Midnight Commander - en to nb translation catalogue (1212 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
nb: Advarsel: Klarte ikke laste tegnkodingsliste

en: 7-bit ASCII
nb: 7-biters ASCII

en: Cannot translate from %s to %s
nb: Kan ikke oversette fra %s til %s

en: Event system already initialized
nb: Hendelsessystemet har allerede startet

en: Failed to initialize event system
nb: Klarte ikke starte hendelsessystemet

en: Event system not initialized
nb: Hendelsessystemet er ikke startet

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
nb: Sjekk inndata. Noen parametre er NULL.

en: Unable to create group '%s' for events!
nb: Klarte ikke lage hendelsesgruppa «%s».

en: Unable to create event '%s'!
nb: Klarte ikke lage hendelse «%s».

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
nb: Fila «%s» redigeres allerede.
    Bruker:%s
    Prosess-ID: %d

en: File locked
nb: Fila er låst

en: &Grab lock
nb: O&verta lås

en: &Ignore lock
nb: &Ignorer lås

en: Cannot create %s directory
nb: Klarte ikke opprette mappa %s

en: FATAL: not a directory:
nb: FATALT: ikke en mappe:

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
nb: Tallet er utenfor gyldig byte-intervall (0 <= n <= 0xFF, uttrykt i heks)

en: Invalid character
nb: Ugyldig tegn

en: Unmatched quotes character
nb: Sitattegn uten make

en: Hex pattern error at position %d:
    %s.
nb: Feil i heks-mønster i posisjon %d:
    %s.

en: Search string not found
nb: Fant ikke søkestreng

en: Not implemented yet
nb: Ikke implementert ennå

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
nb: Antall erstatningssymboler ikke lik antall funnet-symboler

en: Invalid token number %d
nb: Ugyldig symbolnummer %d

en: Regular expression error
nb: Feil i regulært uttrykk

en: No&rmal
nb: &Normal

en: Re&gular expression
nb: &Regulært uttrykk

en: He&xadecimal
nb: &Heksadesimalt

en: Wil&dcard search
nb: Søk med &jokertegn

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
nb: Klarte ikke laste drakten «%s».
    Lastet standarddrakten istedenfor.

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
nb: Klarte ikke tolke drakten «%s».
    Lastet standarddrakten istedenfor.

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
nb: Kan ikke bruke den 24-biters drakten «%s»:
    %s
    Lastet standarddrakten istedenfor.

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
nb: Kan ikke bruke den 256-fargers drakten «%s»
    i terminaler som ikke har 256 farger.
    Lastet standarddrakten istedenfor.

en: True color not supported with ncurses.
nb: ncurses støtter ikke 24-biters farge

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
nb: Denne terminalen ser ikke ut til å støtte 256 farger.

en: True color not supported in this slang version.
nb: Denne versjonen av S-Lang støtter ikke 24-biters farge.

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
nb: Sett COLORTERM=truecolor hvis terminalen virkelig støtter 24-biters farge.

en: Function key 1
nb: Funksjonstast 1

en: Function key 2
nb: Funksjonstast 2

en: Function key 3
nb: Funksjonstast 3

en: Function key 4
nb: Funksjonstast 4

en: Function key 5
nb: Funksjonstast 5

en: Function key 6
nb: Funksjonstast 6

en: Function key 7
nb: Funksjonstast 7

en: Function key 8
nb: Funksjonstast 8

en: Function key 9
nb: Funksjonstast 9

en: Function key 10
nb: Funksjonstast 10

en: Function key 11
nb: Funksjonstast 11

en: Function key 12
nb: Funksjonstast 12

en: Function key 13
nb: Funksjonstast 13

en: Function key 14
nb: Funksjonstast 14

en: Function key 15
nb: Funksjonstast 15

en: Function key 16
nb: Funksjonstast 16

en: Function key 17
nb: Funksjonstast 17

en: Function key 18
nb: Funksjonstast 18

en: Function key 19
nb: Funksjonstast 19

en: Function key 20
nb: Funksjonstast 20

en: Completion/M-tab
nb: Fullføre/M-tab

en: BackTab/S-tab
nb: Tab bak/S-tab

en: Backspace
nb: Rettetast

en: Up arrow
nb: Pil opp

en: Down arrow
nb: Pil ned

en: Left arrow
nb: Pil venstre

en: Right arrow
nb: Pil høyre

en: End key
nb: End

en: / on keypad
nb: / på num. tast.

en: * on keypad
nb: * på num. tast.

en: - on keypad
nb: - på num. tast.

en: + on keypad
nb: + på num. tast.

en: Left arrow keypad
nb: Pil venstre på num.tast.

en: Right arrow keypad
nb: Pil høyre på num. tast.

en: Up arrow keypad
nb: Pil opp på num. tast.

en: Down arrow keypad
nb: Pil ned på num. tast.

en: Home on keypad
nb: Home på num. tast.

en: End on keypad
nb: End på num. tast.

en: Page Down keypad
nb: Page Down på num. tast.

en: Page Up keypad
nb: Page Up på num. tast.

en: Insert on keypad
nb: Insert på num. tast.

en: Delete on keypad
nb: Delete på num. tast.

en: Enter on keypad
nb: Enter på num. tast.

en: Function key 21
nb: Funksjonstast 21

en: Function key 22
nb: Funksjonstast 22

en: Function key 23
nb: Funksjonstast 23

en: Function key 24
nb: Funksjonstast 24

en: A1 key
nb: A1-tast

en: C1 key
nb: C1-tast

en: Plus
nb: Pluss

en: Dot
nb: Punktum

en: Less than
nb: Mindre enn

en: Great than
nb: Større enn

en: Equal
nb: Likhetstegn

en: Comma
nb: Komma

en: Apostrophe
nb: Apostrof

en: Colon
nb: Kolon

en: Semicolon
nb: Semikolon

en: Exclamation mark
nb: Utropstegn

en: Question mark
nb: Spørsmålstegn

en: Dollar sign
nb: Dollartegn

en: Quotation mark
nb: Sitattegn

en: Percent sign
nb: Prosenttegn

en: Caret
nb: Sirkumfleks

en: Tilda
nb: Tilde

en: Prime
nb: Primtegn

en: Underline
nb: Understrek

en: Understrike
nb: Understrek

en: Pipe
nb: Rør

en: Left parenthesis
nb: Venstre parentes

en: Right parenthesis
nb: Høyre parentes

en: Left bracket
nb: Venstre klammeparentes

en: Right bracket
nb: Høyre klammeparentes

en: Left brace
nb: Venstre krøllparentes

en: Right brace
nb: Høyre krøllparentes

en: Tab key
nb: Tabulator

en: Space key
nb: Mellomrom

en: Slash key
nb: Skråstrek

en: Backslash key
nb: Omvendt skråstrek

en: Number sign #
nb: Nummertegn #

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
nb: Krøllalfa

en: The TERM environment variable is unset!
nb: Miljøvariabelen TERM mangler.

en: Cannot check SIGWINCH pipe
nb: Klarte ikke sjekke SIGWINCH-røret

en: 
    Cannot create pipe for SIGWINCH: %s (%d)
nb: 
    Klarte ikke opprette rør for SIGWINCH:%s (%d)

en: 
    Cannot configure write end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
nb: 
    Klarte ikke sette opp skriveenden av SIGWINCH-røret: %s (%d)

en: 
    Cannot configure read end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
nb: 
    Klarte ikke sette opp leseenden av SIGWINCH-røret: %s (%d)

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
nb: Skjermstørrelsen %dx%d støttes ikke.
    Sjekk miljøvariabelen TERM.

en: Cannot create pipe descriptor
nb: Klarte ikke opprette rørdeskriptor

en: Cannot create pipe streams
nb: Klarte ikke opprette rørstrømmer

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
nb: Uventet feil i select() ved lesing av data fra barneprosess:
    %s

en: Cannot close pipe descriptor (p == NULL)
nb: Klarte ikke lukke rørdeskriptor (p == NULL)

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
nb: Uventet feil i waitpid():
    %s

en: Directory cache expired for %s
nb: Mappehurtiglager utgått for %s

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
nb: %s: %s: %s %3d%% (%lld) byte overført

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
nb: %s: %s: %s %lld byte overført

en: Starting linear transfer...
nb: Starter lineær overføring ...

en: Getting file
nb: Henter fil

en: Changes to file lost
nb: Endringer i filen gikk tapt

en: %s is not a directory
nb: %s er ikke en mappe

en: Directory %s is not owned by you
nb: Du eier ikke mappa %s

en: Cannot set correct permissions for directory %s
nb: Klarte ikke velge riktige rettigheter for mappa %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
nb: Klarte ikke ikke opprette midlertidig mappe %s: %s

en: Temporary files will be created in %s
nb: Lagrer midlertidige filer i %s

en: Temporary files will not be created
nb: Oppretter ikke noen midlertidige filer

en: Press any key to continue...
nb: Trykk en tast for å fortsette ...

en: Cannot parse:
nb: Klarte ikke tolke:

en: More parsing errors will be ignored.
nb: Ignorerer fremtidige fortolkningsfeil.

en: Internal error:
nb: Intern feil:

en: Password:
nb: Passord:

en: Screens
nb: Moduler

en: History
nb: Historikk

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
nb: DialogTitle|Tøm historikk

en: Do you want clean this history?
nb: Vil du tømme denne historikken?

en: &Yes
nb: &Ja

en: &No
nb: &Nei

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Background process:
nb: Bakgrunnsprosess:

en: Error
nb: Feil

en: &Abort
nb: &Avbryt

en: Displays the current version
nb: Vis programversjon og avslutt

en: Print data directory
nb: Vis datamappe

en: Print extended info about used data directories
nb: Vis utvidet informasjon om de aktuelle
                                     datamappene.

en: Print configure options
nb: Vis kompileringsoppsett

en: Print last working directory to specified file
nb: Skriv siste arbeidsmappe til angitt fil

en: <file>
nb: <fil>

en: Enables subshell support (default)
nb: Slå på støtte for underskall (standard)

en: Disables subshell support
nb: Slå av støtte for underskall

en: Log ftp dialog to specified file
nb: Logg FTP-dialogen til angitt fil

en: Launches the file viewer on a file
nb: Vis innholdet til en fil

en: Edit files
nb: Rediger filer

en: <file> ...
nb: <fil> ...

en: Forces xterm features
nb: Tving bruk av xterm-funksjonalitet

en: Disable X11 support
nb: Slå av støtte for X11

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
nb: Bruk gammel musesporing for å utheve tekst

en: Disable mouse support in text version
nb: Slå av musestøtte i tekstutgaven

en: Tries to use termcap instead of terminfo
nb: Bruk termcap istedenfor terminfo

en: To run on slow terminals
nb: Terminalen er treig

en: Use stickchars to draw
nb: Tegn opp med strektegn

en: Resets soft keys on HP terminals
nb: Tilbakestill hurtigtaster på HP-terminaler

en: Load definitions of key bindings from specified file
nb: Last tastaturoppsett fra angitt fil

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
nb: Ikke last tastaturoppsett fra fil,
                                     bruk standard oppsett

en: Requests to run in black and white
nb: Be om å kjøre i sort-hvitt

en: Request to run in color mode
nb: Be om å kjøre i fargemodus

en: Specifies a color configuration
nb: Velg et fargeoppsett

en: <string>
nb: <tekststreng>

en: Show mc with specified skin
nb: Vis mc med angitt presentasjonsdrakt

note: TRANSLATORS: don't translate keywords
en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace, editnonprintable,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
nb: --colors NØKKELORD={FORAN},{BAK},{ATTR}:NØKKELORD2=...
    
    {FORAN}, {BAK} and {ATTR} kan utelates for å ta i bruk standardverdier
    
     Nøkkelord:
       Globale:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Filvisning: normal, selected, marked, markselect
       Dialogvinduer: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menyer:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Sprettoppmenyer:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Redigering:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace, editnonprintable,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Visning:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Hjelp:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

note: TRANSLATORS: don't translate color names and attributes
en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
nb: Standardfarger:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray, white
    
    Ekstrafarger, når 256 farger er tilgjengelige:
       color16 til color255, eller rgb000 til rgb555 og gray0 til gray23
    
    Egenskaper:
       bold, italic, underline, reverse, blink; legg til flere med '+'

en: Color options
nb: Fargeinnstillinger

en: [+lineno] file1[:lineno] [file2[:lineno]...]
nb: [+linjenr] fil1[:linjenr] [fil2[:linjenr]...]

en: file
nb: fil

en: file1 file2
nb: fil1 fil2

en: [this_dir] [other_panel_dir]
nb: [denne mappa] [mappa i det andre panelet]

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
nb: 
    Send inn alle feilrapporter (ta med resultatet av «mc -V»)
    som billetter på www.midnight-commander.org

en: Main options
nb: Hovedinnstillinger

en: Terminal options
nb: Terminalinnstillinger

en: Arguments parse error!
nb: Klarte ikke tolke argumentene.

en: No arguments given to the viewer.
nb: Filviseren fikk ingen argumenter.

en: Two files are required to invoke the diffviewer.
nb: Diffviseren trenger to filnavn for å starte.

en: Background protocol error
nb: Feil i bakgrunnsprotokoll

en: Reading failed
nb: Lesing mislyktes

en: Background process error
nb: Feil i bakgrunnsprosess

en: Unknown error in child
nb: Ukjent feil i barneprosess

en: Child died unexpectedly
nb: Barneprosessen avsluttet uventet

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
nb: Bakgrunnsprosessen sendte en forespørsel for
    flere argument enn det som kan håndteres.

en: &Dismiss
nb: &Lukk

en: Enter search string:
nb: Søk etter:

en: Cas&e sensitive
nb: Skill store/sm&å bokstaver

en: &Backwards
nb: &Bakover

en: &Whole words
nb: H&ele ord

en: &All charsets
nb: A&lle tegnkodinger

en: Search
nb: Søk

en: Search is disabled
nb: Søk er slått av

en: Cannot create temporary diff file
    %s
nb: Klarte ikke opprette midlertidig diff-fil
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
nb: Klarte ikke opprette reservekopi
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
nb: Klarte ikke opprette midlertidig flettefil
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
nb: &Raskeste (anta store filer)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
nb: &Minimal (finn mindre endringssett)

en: Diff algorithm
nb: Diff-algoritme

en: Diff extra options
nb: Flere diff-innstillinger

en: &Ignore case
nb: Ikke skill store/sm&å bokstaver

en: Ignore tab &expansion
nb: Ignorer endringer som skyldes &tabulator-utvidelse

en: Ignore &space change
nb: Ignorer endringer i antall &blanktegn

en: Ignore all &whitespace
nb: Ignorer a&lle blanktegn

en: Strip &trailing carriage return
nb: &Fjern etterfølgende linjeskift-tegn

en: Diff Options
nb: Diff-innstillinger

en: Edit
nb: Redigere

en: Edit is disabled
nb: Redigering er slått av

en: Goto line (left)
nb: Gå til linje (venstre)

en: Goto line (right)
nb: Gå til linje (høyre)

en: Enter line:
nb: Angi linje:

en: ButtonBar|Help
nb: ButtonBar|Hjelp

en: ButtonBar|Save
nb: ButtonBar|Lagre

en: ButtonBar|Edit
nb: ButtonBar|Redig

en: ButtonBar|Merge
nb: ButtonBar|Flett

en: ButtonBar|Search
nb: ButtonBar|Søk

en: ButtonBar|Options
nb: ButtonBar|Innst

en: ButtonBar|Quit
nb: ButtonBar|Avslut

en: Quit
nb: Avslutt

en: File(s) was modified. Save with exit?
nb: En eller flere filer er endret.
    Lagre før avslutning?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
nb: Midnight Commander avsluttes.
    En eller flere filer er endret. Lagre?

en: "%s" is a directory
nb: «%s» er en mappe

en: Cannot stat "%s"
    %s
nb: stat() mislyktes for «%s»
    %s

en: Diff viewer: invalid mode
nb: Diffviser: Ugyldig modus

en: Two files are needed to compare
nb: Trenger to filer for å sammenligne

en: Loading: %3d%%
nb: Laster: %3d%%

en: Loading...
nb: Laster ...

en: Cannot open %s for reading
nb: Klarte ikke åpne lesetilgang til %s

en: Load file
nb: Last fil

en: Error reading %s
nb: Klarte ikke lese %s

en: Cannot get size/permissions for %s
nb: Klarte ikke hente størrelsen/rettighetene til %s

en: "%s" is not a regular file
nb: «%s» er ikke en vanlig fil

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
nb: Fila «%s» er for stor.
    Åpne den likevel?

en: Warning
nb: Advarsel

en: Error reading from pipe: %s
nb: Klarte ikke lese fra rør: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
nb: Klarte ikke åpne lesetilgang til rør: %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
nb: Fila har harde lenker. Koble fra før lagring?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
nb: Fila har i mellomtida blitt endret. Lagre den likevel?

en: Error writing to pipe: %s
nb: Klarte ikke skrive til rør: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
nb: Klarte ikke åpne skrivetilgang til rør: %s

en: Cannot open file for writing: %s
nb: Klarte ikke åpne skrivetilgang til fil: %s

en: The file you are saving does not end with a newline.
nb: Fila du lagrer slutter ikke med et linjeskift-tegn.

en: C&ontinue
nb: &Fortsett

en: &Do not change
nb: &Ikke endre

en: &Unix format (LF)
nb: &Unix-format (LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
nb: &Windows/DOS-format (CR LF)

en: &Macintosh format (CR)
nb: &Macintosh-format (CR)

en: Enter file name:
nb: Angi filnavn:

en: Change line breaks to:
nb: Endre linjeskift til:

en: Save As
nb: Lagre som

en: &Quick save
nb: &Rask lagring

en: &Safe save
nb: &Sikker lagring

en: &Do backups with following extension:
nb: R&eservekopier med følgende etternavn:

en: Check &POSIX new line
nb: Sjekk om linjeskift avslutter fil (&POSIX)

en: Edit Save Mode
nb: Rediger lagringsinnstillinger

en: Save as
nb: Lagre som

en: Cannot save: destination is not a regular file
nb: Kan ikke lagre: Målet er ikke en vanlig fil

en: A file already exists with this name
nb: Det finnes allerede en fil som heter dette

en: &Overwrite
nb: &Overskriv

en: Cannot save file
nb: Klarte ikke lagre fil

en: Confirm save file: "%s"
nb: Bekreft lagring til: «%s»

en: Save file
nb: Lagre fil

en: &Save
nb: &Lagre

en: Load
nb: Åpne

en: Syntax file edit
nb: Redigering av syntaksfil

en: Which syntax file you want to edit?
nb: Hvilken syntaksfil vil du redigere?

en: &User
nb: &Bruker

en: &System wide
nb: &System

en: Menu edit
nb: Rediger meny

en: Which menu file do you want to edit?
nb: Hvilken menyfil vil du redigere?

en: &Local
nb: &Lokal

en: [NoName]
nb: [Navnløs]

en: File %s was modified.
    Save before close?
nb: Fila %s er endret.
    Lagre før lukking?

en: Close file
nb: Lukk fil

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
nb: Midnight Commander avsluttes.
    Lagre den endrede fila %s?

en: This function is not implemented
nb: Denne funksjonen er ikke implementert

en: Copy to clipboard
nb: Kopier til utklippstavle

en: Unable to save to file
nb: Klarte ikke lagre til fil

en: Cut to clipboard
nb: Klipp ut til utklippstavle

en: Goto line
nb: Gå til linje

en: Save block
nb: Lagre blokk

en: Insert file
nb: Sett inn fil

en: Cannot insert file
nb: Klarte ikke sette inn fil

en: Sort block
nb: Sorter blokk

en: You must first highlight a block of text
nb: Du må først utheve en tekstblokk

en: Run sort
nb: Kjør sortering

en: Enter sort options (see sort(1) manpage) separated by whitespace:
nb: Angi sorteringsalternativer (jf. «man 1 sort»),
    og skill dem med blanktegn:

en: Sort
nb: Sortering

en: Cannot execute sort command
nb: Klarte ikke utføre sorteringskommando

en: Sort returned non-zero: %s
nb: Sortering gav ikke tilbake 0: %s

en: Paste output of external command
nb: Lim inn utdata fra ekstern kommando

en: Enter shell command(s):
nb: Angi skallkommando(er):

en: External command
nb: Ekstern kommando

en: Cannot execute command
nb: Klarte ikke kjøre kommando

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
nb: mail -s <emne> -c <kopi til> <til>

en: To
nb: Til

en: Subject
nb: Emne

en: Copies to
nb: Kopimottaker(e)

en: Mail
nb: E-post

en: Insert literal
nb: Sett inn direkteverdi

en: Press any key:
nb: Trykk en vilkårlig tast:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
nb: Denne teksten er endret, men ikke lagret.
    Endringene kasseres hvis du fortsetter.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Collect completions
nb: Samle fullføringer

en: NoName
nb: Navnløs

en: Save macro
nb: Lagre makro

en: Press the macro's new hotkey:
nb: Trykk på makroens nye hurtigtast:

en: Delete macro
nb: Slett makro

en: Press macro hotkey:
nb: Trykk på makroens hurtigtast:

en: Macro not deleted
nb: Slettet ikke makro

en: Repeat last commands
nb: Gjenta siste kommandoer

en: Repeat times:
nb: Antall gjentakelser:

en: &Open file...
nb: &Åpne fil ...

en: &New
nb: &Ny

en: &Close
nb: L&ukk

en: &History...
nb: Historikk …

en: Save &as...
nb: Lagre &som ...

en: &Insert file...
nb: Sett &inn fil ...

en: Cop&y to file...
nb: &Kopier til fil ...

en: &User menu...
nb: &Brukermeny ...

en: A&bout...
nb: &Om ...

en: &Quit
nb: A&vslutt

en: &Undo
nb: &Angre

en: &Redo
nb: &Gjenta

en: &Toggle ins/overw
nb: S&ett inn/overskriv

en: To&ggle mark
nb: Ma&rkering av/på

en: &Mark columns
nb: Marker s&øyler

en: Mark &all
nb: Marker a&lt

en: Unmar&k
nb: F&jern markering

en: Cop&y
nb: &Kopier

en: Mo&ve
nb: &Flytt

en: &Delete
nb: &Slett

en: Co&py to clipfile
nb: K&opier til utklippsfil

en: &Cut to clipfile
nb: Kli&pp ut til utklippsfil

en: Pa&ste from clipfile
nb: Li&m inn fra utklippsfil

en: &Beginning
nb: Gå til f&ilstart

en: &End
nb: Gå til filsl&utt

en: &Search...
nb: &Søk ...

en: Search &again
nb: Søk &igjen

en: &Replace...
nb: &Erstatt ...

en: &Toggle bookmark
nb: &Bokmerke av/på

en: &Next bookmark
nb: &Neste bokmerke

en: &Prev bookmark
nb: &Forrige bokmerke

en: &Flush bookmarks
nb: &Tøm bokmerke

en: &Go to line...
nb: &Gå til linje ...

en: &Toggle line state
nb: Linje&stolpe av/på

en: Go to matching &bracket
nb: Gå til tilhørende &parentes

en: Toggle s&yntax highlighting
nb: S&yntaksutheving av/på

en: &Find declaration
nb: Finn &deklarasjon

en: Back from &declaration
nb: &Tilbake fra deklarasjon

en: For&ward to declaration
nb: &Fram til deklarasjon

en: Encod&ing...
nb: Tegn&koding ...

en: &Refresh screen
nb: Oppdater visnin&g

en: &Start/Stop record macro
nb: Start/stopp &makroopptak

en: Delete macr&o...
nb: Sl&ett makro ...

en: Record/Repeat &actions
nb: Ta opp/gjenta &handlinger

en: S&pell check
nb: Sta&vekontroll

en: C&heck word
nb: K&ontroller ord

en: Change spelling &language...
nb: Stavekontrollens spr&åk

en: &Mail...
nb: E&-post ...

en: Insert &literal...
nb: Sett inn &direkteverdi ...

en: Insert &date/time
nb: Sett inn dato/&tid

en: &Format paragraph
nb: Formater &avsnitt

en: &Sort...
nb: &Sorter ...

en: &Paste output of...
nb: Lim inn &utdata fra ...

en: &External formatter
nb: &Ekstern formatering

en: &Move
nb: Fl&ytt

en: &Resize
nb: Endre &størrelse

en: &Toggle fullscreen
nb: F&ullskjerm av/på

en: &Next
nb: &Neste

en: &Previous
nb: F&orrige

en: &List...
nb: &Vindusliste ...

en: &General...
nb: &Generelle ...

en: Save &mode...
nb: L&agring ...

en: Learn &keys...
nb: L&ær taster ...

en: Syntax &highlighting...
nb: S&yntaksutheving ...

en: S&yntax file
nb: Syntaks&fil

en: &Menu file
nb: &Menyfil

en: &Save setup
nb: &Lagre oppsett

en: &File
nb: &Fil

en: &Edit
nb: &Rediger

en: &Search
nb: &Søk

en: &Command
nb: &Kommando

en: &Window
nb: &Vindu

en: &Options
nb: &Innstillinger

en: &None
nb: &Ingen

en: &Dynamic paragraphing
nb: &Dynamiske avsnitt

en: Type &writer wrap
nb: &Skrivemaskinsbryting

en: Wrap mode
nb: Tekstbryting

en: Tabulation
nb: Tabulasjon

en: &Fake half tabs
nb: Falske &halvtabulatorer

en: &Backspace through tabs
nb: &Rettetast tar alle tab.

en: Fill tabs with &spaces
nb: Fyll tab. &med mellomrom

en: Tab spacing:
nb: Tabulatoravstand:

en: Other options
nb: Andre innstillinger

en: &Return does autoindent
nb: A&utoinnrykk etter linjeskift

en: Confir&m before saving
nb: &Bekreft før lagring

en: Save file &position
nb: &Lagre filposisjon

en: &Visible trailing spaces
nb: Vis &etterfølgende mellomrom

en: Visible &tabs
nb: Vis &tabulatorer

en: Synta&x highlighting
nb: S&yntaksutheving

en: C&ursor after inserted block
nb: Mark&ør etter innsatt blokk

en: Pers&istent selection
nb: &Varig utvalg

en: Cursor be&yond end of line
nb: Mar&kør forbi linjeslutt

en: &Group undo
nb: An&gre grupperte handlinger

en: Word wrap line length:
nb: Bryt tekst etter:

en: Editor options
nb: Redigeringsinnstillinger

en: In se&lection
nb: I &utvalg

en: &Find all
nb: &Finn alle

en: Enter replacement string:
nb: Erstatt med:

en: Replace
nb: Erstatt

en: Replace with:
nb: Erstatt med:

en: &Replace
nb: E&rstatt

en: A&ll
nb: A&lle

en: &Skip
nb: &Hopp over

en: Confirm replace
nb: Bekreft erstatning

en: Searching %s: %3d%%
nb: Søker %s: %3d%%

en: Searching %s
nb: Søker etter %s

en: %ld replacements made
nb: Erstattet %ld forekomster

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
nb: Et brukervennlig skriveprogram
    skrevet for Midnight Commander.

en: Copyright (C) 1996-2024 the Free Software Foundation
nb: Opphavsrett (C) 1996-2024 Free Software Foundation

en: About
nb: Om

en: Open files
nb: Åpne filer

en: Edit:
nb: Rediger:

en: ButtonBar|Mark
nb: ButtonBar|Marker

en: ButtonBar|Replac
nb: ButtonBar|Erstat

en: ButtonBar|Copy
nb: ButtonBar|Kopier

en: ButtonBar|Move
nb: ButtonBar|Flytt

en: ButtonBar|Delete
nb: ButtonBar|Slett

en: ButtonBar|PullDn
nb: ButtonBar|TrkNed

en: Breton
nb: Bretonsk

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: Welsh
nb: Walisisk

en: Danish
nb: Dansk

en: German
nb: Tysk

en: Greek
nb: Gresk

en: English
nb: Engelsk

en: British English
nb: Britisk-engelsk

en: Canadian English
nb: Kanadisk-engelsk

en: American English
nb: Amerikansk-engelsk

en: Spanish
nb: Spansk

en: Faroese
nb: Færøysk

en: French
nb: Fransk

en: Italian
nb: Italiensk

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: Norwegian
nb: Norsk

en: Polish
nb: Polsk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Russian
nb: Russisk

en: Slovak
nb: Slovakisk

en: Swedish
nb: Svensk

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: &Add word
nb: &Legg til

en: Language
nb: Språk

en: Misspelled
nb: Feilstavet

en: Check word
nb: Sjekk ord

en: Suggest
nb: Forslag

en: Select language
nb: Velg språk

en: Choose syntax highlighting
nb: Velg syntaksutheving

en: < Reload Current Syntax >
nb: < Last gjeldende syntaks på nytt >

en: Load syntax file
nb: Last syntaksfil

en: Cannot open file %s
    %s
nb: Klarte ikke åpne fila %s
    %s

en: Error in file %s on line %d
nb: Feil i fil %s på linje %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
nb: Midnight Commander klarte ikke bytte til mappa
    som underskallet påstår du står i. Kanskje er
    arbeidsmappa slettet, eller du har gitt deg selv
    ekstra rettigheter med «su»-kommandoen?

en: Cannot fetch a local copy of %s
nb: Klarte ikke hente en lokal kopi av %s

en: The shell is already running a command
nb: Skallet kjører allerede en kommando

en: Not an xterm or Linux console;
    the subshell cannot be toggled.
nb: Ikke en xterm eller Linux-konsoll;
    kan ikke bytte om underskallet.

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
nb: Skriv «exit» for å gå tilbake til Midnight Commander

en: Set &all
nb: Sett &alle

en: S&kip
nb: &Hopp over

en: &Set
nb: &Bruk

en: owner
nb: eier

en: group
nb: gruppe

en: other
nb: andre

en: Flag
nb: Flagg

en: Permissions (octal): %o
nb: Rettigheter (oktale):%o

en: Chown advanced command
nb: Avansert chown-kommando

en: Cannot chmod "%s"
    %s
nb: chmod mislyktes for «%s»
    %s

en: &Ignore
nb: &Ignorer

en: Ignore &all
nb: Ignorer &alle

en: &Retry
nb: &Prøv igjen

en: Cannot chown "%s"
    %s
nb: chmod mislyktes for «%s»
    %s

en: < Default >
nb: < Standard >

en: Skins
nb: Drakter

en: Other 8 bit
nb: Andre 8-biters

en: Running
nb: Kjører

en: Stopped
nb: Pause

en: &Never
nb: Aldr&i

en: On dum&b terminals
nb: I &dumme terminaler

en: Alwa&ys
nb: A&lltid

en: File operations
nb: Filoperasjoner

en: &Verbose operation
nb: Ordrike operas&joner

en: Compute tota&ls
nb: Beregn &totaler

en: Classic pro&gressbar
nb: Klassisk &framdriftsviser

en: Mkdi&r autoname
nb: Fyll inn sti for &mkdir

en: &Preallocate space
nb: Forh&åndsreserver plass

en: Esc key mode
nb: Escape-modus

en: S&ingle press
nb: &Ett trykk

en: Timeout:
nb: Tidsavbrudd:

en: Pause after run
nb: Pause etter kjøring

en: Use internal edi&t
nb: &Rediger internt

en: Use internal vie&w
nb: &Vis internt

en: A&sk new file name
nb: Spør etter n&ytt filnavn

en: Auto m&enus
nb: Start med &brukermenyen

en: &Drop down menus
nb: Trekk &ned menyer

en: S&hell patterns
nb: Skallm&ønstre

en: Co&mplete: show all
nb: F&ullføring: vis alle

en: Rotating d&ash
nb: Roterende stre&k

en: Cd follows lin&ks
nb: &Cd følger lenker

en: Sa&fe delete
nb: &Sikker sletting

en: Safe overwrite
nb: Sikker overskrivin&g

en: A&uto save setup
nb: Autolagre o&ppsettet

en: Configure options
nb: Sett opp innstillinger

en: Skin:
nb: Drakt:

en: &Shadows
nb: &Skygger

en: Appearance
nb: Presentasjonsdrakt

en: Case &insensitive
nb: Ikke skill store&/små bokst.

en: Use panel sort mo&de
nb: &Panelets sorteringsrekkef.

en: Show mi&ni-status
nb: Vis &mini-statuslinje

en: Use SI si&ze units
nb: Bruk &SI-enheter

en: Mi&x all files
nb: &Bland alle filer

en: Show &backup files
nb: Vis &reservekopier

en: Show &hidden files
nb: Vis sk&julte filer

en: &Fast dir reload
nb: Ras&k mappeoppdatering

en: Ma&rk moves down
nb: Flytt &ned etter markering

en: Re&verse files only
nb: &Inverter kun filer

en: Simple s&wap
nb: &Enkel panelombytting

en: A&uto save panels setup
nb: Au&tolagre paneloppsettet

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: L&ynx-like motion
nb: Lyn&x-lignende mappebytting

en: Pa&ge scrolling
nb: R&ull sider

en: Center &scrolling
nb: Sentrer mark&ør ved rulling

en: &Mouse page scrolling
nb: Mus ru&ller sider

en: File highlight
nb: Utheving av filer

en: File &types
nb: &Filtyper

en: &Permissions
nb: Retti&gheter

en: Quick search
nb: Hurtigsøk

en: Panel options
nb: Panelinnstillinger

en: Information
nb: Informasjon

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
nb: Innstillingen «Rask mappeoppdatering» gjør at
    utlistinga ikke nødvendigvis gjenspeiler mappeinnholdet.
    I så fall må du oppdatere utlistinga manuelt.
    Se manualsiden for mer informasjon.

en: &Full file list
nb: &Full filliste

en: &Brief file list:
nb: &Kort filliste:

en: &Long file list
nb: &Lang filliste

en: &User defined:
nb: &Selvvalgt:

en: columns
nb: kolonner

en: User &mini status
nb: Selvvalgt &ministatus

en: Listing format
nb: Utlistingsformat

en: Executable &first
nb: &Kjørbare først

en: &Reverse
nb: &Reversert

en: Sort order
nb: Sorteringsrekkefølge

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
nb: Conformation|&Sletting

en: Confirmation|O&verwrite
nb: Confirmation|O&verskriving

en: Confirmation|&Execute
nb: Confirmation|&Kjøring

en: Confirmation|E&xit
nb: Confirmation|Avsl&utting

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
nb: Confirmation|Tømming av &favorittmapper

en: Confirmation|&History cleanup
nb: Confirmation|Tømming av &historikk

en: Confirmation
nb: Be om bekreftelse før

en: &UTF-8 output
nb: &UTF-8-utdata

en: &Full 8 bits output
nb: &Full 8-biters utdata

en: 7 &bits
nb: 7-&biters

en: F&ull 8 bits input
nb: F&ull 8-biters inndata

en: Display bits
nb: Tegnkoding

en: Input / display codepage:
nb: Tegnkoding for inndata/visning:

en: Directory tree
nb: Mappetre

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
nb: Tidsavbrudd for VFS-frakobling (sek):

en: FTP anonymous password:
nb: FTP: Passord for anonym tilkobling:

en: FTP directory cache timeout (sec):
nb: FTP: Tidsavbrudd for mappehurtiglager (sek):

en: &Always use ftp proxy:
nb: Bruk alltid &mellomtjener for FTP:

en: &Use ~/.netrc
nb: Bruk ~/.&netrc

en: Use &passive mode
nb: Bruk &passiv modus

en: Use passive mode over pro&xy
nb: Bruk pa&ssiv modus via mellomtjener

en: Virtual File System Setting
nb: Innstillinger for virtuelt filsystem

en: Quick cd
nb: Bytt til en annen mappe

en: Existing filename (filename symlink will point to):
nb: Eksisterende filnavn (filnavnet symlenken skal peke til):

en: Symbolic link filename:
nb: Filnavn for symbolsk lenke:

en: Symbolic link
nb: Symbolsk lenke

en: &Stop
nb: &Stopp

en: &Resume
nb: &Gjenoppta

en: &Kill
nb: &Tving stopp

en: Background jobs
nb: Bakgrunnsjobber

en: Cannot change directory to
    %s
    %s
nb: Kan ikke endre mappe til
    %s
    %s

en: Secure deletion
nb: Sikker sletting

en: Undelete
nb: Kan gjenopprettes

en: Synchronous updates
nb: Synkrone oppdateringer

en: Synchronous directory updates
nb: Synkrone mappeoppdateringer

en: Immutable
nb: Uforanderlig

en: Append only
nb: Kun legg til

en: No dump
nb: Ikke dump

en: No update atime
nb: Ikke oppdater atime

en: Compress
nb: Komprimer

en: Compressed clusters
nb: Komprimerte klynger

en: Compressed dirty file
nb: Komprimert skitten fil

en: Compression raw access
nb: Komprimering rå tilgang

en: Encrypted inode
nb: Kryptert inode

en: Journaled data
nb: Journalførte data

en: Indexed directory
nb: Indeksert mappe

en: No tail merging
nb: Ikke haleflett

en: Top of directory hierarchies
nb: Øverst i mappehierarkiet

en: Inode uses extents
nb: Inode bruker extent

en: Huge_file
nb: Enorm fil

en: No COW
nb: Ikke COW

en: Direct access for files
nb: Direkte adgang til filer

en: Casefolded file
nb: Ikke versalsensitiv

en: Inode has inline data
nb: Inode har innebygd data

en: Project hierarchy
nb: Prosjektkvotehierarki

en: Verity protected inode
nb: Verifiser beskyttet inode

en: &Marked all
nb: &Markert alle

en: S&et marked
nb: S&ett markerte

en: C&lear marked
nb: B&lank ut markerte

en: Chattr command
nb: Chattr-kommando

en: Cannot chattr "%s"
    %s
nb: chattr mislyktes for «%s»
    %s

en: Cannot get flags of "%s"
    %s
nb: Klarte ikke hente flaggene til «%s»
    %s

en: set &user ID on execution
nb: Kjør med &brukers rettigheter

en: set &group ID on execution
nb: Kjør med &gruppens rettigheter

en: stick&y bit
nb: &Klebrig bit

en: &read by owner
nb: Eier kan &lese

en: &write by owner
nb: Eier kan &skrive

en: e&xecute/search by owner
nb: Eier kan kj&øre/entre

en: rea&d by group
nb: G&ruppe kan lese

en: write by grou&p
nb: Gr&uppe kan skrive

en: execu&te/search by group
nb: Gru&ppe kan kjøre/entre

en: read &by others
nb: A&ndre kan lese

en: wr&ite by others
nb: An&dre kan skrive

en: execute/searc&h by others
nb: Andr&e kan kjøre/entre

en: Name:
nb: Navn:

en: Permissions (octal):
nb: Rettigheter (oktale)

en: Owner name:
nb: Eiers navn:

en: Group name:
nb: Gruppens navn:

en: Chmod command
nb: Chmod-kommando

en: Permission
nb: Rettigheter

en: File
nb: Fil

en: Set &groups
nb: Sett &grupper

en: Set &users
nb: Sett br&ukere

en: Name
nb: Navn

en: Owner name
nb: Eiers navn

en: Group name
nb: Gruppenavn

en: Size
nb: Størrelse

en: Chown command
nb: Chown-kommando

en: User name
nb: Brukernavn

en: <Unknown user>
nb: <Ukjent bruker>

en: <Unknown group>
nb: <Ukjent gruppe>

en: Enter machine name (F1 for details):
nb: Skriv inn tjenernavn (F1 for hjelp):

en: Files tagged, want to cd?
nb: Merket filer. Vil du bytte mappe?

en: Link %s to:
nb: Lag lenke fra %s til:

en: Link
nb: Lenke

en: link: %s
nb: lenke: %s

en: symlink: %s
nb: symlenke: %s

en: View file
nb: Vis fil

en: Filename:
nb: Filnavn:

en: Filtered view
nb: Filtrert visning

en: Filter command and arguments:
nb: Filterkommando og argumenter:

en: Edit file
nb: Rediger fil

en: Create a new Directory
nb: Opprett en ny mappe

en: Enter directory name:
nb: Skriv inn mappenavn:

en: Extension file edit
nb: Rediger utvidelsesfil

en: Which extension file you want to edit?
nb: Hvilken utvidelsesfil vil du redigere?

en: &System Wide
nb: &System

en: Highlighting groups file edit
nb: Rediger uthevingsgrupper

en: Which highlighting file you want to edit?
nb: Hvilken uthevingsfil vil du redigere?

en: Compare directories
nb: Sammenlign mapper

en: Select compare method:
nb: Velg sammenligningsmåte:

en: &Quick
nb: &Rask

en: &Size only
nb: Kun &størrelse

en: &Thorough
nb: &Grundig

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
nb: Begge panelene må være i utlistingsmodus
    for å bruke denne kommandoen

en: '%s' is not a symbolic link
nb: «%s» er ikke ei symbolsk lenke

en: Symlink '%s' points to:
nb: Symlenke «%s» peker til:

en: Edit symlink
nb: Rediger symlenke

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
nb: redigere symlenke: klarte ikke fjerne %s: %s

en: edit symlink: %s
nb: redigere symlenke: %s

en: FTP to machine
nb: Koble til FTP

en: SFTP to machine
nb: Koble til SFTP

en: Shell link to machine
nb: Koble til skall

en: Undelete files on an ext2 file system
nb: Gjenopprett filer i et ext2-filsystem

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
nb: Angi enhet (uten «/dev/») der filene
    skal gjenopprettes (F1 for hjelp):

en: Directory scanning
nb: Leter igjennom mappe

en: Setup
nb: Oppsett

en: Setup saved to %s
nb: Lagret oppsett til %s

en: Unable to save setup to %s
nb: Klarte ikke lagre oppsettet til %s

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
nb: Kan ikke kjøre kommandoer i eksterne filsystemer

en: Cannot create temporary command file
    %s
nb: Klarte ikke opprette midlertidig kommandofil
    %s

en: Pipe failed
nb: pipe() mislyktes

en: You have an outdated %s file.
    Midnight Commander now uses %s file.
    Please copy your modifications of the old file to the new one.
nb: Fila %s er utdatert.
    Midnight Commandor bruker nå fila %s.
    Kopier ev. endringer i den gamle fila til den nye.

en: The format of the
    %s%s
    file has changed with version 4.0.
    It seems that the installation has failed.
    Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
nb: Formatet til fila
    %s%s
    ble endret i versjon 4.0.
    Det ser ut som om installasjonen mislyktes.
    Hent en oppdatert kopi fra Midnight Commander-pakken.

en: The format of the
    %s
    file has changed with version 4.0.
    You may either want to copy it from
    %s%s
    or use that file as an example of how to write it.
nb: Formatet til fila
    %s
    ble endret i versjon 4.0.
    Du kan enten hente det fra
    %s%s
    eller bruke fila som en eksempelfil.

en: DialogTitle|Copy
nb: DialogTitle|Kopier

en: DialogTitle|Move
nb: DialogTitle|Flytt

en: DialogTitle|Delete
nb: DialogTitle|Slette?

en: FileOperation|Copy
nb: FileOperation|Kopier

en: FileOperation|Move
nb: FileOperation|Flytt

en: FileOperation|Delete
nb: FileOperation|Slett

en: files
nb: filer

en: directory
nb: mappe

en: directories
nb: mapper

en: files/directories
nb: filer/mapper

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
nb:  med kildemaske:

en: Cannot stat hardlink source file "%s"
    %s
nb: stat() mislyktes for den harde lenkas kildefil «%s»
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
    %s
nb: Klarte ikke opprette den harde lenkas målfil «%s»
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
nb: Klarte ikke opprette den harde lenkas målfil «%s»

en: Cannot read source link "%s"
    %s
nb: Klarte ikke lese lenkas kilde «%s»
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
nb: Symlenker kan ikke peke til eksterne filsystemer:
    
    Innstillingen «Fiks symlenker» slås av

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
nb: Klarte ikke opprette symlenkas mål «%s»
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
nb: «%s»
    og
    «%s»
    er samme mappe

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
nb: «%s»
    og
    «%s»
    er samme fil

en: Ski&p all
nb: H&opp over alle

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
nb: Mappa «%s» er ikke tom.
    Vil du slette den med alt innhold?

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
nb: Bakgrunnsprosess:
    Mappa «%s» er ikke tom.
    VIl du slette den med alt innhold?

en: Non&e
nb: &Ingen

en: Cannot remove file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke slette fila «%s»
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
nb: stat() mislyktes for fila «%s»
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
nb: Klarte ikke overskrive mappa «%s»

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
nb: Klarte ikke flytte fila «%s» til «%s»
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
nb: Klarte ikke slette mappa «%s»
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
nb: Klarte ikke overskrive mappa «%s»
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke overskrive fila «%s»
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
nb: Klarte ikke flytte mappa «%s» til «%s»
    %s

en: Cannot operate on ".."!
nb: Kan ikke gjøre noe med «..».

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
nb: stat() mislyktes for kildefila «%s»
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke opprette spesialfila «%s»
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
nb: chown mislyktes for fila «%s»
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
nb: chmod mislyktes for fila «%s»
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke åpne kildefila «%s»
    %s

en: Reget failed, about to overwrite file
nb: Klarte ikke flette og skal nå overskrive fila

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
nb: fstat() mislyktes for kildefila «%s»
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke opprette målfila «%s»
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
nb: fstat() mislyktes for målfila «%s»
    %s

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke forhåndsreserve plass til målfila «%s»
    %s

en: Cannot read source file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke lese kildefila «%s»
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke skrive målfila «%s»
    %s

en: (stalled)
nb: (venter)

en: Incomplete file was retrieved
nb: Leste ufullstendig fil

en: &Keep
nb: &Behold

en: &Continue copy
nb: Fortsett &kopiering

en: Cannot close source file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke lukke kildefila «%s»
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
nb: Klarte ikke lukke målfila «%s»
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
nb: stat() mislyktes for kildemappa «%s»
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
nb: Kilden «%s» er ikke en mappe
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
nb: Klarte ikke kopiere syklisk symlenke
    «%s»

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
nb: Målet «%s» må være en mappe
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
nb: Klarte ikke opprette målmappa «%s»
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
nb: chown mislyktes for målmappa «%s»
    %s

en: Directories: %zu, total size: %s
nb: Mapper: %zu, total størrelse: %s

en: Sorry, I could not put the job in background
nb: Klarte ikke legge jobben i bakgrunnen

en: S&uspend
nb: &Pause

en: Con&tinue
nb: &Fortsett

en: ETA %s
nb: Gjenstår %s

en: New     :
nb: Ny      :

en: Existing:
nb: Eksisterende:

en: Overwrite this file?
nb: Overskriv denne fila?

en: A&ppend
nb: Legg &til

en: &Reget
nb: &Flett

en: Overwrite all files?
nb: Overskriv alle filene?

en: Don't overwrite with &zero length file
nb: Ikke overskriv hvis kildefila har lengde &0

en: &Older
nb: &Eldre

en: S&maller
nb: &Mindre

en: &Size differs
nb: Størrelse forskjelli&g

en: File exists
nb: Fila finnes

en: Background process: File exists
nb: Bakgrunnsprosess: Fila finnes

en: Files processed: %zu / %zu
nb: Filer behandlet: %zu / %zu

en: Files processed: %zu
nb: Filer behandlet: %zu

en: Time: %s %s
nb: Tid: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
nb: Tid: %s %s (%s)

en: Time: %s
nb: Tid: %s

en: Time: %s (%s)
nb: Tid: %s (%s)

en:  Total: %s
nb:  Totalt: %s

en:  Total: %s / %s
nb:  Totalt: %s / %s

en: Source
nb: Kilde

en: Target
nb: Mål

en: Deleting
nb: Sletter

en: &Using shell patterns
nb: Bruk skallm&ønstre

en: to:
nb: til:

en: Follow &links
nb: Følg &lenker

en: Preserve &attributes
nb: Bevar a&ttributter

en: Di&ve into subdir if exists
nb: Søk i alle &undermapper

en: &Stable symlinks
nb: &Fiks symlenker

en: &Background
nb: &Bakgrunn

en: Invalid source pattern '%s'
nb: ugyldig kildemønster «%s»

en: File listin&g
nb: &List ut filer

en: &Quick view
nb: &Hurtigvis

en: &Info
nb: &Informasjon

en: &Tree
nb: &Tre

en: &Listing format...
nb: &Utlistingsformat ...

en: &Sort order...
nb: Sorterings&rekkefølge ...

en: &Filter...
nb: &Filtrer ...

en: &Encoding...
nb: Tegn&koding for filnavn ...

en: FT&P link...
nb: Koble til FT&P ...

en: S&hell link...
nb: Koble til &skall ...

en: SFTP li&nk...
nb: K&oble til SFTP ...

en: Paneli&ze
nb: &Vis lagt til i panel

en: &Rescan
nb: Opp&dater

en: &View
nb: &Vis

en: Vie&w file...
nb: V&is fil ...

en: &Filtered view
nb: Vis &filtrert

en: &Copy
nb: &Kopier

en: C&hmod
nb: Chm&od

en: &Link
nb: &Lag lenke

en: &Symlink
nb: Lag sym&bolsk lenke

en: Relative symlin&k
nb: Lag relativ s&ymlenke

en: Edit s&ymlink
nb: Redi&ger symlenke

en: Ch&own
nb: Cho&wn

en: &Advanced chown
nb: &Avansert chown

en: &Rename/Move
nb: &Endre navn/flytt

en: &Mkdir
nb: Lag &mappe

en: &Quick cd
nb: Rask &cd

en: Select &group
nb: Velg gr&uppe

en: U&nselect group
nb: Fravelg gru&ppe

en: &Invert selection
nb: I&nverter utvalg

en: E&xit
nb: Avslu&tt

en: &User menu
nb: &Brukermeny

en: &Directory tree
nb: Mappe&tre

en: &Find file
nb: F&inn fil

en: S&wap panels
nb: Bytt &om paneler

en: Switch &panels on/off
nb: &Paneler av/på

en: &Compare directories
nb: Sammenlign &mapper

en: C&ompare files
nb: Sammenlign &filer

en: E&xternal panelize
nb: Legg til &eksternt i panel

en: Show directory s&izes
nb: Vis mappe&størrelser

en: Command &history
nb: &Kommandohistorikk

en: Viewed/edited files hi&story
nb: Historikk over viste/redigerte filer

en: Di&rectory hotlist
nb: F&avorittmapper

en: &Active VFS list
nb: Tilgjengelige &VFS

en: &Background jobs
nb: Bakgrunns&jobber

en: Screen lis&t
nb: Kjørende mo&duler

en: &Undelete files (ext2fs only)
nb: Gjenopprett filer (kun ext2fs)

en: &Listing format edit
nb: Redigering av listeformat

en: Edit &extension file
nb: Rediger &utvidelsesfil

en: Edit &menu file
nb: Rediger men&yfil

en: Edit hi&ghlighting group file
nb: Rediger uthevings&grupper

en: &Configuration...
nb: &Oppsett ...

en: &Layout...
nb: &Utforming ...

en: &Panel options...
nb: &Panelinnstillinger ...

en: C&onfirmation...
nb: &Bekreftelser ...

en: &Appearance...
nb: &Presentasjonsdrakt ...

en: &Display bits...
nb: &Tegnkoding ...

en: &Virtual FS...
nb: &Virtuelt FS ...

en: Panels:
nb: Paneler:

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
nb[0]: Det er %zu åpen modul. Avslutte likevel?
nb[1]: Det er %zu åpne moduler. Avslutte likevel?

en: The Midnight Commander
nb: Midnight Commander

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
nb: VIl du avslutte Midnight Commander?

en: &Above
nb: &Øverst

en: &Left
nb: &Venstre

en: &Below
nb: &Nederst

en: &Right
nb: &Høyre

en: ButtonBar|Menu
nb: ButtonBar|Meny

en: ButtonBar|View
nb: ButtonBar|Vis

en: ButtonBar|RenMov
nb: ButtonBar|Flytt

en: &Chdir
nb: &Bytt mappe

en: &Again
nb: &Nytt søk

en: Pane&lize
nb: &Legg til i panel

en: &View - F3
nb: Vis - F3

en: &Edit - F4
nb: Rediger - F4

en: Found: %lu
nb: Fant: %lu

en: Malformed regular expression
nb: Ugyldig regulært uttrykk

en: File name:
nb: Filnavn:

en: &Find recursively
nb: Søk i alle &undermapper

en: Follow s&ymlinks
nb: Følg s&ymlenker

en: S&kip hidden
nb: Hopp over &skjulte

en: Content:
nb: Innhold:

en: Sea&rch for content
nb: Søk etter innhold

en: Case sens&itive
nb: Sk&ill store/små bokstaver

en: A&ll charsets
nb: Alle tegn&kodinger

en: Fir&st hit
nb: &Første treff

en: Find File
nb: Finn fil

en: Start at:
nb: Start i:

en: Ena&ble ignore directories:
nb: &Hopp over mapper:

en: Grepping in %s
nb: Kjører grep i %s

en: Finished
nb: Ferdig

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
nb[0]: Ferdig (hoppet over %zu mappe)
nb[1]: Ferdig (hoppet over %zu mapper)

en: Find File: "%s". Content: "%s"
nb: Finn fil: «%s». Innhold: «%s»

en: Find File: "%s"
nb: Finn fil: «%s»

en: Searching
nb: Søker

en: Change &to
nb: &Bytt til

en: &Free VFSs now
nb: &Koble fra VFS

en: &Refresh
nb: &Oppdater

en: &Add current
nb: Legg til &gjeldende

en: &Up
nb: &Opp

en: New &group
nb: Ny gr&uppe

en: New &entry
nb: Ny oppf&øring

en: &Insert
nb: &Sett inn

en: &Remove
nb: &Fjern

en: Subgroup - press ENTER to see list
nb: Undergruppe - trykk LINJESKIFT for å se listen

en: Active VFS directories
nb: Tilgjengelige VFS-mapper

en: Directory hotlist
nb: Favorittmapper

en: Top level group
nb: Øverste gruppenivå

en: Directory path
nb: Mappesti

en: Moving %s
nb: Flytter %s

en: Directory label
nb: Mappeetikett

en: &Append
nb: &Legg til

en: New hotlist entry
nb: Ny oppføring i favorittlista

en: Directory label:
nb: Mappeetikett:

en: Directory path:
nb: Mappesti:

en: New hotlist group
nb: Ny gruppe i favorittlista

en: Name of new group:
nb: Nytt gruppenavn:

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
nb: Vil du slette oppføringa «%s»?

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
nb: Gruppa «%s» er ikke tom.
    Vil du fjerne den?

en: Hotlist Load
nb: Laste favorittliste

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
nb: Klarte ikke skrive til %s.
    De gamle oppføringene ble beholdt.

en: Label for "%s":
nb: Etikett for «%s»:

en: Add to hotlist
nb: Legg til i favorittliste

en: File: %s
nb: Fil: %s

en: No node information
nb: Mangler nodeinformasjon

en: Free nodes:
nb: Led. noder:

en: No space information
nb: Mangler info om ledig kapasitet

en: Free space: %s / %s (%d%%)
nb: Ledig kap.: %s / %s (%d%%)

en: non-local vfs
nb: ikke-lokalt vfs

en: Device:     %s
nb: Enhet:      %s

en: Filesystem: %s
nb: Filsystem:  %s

en: Accessed:   %s
nb: Tilgang:    %s

en: Modified:   %s
nb: Endret:     %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
nb: Statusendr: %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
nb: Enh. type:  større %lu, mindre %lu

en: Size:       %s
nb: Størrelse:  %s

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
nb[0]:  (%lu blokk)
nb[1]:  (%lu blokker)

en: Owner:      %s/%s
nb: Eier:       %s/%s

en: Links:      %d
nb: Lenker:     %d

en: Attributes: %s
nb: Attributter: %s

en: Attributes: unavailable
nb: Attributter: Utilgjengelig

en: Mode:       %s (%04o)
nb: Rettigh.:   %s (%04o)

en: Location:   %Xh:%Xh
nb: Adresse:    %Xh:%Xh

en: &Equal split
nb: Lik &fordeling

en: &Menubar visible
nb: Vis &menylinje

en: Command &prompt
nb: Vis &kommandolinje

en: &Keybar visible
nb: Vis F&1-F10-linje

en: H&intbar visible
nb: Vis &hintlinje

en: &XTerm window title
nb: Vindustittel i &XTerm

en: &Show free space
nb: Vis ledig &diskplass

en: Panel split
nb: Panelsplitting

en: Console output
nb: Utdata til konsoll

en: &Vertical
nb: &Loddrett

en: &Horizontal
nb: &Vannrett

en: Output lines:
nb: Utdatalinjer:

en: Layout
nb: Utforming

en: Memory exhausted!
nb: Gikk tom for minne.

en: &Unsorted
nb: &Usortert

en: &Name
nb: &Navn

en: &Version
nb: &Versjon

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'extension' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|e
nb: sort|f

en: E&xtension
nb: &Filetternavn

en: &Size
nb: St&ørrelse

en: Block Size
nb: Blokkstørrelse

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Modify time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|m
nb: sort|e

en: &Modify time
nb: &Endret

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Access time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|a
nb: sort|t

en: &Access time
nb: &Tilgang

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Change time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|h
nb: sort|s

en: C&hange time
nb: &Statusendret

en: Perm
nb: Rett

en: Owner
nb: Eier

en: Group
nb: Gruppe

en: [dev]
nb: [enh]

en: UP--DIR
nb: OVERMAP

en: SYMLINK
nb: SYMLENKE

en: <readlink failed>
nb: <readlink feilet>

en: %s in %d file | %s in %d files
nb[0]: %s i %d fil
nb[1]: %s i %d filer

en: Panelize
nb: Lagt til i panel

en: Unknown tag on display format:
nb: Ukjent etikett på utlistingsformat:

en: &Files only
nb: Kun &filer

en: &Case sensitive
nb: &Skill store/små bokstaver

en: Select
nb: Velg

en: Unselect
nb: Fravelg

en: Filter
nb: Filtrer

en: Do you really want to execute?
nb: Vil du kjøre?

en: Cannot read directory contents
nb: Klarte ikke lese mappeinnhold

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
nb: Oppgitt format er ugyldig. Tilbakestiller til forvalgt.

en: &Add new
nb: Legg til ny

en: External panelize
nb: Legg til eksternt i panel

en: Other command
nb: Andre kommandoer

en: Command
nb: Kommando

en: Add to external panelize
nb: Ny kommando

en: Enter command label:
nb: Angi kommandoetikett:

en: External panelize:
    %s
nb: Legg til eksternt i panel:
    %s

en: External panelize:
    failed to read data from child stdout:
    %s
nb: Legg til eksternt i panel:
    klarte ikke lese data fra barnets stdout:
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
nb: Kan ikke kjøre «Legg til eksternt i panel» i ikke-lokal mappe

en: Modified git files
nb: Endrede git-filer

en: Find rejects after patching
nb: Finn avviste etter patching

en: Find *.orig after patching
nb: Finn *.orig etter patching

en: Find SUID and SGID programs
nb: Finn SUID-og SGID-programmer

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
nb: Klarte ikke åpne fila %s for skriving:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
nb: Kopier "%s" katalogen til:

en: Move "%s" directory to:
nb: Flytt "%s" katalogen til:

en: Cannot stat the destination
    %s
nb: stat() mislyktes for målet
    %s

en: Delete %s?
nb: Slette %s?

en: ButtonBar|Static
nb: ButtonBar|Statik

en: ButtonBar|Dynamc
nb: ButtonBar|Dynamk

en: ButtonBar|Rescan
nb: ButtonBar|Oppdat

en: ButtonBar|Forget
nb: ButtonBar|Glem

en: Cannot write to the %s file:
    %s
nb: Klarte ikke skrive til fila %s:
    %s

en: Help file format error
nb: Formatfeil i hjelpefila

en: Internal bug: Double start of link area
nb: Programvarefeil: Lenkeområdet har dobbel start

en: Cannot find node %s in help file
nb: Fant ikke noden %s i hjelpefila

en: Help
nb: Hjelp

en: ButtonBar|Index
nb: ButtonBar|Indeks

en: ButtonBar|Prev
nb: ButtonBar|Forrig

en: Learn keys
nb: Lær taster

en: Teach me a key
nb: Lær meg en tast

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
nb: Trykk %s
    og vent til denne meldingen forsvinner.
    
    Trykk den deretter igjen for å se om
    «OK» vises ved siden av knappen dens.
    
    Trykk Escape og vent litt for å avbryte.

en: Cannot accept this key
nb: Kan ikke godta denne tasten

en: You have entered "%s"
nb: Du tastet «%s»

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
nb: Det ser ut til at alle tastene dine 
    allerede virker fint. Det er bra.

en: &Discard
nb: &Forkast

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
nb: Du har en komplett terminaldatabase.
    Alle tastene virker fint.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
nb: Trykk alle tastene som er nevnt over. Sjekk etterpå hvilke taster som
    ikke er markert med OK. Trykk mellomrom på den manglende tasten, eller
    velg den med musa for å definere den. Flytt rundt med tabulator.

en: Failed to run:
    %s
nb: Klarte ikke kjøre:
    %s

en: Home directory path is not absolute
nb: Stien til hjemmemappa er ikke absolutt

en: GNU Midnight Commander
    is already running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
nb: GNU Midnight Commander kjører
    allerede i denne terminalen.
    Slår av støtte for underskall.

en: 
    Failed while close:
    %s
nb: 
    Mislyktes under lukking:
    %s

en: Choose codepage
nb: Velg tegnkoding

en: -  < No translation >
nb: - < Ingen oversettelse >

en: %b %e  %Y
nb: %b %e %Y

en: Cannot save file %s:
    %s
nb: Klarte ikke lagre fila %s:
    %s

en: Cannot open named pipe %s
nb: Klarte ikke åpne navngitt rør %s

en: The shell is still active. Quit anyway?
nb: Skallet er fortsatt aktivt. Avslutte likevel?

en: Warning: Cannot change to %s.
nb: Advarsel: Klarte ikke bytte til %s.

en: With builtin Editor and Aspell support
nb: Med innebygget tekstprogram og Aspell-støtte

en: With builtin Editor
nb: Med innebygget tekstprogram

en: With optional subshell support
nb: Med valgfri underskall-støtte

en: With subshell support as default
nb: Med forvalgt underskall-støtte

en: With support for background operations
nb: Med støtte for bakgrunnsoperasjoner

en: With mouse support on xterm and Linux console
nb: Med musestøtte i xterm og Linux-konsollen

en: With mouse support on xterm
nb: Med musestøtte i xterm

en: With support for X11 events
nb: Med støtte for X11-hendelser

en: With internationalization support
nb: Med støtte for lokaltilpassing

en: With multiple codepages support
nb: Med støtte for flere tegnkodinger

en: With ext2fs attributes support
nb: Støtter ext2fs-attributter

en: Built with GLib %d.%d.%d
nb: Bygget med GLib %d.%d.%d

en: Built with S-Lang %s with terminfo database
nb: Bruker S-Lang %s med terminfo-database

en: Built with ncurses %s
nb: Bruker ncurses %s

en: Built with ncurses (unknown version)
nb: Bruker ncurses (ukjent versjon)

en: Built with ncursesw %s
nb: Bruker ncursesw %s

en: Built with ncursesw (unknown version)
nb: Bruker ncursesw (ukjent versjon)

en: Built with libssh2 %d.%d.%d
nb: Bygget med libssh2 %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
nb: Virtuelle filsystem:

en: Data types:
nb: Datatyper:

en: Home directory:
nb: Hjemmemappe:

en: Profile root directory:
nb: Profilrotmappe:

en: System data
nb: Systemdata

en: Config directory:
nb: Oppsettsmappe:

en: Data directory:
nb: Datamappe:

en: File extension handlers:
nb: Håndtering av filetternavn:

en: VFS plugins and scripts:
nb: Programtillegg og skript for VFS:

en: User data
nb: Brukerdata

en: Cache directory:
nb: Hurtiglagermappe:

en: Debug
nb: Feilsøking

en: ERROR:
nb: FEIL:

en: True:
nb: Sann:

en: False:
nb: Usann:

en: Error calling program
nb: Klarte ikke kalle program

en: Warning -- ignoring file
nb: Advarsel -- ignorerer fil

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
nb: Verken du eller root eier fila %s, eller alle kan skrive til den.
    Bruk den på eget sikkerhetsansvar.

en: Format error on file Extensions File
nb: Utvidelsesfila har formatfeil

en: The %%var macro has no default
nb:  %%var-makroen mangler standardverdi

en: The %%var macro has no variable
nb:  %%var-makroen mangler variabel

en: No suitable entries found in %s
nb: Fant ingen passende oppføringer i %s

en: User menu
nb: Brukermeny

en: Cannot open cpio archive
    %s
nb: Klarte ikke åpne cpio-arkiv
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
nb: cpio-arkivet sluttet uventet
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
nb: %s har 
    inkonsistente harde lenker
    i cpio-arkivet
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
nb: %s inneholder dupliserte oppføringer. Hopper over.

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
nb: Fant skadet cpio-hode i
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
nb: Uventet slutt på fil
    %s

en: Inconsistent archive
nb: Inkonsistent arkiv

en: Cannot open %s archive
    %s:
    %s
nb: Klarte ikke åpne arkivet %s
    %s:
    %s

en: EXTFS virtual file system:
    %s
nb: EXTFS virtuelt filsystem:
    %s

en: EXTFS virtual file system:
    wrong file name
nb: EXTFS virtuelt filsystem:
    feil filnavn

en: EXTFS virtual file system:
    wrong archive name
nb: EXTFS virtuelt filsystem:
    feil arkivnavn

en: EXTFS virtual file system:
    cannot build command
nb: EXTFS virtuelt filsystem:
    kan ikke kjøre kommando

en: Warning: cannot open %s directory
nb: Advarsel: Klarte ikke åpne mappa %s

en: ftpfs: Disconnecting from %s
nb: ftpfs: Kobler fra %s

en: FTP: Password required for %s
nb: FTP: Passord kreves for %s

en: ftpfs: sending login name
nb: ftpfs: sender innloggingsnavn

en: ftpfs: sending user password
nb: ftpfs: sender brukers passord

en: FTP: Account required for user %s
nb: FTP: Konto kreves for bruker %s

en: Account:
nb: Konto:

en: ftpfs: sending user account
nb: ftpfs: sender brukers konto

en: ftpfs: logged in
nb: ftpfs: logget inn

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
nb: ftpfs: Innlogging mislyktes for bruker %s

en: ftpfs: Invalid host name.
nb: ftpfs: Ugyldig vertsnavn.

en: ftpfs: making connection to %s
nb: ftpfs: setter opp tilkobling til %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
nb: ftpfs: bruker avbrøt tilkoblingen

en: ftpfs: connection to server failed: %s
nb: ftpfs: tilkobling til tjener mislyktes: %s

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
nb: Venter på å prøve igjen ... %d (Ctrl + G avbryter)

en: ftpfs: could not make address-to-name translation: %s
nb: ftpfs: klarte ikke slå opp navn fra adresse: %s

en: ftpfs: try reconnect to server, attempt %u
nb: ftpfs: forsøk ny tilkobling til tjener, forsøk %u

en: ftpfs: could not get socket name: %s
nb: ftpfs: klarte ikke hente socket-navn: %s

en: ftpfs: could not reconnect to server
nb: ftpfs: ny tilkobling til tjener mislyktes

en: ftpfs: invalid address family
nb: ftpfs: ugyldig adressefamilie

en: ftpfs: could not create socket: %s
nb: ftpfs: klarte ikke opprette socket: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
nb: ftpfs: klarte ikke sette opp passiv modus

en: ftpfs: aborting transfer.
nb: ftpfs: avbryter overføring.

en: ftpfs: abort error: %s
nb: ftpfs: avbruddsfeil: %s

en: ftpfs: abort failed
nb: ftpfs: avbrudd mislyktes

en: ftpfs: CWD failed.
nb: ftpfs: CWD mislyktes.

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
nb: ftpfs: klarte ikke følge symbolsk lenke

en: Resolving symlink...
nb: Slår opp symlenke ...

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
nb: ftpfs: Leser FTP-mappe %s... %s%s

en: (strict rfc959)
nb: (følg rfc959)

en: (chdir first)
nb: (chdir først)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
nb: ftpfs: mislyktes; ingen retrettmuligheter

en: %s: failure
nb:  %s: mislyktes

en: %s: done.
nb: %s: ferdig.

en: ftpfs: storing file
nb: ftpfs: lagrer fil

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
nb: ~/.netrc har ugyldige rettigheter
    Fjern passordet eller fiks rettighetene

en: SFS virtual file system:
    %s
nb: SFS virtuelt filsystem:
    %s

en: %s: Warning: file %s not found
nb: %s: Advarsel: fant ikke fila %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
nb: Advarsel: Ugyldig linje i %s.
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
nb: Advarsel: Ugyldig flagg %c i %s:
    %s

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
nb: sftp: det oppstod en feil under lesing av %s: %s

en: sftp: Unable to get current user name.
nb: sftp: Klarte ikke hente gjeldende brukernavn.

en: sftp: Invalid host name.
nb: sftp: Ugyldig vertsnavn.

en: sftp: failed to convert remote host IP address into text form
nb: sftp: Klarte ikke konvertere den eksterne vertens IP til tekst

en: sftp: making connection to %s
nb: sftp: Oppretter tilkobling til %s

en: sftp: connection interrupted by user
nb: sftp: Bruker avbrøt tilkoblingen

en: sftp: connection to server failed: %s
nb: sftp: Tilkoblingen til tjeneren mislyktes: %s

en: sftp: found host key of unsupported type: RSA1
nb: sftp: Fant vertsnøkkel med type som ikke støttes: RSA1

en: sftp: unknown host key type:
nb: sftp: Vertsnøkkel har ukjent type:

en: Permanently added
    %s (%s)
    to the list of known hosts.
nb: %s (%s)
    ble permanent lagt til
    listen over kjente verter.

en: sftp: cannot get the remote host key
nb: sftp: Kan ikke hente den eksterne vertens nøkkel

en: sftp: unsupported key type, can't check remote host key
nb: sftp: Nøkkeltype støttes ikke; kan ikke kontrollere nøkkelen til ekstern vert

en: sftp: can't compute host key fingerprint hash
nb: sftp: Kan ikke beregne sjekksum til vertens nøkkel

en: The authenticity of host
    %s (%s)
    can't be established!
    %s key fingerprint hash is
    SHA1:%s.
    Do you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
nb: Kan ikke fastslå 
    autentisiteten til verten
    %s (%s)
    Sjekksummen til
    nøkkelen til %s er:
    SHA1: %s.
    Vil du legge den til listen over kjente verter og fortsette tilkobling?

en: %s (%s)
    is found in the list of known hosts but
    KEYS DO NOT MATCH! THIS COULD BE A MITM ATTACK!
    Are you sure you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
nb: Fant %s (%s)
    i listen over kjente verter, men
    DET ER IKKE SAMSVAR MELLOM NØKLENE!
    DETTE KAN VÆRE ET MELLOMMANNS-ANGREP!
    Vil du virkelig legge den til i listen over kjente verter og fortsette tilkobling?

en: sftp: host key verification failed
nb: sftp: Verifisering av vertsnøkkel mislyktes

en: sftp: Enter passphrase for %s
nb: sftp: Skriv inn passfrase for %s

en: sftp: Passphrase is empty.
nb: sftp: Passfrasen er tom.

en: sftp: Enter password for %s
nb: sftp: Skriv inn passord for %s

en: sftp: Password is empty.
nb: sftp: Passordet er tomt.

en: sftp: failure establishing SSH session
nb: sftp: Klarte ikke sette opp SSH-økt

en: sftp: No file handler data present for reading file
nb: sftp: Fant ikke filhåndterer som kan lese fila

en: sftp: socket error: %s
nb: sftp: Socketfeil: %s

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
nb: sftp: (Ctrl + G avbryter) Lister ut ... %s

en: sftp: Listing done.
nb: sftp: Utlisting ferdig.

en: shell: Disconnecting from %s
nb: skall: Kobler fra %s

en: shell: Waiting for initial line...
nb: skall: Venter på innledende linje ...

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
nb: Passordautentisering av tilkoblinger støttes ikke per i dag.

en: shell: Password is required for %s
nb: skall: Trenger passord for %s

en: shell: Sending password...
nb: skall: Sender passord ...

en: shell: Sending initial line...
nb: skall: Sender innledende linje ...

en: shell: Getting host info...
nb: skall: Henter vertsinformasjon ...

en: shell: Reading directory %s...
nb: skall: Leser mappa %s ...

en: shell: store %s: sending command...
nb: skall: lagre %s: sender kommando ...

en: shell: Local read failed, sending zeros
nb: skall: Lokal lesekommando mislyktes, sender nuller

en: shell: storing file
nb: skall: lagrer fil

en: Aborting transfer...
nb: Avbryter overføring ...

en: Error reported after abort.
nb: Feil rapportert etter avbrudd.

en: Aborted transfer would be successful.
nb: Avbrutt overføring ville vært i orden.

en: Inconsistent tar archive
nb: Inkonsistent tar-arkiv

en: Unexpected EOF on archive file
nb: Uventet filslutt i arkivfila

en: Cannot open tar archive
    %s
nb: Klarte ikke åpne tar-arkiv
    %s

en: %s
    doesn't look like a tar archive
nb: %s
    fremstår ikke som et tar-arkiv

en: tar: mc_lseek not stopped at a record boundary
nb: tar: mc_lseek stoppet ikke på kanten av en post

en: undelfs: error
nb: undelfs: feil

en: not enough memory
nb: ikke nok minne

en: while allocating block buffer
nb: under reservering av blokkbuffer

en: while starting inode scan %d
nb: under oppstart av inode-leting: %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
nb: undelfs: laster informasjon om slettede filer, %d inoder

en: while calling ext2_block_iterate %d
nb: under oppkall av ext2_block_iterate: %d

en: no more memory while reallocating array
nb: gikk tom for minne under nyreservering av tabell

en: while doing inode scan %d
nb: under utførelse av inode-leting: %d

en: Cannot open file %s
nb: Klarte ikke åpne fila %s

en: undelfs: reading inode bitmap...
nb: undelfs: leser inode-bitmap ...

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
nb: Klarte ikke laste inode-bitmap fra:
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
nb: undelfs: leser blokkbitmap ...

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
nb: Klarte ikke laste blokkbitmap fra:
    %s

en: vfs_info is not fs!
nb: vfs_info er ikke lik fs

en: You have to chdir to extract files first
nb: Du må bytte mappe for å pakke ut filer

en: while iterating over blocks
nb: under iterasjon over blokker

en: Cannot open file "%s"
nb: Klarte ikke åpne fila «%s»

en: Ext2lib error
nb: Ext2lib-feil

en: Invalid value
nb: Ugyldig verdi

en: File was modified. Save with exit?
nb: Fila er endret. Lagre før avslutning?

en: &Cancel quit
nb: Av&bryt avslutning

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
nb: Midnight Commander avsluttes.
    Lagre endret fil?

en: &Line number
nb: &Linjenummer

en: Pe&rcents
nb: &Prosent

en: &Decimal offset
nb: &Desimal posisjon

en: He&xadecimal offset
nb: &Heksadesimal posisjon

en: Goto
nb: Gå til

en: ButtonBar|Ascii
nb: ButtonBar|ASCII

en: ButtonBar|HxSrch
nb: ButtonBar|HxSøk

en: ButtonBar|UnWrap
nb: ButtonBar|IkBryt

en: ButtonBar|Wrap
nb: ButtonBar|Bryt

en: ButtonBar|Goto
nb: ButtonBar|GåTil

en: ButtonBar|Raw
nb: ButtonBar|Rått

en: ButtonBar|Parse
nb: ButtonBar|Tolket

en: ButtonBar|Unform
nb: ButtonBar|IkForm

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
nb: Klarte ikke lese data fra barnets stdout:
    %s

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
nb: Klarte ikke lukke fila:
    %s
    Data ble skrevet, eller kanskje ikke!

en: Cannot save file:
    %s
nb: Klarte ikke lagre fil:
    %s

en: View:
nb: Vis:

en: Cannot open "%s"
    %s
nb: Klarte ikke åpne «%s»
    %s

en: Cannot view: not a regular file
nb: Klarte ikke vise: Dette er ikke en vanlig fil

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
nb: Klarte ikke åpne «%s» fortolket:
    %s

en: Search done
nb: Søket er ferdig

en: Continue from beginning?
nb: Fortsett fra begynnelsen?

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
nb: Klarte ikke hente en lokal kopi av /ftp://some.host/editme.txt
