meld master - en to bg translation catalogue (309 entries)

en: Cannot import:
bg: Следните модули не мога да бъдат внесени:

en: Meld requires %s or higher.
bg: Meld изисква %s или по-висока версия.

en: Compare and merge your files
bg: Сравняване и сливане на файлове

en: Diff Viewer
bg: Преглед на разлики

en: Meld Diff Viewer
bg: Програма за сравняване Meld

en: Active
bg: Действащ

en: Add new filter
bg: Добавяне на нов филтър

en: Editable List
bg: Списък с редактираните файлове

en: Move _Down
bg: На_горе

en: Move _Up
bg: На_долу

en: Move item down
bg: Преместване на елемента нагоре

en: Move item up
bg: Преместване на елемента надолу

en: Name
bg: Име

en: Pattern
bg: Шаблон

en: Remove selected filter
bg: Премахване на избрания филтър

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Save modified files?
bg: Запазване на променените файлове?

en: Some files have been modified.
    Which ones would you like to save?
bg: Някои файлове са променени.
    Кои от тях искате да се запазят?

en: _Discard Changes
bg: _Отмяна на промените

en: _Save Selected
bg: _Запазване на избраните

en: Regular E_xpression
bg: Ре_гулярен израз

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Replace _With
bg: Замяна _с

en: Who_le word
bg: _Цели думи

en: _Match Case
bg: Зачитане на главни/_малки

en: _Next
bg: _Следващо

en: _Previous
bg: _Предишно

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Search for
bg: _Търсене за:

en: Choose Files
bg: Избор на файлове

en: Copyright &#xA9; 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright &#xA9; 2009-2011 Kai Willadsen
bg: Авторски права © 2002-2009 Stephen Kennedy
    Авторски права © 2009-2011 Kai Willadsen

en: Directory
bg: Папка

note: Refers to version of the file being compared
en: Mine
bg: Мои

note: Refers to version of the file being compared
en: Original
bg: Първоначални

note: Refers to version of the file being compared
en: Other
bg: Чужди

en: Select VC Directory
bg: Избор на папка с контрол на версиите

en: _Directory Comparison
bg: Сравняване на _папки

en: _File Comparison
bg: Сравняване на _файлове

en: _Three Way Compare
bg: _Тройно сравняване

en: _Version Control Browser
bg: Навигация при контрола на _версиите

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в междинния буфер

en: Create Patch
bg: Създаване на кръпка

en: Create a patch
bg: Създаване на кръпка

en: Left and middle panes
bg: Левият и средният подпрозорци

en: Middle and right panes
bg: Средният и десният подпрозорци

en: Use differences between:
bg: Да се ползват разликите между:

en: _Reverse patch direction
bg: _Обръщане на посоката на кръпката

en: Display
bg: Визуализация

en: Do not _split words over two lines
bg: _Думите да не се пренасят

en: Edito_r command:
bg: _Команда на редактора:

en: Editor
bg: Редактор

en: Enable text _wrapping
bg: _Пренасяне на текста

en: Encoding
bg: Кодиране

en: External editor
bg: Външен редактор

en: File Filters
bg: Филтър за файлове

en: Font
bg: Шрифт

en: Ignore changes which insert or delete blank lines
bg: Игнориране на промени в броя и положението на празните редове

en: Ignore symbolic links
bg: Игнориране на символните връзки

en: Loading
bg: Зареждане

en: Meld Preferences
bg: Настройки на Meld

en: Show _line numbers
bg: Показване на _номерата на редовете

en: Show w_hitespace
bg: Показване на _празните знаци

en: Text Filters
bg: Филтри за текст

en: Use _default system editor
bg: Използване на стандартния _редактор на GNOME

en: Use s_yntax highlighting
bg: Използване на _оцветяване на синтаксиса

en: When loading, try these codecs in order. (e.g. utf8, iso8859)
bg: При зареждане на файл, да се пробват кодиранията в тази последователност (напр.: utf8, iso8859)

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
bg: При сравняване на папки някои файлове и директории може да се пренебрегват. Всеки ред е списък от шаблони на обвивката, разделени с интервали.

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
bg: При сравняване на файлове някои промени може да се пренебрегват. Всеки шаблон тук е регулярен израз в езика Питон, който заменя всеки напасващ текст с празен низ, преди да се извърши сравняването. Ако изразът съдържа групи, само групите се заменят. Обърнете се към ръководството за повече подробности.

en: _Editor font:
bg: _Шрифт на редактора:

en: _Insert spaces instead of tabs
bg: _Шпации вместо табулатори

en: _Tab width:
bg: Ширина на _табулатора:

en: _Use the system fixed width font
bg: Използване на _системния шрифт с фиксирана ширина

en: Commit Files
bg: Файлове за подаване

en: Log Message
bg: Съобщение в дневника

en: Previous Logs
bg: Предишни съобщения

en: VC Log
bg: Дневник на хранилището

en: _Compare
bg: _Сравняване

en: Compare selected
bg: Сравняване на избраното

en: Copy _Left
bg: Копиране на_ляво

en: Copy to left
bg: Копиране наляво

en: Copy _Right
bg: Копиране на_дясно

en: Copy to right
bg: Копиране надясно

en: Delete selected
bg: Изтриване на избраното

en: Hide
bg: Скриване

en: Hide selected
bg: Скриване на избраното

en: Case
bg: Регистър

en: Ignore case of entries
bg: Регистърът на избраното да е без значение

en: Same
bg: Еднакви

en: Show identical
bg: Показване на еднаквите

en: New
bg: Нови

en: Show new
bg: Показване на новите

en: Modified
bg: Променени

en: Show modified
bg: Показване на променените

en: Filters
bg: Филтри

en: Set active filters
bg: Задаване на активни филтри

en: Hide %s
bg: Скриване на %s

en: [%s] Scanning %s
bg: [%s] Проверка на %s

en: [%s] Done
bg: [%s] Готово

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
bg: При обхождането на тази папка възникнаха множество грешки

en: Files with invalid encodings found
bg: Открити са файлове с неправилно кодиране

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
bg: Някои файлове са в друго кодиране. Имената им са:

en: Files hidden by case insensitive comparison
bg: Сравнението без разлика главни/малки крие файлове

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
bg: Извършвате сравняване без отчитане на регистъра на буквите върху файлова система, която отчита регистъра на буквите. Следните файлове не се виждат:
    %s

en: '%s' hidden by '%s'
bg: „%s“ е скрит от „%s“

en: Hi_de
bg: _Скриване

en: '%s' exists.
    Overwrite?
bg: „%s“ съществува.
    Да се презапише?

en: Error copying '%s' to '%s'
    
    %s.
bg: Грешка при копиране на „%s“ в „%s“
    
    %s.

en: '%s' is a directory.
    Remove recursively?
bg: „%s“ е папка.
    Да се изтрие ли рекурсивно?

en: Error removing %s
    
    %s.
bg: Грешка при изтриването на %s
    
    %s.

en: %i second | %i seconds
bg[0]: %i секунда
bg[1]: %i секунди

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

en: %i day | %i days
bg[0]: %i ден
bg[1]: %i дена

en: %i week | %i weeks
bg[0]: %i седмица
bg[1]: %i седмици

en: %i month | %i months
bg[0]: %i месец
bg[1]: %i месеца

en: %i year | %i years
bg[0]: %i година
bg[1]: %i години

en: Format as patch...
bg: Форматиране на кръпка…

en: Create a patch using differences between files
bg: Създаване на кръпка на база разликите между файловете

en: Previous conflict
bg: Предишен конфликт

en: Go to the previous conflict
bg: Към предишния конфликт

en: Next conflict
bg: Следващ конфликт

en: Go to the next conflict
bg: Към следващия конфликт

en: Push to left
bg: Наляво

en: Push current change to the left
bg: Повтаряне на текущата промяна наляво

en: Push to right
bg: Надясно

en: Push current change to the right
bg: Повтаряне на текущата промяна надясно

note: FIXME: using LAST and FIRST is terrible and unreliable icon abuse
en: Pull from left
bg: От ляво

en: Pull change from the left
bg: Повтаряне на текущата промяна отляво

en: Pull from right
bg: От дясно

en: Pull change from the right
bg: Повтаряне на текущата промяна отдясно

en: Copy above left
bg: Отгоре отляво

en: Copy change above the left chunk
bg: Повтаряне на промяната над лявото парче код

en: Copy below left
bg: Отдолу отляво

en: Copy change below the left chunk
bg: Повтаряне на промяната под лявото парче код

en: Copy above right
bg: Отгоре отдясно

en: Copy change above the right chunk
bg: Повтаряне на промяната над дясното парче код

en: Copy below right
bg: Отдолу отдясно

en: Copy change below the right chunk
bg: Повтаряне на промяната под дясното парче код

en: Delete
bg: Заличаване

en: Delete change
bg: Заличаване на промяната

en: Merge all changes from left
bg: Сливане на всички промени от ляво

en: Merge all non-conflicting changes from the left
bg: Сливане на промените от ляво, непредизвикващи конфликт

en: Merge all changes from right
bg: Сливане на всички промени от дясно

en: Merge all non-conflicting changes from the right
bg: Сливане на промените от дясно, непредизвикващи конфликт

en: Merge all non-conflicting
bg: Сливане на всички промени

en: Merge all non-conflicting changes from left and right panes
bg: Сливане на всички промени от ляво и от дясно, непредизвикващи конфликт

en: Cycle through documents
bg: Преминаване през документите

en: Move keyboard focus to the next document in this comparison
bg: Прехвърляне на фокуса на клавиатурата към следващия документ в сравнението

en: Lock scrolling
bg: Съвместно придвижване

en: Lock scrolling of all panes
bg: Всички панели да се придвижват съвместно

note: Abbreviations for insert and overwrite that fit in the status bar
en: INS
bg: ВМК

en: OVR
bg: ЗАМ

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln %i, Col %i
bg: Ред %i, Кол. %i

en: Filter '%s' changed the number of lines in the file. Comparison will be incorrect. See the user manual for more details.
bg: Филтърът „%s“ промени броя на редовете във файла. Сравняването няма да бъде коректно. Обърнете се към ръководството за повече информация.

note: TRANSLATORS: this is the name of a new file which has not yet been saved
en: <unnamed>
bg: <ненаименован>

en: [%s] Set num panes
bg: [%s] Задаване на броя панели

en: [%s] Opening files
bg: [%s] Отваряне на файлове

en: Could not read file
bg: Файлът не може да бъде прочетен

en: [%s] Reading files
bg: [%s] Прочитане на файлове

en: %s appears to be a binary file.
bg: %s прилича на двоичен файл.

en: %s is not in encodings: %s
bg: %s не е в кодирането: %s

en: [%s] Computing differences
bg: [%s] Изчисляване на разликите

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
bg: Използват се филтри за текста. Те може да скриват разлики между текстовете. Искате ли да сравните файловете без използване на филтри?

en: Files are identical
bg: Файловете са еднакви

en: Show without filters
bg: Показване без филтри

en: "%s" exists!
    Overwrite?
bg: „%s“ съществува.
    Да се презапише?

en: Error writing to %s
    
    %s.
bg: Грешка при запис в %s
    
    %s.

en: Choose a name for buffer %i.
bg: Избор на име за буфера %i.

en: This file '%s' contains a mixture of line endings.
    
    Which format would you like to use?
bg: Комбинациите за край на ред във файла „%s“ са различни.
    
    Кой вариант искате да се ползва?

en: '%s' contains characters not encodable with '%s'
    Would you like to save as UTF-8?
bg: „%s“ съдържа знаци, които не могат да се кодират чрез „%s“
    Желаете ли да се запише в „UTF-8“?

en: Reloading will discard changes in:
    %s
    
    You cannot undo this operation.
bg: Презареждането ще препокрие промените в:
    %s
    
    Няма да можете да отмените тази операция.

en: [%s] Merging files
bg: [%s] Сливане на файлове

en: wrong number of arguments supplied to --diff
bg: грешен брой аргументи подадени на опцията „--diff“

en: Start with an empty window
bg: Стартиране с празен прозорец

en: file
bg: файл

en: dir
bg: папка

en: Start a version control comparison
bg: Ново сравнение спрямо системата за версии

en: Start a 2- or 3-way file comparison
bg: Ново сравнение на 2 или 3 файла

en: Start a 2- or 3-way directory comparison
bg: Ново сравнение на 2 или 3 папки

en: Start a comparison between file and dir/file
bg: Ново сравнение на файл и папка/файл

en: Meld is a file and directory comparison tool.
bg: Meld е инструмент за сравняване на файлове и папки.

en: Set label to use instead of file name
bg: Задаване на етикет, който да се ползва вместо име на файл

en: Automatically compare all differing files on startup
bg: При стартиране автоматично да се сравняват всички различаващи се файлове

en: Ignored for compatibility
bg: Игнорира се за съвместимост

en: Set the target file for saving a merge result
bg: Задаване къде да се запише резултатът от сливането

en: Creates a diff tab for up to 3 supplied files or directories.
bg: Създаване на подпрозорец за сравнение на 3 подадени цели.

en: too many arguments (wanted 0-4, got %d)
bg: прекалено много аргументи (позволени са 0÷4, а не %d)

en: can't compare more than three directories
bg: невъзможно е да се сравняват повече от три папка

en: untitled
bg: безименен

en: _File
bg: _Файл

en: _New...
bg: _Ново…

en: Start a new comparison
bg: Ново сравнение

en: Save the current file
bg: Запазване на текущия файл

en: Close the current file
bg: Затваряне на текущия файл

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Undo the last action
bg: Отмяна на последното действие

en: Redo the last undone action
bg: Повтаряне на последното отменено действие

en: Cut the selection
bg: Отрязване на избраното

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне на междинния буфер

en: Search for text
bg: Търсене на текст

en: Find Ne_xt
bg: _Следваща поява

en: Search forwards for the same text
bg: Търсене напред за същия текст

en: Find _Previous
bg: _Предишна поява

en: Search backwards for the same text
bg: Търсене назад за същия текст

en: Find and replace text
bg: Търсене и замяна на текст

en: Prefere_nces
bg: _Настройки

en: Configure the application
bg: Настройки на програмата

en: _Changes
bg: _Разлики

en: Next change
bg: Следваща разлика

en: Go to the next change
bg: Към следващата разлика

en: Previous change
bg: Предишна разлика

en: Go to the previous change
bg: Към предишната разлика

en: Open externally
bg: Отваряне с външна програма

en: Open selected file or directory in the default external application
bg: Отваряне на избраната папка или файл в стандартната външна програма

en: _View
bg: _Изглед

en: File status
bg: Състояние на файла

en: Version status
bg: Състояние на версията

en: File filters
bg: Филтри за файлове

en: Stop the current action
bg: Спиране на текущото действие

en: Refresh the view
bg: Обновяване на изгледа

en: Reload
bg: Презареждане

en: Reload the comparison
bg: Презареждане на сравнението

en: _Tabs
bg: _Подпрозорци

en: _Previous Tab
bg: _Предишeн подпрозорец

en: Activate previous tab
bg: Фокусиране на предишния подпрозорец

en: _Next Tab
bg: _Следващ подпрозорец

en: Activate next tab
bg: Фокусиране на следващия подпрозорец

en: Move Tab _Left
bg: Преместване на_ляво

en: Move current tab to left
bg: Преместване на текущия прозорец наляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване на_дясно

en: Move current tab to right
bg: Преместване на текущия прозорец надясно

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: Open the Meld manual
bg: Отваряне на ръководството на Meld

en: Report _Bug
bg: _Докладване на грешка

en: Report a bug in Meld
bg: Докладване на грешка в Meld

en: About this program
bg: Информация за тази програма

en: Full Screen
bg: На цял екран

en: View the comparison in full screen
bg: Извеждане на сравнението на цял екран

en: _Toolbar
bg: Лента с _инструменти

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване или скриване на лентата с инструменти

en: _Statusbar
bg: _Лента за състояние

en: Show or hide the statusbar
bg: Показване или скриване на лентата за състояние

en: Switch to this tab
bg: Фокусиране на този подпрозорец

note: exit at first non found directory + file
en: Cannot compare a mixture of files and directories.
bg: Невъзможно е да се сравняват файлове с папки.

note: no common path. empty names get changed to "[None]"
en: [None]
bg: [Липсва]

en: Save Patch As...
bg: Запазване на кръпката като…

en: label
bg: етикет

en: pattern
bg: шаблон

en: Only available if you have gnome-python-desktop installed
bg: Включва се, само ако gnome-python-desktop е инсталиран

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Backups	1	#*# .#* ~* *~ *.{orig,bak,swp}
bg: Резервни копия	1	#*# .#* ~* *~ *.{orig,bak,swp}

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: OS-specific metadata	0	.DS_Store ._* .Spotlight-V100 .Trashes Thumbs.db Desktop.ini
bg: Метаданни на ОС	0	.DS_Store ._* .Spotlight-V100 .Trashes Thumbs.db Desktop.ini

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Version Control	1	%s
bg: Контрол на версиите	1	%s

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Binaries	1	*.{pyc,a,obj,o,so,la,lib,dll}
bg: Двоични файлове	1	*.{pyc,a,obj,o,so,la,lib,dll}

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Media	0	*.{jpg,gif,png,wav,mp3,ogg,xcf,xpm}
bg: Мултимедия	0	*.{jpg,gif,png,wav,mp3,ogg,xcf,xpm}

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: CVS keywords	0	\$\w+(:[^\n$]+)?\$
bg: Ключови думи на CVS	0	\$\w+(:[^\n$]+)?\$

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: C++ comment	0	//.*
bg: Коментар на C++	0	//.*

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: C comment	0	/\*.*?\*/
bg: Коментар на C	0	/\*.*?\*/

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: All whitespace	0	[ \t\r\f\v]*
bg: Всички празни знаци	0	[ \t\r\f\v]*

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Leading whitespace	0	^[ \t\r\f\v]*
bg: Празни знаци в началото на реда	0	^[ \t\r\f\v]*

note: TRANSLATORS: translate this string ONLY to the first "\t", leave it and the following parts intact
en: Script comment	0	#.*
bg: Коментар в скрипт	0	#.*

en: Co_mmit
bg: По_даване

en: Commit
bg: Подаване

en: _Update
bg: _Обновяване

en: Update
bg: Обновяване

en: Add to VC
bg: Добавяне към контрола

en: Add _Binary
bg: Добавяне на д_воичен

en: Add binary to VC
bg: Двоично добавяне към контрола

en: Remove from VC
bg: Премахване от контрол

en: _Resolved
bg: _Разрешен

en: Mark as resolved for VC
bg: Отбелязване като разрешен спрямо контрола на версиите

en: Revert to original
bg: Връщане към оригинала

en: Delete locally
bg: Локално изтриване

en: _Flatten
bg: _Без йерархия

en: Flatten directories
bg: Представяне на папките като една

en: _Modified
bg: _Променени

en: _Normal
bg: _Нормални

en: Show normal
bg: Показване на нормалните

en: Non _VC
bg: Извън _контрол

en: Show unversioned files
bg: Показване на неконтролираните файлове

en: Ignored
bg: Игнорирани

en: Show ignored files
bg: Показване на игнорираните файлове

en: Location
bg: Местоположение

en: Status
bg: Състояние

en: Rev
bg: Ревизия

en: Tag
bg: Етикет

en: Options
bg: Настройки

en: Choose one Version Control
bg: Избор на контрол на версиите

en: Only one Version Control in this directory
bg: Само един вид контрол на версиите в тази папка

note: TRANSLATORS: this is an error message when a version control application isn't installed or can't be found
en: %s Not Installed
bg: %s не е инсталиран

note: TRANSLATORS: this is an error message when a version controlled repository is invalid or corrupted
en: Invalid Repository
bg: Счупено хранилище

en: (Empty)
bg: (Празен)

en: [%s] Fetching differences
bg: [%s] Извличане на разликите

en: [%s] Applying patch
bg: [%s] Прилагане на кръпка

en: Select some files first.
bg: Първо изберете файлове.

en: 
                        Invoking 'patch' failed.
                        
                        Maybe you don't have 'GNU patch' installed,
                        or you use an untested version of %s.
                        
                        Please send email bug report to:
                        meld-list@gnome.org
                        
                        Containing the following information:
                        
                        - meld version: '%s'
                        - source control software type: '%s'
                        - source control software version: 'X.Y.Z'
                        - the output of '%s somefile.txt'
                        - patch command: '%s'
                        (no need to actually run it, just provide
                        the command line) 
                        
                        Replace 'X.Y.Z' by the actual version for the
                        source control software you use.
bg: 
                        Неуспешно стартиране на програмата „patch“.
                        
                        Възможно е програмата  „GNU patch“ да не е
                        инсталирана или версията при вас на %s да
                        не е тествана.
                        
                        Моля, изпратете доклад за грешка до:
                        meld-list@gnome.org
                        
                        Включете следната информация:
                        
                        - версия на meld: „%s“
                        - вид на контрола на версиите: „%s“
                        - версия на контрола на версиите: „X.Y.Z“
                        - резултатът от „%s файл.txt“
                        - команда за кръпки: „%s“
                        (няма нужда да изпълнявате горната команда,
                        просто включете в доклада самата команда)
                        
                        Заменете „X.Y.Z“ с версията на софтуера за
                        контрол на версиите, който ползвате.

en: Regular expression error
    '%s'
bg: Грешка в регулярния израз:
    „%s“

en: _Browse...
bg: _Избор…

en: Path
bg: Път

en: Path to file
bg: Път към файла

en: Pop up a file selector to choose a file
bg: Отваряне на прозорец за избор на файл

en: Select directory
bg: Избор на папка

en: Select file
bg: Избор на файл

en: Close tab
bg: Затваряне на подпрозореца

note: These are the possible states of files. Be sure to get the colons correct.
en: Ignored:Unversioned:::Error::Newly added:Modified:Conflict:Removed:Missing
bg: Игнориран:Неконтролиран:::Грешка::Новодобавен:Променен:В конфликт:Изтрит:Липсващ

en: Error converting to a regular expression
    The pattern was '%s'
    The error was '%s'
bg: Грешка при преобразуване към регулярен израз
    Изразът е: „%s“
    Грешката е: „%s“
