Abort
pl: &Przerwij

en: Displays the current version
pl: Wyświetla bieżącą wersję

en: Print data directory
pl: Wyświetla katalog danych

en: Print extended info about used data directories
pl: Wyświetla rozszerzone informacje o używanych katalogach danych

en: Print configure options
pl: Wyświetla opcje konfiguracji

en: Print last working directory to specified file
pl: Wyświetla ostatni katalog roboczy do podanego pliku

en: <file>
pl: <plik>

en: Enables subshell support (default)
pl: Włącza obsługę podpowłoki (domyślne)

en: Disables subshell support
pl: Wyłącza obsługę podpowłoki

en: Log ftp dialog to specified file
pl: Zapisuje dziennik FTP do podanego pliku

en: Launches the file viewer on a file
pl: Uruchamia podgląd pliku

en: Edit files
pl: Modyfikuje pliki

en: <file> ...
pl: <plik> …

en: Forces xterm features
pl: Wymusza funkcje programu xterm

en: Disable X11 support
pl: Wyłącza obsługę X11

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
pl: Próbuje użyć poprzedniej metody śledzenia wyróżnienia myszy

en: Disable mouse support in text version
pl: Wyłącza obsługę myszy w trybie tekstowym

en: Tries to use termcap instead of terminfo
pl: Próbuje użyć termcap zamiast terminfo

en: To run on slow terminals
pl: Aby uruchomić na powolnych terminalach

en: Use stickchars to draw
pl: Używa prostych znaków do rysowania

en: Resets soft keys on HP terminals
pl: Przywraca klawisze programowe na terminalach HP

en: Load definitions of key bindings from specified file
pl: Wczytuje definicje skrótów klawiszowych z podanego pliku

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
pl: Bez wczytywania definicji skrótów klawiszowych z podanego pliku, użycie domyślnych

en: Requests to run in black and white
pl: Żąda uruchomienia w trybie czarno-białym

en: Request to run in color mode
pl: Żąda uruchomienia w trybie kolorowym

en: Specifies a color configuration
pl: Podaje konfigurację kolorów

en: <string>
pl: <ciąg>

en: Show mc with specified skin
pl: Wyświetla program mc za pomocą podanej skórki

note: TRANSLATORS: don't translate keywords
en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
pl: --colors KEYWORD={TEKST},{TŁO},{ATR}:SŁOWO_KLUCZOWE2=…
    
    {TEKST}, {TŁO} i {ATR} można pominąć, zostaną użyte wartości domyślne
    
     Słowa kluczowe:
       Globalne:     errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Wyświetlanie plików: normal, selected, marked, markselect
       Okna dialogowe: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menu:         menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Menu wyskakujące: pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Edytor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Przeglądarka: viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Pomoc:        helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

note: TRANSLATORS: don't translate color names and attributes
en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
pl: Standardowe kolory:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray i white
    
    Rozszerzone kolory, kiedy dostępnych jest 256 kolorów:
       color16 do color255 lub rgb000 do rgb555 i gray0 do gray23
    
    Atrybuty:
       bold, italic, underline, reverse, blink; można dołączyć więcej za pomocą „+”

en: Color options
pl: Opcje kolorów

en: [+lineno] file1[:lineno] [file2[:lineno]...]
pl: [+nr-wiersza] plik1[:nr-wiersza] [plik2[:nr-wiersza]…]

en: file
pl: plik

en: file1 file2
pl: plik1 plik2

en: [this_dir] [other_panel_dir]
pl: [ten_katalog] [katalog_w_drugim_panelu]

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
pl: 
    Proszę wysyłać raporty błędów (w języku angielskim, wraz
    z wyjściem polecenia „mc -V”) jako zgłoszenia na stronie
    www.midnight-commander.org

en: Main options
pl: Główne opcje

en: Terminal options
pl: Opcje terminala

en: Arguments parse error!
pl: Błąd podczas przetwarzania parametrów.

en: No arguments given to the viewer.
pl: Nie podano parametrów dla przeglądarki.

en: Two files are required to invoke the diffviewer.
pl: Wymagane są dwa pliki, aby wywołać program diffviewer.

en: Background protocol error
pl: Błąd protokołu komunikacji w tle

en: Reading failed
pl: Odczytanie się nie powiodło

en: Background process error
pl: Błąd procesu w tle

en: Unknown error in child
pl: Nieznany błąd procesu potomnego

en: Child died unexpectedly
pl: Proces potomny został niespodziewanie zakończony

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
pl: Proces w tle próbuje przesłać więcej parametrów, niż
    można obsłużyć.

en: &Dismiss
pl: &Odrzuć

en: Enter search string:
pl: Wyszukiwany napis:

en: Cas&e sensitive
pl: Rozróżniani&e wielkości

en: &Backwards
pl: &Wstecz

en: &Whole words
pl: &Całe słowa

en: &All charsets
pl: W&szystkie zestawy znaków

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Search is disabled
pl: Wyszukiwanie jest wyłączone

en: Cannot create temporary diff file
    %s
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku różnicy
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
pl: Nie można utworzyć pliku zapasowego
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku łączenia
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
pl: Naj&szybszy (przyjmuje duże pliki)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
pl: &Minimalny (wyszukuje mniejszy zestaw zmian

en: Diff algorithm
pl: Algorytm różnicy

en: Diff extra options
pl: Dodatkowe opcje różnicy

en: &Ignore case
pl: &Ignorowanie wielkości znaków

en: Ignore tab &expansion
pl: Ignorowanie rozsz&erzeń tabulacji

en: Ignore &space change
pl: Ignorowanie zmian &spacji

en: Ignore all &whitespace
pl: Ignorowanie &wszystkich spacji

en: Strip &trailing carriage return
pl: Skracanie &kończących znaków CR

en: Diff Options
pl: Opcje różnicy

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit is disabled
pl: Modyfikacja jest wyłączona

en: Goto line (left)
pl: Przejdź do wiersza (po lewej)

en: Goto line (right)
pl: Przejdź do wiersza (po prawej)

en: Enter line:
pl: Wiersz:

en: ButtonBar|Help
pl: Pomoc

en: ButtonBar|Save
pl: Zapisz

en: ButtonBar|Edit
pl: Edycja

en: ButtonBar|Merge
pl: Połącz

en: ButtonBar|Search
pl: Szukaj

en: ButtonBar|Options
pl: Opcje

en: ButtonBar|Quit
pl: Kończ

en: Quit
pl: Zakończ

en: File(s) was modified. Save with exit?
pl: Plik został zmodyfikowany. Zapisać przez zakończeniem?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
pl: Program Midnight Commander jest wyłączany.
    Zapisać zmodyfikowane pliki?

en: Diff:
pl: Różnica:

en: "%s" is a directory
pl: „%s” jest katalogiem

en: Cannot stat "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia stat na „%s”
    %s

en: Diff viewer: invalid mode
pl: Przeglądarka różnic: nieprawidłowy tryb

en: Two files are needed to compare
pl: Wymagane są dwa pliki do porównania

en: Loading: %3d%%
pl: Wczytywanie: %3d%%

en: Loading...
pl: Wczytywanie…

en: Cannot open %s for reading
pl: Nie można otworzyć %s do odczytania

en: Load file
pl: Wczytaj plik

en: Error reading %s
pl: Błąd podczas odczytywania %s

en: Cannot get size/permissions for %s
pl: Nie można uzyskać rozmiaru/uprawnień dla %s

en: "%s" is not a regular file
pl: „%s” nie jest zwykłym plikiem

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
pl: Plik „%s” jest za duży.
    Otworzyć go mimo to?

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Error reading from pipe: %s
pl: Błąd podczas odczytywania potoku: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
pl: Nie można otworzyć potoku do odczytania: %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
pl: Plik ma twarde dowiązania. Odłączyć przez zapisaniem?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
pl: Plik został zmodyfikowany przez inny program. Zapisać mimo to?

en: Error writing to pipe: %s
pl: Błąd podczas zapisywania do potoku: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
pl: Nie można otworzyć potoku do zapisywania: %s

en: Cannot open file for writing: %s
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisywania: %s

en: The file you are saving does not end with a newline.
pl: Zapisywany plik nie kończy się nowym wierszem.

en: C&ontinue
pl: K&ontynuuj

en: &Do not change
pl: Bez &zmiany

en: &Unix format (LF)
pl: Format &UNIX (LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
pl: Format &Windows/DOS (CR LF)

en: &Macintosh format (CR)
pl: Format &Macintosh (CR)

en: Enter file name:
pl: Nazwa pliku:

en: Change line breaks to:
pl: Zmiana łamania wierszy na:

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: &Quick save
pl: Szybki &zapis

en: &Safe save
pl: Bezpieczny zapi&s

en: &Do backups with following extension:
pl: &Wykonaj kopie zapasowe za pomocą tego rozszerzenia:

en: Check &POSIX new line
pl: Sprawdź nowe wiersze &POSIX

en: Edit Save Mode
pl: Modyfikuj tryb zapisu

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Cannot save: destination is not a regular file
pl: Nie można zapisać: cel nie jest zwykłym plikiem

en: A file already exists with this name
pl: Plik o tej nazwie już istnieje.

en: &Overwrite
pl: &Zastąp

en: Cannot save file
pl: Nie można zapisać pliku

en: Confirm save file: "%s"
pl: Proszę potwierdzić zapis pliku: „%s”

en: Save file
pl: Zapisz plik

en: &Save
pl: Zapi&sz

en: Load
pl: Wczytaj

en: Syntax file edit
pl: Modyfikacja pliku składni

en: Which syntax file you want to edit?
pl: Który plik składni zmodyfikować?

en: &User
pl: &Użytkownik

en: &System wide
pl: &Systemowe

en: Menu edit
pl: Modyfikacja menu

en: Which menu file do you want to edit?
pl: Który plik menu zmodyfikować?

en: &Local
pl: &Lokalne

en: [NoName]
pl: [BezNazwy]

en: File %s was modified.
    Save before close?
pl: Plik %s został zmodyfikowany.
    Zapisać przed zamknięciem?

en: Close file
pl: Zamknięcie pliku

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
pl: Program Midnight Commander jest zamykany.
    Zapisać zmodyfikowany plik %s?

en: This function is not implemented
pl: Ta funkcja nie jest zaimplementowana.

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Unable to save to file
pl: Nie można zapisać do pliku

en: Cut to clipboard
pl: Wytnij do schowka

en: Goto line
pl: Przejście do wiersza

en: Save block
pl: Zapisz blok

en: Insert file
pl: Wstaw plik

en: Cannot insert file
pl: Nie można wstawić pliku

en: Sort block
pl: Posortuj blok

en: You must first highlight a block of text
pl: Należy najpierw wyróżnić blok tekstu

en: Run sort
pl: Wykonaj polecenie sort

en: Enter sort options (see sort(1) manpage) separated by whitespace:
pl: Proszę podać opcje polecenia sort (strona podręcznika sort(1) zawiera więcej informacji), rozdzielone spacjami:

en: Sort
pl: Posortuj

en: Cannot execute sort command
pl: Nie można wykonać polecenia sort

en: Sort returned non-zero: %s
pl: Polecenie sort zwróciło kod błędu: %s

en: Paste output of external command
pl: Wklej wyjście zewnętrznego polecenia

en: Enter shell command(s):
pl: Polecenia powłoki:

en: External command
pl: Zewnętrzne polecenie

en: Cannot execute command
pl: Nie można wykonać polecenia

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
pl: mail -s <temat> -c <cc> <do>

en: To
pl: Do

en: Subject
pl: Tytuł

en: Copies to
pl: Kopie do

en: Mail
pl: Poczta

en: Insert literal
pl: Wstaw symbol

en: Press any key:
pl: Proszę nacisnąć dowolny klawisz:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
pl: Bieżący tekst zmodyfikowano bez zapisania pliku.
    Kontynuacja spowoduje ich odrzucenie.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Collect completions
pl: Zbierz uzupełnianie

en: NoName
pl: BezNazwy

en: Save macro
pl: Zapisz makro

en: Press the macro's new hotkey:
pl: Proszę nacisnąć nowy skrót makra:

en: Delete macro
pl: Usuń makro

en: Press macro hotkey:
pl: Proszę nacisnąć skrót makra:

en: Macro not deleted
pl: Nie usunięto makra

en: Repeat last commands
pl: Powtarza ostatnie polecenia

en: Repeat times:
pl: Czas powtórzeń:

en: &Open file...
pl: &Otwórz plik…

en: &New
pl: &Nowy

en: &Close
pl: &Zamknij

en: &History...
pl: &Historia…

en: Save &as...
pl: Z&apisz jako…

en: &Insert file...
pl: Wstaw pl&ik…

en: Cop&y to file...
pl: Skopiu&j do pliku…

en: &User menu...
pl: Menu &użytkownika…

en: A&bout...
pl: O &programie…

en: &Quit
pl: &Zakończ

en: &Undo
pl: Co&fnij

en: &Redo
pl: &Ponów

en: &Toggle ins/overw
pl: P&rzełącz wst/nad

en: To&ggle mark
pl: &Przełącz zaznaczenie

en: &Mark columns
pl: Zaznacz kolu&mny

en: Mark &all
pl: Zazn&acz wszystko

en: Unmar&k
pl: O&dznacz

en: Cop&y
pl: &Skopiuj

en: Mo&ve
pl: Prze&nieś

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Co&py to clipfile
pl: Sk&opiuj do pliku schowka

en: &Cut to clipfile
pl: Wytnij do pliku s&chowka

en: Pa&ste from clipfile
pl: &Wklej z pliku schowka

en: &Beginning
pl: Począ&tek

en: &End
pl: Koni&ec

en: &Search...
pl: Wy&szukaj…

en: Search &again
pl: Wyszuka&j ponownie

en: &Replace...
pl: &Zastąp…

en: &Toggle bookmark
pl: Przełącz za&kładkę

en: &Next bookmark
pl: Następna &zakładka

en: &Prev bookmark
pl: Poprzedn&ia zakładka

en: &Flush bookmarks
pl: &Wyczyść zakładki

en: &Go to line...
pl: &Przejdź do wiersza…

en: &Toggle line state
pl: Przełącz sta&n wiersza

en: Go to matching &bracket
pl: Prze&jdź do pasującego nawiasu

en: Toggle s&yntax highlighting
pl: Przełącz w&yróżnianie składni

en: &Find declaration
pl: &Znajdź deklarację

en: Back from &declaration
pl: Poprzednia &deklaracja

en: For&ward to declaration
pl: Następna de&klaracja

en: Encod&ing...
pl: Kodowan&ie…

en: &Refresh screen
pl: Odśwież ek&ran

en: &Start/Stop record macro
pl: Roz&pocznij/zatrzymaj nagrywanie makra

en: Delete macr&o...
pl: &Usuń makro…

en: Record/Repeat &actions
pl: N&agraj/powtórz działania

en: S&pell check
pl: Spr&awdzanie pisowni

en: C&heck word
pl: &Sprawdź słowo

en: Change spelling &language...
pl: Zmień &język pisowni…

en: &Mail...
pl: Po&czta…

en: Insert &literal...
pl: Wstaw symbo&l…

en: Insert &date/time
pl: Wstaw &datę/godzinę

en: &Format paragraph
pl: S&formatuj akapit

en: &Sort...
pl: Po&sortuj…

en: &Paste output of...
pl: Wklej wynik &polecenia…

en: &External formatter
pl: Z&ewnętrzny formater

en: &Move
pl: Prze&nieś

en: &Resize
pl: Zmień &rozmiar

en: &Toggle fullscreen
pl: &Przełącz pełny ekran

en: &Next
pl: &Następne

en: &Previous
pl: &Poprzednie

en: &List...
pl: &Lista…

en: &General...
pl: &Ogólne…

en: Save &mode...
pl: &Tryb zapisu…

en: Learn &keys...
pl: Określ &klawisze…

en: Syntax &highlighting...
pl: Wyróżnianie &elementów składni…

en: S&yntax file
pl: Plik &składni

en: &Menu file
pl: Plik &menu

en: &Save setup
pl: Zapisz u&stawienia

en: &File
pl: &Plik

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Search
pl: Wy&szukaj

en: &Command
pl: Pole&cenie

en: &Window
pl: &Okno

en: &Options
pl: &Opcje

en: &None
pl: &Brak

en: &Dynamic paragraphing
pl: &Dynamiczne akapity

en: Type &writer wrap
pl: &Maszyna do pisania

en: Wrap mode
pl: Tryb zawijania

en: Tabulation
pl: Tabulacja

en: &Fake half tabs
pl: &Połówki tabulacji

en: &Backspace through tabs
pl: &Backspace przez tabulacje

en: Fill tabs with &spaces
pl: Wypełnianie tabulacji &spacjami

en: Tab spacing:
pl: Rozmiar tabulacji:

en: Other options
pl: Inne opcje

en: &Return does autoindent
pl: A&utomatyczne wcięcia

en: Confir&m before saving
pl: Potwierdzenie przed zapisanie&m

en: Save file &position
pl: Zapisanie po&zycji pliku

en: &Visible trailing spaces
pl: &Widoczne spacje kończące

en: Visible &tabs
pl: Widoczne &tabulacje

en: Synta&x highlighting
pl: &Wyróżnianie elementów składni

en: C&ursor after inserted block
pl: K&ursor po wstawionym bloku

en: Pers&istent selection
pl: Trwałe zaznaczen&ie

en: Cursor be&yond end of line
pl: Kursor &poza końcem wiersza

en: &Group undo
pl: &Grupowe cofnięcie

en: Word wrap line length:
pl: Punkt łamania wiersza:

en: Editor options
pl: Opcje edytora

en: In se&lection
pl: W wy&branych

en: &Find all
pl: &Znajdź wszystkie

en: Enter replacement string:
pl: Zastępujący napis:

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace with:
pl: Zastąpienie napisem:

en: &Replace
pl: &Zastąp

en: A&ll
pl: &Wszystkie

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: Confirm replace
pl: Potwierdź zastąpienie

en: Searching %s: %3d%%
pl: Wyszukiwanie %s: %3d%%

en: Searching %s
pl: Wyszukiwanie %s

en: %ld replacements made
pl: Wykonano %ld zastąpień

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
pl: Łatwy w obsłudze edytor tekstu,
    napisany dla programu Midnight Commander.

en: Copyright (C) 1996-2023 the Free Software Foundation
pl: Copyright © 1996-2023 Free Software Foundation

en: About
pl: O programie

en: Open files
pl: Otwarcie plików

en: Edit:
pl: Edycja:

en: ButtonBar|Mark
pl: Zazncz

en: ButtonBar|Replac
pl: Zastąp

en: ButtonBar|Copy
pl: Kopiuj

en: ButtonBar|Move
pl: Przen

en: ButtonBar|Delete
pl: Usuń

en: ButtonBar|PullDn
pl: WDół

en: Breton
pl: bretoński

en: Czech
pl: czeski

en: Welsh
pl: walijski

en: Danish
pl: duński

en: German
pl: niemiecki

en: Greek
pl: grecki

en: English
pl: angielski

en: British English
pl: angielski (Wielka Brytania)

en: Canadian English
pl: angielski (Kanada)

en: American English
pl: angielski (Stany Zjednoczone)

en: Esperanto
pl: esperanto

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Faroese
pl: farerski

en: French
pl: francuski

en: Italian
pl: włoski

en: Dutch
pl: holenderski

en: Norwegian
pl: norweski

en: Polish
pl: polski

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Romanian
pl: rumuński

en: Russian
pl: rosyjski

en: Slovak
pl: słowacki

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: &Add word
pl: &Dodaj słowo

en: Language
pl: Język

en: Misspelled
pl: Błędna pisownia

en: Check word
pl: Sprawdź słowo

en: Suggest
pl: Sugestia

en: Select language
pl: Wybierz język

en: Choose syntax highlighting
pl: Wybór wyróżniania składni

en: < Auto >
pl: < Automatycznie >

en: < Reload Current Syntax >
pl: < Ponownie wczytaj składnię >

en: Load syntax file
pl: Wczytaj plik składni

en: Cannot open file %s
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s
    %s

en: Error in file %s on line %d
pl: Błąd w pliku %s w wierszu %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
pl: Nie można zmienić katalogu na wskazywany przez
    podpowłokę. Prawdopodobnie katalog roboczy został
    usunięty lub użyte zostało polecenie „su”.

en: Cannot fetch a local copy of %s
pl: Nie można pobrać lokalnej kopii %s

en: The shell is already running a command
pl: Powłoka wykonuje już polecenie

en: Not an xterm or Linux console;
    the subshell cannot be toggled.
pl: Podpowłoka może być przełączana tylko
    na konsoli xterm lub Linux.

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
pl: Wpisanie „exit” powróci do programu Midnight Commander

en: Set &all
pl: Ust&aw wszystkie

en: S&kip
pl: &Pomiń

en: &Set
pl: U&staw

en: owner
pl: właśc.

en: group
pl: grupa

en: other
pl: inni

en: Flag
pl: Flaga

en: Permissions (octal): %o
pl: Uprawnienia (ósemkowe): %o

en: Chown advanced command
pl: Zaawansowane polecenie chown

en: Cannot chmod "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać chmod na „%s”
    %s

en: &Ignore
pl: Z&ignoruj

en: Ignore &all
pl: Zignoruj &wszystko

en: &Retry
pl: P&onów

en: Cannot chown "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać chown na „%s”
    %s

en: < Default >
pl: < Domyślna >

en: Skins
pl: Skórki

en: Other 8 bit
pl: Inne 8-bitowe

en: Running
pl: Wykonywanie

en: Stopped
pl: Zatrzymano

en: &Never
pl: &Nigdy

en: On dum&b terminals
pl: Na prostych &terminalach

en: Alwa&ys
pl: &Zawsze

en: File operations
pl: Działania na plikach

en: &Verbose operation
pl: &Więcej informacji

en: Compute tota&ls
pl: Obliczanie &objętości

en: Classic pro&gressbar
pl: &Klasyczny pasek postępu

en: Mkdi&r autoname
pl: Autom. nazwa przy „mkdi&r”

en: &Preallocate space
pl: Przydz. &miejsca z wyprzedzeniem

en: Esc key mode
pl: Tryb klawisza Escape

en: S&ingle press
pl: Po&jedyncze naciśnięcie

en: Timeout:
pl: Czas oczekiwania:

en: Pause after run
pl: Wstrzymanie po uruchomieniu

en: Use internal edi&t
pl: Wewnętrzn&y edytor

en: Use internal vie&w
pl: Wewnętrzna prze&glądarka

en: A&sk new file name
pl: Pytan&ie o nową nazwę pliku

en: Auto m&enus
pl: Autom. m&enu

en: &Drop down menus
pl: Rozwi&janie menu

en: S&hell patterns
pl: Wzorce &powłoki

en: Co&mplete: show all
pl: Uzupełnianie: wyśw. wszystkic&h

en: Rotating d&ash
pl: O&bracająca się kreska

en: Cd follows lin&ks
pl: „cd” podąża za &dowiązaniami

en: Sa&fe delete
pl: Bezpieczne &usuwanie

en: Safe overwrite
pl: Bezpieczne zastępowanie

en: A&uto save setup
pl: Auto&m. zapis ustawień

en: Configure options
pl: Konfiguracja

en: Skin:
pl: Skórka:

en: &Shadows
pl: &Cienie

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Case &insensitive
pl: Bez rozróżniania w&ielkości

en: Use panel sort mo&de
pl: Tryb sortowania &panelu

en: Show mi&ni-status
pl: Mi&nistan

en: Use SI si&ze units
pl: Je&dnostki rozmiaru SI

en: Mi&x all files
pl: &Mieszanie wszystkich plików

en: Show &backup files
pl: P&liki zapasowe

en: Show &hidden files
pl: U&kryte pliki

en: &Fast dir reload
pl: Szy&bkie odświeżanie katalogów

en: Ma&rk moves down
pl: Zaznaczenie p&rzesuwa w dół

en: Re&verse files only
pl: &Tylko odwrotne pliki

en: Simple s&wap
pl: Proste &przełączenie

en: A&uto save panels setup
pl: Auto&m. zapis ustawień paneli

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: L&ynx-like motion
pl: W stylu programu L&ynx

en: Pa&ge scrolling
pl: Przewijanie &stron

en: Center &scrolling
pl: Pr&zewijanie wyśrodkowane

en: &Mouse page scrolling
pl: Przewijanie stron &myszą

en: File highlight
pl: Wyróżnianie plików

en: File &types
pl: Typy p&lików

en: &Permissions
pl: &Uprawnienia

en: Quick search
pl: Szybkie wyszukiwanie

en: Panel options
pl: Opcje panelu

en: Information
pl: Informacje

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
pl: Za pomocą opcji szybkiego odświeżenia katalogów
    ich zawartość może nie być wiernie przedstawiana.
    W tym przypadku należy ręcznie odświeżyć katalog.
    Strona man zawiera więcej informacji.

en: &Full file list
pl: &Pełna lista plików

en: &Brief file list:
pl: &Skrócona lista plików:

en: &Long file list
pl: &Długa lista plików

en: &User defined:
pl: Określony przez &użytkownika:

en: columns
pl: kolumny

en: User &mini status
pl: &Krótki stan użytkownika

en: Listing format
pl: Format wyświetlania

en: Executable &first
pl: Najpierw &pliki wykonywalne

en: &Reverse
pl: Od&wrócony

en: Sort order
pl: Porządek sortowania

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
pl: &Usunięcie

en: Confirmation|O&verwrite
pl: Za&stąpienie

en: Confirmation|&Execute
pl: Wykonani&e

en: Confirmation|E&xit
pl: &Zakończenie

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
pl: Usunięcie listy po&dręcznych katalogów

en: Confirmation|&History cleanup
pl: Wyczyszczenie &historii

en: Confirmation
pl: Potwierdzenia

en: &UTF-8 output
pl: Wyjście &UTF-8

en: &Full 8 bits output
pl: &Pełne wyjście 8-bitowe

en: 7 &bits
pl: 7-&bitowe

en: F&ull 8 bits input
pl: P&ełne wejście 8-bitowe

en: Display bits
pl: Wyświetlane bity

en: Input / display codepage:
pl: Strona kodowa wejściowa/wyjściowa:

en: Directory tree
pl: Drzewo katalogów

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
pl: Czas zwalniania VFS (w sekundach):

en: FTP anonymous password:
pl: Hasło anonimowego FTP:

en: FTP directory cache timeout (sec):
pl: Czas katalogu FTP w pamięci podręcznej (w sekundach):

en: &Always use ftp proxy:
pl: Używ&anie pośrednika FTP:

en: &Use ~/.netrc
pl: &Użycie pliku ~/.netrc

en: Use &passive mode
pl: Tryb &pasywny

en: Use passive mode over pro&xy
pl: Tryb pasywny przez poś&rednika

en: Virtual File System Setting
pl: Ustawienia wirtualnego systemu plików

en: Quick cd
pl: Szybka zmiana katalogu

en: Existing filename (filename symlink will point to):
pl: Istniejąca nazwa pliku (plik docelowy dowiązania):

en: Symbolic link filename:
pl: Nazwa dowiązania symbolicznego:

en: Symbolic link
pl: Dowiązanie symboliczne

en: &Stop
pl: &Zatrzymaj

en: &Resume
pl: &Wznów

en: &Kill
pl: Za&bij

en: Background jobs
pl: Zadania w tle

en: Cannot change directory to
    %s
    %s
pl: Nie można zmienić katalogu na
    %s
    %s

en: Secure deletion
pl: Bezpieczne usunięcie

en: Undelete
pl: Cofnięcie usunięcia

en: Synchronous updates
pl: Aktualizacje synchroniczne

en: Synchronous directory updates
pl: Synchroniczne aktualizacje katalogów

en: Immutable
pl: Niezmienne

en: Append only
pl: Tylko dołączanie

en: No dump
pl: Bez zrzucania

en: No update atime
pl: Bez atime aktualizacji

en: Compress
pl: Kompresja

en: Compressed clusters
pl: Skompresowane klastry

en: Compressed dirty file
pl: Skompresowany „brudny” plik

en: Compression raw access
pl: Surowy dostęp do kompresji

en: Encrypted inode
pl: Zaszyfrowany i-węzeł

en: Journaled data
pl: Księgowane dane

en: Indexed directory
pl: Zindeksowany katalog

en: No tail merging
pl: Bez łączenia końcówek

en: Top of directory hierarchies
pl: Hierarchie góry katalogów

en: Inode uses extents
pl: I-węzeł używa „extent”

en: Huge_file
pl: Wielki_plik

en: No COW
pl: Bez COW

en: Direct access for files
pl: Bezpośredni dostęp do plików

en: Casefolded file
pl: Plik bez rozróżniania wielkości znaków

en: Inode has inline data
pl: I-węzeł ma wstawione dane

en: Project hierarchy
pl: Hierarchia projektu

en: Verity protected inode
pl: I-węzeł o chronionej prawdzie

en: &Marked all
pl: Wszystkie zaz&naczone

en: S&et marked
pl: Ustaw zaznaczon&e

en: C&lear marked
pl: &Wyczyść zaznaczone

en: Chattr command
pl: Polecenie chattr

en: Cannot chattr "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia chattr na „%s”
    %s

en: Cannot get flags of "%s"
    %s
pl: Nie można uzyskać flag „%s”
    %s

en: set &user ID on execution
pl: ustaw &UID przy wykonaniu

en: set &group ID on execution
pl: ustaw &GID przy wykonaniu

en: stick&y bit
pl: bit „&lepkości”

en: &read by owner
pl: &odczytywanie przez właśc.

en: &write by owner
pl: &zapisywanie przez właśc.

en: e&xecute/search by owner
pl: w&ykonywanie/przeszukiwanie przez właśc.

en: rea&d by group
pl: o&dczytywanie przez grupę

en: write by grou&p
pl: za&pisywanie przez grupę

en: execu&te/search by group
pl: wy&konywanie/przeszukiwanie przez grupę

en: read &by others
pl: od&czytywanie przez innych

en: wr&ite by others
pl: zap&isywanie przez innych

en: execute/searc&h by others
pl: wyko&nywanie/przeszukiwanie przez innych

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Permissions (octal):
pl: Uprawnienia (ósemkowe):

en: Owner name:
pl: Nazwa właściciela:

en: Group name:
pl: Nazwa grupy:

en: Chmod command
pl: Polecenie chmod

en: Permission
pl: Uprawnienia

en: File
pl: Plik

en: Set &groups
pl: Ustaw &grupy

en: Set &users
pl: Ustaw &użytkowników

en: Name
pl: Nazwa

en: Owner name
pl: Nazwa właściciela

en: Group name
pl: Nazwa grupy

en: Size
pl: Rozmiar

en: Chown command
pl: Polecenie chown

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: <Unknown user>
pl: <Nieznany użytkownik>

en: <Unknown group>
pl: <Nieznana grupa>

en: Enter machine name (F1 for details):
pl: Nazwa komputera (F1 wyświetli więcej informacji):

en: Files tagged, want to cd?
pl: Zaznaczono pliki, zmienić katalog?

en: Link %s to:
pl: Dowiązanie %s do:

en: Link
pl: Dowiąż

en: link: %s
pl: dowiązanie: %s

en: symlink: %s
pl: dowiązanie symboliczne: %s

en: View file
pl: Podgląd pliku

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Filtered view
pl: Widok filtrowany

en: Filter command and arguments:
pl: Polecenie i parametry filtra:

en: Edit file
pl: Modyfikacja pliku

en: Create a new Directory
pl: Tworzenie nowego katalogu

en: Enter directory name:
pl: Nazwa katalogu:

en: Extension file edit
pl: Modyfikacja pliku rozszerzeń

en: Which extension file you want to edit?
pl: Który plik rozszerzeń zmodyfikować?

en: &System Wide
pl: &Systemowe

en: Highlighting groups file edit
pl: Modyfikacja pliku wyróżniania grup

en: Which highlighting file you want to edit?
pl: Który plik wyróżniania zmodyfikować?

en: Compare directories
pl: Porównanie katalogów

en: Select compare method:
pl: Metoda porównywania:

en: &Quick
pl: &Szybka

en: &Size only
pl: Tylko &rozmiar

en: &Thorough
pl: &Dokładna

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
pl: Aby wykorzystać to polecenie, należy ustawić
    oba okna na wyświetlanie listy plików

en: '%s' is not a symbolic link
pl: „%s” nie jest dowiązaniem symbolicznym

en: Symlink '%s' points to:
pl: Dowiązanie symboliczne „%s” wskazuje na:

en: Edit symlink
pl: Modyfikuj dowiązanie symboliczne

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
pl: modyfikacja dowiązania symbolicznego, nie można usunąć %s: %s

en: edit symlink: %s
pl: modyfikacja dowiązania symbolicznego: %s

en: FTP to machine
pl: Połączenie FTP z komputerem

en: SFTP to machine
pl: Połączenie SFTP z komputerem

en: Shell link to machine
pl: Połączenie po powłoce z komputerem

en: Undelete files on an ext2 file system
pl: Odtwórz pliki na systemie plików ext2

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
pl: Proszę podać urządzenie (bez /dev/), na którym
    są pliki do odzyskania (F1 wyświetli więcej informacji):

en: Directory scanning
pl: Skanowanie katalogu

en: Setup
pl: Ustawienia

en: Setup saved to %s
pl: Ustawienia zapisano do %s

en: Unable to save setup to %s
pl: Nie można zapisać ustawień do %s

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
pl: Polecenia można wykonywać tylko na lokalnym systemie plików

en: Parameter
pl: Parametr

en: Cannot create temporary command file
    %s
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku polecenia
    %s

en: Pipe failed
pl: Potok się nie powiódł

en: You have an outdated %s file.
    Midnight Commander now uses %s file.
    Please copy your modifications of the old file to the new one.
pl: Plik %s jest przestarzały.
    Midnight Commander używa teraz pliku %s.
    Proszę skopiować wprowadzone zmiany z poprzedniego pliku do nowego.

en: The format of the
    %s%s
    file has changed with version 4.0.
    It seems that the installation has failed.
    Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
pl: Format pliku
    %s%s
    uległ zmianie wraz z wersją 4.0.
    Wygląda na to, że instalacja się nie powiodła.
    Proszę pobrać nową wersję tego pliku z pakietu programu Midnight Commander.

en: The format of the
    %s
    file has changed with version 4.0.
    You may either want to copy it from
    %s%s
    or use that file as an example of how to write it.
pl: Format pliku
    %s
    został zmieniony w wersji 4.0.
    Można skopiować go z
    %s%s
    lub użyć tego pliku jako przykład.

en: DialogTitle|Copy
pl: Kopiowanie

en: DialogTitle|Move
pl: Przenoszenie

en: DialogTitle|Delete
pl: Usuwanie

en: FileOperation|Copy
pl: Skopiować

en: FileOperation|Move
pl: Przenieść

en: FileOperation|Delete
pl: Usunąć

en: %o %f%n"%s"%m
pl: %o %f%n„%s”%m

en: files
pl: pliki

en: directory
pl: katalogu

en: directories
pl: katalogów

en: files/directories
pl: pliki/katalogi

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
pl:  z maską źródłową:

en: Cannot stat hardlink source file "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia stat na twardym dowiązaniu pliku źródłowego „%s”
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
    %s
pl: Nie można utworzyć docelowego twardego dowiązania „%s”
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
pl: Nie można utworzyć docelowego twardego dowiązania „%s”

en: Cannot read source link "%s"
    %s
pl: Nie można odczytać dowiązania źródłowego „%s”
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
pl: Dowiązania symboliczne można utworzyć tylko na lokalnym systemie plików:
    
    Opcja „Zachowanie dowiązań symbolicznych” zostanie wyłączona

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
pl: Nie można utworzyć docelowego dowiązania symbolicznego „%s”
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
pl: „%s”
    i
    „%s”
    to ten sam katalog

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
pl: „%s”
    i
    „%s”
    to ten sam plik

en: Ski&p all
pl: &Pomiń wszystko

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
pl: Katalog „%s” nie jest pusty.
    Usunąć go rekurencyjnie?

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
pl: Proces w tle:
    Katalog „%s” nie jest pusty.
    Usunąć go rekurencyjnie?

en: Non&e
pl: Br&ak

en: Cannot remove file "%s"
    %s
pl: Nie można usunąć pliku „%s”
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia stat na pliku „%s”
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
pl: Nie można zastąpić katalogu „%s”

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
pl: Nie można przenieść pliku „%s” do „%s”
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
pl: Nie można usunąć katalogu „%s”
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
pl: Nie można zastąpić katalogu „%s”
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
pl: Nie można zastąpić pliku „%s”
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
pl: Nie można przenieść katalogu „%s” do „%s”
    %s

en: Cannot operate on ".."!
pl: Nie można wykonać działania na „..”.

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia stat na pliku źródłowym „%s”
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
pl: Nie można utworzyć specjalnego pliku „%s”
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
pl: Nie można zmienić właściciela pliku docelowego „%s”
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
pl: Nie można zmienić uprawnień pliku docelowego „%s”
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku źródłowego „%s”
    %s

en: Reget failed, about to overwrite file
pl: Polecenie reget się nie powiodło, plik zostanie zastąpiony

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia fstat na pliku źródłowym „%s”
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
pl: Nie można utworzyć pliku docelowego „%s”
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia stat na pliku docelowym „%s”
    %s

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
pl: Nie można wcześniej przydzielić miejsca dla pliku docelowego „%s”
    %s

en: Cannot read source file "%s"
    %s
pl: Nie można odczytać pliku źródłowego „%s”
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
pl: Nie można zapisać do pliku docelowego „%s”
    %s

en: (stalled)
pl: (wstrzymany)

en: Incomplete file was retrieved
pl: Pobrano niepełny plik

en: &Keep
pl: &Zachowaj

en: &Continue copy
pl: &Kontynuuj kopiowanie

en: Cannot close source file "%s"
    %s
pl: Nie można zamknąć pliku źródłowego „%s”
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
pl: Nie można zamknąć pliku docelowego „%s”
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia stat na katalogu źródłowym „%s”
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
pl: Katalog źródłowy „%s” nie jest katalogiem
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
pl: Nie można skopiować zapętlonego dowiązania symbolicznego
    „%s”

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
pl: Plik docelowy „%s” musi być katalogiem
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
pl: Nie można utworzyć katalogu docelowego „%s”
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
pl: Nie można zmienić właściciela katalogu docelowego „%s”
    %s

en: Directories: %zu, total size: %s
pl: Katalogi: %zu, całkowity rozmiar: %s

en: Sorry, I could not put the job in background
pl: Nie można umieścić zadania w tle

en: S&uspend
pl: &Uśpij

en: Con&tinue
pl: Kon&tynuuj

en: New     :
pl: Nowy      :

en: Existing:
pl: Istniejący:

en: Overwrite this file?
pl: Zastąpić ten plik?

en: A&ppend
pl: &Dołącz

en: &Reget
pl: &Wznów

en: Overwrite all files?
pl: Zastąpić wszystkie pliki?

en: Don't overwrite with &zero length file
pl: &Bez zastępowania plikiem o zerowej długości

en: &Older
pl: &Starszy

en: S&maller
pl: &Mniejszy

en: &Size differs
pl: &Rozmiary się różnią

en: File exists
pl: Plik istnieje

en: Background process: File exists
pl: Proces w tle: plik istnieje

en: Files processed: %zu / %zu
pl: Przetworzono pliki: %zu/%zu

en: Files processed: %zu
pl: Przetworzono pliki: %zu

en: Time: %s %s
pl: Czas: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
pl: Czas: %s %s (%s)

en: Time: %s
pl: Czas: %s

en: Time: %s (%s)
pl: Czas: %s (%s)

en:  Total: %s
pl:  Razem: %s

en:  Total: %s / %s
pl:  Razem: %s/%s

en: Source
pl: Źródło

en: Target
pl: Cel

en: Deleting
pl: Usuwanie

en: &Using shell patterns
pl: &Wzorce dopasowywania

en: to:
pl: do:

en: Follow &links
pl: Podążanie za &dowiązaniami

en: Preserve &attributes
pl: &Zachowanie atrybutów

en: Di&ve into subdir if exists
pl: &Schodzenie do podkat.

en: &Stable symlinks
pl: Zachowanie dowiązań s&ymb.

en: &Background
pl: &W tle

en: Invalid source pattern '%s'
pl: Nieprawidłowy wzór źródłowy „%s”

en: File listin&g
pl: &Lista plików

en: &Quick view
pl: &Szybki widok

en: &Info
pl: &Informacje

en: &Tree
pl: &Drzewo

en: &Listing format...
pl: &Format wyświetlania…

en: &Sort order...
pl: Porządek s&ortowania…

en: &Filter...
pl: &Filtr…

en: &Encoding...
pl: &Kodowanie…

en: FT&P link...
pl: Połączenie FT&P…

en: S&hell link...
pl: Połączenie po po&włoce…

en: SFTP li&nk...
pl: Połączenie SF&TP…

en: Paneli&ze
pl: Filtru&j

en: &Rescan
pl: Odświ&eż

en: &View
pl: &Podgląd

en: Vie&w file...
pl: Pod&gląd pliku…

en: &Filtered view
pl: Widok &filtrowany

en: &Copy
pl: &Skopiuj

en: C&hmod
pl: Z&mień uprawnienia

en: &Link
pl: &Dowiąż

en: &Symlink
pl: Dowiąż symbo&licznie

en: Relative symlin&k
pl: &Względne dowiązanie symboliczne

en: Edit s&ymlink
pl: Modyfikuj dowiązanie s&ymboliczne

en: Ch&own
pl: Zm&ień właściciela

en: &Advanced chown
pl: Z&aawansowana zmiana właściciela

en: Cha&ttr
pl: Zmień a&trybuty

en: &Rename/Move
pl: Zmień nazwę/p&rzenieś

en: &Mkdir
pl: Utwórz &katalog

en: &Quick cd
pl: Szybka zmiana kata&logu

en: Select &group
pl: &Zaznacz grupę

en: U&nselect group
pl: Odz&nacz grupę

en: &Invert selection
pl: &Odwróć zaznaczenie

en: E&xit
pl: Zakoń&cz

en: &User menu
pl: Menu &użytkownika

en: &Directory tree
pl: &Drzewo katalogów

en: &Find file
pl: &Znajdź plik

en: S&wap panels
pl: &Przełącz panele

en: Switch &panels on/off
pl: Prz&ełącz wyświetlanie paneli

en: &Compare directories
pl: P&orównaj katalogi

en: C&ompare files
pl: P&orównaj pliki

en: E&xternal panelize
pl: Filtr ze&wnętrzny

en: Show directory s&izes
pl: Wyśw&ietl rozmiary katalogów

en: Command &history
pl: &Historia poleceń

en: Viewed/edited files hi&story
pl: Hi&storia wyświetlonych/zmodyfikowanych plików

en: Di&rectory hotlist
pl: Lista pod&ręcznych katalogów

en: &Active VFS list
pl: Lista &aktywnych VFS

en: &Background jobs
pl: Zadania w &tle

en: Screen lis&t
pl: &Lista ekranów

en: &Undelete files (ext2fs only)
pl: &Odtwórz pliki (tylko system plików ext2)

en: &Listing format edit
pl: Modyfikacja &formatu wyświetlania

en: Edit &extension file
pl: Modyfikuj plik rozsz&erzeń

en: Edit &menu file
pl: Modyfikuj plik &menu

en: Edit hi&ghlighting group file
pl: Modyfikuj plik wyróżniania &grup

en: &Configuration...
pl: &Konfiguracja…

en: &Layout...
pl: &Układ…

en: &Panel options...
pl: Opcje &panelu…

en: C&onfirmation...
pl: P&otwierdzenia…

en: &Appearance...
pl: W&ygląd…

en: &Display bits...
pl: &Wyświetlane bity…

en: &Virtual FS...
pl: Wirtualny &system plików…

en: Panels:
pl: Panele:

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
pl[0]: Pozostał %zu otwarty ekran. Zakończyć mimo to?
pl[1]: Pozostały %zu otwarte ekrany. Zakończyć mimo to?
pl[2]: Pozostało %zu otwartych ekranów. Zakończyć mimo to?
pl[3]: Pozostało %zu otwartych ekranów. Zakończyć mimo to?

en: The Midnight Commander
pl: Midnight Commander

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
pl: Na pewno zakończyć program Midnight Commander?

en: &Above
pl: P&owyżej

en: &Left
pl: &Lewy

en: &Below
pl: &Poniżej

en: &Right
pl: P&rawy

en: ButtonBar|Menu
pl: Menu

en: ButtonBar|View
pl: Podgld

en: ButtonBar|RenMov
pl: Przen

en: ButtonBar|Mkdir
pl: UtwKat

en: &Chdir
pl: &Zmień katalog

en: &Again
pl: &Ponownie

en: Pane&lize
pl: Fi&ltruj

en: &View - F3
pl: &Podgląd — F3

en: &Edit - F4
pl: &Edycja — F4

en: Found: %lu
pl: Odnaleziono: %lu

en: Malformed regular expression
pl: Błędnie sformatowane wyrażenie regularne

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: &Find recursively
pl: &Znajdź rekurencyjnie

en: Follow s&ymlinks
pl: Podążanie za dowiązaniami s&ymbolicznymi

en: S&kip hidden
pl: Pomiń u&kryte

en: Content:
pl: Zawartość:

en: Sea&rch for content
pl: Wyszukiwanie zawar&tości

en: Case sens&itive
pl: Rozróżn&ianie wielkości

en: A&ll charsets
pl: Wsz&ystkie zest. znaków

en: Fir&st hit
pl: &Pierwsze trafienie

en: Find File
pl: Wyszukiwanie pliku

en: Start at:
pl: Rozpoczęcie w:

en: Ena&ble ignore directories:
pl: Włączenie ig&norowania katalogów:

en: Grepping in %s
pl: Wyszukiwanie w %s

en: Finished
pl: Ukończono

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
pl[0]: Ukończono (zignorowano %zu katalog)
pl[1]: Ukończono (zignorowano %zu katalogi)
pl[2]: Ukończono (zignorowano %zu katalogów)
pl[3]: Ukończono (zignorowano %zu katalogów)

en: Find File: "%s". Content: "%s"
pl: Wyszukiwanie pliku: „%s”. Zawartość: „%s”

en: Find File: "%s"
pl: Wyszukiwanie pliku: „%s”

en: Searching
pl: Wyszukiwanie

en: Change &to
pl: Zmień &na

en: &Free VFSs now
pl: Z&wolnij VFS

en: &Refresh
pl: &Odśwież

en: &Add current
pl: Doda&j bieżący

en: &Up
pl: &W górę

en: New &group
pl: Nowa &grupa

en: New &entry
pl: Nowy wpi&s

en: &Insert
pl: &Wstaw

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Subgroup - press ENTER to see list
pl: Podgrupa — ENTER wyświetla listę

en: Active VFS directories
pl: Aktywne katalogi VFS

en: Directory hotlist
pl: Lista podręcznych katalogów

en: Top level group
pl: Grupa główna

en: Directory path
pl: Ścieżka katalogu

en: Moving %s
pl: Przenoszenie %s

en: Directory label
pl: Etykieta katalogu

en: &Append
pl: D&ołącz

en: New hotlist entry
pl: Nowy wpis podręczny

en: Directory label:
pl: Etykieta katalogu:

en: Directory path:
pl: Ścieżka katalogu:

en: New hotlist group
pl: Nowa grupa podręczna

en: Name of new group:
pl: Nazwa nowej grupy:

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
pl: Na pewno usunąć wpis „%s”?

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
pl: Grupa „%s” nie jest pusta.
    Usunąć ją?

en: Hotlist Load
pl: Wczytaj listę podręcznych katalogów

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
pl: Program MC nie może zapisać pliku %s.
    Poprzednie wpisy listy podręcznych katalogów
    nie zostały usunięte

en: Label for "%s":
pl: Etykieta dla „%s”:

en: Add to hotlist
pl: Dodaj do podręcznych

en: File: %s
pl: Plik: %s

en: No node information
pl: Brak informacji o węźle

en: Free nodes:
pl: Wolne węzły:

en: No space information
pl: Brak informacji o miejscu

en: Free space: %s / %s (%d%%)
pl: Wolne miejsce: %s/%s (%d%%)

en: Type:       %s
pl: Typ:           %s

en: non-local vfs
pl: zdalny VFS

en: Device:     %s
pl: Urządzenie:    %s

en: Filesystem: %s
pl: System plików: %s

en: Accessed:   %s
pl: Dostęp:        %s

en: Modified:   %s
pl: Zmodyfikowano: %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
pl: Zmieniono:     %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
pl: Urządzenie: numer %lu, podnumer %lu

en: Size:       %s
pl: Rozmiar:       %s

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
pl[0]:  (%lu blok)
pl[1]:  (%lu bloki)
pl[2]:  (%lu bloków)
pl[3]:  (%lu bloków)

en: Owner:      %s/%s
pl: Właściciel:    %s/%s

en: Links:      %d
pl: Dowiązania:    %d

en: Attributes: %s
pl: Atrybuty: %s

en: Attributes: unavailable
pl: Atrybuty: niedostępne

en: Mode:       %s (%04o)
pl: Tryb:          %s (%04o)

en: Location:   %Xh:%Xh
pl: Położenie:     %Xh:%Xh

en: &Equal split
pl: Równy &podział

en: &Menubar visible
pl: Pasek &menu

en: Command &prompt
pl: &Znak zachęty

en: &Keybar visible
pl: Pasek &klawiszy

en: H&intbar visible
pl: Pasek &porad

en: &XTerm window title
pl: Tytuł okna &Xterm

en: &Show free space
pl: Wol&ne miejsce

en: Panel split
pl: Podział na panele

en: Console output
pl: Wyjście konsoli

en: &Vertical
pl: P&ionowy

en: &Horizontal
pl: Poziom&y

en: Output lines:
pl: Wiersze wyjścia:

en: Layout
pl: Układ

en: Memory exhausted!
pl: Wyczerpano pamięć

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'unsorted' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|u
pl: u

en: &Unsorted
pl: Nie&uporządkowane

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'name' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|n
pl: n

en: &Name
pl: &Nazwa

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'version' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|v
pl: w

en: &Version
pl: &Wersja

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'extension' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|e
pl: e

en: E&xtension
pl: Rozsz&erzenie

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'size' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|s
pl: r

en: &Size
pl: &Rozmiar

en: Block Size
pl: Rozmiar bloku

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Modify time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|m
pl: m

en: &Modify time
pl: &Modyfikacja

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Access time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|a
pl: d

en: &Access time
pl: &Dostęp

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Change time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|h
pl: z

en: C&hange time
pl: &Zmiana

en: Perm
pl: Prawa

en: Nl
pl: Ld

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'inode' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|i
pl: i

en: &Inode
pl: &I-węzeł

en: Owner
pl: Właściciel

en: Group
pl: Grupa

en: [dev]
pl: [urz]

en: UP--DIR
pl: NADRZĘD

en: SYMLINK
pl: DOW-SYM

en: SUB-DIR
pl: PODKAT

en: <readlink failed>
pl: <readlink się nie powiodło>

en: %s in %d file | %s in %d files
pl[0]: %s w %d pliku
pl[1]: %s w %d plikach
pl[2]: %s w %d plikach
pl[3]: %s w %d plikach

en: Panelize
pl: Filtruj

en: Unknown tag on display format:
pl: Nieznany znacznik w formacie wyświetlania:

en: &Files only
pl: &Tylko pliki

en: &Case sensitive
pl: &Rozróż. wielkości

en: Select
pl: Wybierz

en: Unselect
pl: Odznacz

en: Filter
pl: Filtr

en: Do you really want to execute?
pl: Na pewno wykonać?

en: Cannot read directory contents
pl: Nie można odczytać zawartości katalogu

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
pl: Format użytkownika jest nieprawidłowy, przywrócono domyślny.

en: &Add new
pl: Dod&aj nowy

en: External panelize
pl: Filtr zewnętrzny

en: Other command
pl: Inne polecenie

en: Command
pl: Polecenie

en: Add to external panelize
pl: Dodaj do filtrów zewnętrznych

en: Enter command label:
pl: Etykieta polecenia:

en: External panelize:
    %s
pl: Filtr zewnętrzny:
    %s

en: External panelize:
    failed to read data from child stdout:
    %s
pl: Filtr zewnętrzny:
    odczytanie danych z potomnego standardowego wyjścia się nie powiodło:
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
pl: Filtr zewnętrzny można uruchamiać tylko w lokalnym katalogu

en: Modified git files
pl: Modyfikowane pliki git

en: Find rejects after patching
pl: Znajdź odrzuty po łataniu

en: Find *.orig after patching
pl: Znajdź pliki *.orig po łataniu

en: Find SUID and SGID programs
pl: Znajdź programy SUID i SGID

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s do zapisania:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
pl: Skopiuj katalog „%s” do:

en: Move "%s" directory to:
pl: Przenieś katalog „%s” do:

en: Cannot stat the destination
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia stat na pliku docelowym
    %s

en: Delete %s?
pl: Usunąć %s?

en: ButtonBar|Static
pl: Statyc

en: ButtonBar|Dynamc
pl: Dynam

en: ButtonBar|Rescan
pl: Odśwż

en: ButtonBar|Forget
pl: Odrzuć

en: ButtonBar|Rmdir
pl: UsuńKt

en: Cannot write to the %s file:
    %s
pl: Nie można zapisać do pliku %s:
    %s

en: Help file format error
pl: Błąd formatu pliku pomocy

en: Internal bug: Double start of link area
pl: Błąd wewnętrzny: zagnieżdżony początek obszaru odsyłacza

en: Cannot find node %s in help file
pl: Nie można odnaleźć węzła %s w pliku pomocy

en: Help
pl: Pomoc

en: ButtonBar|Index
pl: Indeks

en: ButtonBar|Prev
pl: Poprz

en: Learn keys
pl: Określenie klawiszy

en: Teach me a key
pl: Nauka klawiszy

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
pl: Proszę nacisnąć klawisz %s
    i poczekaj na zniknięcie tej wiadomości.
    
    Następnie proszę nacisnąć ponownie, aby przy
    odpowiednim klawiszu pojawił się napis OK.
    
    Aby zrezygnować, należy nacisnąć klawisz Escape
    i poczekać.

en: Cannot accept this key
pl: Nie można zaakceptować tego klawisza

en: You have entered "%s"
pl: Wprowadzono „%s”

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
pl: Wygląda na to, że klawisze działają
    już poprawnie.

en: &Discard
pl: &Odrzuć

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
pl: Uzyskano pełną bazę danych terminali.
    Wszystkie klawisze działają właściwie.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
pl: Proszę nacisnąć wszystkie wymienione tutaj klawisze. Po zrobieniu
    tego proszę sprawdzić, które klawisze nie są oznaczone jako OK.
    Proszę nacisnąć spację na brakującym klawiszu lub nacisnąć przycisk
    myszy, aby go określić. Można się przemieszczać za pomocą klawisza Tab.

en: Failed to run:
    %s
pl: Wykonanie się nie powiodło:
    %s

en: Home directory path is not absolute
pl: Ścieżka do katalogu domowego nie jest bezwzględna

en: GNU Midnight Commander
    is already running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
pl: Program GNU Midnight Commander
    jest już uruchomiony w tym terminalu.
    Obsługa podpowłoki będzie wyłączona.

en: 
    Failed while close:
    %s
pl: 
    Niepowodzenie podczas zamykania:
    %s

en: Choose codepage
pl: Wybór strony kodowej

en: -  < No translation >
pl: —  < Bez tłumaczenia >

en: %b %e  %Y
pl: %-d %b %Y

en: %b %e %H:%M
pl: %-d %b, %H:%M

en: Cannot save file %s:
    %s
pl: Nie można zapisać pliku %s:
    %s

en: Cannot open named pipe %s
pl: Nie można otworzyć nazwanego potoku %s

en: The shell is still active. Quit anyway?
pl: Powłoka jest wciąż aktywna. Zakończyć mimo to?

en: Warning: Cannot change to %s.
pl: Ostrzeżenie: nie można zmienić katalogu na %s.

en: With builtin Editor and Aspell support
pl: Z wbudowanym edytorem i obsługą Aspell

en: With builtin Editor
pl: Z wbudowanym edytorem

en: With optional subshell support
pl: Z opcjonalną obsługą podpowłoki

en: With subshell support as default
pl: Z domyślną obsługą podpowłoki

en: With support for background operations
pl: Z obsługą wykonywania działań w tle

en: With mouse support on xterm and Linux console
pl: Z obsługą myszy w xterm i konsoli Linuksa

en: With mouse support on xterm
pl: Z obsługą myszy w xterm

en: With support for X11 events
pl: Z obsługą zdarzeń X11

en: With internationalization support
pl: Z obsługą wielu języków

en: With multiple codepages support
pl: Z obsługą wielu stron kodowych

en: With ext2fs attributes support
pl: Z obsługą atrybutów ext2fs

en: Built with GLib %d.%d.%d
pl: Zbudowano za pomocą biblioteki GLib %d.%d.%d

en: Built with S-Lang %s with terminfo database
pl: Zbudowano za pomocą biblioteki S-Lang %s z bazą danych terminfo

en: Built with ncurses %s
pl: Zbudowano za pomocą biblioteki ncurses %s

en: Built with ncurses (unknown version)
pl: Zbudowano za pomocą biblioteki ncurses (nieznana wersja)

en: Built with ncursesw %s
pl: Zbudowano za pomocą biblioteki ncursesw %s

en: Built with ncursesw (unknown version)
pl: Zbudowano za pomocą biblioteki ncursesw (nieznana wersja)

en: Built with libssh2 %d.%d.%d
pl: Zbudowano za pomocą biblioteki libssh2 %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
pl: Wirtualne systemy plików:

en: Data types:
pl: Typy danych:

en: Home directory:
pl: Katalog domowy:

en: Profile root directory:
pl: Główny katalog profilu:

en: System data
pl: Dane systemu

en: Config directory:
pl: Katalog konfiguracji:

en: Data directory:
pl: Katalog danych:

en: File extension handlers:
pl: Obsługa rozszerzeń plików:

en: VFS plugins and scripts:
pl: Wtyczki i skrypty VFS:

en: User data
pl: Dane użytkownika

en: Cache directory:
pl: Katalog pamięci podręcznej:

en: Debug
pl: Debugowanie

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: True:
pl: Prawda:

en: False:
pl: Fałsz:

en: Error calling program
pl: Błąd podczas wywoływania programu

en: Warning -- ignoring file
pl: Ostrzeżenie - ignorowanie pliku

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
pl: Właścicielem pliku %s jest root i jest on zapisywalny przez
    wszystkich. Użycie go może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo

en: Format error on file Extensions File
pl: Błąd formatu pliku rozszerzeń

en: The %%var macro has no default
pl: Makro %%var nie ma wartości domyślnej

en: The %%var macro has no variable
pl: Makro %%var nie ma zmiennych

en: No suitable entries found in %s
pl: Nie odnaleziono odpowiednich wpisów w %s

en: User menu
pl: Menu użytkownika

en: Cannot open cpio archive
    %s
pl: Nie można otworzyć archiwum cpio
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
pl: Przedwczesny koniec archiwum cpio
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
pl: Niespójne twarde dowiązania pliku
    %s
    w archiwum cpio
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
pl: %s zawiera podwójne wpisy. Pomijanie.

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
pl: Wystąpił uszkodzony nagłówek cpio w
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
pl: Nieoczekiwany koniec pliku
    %s

en: Inconsistent archive
pl: Niespójne archiwum

en: Cannot open %s archive
    %s:
    %s
pl: Nie można otworzyć archiwum %s
    %s:
    %s

en: EXTFS virtual file system:
    %s
pl: Wirtualny system plików EXTFS:
    %s

en: Warning: cannot open %s directory
pl: Ostrzeżenie: nie można utworzyć katalogu %s

en: fish: Disconnecting from %s
pl: fish: rozłączanie z %s

en: fish: Waiting for initial line...
pl: fish: oczekiwanie na wiersz początkowy…

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
pl: Połączenia uwierzytelniane hasłem nie są na razie obsługiwane.

en: fish: Password is required for %s
pl: fish: wymagane jest hasło dla %s

en: fish: Sending password...
pl: fish: wysyłanie hasła…

en: fish: Sending initial line...
pl: fish: wysyłanie wiersza początkowego…

en: fish: Handshaking version...
pl: fish: ustalanie wersji…

en: fish: Getting host info...
pl: fish: pobieranie informacji o komputerze…

en: fish: Reading directory %s...
pl: fish: odczytywanie katalogu %s…

en: %s: done.
pl: %s: ukończono.

en: %s: failure
pl: %s: niepowodzenie

en: fish: store %s: sending command...
pl: fish: zapis %s: wysyłanie polecenia…

en: fish: Local read failed, sending zeros
pl: fish: lokalny odczyt się nie powiódł, wysyłanie zer

en: fish: storing file
pl: fish: wysyłanie pliku

en: Aborting transfer...
pl: Przerywanie przesyłania…

en: Error reported after abort.
pl: Zgłoszono błąd po przerwaniu.

en: Aborted transfer would be successful.
pl: Przerwane przesyłanie zostałoby pomyślnie zakończone.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
pl: ftpfs: rozłączanie z %s

en: FTP: Password required for %s
pl: FTP: wymagane jest hasło dla %s

en: ftpfs: sending login name
pl: ftpfs: wysyłanie nazwy użytkownika

en: ftpfs: sending user password
pl: ftpfs: wysyłanie hasła użytkownika

en: FTP: Account required for user %s
pl: FTP: wymagane jest konto dla użytkownika %s

en: Account:
pl: Konto:

en: ftpfs: sending user account
pl: ftpfs: wysyłanie konta użytkownika

en: ftpfs: logged in
pl: ftpfs: zalogowano

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
pl: ftpfs: niepoprawny login dla użytkownika %s

en: ftpfs: Invalid host name.
pl: ftpfs: nieprawidłowa nazwa komputera.

en: ftpfs: making connection to %s
pl: ftpfs: nawiązywanie połączenia z %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
pl: ftpfs: połączenie przerwane przez użytkownika

en: ftpfs: connection to server failed: %s
pl: ftpfs: połączenie z serwerem się nie powiodło: %s

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
pl: Oczekiwanie na ponowienie… %d (Ctrl-G anuluje)

en: ftpfs: could not make address-to-name translation: %s
pl: ftpfs: nie można wykonać tłumaczenia adresu na nazwę: %s

en: ftpfs: try reconnect to server, attempt %u
pl: ftpfs: próba ponownego połączenia z serwerem, %u. próba

en: ftpfs: could not get socket name: %s
pl: ftpfs: nie można uzyskać nazwy gniazda: %s

en: ftpfs: could not reconnect to server
pl: ftpfs: nie można ponownie połączyć się z serwerem

en: ftpfs: invalid address family
pl: ftpfs: nieprawidłowa rodzina adresów

en: ftpfs: could not create socket: %s
pl: ftpfs: nie można utworzyć gniazda: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
pl: ftpfs: nie można ustawić trybu pasywnego

en: ftpfs: aborting transfer.
pl: ftpfs: przerywanie przesyłania.

en: ftpfs: abort error: %s
pl: ftpfs: błąd przerywania: %s

en: ftpfs: abort failed
pl: ftpfs: przerwanie się nie powiodło

en: ftpfs: CWD failed.
pl: ftpfs: CWD się nie powiodło.

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
pl: ftpts: nie można rozwiązać dowiązania symbolicznego

en: Resolving symlink...
pl: Rozwiązywanie dowiązania symbolicznego…

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
pl: ftpfs: odczytywanie katalogu FTP %s… %s%s

en: (strict rfc959)
pl: (ścisły RFC959)

en: (chdir first)
pl: (najpierw chdir)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
pl: ftpfs: niepowodzenie; brak możliwości wycofania

en: ftpfs: storing file
pl: ftpfs: wysyłanie pliku

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
pl: Plik ~/.netrc ma niepoprawny tryb
    Proszę usunąć hasło lub poprawić tryb

en: SFS virtual file system:
    %s
pl: Wirtualny system plików SFS:
    %s

en: %s: Warning: file %s not found
pl: %s: ostrzeżenie: nie odnaleziono pliku %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
pl: Ostrzeżenie: nieprawidłowy wiersz w %s:
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
pl: Ostrzeżenie: nieprawidłowa flaga %c w %s:
    %s

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
pl: sftp: wystąpił błąd podczas odczytywania %s: %s

en: sftp: Unable to get current user name.
pl: sftp: nie można uzyskać bieżącej nazwy użytkownika.

en: sftp: Invalid host name.
pl: sftp: nieprawidłowa nazwa komputera.

en: sftp: failed to convert remote host IP address into text form
pl: sftp: konwersja adresu IP zdalnego komputera na formę tekstową się nie powiodła

en: sftp: making connection to %s
pl: sftp: tworzenie połączenia z %s

en: sftp: connection interrupted by user
pl: sftp: połączenie zostało przerwane przez użytkownika

en: sftp: connection to server failed: %s
pl: sftp: połączenie z serwerem się nie powiodło: %s

en: sftp: found host key of unsupported type: RSA1
pl: sftp: odnaleziono klucz komputera o nieobsługiwanym typie: RSA1

en: sftp: unknown host key type:
pl: sftp: nieznany typ klucza komputera:

en: Permanently added
    %s (%s)
    to the list of known hosts.
pl: Trwale dodano
    %s (%s)
    do listy znanych komputerów.

en: sftp: cannot get the remote host key
pl: sftp: nie można uzyskać klucza zdalnego komputera

en: sftp: unsupported key type, can't check remote host key
pl: sftp: nieobsługiwany typ klucza, nie można sprawdzić klucza zdalnego komputera

en: sftp: can't compute host key fingerprint hash
pl: sftp: nie można obliczyć sumy odcisku klucza komputera

en: The authenticity of host
    %s (%s)
    can't be established!
    %s key fingerprint hash is
    SHA1:%s.
    Do you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
pl: Autentyczność komputera
    %s (%s)
    nie może zostać ustalona.
    Suma odcisku klucza %s to
    SHA1:%s.
    Dodać go do listy znanych komputerów i kontynuować łączenie?

en: %s (%s)
    is found in the list of known hosts but
    KEYS DO NOT MATCH! THIS COULD BE A MITM ATTACK!
    Are you sure you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
pl: %s (%s)
    znajduje się na liście znanych komputerów, ale
    KLUCZE SIĘ NIE ZGADZAJĄ! TO MOŻE BYĆ ATAK TYPU MITM!
    Na pewno dodać go do listy znanych komputerów i kontynuować łączenie?

en: sftp: host key verification failed
pl: sftp: weryfikacja klucza komputera się nie powiodła

en: sftp: Enter passphrase for %s
pl: sftp: hasło dla %s

en: sftp: Passphrase is empty.
pl: sftp: hasło jest puste.

en: sftp: Enter password for %s
pl: sftp: hasło dla %s

en: sftp: Password is empty.
pl: sftp: hasło jest puste.

en: sftp: failure establishing SSH session
pl: sftp: niepowodzenie podczas nawiązywania sesji SSH

en: sftp: No file handler data present for reading file
pl: sftp: brak danych obsługi pliku do odczytania pliku

en: sftp: socket error: %s
pl: sftp: błąd gniazda: %s

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
pl: sftp: (Ctrl-G przerywa) wyświetlanie listy… %s

en: sftp: Listing done.
pl: sftp: ukończono wyświetlanie listy.

en: Inconsistent tar archive
pl: Niespójne archiwum tar

en: Unexpected EOF on archive file
pl: Nieoczekiwany koniec pliku archiwum

en: Cannot open tar archive
    %s
pl: Nie można otworzyć archiwum tar
    %s

en: %s
    doesn't look like a tar archive
pl: %s
    nie wygląda na archiwum tar

en: tar: mc_lseek not stopped at a record boundary
pl: tar: mc_lseek nie zatrzymało się na granicy wpisu

en: undelfs: error
pl: undelfs: błąd

en: not enough memory
pl: brak pamięci

en: while allocating block buffer
pl: podczas przydzielania bufora bloku

en: while starting inode scan %d
pl: podczas rozpoczynaniu skanowania i-węzłów %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
pl: undelfs: wczytywanie informacji o usuniętych plikach %d i-węzłów

en: while calling ext2_block_iterate %d
pl: podczas wywoływania ext2_block_iterate %d

en: no more memory while reallocating array
pl: brak pamięci podczas ponownego przydzielania tablicy

en: while doing inode scan %d
pl: podczas skanowania i-węzłów %d

en: Cannot open file %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s

en: undelfs: reading inode bitmap...
pl: undelfs: odczytywanie mapy bitowej i-węzłów…

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
pl: Nie można odczytać mapy bitowej i-węzłów z:
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
pl: undelfs: odczytywanie mapy bitowej bloków…

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
pl: Nie można wczytać mapy bitowej bloków z:
    %s

en: vfs_info is not fs!
pl: vfs_info nie systemem plików.

en: You have to chdir to extract files first
pl: Przed rozpakowaniem plików należy zmienić katalog

en: while iterating over blocks
pl: podczas iterowania po blokach

en: Cannot open file "%s"
pl: Nie można otworzyć pliku „%s”

en: Ext2lib error
pl: Błąd ext2lib

en: Invalid value
pl: Nieprawidłowa wartość

en: File was modified. Save with exit?
pl: Plik został zmodyfikowany. Zapisać przed zakończeniem?

en: &Cancel quit
pl: N&ie zamykaj

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
pl: Program Midnight Commander kończy działanie.
    Zapisać zmodyfikowany plik?

en: &Line number
pl: &Numer wiersza

en: Pe&rcents
pl: P&rocenty

en: &Decimal offset
pl: Wyrównanie &dziesiętne

en: He&xadecimal offset
pl: &Wyrównanie ósemkowe

en: Goto
pl: Idź do

en: ButtonBar|Ascii
pl: ASCII

en: ButtonBar|HxSrch
pl: SzukSz

en: ButtonBar|UnWrap
pl: Odwiń

en: ButtonBar|Wrap
pl: Zawiń

en: ButtonBar|Hex
pl: Szesn

en: ButtonBar|Goto
pl: Idź do

en: ButtonBar|Raw
pl: Orygnł

en: ButtonBar|Parse
pl: Przetw

en: ButtonBar|Unform
pl: BezFrm

en: ButtonBar|Format
pl: Format

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
pl: Odczytanie danych z potomnego standardowego wyjścia się nie powiodło:
    %s

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
pl: Błąd podczas zamykania pliku 
    %s
    Dane mogły nie zostać zapisane

en: Cannot save file:
    %s
pl: Nie można zapisać pliku:
    %s

en: View:
pl: Podgląd:

en: Cannot open "%s"
    %s
pl: Nie można otworzyć „%s”
    %s

en: Cannot view: not a regular file
pl: Nie można wyświetlić: nie jest zwykłym plikiem

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
pl: Nie można otworzyć „%s” w trybie przetwarzania
    %s

en: Search done
pl: Ukończono wyszukiwanie

en: Continue from beginning?
pl: Kontynuować od początku?

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
pl: Nie można pobrać lokalnej kopii /ftp://jakiś.komputer/modyfikuj_mnie.txt
