moo - en to pl translation catalogue (485 entries)

note: error message for wrong commmand line
en: Invalid value '%s' for option %s
pl: Nieprawidłowa wartość '%s' opcji %s

note: help message for command line option --new-app
en: Run new instance of application
pl: Uruchom nową instancję programu

note: help message for command line option --use-session
en: Load and save session
pl: Otwórz i zapisz sesję

note: help message for command line option --pid=PID
en: Use existing instance with process id PID
pl: Użyj istniejącej instancji z identyfikatorem procesu PID

note: "PID" part in "--pid=PID"
en: PID
pl: ID_PROCESU

note: help message for command line option --app-name=NAME
en: Set instance name to NAME if it's not already running
pl: Ustaw nazwę instancji na NAME, jeśli nie ma takiej uruchomionej

note: "NAME" part in "--app-name=NAME"
en: NAME
pl: NAZWA

note: help message for command line option --new-window
en: Open file(s) in a new window
pl: Otwórz plik(i) w nowym oknie

note: help message for command line option --new-tab
en: Open file(s) in a new tab
pl: Otwórz plik(i) w nowej zakładce

note: help message for command line option --line=LINE
en: Open file and position cursor on line LINE
pl: Otwórz plik i ustaw kursor na wierszu LINE

note: "LINE" part in --line=LINE
en: LINE
pl: WIERSZ

note: help message for command line option --encoding=ENCODING
en: Use character encoding ENCODING
pl: Użyj kodowania znaków ENCODING

note: "ENCODING" part in --encoding=ENCODING
en: ENCODING
pl: KODOWANIE

note: help message for command line option --reload
en: Automatically reload file if it was modified on disk
pl: Automatycznie przeładuj plik jeśli został zmieniony na dysku

note: help message for command line option --geometry=WIDTHxHEIGHT[+X+Y]
en: Default window size and position
pl: Domyślny rozmiar i pozycja okna

note: "WIDTHxHEIGHT[+X+Y]" part in --geometry=WIDTHxHEIGHT[+X+Y]
en: WIDTHxHEIGHT[+X+Y]
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ[+X+Y]

note: help message for command line option --version
en: Show version information and exit
pl: Pokaż informację o wersji i zakończ

note: "FILES" part in "medit [OPTION...] [FILES]"
en: FILES
pl: PLIKI

note: error message for wrong commmand line
en: %s and %s options may not be used simultaneously
pl: Opcje %s i %s nie mogą być użyte jednocześnie

en: Text editor
pl: Edytor tekstu

[ctx: yes]
note: Translators: remove the part before and including |
en: Dialog title|Credits
pl: Zasługi

note: Tab label in Credits dialog
en: Thanks
pl: Podziękowania

note: Tab label in Credits dialog
en: Written by
pl: Program

note: Tab label in Credits dialog
en: Translated by
pl: Tłumaczenie

[ctx: yes]
note: Translators: remove the part before and including |
en: Dialog title|About
pl: O programie

[ctx: yes]
note: Credits button label in About dialog
en: C_redits
pl: _Zasługi

[ctx: yes]
note: License button label in About dialog
en: _License
pl: _Licencja

[ctx: yes]
note: Translators: remove the part before and including |
en: Dialog title|License
pl: Licencja

note: Translators: this goes into About box, under Translated by tab, this must be valid html markup, e.g. "Some Guy <a href=\"mailto:someguy@domain.net\">&lt;someguy@domain.net&gt;</a>" Lines must be separated by <br>, like "First guy<br>Second Guy"
en: translator-credits-markup
pl: Piotr Orzechowski <a href="mailto:dev@porzechowski.com">&lt;dev@porzechowski.com&gt;</a>

en: Report a Bug...
pl: Zgłoś błąd...

en: The following URL will be opened:
    
    %s
    
    It contains medit version and your operating system name (%s)
pl: Zostanie utwarty następujący URL:
    
    %s
    
    Zawiera on wersję medit oraz nazwę Twojego systemu operacyjnego (%s)

en: Open URL?
pl: Otworzyć URL?

note: Prefs dialog title
en: Preferences
pl: Preferencje

en: <b>Loading</b>
pl: <b>Otwieranie</b>

en: Encodings to _autodetect:
pl: _Automatycznie wykrywane kodowania:

en: Comma-separated list of encodings to try when opening a file. 'LOCALE' means current locale encoding.
pl: Lista kodowań do spróbowania przy otwieraniu pliku, oddzielonych przecinkami. 'LOCALE' oznacza bieżące kodowanie systemowe.

en: <b>Saving</b>
pl: <b>Zapisywanie</b>

en: Encoding for _new files:
pl: Kodowanie _nowych plików:

en: Remove trailing _spaces
pl: Usuń od_stępy na końcu wierszy

en: Ensure trailing new_line
pl: Zapewnij znak końca linii

en: Make _backups
pl: T_wórz kopie zapasowe

en: <b>Sessions</b>
pl: <b>Sesje</b>

en: Enable _session support
pl: Włącz obsługę _sesji

en: <b>Dialogs</b>
pl: <b>Okna dialogowe</b>

en: Open and Save As dialogs show current document _folder
pl: Okna dialogowe "Otwórz" i "Zapisz jako" pokazują _folder bieżącego dokumentu

en: <b>File filters</b>
pl: <b>Filtrowowanie plików</b>

en: <b>Keyboard</b>
pl: <b>Klawiatura</b>

en: Smart Home and End
pl: Inteligentny klawisz Home i End

en: Enable auto indentation
pl: Włącz automatyczne wcięcia

en: Do not use tabs for indentation
pl: Nie używaj tabulatorów do wcięć

en: Backspace key unindents
pl: Klawisz Backspace cofa wcięcia

en: Tab key indents
pl: Klawisz Tab tworzy wcięcia

en: Indent width:
pl: Szerokość wcięcia:

en: Tab width:
pl: Szerokość tabulacji:

en: <b>Font and colors</b>
pl: <b>Czcionka i kolory</b>

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Color scheme:
pl: Schemat kolorów:

en: <b>Language-specific options</b>
pl: <b>Opcje specyficzne dla języka</b>

en: Options:
pl: Opcje:

en: Mime types:
pl: Typy mime:

en: Extensions:
pl: Rozszerzenia:

en: Language:
pl: Język:

en: <b>Text wrapping</b>
pl: <b>Zawijanie tekstu</b>

en: Enable text wrapping
pl: Włącz automatyczne zawijanie tekstu

en: Do not split words
pl: Nie dziel wyrazów

en: <b>Highlighting</b>
pl: <b>Podświetlanie</b>

en: Enable syntax highlighting
pl: Włącz podświetlanie składni

en: Highlight matching brackets
pl: Podświetlaj pasujące nawiasy

en: Highlight mismatching brackets
pl: Podświetlaj nie pasujące nawiasy

en: Highlight current line
pl: Podświetlaj bieżący wiersz

en: <b>Misc</b>
pl: <b>Różne</b>

en: Show line numbers
pl: Pokazuj numery linii

en: Show tabs
pl: Pokazuj tabulacje

en: Show spaces
pl: Pokazuj spacje

en: Show trailing spaces
pl: Pokazuj odstępy na końcach wierszy

note: Part of the phrase "Draw right margin at column [XX]"
en: Draw right margin
pl: Pokazuj prawy margines

note: Part of the phrase "Draw right margin at column [XX]"
en: at column
pl: na kolumnie

en: Select the documents you want to save:
pl: Wybierz dokumenty, które chcesz zapisać:

en: <b>Plugins</b>
pl: <b>Wtyczki</b>

en: <b>Version:</b>
pl: <b>Wersja:</b>

en: <b>Author:</b>
pl: <b>Autor:</b>

en: <b>Description:</b>
pl: <b>Opis:</b>

en: Print using text styles
pl: Drukuj używając stylów tekstu

en: Use custom font:
pl: Użyj własnej czcionki:

en: Wrap long lines
pl: Zawijaj długie wiersze

en: Ellipsize long lines
pl: Zawijaj długie wiersze bez dzielenia wyrazów

note: Part of the phrase "Print line numbers" "every" "1" "lines"
en: Print line numbers
pl: Drukuj numery wierszy

note: Part of the phrase "Print line numbers" "every" "1" "lines"
en: every
pl: co

note: Part of the phrase "Print line numbers" "every" "1" "lines"
en: lines
pl: wiersz(e)(y)

en: Print header
pl: Drukuj nagłówek

en: Print separator line
pl: Drukuj separator wierszy

en: Right:
pl: Prawo:

en: Center:
pl: Środek:

en: Left:
pl: Lewo:

en: Header
pl: Nagłówek

en: Print footer
pl: Drukuj stopkę

en: Footer
pl: Stopka

en: _Case sensitive
pl: _Uwzlędniaj wielkość znaków

en: _Regular expression
pl: _Wyrażenie regularne

en: _Text to find:
pl: _Tekst do wyszukania:

en: Regular e_xpression
pl: Wyrażenie re_gularne

en: Find
pl: Znajdź

en: _Replacement text:
pl: No_wy tekst:

en: _Literal replacement
pl: _Dokładna zamiana

en: Replace With
pl: Zmień

en: Don't _prompt on replace
pl: Nie _pytaj przy zamianie

en: Find _backwards
pl: Znajdź _poprzednie

en: Case _sensitive
pl: Uwz_lędniaj wielkość liter

en: S_elected text
pl: Zaznaczony tek_st

en: From c_ursor
pl: Od _kursora

en: _Whole words only
pl: Tylko całe _wyrazy

en: Options
pl: Opcje

en: Replace?
pl: Zamienić?

en: _Replace
pl: _Zmień

en: Replace _All
pl: Z_amień wszystkie

en: Find _Next
pl: Znajdź _następne

en: Sto_p
pl: Zatrz_ymaj

en: Go to Line
pl: Przejdź do wiersza

en: Go to line:
pl: Przejdź do wiersza:

note: menu item label
en: _File
pl: _Plik

note: menu item label
en: _Search
pl: _Wyszukiwanie

note: menu item label
en: _View
pl: _Widok

note: menu item label
en: Pa_nes
pl: Pa_nele

note: menu item label
en: _Document
pl: _Dokument

en: _Tools
pl: _Narzędzia

note: menu item label
en: _Window
pl: _Okno

note: Translators: number of documents here is always greater than one, so ignore singular form (which is simply copy of the plural here)
en: There are %u documents with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %u documents with unsaved changes. Save changes before closing?
pl[0]: Niektóre dokumenty nie zostały zapisane (%u). Zapisać zmiany przed zamknięciem?
pl[1]: Niektóre dokumenty nie zostały zapisane (%u). Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: Could not save file
    %s
pl: Nie udało się zapisać pliku
    %s

en: Could not save file %s in encoding %s. Do you want to save it in UTF-8 encoding instead?
pl: Nie udało się zapisać pliku %s z kodowaniem %s. Chcesz zapisać go z kodowaniem UTF-8?

en: Save file in UTF-8 encoding?
pl: Zapisać plik z kodowaniem UTF-8?

note: Could not open file foo.txt
en: Could not open file
    %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku
    %s

en: Could not open file
pl: Nie udało się otworzyć pliku

en: Could not open file using character encoding %s. Try to select another encoding below.
pl: Nie udało się otworzyć pliku używając kodowania %s. Spróbuj wybrać inne kodowanie poniżej.

en: Could not detect file character encoding. Try to select an encoding below.
pl: Nie udalo się wykryć kodowania znaków w pliku. Spróbuj wybrać inne kodowanie poniżej.

note: Could not reload file foo.txt
en: Could not reload file
    %s
pl: Nie udało się przeładować pliku
    %s

en: Discard changes in file '%s'?
pl: Cofnąć zmiany w pliku '%s'?

en: If you reload the document, changes will be discarded
pl: Jeżli przeładujesz dokument, zmiany zostaną odrzucone

en: _Reload
pl: P_rzeładuj

en: Overwrite modified file '%s'?
pl: Nadpisać zmodyfikowany plik '%s'?

en: File '%s' was modified on disk by another process. If you save it, changes on disk will be lost.
pl: Plik '%s' został zmodyfikowany na dysu przez inny proces. Jeśli go teraz zapiszesz, zostaną one utracone.

en: Over_write
pl: Na_dpisz

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
pl: Osiągnięto początek dokumentu.
    Kontynuować od końca?

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
pl: Osiągnięto koniec dokumentu.
    Kontynuować od początku?

en: Invalid regular expression
pl: Niepoprawne wyrażenie regularne

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Untitled %d
pl: Bez tytułu %d

en: Open Recent Files Dialog
pl: Otwórz okno dialogowe "Ostatnio otwierane"

note: Translators: remove the part before and including |
en: Open Recent|_More...
pl: _Więcej...

en: Open new editor window
pl: Otwórz nowe okno edytora

en: Open Recent
pl: Ostatnio otwierane

note: Translators: if translated, it should be a comma-separated list of encodings to try when opening files. Encodings names should be those understood by iconv, or "LOCALE" which means user's locale charset. For instance, the default value is "UTF-8,LOCALE,ISO_8859-15,ISO_8859-1". You want to add common
en: encodings_list
pl: UTF-8,LOCALE,ISO_8859-2,WINDOWS-1250,ISO_8859-15,ISO_8859-1

note: Label of a Preferences dialog page, remove the part before and including |
en: PreferencesPage|General
pl: Ogólne

note: Label of a Preferences dialog page, remove the part before and including |
en: PreferencesPage|File Filters
pl: Filtrowanie plików

note: Label of a Preferences dialog page, remove the part before and including |
en: PreferencesPage|View
pl: Widok

note: Label of a Preferences dialog page, remove the part before and including |
en: PreferencesPage|File
pl: Plik

note: Label of a Preferences dialog page, remove the part before and including |
en: PreferencesPage|Languages
pl: Języki

note: Label in the Language combo box on Languages preferences page, remove the part before and including | Menu item in the Language menu
en: Language|None
pl: Brak

[ctx: filter-prefs-column]
note: Column label on File Filters prefs page
en: Filter
pl: Filtr

[ctx: filter-prefs-column]
note: Column label on File Filters prefs page
en: Options
pl: Opcje

en: Create new document
pl: Utwórz nowy dokument

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Reload document
pl: Przeładuj dokument

en: Save _As...
pl: Zaipsz j_ako...

en: Save as...
pl: Zapisz jako...

en: Close document
pl: Zamknij dokument

en: Close All
pl: Zamknij wszystkie

en: Close A_ll
pl: Zamkni_j wszystkie

en: Close all documents
pl: Zamknij wszystkie dokumenty

en: Previous Tab
pl: Poprzednia zakładka

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia zakładka

en: Previous tab
pl: Poprzednia zakładka

en: Next Tab
pl: Następna zakładka

en: _Next Tab
pl: _Następna zakładka

en: Next tab
pl: Następna zakładka

en: Find Next
pl: Znajdź następne

en: Find next
pl: Znajdź następne

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzednie

en: Find _Previous
pl: Znajdź _poprzednie

en: Find previous
pl: Znajdź poprzednie

en: Find Current Word
pl: Znajdź bieżące słowo

en: Find Current _Word
pl: Znajdź bieżące sło_wo

en: Find Current Word Backwards
pl: Szukaj bieżącego słowa wstecz

en: Find Current Word _Backwards
pl: Szukaj _bieżącego słowa wstecz

en: _Go to Line...
pl: Przejdź do _wiersza...

en: Go to line...
pl: Przejdź do wiersza...

en: Toggle Text Wrapping
pl: Włącz zawijanie tekstu

en: _Wrap Text
pl: Zawijaj _tekst

en: Toggle Line Numbers Display
pl: Włącz wyświetlanie numery wierszy

en: Show _Line Numbers
pl: Pokaż numery _linii

en: Focus Document
pl: Wróć do dokumentu

en: _Focus Document
pl: W_róć do dokumentu

en: Move to Split Notebook
pl: Przenieś na podzielony obszar

en: _Move to Split Notebook
pl: _Przenieś na podzielony obszar

en: Split View Horizontally
pl: Podziel widok poziomo

en: Split View Vertically
pl: Podziel widok pionowo

en: Focus Next Split View
pl: Przejdź do następnego podzielonego widoku

en: Toggle Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Toggle _Bookmark
pl: _Dodaj zakładkę

en: Next Bookmark
pl: Następna zakładka

en: _Next Bookmark
pl: _Następna zakładka

en: Previous Bookmark
pl: Poprzednia zakładka

en: _Previous Bookmark
pl: _Poprzednia zakładka

note: action
en: Comment
pl: Zakomentuj

note: action
en: Uncomment
pl: Odkomentuj

note: Insensitive menu item which appears in Window menu with no documents open
en: No Documents
pl: Brak dokumentów

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Page S_etup...
pl: Ustawi_enia strony...

en: Page Setup...
pl: Ustawienia strony...

en: Print...
pl: Drukuj...

en: Export as PDF
pl: Eksportuj do formatu PDF

en: E_xport as PDF...
pl: E_ksportuj do formatu PDF...

en: Export as PDF...
pl: Eksportuj do formatu PDF...

note: Translators: this goes into window title, %s stands for filename, e.g. "/foo/bar.txt [new file]"
en: %s [new file]
pl: %s [nowy plik]

note: Translators: this goes into window title, %s stands for filename, e.g. "/foo/bar.txt [modified on disk]"
en: %s [modified on disk]
pl: %s [zmieniony na dysku]

note: Translators: this goes into window title, %s stands for filename, e.g. "/foo/bar.txt [deleted]"
en: %s [deleted]
pl: %s [usunięty]

note: Translators: this goes into window title, %s stands for filename, e.g. "/foo/bar.txt [new file] [modified]"
en: %s [new file] [modified]
pl: %s [nowy plik] [zmieniony]

note: Translators: this goes into window title, %s stands for filename, e.g. "/foo/bar.txt [modified on disk] [modified]"
en: %s [modified on disk] [modified]
pl: %s [zmieniony na dysku] [zmieniony]

note: Translators: this goes into window title, %s stands for filename, e.g. "/foo/bar.txt [deleted] [modified]"
en: %s [deleted] [modified]
pl: %s [usunięty] [zmieniony]

note: Translators: this goes into window title, %s stands for filename, e.g. "/foo/bar.txt [modified]"
en: %s [modified]
pl: %s [zmieniony]

en: Reopen Using Encoding
pl: Otwórz ponownie z kodowaniem

en: _Encoding
pl: _Kodowanie

en: Line En_dings
pl: Znaki końca linii

[ctx: tab-context-menu]
note: Item in document tab context menu
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: tab-context-menu]
note: Item in document tab context menu
en: Close All Others
pl: Zamknij pozostałe

[ctx: tab-context-menu]
note: Item in document tab context menu
en: Detach
pl: Odepnij

[ctx: tab-context-menu]
note: Item in document tab context menu
en: Move to Split Notebook
pl: Przenieś na podzielony obszar

en: Line: %s Col: %s
pl: Wiersz: %s Kolumna: %s

en: Chars: %s
pl: Znaków: %s

note: Label in the editor window statusbar - Overwrite or Insert mode
en: OVR
pl: NAD

en: INS
pl: WST

en: _Language
pl: _Język

[ctx: Prefs page label]
en: Plugins
pl: Wtyczki

[ctx: plugin-prefs-column]
en: Enabled
pl: Włączona

[ctx: plugin-prefs-column]
en: Plugin
pl: Wtyczka

note: Translators: remove the part before and including |
en: console message|ignoring file '%s', module version '%s' is not compatible with current version %u.%u
pl: pominięcie pliku '%s', wersja modułu '%s' nie jest kompatybilna z bieżącą wersją %u.%u

note: Translators: remove the part before and including |
en: console message|invalid module version '%s' in file '%s'
pl: niepoprawna wersja modułu '%s' w pliku '%s'

[ctx: Dialog title]
en: Replace
pl: Zmień

[ctx: Dialog title]
en: Find
pl: Znajdź

en: No search term entered
pl: Nie podano tekstu do wyszukania

en: Search hit top, continuing at bottom
pl: Wyszukiwanie doszło do początku, kontynuowanie od końca

en: Search hit bottom, continuing at top
pl: Wyszkuiwanie doszło do końca, kontynuowanie od początku

en: Pattern not found: %s
pl: Nie znaleziono wyrażenia '%s'

en: Found single instance of pattern '%s'
pl: Znaleziono pojedyncze wystąpienie wyrażenia '%s'

en: No replacement made
pl: Nie wykonano żadnej zamiany

en: %u replacement made | %u replacements made
pl[0]: Wykonano %u zamianę
pl[1]: Wykonano %u zamian(y)

en: Edit Bookmarks
pl: Edytuj zakładki

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Add bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: New
pl: Nowy

en: Add separator
pl: Dodaj separator

en: Add Separator
pl: Dodaj separator

en: Delete selected items
pl: Usuń zaznaczone

en: Delete
pl: Usuń

en: Create Folder
pl: Utwórz folder

en: General
pl: Ogólne

en: Save As
pl: Zapisz jako

[ctx: fileview-bookmark-editor]
note: Column label in file selector bookmark editor
en: Icon
pl: Ikona

[ctx: fileview-bookmark-editor]
note: Column label in file selector bookmark editor
en: Label
pl: Etykietka

[ctx: fileview-bookmark-editor]
note: Column label in file selector bookmark editor
en: Path
pl: Ścieżka

en: File Selector
pl: Wybór pliku

en: Go to parent folder
pl: Przejdź do folderu nadrzędnego

en: Delete...
pl: Usuń...

en: Delete selected files
pl: Usuń zaznaczone pliki

en: Show Hidden Files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Show Parent Folder
pl: Pokaż folder nadrzędny

en: Case Sensitive Sort
pl: Sortuj uwzględniając wielkość liter

en: Show Folders First
pl: Najpier pokazuj foldery

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Filter
pl: Filtr

en: Move folder %s to Trash?
pl: Przenieść folder %s do kosza?

en: Move file %s to Trash?
pl: Przenieść plik %s do kosza?

en: Move selected files to Trash?
pl: Przenieść zaznaczone pliki do kosza?

en: Delete folder %s and all its content?
pl: Usunąć folder %s i całą jego zawartość?

en: Delete file %s?
pl: Usunąć plik %s?

en: Delete selected files?
pl: Usunąć zaznaczone pliki?

en: Could not delete folder %s
pl: Nie udało się usunąć folderu %s

en: Could not delete file %s
pl: Nie udało się usunąć pliku %s

en: Move to Trash...
pl: Przenieś do kosza...

en: Move selected files to Trash
pl: Przenieś wybrane pliki do kosza

en: Open with|Default Application
pl: Domyślny program

en: View
pl: Widok

en: Open _With
pl: Otwórz _w

en: Lua support
pl: Obsługa Lua

en: Python Output
pl: Standardowe wyjście Pythona

en: Python Console
pl: Konsola Pythona

en: Run File
pl: Uruchom

en: Default
pl: Domyślny

en: Black on White
pl: Czarny na białym

en: Black on Light Yellow
pl: Czarny na jasnożółtym

en: Marble
pl: Marmurowy

en: Green on Black
pl: Zielony na białym

en: Paper, Light
pl: Papier, jasny

en: Paper
pl: Papier

en: Linux Colors
pl: Kolory Linuksa

en: VIM Colors
pl: Kolory VIM

en: White on Black
pl: Biały na czarnym

[ctx: yes]
note: Translators: remove the part before and including |
en: Shortcut|None
pl: Brak

[ctx: yes]
note: Translators: remove the part before and including |
en: Shortcut|Default
pl: Domyślny

[ctx: yes]
note: Translators: remove the part before and including |
en: Custom
pl: Własny

en: Default key:
pl: Domyślny klawisz:

en: Shortcut for selected action
pl: Skrót do wybranej akcji

[ctx: accel-editor-column]
note: Column label in Configure Shortcuts dialog
en: Action
pl: Akcja

[ctx: accel-editor-column]
note: Column label in Configure Shortcuts dialog
en: Global
pl: Globalne

en: Configure Shortcuts
pl: Konfiguruj skróty

en: Save changes to document "%s" before closing?
pl: Zapisać zmiany w dokumencie "%s" przed zamknięciem?

en: Save changes to the document before closing?
pl: Zapisać zmiany w dokumencie przed zamknięciem?

en: If you don't save, changes will be discarded
pl: Jeśli nie zapiszesz zmian, zostaną one odrzucone

note: Translators: 012345 denotes order in which character encoding groups should appear, e.g. 543210 means inverse order. 0 - "West European", 1 - "East European", 2 - "East Asian", 3 - "SE & SW Asian", 4 - "Middle Eastern", 5 - "Unicode"
en: 012345
pl: 102345

en: Auto Detected
pl: Wykryj automatycznie

note: Translators: remove the part before and including |
en: Encodings combo submenu|Other
pl: Inne

en: Charact_er encoding:
pl: Kod_owanie znaków:

en: West European
pl: Zachodnioeuropejskie

en: East European
pl: Wschodnioeuropejskie

en: East Asian
pl: Wschodnioazjatyckie

en: SE & SW Asian
pl: Pd.-wsch.- i pd.-zach.azjatyckie

en: Middle Eastern
pl: Bliskowschodnie

en: Ascii
pl: ASCII

en: Western
pl: Zachodnie

en: Central European
pl: Środkowoeuropejskie

en: South European
pl: Południowoeuropejskie

en: Baltic
pl: Bałtyckie

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Arabic
pl: Arabski

en: Greek
pl: Grecki

en: Hebrew Visual
pl: Hebrajski (wzrokowe)

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Turkish
pl: Turecki

en: Nordic
pl: Nordyckie

en: Celtic
pl: Celtycki

en: Romanian
pl: Rumuński

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-7
pl: UTF-7

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-32BE-BOM (big-endian, with BOM)
pl: UTF-32BE-BOM (big endian, z BOM)

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-32LE-BOM (little-endian, with BOM)
pl: UTF-32LE-BOM (little endian, z BOM)

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-32BE (big-endian, no BOM)
pl: UTF-32BE (big endian, bez BOM)

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-32LE (little-endian, no BOM)
pl: UTF-32LE (little endian, bez BOM)

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-16BE-BOM (big-endian, with BOM)
pl: UTF-16BE-BOM (big endian, z BOM)

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-16LE-BOM (little-endian, with BOM)
pl: UTF-16LE-BOM (little endian, bez BOM)

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-16BE (big-endian, no BOM)
pl: UTF-16BE (big endian, bez BOM)

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-16LE (little-endian, no BOM)
pl: UTF-16LE (little endian, bez BOM)

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-8-BOM
pl: UTF-8-BOM

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-32
pl: UTF-32

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-16
pl: UTF-16

note: Label of an encoding menu item, remove the part before and including |
en: encoding label|UTF-8
pl: UTF-8

en: Armenian
pl: Armeński

en: Chinese Traditional
pl: Chiński tradycyjny

en: Cyrillic/Russian
pl: Cyrylica/rosyjski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Chinese Simplified
pl: Chiński uproszczony

en: Georgian
pl: Gruziński

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: Cyrylica/ukraiński

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Persian
pl: Perski

en: Gujarati
pl: Gudźarati

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Thai
pl: Tajski

[ctx: insert-special-char]
note: menu item in Insert Special Character submenu of text entry context menu
en: Line End
pl: Koniec wiersza

[ctx: insert-special-char]
note: menu item in Insert Special Character submenu of text entry context menu
en: Tab
pl: Tabulacja

[ctx: insert-special-char]
note: label of Insert Special Character submenu in text entry context menu
en: Insert Special Character
pl: Wprowadź znak specjalny

en: Selected file is not a regular file
pl: Wybrany plik nie jest zwykłym plikiem tekstowym

en: Could not open %s: %s
pl: Nie udało się otworzyć %s: %s

en: Could not create folder %s: %s
pl: Nie udało się utworzyć folderu %s: %s

en: _Show:
pl: _Pokaż:

en: Help files not found
pl: Nie odnaleziono plików pomocy

en: File '%s' is missing in the directory '%s'
pl: Pliku '%s' nie ma w katalogu '%s'

en: Could not find help file
pl: Nie udało się otworzyć pliku pomocy

en: Remove pane
pl: Usuń panel

en: Hide pane
pl: Ukryj panel

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Detach pane
pl: Odepnij panel

en: Attach
pl: Przypnij

en: Keep on top
pl: Trzymaj na wierzchu

en: Save _None
pl: _Nie zapisuj żadnego

en: Save _Selected
pl: Zapi_sz zaznaczone

en: Move
pl: Przenieś

en: Save Copy
pl: Zapisz kopię

en: _New Folder
pl: _Nowy folder

en: New _Window
pl: No_we okno

note: This is error message in file selector when rm fails for some strange reason
en: Could not run 'rm' command: %s
pl: Nie udało się uruchomić polecenia 'rm': %s

note: This is error message in file selector when rm fails to delete a file or folder
en: 'rm' command failed: %s
pl: Polecenie 'rm' zakończyło się niepowodzeniem: %s

en: Could not remove %s: %s
pl: Nie udało się usunąć %s: %s

en: Could not rename file %s to %s: %s
pl: Nie udało się zmienić nazwy pliku %s na %s: %s

note: Translators: remove the part before and including |
en: console message|in file %s, line %d, function %s: %s
pl: w pliku %s, wiersz %d, funkcja %s: %s

note: "Unknown error" may be displayed if there is a bug in the program and proper error message has not been set. It doesn't provide any useful information obviously
en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Configure _Shortcuts...
pl: Konfiguruj _skróty...

en: Show Toolbar
pl: Pokaż pasek narzędziowy

en: Show Menubar
pl: Pokaż pasek menu

en: Show Statusbar
pl: Pokaż pasek stanu

en: Could not parse geometry string '%s'
pl: Nie udało się wczytać tekstu z geometrią '%s'

en: _Icons Only
pl: Tylko _ikony

en: _Labels Only
pl: Ty_lko napisy

en: Labels _Below Icons
pl: Napisy _poniżej ikon

en: Labels Be_side Icons
pl: Napisy o_bok ikon

en: Toolbar _Style
pl: _Styl paska narzędziowego

[ctx: window-pane]
note: label of Ctags plugin pane
en: Functions
pl: Funkcje

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Create File
pl: Utwórz plik

en: <b>Open With</b>
pl: <b>Otwórz w</b>

en: Semicolon-separated list of mime types, e.g. 'text/*;application/x-glade'
pl: Lista typów mime, oddzielonych przecinkami, np. 'text/*;application/x-glade'

en: Semicolon-separated list of file globs, e.g. '*.txt;foo.*;*bar*'
pl: Lista wzorców nazw plików, oddzielonych przecinkami, np. '*.txt;foo.*;*bar*'

en: Shell command to open the file: '%f' is replaced with file path, e.g. 'foobar %f'
pl: Polecenie powłoki do otwarcia pliku: '%f' jest zastępowane ścieżką do pliku, np. 'foobar %f'

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Menu item label
pl: Tekst menu

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Move down
pl: Przenieś w dół

en: Move up
pl: Przenieś w górę

en: _Pattern:
pl: _Wyrażenie:

en: _Directory:
pl: _Katalog:

en: S_kip files:
pl: Po_miń pliki:

en: Fi_les:
pl: P_liki:

en: File List
pl: Lista plików

en: List of files
pl: Lista plików

en: Create file in folder '%s':
pl: Utwórz plik w katalogu '%s':

en: Could not create file '%s'
pl: Nie udało się utworzyć pliku '%s'

en: Could not convert '%s' to filename encoding. Please consider simpler name, such as foo.blah or blah.foo
pl: Nie udało się zapisać pliku pod nazwą '%s'. Proszę rozważyć prostszą nazwę, jak foo.bla albo bla.foo

en: File '%s' already exists
pl: Plik '%s' już istnieje

en: Go to current document directory
pl: Przejdź do bieżącego katalogu

en: New File...
pl: Nowy plik...

en: Could not save file as '%s'
pl: Nie udało się zapisać pliku jako '%s'

en: Save Copy As
pl: Zapisz kopię jako

en: Rename To
pl: Zmień nazwę na

en: Move Here
pl: Przenieś tutaj

en: Move/Rename...
pl: Przenieś/zmień nazwę...

en: Save Here
pl: Zapisz tutaj

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save Copy As...
pl: Zapisz kopię jako...

en: File selector pane for editor window
pl: Panel wyboru pliku dla okna edytora

en: Search Results
pl: Szukaj wyników

en: Find In Files
pl: Wyszukaj w plikach

en: Find in files
pl: Wyszukaj w plikach

en: Find File
pl: Znajdź plik

en: Find file
pl: Znajdź plik

en: Find in Files
pl: Wyszukaj w plikach

en: *** %u match found *** | *** %u matches found ***
pl[0]: *** znaleziono %u dopasowanie ***
pl[1]: *** znaleziono dopasowań: %u ***

en: *** %u file found *** | *** %u files found ***
pl[0]: *** znaleziono %u plik ***
pl[1]: *** znaleziono plików: %u ***

en: Finds everything
pl: Wyszukuje wszystko

[ctx: window-pane]
note: label of Output window pane
en: Output
pl: Wyjście

note: Output filter for shell commands. Translators: remove the part before and including |.
en: Filter|Default
pl: Domyślny

note: Output filter for shell commands. Translators: remove the part before and including |.
en: Filter|None
pl: Brak

note: Output filter for shell commands. Translators: remove the part before and including |.
en: Filter|Bison
pl: Bison

note: Output filter for shell commands. Translators: remove the part before and including |.
en: Filter|Python
pl: Python

note: Output filter for shell commands. Translators: remove the part before and including |.
en: Filter|LaTeX
pl: LaTeX

note: Output filter for shell commands. Translators: remove the part before and including |.
en: Filter|Make
pl: Make

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Output:
pl: Wyjście:

en: Input:
pl: Wejście:

en: New item
pl: Nowy

en: Delete item
pl: Usuń

en: Move item down
pl: Przenieś w dół

en: Move item up
pl: Przenieś w górę

en: Enabled
pl: Włączony

en: _Files:
pl: _Pliki:

en: _Requires:
pl: _Wymaga:

en: _Save:
pl: _Zapisz:

en: _Type:
pl: _Typ:

[ctx: yes]
note: Label of notebook tab on User Tools prefs page, remove the part before and including |
en: user-tools-prefs|Tools menu
pl: Menu narzędzi

[ctx: yes]
note: Label of notebook tab on User Tools prefs page, remove the part before and including |
en: user-tools-prefs|Context menu
pl: Menu kontekstowe

note: Translators: this is an action for output of a shell command, remove the part before and including |
en: Output|None
pl: Brak

note: Translators: this is an action for output of a shell command, remove the part before and including |
en: Output|None, asynchronous
pl: Brak, asynchronicznie

note: Translators: this is an action for output of a shell command, remove the part before and including |
en: Output|Console
pl: Terminal

note: Translators: this is an action for output of a shell command, remove the part before and including |
en: Output|Output pane
pl: Panel standardowego wyjścia

note: Translators: this is an action for output of a shell command, remove the part before and including |
en: Output|Insert into the document
pl: Wstaw do dokumentu

note: Translators: this is an action for output of a shell command, remove the part before and including |
en: Output|New document
pl: Nowy dokument

en: Shell command
pl: Polecenie powłoki

note: Translators: this is a kind of input for a shell command, remove the part before and including |
en: Input|None
pl: Brak

note: Translators: this is a kind of input for a shell command, remove the part before and including |
en: Input|Selected lines
pl: Zaznaczone wiersze

note: Translators: this is a kind of input for a shell command, remove the part before and including |
en: Input|Selection
pl: Zaznaczenie

note: Translators: this is a kind of input for a shell command, remove the part before and including |
en: Input|Whole document
pl: Cały dokument

note: Translators: this is a kind of input for a shell command, remove the part before and including |
en: Input|Document copy
pl: Kopia dokumentu

en: Lua script
pl: Skrypt Lua

en: Python script
pl: Skrypt Pythona

en: Tools
pl: Narzędzia

en: User Tools
pl: Narzędzia użytkownika

en: Configurable tools
pl: Konfigurowalne narzędzia

en: New Command
pl: Nowe polecenie

[ctx: Requires-combo]
note: 'Requires' combo box entry on Tools prefs page
en: Nothing
pl: Nic

[ctx: Requires-combo]
note: 'Requires' combo box entry on Tools prefs page
en: File on disk
pl: Plik na dysku

[ctx: Save-combo]
note: 'Save' combo box entry on Tools prefs page
en: Nothing
pl: Nic

[ctx: Save-combo]
note: 'Save' combo box entry on Tools prefs page
en: Current document
pl: Bieżący dokument

[ctx: Save-combo]
note: 'Save' combo box entry on Tools prefs page
en: All documents
pl: Wszystkie dokumenty
