meld - en to ca translation catalogue (485 entries)

en: Diff Viewer
ca: Visualitzador de diferències

en: Compare and merge your files
ca: Compareu i fusioneu fitxers

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diff;merge;
ca: diff;fusió;

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
ca: El Meld és una eina visual per a veure diferències i fer fusions pensat per a desenvolupadors. El Meld us permet comparar fitxers, directoris i projectes amb control de versions. Ofereix comparacions entre dos i tres fitxers i/o directoris, a més a més de visualitzar molts sistemes de control de versió incloent Git, Mercurial, Bazaar i Subversion.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
ca: El Meld us ajuda a revisar els canvis de codi, entendre els pedaços, i fer que els enormes conflictes quan es fusionen fitxers siguin menys difícils de solucionar.

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Meld comparison description
ca: Descripció de la comparació del Meld

en: Default window width
ca: Mida per defecte de la finestra

en: Default window height
ca: Mida per defecte de la finestra

en: Default window maximised state
ca: Estat maximitzat per defecte de la finestra

en: Default window fullscreen state
ca: Estat predeterminat de la finestra a pantalla completa

en: Prefer application-wide dark theme
ca: Prefereix el tema fosc per a tota l'aplicació

en: If true, the GTK dark theme variant will be used, if available. Note that this is separate from the syntax highlighting scheme.
ca: Si és cert, s'utilitzarà la variant del tema fosc GTK, si està disponible. Tingueu en compte que això és independent de l'esquema de ressaltat de sintaxi.

en: Additional automatically detected text encodings
ca: Codificacions de text addicionals detectades automàticament

en: Meld will use these text encodings to try to decode loaded text files before trying any other encodings. In addition to the encodings in this list, UTF-8 and the current locale-default encoding will always be used; other encodings may also be tried, depending on the user’s locale.
ca: Meld utilitzarà aquestes codificacions de text per a intentar descodificar els fitxers de text carregats abans de provar qualsevol altra codificació. A més de les codificacions d'aquesta llista, sempre s'utilitzaran UTF-8 i la codificació actual per defecte de la configuració regional; també es poden provar altres codificacions, depenent de la configuració regional de l'usuari.

en: Width of an indentation step
ca: Amplada d'un pas de sagnat

en: The number of spaces to use for a single indent step
ca: Nombre d'espais que s'utilitzaran per a cada sagnat

en: Whether to indent using spaces or tabs
ca: Si per a fer el sagnat s'utilitzen espais o tabulacions

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
ca: Si és «True» (cert), qualsevol sagnat utilitzarà espais en comptes de tabulacions.

en: Show line numbers
ca: Mostra el número de línia

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
ca: Si és «True» (cert), el número de línia es mostrarà quan es comparin fitxers.

en: Highlight syntax
ca: Ressaltat de sintaxi

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld’s own color highlighting, this is off by default.
ca: Si s'ha de ressaltar la sintaxi en les comparacions. A causa del ressaltat del color de Meld, això està desactivat per defecte.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
ca: L'esquema de color que s'ha d'utilitzar per al ressaltat de sintaxi

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
ca: L'utilitza la GtkSourceView per a decidir quins colors utilitzar per al ressaltat de sintaxi

en: Draw whitespace
ca: Dibuixa els espais en blanc

en: If true, whitespace characters will be drawn in comparisons even if they are not in a changed area.
ca: Si és cert, els caràcters d'espai en blanc es dibuixaran en comparació fins i tot si no estan en una àrea canviada.

en: Wrap mode
ca: Mode d'ajust

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
ca: Quan es comparen fitxers les línies s'ajustaran automàticament d'acord amb aquest paràmetre: «none» (cap ajustament), «char» (en qualsevol caràcter) o «word» (només a final de paraula).

en: Highlight current line
ca: Ressalta la línia actual

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
ca: Si és «True» (cert), la línia que contingui el cursor es ressaltarà en comparacions entre fitxers.

en: Use the system default monospace font
ca: Utilitza la lletra monoespaiada per defecte del sistema

en: If false, custom-font will be used instead of the system monospace font.
ca: Si és fals, s'utilitzarà un tipus de lletra personalitzat en lloc del tipus de lletra monoespai del sistema.

en: Custom font
ca: Tipus de lletra personalitzat

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
ca: El tipus de lletra personalitzat que s'utilitzarà, definit com una cadena i d'acord amb la descripció de tipus de lletra de la Pango.

en: Show overview source map
ca: Mostra la vista general del mapa d'origen

en: If true, file comparisons will have paired source maps for compared files.
ca: Si és «true» (cert), les comparacions de fitxers tindran mapes d'origen emparellats per als fitxers comparats.

en: Style of overview map
ca: Estil del mapa general

en: Style options for how the overview map is displayed.
ca: Opcions d'estil per a com es mostra el mapa general.

en: Ignore blank lines when comparing files
ca: Ignora les línies en blanc quan es comparin fitxers

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
ca: Si és «True» (cert), no es tindran en compte les línies en blanc quan es ressaltin els canvis entre fitxers.

en: Use the system default editor
ca: Utilitza l'editor per defecte del sistema

en: If false, custom-editor-command will be used instead of the system editor when opening files externally.
ca: Si és fals, s'utilitzarà l'editor personalitzat definit en comptes de l'editor del sistema quan s'obrin els fitxers externament.

en: The custom editor launch command
ca: Ordre per a iniciar l'editor personalitzat

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
ca: L'ordre utilitzada per a iniciar l'editor personalitzat. Es poden utilitzar algunes variables: de moment es pot utilitzar «{file}» (nom del fitxer) i «{line}» (número de línia).

en: Columns to display
ca: Columnes a mostrar

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
ca: Llista dels noms de columnes en la comparació de carpetes i si aquestes es mostraran.

en: Ignore symbolic links
ca: Ignora els enllaços simbòlics

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
ca: Si és «True» (cert), les comparacions de carpetes no seguiran els enllaços simbòlics en recórrer l'arbre de carpetes.

en: Use shallow comparison
ca: Utilitza comparació superficial

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
ca: Si és «True» (cert), les comparacions de carpetes compararan fitxers basant-se només en la mida i el temps de modificació. De manera que dos fitxers es consideraran idèntics si aquests dos paràmetres concorden i diferents en cas contrari.

en: File timestamp resolution
ca: Resolució de la marca de temps del fitxer

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they’re considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
ca: Quan es compara basant-se en mtime, aquesta és la diferència mínima en nanosegons entre dos fitxers abans que es consideri que tenen diferents mtime. Això és útil quan es comparen fitxers entre sistemes de fitxers amb una resolució de marca horària diferent.

en: Apply text filters during folder comparisons
ca: Aplica els filtres de text durant les comparacions de carpetes

en: If true, folder comparisons that compare file contents also apply active text filters and the blank line trimming option, and ignore newline differences.
ca: Si és «true» (cert), les comparacions de carpetes que comparen el contingut dels fitxers també apliquen els filtres de text actius i l'opció de retallar línies en blanc, i ignoren les diferències de la línia nova.

en: File status filters
ca: Filtres basats en l'estat del fitxer

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
ca: Llista dels estats utilitzats per a filtrar els fitxers visibles en la comparació de carpetes.

en: Show the version control console output
ca: Mostra la sortida de consola del control de versions

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
ca: Si és «True» (cert), es mostrarà una secció de la sortida de la consola en les visualitzacions del control de versions, al mateix temps també es mostrarà les ordres que s'executen per les operacions de control de versions.

en: Version control pane position
ca: Posició de la subfinestra del control de versions

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
ca: Aquesta és l'alçada de l'arbre principal del control de versions quan es mostra la subfinestra de consola.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
ca: Mostra la comparació de versions com a esquerra-local/dreta-remot

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
ca: Si és «True» (cert), les comparacions de control de versió utilitzaran l'esquema «esquerra com a local, dreta com a remot» per a mostrar els fitxers a les subfinestres. En cas contrari, s'utilitzarà l'esquema «esquerra és de l'altre», «dreta és el meu».

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
ca: Ordre dels fitxers en una comparació de fusió de control de versions entre tres fitxers

en: Choices for file order are remote/merged/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
ca: Les opcions per a l'ordre dels fitxers són remot/fusionat/local i local/fusionat/remot. Aquesta preferència només afecta les comparacions de tres vies llançades des de la vista de control de versions, per la qual cosa s'utilitza únicament per a la fusió/resolució de conflictes dins de Meld.

en: Show margin in commit message editor
ca: Mostra el marge en l'editor de missatges de publicació

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
ca: Si és «True» (cert), es mostra una guia per a indicar en quina columna es troba el marge en l'editor de missatges de publicació del control de versions.

en: Margin column in commit message editor
ca: La columna del marge en l'editor de missatges de publicació

en: The column at which to show the margin in the version control commit message editor.
ca: La columna on mostrar el marge a l'editor de missatges de publicació de control de versions.

en: Automatically hard-wrap commit messages
ca: Força l'ajust automàtic de línia en missatges de publicació

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the commit margin before commit.
ca: Si és «true» (cert), l'editor de missatges de publicació de control de versions s'ajustarà (és a dir, inserirà salts de línia) al marge de la comissió abans de la publicació.

en: Version control status filters
ca: Filtres basats en l'estat del control de versió

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
ca: Llista dels estats utilitzats per a filtrar els fitxers visibles en la comparació del control de versions.

en: Filename-based filters
ca: Filtres basats en el nom de fitxer

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
ca: Llista de filtres predefinits basats en nom de fitxers, que si estan actius, faran que els fitxers que concordin no s'utilitzin en una comparació de carpetes.

en: Text-based filters
ca: Filtres basats en text

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won’t contribute to the comparison itself.
ca: Llista de filtres d'expressions regulars predefinides que, si estan actius, eliminaran el text de ser utilitzat en una comparació de fitxers. El text encara es mostrarà, però no contribuirà a la comparació.

en: Classic (Meld)
ca: Clàssic (Meld)

en: Base color scheme for Meld highlighting
ca: Esquema de color base per al ressaltat del Meld

en: Meld dark scheme
ca: Esquema fosc Meld

en: Dark color scheme for Meld highlighting
ca: Esquema de color fosc per al ressaltat del Meld

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
ca: Comparació nova

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
ca: Tanca una comparació

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
ca: Surt del Meld

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
ca: Atura l'acció actual

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
ca: Actualitza la comparació

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Panes
ca: Subfinestres

[ctx: shortcut window]
en: Previous comparison pane
ca: Subfinestra de comparació anterior

[ctx: shortcut window]
en: Next comparison pane
ca: Subfinestra de comparació següent

[ctx: shortcut window]
en: Changes
ca: Canvis

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous change
ca: Ves al canvi anterior

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
ca: Ves al canvi següent

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ca: Pestanyes

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
ca: Ves a la pestanya anterior

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
ca: Ves a la pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
ca: Canvia a la pestanya

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
ca: Mou la pestanya a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
ca: Mou la pestanya a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ca: Edició

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: shortcut window]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
ca: Cerca el següent

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
ca: Cerca l'anterior

[ctx: shortcut window]
en: Replace
ca: Reemplaça

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
ca: Comparació de fitxers

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
ca: Desa el fitxer actual

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
ca: Desa el fitxer actual al camí nou

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
ca: Desa tots els fitxers en comparació

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
ca: Conflicte anterior

[ctx: shortcut window]
en: Next conflict
ca: Conflicte següent

[ctx: shortcut window]
en: Push change to left
ca: Mou el canvi a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Push change to right
ca: Mou el canvi a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from left
ca: Porta el canvi de l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from right
ca: Porta el canvi de la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above left
ca: Copia el canvi a sobre de l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below left
ca: Copia el canvi a sota de l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above right
ca: Copia el canvi a sobre de la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below right
ca: Copia el canvi a sota de la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
ca: Suprimeix el canvi

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
ca: Comparació de carpetes

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
ca: Copia a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
ca: Copia a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Version control comparison
ca: Comparació de control de versions

[ctx: shortcut window]
en: Commit to version control
ca: Publica al control de versions

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide console output
ca: Mostra/oculta la sortida de la consola

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Stop
ca: Atura

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Save As…
ca: Anomena i desa…

en: Save A_ll
ca: Desa-ho _tot

en: Revert files…
ca: Reverteix els fitxers...

en: Open Externally
ca: Obre externament

en: _Find…
ca: _Cerca…

en: _Replace…
ca: _Reemplaça…

en: View
ca: Visualitza

en: Overview Map
ca: Mapa de visió general

en: Version control console
ca: Consola de control de versions

en: Lock scrolling
ca: Bloqueja el desplaçament

en: Comparison
ca: Comparació

en: Merge All from Left
ca: Fusiona-ho tot a partir de l'esquerra

en: Merge All from Right
ca: Fusiona-ho tot a partir de la dreta

en: Merge All
ca: Fusiona-ho tot

en: Add Synchronization Point
ca: Afegeix un punt de sincronització

en: Clear Synchronization Points
ca: Neteja els punts de sincronització

en: Format as Patch…
ca: Formata com a pedaç…

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Meld
ca: _Quant al Meld

en: File status
ca: Estat del fitxer

en: Same
ca: Iguals

en: New
ca: Nou

en: Modified
ca: Modificat

en: Ignore filename case
ca: Ignora les majúscules i minúscules del nom de fitxer

en: Normalize Unicode paths
ca: Normalitza els camins Unicode

en: Unversioned
ca: Sense versió

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Flatten folders
ca: Aplana les carpetes

en: Start a new comparison
ca: Inicia una comparació nova

en: Open a recent comparison
ca: Obre una comparació recent

en: Go to the previous change
ca: Ves al canvi anterior

en: Go to the next change
ca: Ves al canvi següent

en: Go to the previous conflict
ca: Ves al conflicte anterior

en: Go to the next conflict
ca: Ves al conflicte següent

en: Version Filters
ca: Filtres de versió

en: File Filters
ca: Filtres de fitxer

en: Text Filters
ca: Filtres de text

en: Active
ca: Actiu

en: Column Name
ca: Nom de la columna

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: Move item up
ca: Mou l'element cap amunt

en: Move _Up
ca: Mou am_unt

en: Move item down
ca: Mou l'element cap avall

en: Move _Down
ca: Mou _avall

en: Commit
ca: Publica («commit»)

en: Commit Files
ca: Publica els fitxers

en: Log Message
ca: Missatge del registre

en: Previous logs:
ca: Registres anteriors:

en: Co_mmit
ca: Confir_ma els canvis

en: Copy to left
ca: Copia a l'esquerra

en: Copy to right
ca: Copia a la dreta

en: Delete selected
ca: Suprimeix el text seleccionat

en: _Compare selected files
ca: _Compara els fitxers seleccionats

en: _Mark selected file
ca: _Marca el fitxer seleccionat

en: Compare _with marked file
ca: _Compara amb el fitxer marcat

en: Copy to _left
ca: C_opia a l'esquerra

en: Copy to _right
ca: _Copia a la dreta

en: _Delete selected
ca: _Suprimeix els seleccionats

en: Collapse Recursively
ca: Col·lapsa recursivament

en: Expand Recursively
ca: Expandeix recursivament

en: _Open Externally
ca: _Obre externament

en: _Copy File Paths
ca: _Copia els camins del fitxer

en: Select folder to open in this pane
ca: Selecciona la carpeta a obrir en aquesta subfinestra

en: Folder 1
ca: Carpeta 1

en: Folder 2
ca: Carpeta 2

en: Folder 3
ca: Carpeta 3

en: Search text encoding…
ca: Cerca la codificació de text…

en: Push current change to the left
ca: Mou el canvi actual cap a l'esquerra

en: Push current change to the right
ca: Mou el canvi actual cap a la dreta

en: Copy chunks
ca: Copia els trossos

en: Delete change
ca: Elimina el canvi

en: Copy change above the left chunk
ca: Copia el canvi per sobre del tros de l'esquerre

en: Copy change below the left chunk
ca: Copia el canvi per sota del tros de l'esquerre

en: Copy change above the right chunk
ca: Copia el canvi per sobre del tros de la dreta

en: Copy change below the right chunk
ca: Copia el canvi per sota del tros de la dreta

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

en: Cu_t
ca: R_etalla

en: _Copy
ca: C_opia

en: _Paste
ca: E_nganxa

en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

en: Copy Full Path
ca: Copia el camí complet

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
ca: No es pot escriure al fitxer. Feu clic aquí per a desbloquejar el fitxer i fer-hi canvis, però l'haureu de desar en un altre fitxer nou.

en: Save file in this pane
ca: Desa el fitxer en aquesta subfinestra

en: Open file in this pane
ca: Obre el fitxer en aquesta subfinestra

en: File 3
ca: Fitxer 3

en: File 2
ca: Fitxer 2

en: File 1
ca: Fitxer 1

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
ca: Nom

en: Pattern
ca: Patró

en: Add new filter
ca: Afegeix un filtre nou

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Remove selected filter
ca: Suprimeix el filtre seleccionat

en: _Match case
ca: Distingeix entre _majúscules i minúscules

en: Who_le word
ca: Paraula _sencera

en: Regular e_xpression
ca: E_xpressió regular

en: Wrapped
ca: Ajustat

en: Replace _All
ca: Reemplaça-ho _tot

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Switch between Find and Find-and-Replace
ca: Canvia entre Cerca i Cerca i substitueix

en: Search highlight mode…
ca: Cerca en mode ressaltat…

en: New comparison
ca: Comparació nova

en: File
ca: Fitxer

en: Folder
ca: Carpeta

en: Version control
ca: Control de versions

en: _3-way comparison
ca: Comparació a _3 bandes

en: Select First File
ca: Seleccioneu el primer fitxer

en: Select Second File
ca: Seleccioneu el segon fitxer

en: Select Third File
ca: Seleccioneu el tercer fitxer

en: Select First Folder
ca: Seleccioneu el primer directori

en: Select Second Folder
ca: Seleccioneu el segon directori

en: Select Third Folder
ca: Seleccioneu el tercer directori

en: Select A Version-Controlled Folder
ca: Seleccioneu un directori amb control de versions

en: _Blank comparison
ca: Comparació en _blanc

en: C_ompare
ca: C_ompara

en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

en: Format as Patch
ca: Formata com a pedaç

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Save Patch
ca: Desa el pedaç

en: Use differences between:
ca: Utilitza les diferències entre:

en: Left and middle panes
ca: Subfinestra esquerra i del mig

en: Middle and right panes
ca: Subfinestra del mig i dreta

en: _Reverse patch direction
ca: _Inverteix el sentit del pedaç

en: Path
ca: Camí

en: Copy Path
ca: Copia el camí

en: Open Folder
ca: Obre una carpeta

en: Preferences
ca: Preferències

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: _Use the system fixed width font
ca: _Utilitza el tipus de lletra d'amplada fixa del sistema

en: _Editor font:
ca: Tipus de lletra de l'_editor:

note: TRANSLATORS: This is the status bar label for a group of settings, such as text wrapping, show line numbers, whitespace, etc.
en: Display
ca: Visualització

en: _Tab width:
ca: Amplada de la _tabulació:

en: _Insert spaces instead of tabs
ca: _Insereix espais en comptes de tabulacions

en: Enable text _wrapping
ca: Activa l'a_justament del text

en: Do not _split words over two lines
ca: No _divideixis les paraules en dues línies

en: Highlight _current line
ca: Ressalta la _línia actual

en: Show _line numbers
ca: Mostra els números de _línia

en: Show w_hitespace
ca: Mostra els espais en _blanc

en: Prefer dark theme
ca: Prefereix l'esquema fosc

en: Use s_yntax highlighting
ca: Utilitza el ressaltat de s_intaxi

en: Syntax highlighting color scheme:
ca: Esquema de color pel ressaltat de sintaxi:

en: Code Overview
ca: Resum del codi

en: Show overview map
ca: Mostra el mapa general

en: Overview map style:
ca: Estil del mapa de visió general:

en: External Editor
ca: Editor extern

en: Use _default system editor
ca: Utilitza l'editor per _defecte del sistema

en: Edito_r command:
ca: Ordre de l'edito_r:

en: Shallow Comparison
ca: Comparació superficial

en: C_ompare files based only on size and timestamp
ca: C_ompara els fitxers basant-se només en la mida i la marca horària

en: _Timestamp resolution:
ca: Resolució de la _marca horària:

en: Note: enabling text filters may make comparing large files much slower
ca: Nota: habilitar filtres de text pot fer que la comparació de fitxers grans sigui molt més lenta

en: Symbolic Links
ca: Enllaços simbòlics

en: Visible Columns
ca: Columnes visibles

en: Folder Comparisons
ca: Comparació de carpetes

en: Version Comparisons
ca: Comparació de versions

en: _Order when comparing file revisions:
ca: _Ordre quan es comparin les revisions de fitxers:

en: Order when _merging files:
ca: Ordre quan es _fusionin fitxers:

en: Commit Messages
ca: Missatges de publicació

en: Show _right margin at:
ca: Mostra el marge _dret a:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
ca: _Afegeix salts de línia automàticament al marge dret dels missatges de publicació

en: Version Control
ca: Control de versions

en: Filename filters
ca: Filtres de nom de fitxer

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
ca: En realitzar comparacions entre directoris, podeu filtrar fitxers i directoris pel nom. Cada patró és una llista de comodins a l'estil de l'intèrpret d'ordres, separats per espais.

en: Change trimming
ca: Canvia el retallat

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
ca: Retalla les diferències que siguin línies en blanc a l'inici i al final dels canvis

en: Text filters
ca: Filtres de text

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
ca: En realitzar comparacions de fitxers, podeu ignorar alguns tipus de canvis. Cada patró d'aquí és una expressió regular del Python que reemplaçarà amb una cadena buida cada text que hi coincideixi abans que es faci la comparació. Si l'expressió conté grups, només es reemplacen els grups. Vegeu el manual d'usuari per a obtenir-ne més detalls.

en: Left is remote, right is local
ca: Esquerra és remot, dreta és local

en: Left is local, right is remote
ca: Esquerra és local, dreta és remot

en: Simple change map
ca: Mapa de canvi simple

en: Compact source map
ca: Mapa d'origen compacte

en: Full source map
ca: Mapa d'origen complet

en: Remote, merge, local
ca: Remot, fusió, local

en: Local, merge, remote
ca: Local, fusió, remot

en: Push local commits to remote?
ca: Voleu enviar les publicacions locals a l'equip remot?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
ca: Les publicacions per a enviar les determina el sistema de control de versions.

en: _Push commits
ca: _Envia les publicacions

en: Search recent comparisons…
ca: Cerca les comparacions recents…

en: Discard unsaved changes to documents?
ca: Voleu descartar els canvis no desats als documents?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
ca: Els canvis fets als documents següents es perdran permanentment:

en: _Discard
ca: _Descarta

en: Save changes to documents before closing?
ca: Voleu desar els canvis dels documents abans de tancar?

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
ca: Si no ho deseu, els canvis es perdran definitivament.

en: Close _without Saving
ca: Tanca _sense desar

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Save
ca: _Desa

en: Show whitespace
ca: Mostra els espais en blanc

en: Text wrapping
ca: Ajustament del text

en: _Compare
ca: _Compara

en: Co_mmit…
ca: _Publica…

en: Re_vert
ca: _Desfés

en: Delete
ca: Elimina

en: Resolve Conflict
ca: Resol el conflicte

en: Commit changes to version control
ca: Publica els canvis al control de versions

en: Commit…
ca: Publica…

en: Pull remote changes to the local repository
ca: Porta els canvis remots al repositori local

en: Push local changes to remote
ca: Envia els canvis locals a l'equip remot

en: Add to version control
ca: Afegeix al control de versions

en: Remove from version control
ca: Suprimeix del control de versions

en: Revert working copy to original state
ca: Reverteix la còpia de treball a l'estat original

en: Mark as resolved in version control
ca: Marca com a resolt al control de versions

en: Open version controlled folder in this pane
ca: Obre la carpeta sota control de versions en aquesta subfinestra

en: Location
ca: Ubicació

en: Status
ca: Estat

en: Console output
ca: Sortida de la consola

en: Copy _up
ca: Copia cap _amunt

en: Copy _down
ca: Copia cap a_vall

note: Create file size CellRenderer
en: Size
ca: Mida

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
ca: Hora de modificació

note: Create ISO-format date-time CellRenderer
en: Modification time (ISO)
ca: Hora de modificació (ISO)

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
ca: Permisos

en: {filename} (scanning…)
ca: {filename} (s'està escanejant…)

en: [{label}] Scanning {folder}
ca: [{label}] S'està escanejant {folder}

en: [{label}] Done
ca: [{label}] Fet

en: Folder {} is being compared to itself
ca: S'està comparant la carpeta {} amb ella mateixa

en: Folders have no differences
ca: Les carpetes no tenen diferències

en: Contents of scanned files in folders are identical.
ca: El contingut dels fitxers escanejats a les carpetes és idèntic.

en: Scanned files in folders appear identical, but contents have not been scanned.
ca: Els fitxers escanejats en carpetes semblen idèntics, però els continguts no s'han escanejat.

en: File filters are in use, so not all files have been scanned.
ca: Els filtres de fitxers estan en ús, de manera que no s'han escanejat tots els fitxers.

en: Text filters are in use and may be masking content differences.
ca: Els filtres de text estan en ús i poden estar emmascarant diferències de contingut.

en: Hide
ca: Amaga

en: Hi_de
ca: A_maga

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
ca: S'ha produït més d'un error en analitzar aquesta carpeta

en: Files with invalid encodings found
ca: S'han trobat fitxers amb codificacions no vàlides

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
ca: Alguns fitxers tenien una codificació incorrecta. Els noms són alguna cosa com:

en: Files hidden by case insensitive comparison
ca: Fitxers amagats per la comparació que no té en compte les majúscules/minúscules

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
ca: Esteu fent una comparació que no diferencia entre majúscules i minúscules en un sistema de fitxers que sí que les diferencia. S'han amagat els fitxers següents d'aquesta carpeta:

en: “{first_file}” hidden by “{second_file}”
ca: «{first_file}» ocultat per «{second_file}»

en: Replace folder “%s”?
ca: Voleu reemplaçar la carpeta «%s»?

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
    If you replace the existing folder, all files in it will be lost.
ca: Ja existeix una altra carpeta amb el mateix nom a «%s».
    Si substituïu la carpeta existent, es perdran tots els fitxers que hi hagi.

en: Error copying file
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer

en: Couldn’t copy {source}
    to {dest}.
    
    {error}
ca: No s'ha pogut copiar {source}
    a {dest}.
    
    {error}

en: Error deleting {}
ca: Error en suprimir {}

en: No folder
ca: Sense carpeta

en: Comparison results will be inaccurate
ca: Els resultats de comparació seran inexactes

en: A filter changed the number of lines in the file, which is unsupported. The comparison will not be accurate.
ca: Un filtre ha canviat el nombre de línies del fitxer, quelcom no admès. La comparació no serà precisa.

en: Mark conflict as resolved?
ca: Voleu marcar el conflicte com a resolt?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
ca: Si el conflicte s'ha resolt correctament, el podeu marcar com a resolt.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Mark _Resolved
ca: Marca com a _resolt

en: There was a problem opening the file “%s”.
ca: S'ha produït un problema en obrir el fitxer «%s».

en: File %s appears to be a binary file.
ca: El fitxer %s sembla ser un fitxer binari.

en: Do you want to open the file using the default application?
ca: Voleu obrir el fitxer utilitzant l'aplicació predeterminada?

en: Open
ca: Obre

en: [%s] Merging files
ca: [%s] S'estan fusionant els fitxers

en: [%s] Computing differences
ca: [%s] S'estan calculant les diferències

en: File %s has changed on disk
ca: El fitxer %s ha canviat en el disc

en: Do you want to reload the file?
ca: Voleu carregar el fitxer de nou?

en: _Reload
ca: Torna a _carregar-lo

en: File {} is being compared to itself
ca: El fitxer {} s'està comparant amb ell mateix

en: Files are identical
ca: Els fitxers són idèntics

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
ca: S'estan fent servir filtres de text i potser s'estan emmascarant les diferències entre fitxers. Voleu comparar els fitxers sense filtrar?

en: Files differ in line endings only
ca: Els fitxers només difereixen en els finals de línia

en: Files are identical except for differing line endings:
    %s
ca: Els fitxers són idèntics excepte pels finals de línia que són diferents:
    %s

en: Show without filters
ca: Mostra sense filtres

en: Change highlighting incomplete
ca: El ressaltat dels canvis és incomplet

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
ca: Algunes diferències no s'han ressaltat perquè eren molt grans. Podeu forçar el Meld perquè ressalti els canvis grans, encara que el pugui alentir.

en: Keep highlighting
ca: Mantén el ressaltat

en: _Keep highlighting
ca: _Mantén el ressaltat

en: Saving failed
ca: Ha fallat el desament

en: Please consider copying any critical changes to another program or file to avoid data loss.
ca: Considereu copiar qualsevol canvi crític a un altre programa o fitxer per a evitar la pèrdua de dades.

en: Save Left Pane As
ca: Anomena i desa la subfinestra esquerra

en: Save Middle Pane As
ca: Anomena i desa la subfinestra del mig

en: Save Right Pane As
ca: Anomena i desa la subfinestra dreta

en: File %s has changed on disk since it was opened
ca: El fitxer %s ha canviat des que s'ha obert

en: If you save it, any external changes will be lost.
ca: Si el deseu, es perdrà qualsevol canvi extern.

en: Save Anyway
ca: Desa de totes maneres

en: Don’t Save
ca: No desis

en: File “{}” contains characters that can’t be encoded using its current encoding “{}”.
ca: El fitxer «{}» conté caràcters que no es poden codificar amb la codificació actual «{}».

en: Couldn’t save file due to:
    %s
ca: No s'ha pogut desar el fitxer a causa de:
    %s

en: Could not save file %s.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %s.

en: Live comparison updating disabled
ca: Desactivada l'actualització automàtica de la comparació

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
ca: L'actualització automàtica de les comparacions es desactiva si s'activen els  punts de sincronització. Podeu actualitzar manualment la comparació. S'activarà de nou l'actualització automàtica quan s'eliminin els punts de sincronització.

en: Deleting remote folders is not supported
ca: No s'admet eliminar carpetes remotes

en: Not a file or directory
ca: No és un fitxer o directori

en: “{}” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
ca: “{}” no es pot posar a la paperera. Voleu suprimir-lo immediatament?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
ca: Aquesta ubicació remota no permet enviar elements a la paperera.

en: _Delete Permanently
ca: _Suprimeix permanentment

en: Replace file “%s”?
ca: Voleu reemplaçar el fitxer «%s»?

en: A file with this name already exists in “%s”.
    If you replace the existing file, its contents will be lost.
ca: Ja existeix un fitxer amb aquest nom a «%s».
    Si substituïu el fitxer existent, el seu contingut es perdrà.

en: wrong number of arguments supplied to --diff
ca: s'ha especificat un nombre d'arguments incorrecte per a --diff

en: Start with an empty window
ca: Inicia amb una finestra buida

en: file
ca: fitxer

en: folder
ca: carpeta

en: Start a version control comparison
ca: Inicia una comparació de control de versions

en: Start a 2- or 3-way file comparison
ca: Inicia una comparació de 2 o 3 fitxers

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
ca: Inicia una comparació de 2 o 3 carpetes

en: Meld is a file and directory comparison tool.
ca: El Meld és una eina de comparació de fitxers i directoris.

en: Set label to use instead of file name
ca: Estableix l'etiqueta a emprar en lloc del nom del fitxer

en: Open a new tab in an already running instance
ca: Obre una pestanya nova en una instància que ja s'està executant

en: Automatically compare all differing files on startup
ca: Compara tots els fitxers diferents en iniciar el programa

en: Ignored for compatibility
ca: Ignorat per compatibilitat

en: Set the target file for saving a merge result
ca: Estableix el fitxer objectiu per a desar els resultats de la fusió

en: Automatically merge files
ca: Fusiona els fitxers automàticament

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
ca: Carrega una comparació desada a partir d'un fitxer de comparació del Meld

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
ca: Crea una pestanya de diferències pels fitxers o directoris especificats

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
ca: s'han especificat massa arguments (se n'esperaven entre 0 i 3, i se n'han especificat %d)

en: can’t auto-merge less than 3 files
ca: no es poden fusionar automàticament menys de 3 fitxers

en: can’t auto-merge directories
ca: no es poden fusionar automàticament els directoris

en: Error reading saved comparison file
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer de comparació desat

en: invalid path or URI “%s”
ca: camí o URI «%s» no vàlids

en: remote folder “{}” not supported
ca: no s'admet la carpeta remota «{}»

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
ca: <sense nom>

en: untitled
ca: sense títol

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Need three files to auto-merge, got: %r
ca: Necessiteu tres fitxers per a fusionar automàticament, s'ha obtingut: %r

en: Cannot compare a mixture of files and directories
ca: No es pot comparar una barreja de fitxers i directoris

en: {}
    
    Meld encountered a critical error while running:
    <tt>{}</tt>
ca: {}
    
    Meld ha trobat un error crític en executar:
    <tt>{}</tt>

en: [None]
ca: [Cap]

en: label
ca: etiqueta

en: pattern
ca: patró

en: Version control:
ca: Control de versions:

en: Couldn’t find colour scheme details for {}; this is a bad install
ca: No s'han pogut trobar els detalls de l'esquema de color per a {}; aquesta és una instal·lació defectuosa

en: Plain Text
ca: Text pla

en: Unnamed file
ca: Fitxer sense nom

en: Line you want to move the cursor to
ca: Línia a la qual voleu moure el cursor

en: No files will be committed
ca: No es publicarà cap fitxer

note: Translators: First element is replaced by translated "%d unpushed commits", second element is replaced by translated "%d branches"
en: {unpushed_commits} in {unpushed_branches}
ca: {unpushed_commits} a {unpushed_branches}

en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
ca[0]: %d publicació no enviada
ca[1]: %d publicacions no enviades

en: %d branch | %d branches
ca[0]: %d branca
ca[1]: %d branques

en: Mode changed from {old_mode} to {new_mode}
ca: S'ha canviat el mode de {old_mode} a {new_mode}

en: Partially staged
ca: Parcialment staged

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
ca: Cap

en: Merged
ca: Fusionat

en: Remote
ca: Remot

en: Newly added
ca: Afegit recentment

en: Renamed
ca: Reanomenat

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Removed
ca: Eliminat

en: Missing
ca: Perdut

en: Not present
ca: No hi és

en: Scanning…
ca: S'està escanejant…

note: Translators: This error message is shown when no repository of this type is found.
en: %(name)s (not found)
ca: %(name)s (no s'ha trobat)

note: Translators: This error message is shown when a version control binary isn't installed.
en: %(name)s (%(cmd)s not installed)
ca: %(name)s (%(cmd)s no instal·lat)

note: Translators: This error message is shown when a version controlled repository is invalid.
en: %(name)s (invalid repository)
ca: %(name)s (dipòsit no vàlid)

en: No valid version control system found in this folder
ca: No s'ha trobat cap control de versió vàlid en aquesta carpeta

en: Choose which version control system to use
ca: Trieu quin control de versions voleu utilitzar

note: TRANSLATORS: This is the location of the directory being viewed
en: Location: {path}
ca: Ubicació: {path}

note: Initial yield so when we add this to our tasks, we don't create iterators that may be invalidated.
en: Scanning repository
ca: S'està escanejant el dipòsit

en: Scanning %s
ca: S'està escanejant %s

en: (Empty)
ca: (Buit)

en: %s — remote
ca: %s — remot

en: %s (local, merge, remote)
ca: %s (local, fusió, remot)

en: %s (remote, merge, local)
ca: %s (remot, fusió, local)

en: %s — repository
ca: %s — dipòsit

en: %s (working, repository)
ca: %s (còpia de treball, dipòsit)

en: %s (repository, working)
ca: %s (dipòsit, còpia de treball)

en: Remove folder and all its files?
ca: Vol eliminar la carpeta i tots els seus fitxers?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
ca: Això suprimirà del control de versions totes les carpetes i els fitxers seleccionats, i també tots els fitxers que hi hagi dins de les carpetes seleccionades.

en: Clear
ca: Neteja
