Midnight Commander - en to ca translation catalogue (1214 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
ca: Avís: no s'ha pogut carregar la llista de les pàgines de codis

en: 7-bit ASCII
ca: ASCII de 7 bits

en: Cannot translate from %s to %s
ca: No s'ha pogut traduir de %s a %s

en: Event system already initialized
ca: Ja s'ha inicialitzat el sistema d'esdeveniments

en: Failed to initialize event system
ca: Ha fallat en inicialitzar el sistema d'esdeveniments

en: Event system not initialized
ca: El sistema d'esdeveniments no s'ha inicialitzat

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
ca: Comproveu les dades d'entrada! Alguns paràmetres estan en NULL!

en: Unable to create group '%s' for events!
ca: No s'ha pogut crear el grup «%s» pels esdeveniments!

en: Unable to create event '%s'!
ca: No s'ha pogut crear l'esdeveniment «%s»!

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
ca: El fitxer «%s» ja s'està editant.
    Usuari: %s
    ID del procés: %d

en: File locked
ca: Fitxer bloquejat

en: &Grab lock
ca: A&gafa el bloqueig

en: &Ignore lock
ca: &Ignora el bloqueig

en: Cannot create %s directory
ca: No s'ha pogut crear el directori %s

en: FATAL: not a directory:
ca: FATAL: no és un directori:

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
ca: Número fora de l'interval (ha d'estar en l'interval de bytes, 0 <= n <= 0xFF, expressat en hexadecimal)

en: Invalid character
ca: Caràcter no vàlid

en: Unmatched quotes character
ca: Caràcter de cometes desaparellat

en: Hex pattern error at position %d:
    %s.
ca: Error del patró hexadecimal a la posició %d:
    %s.

en: Search string not found
ca: Cadena de cerca no trobada

en: Not implemented yet
ca: Encara no s'ha implementat

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
ca: El nombre de testimonis a substituir no és igual que el nombre de testimonis trobats

en: Invalid token number %d
ca: Testimoni no vàlid núm. %d

en: Regular expression error
ca: Error en l'expressió regular

en: Re&gular expression
ca: Expressió re&gular

en: Wil&dcard search
ca: Ce&rca amb comodí

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
ca: No es pot carregar el tema «%s».
    S'ha carregat el tema predeterminat

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
ca: No es pot comprovar el tema «%s».
    S'ha carregat el tema predeterminat

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
ca: No es pot usar el tema «%s» amb suport de colors vertaders:
    %s
    S'ha carregat el predeterminat

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
ca: No es pot usar el tema «%s» amb suport
    de 256 colors en un terminal de no-256 colors.
    S'ha carregat el tema predeterminat

en: True color not supported with ncurses.
ca: El color veritable no està admès amb «ncurses».

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
ca: El terminal no sembla admetre 256 colors.

en: True color not supported in this slang version.
ca: El color veritable no està admès en aquesta versió de «slang».

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
ca: Establiu COLORTERM=truecolor si el terminal realment admet colors veritables.

en: Escape
ca: Esc

en: Function key 1
ca: Tecla de funció 1

en: Function key 2
ca: Tecla de funció 2

en: Function key 3
ca: Tecla de funció 3

en: Function key 4
ca: Tecla de funció 4

en: Function key 5
ca: Tecla de funció 5

en: Function key 6
ca: Tecla de funció 6

en: Function key 7
ca: Tecla de funció 7

en: Function key 8
ca: Tecla de funció 8

en: Function key 9
ca: Tecla de funció 9

en: Function key 10
ca: Tecla de funció 10

en: Function key 11
ca: Tecla de funció 11

en: Function key 12
ca: Tecla de funció 12

en: Function key 13
ca: Tecla de funció 13

en: Function key 14
ca: Tecla de funció 14

en: Function key 15
ca: Tecla de funció 15

en: Function key 16
ca: Tecla de funció 16

en: Function key 17
ca: Tecla de funció 17

en: Function key 18
ca: Tecla de funció 18

en: Function key 19
ca: Tecla de funció 19

en: Function key 20
ca: Tecla de funció 20

en: Completion/M-tab
ca: Completion/M-Tab

en: BackTab/S-tab
ca: BackTab/S-Tab

en: Backspace
ca: Retrocés

en: Up arrow
ca: Fletxa amunt

en: Down arrow
ca: Fletxa avall

en: Left arrow
ca: Fletxa esquerra

en: Right arrow
ca: Fletxa dreta

en: Insert
ca: Inserció

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Home
ca: Inici

en: End key
ca: Posició final

en: Page Up
ca: Re Pàg

en: Page Down
ca: Av Pàg

en: / on keypad
ca: / en el teclat numèric

en: * on keypad
ca: * en el teclat numèric

en: - on keypad
ca: - en el teclat numèric

en: + on keypad
ca: + en el teclat numèric

en: Left arrow keypad
ca: Cursor esquerre en el teclat numèric

en: Right arrow keypad
ca: Cursor dret en el teclat numèric

en: Up arrow keypad
ca: Cursor amunt en el teclat numèric

en: Down arrow keypad
ca: Cursor avall en el teclat numèric

en: Home on keypad
ca: Inici en el teclat numèric

en: End on keypad
ca: Final en el teclat numèric

en: Page Down keypad
ca: Av Pàg en el teclat numèric

en: Page Up keypad
ca: Re Pàg en el teclat numèric

en: Insert on keypad
ca: Insereix en el teclat numèric

en: Delete on keypad
ca: Suprimeix en el teclat numèric

en: Enter on keypad
ca: Retorn en el teclat numèric

en: Function key 21
ca: Tecla de funció 21

en: Function key 22
ca: Tecla de funció 22

en: Function key 23
ca: Tecla de funció 23

en: Function key 24
ca: Tecla de funció 24

en: A1 key
ca: Tecla A1

en: C1 key
ca: Tecla C1

en: Asterisk
ca: Asterisc

en: Minus
ca: Menys

en: Plus
ca: Més

en: Dot
ca: Punt

en: Less than
ca: Menys que

en: Great than
ca: Més que

en: Equal
ca: Igual

en: Comma
ca: Coma

en: Apostrophe
ca: Apòstrof

en: Colon
ca: Dos punts

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Exclamation mark
ca: Signe d'exclamació

en: Question mark
ca: Signe d'interrogació

en: Ampersand
ca: Et

en: Dollar sign
ca: Signe del dòlar

en: Quotation mark
ca: Marca de citació

en: Percent sign
ca: Símbol del tant per cent

en: Caret
ca: Accent circumflex

en: Tilda
ca: Titlla

en: Prime
ca: Prima

en: Underline
ca: Subratllat

en: Understrike
ca: Guió baix

en: Pipe
ca: Conducte

en: Left parenthesis
ca: Parèntesi esquerre

en: Right parenthesis
ca: Parèntesi dret

en: Left bracket
ca: Claudàtor esquerre

en: Right bracket
ca: Claudàtor dret

en: Left brace
ca: Clau esquerra

en: Right brace
ca: Clau dreta

en: Enter
ca: Retorn

en: Tab key
ca: Tecla de tabulació

en: Space key
ca: Tecla de barra espaiadora

en: Slash key
ca: Tecla de barra inclinada

en: Backslash key
ca: Tecla de barra inversa

en: Number sign #
ca: Coixinet

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
ca: Arrova

en: Shift
ca: Majús

en: The TERM environment variable is unset!
ca: La variable d'entorn TERM no està definida!

en: Cannot check SIGWINCH pipe
ca: No s'ha pogut comprovar la canonada SIGWINCH

en: 
    Cannot create pipe for SIGWINCH: %s (%d)
ca: 
    No s'ha pogut crear una canonada per a SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure write end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
ca: 
    No s'ha pogut configurar el final de l'escriptura de la canonada SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure read end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
ca: 
    No s'ha pogut configurar el final de la lectura de la canonada SIGWINCH: %s (%d)

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
ca: La mida de pantalla %dx%d no està admesa.
    Reviseu la variable d'entorn TERM.

en: Cannot create pipe descriptor
ca: No s'ha pogut crear el descriptor de la canonada

en: Cannot create pipe streams
ca: No s'han pogut crear fluxos de la canonada

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
ca: S'ha produït un error inesperat a select() en llegir dades des d'un procés fill:
    %s

en: Cannot close pipe descriptor (p == NULL)
ca: No s'ha pogut tancar el descriptor de la canonada (p == NULL)

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
ca: S'ha produït un error inesperat en waitpid():
    %s

en: Directory cache expired for %s
ca: El directori de la memòria cau ha caducat per %s

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
ca: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferits

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
ca: %s: %s: %s %lld bytes transferits

en: Starting linear transfer...
ca: S'està iniciant la transferència lineal...

en: Getting file
ca: S'està recuperant el fitxer

en: Changes to file lost
ca: Canvia al fitxer perdut

en: %s is not a directory
ca: %s no és un directori

en: Directory %s is not owned by you
ca: El directori %s no és de la vostra propietat

en: Cannot set correct permissions for directory %s
ca: No s'han pogut establir els permisos correctes per al directori %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal %s: %s

en: Temporary files will be created in %s
ca: Es crearan fitxers temporals a %s

en: Temporary files will not be created
ca: No es crearan fitxers temporals

en: Press any key to continue...
ca: Premeu qualsevol tecla per a continuar...

en: Cannot parse:
ca: No s'ha pogut analitzar:

en: More parsing errors will be ignored.
ca: Si hi ha més errors d'interpretació, s'ignoraran.

en: Internal error:
ca: Error intern:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Screens
ca: Pantalles

en: History
ca: Historial

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
ca: DialogTitle|Neteja l'historial

en: Do you want clean this history?
ca: De veritat voleu netejar aquest historial?

en: &Yes
ca: &Sí

en: &OK
ca: &D'acord

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Background process:
ca: Procés de fons:

en: Error
ca: S'ha produït un error

en: &Abort
ca: &Interromp

en: Displays the current version
ca: Mostra la versió actual

en: Print data directory
ca: Imprimeix el directori de dades

en: Print extended info about used data directories
ca: Imprimeix informació estesa sobre l'ús de dades als directoris

en: Print configure options
ca: Imprimeix les opcions de configuració

en: Print last working directory to specified file
ca: Imprimeix l'últim directori de treball cap al fitxer especificat

en: Enables subshell support (default)
ca: Habilita el suport de subintèrprets (per defecte)

en: Disables subshell support
ca: Inhabilita el suport de subintèrprets

en: Log ftp dialog to specified file
ca: Enregistra el diàleg FTP al fitxer especificat

en: Launches the file viewer on a file
ca: Llança el visor de fitxers amb un fitxer

en: Edit files
ca: Edita els fitxers

en: Forces xterm features
ca: Força l'ús de les característiques del xterm

en: Disable X11 support
ca: Inhabilita el suport X11

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
ca: Mira d'usar el rastre del ratolí amb el ressaltat antic

en: Disable mouse support in text version
ca: Inhabilita el suport de ratolí a la versió text

en: Tries to use termcap instead of terminfo
ca: Prova d'emprar el «termcap» en comptes del «terminfo»

en: To run on slow terminals
ca: Per a funcionar amb terminals lents

en: Use stickchars to draw
ca: Empra els caràcters de línies per a dibuixar

en: Resets soft keys on HP terminals
ca: Reinicia les tecles programades als terminals HP

en: Load definitions of key bindings from specified file
ca: Carrega les definicions d'associacions de tecles des d'un fitxer especificat

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
ca: No carreguis les definicions d'associacions de tecles, usa les predeterminades

en: Requests to run in black and white
ca: Demana que s'empri el mode en blanc i negre

en: Request to run in color mode
ca: Demana que s'empri el mode en color

en: Specifies a color configuration
ca: Especifica una configuració de color

en: Show mc with specified skin
ca: Mostra l'«mc» amb el tema especificat

note: TRANSLATORS: don't translate keywords
en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace, editnonprintable,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
ca: --colors PARAULA_CLAU={FORE},{BACK},{ATTR}:PARAULA_CLAU_2=...
    
    {FORE}, {BACK} i {ATTR} es pot ometre i s'usarà el valor predeterminat
    
     Paraules clau:
       Global:             errors, disabled, reverse, gauge, header,
                            input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark,
                            bbarhotkey, bbarbutton i statusbar.
       Mostra els fitxers: normal, selected, marked i markselect.
       Diàlegs:            dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal
                            i errdhotfocus.
       Menús:              menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel i menuinactive.
       Menús emergents:    pmenunormal, pmenusel i pmenutitle.
       Editor:             editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                            editnonprintable, editlinestate, editbg, editframe,
                            editframeactive i editframedrag.
       Visor:              viewnormal,viewbold, viewunderline i viewselected.
       Ajuda:              helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink i helpslink.

note: TRANSLATORS: don't translate color names and attributes
en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
ca: Colors estàndard:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray i white
    
    Colors estesos, quan estiguin disponibles els 256 colors:
       color16 fins a color255, o rgb000 fins a rgb555 i gray0 fins a gray23
    
    Atributs:
       bold, italic, underline, reverse, blink; afegir-ne més amb «+»

en: Color options
ca: Opcions del color

en: [+lineno] file1[:lineno] [file2[:lineno]...]
ca: [+línia_núm] fitxer_1[:línia_núm] [fitxer_2[:línia_núm]...]

en: file
ca: fitxer

en: file1 file2
ca: fitxer_1 fitxer_2

en: [this_dir] [other_panel_dir]
ca: [aquest_dir] [altre_plafó_dir]

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
ca: 
    Si us plau, envieu tots els informes de problemes (inclouent el resultat de «mc -V»)
    a www.midnight-commander.org en forma de tiquets.

en: GNU Midnight Commander %s
ca: Midnight Commander %s de GNU

en: Main options
ca: Opcions principals

en: Terminal options
ca: Opcions de terminal

en: Arguments parse error!
ca: Error en analitzar els arguments!

en: No arguments given to the viewer.
ca: No s'han donat arguments al visor.

en: Two files are required to invoke the diffviewer.
ca: Calen dos fitxers per a invocar el visualitzador de diferències.

en: Background protocol error
ca: S'ha produït un error de protocol en segon pla

en: Reading failed
ca: Ha fallat la lectura

en: Background process error
ca: Error del procés en segon pla

en: Unknown error in child
ca: S'ha produït un error desconegut en el procés fill

en: Child died unexpectedly
ca: El procés fill ha mort inesperadament.

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
ca: El procés en segon pla ens ha enviat una sol·licitud
    de més arguments que podem manejar.

en: &Dismiss
ca: &Ignora

en: Enter search string:
ca: Introdueix una cadena a cercar:

en: Cas&e sensitive
ca: Sensible a les majúscul&es

en: &Backwards
ca: Cap &enrere

en: &Whole words
ca: Paraules comp&letes

en: &All charsets
ca: Tots els jocs de c&aràcters

en: Search
ca: Cerca

en: Search is disabled
ca: La cerca està inhabilitada

en: Cannot create temporary diff file
    %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de diff temporal
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de còpia de seguretat
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de fusionat temporal
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
ca: Més &ràpid (assumeix fitxers grans)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
ca: &Mínim (troba un conjunt més petit de canvi)

en: Diff algorithm
ca: Algoritme de les diferències

en: Diff extra options
ca: Opcions extra de les diferències

en: &Ignore case
ca: &Ignora diferències de majúscules i minúscules

en: Ignore tab &expansion
ca: Igno&ra l'expansió de tabulació

en: Ignore &space change
ca: Ignora els canvis en els e&spais en blanc

en: Ignore all &whitespace
ca: Ignora tots els espais en bla&nc

en: Strip &trailing carriage return
ca: Re&torn de carro

en: Diff Options
ca: Opcions de les diferències

en: Edit
ca: Editar

en: Edit is disabled
ca: Edita està inhabilitada

en: Goto line (left)
ca: Ves a la línia (esquerra)

en: Goto line (right)
ca: Ves a la línia (dreta)

en: Enter line:
ca: Introduïu la línia:

en: ButtonBar|Help
ca: ButtonBar|Ajuda

en: ButtonBar|Save
ca: ButtonBar|Desa

en: ButtonBar|Edit
ca: ButtonBar|Edita

en: ButtonBar|Merge
ca: ButtonBar|Fusiona

en: ButtonBar|Search
ca: ButtonBar|Cerca

en: ButtonBar|Options
ca: ButtonBar|Opcions

en: ButtonBar|Quit
ca: ButtonBar|Surt

en: Quit
ca: Surt

en: File(s) was modified. Save with exit?
ca: El/s fitxer/s ha/n estat modificat/s. Voleu desar abans de sortir?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
ca: S'està sortint del Midnight Commander.
    Voleu desar abans de sortir?

en: Diff:
ca: Diferència:

en: "%s" is a directory
ca: «%s» és un directori

en: Cannot stat "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut veure l'estat de «%s»
    %s

en: Diff viewer: invalid mode
ca: Visor de diferències: mode no vàlid

en: Two files are needed to compare
ca: Per a comparar calen dos fitxers

en: Loading: %3d%%
ca: S'està carregant: %3d%%

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Cannot open %s for reading
ca: No s'ha pogut obrir %s per a lectura

en: Load file
ca: Carrega el fitxer

en: Error reading %s
ca: S'ha produït un error en llegir %s

en: Cannot get size/permissions for %s
ca: No s'han pogut obtenir els atributs de %s

en: "%s" is not a regular file
ca: «%s» no és un fitxer normal

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
ca: El fitxer «%s» és massa gran.
    Voleu obrir-lo igualment?

en: Warning
ca: Avís

en: Error reading from pipe: %s
ca: Error en llegir des de la canonada: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
ca: No s'ha pogut obrir la canonada per a lectura: %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
ca: El fitxer té enllaços durs. Voleu separar-los abans de desar?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
ca: Mentrestant el fitxer ha estat modificat. Voleu desar-lo de totes maneres?

en: Error writing to pipe: %s
ca: Error en escriure a la canonada: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
ca: No s'ha pogut obrir la canonada per a escriptura: %s

en: Cannot open file for writing: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer per a escriptura: %s

en: The file you are saving does not end with a newline.
ca: El fitxer que esteu desant no acaba amb una línia nova.

en: C&ontinue
ca: C&ontinua

en: &Do not change
ca: No c&anviïs

en: &Unix format (LF)
ca: Format &Unix (LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
ca: &Windows/Fromat DOS (CR+LF)

en: &Macintosh format (CR)
ca: Format &Macintosh (CR)

en: Enter file name:
ca: Introduïu el nom del fitxer:

en: Change line breaks to:
ca: Canvia els salts de línia a:

en: Save As
ca: Desa com a

en: &Quick save
ca: Desament &ràpid

en: &Safe save
ca: Desament &segur

en: &Do backups with following extension:
ca: &Fes les còpies de seguretat amb la següent extensió:

en: Check &POSIX new line
ca: Comprova la línia nova &POSIX

en: Edit Save Mode
ca: Edita el mode de desament

en: Save as
ca: Desa com a

en: Cannot save: destination is not a regular file
ca: No s'ha pogut desar: la destinació no és un fitxer normal

en: A file already exists with this name
ca: Ja existeix un fitxer amb aquest nom

en: &Overwrite
ca: S&obreescriu

en: Cannot save file
ca: No s'ha pogut desar el fitxer

en: Confirm save file: "%s"
ca: Confirma desar el fitxer: «%s»

en: Save file
ca: Desa el fitxer

en: &Save
ca: &Desa

en: Load
ca: Carrega

en: Syntax file edit
ca: Edita el fitxer de sintaxi

en: Which syntax file you want to edit?
ca: Quin fitxer de sintaxi voleu editar?

en: &User
ca: &Usuari

en: &System wide
ca: Per a tot el &sistema

en: Menu edit
ca: Menú edició

en: Which menu file do you want to edit?
ca: Quin fitxer de menú voleu editar?

en: [NoName]
ca: [SenseNom]

en: File %s was modified.
    Save before close?
ca: El fitxer %s ha estat modificat.
    Voleu desar-lo abans de tancar?

en: Close file
ca: Tanca el fitxer

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
ca: S'està sortint del Midnight Commander.
    Voleu desar el fitxer modificat «%s»?

en: This function is not implemented
ca: Funció no implementada

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Unable to save to file
ca: No s'ha pogut desar al fitxer

en: Cut to clipboard
ca: Talla al porta-retalls

en: Goto line
ca: Ves a la línia

en: Save block
ca: Desa el bloc

en: Insert file
ca: Insereix un fitxer

en: Cannot insert file
ca: No s'ha pogut inserir el fitxer

en: Sort block
ca: Ordena el bloc

en: You must first highlight a block of text
ca: En primer lloc, heu de ressaltar un bloc de text

en: Run sort
ca: Executa l'ordenació

en: Enter sort options (see sort(1) manpage) separated by whitespace:
ca: Introduïu les opcions d'ordenació (vegeu la pàgina man sort(1)) separades per un espai en blanc:

en: Sort
ca: Ordena

en: Cannot execute sort command
ca: No s'ha pogut executar l'ordre per a ordenar

en: Sort returned non-zero: %s
ca: L'ordenació ha retornat un error: %s

en: Paste output of external command
ca: Enganxa la sortida de l'ordre externa

en: Enter shell command(s):
ca: Introduïu una/es ordre/s a l'intèrpret d'ordres:

en: External command
ca: Ordre externa

en: Cannot execute command
ca: No s'ha pogut executar l'ordre

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
ca: mail -s <assumpte> -c <cc> <per a>

en: To
ca: Per a

en: Subject
ca: Assumpte

en: Copies to
ca: Còpies a

en: Mail
ca: Correu

en: Insert literal
ca: Insereix literal

en: Press any key:
ca: Premeu una tecla:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
ca: El text actual ha estat modificat sense desar-lo a un fitxer.
    Continueu i es descartaran aquests canvis.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Collect completions
ca: Recull completat

en: NoName
ca: Sense nom

en: Save macro
ca: Desa la macro

en: Press the macro's new hotkey:
ca: Premeu la tecla nova per a la macro:

en: Delete macro
ca: Suprimeix una macro

en: Press macro hotkey:
ca: Premeu la tecla de la macro:

en: Macro not deleted
ca: La macro no s'ha suprimit

en: Repeat last commands
ca: Repeteix la darrera ordre

en: Repeat times:
ca: Repeteix vegades:

en: &Open file...
ca: &Obre el fitxer...

en: &New
ca: &Nou

en: &Close
ca: Tan&ca

en: &History...
ca: &Historial...

en: Save &as...
ca: Desa com &a...

en: &Insert file...
ca: &Insereix un fitxer...

en: Cop&y to file...
ca: Cop&ia al fitxer...

en: &User menu...
ca: Menú d'&usuari...

en: A&bout...
ca: &Quant al...

en: &Quit
ca: &Surt

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Redo
ca: &Refés

en: &Toggle ins/overw
ca: Al&terna insereix/sobreescriu

en: To&ggle mark
ca: Alte&rna les marques

en: &Mark columns
ca: &Marca les columnes

en: Mark &all
ca: Marca'ls t&ots

en: Unmar&k
ca: Desmar&ca

en: Cop&y
ca: Cop&ia

en: Mo&ve
ca: &Mou

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: Co&py to clipfile
ca: Co&pia al fitxer de porta-retalls

en: &Cut to clipfile
ca: Re&talla al fitxer de porta-retalls

en: Pa&ste from clipfile
ca: Enganxa des del fitxer de porta-retalls

en: &Beginning
ca: Començament

en: &End
ca: F&i

en: &Search...
ca: &Cerca...

en: Search &again
ca: C&erca de nou

en: &Replace...
ca: &Substitueix...

en: &Toggle bookmark
ca: Al&terna el favorit

en: &Next bookmark
ca: Favorit &següent

en: &Prev bookmark
ca: Favorit ant&erior

en: &Flush bookmarks
ca: Nete&ja els favorits

en: &Go to line...
ca: Ves a la &línia...

en: &Toggle line state
ca: A&lterna la línia d'estat

en: Go to matching &bracket
ca: Ves al &claudàtor relacionat

en: Toggle s&yntax highlighting
ca: Alterna el ressaltat de la s&intaxi

en: &Find declaration
ca: &Troba la declaració

en: Back from &declaration
ca: Torna de la &declaració

en: For&ward to declaration
ca: Ree&nvia a la declaració

en: Encod&ing...
ca: Cod&ifica...

en: &Refresh screen
ca: &Refresca la pantalla

en: &Start/Stop record macro
ca: Comença/atura l'enregistrament de la macro

en: Delete macr&o...
ca: Suprimeix la macr&o...

en: Record/Repeat &actions
ca: Enregistra/repeteix les &accions

en: S&pell check
ca: &Verifica l'ortografia

en: C&heck word
ca: Co&mprova la paraula

en: Change spelling &language...
ca: Canvia &l'idioma del text...

en: &Mail...
ca: Correu electrò&nic...

en: Insert &literal...
ca: Insereix &literal...

en: Insert &date/time
ca: Insereix la &data/hora

en: &Format paragraph
ca: &Formata el paràgraf

en: &Sort...
ca: &Ordena...

en: &Paste output of...
ca: En&ganxa la sortida de...

en: &External formatter
ca: Formatador &extern

en: &Move
ca: &Mou

en: &Resize
ca: &Canvia de mida

en: &Toggle fullscreen
ca: Commuta a pan&talla sencera

en: &Next
ca: Següe&nt

en: &Previous
ca: &Anterior

en: &List...
ca: &Llista...

en: Save &mode...
ca: &Mode de desament...

en: Learn &keys...
ca: Defineix les &tecles...

en: Syntax &highlighting...
ca: Ressaltat de la sinta&xi...

en: S&yntax file
ca: Fitxer de s&intaxi

en: &Menu file
ca: Fitxer de &menú

en: &Save setup
ca: &Desa la configuració

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Edit
ca: &Edita

en: &Search
ca: Ce&rca

en: &Command
ca: &Ordre

en: &Window
ca: &Finestra

en: &Options
ca: O&pcions

en: &None
ca: &Cap

en: &Dynamic paragraphing
ca: Fes paràgrafs &dinàmics

en: Type &writer wrap
ca: A&just de línia

en: Wrap mode
ca: Mode d'ajustament

en: Tabulation
ca: Tabulació

en: &Fake half tabs
ca: &Simula les mitges tabulacions

en: &Backspace through tabs
ca: Es&borra els tabuladors amb la tecla de retrocés

en: Fill tabs with &spaces
ca: Omple els tabuladors amb e&spais

en: Tab spacing:
ca: Amplada de la tabulació:

en: Other options
ca: Altres opcions

en: &Return does autoindent
ca: Fes sagnat automàtic en prémer la tecla de retorn

en: Confir&m before saving
ca: Con&firma en desar

en: Save file &position
ca: Desa la &posició del fitxer

en: &Visible trailing spaces
ca: Espais finals &visibles

en: Visible &tabs
ca: &Tabulacions visibles

en: Synta&x highlighting
ca: Ressaltat de la sinta&xi

en: C&ursor after inserted block
ca: C&ursor després del bloc inserit

en: Pers&istent selection
ca: Selecció pers&istent

en: Cursor be&yond end of line
ca: Cursor &més enllà del final de la línia

en: &Group undo
ca: Desfés en &grup

en: Word wrap line length:
ca: Llargada de l'ajust de línia:

en: Editor options
ca: Opcions de l'editor

en: In se&lection
ca: A la se&lecció

en: &Find all
ca: Cer&ca'ls tots

en: Enter replacement string:
ca: Introduïu la cadena de substitució:

en: Replace
ca: Substitueix

en: Replace with:
ca: Substitueix amb:

en: &Replace
ca: Su&bstitueix

en: A&ll
ca: &Tots

en: &Skip
ca: &Salta

en: Confirm replace
ca: Consigna la substitució

en: Searching %s: %3d%%
ca: S'està cercant %s: %3d%%

en: Searching %s
ca: S'està cercant a %s

en: %ld replacements made
ca: S'han fet %ld substitucions

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
ca: Un editor de text fàcil d'emprar
    escrit per al Midnight Commander.

en: Copyright (C) 1996-2024 the Free Software Foundation
ca: Copyright (C) 1996-2024 la Free Software Foundation

en: About
ca: Quant a

en: Open files
ca: Obre fitxers

en: Edit:
ca: Edita:

en: ButtonBar|Mark
ca: ButtonBar|Marca

en: ButtonBar|Replac
ca: ButtonBar|Susbst.

en: ButtonBar|Copy
ca: ButtonBar|Copia

en: ButtonBar|Move
ca: ButtonBar|Mou

en: ButtonBar|Delete
ca: ButtonBar|Suprimeix

en: ButtonBar|PullDn
ca: ButtonBar|Menú

en: Breton
ca: Bretó

en: Czech
ca: Txec

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: Danish
ca: Danès

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: English
ca: Anglès

en: British English
ca: Anglès britànic

en: Canadian English
ca: Anglès del Canadà

en: American English
ca: Anglès americà

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Faroese
ca: Feroès

en: French
ca: Francès

en: Italian
ca: Italià

en: Dutch
ca: Holandès

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Swedish
ca: Suec

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: &Add word
ca: &Afegeix una paraula

en: Language
ca: Idioma

en: Misspelled
ca: Paraula mal escrita

en: Check word
ca: Comprova la paraula

en: Suggest
ca: Suggereix

en: Select language
ca: Escull un idioma

en: Choose syntax highlighting
ca: Tria mode de ressaltat

en: < Reload Current Syntax >
ca: < Torna a carregar la sintaxi actual >

en: Load syntax file
ca: Carrega el fitxer de sintaxi

en: Cannot open file %s
    %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s
    %s

en: Error in file %s on line %d
ca: Error en el fitxer %s a la línia %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
ca: El Midnight Commander no pot canviar al directori
    en el qual el subintèrpret d'ordres afirma que es troba.
    Potser heu suprimit el directori de treball, o doneu-vos
    permisos d'accés addicionals amb l'ordre «su»?

en: Cannot fetch a local copy of %s
ca: No s'ha pogut obtenir una còpia local de %s

en: The shell is already running a command
ca: La shell ja està executant una ordre

en: Not an xterm or Linux console;
    the subshell cannot be toggled.
ca: No és una consola «xterm» o Linux;
    no es pot alternar el subintèrpret d'ordres.

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
ca: Escriviu «exit» per a tornar al Midnight Commander

en: Set &all
ca: Estableix a &tots

en: S&kip
ca: &Salta

en: &Set
ca: &Estableix

en: owner
ca: propietari

en: group
ca: grup

en: other
ca: altres

en: Flag
ca: Indicador

en: Permissions (octal): %o
ca: Permisos (octal): %o

en: Chown advanced command
ca: Ordre del canvi avançat del propietari

en: Cannot chmod "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer chmod a «%s»
    %s

en: &Ignore
ca: &Ignora

en: Ignore &all
ca: Ignor&a-ho tot

en: &Retry
ca: &Reintenta

en: Cannot chown "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer chown a «%s»
    %s

en: < Default >
ca: < Predeterminat >

en: Skins
ca: Temes

en: Other 8 bit
ca: Altres 8 bits

en: Running
ca: S'està executant

en: Stopped
ca: Aturat

en: &Never
ca: &Mai

en: On dum&b terminals
ca: En els &bolcats del terminal

en: Alwa&ys
ca: &Sempre

en: File operations
ca: Operacions amb els fitxers

en: &Verbose operation
ca: Detalla les o&peracions

en: Compute tota&ls
ca: Calcula els &totals

en: Classic pro&gressbar
ca: &Barra de progrés clàssica

en: Mkdi&r autoname
ca: Nom aut&omàtic en crear un directori

en: &Preallocate space
ca: &Reserva espai

en: Esc key mode
ca: Mode de la tecla Esc

en: S&ingle press
ca: Pulsació ú&nica

en: Timeout:
ca: Temps d'espera:

en: Pause after run
ca: Pausa després d'executar

en: Use internal edi&t
ca: Fes servir l'&editor intern

en: Use internal vie&w
ca: Fes servir el &visor intern

en: A&sk new file name
ca: Demana pe&l nom del fitxer nou

en: Auto m&enus
ca: Menús a&utomàtics

en: &Drop down menus
ca: Menús des&plegables

en: S&hell patterns
ca: Patrons per a l'&intèrpret d'ordres

en: Co&mplete: show all
ca: Compleció: mostra-&ho tot

en: Rotating d&ash
ca: &Guió rotatori

en: Cd follows lin&ks
ca: El canvi de directori seguei&x els enllaços

en: Sa&fe delete
ca: Suprimeix de &forma segura

en: Safe overwrite
ca: Sobreescriptura segura

en: A&uto save setup
ca: Desa &automàticament la configuració

en: Configure options
ca: Opcions de configuració

en: Skin:
ca: Tema:

en: &Shadows
ca: Ombre&s

en: Appearance
ca: Aparença

en: Case &insensitive
ca: No distingei&xis majúscules de minúscules

en: Use panel sort mo&de
ca: Usa el pla&fó en el mode ordenació

en: Show mi&ni-status
ca: Mostra el mi&ni estat

en: Use SI si&ze units
ca: Empra les &unitats de mida de SI

en: Mi&x all files
ca: &Barreja tots els fitxers

en: Show &backup files
ca: Mostra les còpies de &seguretat

en: Show &hidden files
ca: Mostra els fitxers &ocults

en: &Fast dir reload
ca: Torna a carregar &ràpidament els directoris

en: Ma&rk moves down
ca: &Marca i avança

en: Re&verse files only
ca: In&verteix només els fitxers

en: Simple s&wap
ca: &Intercanvia simple

en: A&uto save panels setup
ca: Desa &automàticament la configuració del plafó

en: Navigation
ca: Navegació

en: L&ynx-like motion
ca: Moviment com al L&ynx

en: Pa&ge scrolling
ca: Desplaçament de la pà&gina

en: Center &scrolling
ca: &Desplaçament al centre

en: &Mouse page scrolling
ca: Desp&laça la pàgina amb el ratolí

en: File highlight
ca: Ressalta el fitxer

en: File &types
ca: &Tipus de fitxer

en: &Permissions
ca: &Permisos

en: Quick search
ca: Cerca ràpida

en: Panel options
ca: Opcions del plafó

en: Information
ca: Informació

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
ca: L'ús de l'opció de recàrrega ràpida pot no reflectir
    el contingut exacte del directori. En aquest cas,
    haureu de fer una recàrrega manual del directori.
    Per als detalls, vegeu la pàgina man.

en: &Full file list
ca: Llistat c&omplet de fitxers

en: &Brief file list:
ca: Llistat c&urt de fitxers:

en: &Long file list
ca: Llistat &llarg de fitxers

en: &User defined:
ca: Definit per l'&usuari:

en: columns
ca: columnes

en: User &mini status
ca: &Mini estat de l'usuari

en: Listing format
ca: Format del llistat

en: Executable &first
ca: E&xecutables primer

en: &Reverse
ca: In&verteix

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
ca: Confirmation|&Suprimeix

en: Confirmation|O&verwrite
ca: Confirmation|So&breescriu

en: Confirmation|&Execute
ca: Confirmació|&Executa

en: Confirmation|E&xit
ca: Confirmation|S&urt

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
ca: Confirmation|Suprimeix els favorits dels di&rectoris

en: Confirmation|&History cleanup
ca: Confirmation|Neteja l'&historial

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: &UTF-8 output
ca: Sortida &UTF-8

en: &Full 8 bits output
ca: &Tota la sortida de 8 bits

en: F&ull 8 bits input
ca: Tota l'ent&rada de 8 bits

en: Display bits
ca: Bits de visualització

en: Input / display codepage:
ca: Pàgina de codis d'entrada / pantalla:

en: Directory tree
ca: Arbre de directoris

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
ca: Temps d'espera per a alliberar els VFS (seg):

en: FTP anonymous password:
ca: Contrasenya anònima FTP:

en: FTP directory cache timeout (sec):
ca: Temps d'espera per al cau del directori (seg):

en: &Always use ftp proxy:
ca: Empra s&empre l'intermediari FTP:

en: &Use ~/.netrc
ca: &Usa ~/.netrc

en: Use &passive mode
ca: Empra el mode &passiu

en: Use passive mode over pro&xy
ca: Empra el mode passiu sobre un i&ntermediari

en: Virtual File System Setting
ca: Arranjament del sistema de fitxers virtual

en: cd
ca: Canvia de directori

en: Quick cd
ca: Canvia ràpidament de directori

en: Existing filename (filename symlink will point to):
ca: Nom del fitxer existent (nom de fitxer on apuntarà l'enllaç):

en: Symbolic link filename:
ca: Nom de fitxer de l'enllaç simbòlic:

en: Symbolic link
ca: Enllaç simbòlic

en: &Stop
ca: &Atura

en: &Resume
ca: &Reprèn

en: &Kill
ca: A&caba

en: Background jobs
ca: Tasques en segon pla

en: Cannot change directory to
    %s
    %s
ca: No s'ha pogut canviar el directori a
    %s
    %s

en: Secure deletion
ca: Supressió segura

en: Undelete
ca: Recupera

en: Synchronous updates
ca: Actualitzacions sincròniques

en: Synchronous directory updates
ca: Actualitzacions sincròniques del directori

en: Append only
ca: Només annexar

en: No dump
ca: No bolcar

en: No update atime
ca: No actualitzar «atime»

en: Compress
ca: Comprimeix

en: Compressed clusters
ca: Clústers comprimits

en: Compressed dirty file
ca: Fitxer en brut comprimit

en: Compression raw access
ca: Compressió amb accés sense processar

en: Encrypted inode
ca: Node-i encriptat

en: Journaled data
ca: Dades amb diari

en: Indexed directory
ca: Directori indexat

en: No tail merging
ca: No fusionar els «tail»

en: Top of directory hierarchies
ca: Començament de les jerarquies de directori

en: Inode uses extents
ca: El node-i usa extensions

en: Huge_file
ca: Fitxer_enorme

en: No COW
ca: Sense COW

en: Direct access for files
ca: Accés directe als fitxers

en: Casefolded file
ca: Fitxer insensible a majúscules

en: Inode has inline data
ca: El node-i té dades incloses

en: Project hierarchy
ca: Jerarquia del projecte

en: Verity protected inode
ca: Node-i protegit de veritat

en: &Marked all
ca: &Marca'ls tots

en: S&et marked
ca: &Posa els marcats

en: C&lear marked
ca: &Esborra els marcats

en: Chattr command
ca: Ordre «chattr»

en: Cannot chattr "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer chattr «%s»
    %s

en: Cannot get flags of "%s"
    %s
ca: No s'han pogut obtenir els indicadors de «%s»
    %s

en: set &user ID on execution
ca: estableix l'ID d'&usuari en l'execució

en: set &group ID on execution
ca: estableix l'ID del &grup en l'execució

en: stick&y bit
ca: bit de &permanència

en: &read by owner
ca: lectu&ra pel propietari

en: &write by owner
ca: esri&ptura pel propietari

en: e&xecute/search by owner
ca: e&xecuta/cerca pel propietari

en: rea&d by group
ca: lectu&ra pel grup

en: write by grou&p
ca: esri&ptura pel grup

en: execu&te/search by group
ca: execu&ta/cerca pel grup

en: read &by others
ca: lectura &pels altres

en: wr&ite by others
ca: escr&iptura pels altres

en: execute/searc&h by others
ca: executa/ce&rca pels altres

en: Name:
ca: Nom:

en: Permissions (octal):
ca: Permisos (octal):

en: Owner name:
ca: Nom del propietari:

en: Group name:
ca: Nom del grup:

en: Chmod command
ca: Canvi dels permisos

en: Permission
ca: Permisos

en: File
ca: Fitxer

en: Set &groups
ca: Estableix els &grups

en: Set &users
ca: Estableix els &usuaris

en: Name
ca: Nom

en: Owner name
ca: Nom del propietari

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Size
ca: Mida

en: Chown command
ca: Ordre canvia de propietari

en: User name
ca: Nom d'usuari/a

en: <Unknown user>
ca: <Usuari desconegut>

en: <Unknown group>
ca: <Grup desconegut>

en: Enter machine name (F1 for details):
ca: Introduïu el nom de la màquina (F1 per a més detalls):

en: Files tagged, want to cd?
ca: Hi ha fitxers seleccionats. Voleu canviar de directori?

en: Link %s to:
ca: Enllaça %s a:

en: Link
ca: Enllaça

en: link: %s
ca: enllaç: %s

en: symlink: %s
ca: enllaç simbòlic: %s

en: View file
ca: Veure el fitxer

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Filtered view
ca: Vista filtrada

en: Filter command and arguments:
ca: Ordre i arguments del filtratge:

en: Edit file
ca: Edita el fitxer

en: Create a new Directory
ca: Crea un directori nou

en: Enter directory name:
ca: Introduïu el nom del directori:

en: Extension file edit
ca: Edita el fitxer d'extensions

en: Which extension file you want to edit?
ca: Quina extensió de fitxer voleu editar?

en: &System Wide
ca: El de tot el &sistema

en: Highlighting groups file edit
ca: Edita els fitxers de grups de ressaltat

en: Which highlighting file you want to edit?
ca: Quin fitxer de ressaltat voleu editar?

en: Compare directories
ca: Compara els directoris

en: Select compare method:
ca: Seleccioneu el mètode de comparació:

en: &Quick
ca: &Ràpid

en: &Size only
ca: Només la &mida

en: &Thorough
ca: &Detallat

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
ca: Ambdós plafons han d'estar en el mode de llistat
    per a usar aquesta ordre

en: '%s' is not a symbolic link
ca: «%s» no és un enllaç simbòlic

en: Symlink '%s' points to:
ca: L'enllaç simbòlic «%s» apunta a:

en: Edit symlink
ca: Edita l'enllaç simbòlic

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
ca: editeu l'enllaç simbòlic, no s'ha pogut eliminar %s: %s

en: edit symlink: %s
ca: edita l'enllaç simbòlic: %s

en: FTP to machine
ca: FTP amb la màquina

en: SFTP to machine
ca: SFTP amb la màquina

en: Shell link to machine
ca: Enllaç per a l'intèrpret amb la màquina

en: Undelete files on an ext2 file system
ca: Recupera els fitxers en un sistema de fitxers ext2

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
ca: Introduïu el dispositiu (sense /dev/) en el qual es
    realitzarà la recuperació: (F1 per a més detalls)

en: Directory scanning
ca: S'està escanejant el directori

en: Setup
ca: Configuració

en: Setup saved to %s
ca: Configuració desada a %s

en: Unable to save setup to %s
ca: No s'ha pogut desar la configuració %s

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
ca: No es poden executar ordres en sistemes de fitxers no locals

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Cannot create temporary command file
    %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer d'ordre temporal
    %s

en: Pipe failed
ca: Ha fallat la canonada

en: You have an outdated %s file.
    Midnight Commander now uses %s file.
    Please copy your modifications of the old file to the new one.
ca: Teniu un fitxer obsolet %s.
    El Midnight Commander ara utilitza el fitxer %s.
    Copieu les vostres modificacions des del fitxer antic al nou.

en: The format of the
    %s%s
    file has changed with version 4.0.
    It seems that the installation has failed.
    Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
ca: El format del
    %s%s
    el fitxer ha canviat amb la versió 4.0.
    Sembla que la instal·lació ha fallat.
    Obteniu una còpia fresca des del paquet Midnight Commander.

en: The format of the
    %s
    file has changed with version 4.0.
    You may either want to copy it from
    %s%s
    or use that file as an example of how to write it.
ca: El format del
    %s
    El fitxer ha canviat amb la versió 4.0.
    És possible que vulgueu copiar-lo des de
    %s%s
    o useu aquest fitxer com a exemple de com escriure'l.

en: DialogTitle|Copy
ca: DialogTitle|Copia

en: DialogTitle|Move
ca: DialogTitle|Mou

en: DialogTitle|Delete
ca: DialogTitle|Suprimeix

en: FileOperation|Copy
ca: FileOperation|Copia

en: FileOperation|Move
ca: FileOperation|Mou

en: FileOperation|Delete
ca: FileOperation|Suprimeix

en: %o %f%n"%s"%m
ca: %o %f%n«%s»%m

en: files
ca: fitxers

en: directory
ca: directori

en: directories
ca: directoris

en: files/directories
ca: fitxers/directoris

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
ca:  amb màscara d'origen:

en: Cannot stat hardlink source file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut visualitzar el fitxer d'origen de l'enllaç dur «%s»
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç dur de destinació «%s»
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç dur de destinació «%s»

en: Cannot read source link "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut llegir l'enllaç d'origen «%s»
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
ca: No es poden crear enllaços simbòlics estables a sistemes de fitxers no locals:
    
    L'opció per a enllaços simbòlics estables serà inhabilitada

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic de destinació «%s»
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
ca: «%s»
    i
    «%s»
    són el mateix directori

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
ca: «%s»
    i
    «%s»
    són el mateix fitxer

en: Ski&p all
ca: Saltar &tot

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
ca: El directori «%s» no està buit.
    Voleu suprimir-lo de forma recursiva?

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
ca: Procés en segon pla:
    El directori «%s» no està buit.
    Voleu suprimir-lo de forma recursiva?

en: Non&e
ca: Ca&p

en: Cannot remove file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer «%s»
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer estat al fitxer «%s»
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
ca: No s'ha pogut sobreescriure el directori «%s»

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut moure el fitxer «%s» cap a «%s»
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut eliminar el directori «%s»
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut sobreescriure el directori «%s»
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut sobreescriure el fitxer «%s»
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut moure el directori «%s» a «%s»
    %s

en: Cannot operate on ".."!
ca: No es pot operar a «..»!

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer estat al fitxer d'origen «%s»
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer especial «%s»
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer chown al fitxer de destinació «%s»
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer chmod al fitxer de destinació «%s»
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'origen «%s»
    %s

en: Reget failed, about to overwrite file
ca: Reprendre ha fallat, se sobreescriurà el fitxer

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer fstat al fitxer d'origen «%s»
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de destinació «%s»
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut fer estat al fitxer de destinació «%s»
    %s

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut reservar espai pel fitxer de destinació «%s»
    %s

en: Cannot read source file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer d'origen «%s»
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer de destinació «%s»
    %s

en: (stalled)
ca: (encallat)

en: Incomplete file was retrieved
ca: S'ha recuperat un fitxer incomplet

en: &Keep
ca: &Conserva'l

en: &Continue copy
ca: &Continua la còpia

en: Cannot close source file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer d'origen «%s»
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer de destinació «%s»
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut veure l'estat del directori d'origen «%s»
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
ca: L'origen «%s» no és un directori
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
ca: No es pot copiar un enllaç simbòlic cíclic
    «%s»

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
ca: La destinació «%s» ha de ser un directori
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de destinació «%s»
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut canviar el propietari del directori de destinació «%s»
    %s

en: Directories: %zu, total size: %s
ca: Directoris: %zu, mida total: %s

en: Sorry, I could not put the job in background
ca: Ho sentim, no hem pogut posar la tasca en segon pla

en: S&uspend
ca: S&uspèn

en: Con&tinue
ca: &Continua

en: New     :
ca: Nou     :

en: Existing:
ca: Existent:

en: Overwrite this file?
ca: Voleu sobreescriure aquest fitxer?

en: A&ppend
ca: A&nnexa

en: &Reget
ca: Reprè&n

en: Overwrite all files?
ca: Voleu sobreescriure tots els fitxers?

en: Don't overwrite with &zero length file
ca: No sobreescriure amb un fitxer de longitud &zero

en: &Older
ca: Més a&ntic

en: S&maller
ca: &Més petit

en: &Size differs
ca: La mida é&s diferent

en: File exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Background process: File exists
ca: Procés en segon pla: El fitxer existeix

en: Files processed: %zu / %zu
ca: Fitxers processats: %zu / %zu

en: Files processed: %zu
ca: Fitxers processats: %zu

en: Time: %s %s
ca: Temps: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
ca: Temps: %s %s (%s)

en: Time: %s
ca: Temps: %s

en: Time: %s (%s)
ca: Temps: %s (%s)

en: Source
ca: Origen

en: Target
ca: Destinació

en: Deleting
ca: S'està suprimint

en: &Using shell patterns
ca: Amb patrons per a l'&intèrpret d'ordres

en: to:
ca: cap a:

en: Follow &links
ca: Segueix els en&llaços

en: Preserve &attributes
ca: Mantén els &atributs

en: Di&ve into subdir if exists
ca: Su&bmergeix-te en els subdirectoris si existeixen

en: &Stable symlinks
ca: Enllaços simbòlics e&stables

en: &Background
ca: &Segon pla

en: Invalid source pattern '%s'
ca: Patró d'origen «%s» no vàlid

en: File listin&g
ca: &Llistat de fitxers

en: &Quick view
ca: Vista &ràpida

en: &Info
ca: &Informació

en: &Tree
ca: Ar&bre

en: &Listing format...
ca: Format del &llistat...

en: &Sort order...
ca: Ordre de cla&ssificació...

en: &Filter...
ca: &Filtra...

en: &Encoding...
ca: &Codificació...

en: FT&P link...
ca: Enllaç per a F&TP...

en: S&hell link...
ca: Enllaç per a l'i&ntèrpret...

en: SFTP li&nk...
ca: E&nllaç SFTP...

en: Paneli&ze
ca: &Quadre de cerca

en: &Rescan
ca: To&rna a escanejar

en: &View
ca: &Visualitza

en: Vie&w file...
ca: Visualit&za el fitxer...

en: &Filtered view
ca: Vista &filtrada

en: &Copy
ca: &Copia

en: C&hmod
ca: Ca&nvia els permisos

en: &Link
ca: En&llaça

en: &Symlink
ca: Enllaç si&mbòlic

en: Relative symlin&k
ca: Enllaç sim&bòlic relatiu

en: Edit s&ymlink
ca: Edi&ta l'enllaç simbòlic

en: Ch&own
ca: Can&via el propietari

en: &Advanced chown
ca: C&anvi avançat del propietari

en: &Rename/Move
ca: &Reanomena/Mou

en: &Mkdir
ca: Crea un &directori

en: &Quick cd
ca: Canvia ràpidament de direct&ori

en: Select &group
ca: Selecciona un &grup

en: U&nselect group
ca: Desseleccio&na un grup

en: &Invert selection
ca: &Inverteix la selecció

en: E&xit
ca: S&urt

en: &User menu
ca: Menú d'&usuari

en: &Directory tree
ca: Arbre de &directoris

en: &Find file
ca: Troba el &fitxer

en: S&wap panels
ca: Intercan&via els plafons

en: Switch &panels on/off
ca: Mostra/oculta els &plafons

en: &Compare directories
ca: &Compara els directoris

en: C&ompare files
ca: C&ompara els fitxers

en: E&xternal panelize
ca: Quadre de cerca e&xtern

en: Show directory s&izes
ca: Mostra les m&ides dels directoris

en: Command &history
ca: &Historial de les ordres

en: Viewed/edited files hi&story
ca: Hi&storial dels fitxers vistos/editats

en: Di&rectory hotlist
ca: Favorits dels di&rectoris

en: &Active VFS list
ca: Llista el VFS &actiu

en: &Background jobs
ca: Tasques en se&gon pla

en: Screen lis&t
ca: Llis&ta les pantalles

en: &Undelete files (ext2fs only)
ca: Recupera el&s fitxers (només ext2fs)

en: &Listing format edit
ca: Edita el format del &llistat

en: Edit &extension file
ca: Edita el fitxer d'&extensions

en: Edit &menu file
ca: Edita el fitxer de &menús

en: Edit hi&ghlighting group file
ca: Edita el fitxer dels grups de &ressaltat

en: &Configuration...
ca: &Configuració...

en: &Layout...
ca: &Disposició...

en: &Panel options...
ca: Opcions del &plafó...

en: C&onfirmation...
ca: C&onfirmació...

en: &Appearance...
ca: &Aparença...

en: &Display bits...
ca: &Bits de visualització...

en: &Virtual FS...
ca: Sistema de fitxers &virtual...

en: Panels:
ca: Plafons:

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
ca[0]: Teniu oberta %zu pantalla. Voleu sortir igualment?
ca[1]: Teniu obertes %zu pantalles. Voleu sortir igualment?

en: The Midnight Commander
ca: El Midnight Commander

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
ca: Segur que voleu sortir del Midnight Commander?

en: &Above
ca: Qu&ant al

en: &Left
ca: &Esquerra

en: &Below
ca: A &sota

en: &Right
ca: &Dreta

en: ButtonBar|Menu
ca: ButtonBar|Menú

en: ButtonBar|View
ca: ButtonBar|Visualitza

en: ButtonBar|RenMov
ca: ButtonBar|ReanMou

en: ButtonBar|Mkdir
ca: ButtonBar|CreaDir

en: &Chdir
ca: Canvia de dire&ctori

en: &Again
ca: Un &altre cop

en: Pane&lize
ca: Qua&dre de cerca

en: &View - F3
ca: &Visualitza - F3

en: &Edit - F4
ca: &Edita - F4

en: Found: %lu
ca: S'ha trobat: %lu

en: Malformed regular expression
ca: Expressió regular malformada

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: &Find recursively
ca: &Troba de forma recursiva

en: Follow s&ymlinks
ca: Segueix els enllaços s&imbòlics

en: S&kip hidden
ca: O&met els ocults

en: Content:
ca: Contingut:

en: Sea&rch for content
ca: Cerca pel contingut

en: Case sens&itive
ca: &Majúscules i minúscules han de concordar

en: A&ll charsets
ca: &Tots els jocs de caràcters

en: Fir&st hit
ca: Pr&Imera coincidència

en: Find File
ca: Cerca el fitxer

en: Start at:
ca: Comença a:

en: Ena&ble ignore directories:
ca: Ha&bilita ignorar els directoris:

en: Grepping in %s
ca: S'està cercant a %s

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
ca[0]: Finalitzada (s'ha ignorat %zu directori)
ca[1]: Finalitzada (s'han ignorat %zu directoris)

en: Find File: "%s". Content: "%s"
ca: Troba el fitxer: «%s». Contingut: «%s»

en: Find File: "%s"
ca: Troba el fitxer: «%s»

en: Searching
ca: Cercant

en: Change &to
ca: Can&via a

en: &Free VFSs now
ca: A&llibera els VFS ara

en: &Refresh
ca: &Actualitza

en: &Add current
ca: Afe&geix l'actual

en: &Up
ca: A&munt

en: New &group
ca: &Grup nou

en: New &entry
ca: &Entrada nova

en: &Insert
ca: &Insereix

en: &Remove
ca: &Elimina

en: Subgroup - press ENTER to see list
ca: Subgrup - premeu RETORN per a veure la llista

en: Active VFS directories
ca: Directoris VFS actius

en: Directory hotlist
ca: Favorits dels directoris

en: Top level group
ca: Grup de nivell superior

en: Directory path
ca: Camí del directori

en: Moving %s
ca: S'està movent %s

en: Directory label
ca: Etiqueta del directori

en: &Append
ca: A&nnexa

en: New hotlist entry
ca: Entrada nova als favorits

en: Directory label:
ca: Etiqueta del directori:

en: Directory path:
ca: Camí del directori:

en: New hotlist group
ca: Grup nou als favorits

en: Name of new group:
ca: Nom del grup nou:

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
ca: Segur que voleu eliminar l'entrada «%s»?

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
ca: El grup «%s» no està buit.
    Voleu eliminar-lo?

en: Hotlist Load
ca: Carrega els favorits

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
ca: El MC no ha pogut escriure al fitxer %s,
    les vostres entrades de favorits antigues no s'han suprimit

en: Label for "%s":
ca: Etiqueta per a «%s»:

en: Add to hotlist
ca: Afegeix als favorits

en: File: %s
ca: Fitxer: %s

en: No node information
ca: No hi ha informació de nodes

en: Free nodes:
ca: Nodes lliures:

en: No space information
ca: No hi ha informació d'espai

en: Free space: %s / %s (%d%%)
ca: Espai lliure: %s / %s (%d%%)

en: Type:       %s
ca: Tipus: %s

en: non-local vfs
ca: VFS no local

en: Device:     %s
ca: Dispositiu: %s

en: Filesystem: %s
ca: Sistema de fitxers: %s

en: Accessed:   %s
ca: Accedit: %s

en: Modified:   %s
ca: Modificat: %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
ca: Canviat: %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
ca: Tipus disp: major: %lu, menor: %lu

en: Size:       %s
ca: Mida: %s

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
ca[0]:  (%lu bloc)
ca[1]:  (%lu blocs)

en: Owner:      %s/%s
ca: Propietari: %s/%s

en: Links:      %d
ca: Enllaços:   %d

en: Attributes: %s
ca: Atributs: %s

en: Attributes: unavailable
ca: Atributs: no disponibles

en: Location:   %Xh:%Xh
ca: Ubicació:   %Xh:%Xh

en: &Equal split
ca: Divisió &simètrica

en: &Menubar visible
ca: Barra de &menús visible

en: Command &prompt
ca: &Indicatiu d'ordres

en: &Keybar visible
ca: Barra de &tecles visible

en: H&intbar visible
ca: &Barra de consells visible

en: &XTerm window title
ca: Títol de la finestra &XTerm

en: &Show free space
ca: Mostra l'es&pai lliure

en: Panel split
ca: Separa els plafons

en: Console output
ca: Sortida de la consola

en: &Horizontal
ca: &Horitzontal

en: Output lines:
ca: Línies de la sortida:

en: Layout
ca: Disposició

en: Memory exhausted!
ca: Memòria exhaurida!

en: &Unsorted
ca: Sense &ordre

en: &Name
ca: &Nom

en: &Version
ca: &Versió

en: E&xtension
ca: E&xtensió

en: &Size
ca: Mi&da

en: Block Size
ca: Mida del bloc

en: &Modify time
ca: Data de &modificació

en: &Access time
ca: Data d'&accés

en: C&hange time
ca: C&anvia l'hora

en: Nl
ca: N1

en: &Inode
ca: Node-&I

en: Owner
ca: Propietari

en: Group
ca: Grup

en: UP--DIR
ca: DIR--AMUNT

en: SYMLINK
ca: ENLLAÇ

en: <readlink failed>
ca: <ha fallat en llegir l'enllaç>

en: %s in %d file | %s in %d files
ca[0]: %s en %d fitxer
ca[1]: %s en %d fitxers

en: Panelize
ca: Quadre de cerca

en: Unknown tag on display format:
ca: Etiqueta desconeguda en el format mostrat:

en: &Files only
ca: Només els &fitxers

en: &Case sensitive
ca: Diferencia majús&cules

en: Select
ca: Selecciona

en: Unselect
ca: No seleccionis

en: Filter
ca: Filtre

en: Do you really want to execute?
ca: Realment el voleu executar?

en: Cannot read directory contents
ca: No s'ha pogut llegir el contingut del directori

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
ca: El format facilitat per l'usuari sembla que no és vàlid, s'està tornant al format predeterminat.

en: &Add new
ca: Afegeix un &nou

en: External panelize
ca: Quadre de cerca extern

en: Other command
ca: Una altra ordre

en: Command
ca: Ordre

en: Add to external panelize
ca: Afegeix al quadre de cerca extern

en: Enter command label:
ca: Introduïu una etiqueta per a l'ordre:

en: External panelize:
    %s
ca: Quadre de cerca extern:
    %s

en: External panelize:
    failed to read data from child stdout:
    %s
ca: Quadre de cerca extern:
    Ha fallat en llegir les dades des de la sortida estàndard filla:
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
ca: No s'ha pogut executar el quadre de cerca extern en un directori que no és local

en: Modified git files
ca: Fitxers de git modificats

en: Find rejects after patching
ca: Troba els fitxers rebutjats després d'apedaçar

en: Find *.orig after patching
ca: Cerca *.orig després d'apedaçar

en: Find SUID and SGID programs
ca: Cerca programes SUID i SGID

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s per a escriptura:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
ca: Copia el directori «%s» a:

en: Move "%s" directory to:
ca: Mou el directori «%s» a:

en: Cannot stat the destination
    %s
ca: No s'ha pogut fer estat a la destinació
    %s

en: Delete %s?
ca: Voleu suprimir %s?

en: ButtonBar|Static
ca: ButtonBar|Estàtic

en: ButtonBar|Dynamc
ca: ButtonBar|Dinàmic

en: ButtonBar|Rescan
ca: ButtonBar|TornEsc

en: ButtonBar|Forget
ca: ButtonBar|Oblida

en: ButtonBar|Rmdir
ca: ButtonBar|ElimDir

en: Cannot write to the %s file:
    %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer %s:
    %s

en: Help file format error
ca: Error de format en el fitxer d'ajuda

en: Internal bug: Double start of link area
ca: Error intern: Doble inici de l'àrea d'enllaç

en: Cannot find node %s in help file
ca: No s'ha pogut trobar el node %s al fitxer d'ajuda

en: Help
ca: Ajuda

en: ButtonBar|Index
ca: ButtonBar|Índex

en: ButtonBar|Prev
ca: ButtonBar|Anter

en: Learn keys
ca: Definir les tecles

en: Teach me a key
ca: Ensenya'm una tecla

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
ca: Per favor, premeu la tecla %s
    i espereu fins que desaparegui aquest missatge.
    
    Aleshores, premeu-la de nou per a veure si
    apareix «D'acord» vora al seu botó.
    
    Si voleu sortir, premeu un cop la tecla
    d'Escapada i espereu.

en: Cannot accept this key
ca: No s'ha pogut acceptar aquesta clau

en: You have entered "%s"
ca: Heu introduït «%s»

note: TRANSLATORS: This label appears near learned keys.  Keep it short.
en: OK
ca: D'acord

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
ca: Sembla que les tecles ja
    funcionen bé. Això és perfecte.

en: &Discard
ca: &Descarta

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
ca: Genial! Teniu una base de dades de terminals
    completa! Totes les tecles funcionen.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
ca: Premeu totes les tecles esmentades. Una vegada fet, comproveu
    quines no estan marcades amb D'acord. Premeu la barra espaiadora
    sobre la tecla que manqui o feu clic amb el ratolí per a definir-la.
    Moveu-vos amb la tecla Tab.

en: Failed to run:
    %s
ca: Ha fallat en executar:
    %s

en: Home directory path is not absolute
ca: El camí del directori d'inici no és absolut

en: GNU Midnight Commander
    is already running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
ca: El Midnight Commander de GNU
    ja s'està executant en aquest terminal.
    La implementació del subintèrpret d'ordres està inhabilitada.

en: 
    Failed while close:
    %s
ca: 
    Ha fallat mentre es tancava:
    %s

en: Choose codepage
ca: Escolliu la pàgina de codis

en: -  < No translation >
ca: -  < Cap traducció >

en: %b %e  %Y
ca: %b %e %Y

en: %b %e %H:%M
ca: %b %e %-H:%M

en: Cannot save file %s:
    %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %s:
    %s

en: Cannot open named pipe %s
ca: No s'ha pogut obrir la canonada anomenada %s

en: The shell is still active. Quit anyway?
ca: L'intèrpret d'ordres encara està actiu. Voleu sortir igualment?

en: Warning: Cannot change to %s.
ca: Avís: no s'ha pogut canviar a %s.

en: With builtin Editor and Aspell support
ca: Amb la implementació incorporada de l'Editor i Aspell

en: With builtin Editor
ca: Amb l'editor integrat

en: With optional subshell support
ca: Amb la implementació opcional del subintèrpret d'ordres

en: With subshell support as default
ca: Amb la implementació del subintèrpret d'ordres com a predeterminat

en: With support for background operations
ca: Amb la implementació per a operacions en segon pla

en: With mouse support on xterm and Linux console
ca: Amb la implementació per al ratolí a xterm i a la consola de Linux

en: With mouse support on xterm
ca: Amb la implementació per al ratolí a xterm

en: With support for X11 events
ca: Amb la implementació per als esdeveniments d'X11

en: With internationalization support
ca: Amb la implementació per a la internacionalització

en: With multiple codepages support
ca: Amb la implementació per a múltiples pàgines de codi

en: With ext2fs attributes support
ca: Amb la implementació dels atributs «ext2fs»

en: Built with GLib %d.%d.%d
ca: Construït amb GLib %d.%d.%d

en: Built with S-Lang %s with terminfo database
ca: Construïda amb S-Lang %s amb base de dades terminfo

en: Built with ncurses %s
ca: Construïda amb ncurses %s

en: Built with ncurses (unknown version)
ca: Construïda amb ncurses (versió desconeguda)

en: Built with ncursesw %s
ca: Construïda amb ncursesw %s

en: Built with ncursesw (unknown version)
ca: Construïda amb ncursesw (versió desconeguda)

en: Built with libssh2 %d.%d.%d
ca: Construït amb libssh2 %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
ca: Sistemes de fitxers virtuals:

en: Data types:
ca: Tipus de dades:

en: Home directory:
ca: Directori d'inici:

en: Profile root directory:
ca: Directori arrel dels perfils:

en: System data
ca: Dades del sistema

en: Config directory:
ca: Directori de configuració:

en: Data directory:
ca: Directori de dades:

en: File extension handlers:
ca: Associacions del tipus de fitxer:

en: VFS plugins and scripts:
ca: Scripts i connectors VFS:

en: User data
ca: Dades d'usuari

en: Cache directory:
ca: Directori de memòria cau:

en: Debug
ca: Depura

en: True:
ca: Cert:

en: False:
ca: Fals:

en: Error calling program
ca: Error en la crida al programa

en: Warning -- ignoring file
ca: Avís - es fa cas omís del fitxer

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
ca: El fitxer %s no pertany ni a l'arrel ni a vostè, o bé és modificable per
    qualsevol. Usar-lo podria comprometre la seguretat

en: Format error on file Extensions File
ca: Error de format en el fitxer de les extensions

en: The %%var macro has no default
ca: La macro %%var no és la predeterminada

en: The %%var macro has no variable
ca: La macro %%var no conté variables

en: No suitable entries found in %s
ca: No es troben entrades adients a %s

en: User menu
ca: Menú d'usuari

en: Cannot open cpio archive
    %s
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu cpio
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
ca: S'ha anticipat el final de l'arxiu de tipus cpio
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
ca: Enllaços incoherents de
    %s
    a l'arxiu cpio
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
ca: %s conté registres duplicats! S'estan ometent!

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
ca: S'ha trobat una capçalera cpio corrupta a
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
ca: Fi de fitxer inesperat a
    %s

en: Inconsistent archive
ca: Arxiu inconsistent

en: Cannot open %s archive
    %s:
    %s
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu %s
    %s:
    %s

en: EXTFS virtual file system:
    %s
ca: Sistema de fitxers virtual EXTFS:
    %s

en: EXTFS virtual file system:
    wrong file name
ca: Sistema de fitxers virtual EXTFS:
    nom de fitxer incorrecte

en: EXTFS virtual file system:
    wrong archive name
ca: Sistema de fitxers virtual EXTFS:
    nom d'arxiu incorrecte

en: EXTFS virtual file system:
    cannot build command
ca: Sistema de fitxers virtual EXTFS:
    no s'ha pogut crear l'ordre

en: Warning: cannot open %s directory
ca: Avís: no s'ha pogut obrir el directori %s

en: ftpfs: Disconnecting from %s
ca: FTPFS: S'està desconnectant de %s

en: FTP: Password required for %s
ca: FTP: contrasenya requerida per %s

en: ftpfs: sending login name
ca: FTPFS: s'està enviant la identificació

en: ftpfs: sending user password
ca: FTPFS: s'està enviant la contrasenya

en: FTP: Account required for user %s
ca: FTP: compte requerit per l'usuari %s

en: Account:
ca: Compte:

en: ftpfs: sending user account
ca: FTPFS: enviant compte d'usuari

en: ftpfs: logged in
ca: FTPFS: connectat

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
ca: FTPFS: La identificació per a l'usuari %s no és correcta

en: ftpfs: Invalid host name.
ca: FTPFS: El nom de l'amfitrió no és vàlid.

en: ftpfs: %s
ca: FTPFS: %s

en: ftpfs: making connection to %s
ca: FTPFS: s'està connectant amb %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
ca: FTPFS: l'usuari ha interromput la connexió

en: ftpfs: connection to server failed: %s
ca: FTPFS: ha fallat la connexió amb el servidor: %s

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
ca: Esperant abans d'insistir... %d (Ctrl-G per a cancel·lar)

en: ftpfs: could not make address-to-name translation: %s
ca: FTPFS: no s'ha pogut fer la traducció d'adreça a nom: %s

en: ftpfs: try reconnect to server, attempt %u
ca: FTPFS: s'intenta tornar a connectar amb el servidor, intenteu %u

en: ftpfs: could not get socket name: %s
ca: FTPFS: no s'ha pogut obtenir el nom del sòcol: %s

en: ftpfs: could not reconnect to server
ca: FTPFS: no s'ha pogut tornar a connectar amb el servidor

en: ftpfs: invalid address family
ca: FTPFS: família d'adreces no vàlida

en: ftpfs: could not create socket: %s
ca: FTPFS: no s'ha pogut crear el sòcol: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
ca: FTPFS: no s'ha pogut establir el mode passiu

en: ftpfs: aborting transfer.
ca: FTPFS: s'està interrompent la transferència.

en: ftpfs: abort error: %s
ca: FTPFS: s'ha produït un error en interrompre: %s

en: ftpfs: abort failed
ca: FTPFS: ha fallat en interrompre

en: ftpfs: CWD failed.
ca: FTPFS: ha fallat l'ordre CWD.

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
ca: FTPFS: no puc identificar l'enllaç simbòlic

en: Resolving symlink...
ca: S'està identificant l'enllaç simbòlic...

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
ca: FTPFS: S'està llegint el directori FTP %s... %s%s

en: (strict rfc959)
ca: (rfc959 estricte)

en: (chdir first)
ca: (primer canvia de directori)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
ca: FTPFS: ha fallat; enlloc per a retornar-hi

en: %s: failure
ca: %s: fallada

en: %s: done.
ca: %s: fet.

en: ftpfs: storing file
ca: FTPFS: s'està emmagatzemant el fitxer

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
ca: El fitxer ~/.netrc no té un mode correcte.
    Elimineu la contrasenya o el mode correcte

en: SFS virtual file system:
    %s
ca: Sistema de fitxers virtual SFS:
    %s

en: %s: Warning: file %s not found
ca: %s: Avís: no s'ha trobat el fitxer %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
ca: Avís: Línia no vàlida a %s:
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
ca: Avís: Indicador %c no vàlid a %s:
    %s

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
ca: sftp: hi ha hagut un error mentre es llegia %s: %s

en: sftp: Unable to get current user name.
ca: sftp: no s'ha pogut obtenir el nom de l'usuari actual.

en: sftp: Invalid host name.
ca: sftp: el nom de l'amfitrió no és vàlid.

en: sftp: failed to convert remote host IP address into text form
ca: SFTP: ha fallat en convertir l'adreça IP de l'amfitrió remot en format de text

en: sftp: making connection to %s
ca: sftp: s'està connectant amb %s

en: sftp: connection interrupted by user
ca: sftp: la connexió ha estat interrompuda per l'usuari

en: sftp: connection to server failed: %s
ca: sftp: la connexió amb el servidor ha fallat: %s

en: sftp: found host key of unsupported type: RSA1
ca: SFTP: ha trobat que la clau de l'amfitrió és de tipus no admès: RSA1

en: sftp: unknown host key type:
ca: SFTP: el tipus de clau de l'amfitrió és desconegut:

en: Permanently added
    %s (%s)
    to the list of known hosts.
ca: S'ha afegit permanentment
    %s (%s)
    a la llista d'amfitrions coneguts.

en: sftp: cannot get the remote host key
ca: SFTP: No s'ha pogut obtenir la clau de l'amfitrió remot

en: sftp: unsupported key type, can't check remote host key
ca: SFTP: tipus de clau no admès, no es pot comprovar la clau de l'amfitrió remot

en: sftp: can't compute host key fingerprint hash
ca: SFTP: no es pot calcular el resum de l'empremta digital de la clau de l'amfitrió

en: The authenticity of host
    %s (%s)
    can't be established!
    %s key fingerprint hash is
    SHA1:%s.
    Do you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
ca: L'autenticitat de l'amfitrió
    %s (%s)
    no es pot establir!
    La suma de l'empremta digital de la clau %s és
    SHA1:%s.
    Voleu afegir-la a la llista dels amfitrions coneguts i continuar amb la connexió?

en: %s (%s)
    is found in the list of known hosts but
    KEYS DO NOT MATCH! THIS COULD BE A MITM ATTACK!
    Are you sure you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
ca: %s (%s)
    es troba a la llista dels amfitrions coneguts, però
    LES CLAUS NO COINCIDEIXEN! ES PODRIA TRACTAR D'UN ATAC «MITM»!
    Esteu segur que voleu afegir-lo a la llista dels amfitrions coneguts i continuar amb la connexió?

en: sftp: host key verification failed
ca: SFTP: ha fallat en verificar la clau de l'amfitrió

en: sftp: Enter passphrase for %s
ca: sftp: introduïu la frase de pas per a %s

en: sftp: Passphrase is empty.
ca: sftp: la frase de pas està buida.

en: sftp: Enter password for %s
ca: sftp: introduïu la contrasenya per a %s

en: sftp: Password is empty.
ca: sftp: la contrasenya està buida.

en: sftp: failure establishing SSH session
ca: SFTP: ha fallat en establir la sessió SSH

en: sftp: No file handler data present for reading file
ca: sftp: no hi ha dades presents del gestor del fitxer per a llegir el fitxer

en: sftp: socket error: %s
ca: sftp: s'ha produït un error en el sòcol: %s

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
ca: sftp: (Ctrl-G per a cancel·lar) s'està llistant... %s

en: sftp: Listing done.
ca: sftp: el llistat s'ha completat.

en: shell: Disconnecting from %s
ca: intèrpret d'ordres: S'està desconnectant de %s

en: shell: Waiting for initial line...
ca: intèrpret d'ordres: S'està esperant la línia inicial...

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
ca: Ho sentim, de moment no es poden fer connexions autenticades amb contrasenya.

en: shell: Password is required for %s
ca: intèrpret d'ordres: Es requereix una contrasenya per a %s

en: shell: Sending password...
ca: intèrpret d'ordres: S'està enviant la contrasenya...

en: shell: Sending initial line...
ca: intèrpret d'ordres: S'està enviant la línia inicial...

en: shell: Getting host info...
ca: intèrpret d'ordres: S'està rebent informació de l'amfitrió...

en: shell: Reading directory %s...
ca: intèrpret d'ordres: S'està llegint el directori %s...

en: shell: store %s: sending command...
ca: intèrpret d'ordres: emmagatzematge %s: s'està enviant l'ordre...

en: shell: Local read failed, sending zeros
ca: intèrpret d'ordres: La lectura local ha fallat, s'estan enviant zeros

en: shell: storing file
ca: intèrpret d'ordres: fitxer d'emmagatzematge

en: Aborting transfer...
ca: S'està interrompent la transferència...

en: Error reported after abort.
ca: S'ha informat d'un error després d'interrompre.

en: Aborted transfer would be successful.
ca: Transferència interrompuda amb èxit.

en: Inconsistent tar archive
ca: L'arxiu TAR no és coherent

en: Unexpected EOF on archive file
ca: Fi de fitxer inesperat al fitxer d'arxiu

en: Cannot open tar archive
    %s
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu TAR
    %s

en: %s
    doesn't look like a tar archive
ca: %s
    no sembla un arxiu tar

en: tar: mc_lseek not stopped at a record boundary
ca: tar: «mc_lseek» no s'ha aturat en un límit de registre

en: not enough memory
ca: no hi ha prou memòria

en: while allocating block buffer
ca: mentre s'assigna un bloc de la memòria intermèdia

en: while starting inode scan %d
ca: mentre es comença l'exploració del node-i %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
ca: undelfs: s'està carregant la informació dels fitxers suprimits %d nodes-i

en: while calling ext2_block_iterate %d
ca: mentre es crida a ext2_block_iterate %d

en: no more memory while reallocating array
ca: s'ha esgotat la memòria mentre és reassignava la taula

en: while doing inode scan %d
ca: mentre es fa l'exploració del node-i %d

en: Cannot open file %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s

en: undelfs: reading inode bitmap...
ca: undelfs: s'està llegint el mapa de bits del node-i...

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
ca: No s'ha pogut carregar el mapa de bits del node-i des de:
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
ca: undelfs: s'està llegint el mapa de bits del bloc...

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
ca: No s'ha pogut carregar el bloc de mapa de bits des de:
    %s

en: vfs_info is not fs!
ca: vfs_info no és un FS!

en: You have to chdir to extract files first
ca: Primer haureu de canviar al directori per a extreure els fitxers

en: while iterating over blocks
ca: mentre s'iterava entre els blocs

en: Cannot open file "%s"
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»

en: Ext2lib error
ca: Error de la «ext2lib»

en: Invalid value
ca: Valor no vàlid

en: File was modified. Save with exit?
ca: El fitxer ha estat modificat. Voleu desar-lo abans de sortir?

en: &Cancel quit
ca: &Cancel·la la sortida

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
ca: S'està sortint del Midnight Commander.
    Voleu desar el fitxer modificat?

en: &Line number
ca: Número de &línia

en: Pe&rcents
ca: Per cents

en: &Decimal offset
ca: Desplaçament en &decimal

en: He&xadecimal offset
ca: Desplaçament en He&xadecimal

en: Goto
ca: Ves a

en: ButtonBar|Ascii
ca: ButtonBar|ASCII

en: ButtonBar|HxSrch
ca: ButtonBar|CercaHx

en: ButtonBar|UnWrap
ca: ButtonBar|Desplega

en: ButtonBar|Wrap
ca: ButtonBar|Plega

en: ButtonBar|Goto
ca: ButtonBar|Ves a

en: ButtonBar|Raw
ca: ButtonBar|RAW

en: ButtonBar|Parse
ca: ButtonBar|Analitza

en: ButtonBar|Unform
ca: ButtonBar|Treu form

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
ca: Ha fallat en llegir les dades des de la sortida estàndard filla:
    %s

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
ca: Error en tancar el fitxer:
    %s
    Potser s'han escrit o no les dades.

en: Cannot save file:
    %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer:
    %s

en: View:
ca: Visualitza:

en: Cannot open "%s"
    %s
ca: No s'ha pogut obrir «%s»
    %s

en: Cannot view: not a regular file
ca: No es pot visualitzar: no es tracta d'un fitxer normal

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
ca: No s'ha pogut obrir «%s» en el mode d'anàlisi
    %s

en: Search done
ca: Cerca finalitzada

en: Continue from beginning?
ca: Voleu continuar des del començament?

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
ca: No s'ha pogut obtenir una còpia local de /ftp://algun.amfitrió/editam.txt
