Midnight Commander - en to bg translation catalogue (1206 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
bg: Предупреждение: списъкът с кодовите таблици не може да се зареди

en: 7-bit ASCII
bg: 7-битов ASCII

en: Cannot translate from %s to %s
bg: Не може да се преведе от %s на %s

en: Event system already initialized
bg: Системата за събития вече е инициализирана

en: Failed to initialize event system
bg: Неуспешно инициализиране на системата за събития

en: Event system not initialized
bg: Системата за събития не е инициализирана

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
bg: Проверете входящата информация. Някои параметри са NULL!

en: Unable to create group '%s' for events!
bg: Не може да се създаде група „%s“ за събития!

en: Unable to create event '%s'!
bg: Не може да се създаде събитие „%s“!

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
bg: Файлът „%s“ вече се редактира.
    Потребител: %s
    Ид-р на процеса: %d

en: File locked
bg: Файлът е заключен

en: &Grab lock
bg: &Прихващане на заключването

en: &Ignore lock
bg: Прене&брегване на заключването

en: Cannot create %s directory
bg: Не може да се създаде директория „%s“

en: FATAL: not a directory:
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА: не е директория:

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
bg: Числото е извън обхват (трябва да е в интервала [0; 0xFF] и да е в 16-ен формат)

en: Invalid character
bg: Неправилен знак

en: Unmatched quotes character
bg: Кавичка без еш

en: Hex pattern error at position %d:
    %s.
bg: Грешка за 16-на стойност при знак %d:
    %s.

en: Search string not found
bg: Търсеният низ не намерен

en: Not implemented yet
bg: Все още не е внедрено

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
bg: Броят лексеми за заместване е различен от броя намерени лексеми

en: Invalid token number %d
bg: Неправилeн номер на лексема %d

en: Regular expression error
bg: Грешка в регулярен израз

en: No&rmal
bg: &Нормално

en: Re&gular expression
bg: Ре&гулярен израз

en: He&xadecimal
bg: &Шестнадесетично

en: Wil&dcard search
bg: Тър&сене с маски

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
bg: Невъзможно зареждане на темата „%s“.
    Заредена бе стандартната тема

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
bg: Невъзможен анализ на темата „%s“.
    Заредена бе стандартната тема

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
bg: Не може да се ползва темата с поддръжка на истински цветове „%s“:
    %s
    Заредена бе стандартната тема

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
bg: На терминал без поддръжка на 256 цвята не може да се ползва темата „%s“:
    Заредена бе стандартната тема

en: True color not supported with ncurses.
bg: Истински цвят не се поддържа с ncurses.

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
bg: Терминалът ви не поддържа дори 256 цвята.

en: True color not supported in this slang version.
bg: Истински цвят не се поддържа с тази версия на slang.

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
bg: Задайте COLORTERM=truecolor, ако терминалът ви поддържа истински цветове.

en: Function key 1
bg: F1

en: Function key 2
bg: F2

en: Function key 3
bg: F3

en: Function key 4
bg: F4

en: Function key 5
bg: F5

en: Function key 6
bg: F6

en: Function key 7
bg: F7

en: Function key 8
bg: F8

en: Function key 9
bg: F9

en: Function key 10
bg: F10

en: Function key 11
bg: F11

en: Function key 12
bg: F12

en: Function key 13
bg: F13

en: Function key 14
bg: F14

en: Function key 15
bg: F15

en: Function key 16
bg: F16

en: Function key 17
bg: F17

en: Function key 18
bg: F18

en: Function key 19
bg: F19

en: Function key 20
bg: F20

en: Completion/M-tab
bg: Дописване/M-Tab

en: BackTab/S-tab
bg: Обратно/S-Tab

en: Up arrow
bg: ↑

en: Down arrow
bg: ↓

en: Left arrow
bg: ←

en: Right arrow
bg: →

en: End key
bg: End

en: / on keypad
bg: / от доп. клав.

en: * on keypad
bg: * от доп. клав.

en: - on keypad
bg: - от доп. клав.

en: + on keypad
bg: + от доп. клав.

en: Left arrow keypad
bg: ← от доп. клав.

en: Right arrow keypad
bg: → от доп. клав.

en: Up arrow keypad
bg: ↑ от доп. клав.

en: Down arrow keypad
bg: ↓ от доп. клав.

en: Home on keypad
bg: Home от доп. клав.

en: End on keypad
bg: End от доп. клав.

en: Page Down keypad
bg: Page Down от доп. клав.

en: Page Up keypad
bg: Page Up от доп. клав.

en: Insert on keypad
bg: Insert от доп. клав.

en: Delete on keypad
bg: Delete от доп. клав.

en: Enter on keypad
bg: Enter от доп. клав.

en: Function key 21
bg: F21

en: Function key 22
bg: F22

en: Function key 23
bg: F23

en: Function key 24
bg: F24

en: A1 key
bg: Клавиш A1

en: C1 key
bg: Клавиш C1

en: Asterisk
bg: *

en: Minus
bg: -

en: Plus
bg: +

en: Dot
bg: .

en: Less than
bg: <

en: Great than
bg: >

en: Equal
bg: =

en: Comma
bg: ,

en: Apostrophe
bg: '

en: Colon
bg: :

en: Semicolon
bg: ;

en: Exclamation mark
bg: !

en: Question mark
bg: ?

en: Ampersand
bg: &

en: Dollar sign
bg: $

en: Quotation mark
bg: "

en: Percent sign
bg: %

en: Caret
bg: ^

en: Tilda
bg: ~

en: Prime
bg: `

en: Underline
bg: _

en: Understrike
bg: _

en: Pipe
bg: |

en: Left parenthesis
bg: (

en: Right parenthesis
bg: )

en: Left bracket
bg: [

en: Right bracket
bg: ]

en: Left brace
bg: {

en: Right brace
bg: }

en: Tab key
bg: Табулация

en: Space key
bg: Интервал

en: Slash key
bg: /

en: Backslash key
bg: \

en: Number sign #
bg: #

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
bg: @

en: The TERM environment variable is unset!
bg: Променливата TERM не е зададена!

en: Cannot check SIGWINCH pipe
bg: Каналът за SIGWINCH не може да се провери

en: 
    Cannot create pipe for SIGWINCH: %s (%d)
bg: 
    Не може да се създаде канал за SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure write end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
bg: 
    Страната за запис на канала за SIGWINCH не може да се настрои: %s (%d)

en: 
    Cannot configure read end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
bg: 
    Страната за четене на канала за SIGWINCH не може да се настрои: %s (%d)

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
bg: Не се поддържа размер на екрана %dx%d.
    Проверете променливата на средата TERM.

en: Cannot create pipe descriptor
bg: Не може да се създаде дескриптор на канала

en: Cannot create pipe streams
bg: Не може да се създадат потоци на канала

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
bg: Неочаквана грешка в select() при четене на информация от дъщерен процес:
    %s

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
bg: Неочаквана грешка в waitpid():
    %s

en: Directory cache expired for %s
bg: Кеша за %s остаря

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
bg: %s: %s: %s %3d%% (%lld) трансферирани байта

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
bg: %s: %s: %s %lld трансферирани байта

en: Starting linear transfer...
bg: Начало на линеен трансфер…

en: Getting file
bg: Получавам файл

en: Changes to file lost
bg: Промените във файла изгубени

en: %s is not a directory
bg: %s не е директория

en: Directory %s is not owned by you
bg: Директорията %s не се притежава от вас

en: Cannot set correct permissions for directory %s
bg: Не може да се зададат коректни права за директория %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
bg: Не може да се създаде временна директория %s: %s

en: Temporary files will be created in %s
bg: Временни файлове ще бъдат създадени в %s

en: Temporary files will not be created
bg: Временни файлове няма да бъдат създадени

en: Press any key to continue...
bg: Натиснете клавиш, за да продължите…

en: Cannot parse:
bg: Грешка при обработка:

en: More parsing errors will be ignored.
bg: Другите грешки при обработката ще се пренебрегнат.

en: Internal error:
bg: Вътрешна грешка:

en: Password:
bg: Парола:

en: Screens
bg: Екрани

en: History
bg: История

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
bg: Изчистване история

en: Do you want clean this history?
bg: Да се изчисти ли историята?

en: &Yes
bg: &Да

en: &No
bg: &Не

en: &OK
bg: &Добре

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: Background process:
bg: Фонов процес:

en: Error
bg: Грешка

en: &Abort
bg: &Отказ

en: Displays the current version
bg: Показване на текущата версия

en: Print data directory
bg: Печат на директорията с данни

en: Print extended info about used data directories
bg: Печат на разширена информация относно използваните директории за данни

en: Print configure options
bg: Печат на конфигурационните опции

en: Print last working directory to specified file
bg: Печат на последната работна директория в определен файл

en: <file>
bg: <файл>

en: Enables subshell support (default)
bg: Поддръжка на подобвивка (стандартно)

en: Disables subshell support
bg: Без поддръжка на подобвивка

en: Log ftp dialog to specified file
bg: Записване на ftp-сесиите в указан файл

en: Launches the file viewer on a file
bg: Показване съдържанието на файл

en: Edit files
bg: Редактиране на файлове

en: <file> ...
bg: <файл> …

en: Forces xterm features
bg: Използване възможности на xterm

en: Disable X11 support
bg: Изключване на поддръжката на X11

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
bg: Опит за ползване на старото следене на маркиране с мишка

en: Disable mouse support in text version
bg: Без поддръжка на мишка в текстов режим

en: Tries to use termcap instead of terminfo
bg: Опитва да използва termcap вместо terminfo

en: To run on slow terminals
bg: При бавни терминали

en: Use stickchars to draw
bg: Рисуване с псевдографика

en: Resets soft keys on HP terminals
bg: Реинициализира програмните клавищи на HP терминали

en: Load definitions of key bindings from specified file
bg: Зареждане на дефиниции за клавишни комбинации от определен файл

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
bg: Без зареждане на клавишни комбинации от файл, използване на стандартните

en: Requests to run in black and white
bg: Поиск за стартиране в черно-бяло

en: Request to run in color mode
bg: Поиск за стартиране е цветен режим

en: Specifies a color configuration
bg: Указва цветова конфигурация

en: <string>
bg: <низ>

en: Show mc with specified skin
bg: Показване на mc с определена тема

note: TRANSLATORS: don't translate color names and attributes
en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
bg: Стандартни цветове:
    lack, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
    yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
    brightcyan, lightgray and white
    
    Разширени цветове, когато 256 цвята се налични:
    color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Атрибути:
    bold, italic, underline, reverse, blink; добавете още с '+'

en: Color options
bg: Настройки на цветове

en: [+lineno] file1[:lineno] [file2[:lineno]...]
bg: [+№_ред] файл_1[:№_ред] [файл_2[:№_ред]…]

en: file
bg: файл

en: file1 file2
bg: файл_1 файл_2

en: [this_dir] [other_panel_dir]
bg: [тази_дир-я] [дир-я_на_другия_панел]

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
bg: 
    Моля изпращайте всякакви доклади за бъгове (включително изходната информация от 'mc -V')
    като билети на www.midnight-commander.org

en: Main options
bg: Основни настройки

en: Terminal options
bg: Настройки на терминала

en: Arguments parse error!
bg: Грешка при обработка на аргументите

en: No arguments given to the viewer.
bg: Няма предоставени аргументи към визуализатора.

en: Background protocol error
bg: Грешка във фоновия протокол

en: Reading failed
bg: Грешка при четене

en: Background process error
bg: Грешка във фоновия процес

en: Unknown error in child
bg: Непозната грешка в дъщерния процес

en: Child died unexpectedly
bg: Дъщерният процес приключи неочаквано

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
bg: Фонов процес изпрати заявка за повече
    аргументи отколкото се поддържат.

en: &Dismiss
bg: &Отмяна

en: Enter search string:
bg: Въведете низ за търсене:

en: Cas&e sensitive
bg: &Чувствителност към регистъра

en: &Backwards
bg: &Назад

en: &Whole words
bg: &Цели думи

en: &All charsets
bg: &Всички кодови таблици

en: Search
bg: Търсене

en: Search is disabled
bg: Търсенето е изключено

en: Cannot create temporary diff file
    %s
bg: Не може да се създаде временен diff файл
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
bg: Не може да се създаде резервен файл
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
bg: Не може да се създаде временен обединяващ файл
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
bg: &Най-бързo(Предполага големи файлове)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
bg: &Минимално(Намиране на най-малката група на промяна)

en: Diff algorithm
bg: Diff алгоритъм

en: Diff extra options
bg: Diff допълнителни опции

en: &Ignore case
bg: Пренебрегване на &регистъра

en: Ignore tab &expansion
bg: Игнориране на tab &довършването

en: Ignore &space change
bg: Игнориране на промяна на &пауза

en: Ignore all &whitespace
bg: Игнориране на всички &бели пространства

en: Strip &trailing carriage return
bg: Премахване на &последния преход на нов ред

en: Diff Options
bg: Diff опции

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit is disabled
bg: Редактирането е изключено

en: Goto line (left)
bg: Отиване на ред (ляво)

en: Goto line (right)
bg: Отиване на ред (дясно)

en: Enter line:
bg: Въведете ред:

en: ButtonBar|Help
bg: Помощ

en: ButtonBar|Save
bg: Запис

en: ButtonBar|Edit
bg: Редактиране

en: ButtonBar|Merge
bg: Обединяване

en: ButtonBar|Search
bg: Търсене

en: ButtonBar|Options
bg: Настройки

en: ButtonBar|Quit
bg: Изход

en: Quit
bg: Изход

en: File(s) was modified. Save with exit?
bg: Файл(ове) беше редактиран. Запис при изход?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
bg: Midnight Commander се изключва.
    Записване на редактирания файл(ове)?

en: Diff:
bg: Разлика:

en: "%s" is a directory
bg: „%s“ е директория

en: Cannot stat "%s"
    %s
bg: Не може да се stat-не „%s“
    %s

en: Diff viewer: invalid mode
bg: Diff визуализатор: невалиден режим

en: Two files are needed to compare
bg: Два файла са нужни за сравнение

en: Loading: %3d%%
bg: Зареждане: %3d%%

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Cannot open %s for reading
bg: Грешка при отваряне на %s за четене

en: Load file
bg: Зареждане на файл

en: Error reading %s
bg: Грешка при четене на %s

en: Cannot get size/permissions for %s
bg: Не може да се получи размера/правата за %s

en: "%s" is not a regular file
bg: „%s“ не е обикновен файл

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
bg: Файлът „%s“ е твърде голям.
    Отваряне въпреки това?

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Error reading from pipe: %s
bg: Грешка при четене от канал: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
bg: Не може да се отвори канал за четене: %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
bg: Файлът има hard-линкове. Отвързване преди запис?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
bg: Файлът е бил променен междувременно. Да се запише ли въпреки това?

en: Error writing to pipe: %s
bg: Грешка при писане към канал: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
bg: Не може да се отвори канал за писане: %s

en: Cannot open file for writing: %s
bg: Не може да се отвори файл за писане: %s

en: The file you are saving does not end with a newline.
bg: Файлът, който записвате не завършва с нов ред.

en: C&ontinue
bg: П&родължение

en: &Do not change
bg: &Без промяна

en: &Unix format (LF)
bg: Формат за &Unix (LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
bg: Формат за &Windows/DOS (CR LF)

en: &Macintosh format (CR)
bg: Формат за &Macintosh (CR)

en: Enter file name:
bg: Въведете име на файл:

en: Change line breaks to:
bg: Преобразуване на новите редове към:

en: Save As
bg: Запазване като

en: &Quick save
bg: &Бърз запис

en: &Safe save
bg: &Сигурен запис

en: &Do backups with following extension:
bg: &Направа на резервни копия със следните разширения:

en: Check &POSIX new line
bg: Проверка за &POSIX нов ред

en: Edit Save Mode
bg: Редактиране Режим Запис

en: Save as
bg: Запис като

en: Cannot save: destination is not a regular file
bg: Не може да се запише: крайния файл не обикновен файл

en: A file already exists with this name
bg: Вече съществува файл с такова име

en: &Overwrite
bg: &Презаписване

en: Cannot save file
bg: Не може да се запише файл

en: Confirm save file: "%s"
bg: Потвърждаване запис на файл: „%s“

en: Save file
bg: Запазване на файл

en: &Save
bg: &Запазване

en: Load
bg: Зареждане

en: Syntax file edit
bg: Редактирай файл със синтаксис

en: Which syntax file you want to edit?
bg: Кой синтактичен файл искате да редактирате?

en: &User
bg: &Потребителски

en: &System wide
bg: &Общосистемни

en: Menu edit
bg: Редактиране на меню

en: Which menu file do you want to edit?
bg: Кой файл на меню искате да редактирате?

en: &Local
bg: &Локален

en: [NoName]
bg: [БезИме]

en: File %s was modified.
    Save before close?
bg: Файл %s е променен. 
    Да се запази ли преди излизане?

en: Close file
bg: Затваряне на файл

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
bg: Midnight Commander се изключва.
    Запазване на редактирания файл %s?

en: This function is not implemented
bg: Това действие все още не е внедрено

en: Copy to clipboard
bg: Копиране в буфера

en: Unable to save to file
bg: Грешка при запис на файла

en: Cut to clipboard
bg: Изрязване в буфера

en: Goto line
bg: Към ред

en: Save block
bg: Запис на блок

en: Insert file
bg: Вмъкване на файл

en: Cannot insert file
bg: Грешка при вмъкване на файл

en: Sort block
bg: Подредба на блок

en: You must first highlight a block of text
bg: Първо изберете блок от текст

en: Run sort
bg: Пускане на сортиране

en: Enter sort options (see sort(1) manpage) separated by whitespace:
bg: Въведете опциите за подредба (вижте страницата sort(1) в ръководството), разелени с интервал:

en: Sort
bg: Подредба

en: Cannot execute sort command
bg: Командата за подредба не може да изпълни

en: Sort returned non-zero: %s
bg: Подредбата завърши с ненулев код: %s

en: Paste output of external command
bg: Вмъкване на изхода от външна команда

en: Enter shell command(s):
bg: Въвеждане на конзолна команда(и):

en: External command
bg: Външна команда

en: Cannot execute command
bg: Грешка при изпълнение на команда

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
bg: mail -s <ТЕМА> -c <ДОП_ПОЛУЧАТЕЛ> <ПОЛУЧАТЕЛ>

en: To
bg: До

en: Subject
bg: Тема

en: Copies to
bg: Копие до

en: Mail
bg: Поща

en: Insert literal
bg: Въвеждане дословно

en: Press any key:
bg: Натиснете произволен клавиш:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
bg: Текущият текст е променен без запис на файл.
    Продължаване изоставяйки тези промени

en: Cancel
bg: Отказ

en: Collect completions
bg: Събиране на дописванията

en: NoName
bg: БезИме

en: Save macro
bg: Записване на макрос

en: Press the macro's new hotkey:
bg: Натиснете новия клавиш за макрос:

en: Delete macro
bg: Изтриване на макрос

en: Press macro hotkey:
bg: Натиснете клавиша за макрос:

en: Macro not deleted
bg: Макросът не е изтрит

en: Repeat last commands
bg: Повтаряне на последните команди

en: Repeat times:
bg: Брой повторения:

en: &Open file...
bg: &Отваряне на файл…

en: &New
bg: &Нов

en: &Close
bg: &Затваряне

en: &History...
bg: &История…

en: Save &as...
bg: Запис &като…

en: &Insert file...
bg: &Вмъкване на файл…

en: Cop&y to file...
bg: Коп&иране към файл…

en: &User menu...
bg: &Потребителско меню…

en: A&bout...
bg: От&носно…

en: &Quit
bg: Из&ход

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &Redo
bg: &Възстановяване

en: &Toggle ins/overw
bg: Вмъкване/&Замяна

en: To&ggle mark
bg: &Избиране

en: &Mark columns
bg: Избиране &колони

en: Mark &all
bg: Избиране &всички

en: Unmar&k
bg: &Без избиране

en: Cop&y
bg: Копира&не

en: Mo&ve
bg: Пре&местване

en: &Delete
bg: Из&триване

en: Co&py to clipfile
bg: Ко&пие в изрезките

en: &Cut to clipfile
bg: &Изрязване към изрезките

en: Pa&ste from clipfile
bg: Вм&ъкване от изрезките

en: &Beginning
bg: &Начало

en: &End
bg: &Край

en: &Search...
bg: &Търсене…

en: Search &again
bg: Търсене &отново

en: &Replace...
bg: &Замяна…

en: &Toggle bookmark
bg: &Отметка

en: &Next bookmark
bg: &Следваща отметка

en: &Prev bookmark
bg: &Предишна отметка

en: &Flush bookmarks
bg: Из&чистване на отметките

en: &Go to line...
bg: Към &ред…

en: &Toggle line state
bg: &Състояние на реда

en: Go to matching &bracket
bg: Преместване до съответна &скоба

en: Toggle s&yntax highlighting
bg: Оцветяване на с&интаксиса

en: &Find declaration
bg: &Декларация

en: Back from &declaration
bg: Обратно от &декларация

en: For&ward to declaration
bg: На&пред към декларация

en: Encod&ing...
bg: Ко&диране…

en: &Refresh screen
bg: О&бновяване на екрана

en: &Start/Stop record macro
bg: &Запис на макрос

en: Delete macr&o...
bg: Изтриване на макр&ос…

en: Record/Repeat &actions
bg: Запис/Повторение &действия

en: S&pell check
bg: П&роверка правопис

en: C&heck word
bg: П&роверка на дума

en: Change spelling &language...
bg: &Език за правописа…

en: &Mail...
bg: &Поща…

en: Insert &literal...
bg: &Дословно въвеждане…

en: Insert &date/time
bg: Вмъкване на &дата и час

en: &Format paragraph
bg: &Форматиране на абзац

en: &Sort...
bg: &Подредба…

en: &Paste output of...
bg: &Вмъкване на изхода от…

en: &External formatter
bg: &Външна форматираща програма

en: &Move
bg: &Преместване

en: &Resize
bg: О&размеряване

en: &Toggle fullscreen
bg: На &цял екран

en: &Next
bg: &Следващ

en: &Previous
bg: &Предишен

en: &List...
bg: &Списък…

en: &General...
bg: &Общо…

en: Save &mode...
bg: Запис &режим…

en: Learn &keys...
bg: За&даване на клавиши…

en: Syntax &highlighting...
bg: Оцветяване на &синтаксис…

en: S&yntax file
bg: Файл със &синтаксис

en: &Menu file
bg: Файл с &меню

en: &Save setup
bg: &Запазване на настройките

en: &File
bg: &Файл

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Search
bg: &Търсене

en: &Command
bg: &Команда

en: For&mat
bg: Фор&мат

en: &Window
bg: &Прозорец

en: &Options
bg: &Настройки

en: &None
bg: &Няма

en: &Dynamic paragraphing
bg: &Динамични абзаци

en: Type &writer wrap
bg: &Машинописно пренасяне

en: Wrap mode
bg: Режим на пренасяне

en: Tabulation
bg: Табулация

en: &Fake half tabs
bg: &Фалшиви полутабулации

en: &Backspace through tabs
bg: &Backspace между tab-овете

en: Fill tabs with &spaces
bg: Табулации чрез &интервали

en: Tab spacing:
bg: Пространство на табулацията:

en: Other options
bg: Други настройки

en: &Return does autoindent
bg: Return спазва &полето

en: Confir&m before saving
bg: &Питане преди запазване

en: Save file &position
bg: Запис на &позицията на файла

en: &Visible trailing spaces
bg: &Видими интервали в края

en: Visible &tabs
bg: Видими &табулации

en: Synta&x highlighting
bg: &Оцветяване на синтаксиса

en: C&ursor after inserted block
bg: К&урсор след вмъкнат блок

en: Pers&istent selection
bg: Посто&янна селекция

en: Cursor be&yond end of line
bg: Курсорът из&вън края на ред

en: &Group undo
bg: &Групова отняна

en: Word wrap line length:
bg: Дължина за пренасяне на ред:

en: Editor options
bg: Настройки на редактора

en: In se&lection
bg: В се&лекция

en: &Find all
bg: &Намиране на всички

en: Enter replacement string:
bg: Заместващ израз:

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace with:
bg: Замяна с:

en: &Replace
bg: &Замяна

en: A&ll
bg: &Всички

en: &Skip
bg: &Пропускане

en: Confirm replace
bg: Потвърждаване замяната

en: Searching %s: %3d%%
bg: Търсене на %s: %3d%%

en: Searching %s
bg: Търсене на %s

en: %ld replacements made
bg: направени са %ld замѐни

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
bg: Удобен текстови редактор
    за Midnight Commander.

en: About
bg: Относно

en: Open files
bg: Отваряне на файлове

en: Edit:
bg: Редактиране:

en: ButtonBar|Mark
bg: Избиране

en: ButtonBar|Replac
bg: Заместване

en: ButtonBar|Copy
bg: Копиране

en: ButtonBar|Move
bg: Преместване

en: ButtonBar|Delete
bg: Изтриване

en: ButtonBar|PullDn
bg: Меню

en: Breton
bg: Бретонски

en: Czech
bg: Чешки

en: Welsh
bg: Уелски

en: Danish
bg: Датски

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: English
bg: Английски

en: British English
bg: Британски английски

en: Canadian English
bg: Канадски английски

en: American English
bg: Американски английски

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Spanish
bg: Испански

en: Faroese
bg: Фаройски

en: French
bg: Френски

en: Italian
bg: Италиански

en: Dutch
bg: Холандски

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: Polish
bg: Полски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Russian
bg: Руски

en: Slovak
bg: Словашки

en: Swedish
bg: Шведски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: &Add word
bg: &Добавяне на дума

en: Language
bg: Език

en: Misspelled
bg: Сгрешено

en: Check word
bg: Проверка на дума

en: Suggest
bg: Предложение

en: Select language
bg: Избор на език

en: Choose syntax highlighting
bg: Оцветяване на синтаксиса

en: < Auto >
bg: < Автоматично >

en: < Reload Current Syntax >
bg: < Презареждане на сегашния синтаксис >

en: Load syntax file
bg: Зареждане на файл със синтаксис

en: Cannot open file %s
    %s
bg: Не може да се отвори файл %s
    %s

en: Error in file %s on line %d
bg: Грешка във файл %s на ред %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
bg: Commander не може да промени директорията, в
    която подобвивката твърди, че сте. Може да сте
    изтрили работната директория или да сте си дали
    допълнителни права за достъп с командата „su“.

en: Cannot fetch a local copy of %s
bg: Не може да се достави локално копие от %s

en: The shell is already running a command
bg: Обвивката вече изпълнява команда

en: Not an xterm or Linux console;
    the subshell cannot be toggled.
bg: Не е xterm или конзола на Linux.
    Не може да се превключи подобвивка.

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
bg: Напишете „exit“, за да се върнете в Midnight Commander

en: Set &all
bg: &Всички

en: S&kip
bg: &Пропускане

en: &Set
bg: &Задаване

en: owner
bg: собств.

en: group
bg: група

en: other
bg: други

en: Flag
bg: Флаг

en: Permissions (octal): %o
bg: Права (8-чни): %o

en: Chown advanced command
bg: Разширена команда chown

en: Cannot chmod "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни chmod „%s“
    %s

en: &Ignore
bg: &Прескачане

en: Ignore &all
bg: Прескачане на &всички

en: &Retry
bg: &Отново

en: Cannot chown "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни chown „%s“
    %s

en: < Default >
bg: < Стандартно >

en: Skins
bg: Теми

en: Other 8 bit
bg: Други 8 бита

en: Running
bg: Изпълнява се

en: Stopped
bg: Спрян

en: &Never
bg: &Никога

en: On dum&b terminals
bg: На прост&и терминали

en: Alwa&ys
bg: &Винаги

en: File operations
bg: Действия с файлове

en: &Verbose operation
bg: Детайли при опера&ции

en: Compute tota&ls
bg: Общ &размер

en: Classic pro&gressbar
bg: Индикатор за про&грес

en: Mkdi&r autoname
bg: &Автоматично име за нови директории

en: &Preallocate space
bg: &Предварително заделяне на пространство

en: Esc key mode
bg: Режим на Esc

en: S&ingle press
bg: Едини&чно натискане

en: Timeout:
bg: Изчакване:

en: Pause after run
bg: Спиране след изпълнение

en: Use internal edi&t
bg: Вътре&шен редактор

en: Use internal vie&w
bg: Вътр&ешен преглед

en: A&sk new file name
bg: З&апитване за име на нов файл

en: Auto m&enus
bg: Авто мен&юта

en: &Drop down menus
bg: Пада&щи менюта

en: S&hell patterns
bg: &Метасимволи на обвивката

en: Co&mplete: show all
bg: Допис&ване: показване на всички

en: Rotating d&ash
bg: Въртящо се &тире

en: Cd follows lin&ks
bg: CD следва връ&зките

en: Sa&fe delete
bg: Наде&ждно изтриване

en: Safe overwrite
bg: Надеждно презапи&сване

en: A&uto save setup
bg: Автоматично записване на настро&йки

en: Configure options
bg: Настройки

en: Skin:
bg: Тема:

en: &Shadows
bg: &Сенки

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Case &insensitive
bg: &Нечувствителност към регистъра

en: Use panel sort mo&de
bg: Подреден п&анел

en: Show mi&ni-status
bg: &Мини статус

en: Use SI si&ze units
bg: Размер в &единици на SI

en: Mi&x all files
bg: Смесване на фа&йловете

en: Show &backup files
bg: &Резервни файлове

en: Show &hidden files
bg: &Скрити файлове

en: &Fast dir reload
bg: &Бързо опресняване

en: Ma&rk moves down
bg: &Избирането премества надолу

en: Re&verse files only
bg: Преобръ&щане само на файловете

en: Simple s&wap
bg: Обикно&вена размяна

en: A&uto save panels setup
bg: Ав&то записване на настройките на панелите

en: Navigation
bg: Навигация

en: L&ynx-like motion
bg: Придвижване &като lynx

en: Pa&ge scrolling
bg: Придви&жване на страница

en: Center &scrolling
bg: &Центрирано придвижване

en: &Mouse page scrolling
bg: Пре&листване на страница с мишка

en: File highlight
bg: Осветяване на файл

en: File &types
bg: Видове &файлове

en: &Permissions
bg: &Права̀

en: Quick search
bg: Бързо търсене

en: Panel options
bg: Настройки на панел

en: Information
bg: Данни

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
bg: Използването на опцията за бързо презареждане може да не
    отрази точното съдържание на директорията. В този случай
    ще трябва да извършите ръчно презареждане на директорията.
    За повече детайли вижте страницата в ръководството.

en: &Full file list
bg: &Пълен файлов списък

en: &Brief file list:
bg: &Кратък файлов списък:

en: &Long file list
bg: &Дълъг файлов списък

en: &User defined:
bg: &Потребителски:

en: columns
bg: колони

en: User &mini status
bg: Потребителски &мини статус

en: Listing format
bg: Формат на списък

en: Executable &first
bg: Изпълними файлове отпре&д

en: &Reverse
bg: &Обратно

en: Sort order
bg: Подредба

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
bg: &Изтриване

en: Confirmation|O&verwrite
bg: &Презаписване

en: Confirmation|&Execute
bg: И&зпълнение

en: Confirmation|E&xit
bg: Из&ход

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
bg: Изчистване на &бързите папки

en: Confirmation|&History cleanup
bg: Из&чистване на историята

en: Confirmation
bg: Потвърждения

en: &UTF-8 output
bg: Изход в UTF-&8

en: &Full 8 bits output
bg: Изход в 8 &бита

en: &ISO 8859-1
bg: ISO 8859-&1

en: 7 &bits
bg: &7 бита

en: F&ull 8 bits input
bg: &Всички 8 бита

en: Display bits
bg: Показване на битовете

en: Input / display codepage:
bg: Кодова страница:

en: Directory tree
bg: Дърво на директориите

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
bg: Секунди изчакване за виртуални ФС:

en: FTP anonymous password:
bg: Парола за анонимно FTP:

en: FTP directory cache timeout (sec):
bg: Секунди за кеша с директориите на FTP:

en: &Always use ftp proxy:
bg: &Посредник за FTP:

en: &Use ~/.netrc
bg: &Използване на ~/.netrc

en: Use &passive mode
bg: Па&сивен режим

en: Use passive mode over pro&xy
bg: Пасивен &режим през посредник

en: Virtual File System Setting
bg: Виртуални файлови системи

en: Quick cd
bg: Бърза смяна — cd

en: Existing filename (filename symlink will point to):
bg: Съществуващо име (към което връзката ще сочи):

en: Symbolic link filename:
bg: Име на връзката:

en: Symbolic link
bg: Връзка

en: &Stop
bg: &Спиране

en: &Resume
bg: &Продължаване

en: &Kill
bg: &Убиване

en: Background jobs
bg: Фонови задачи

en: Secure deletion
bg: Надеждно изтриване

en: Undelete
bg: Възстановяване

en: Synchronous updates
bg: Синхронно обновяване

en: Synchronous directory updates
bg: Синхронно обновяване на директории

en: Immutable
bg: Непроменим

en: Append only
bg: Само добавяне

en: No dump
bg: Без разтоварване

en: No update atime
bg: Без обновяване на atime

en: Compress
bg: Компресиране

en: Compressed clusters
bg: Компресирани клъстъри

en: Compressed dirty file
bg: Компресиран нечист файл

en: Compression raw access
bg: Директен достъп до компресираното

en: Encrypted inode
bg: Шифриран i-възел

en: Journaled data
bg: Журнални данни

en: Indexed directory
bg: Индексирана директория

en: No tail merging
bg: Без сливане в края

en: Top of directory hierarchies
bg: Начало на йерархия на директория

en: Inode uses extents
bg: I-възелът ползва обхвати

en: Huge_file
bg: Голям_файл

en: No COW
bg: Без запис при промяна

en: Direct access for files
bg: Пряк достъп за файлове

en: Casefolded file
bg: Уеднаквен регистър

en: Inode has inline data
bg: I-възел с вътрешни данни

en: Project hierarchy
bg: Йерархия на проект

en: Verity protected inode
bg: Проверка на защитѐн i-възел

en: &Marked all
bg: &Всичко избрано

en: S&et marked
bg: &Избрано

en: C&lear marked
bg: &Изчистване на избрано

en: Chattr command
bg: Команда chattr

en: Cannot chattr "%s"
    %s
bg: Неуспешно изпълнение на chattr „%s“
    %s

en: Cannot get flags of "%s"
    %s
bg: Не може да се получат флаговете на „%s“
    %s

en: set &user ID on execution
bg: изпълнение с UID на &собственика

en: set &group ID on execution
bg: изпълнение с GID на &групата

en: stick&y bit
bg: &лепкав бит

en: &read by owner
bg: &четене от собственика

en: &write by owner
bg: &писане от собственика

en: e&xecute/search by owner
bg: &изпълнение/търсене от собственика

en: rea&d by group
bg: ч&етене от групата

en: write by grou&p
bg: пис&ане от групата

en: execu&te/search by group
bg: и&зпълнение/търсене от групата

en: read &by others
bg: че&тене от другите

en: wr&ite by others
bg: писа&не от другите

en: execute/searc&h by others
bg: изп&ълнение/търсене от другите

en: Name:
bg: Име:

en: Permissions (octal):
bg: Права̀ (8-чни):

en: Owner name:
bg: Собственик:

en: Group name:
bg: Група:

en: Chmod command
bg: Команда chmod

en: Permission
bg: Режим

en: File
bg: Файл

en: Set &groups
bg: &Зад групи

en: Set &users
bg: &Зад потрб

en: Name
bg: Име

en: Owner name
bg: Собственик

en: Group name
bg: Група

en: Size
bg: Размер

en: Chown command
bg: Команда chown

en: User name
bg: Потребител

en: <Unknown user>
bg: <Неизвестен>

en: <Unknown group>
bg: <Неизвестна>

en: Enter machine name (F1 for details):
bg: Име на хоста (F1 за детайли):

en: Files tagged, want to cd?
bg: Има избрани файлове, да се смени ли директорията?

en: Link %s to:
bg: Връзка на %s към:

en: Link
bg: Връзка

en: link: %s
bg: връзка: %s

en: symlink: %s
bg: символна връзка: %s

en: View file
bg: Преглед на файл

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: Filtered view
bg: Филтриран изглед

en: Filter command and arguments:
bg: Команда за филтър и аргументи:

en: Edit file
bg: Редактиране на файл

en: Create a new Directory
bg: Нова директория

en: Enter directory name:
bg: Име на директория:

en: Extension file edit
bg: Редактиране на файл с разширения

en: Which extension file you want to edit?
bg: Кой файл с разширения да се редактира?

en: &System Wide
bg: &Системно

en: Highlighting groups file edit
bg: Осветяване редактирането на група от файлове

en: Which highlighting file you want to edit?
bg: Кой осветен файл да се редактира?

en: Compare directories
bg: Сравняване на директории

en: Select compare method:
bg: Начин на сравняване:

en: &Quick
bg: &Бърз

en: &Size only
bg: &Размери

en: &Thorough
bg: &Пълен

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
bg: Двата панела трябва да са в списъчен
    режим, за да ползвате тази команда

en: '%s' is not a symbolic link
bg: „%s“ не е символна връзка

en: Symlink '%s' points to:
bg: Символната връзка „%s“ сочи към:

en: Edit symlink
bg: Редактиране на символна връзка

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
bg: редактиране на символна връзка, не може да се изтрие %s: %s

en: edit symlink: %s
bg: редактиране на символна връзка: %s

en: FTP to machine
bg: FTP към машина

en: SFTP to machine
bg: SFTP към машина

en: Shell link to machine
bg: SSH към машина

en: Undelete files on an ext2 file system
bg: Възстановяване на файлове на ext2

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
bg: Въведете устройство (без /dev/) за
    възстановяване на файлове: (F1 за детайли)

en: Directory scanning
bg: Претърсване на директория

en: Setup
bg: Настройки

en: Setup saved to %s
bg: Настройките са записани в %s

en: Unable to save setup to %s
bg: Грешка при запис ан настройките в %s

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
bg: Не може да се изпълняват команди на нелокални файлови системи

en: Parameter
bg: Параметър

en: Cannot create temporary command file
    %s
bg: Не може да се създаде временен команден файл
    %s

en: Pipe failed
bg: Неуспешен канал

en: DialogTitle|Copy
bg: Копиране

en: DialogTitle|Move
bg: Преместване

en: DialogTitle|Delete
bg: Изтриване

en: FileOperation|Copy
bg: Копиране

en: FileOperation|Move
bg: Преместване

en: FileOperation|Delete
bg: Изтриване

en: %o %f%n"%s"%m
bg: %o %f%n„%s“%m

en: files
bg: файла

en: directory
bg: директория

en: directories
bg: директории

en: files/directories
bg: файла/директории

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
bg:  с маска:

en: Cannot stat hardlink source file "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни stat върху източника на твърдата връзка „%s“
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде целевата твърда връзка „%s“
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
bg: Не може да се създаде целевата твърда връзка „%s“

en: Cannot read source link "%s"
    %s
bg: Не може да се прочете изходната връзка „%s“
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
bg: Не може да се създадат стабилни символни връзки между нелокални файлови системи:
    
    Опцията за стабилни символни връзки ще бъде деактивирана

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде целевата символна връзка „%s“
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
bg: „%s“
    и
    „%s“
    са една и съща директория

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
bg: „%s“
    и
    „%s“
    са един и същи файл

en: Ski&p all
bg: Проп&ускане всички

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
bg: Непразна директория „%s“.
    Рекурсивно изтриване?

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
bg: Фонов процес:
    Непразна директория „%s“.
    Рекурсивно изтриване?

en: Non&e
bg: Н&яма

en: Cannot remove file "%s"
    %s
bg: Не може да се изтрие файла „%s“
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни stat върху изходния файл „%s“
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
bg: Не може да се презапише директорията „%s“

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
bg: Не може да се премести файл „%s“ в „%s“
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
bg: Не може да се изтрие директорията „%s“
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
bg: Не може да се презапише директорията „%s“
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
bg: Не може да се презапише файлът „%s“
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
bg: Не може да се премести директорията „%s“ в „%s“
    %s

en: Cannot operate on ".."!
bg: Не може да работи върху „..“!

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни stat върху изходния файл „%s“
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде специалният файл „%s“
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни chown върху целевия файл „%s“
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни chmod върху целевия файл „%s“
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
bg: Не може да се отвори изходният файл "%s"
    %s

en: Reget failed, about to overwrite file
bg: Неуспешно повторно изтегляне, файлът ще бъде презаписан

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни fstat върху изходния файл „%s“
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде целевият файл „%s“
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни fstat върху целевия файл „%s“
    %s

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
bg: Не може да се запази пространство за целевия файл „%s“
    %s

en: Cannot read source file "%s"
    %s
bg: Не може да се прочете изходният файл „%s“
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
bg: Не може да се пише в целевия файл „%s“
    %s

en: (stalled)
bg: (спрял)

en: &Keep
bg: &Запазване

en: Cannot close source file "%s"
    %s
bg: Не може да се затвори изходният файл „%s“
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
bg: Не може да се затвори целевият файл „%s“
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълне stat върху изходната директория „%s“
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
bg: Източникът „%s“ не е директория
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
bg: Не може да се копира зациклената символна връзка
    „%s“

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
bg: Целта „%s“ трябва да е директория
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде целева директория „%s“
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
bg: Не може да се изпълни chown върху целевата директория „%s“
    %s

en: Directories: %zu, total size: %s
bg: Директории: %zu, общ размер %s

en: Sorry, I could not put the job in background
bg: Задачата не може да се премести във фонов режим

en: S&uspend
bg: П&реустановяване

en: Con&tinue
bg: &Продължаване

en: ETA %s
bg: Остават %s

en: New     :
bg: Нов        :

en: Existing:
bg: Съществуващ:

en: Overwrite this file?
bg: Презаписване на файла?

en: A&ppend
bg: До&бавяне

en: &Reget
bg: &Изтегляне наново

en: Overwrite all files?
bg: Презаписване на всички файлове?

en: Don't overwrite with &zero length file
bg: &Без презапис с празен файл

en: &Older
bg: По-&стар

en: S&maller
bg: По-&малък

en: &Size differs
bg: &Различен размер

en: File exists
bg: Файлът съществува

en: Background process: File exists
bg: Фонов процес: Файлът съществува

en: Files processed: %zu
bg: Обработени файлове: %zu

en: Time: %s %s
bg: Време: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
bg: Време: %s %s (%s)`

en: Time: %s
bg: Време: %s

en: Time: %s (%s)
bg: Време: %s (%s)

en:  Total: %s
bg:  Общо: %s

en: Source
bg: Източник

en: Target
bg: Цел

en: Deleting
bg: Изтриване

en: &Using shell patterns
bg: &Mетасимволи на обвивката

en: to:
bg: в:

en: Follow &links
bg: Следване на &връзките

en: Preserve &attributes
bg: Запазване на &атрибутите

en: Di&ve into subdir if exists
bg: Влизане в &поддиректория, ако съществува

en: &Stable symlinks
bg: &Стабилни символни връзки

en: &Background
bg: &Във фон

en: Invalid source pattern '%s'
bg: Неправилен шаблон „%s“

en: File listin&g
bg: &Файловe и директории

en: &Quick view
bg: &Бърз преглед

en: &Info
bg: &Информация

en: &Tree
bg: &Дърво

en: &Listing format...
bg: Ф&ормат на списък…

en: &Filter...
bg: Филт&ър…

en: &Encoding...
bg: &Кодиране…

en: FT&P link...
bg: &FTP…

en: S&hell link...
bg: SS&H…

en: Paneli&ze
bg: &В панел

en: &Rescan
bg: &Опресняване

en: &View
bg: &Преглед

en: Vie&w file...
bg: Преглед на фа&йла…

en: &Filtered view
bg: &Филтриран изглед

en: &Copy
bg: &Копиране

en: C&hmod
bg: Пр&ава̀

en: &Link
bg: &Връзка

en: &Symlink
bg: &Символна връзка

en: Relative symlin&k
bg: &Относителна символна връзка

en: Edit s&ymlink
bg: Р&едактиране на символна връзка

en: Ch&own
bg: См&яна на собственик

en: &Advanced chown
bg: Раз&ширена смяна на собственик

en: Cha&ttr
bg: &СмАтр

en: &Rename/Move
bg: &Местене/Преименуване

en: &Mkdir
bg: &Нова директория

en: &Quick cd
bg: &Бърза смяна — cd

en: Select &group
bg: Избор на &група

en: U&nselect group
bg: Без избор на гр&упа

en: &Invert selection
bg: Об&ърнат избор

en: E&xit
bg: Из&ход

en: &User menu
bg: &Потребителско меню

en: &Directory tree
bg: &Дърво на директориите

en: &Find file
bg: &Търсене на файл

en: S&wap panels
bg: Разм&яна на панели

en: Switch &panels on/off
bg: Превклю&чване на панелите

en: &Compare directories
bg: &Сравнение на директории

en: C&ompare files
bg: Сра&внение на файлове

en: E&xternal panelize
bg: В&ъншен панел

en: Show directory s&izes
bg: &Размери на директориите

en: Command &history
bg: &История на командите

en: Viewed/edited files hi&story
bg: Скоро&шни файлове

en: Di&rectory hotlist
bg: &Горещи директории

en: &Active VFS list
bg: &Активни виртуални ФС

en: &Background jobs
bg: Фонови &задачи

en: Screen lis&t
bg: Списък на &екрани

en: &Undelete files (ext2fs only)
bg: &Възстановяване на файлове (само ext2fs)

en: &Listing format edit
bg: &Формат на списъка

en: Edit &extension file
bg: &Файл за разширения

en: Edit &menu file
bg: Файл с &меню

en: Edit hi&ghlighting group file
bg: Фа&йл за оцветените групи

en: &Configuration...
bg: &Настройки…

en: &Layout...
bg: &Разположение…

en: &Panel options...
bg: Настройки на &панел…

en: C&onfirmation...
bg: По&твърждения…

en: &Appearance...
bg: &Външен вид…

en: &Display bits...
bg: &Битове за извеждане…

en: &Virtual FS...
bg: Виртуална &ФС…

en: Panels:
bg: Панели:

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
bg[0]: Имате %zu отворен прозорец. Изход все пак?
bg[1]: Имате %zu отворени прозорци. Изход все пак?

en: The Midnight Commander
bg: Midnight Commander

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
bg: Наистина ли искате да напуснете Midnight Commander?

en: &Above
bg: От&горе

en: &Left
bg: В&ляво

en: &Below
bg: &Отдолу

en: &Right
bg: В&дясно

en: ButtonBar|Menu
bg: Потребителско меню

en: ButtonBar|View
bg: Преглед

en: ButtonBar|RenMov
bg: Местене/Преименуване

en: ButtonBar|Mkdir
bg: Нова директория

en: &Chdir
bg: &Смяна на директория

en: &Again
bg: &Отново

en: Pane&lize
bg: &Външен панел

en: &View - F3
bg: &Извеждане — F3

en: &Edit - F4
bg: &Редактиране — F4

en: Found: %lu
bg: Намерени: %lu

en: Malformed regular expression
bg: Неправилен регулярен израз

en: File name:
bg: Име на файл:

en: &Find recursively
bg: &Намиране рекурсивно

en: Follow s&ymlinks
bg: &Следване на връзки

en: S&kip hidden
bg: Пропускане на &скритите

en: Content:
bg: Съдържание:

en: Sea&rch for content
bg: Тър&сене на съдържание

en: Case sens&itive
bg: &Чувствителност към регистъра

en: A&ll charsets
bg: Вси&чки кодови таблици

en: Fir&st hit
bg: Пър&во попадение

en: Find File
bg: Търсене на файл

en: Start at:
bg: Начало от:

en: Ena&ble ignore directories:
bg: &Игнориране на директории:

en: Grepping in %s
bg: Grep в %s

en: Finished
bg: Готово

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
bg[0]: Завършено (игнорирана %zu директория)
bg[1]: Завършено (игнорирани %zu директории)

en: Find File: "%s". Content: "%s"
bg: Търсене: „%s“. Съдържание: „%s“

en: Find File: "%s"
bg: Търсене: „%s“

en: Searching
bg: Търсене

en: Change &to
bg: Промяна &на

en: &Free VFSs now
bg: &Освобождаване на виртуалната ФС

en: &Refresh
bg: &Обновяване

en: &Add current
bg: И &текущата

en: &Up
bg: &Горе

en: New &group
bg: &Нова група

en: New &entry
bg: Нов &запис

en: &Insert
bg: &Вмъкване

en: &Remove
bg: &Изтриване

en: Subgroup - press ENTER to see list
bg: Подгрупа — ENTER за списък

en: Active VFS directories
bg: Активни директории за виртуални ФС

en: Directory hotlist
bg: Горещи директории

en: Top level group
bg: Група от първо ниво

en: Directory path
bg: Път

en: Moving %s
bg: Преместване на %s

en: Directory label
bg: Етикет

en: &Append
bg: Доб&авяне

en: New hotlist entry
bg: Нов запис

en: Directory label:
bg: Етикет на директория:

en: Directory path:
bg: Път на директория:

en: New hotlist group
bg: Нова група за бърз достъп

en: Name of new group:
bg: Име на нова група:

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
bg: Наистина ли искате за премахнете записа „%s“?

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
bg: Групата „%s“ не е празна.
    Да се изтрие ли?

en: Hotlist Load
bg: Зареждане на списъка за бърз достъп

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
bg: Midnight Commander не записа файл %s,
    старите ви елементи в списъка за бърз достъп не бяха изтрити

en: Label for "%s":
bg: Етикет за „%s“:

en: Add to hotlist
bg: Добавяне към списъка за бърз достъп

en: File: %s
bg: Файл: %s

en: No node information
bg: Няма информация за възлите

en: Free nodes:
bg: Свободни възли:

en: No space information
bg: Няма информация за пространството

en: Type:       %s
bg: Вид: %s

en: non-local vfs
bg: нелокална vfs

en: Device:     %s
bg: Устройство:  %s

en: Filesystem: %s
bg: Файлова с-ма: %s

en: Accessed:   %s
bg: Отварян: %s

en: Modified:   %s
bg: Редактиран: %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
bg: Променян: %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
bg: Уст-во: голям № %lu, малък № %lu

en: Size:       %s
bg: Размер: %s

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
bg[0]:  (%lu блок)
bg[1]:  (%lu блока)

en: Owner:      %s/%s
bg: Притежател: %s/%s

en: Links:      %d
bg: Връзки: %d

en: Attributes: %s
bg: Атрибути: %s

en: Attributes: unavailable
bg: Атрибути: няма

en: Mode:       %s (%04o)
bg: Права̀: %s (%04o)

en: Location:   %Xh:%Xh
bg: Разположение: %Xh:%Xh

en: &Equal split
bg: &По равно

en: &Menubar visible
bg: Видимо &меню

en: Command &prompt
bg: Команден &ред

en: &Keybar visible
bg: В&идими F-ове

en: H&intbar visible
bg: Р&ед с подсказки

en: &XTerm window title
bg: Заглавие на &терминалния прозорец

en: &Show free space
bg: &Свободно пространство

en: Panel split
bg: Разделяне на панела

en: Console output
bg: Изходна информация на конзолата

en: &Vertical
bg: &Вертикално

en: &Horizontal
bg: &Хоризонтално

en: Output lines:
bg: Изходни редове:

en: Layout
bg: Разположение на елементите

en: Memory exhausted!
bg: Паметта свърши!

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'unsorted' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|u
bg: н

en: &Unsorted
bg: &Неподредени

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'name' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|n
bg: и

en: &Name
bg: &Име

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'version' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|v
bg: в

en: &Version
bg: &Версия

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'extension' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|e
bg: ш

en: E&xtension
bg: Раз&ширение

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'size' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|s
bg: р

en: &Size
bg: &Размер

en: Block Size
bg: Размер на блок

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Modify time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|m
bg: м

en: &Modify time
bg: Време на про&мяна на файла

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Access time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|a
bg: д

en: &Access time
bg: Време на &достъп

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Change time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|h
bg: я

en: C&hange time
bg: Време на пром&яна

en: Perm
bg: Права̀

en: Nl
bg: БрВрзк

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'inode' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|i
bg: ъ

en: &Inode
bg: I-в&ъзел

en: Owner
bg: Собственик

en: Group
bg: Група

en: [dev]
bg: [РЗР]

en: UP--DIR
bg: ГОРНА

en: SYMLINK
bg: ВРЪЗКА

en: SUB-DIR
bg: ПОД_ДИР

en: <readlink failed>
bg: <непрочетена връзка>

en: %s in %d file | %s in %d files
bg[0]: %s в %d файл
bg[1]: %s в %d файла

en: Panelize
bg: Външен панел

en: Unknown tag on display format:
bg: Непознат етикет на форма̀та на дисплея:

en: &Files only
bg: Само &файлове

en: &Case sensitive
bg: &Чувствителност към регистъра

en: Select
bg: Избиране

en: Unselect
bg: Без избиране

en: Filter
bg: Филтър

en: Do you really want to execute?
bg: Наистина ли искате да изпълните това?

en: Cannot read directory contents
bg: Съдържанието на директорията не може да се прочете

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
bg: Неправилен потребителски формат, ще се ползва стандартният.

en: &Add new
bg: &Добавяне на нов

en: External panelize
bg: Външен панел

en: Other command
bg: Друга команда

en: Command
bg: Команда

en: Add to external panelize
bg: Добавяне към външен панел

en: Enter command label:
bg: Въвеждане на етикет на команда:

en: External panelize:
    %s
bg: Външен панел:
    %s

en: External panelize:
    failed to read data from child stdout:
    %s
bg: Външен панел:
    неуспешно четене от стандартния изход на процес:
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
bg: Не може да се изпълни външен панел на нелокална директория

en: Modified git files
bg: Променени файлове в git

en: Find rejects after patching
bg: Неуспешни кръпки

en: Find *.orig after patching
bg: Първоначални версии след неуспешни кръпки

en: Find SUID and SGID programs
bg: Търсене на програми SUID и SGID

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
bg: Не може да се отвори файлът %s за писане:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
bg: Копиране на директорията „%s“ в:

en: Move "%s" directory to:
bg: Преместване на директорията „%s“ в:

en: Cannot stat the destination
    %s
bg: Не може да се изпълни stat върху целта
    %s

en: Delete %s?
bg: Да се изтрие ли „%s“?

en: ButtonBar|Static
bg: Статично

en: ButtonBar|Dynamc
bg: Динамично

en: ButtonBar|Rescan
bg: Пресканиране

en: ButtonBar|Forget
bg: Пренебрегване

en: ButtonBar|Rmdir
bg: ТрДир

en: Cannot write to the %s file:
    %s
bg: Не може да се пише във файла %s:
    %s

en: Help file format error
bg: Грешка във форма̀та на помощния файл

en: Internal bug: Double start of link area
bg: Вътрешна грешка: второ начало на областта за свързване

en: Cannot find node %s in help file
bg: Не може да се намери възел %s в помощния файл

en: Help
bg: Помощ

en: ButtonBar|Index
bg: Индекс

en: ButtonBar|Prev
bg: Назад

en: Learn keys
bg: Задаване на клавиши

en: Teach me a key
bg: Задаване на клавиши

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
bg: Натиснете %s
    и изчакайте това съобщение да изчезне.
    
    Тогава го натиснете пак, за да видите дали
    ще се появи OK до бутона му.
    
    За да излезете, натиснете веднъж Escape
    и изчакайте.

en: Cannot accept this key
bg: Не може да се приеме този клавиш

en: You have entered "%s"
bg: Въведохте „%s“

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
bg: Изглежда, че всичките Ви клавиши
    вече работят добре. Това е супер.

en: &Discard
bg: &Отмяна

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
bg: Страхотно! Имате пълна терминална база данни!
    Всичките ви клавиши работят добре.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
bg: Натиснете всички клавиши споменати тук. След като приключите,
    проверете кои клавиши не са отбелязани с OK. Дефинирайте ги,
    като ги натиснете с интервал или мишката. Навигацията е с Tab.

en: Failed to run:
    %s
bg: Неуспешно изпълнение:
    %s

en: Home directory path is not absolute
bg: Пътят до домашната папка не е абсолютен

en: GNU Midnight Commander
    is already running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
bg: GNU Midnight Commander
    вече работи в този терминал.
    Поддръжката на подобвивка ще се изключи.

en: 
    Failed while close:
    %s
bg: 
    Грешка при затваряне:
    %s

en: Choose codepage
bg: Кодова таблица

en: -  < No translation >
bg: —  < Без преобразуване >

en: %b %e  %Y
bg: %e %b  %Y

en: %b %e %H:%M
bg: %e %b %H:%M

en: Cannot save file %s:
    %s
bg: Не може да се запише файл %s:
    %s

en: Cannot open named pipe %s
bg: Не може да се отвори именуваният канал %s

en: The shell is still active. Quit anyway?
bg: Обвивката е още активна. Да се напусне ли въпреки това?

en: Warning: Cannot change to %s.
bg: Внимание: Не може да се влезе в %s.

en: With builtin Editor and Aspell support
bg: С поддръжка на вградения редактор и aspell

en: With builtin Editor
bg: С поддръжка на вградения редактор

en: With optional subshell support
bg: С поддръжка на подобвивка (при възможност)

en: With subshell support as default
bg: С поддръжка на подобвивка (стандартно)

en: With support for background operations
bg: С поддръжка на фонови задачи

en: With mouse support on xterm and Linux console
bg: С поддръжка на мишка на в xterm и конзола на Linux

en: With mouse support on xterm
bg: С поддръжка на мишка в xterm

en: With support for X11 events
bg: С поддръжка на събития от X11

en: With internationalization support
bg: С поддръжка на интернационализация

en: With multiple codepages support
bg: С поддръжка на множество кодирания

en: With ext2fs attributes support
bg: С поддръжка на атрибути на ext2fs

en: Built with GLib %d.%d.%d
bg: С поддръжка на GLib %d.%d.%d

en: Built with S-Lang %s with terminfo database
bg: С поддръжка на S-Lang %s с terminfo

en: Built with ncurses %s
bg: С поддръжка на ncurses %s

en: Built with ncurses (unknown version)
bg: С поддръжка на ncurses (непозната версия)

en: Built with ncursesw %s
bg: С поддръжка на ncursesw %s

en: Built with ncursesw (unknown version)
bg: С поддръжка на ncursesw (непозната версия)

en: Built with libssh2 %d.%d.%d
bg: С поддръжка на libssh2 %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
bg: Виртуални файлови системи:

en: Data types:
bg: Видове данни:

en: Home directory:
bg: Домашна папка:

en: Profile root directory:
bg: Коренова директория на профила:

en: System data
bg: Системни данни

en: Config directory:
bg: Директория с настройки:

en: Data directory:
bg: Директория с данни:

en: File extension handlers:
bg: Поддръжка на файлови разширения:

en: VFS plugins and scripts:
bg: Добавки и скриптове за виртуални ФС:

en: User data
bg: Потребителски данни

en: Cache directory:
bg: Директория с кеш:

en: Debug
bg: Трасиране

en: ERROR:
bg: ГРЕШКА:

en: True:
bg: Вярно:

en: False:
bg: Невярно:

en: Error calling program
bg: Грешка при извикване на програма

en: Warning -- ignoring file
bg: Предупреждение — игнориране на файл

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
bg: Файлът %s не е на root и не е ваш, или е достъпен за запис
    от всички. Използването му може да застраши сигурността ви

en: Format error on file Extensions File
bg: Грешка във форма̀та на файла за разширения

en: The %%var macro has no default
bg: Макросът %%var няма стандартна стойност

en: The %%var macro has no variable
bg: Макросът %%var няма променлива

en: No suitable entries found in %s
bg: Няма намерени подходящи елементи в %s

en: User menu
bg: Потребителско меню

en: Cannot open cpio archive
    %s
bg: Не може да се отвори архивът cpio
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
bg: Преждевременен край на архива cpio
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
bg: Невалидни твърди връзки към
    %s
    в архива cpio
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
bg: %s съдържа повтарящи се елементи! Те се пропускат!

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
bg: Грешна заглавна част на cpio в
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
bg: Неочакван край на файл
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s:
    %s
bg: Архивът %s не може да се отвори
    %s:
    %s

en: EXTFS virtual file system:
    %s
bg: Виртуална ФС по EXTFS:
    %s

en: Warning: cannot open %s directory
bg: Предупреждение: директорията %s не може да се отвори

en: ftpfs: Disconnecting from %s
bg: ftpfs: Изключване от %s

en: FTP: Password required for %s
bg: FTP: Нужна е парола за %s

en: ftpfs: sending login name
bg: ftpfs: изпращане на потребителско име

en: ftpfs: sending user password
bg: ftpfs: изпращане на потребителска парола

en: FTP: Account required for user %s
bg: FTP: Нужно е потребителско име за %s

en: Account:
bg: Регистрация:

en: ftpfs: sending user account
bg: ftpfs: изпращане на потребителско име

en: ftpfs: logged in
bg: ftpfs: успешно вписване

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
bg: ftpfs: Отказ на връзка за потребителя %s

en: ftpfs: Invalid host name.
bg: ftpfs: Неправилно име на машина

en: ftpfs: making connection to %s
bg: ftpfs: установяване на връзка с %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
bg: ftpfs: връзката прекъсната от потребителя

en: ftpfs: connection to server failed: %s
bg: ftpfs: неуспешна връзка със сървъра: %s

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
bg: Очакване за повторен опит… %d (Control-G за отказване)

en: ftpfs: could not make address-to-name translation: %s
bg: ftpfs: адресът не може да се преобразува до име: %s

en: ftpfs: try reconnect to server, attempt %u
bg: ftpfs: пореден неуспешен опит за връзка със сървъра — опит: %u

en: ftpfs: could not get socket name: %s
bg: ftpfs: името на гнездото не може да се получи: %s

en: ftpfs: could not reconnect to server
bg: ftpfs: повторното свързване към сървъра е невъзможно

en: ftpfs: invalid address family
bg: ftpfs: неправилен вид на адреса

en: ftpfs: could not create socket: %s
bg: ftpfs: не може да се създаде гнездо: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
bg: ftpfs: не може да се установи пасивен режим

en: ftpfs: aborting transfer.
bg: ftpfs: отменяне на преноса.

en: ftpfs: abort error: %s
bg: ftpfs: грешка при отмяната: %s

en: ftpfs: abort failed
bg: ftpfs: отмяната пропадна

en: ftpfs: CWD failed.
bg: ftpfs: CWD не успя.

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
bg: ftpfs: не може да се проследи връзката

en: Resolving symlink...
bg: Проследяване на връзката…

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
bg: ftpfs: Чете се FTP директорията %s… %s%s

en: (strict rfc959)
bg: (стриктно rfc959)

en: (chdir first)
bg: (първо cd)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
bg: ftpfs: неуспех; няма място за връщане

en: %s: failure
bg: %s: неуспех

en: %s: done.
bg: %s: готово.

en: ftpfs: storing file
bg: ftpfs: съхраняване на файл

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
bg: файлът /.netrc е с неправилни права
    Изтрийте паролата или ги оправете

en: SFS virtual file system:
    %s
bg: Виртуална ФС по SFS:
    %s

en: %s: Warning: file %s not found
bg: %s: Предупреждение: файлът %s не може да се намери

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
bg: Внимание: Неправилен ред в %s:
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
bg: Внимание: Неправилен флаг %c в %s:
    %s

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
bg: sftp: грешка при четенето на %s: %s

en: sftp: Unable to get current user name.
bg: sftp: Потребителското име не може да се установи.

en: sftp: Invalid host name.
bg: sftp: Неправилно име на хост.

en: sftp: failed to convert remote host IP address into text form
bg: sftp: IP адресът на отдалечения хост не може да се обърне в текстова форма

en: sftp: making connection to %s
bg: sftp: установява се връзка с %s

en: sftp: connection interrupted by user
bg: sftp: връзката е прекъсната от потребител

en: sftp: connection to server failed: %s
bg: sftp: връзката към сървъра е неуспешна: %s

en: sftp: found host key of unsupported type: RSA1
bg: sftp: неподдържан вид на намерения ключ на хост: RSA1

en: sftp: unknown host key type:
bg: sftp: неподдържан вид ключ:

en: Permanently added
    %s (%s)
    to the list of known hosts.
bg: %s (%s)
    е добавен за постоянно в
    списъка с познати хостове.

en: sftp: cannot get the remote host key
bg: sftp: ключът на отдалечения хост не може да се получи

en: sftp: unsupported key type, can't check remote host key
bg: sftp: неподдържан вид ключ, не може да се провери

en: sftp: can't compute host key fingerprint hash
bg: sftp: контролната сума на ключа на хоста не може да се изчисли

en: The authenticity of host
    %s (%s)
    can't be established!
    %s key fingerprint hash is
    SHA1:%s.
    Do you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
bg: Идентичността на хоста
    %s (%s)
    не може да бъде проверена!
    Контролната сума на ключа на %s е
    SHA1:%s.
    Искате ли да го добавите в списъка с
    познати хостове и да продължите с връзката?

en: %s (%s)
    is found in the list of known hosts but
    KEYS DO NOT MATCH! THIS COULD BE A MITM ATTACK!
    Are you sure you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
bg: %s (%s)
    присъства в познатите хостове, но
    КЛЮЧЪТ НЕ СЪВПАДА! МОЖЕ ДА СТЕ АТАКУВАНИ!
    Сигурни ли сте, че искате да го добавите в списъка
    с познати хостове и да продължите с връзката?

en: sftp: host key verification failed
bg: sftp: несъвпадащ ключ на хоста

en: sftp: Enter passphrase for %s
bg: sftp: Въвеждане на парола за %s

en: sftp: Passphrase is empty.
bg: sftp: Паролата е празна.

en: sftp: Enter password for %s
bg: sftp: Въвеждане на парола за %s

en: sftp: Password is empty.
bg: sftp: Паролата е празна.

en: sftp: failure establishing SSH session
bg: sftp: неуспешна връзка по SSH

en: sftp: No file handler data present for reading file
bg: sftp: Няма команда за четенето на файл

en: sftp: socket error: %s
bg: sftp: грешка в гнездото: %s

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
bg: sftp: (прекъсване с Ctrl-G) Извеждане… %s

en: sftp: Listing done.
bg: sftp: Извеждането приключи.

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
bg: Засега връзки с парола не може да се осъществят.

en: Aborting transfer...
bg: Отмяна на пренасянето…

en: Error reported after abort.
bg: Грешка след отмяната.

en: Aborted transfer would be successful.
bg: Преносът е отменен успешно.

en: Inconsistent tar archive
bg: сгрешен архив tar

en: Unexpected EOF on archive file
bg: Неочакван край на архива

en: Cannot open tar archive
    %s
bg: Не може да се отвори архивът tar
    %s

en: undelfs: error
bg: undelfs: грешка

en: not enough memory
bg: няма достатъчно памет

en: while allocating block buffer
bg: при заделянето на буфер

en: while starting inode scan %d
bg: при стартиране на сканиране на i-възел %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
bg: undelfs: зареждане на информация за изтритите файлове, %d i-възела

en: while calling ext2_block_iterate %d
bg: при изпълнението на ext2_block_iterate %d

en: no more memory while reallocating array
bg: няма повече памет при повторното заделяне на масива

en: while doing inode scan %d
bg: при изпълнението на сканиране на i-възел %d

en: Cannot open file %s
bg: Файлът %s не може да бъде отворен

en: undelfs: reading inode bitmap...
bg: undelfs: четене на битовата карта на i-възлите…

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
bg: Не може да се зареди битовата карта на i-възлите от:
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
bg: undelfs: четене на блоковата битова карта…

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
bg: Не може да се зареди битовата карта на блока от:
    %s

en: vfs_info is not fs!
bg: vfs_info не е ФС!

en: You have to chdir to extract files first
bg: За да разархивирате файловете, първо изпълнете chdir

en: while iterating over blocks
bg: при обработване на блокове

en: Cannot open file "%s"
bg: Не може да се отвори файлът „%s“

en: Ext2lib error
bg: Грешка в Ext2lib

en: Invalid value
bg: Неправилна стойност

en: File was modified. Save with exit?
bg: Файлът е променен. Да се запази ли при изход?

en: &Cancel quit
bg: &Отказ от изход

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
bg: Изход на Midnight Commander.
    Да се запази ли редактираният файл?

en: &Line number
bg: &Номер на ред

en: Pe&rcents
bg: &Проценти

en: &Decimal offset
bg: &Десетично отместване

en: He&xadecimal offset
bg: &Шестнадесетично отместване

en: Goto
bg: Към

en: ButtonBar|Ascii
bg: Ascii

en: ButtonBar|HxSrch
bg: HxSrch

en: ButtonBar|UnWrap
bg: Без пренасяне

en: ButtonBar|Wrap
bg: Пренасяне

en: ButtonBar|Hex
bg: 16-но

en: ButtonBar|Goto
bg: Към

en: ButtonBar|Raw
bg: Необработени

en: ButtonBar|Parse
bg: Обработка

en: ButtonBar|Unform
bg: Без форматиране

en: ButtonBar|Format
bg: Форматиране

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
bg: Неуспех при четене на информация от изхода на процес:
    %s

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
bg: Грешка при затварянето на файла:
    %s
    Не е ясно дали информацията е записана

en: Cannot save file:
    %s
bg: Не може да се запише файл:
    %s

en: View:
bg: Преглед:

en: Cannot open "%s"
    %s
bg: Не може да се отвори „%s“
    %s

en: Cannot view: not a regular file
bg: Не може да се разгледа: не е обикновен файл

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
bg: Не може да се отвори „%s“ в режим с анализ
    %s

en: Search done
bg: Търсенето приключи

en: Continue from beginning?
bg: Да се продължи ли от началото?

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
bg: Не може да се изтегли локално копие на „/ftp://some.host/editme.txt“
