meld - en to cs translation catalogue (512 entries)

en: Diff Viewer
cs: Prohlížeč rozdílů

en: Compare and merge your files
cs: Porovnává a slučuje soubory

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diff;merge;
cs: rozdíl;odlišnosti;diff;porovnání;porovnávání;srovnání;srovnávání;slučování;sloučení;

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
cs: Meld je vizuální nástroj pro práci s rozdíly (diff) a slučování (merge). Míří na vývojáře, kterým pomáhá porovnávat soubory, složky a projekty používající správu verzí. Poskytuje dvou a třícestné porovnání jak souborů, tak složek a podporuje řadu systémů pro správu verzí, včetně Git, Mercurial, Bazaar a Subversion.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
cs: Pomocí aplikace Meld můžete kontrolovat změny kódu, pochopit jednotlivé záplaty a řešit konflikty při rozsáhlém slučování více bezbolestně.

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: Meld comparison description
cs: Definice porovnávání Meld

en: Default window width
cs: Výchozí šířka okna

en: Default window height
cs: Výchozí výška okna

en: Default window maximised state
cs: Výchozí stav maximalizace okna

en: Default window fullscreen state
cs: Výchozí stav režimu celá obrazovka

en: Prefer application-wide dark theme
cs: Upřednostňovat tmavý motiv celé aplikace

en: If true, the GTK dark theme variant will be used, if available. Note that this is separate from the syntax highlighting scheme.
cs: Když je zapnuto, bude se používat tmavá varianta motivu GTK, pokud je dostupná. Upozorňujeme, že to neovlivní schéma zvýrazňování syntexe.

en: Additional automatically detected text encodings
cs: Doplňková kódování textu pro automatickou detekci

en: Meld will use these text encodings to try to decode loaded text files before trying any other encodings. In addition to the encodings in this list, UTF-8 and the current locale-default encoding will always be used; other encodings may also be tried, depending on the user’s locale.
cs: Meld použije při pokusu o dekódování načtených textových souborů tato kódování přednostně před zkoušením ostatních. Mimo kódování v tomto seznamu se vždy zkusí také UTF-8 a výchozí kódování pro aktuální národní prostředí. V závislosti na národním prostředí mohou být vyzkoušena i některá další kódování.

en: Width of an indentation step
cs: Šířka stupně odsazení

en: The number of spaces to use for a single indent step
cs: Počet mezer použitých pro jeden stupeň odsazení

en: Whether to indent using spaces or tabs
cs: Zda odsazovat pomocí mezer nebo tabulátorů

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
cs: Když je zapnuto, budou se pro nová odsazení používat mezery namísto tabulátorů.

en: Show line numbers
cs: Zobrazovat čísla řádků

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
cs: Když je zapnuto, budou se po boku porovnávaných souborů zobrazovat čísla řádků.

en: Highlight syntax
cs: Zvýrazňovat syntaxe

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld’s own color highlighting, this is off by default.
cs: Zda v porovnání zvýrazňovat syntaxe. Vzhledem k tomu, že Meld má vlastní barevné zvýrazňování, je ve výchozím stavu vypnuto.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
cs: Schéma barev použité ke zvýraznění syntaxe

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
cs: Používá GtkSourceView k určení barev pro zvýraznění syntaxe

en: Draw whitespace
cs: Vykreslovat mezery

en: If true, whitespace characters will be drawn in comparisons even if they are not in a changed area.
cs: Když je zapnuto, budou v porovnání vykreslované bílé znaky, i když nejsou ve změněné části.

en: Wrap mode
cs: Režim zalamování

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
cs: Řádky v porovnání souborů budou zalamovány podle tohoto nastavení, a to buď vůbec („none“), za libovolným znakem („char“) nebo na koncích slov („word“).

en: Highlight current line
cs: Zvýrazňovat aktuální řádek

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
cs: Když je zapnuto, bude řádek s kurzorem v porovnání zvýrazněn.

en: Use the system default monospace font
cs: Používat výchozí systémové písmo s pevnou šířkou

en: If false, custom-font will be used instead of the system monospace font.
cs: Když je vypnuto, použije se namísto systémového písma s pevnou šířkou vlastní písmo.

en: Custom font
cs: Vlastní písmo

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
cs: Vlastní písmo, které se má používat; uloženo jako řetězec a zpracováno jako popis písma Pango.

en: Show overview source map
cs: Zobrazovat přehledovou mapu

en: If true, file comparisons will have paired source maps for compared files.
cs: Když je zapnuto, budou u porovnání souborů dvě spárované přehledové mapy.

en: Style of overview map
cs: Styl přehledové mapy

en: Style options for how the overview map is displayed.
cs: Volba stylu, jak se má zobrazovat přehledová mapa.

en: Ignore blank lines when comparing files
cs: Při porovnávání souborů ignorovat prázdné řádky

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
cs: Když je zapnuto, budou prázdné řádky ve zvýrazňování změn mezi soubory vynechány.

en: Use the system default editor
cs: Používat výchozí editor systému

en: If false, custom-editor-command will be used instead of the system editor when opening files externally.
cs: Když je zapnuto, použije se při externím otevírání souborů vlastní editor namísto systémového editoru.

en: The custom editor launch command
cs: Příkaz pro spuštění vlastního editoru

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
cs: Příkaz sloužící ke spuštění vlastního editoru. Podporovány jsou do jisté míry šablony – v tuto chvíli jsou rozpoznávány symboly „{file}“ (soubor) a „{line}“ (řádek).

en: Columns to display
cs: Zobrazované sloupce

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
cs: Seznam názvů sloupců v porovnávání složek a zda by měly být zobrazeny.

en: Ignore symbolic links
cs: Ignorovat symbolické odkazy

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
cs: Když je zapnuto, nenásledují se při porovnávání složek symbolické odkazy během procházení stromu složek.

en: Use shallow comparison
cs: Používat povrchní porovnání

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
cs: Když je zapnuto, porovnávání složek porovnává soubory pouze podle velikosti a času mtime. Soubory jsou považovány za identické, když mají stejnou velikost i čas, v opačném případě za rozdílné.

en: File timestamp resolution
cs: Přesnost časového razítka

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they’re considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
cs: Když se provádí porovnání na základě času mtime, je tento údaj brán za nejmenší rozdíl v nanosekundách mezi dvěma soubory, po jehož překročení jsou jejich časy považovány za rozdílné. To je užitečné při porovnávání souborů mezi souborovými systémy, které mají různou přesnost časových razítek.

en: Apply text filters during folder comparisons
cs: Použít textové filtry při porovnávání složek

en: If true, folder comparisons that compare file contents also apply active text filters and the blank line trimming option, and ignore newline differences.
cs: Když je zapnuto, porovnávání složek, které porovnává obsah souborů, rovněž použije aktivní textové filtry, volbu ořezávání prázdných řádků a ignorování rozdílů v zalomení řádků.

en: File status filters
cs: Filtry stavu souboru

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
cs: Seznam stavů použitých k filtrování viditelných souborů v porovnávání složek.

en: Show the version control console output
cs: Zobrazovat výstup konzole správy verzí

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
cs: Když je zapnuto, bude v zobrazení správy verzí zobrazen výstup konzole, na kterém uvidíte příkazy spouštěné pro jednotlivé operace správy verzí.

en: Version control pane position
cs: Umístění panelu správy verzí

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
cs: Jde o výšku hlavního stromu správy verzí v případě, že je zobrazen panel konzoly.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
cs: Zobrazovat porovnání verzí jako vlevo-místní/vpravo-vzdálené

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
cs: Když je zapnuto, bude porovnávání správy verzí používat schéma vlevo-místní, vpravo-vzdálené k určení pořadí, v jakém se mají soubory zobrazovat v panelech. V opačném případe je použito schéma vlevo-jejich, vpravo-moje.

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
cs: Pořadí pro soubory v trojcestném slučovacím porovnání ve správě verzí

en: Choices for file order are remote/merged/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
cs: Možnosti pro pořadí souborů jsou remote/merged/local (vzdálený, sloučený, místní) a local/merged/remote (místní, sloučený, vzdálený). Tato předvolba se týká pouze trojcestného porovnávání spuštěného ze zobrazení správy verzí, protože se používá výhradně pro řešení slučování/konfliktů v rámci aplikace Meld.

en: Show margin in commit message editor
cs: Zobrazovat okraj v editoru zpráv k zařazení

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
cs: Když je zapnuto, bude zobrazeno vodítko, které ukazuje, na kterém sloupci je okraj editoru zpráv popisujících zařazení ve správě verzí.

en: Margin column in commit message editor
cs: Sloupec okraje v editoru zpráv k zařazení

en: The column at which to show the margin in the version control commit message editor.
cs: Sloupec, ve kterém se má zobrazit okraj v editoru zpráv popisujících zařazení ve správě verzí.

en: Automatically hard-wrap commit messages
cs: Automaticky natvrdo zalamovat zprávy k zařazení

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the commit margin before commit.
cs: Když je zapnuto, bude editor zprávy popisující zařazení ve správě verzí před zařazením zprávu natvrdo zalamovat (tj. vkládat zalomení řádku) na příslušném sloupci.

en: Version control status filters
cs: Filtry stavu správy verzí

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
cs: Seznam stavů použitých k filtrování viditelných souborů v porovnávání správy verzí.

en: Filename-based filters
cs: Filtry názvů souborů

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
cs: Seznam předdefinovaných filtrů názvů souborů. Když jsou aktivní, vynechají odpovídající soubory z porovnání složek.

en: Text-based filters
cs: Filtry textu

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won’t contribute to the comparison itself.
cs: Seznam předdefinovaných filtrů textu založených na regulárních výrazech. Když jsou aktivní, vynechají odpovídající texty z porovnání souborů. Text bude sice i nadále zobrazen, ale nezasáhne do samotného porovnávání.

en: Classic (Meld)
cs: Klasik (Meld)

en: Base color scheme for Meld highlighting
cs: Základní schéma barev ke zvýraznění syntaxe v aplikaci Meld

en: Meld dark scheme
cs: Tmavé schéma Meld

en: Dark color scheme for Meld highlighting
cs: Tmavé schéma barev ke zvýraznění syntaxe v aplikaci Meld

[ctx: shortcut window]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
cs: Nové porovnání

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
cs: Zavřít porovnání

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
cs: Ukončit Meld

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
cs: Zastavit aktuální činnost

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
cs: Aktualizovat porovnání

[ctx: shortcut window]
en: Open externally
cs: Otevřít externě

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

[ctx: shortcut window]
en: Swap left and right panes
cs: Přehodit levý a pravý panel

[ctx: shortcut window]
en: Panes
cs: Panely

[ctx: shortcut window]
en: Previous comparison pane
cs: Předchozí panel s porovnáním

[ctx: shortcut window]
en: Next comparison pane
cs: Následující panel s porovnáním

[ctx: shortcut window]
en: Changes
cs: Změny

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous change
cs: Přejít na předchozí změnu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
cs: Přejít na následující změnu

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
cs: Karty

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
cs: Přejít na předchozí kartu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
cs: Přejít na následující kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
cs: Přepnout na kartu

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
cs: Přesunout kartu doleva

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
cs: Přesunout kartu doprava

[ctx: shortcut window]
en: Editing
cs: Úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Undo
cs: Zpět

[ctx: shortcut window]
en: Redo
cs: Znovu

[ctx: shortcut window]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: shortcut window]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: shortcut window]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: shortcut window]
en: Find
cs: Hledat

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
cs: Najít následující

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
cs: Najít předchozí

[ctx: shortcut window]
en: Replace
cs: Nahradit

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
cs: Porovnávání souborů

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
cs: Uložit aktuální soubor

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
cs: Uložit aktuální soubor do nové cesty

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
cs: Uložit všechny soubory v porovnání

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
cs: Předchozí konflikt

[ctx: shortcut window]
en: Next conflict
cs: Následující konflikt

[ctx: shortcut window]
en: Push change to left
cs: Vnutit aktuální změnu doleva

[ctx: shortcut window]
en: Push change to right
cs: Vnutit aktuální změnu doprava

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from left
cs: Vytáhnout změnu zleva

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from right
cs: Vytáhnout změnu zprava

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above left
cs: Kopírovat změnu nad levým blokem

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below left
cs: Kopírovat změnu pod levým blokem

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above right
cs: Kopírovat změnu nad pravým blokem

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below right
cs: Kopírovat změnu pod pravým blokem

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
cs: Smazat změnu

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
cs: Porovnávání složek

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
cs: Kopírovat doleva

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
cs: Kopírovat doprava

[ctx: shortcut window]
en: Version control comparison
cs: Porovnávání správy verzí

[ctx: shortcut window]
en: Commit to version control
cs: Zařadit změny do správy verzí

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide console output
cs: Zobrazit/skrýt výstup konzoly

en: Save As…
cs: Uložit jako…

en: Save A_ll
cs: Uložit _vše

en: Revert files…
cs: Vrátit změny souborů…

en: Open Externally
cs: Otevřít externě

en: Refresh Comparison
cs: Aktualizovat porovnání

en: _Find…
cs: _Hledat…

en: _Replace…
cs: Nah_radit…

en: View
cs: Zobrazit

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Overview Map
cs: Přehledovou mapu

en: Version control console
cs: Konzola správy verzí

en: Lock scrolling
cs: Uzamknout posouvání

en: Swap left and right panes
cs: Přehodit levý a pravý panel

en: Comparison
cs: Porovnání

en: Stop
cs: Zastavit

en: Merge All from Left
cs: Sloučit vše zleva

en: Merge All from Right
cs: Sloučit vše zprava

en: Merge All
cs: Sloučit vše

en: Format as Patch…
cs: Formátovat jako záplatu…

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: _About Meld
cs: O _aplikaci Meld

en: File status
cs: Stav souboru

en: Same
cs: Stejné

en: New
cs: Nové

en: Modified
cs: Změněné

en: Ignore filename case
cs: Ignorovat velikost písmen v názvu souboru

en: Normalize Unicode paths
cs: Normalizovat cesty v Unikódu

en: Normal
cs: Normální

en: Unversioned
cs: Neverzováno

en: Ignored
cs: Ignorované

en: Flatten folders
cs: Zploštit složky

en: Copyright © 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright © 2009-2022 Kai Willadsen
cs: Copyright © 2002 – 2009 Stephen Kennedy
    Copyright © 2009 – 2022 Kai Willadsen

en: Start a new comparison
cs: Spustit nové porovnání

en: Open a recent comparison
cs: Otevřít nedávné porovnání

en: Go to the previous change
cs: Přejít na předchozí změnu

en: Go to the next change
cs: Přejít na následující změnu

en: Go to the previous conflict
cs: Přejít na předchozí konflikt

en: Go to the next conflict
cs: Přejít na následující konflikt

en: Version Filters
cs: Filtry verzí

en: File Filters
cs: Filtry souborů

en: Text Filters
cs: Filtry textu

en: Active
cs: Aktivní

en: Column Name
cs: Název sloupce

en: _Remove
cs: _Odstranit

en: Move item up
cs: Přesunout položku nahoru

en: Move _Up
cs: Přes_unout nahoru

en: Move item down
cs: Přesunout položku dolů

en: Move _Down
cs: Přesunout _dolů

en: Commit Files
cs: Commit souborů

en: Log Message
cs: Zpráva záznamu

en: Previous logs:
cs: Předchozí záznamy:

en: Copy to left
cs: Kopírovat doleva

en: Copy to right
cs: Kopírovat doprava

en: Delete selected
cs: Odstranit vybrané

en: _Compare selected files
cs: _Porovnat vybrané soubory

en: _Mark selected file
cs: Oz_načit vybrané soubory

en: Compare _with marked file
cs: _Porovnat s označenými soubory

en: Copy to _left
cs: Kopírovat do_leva

en: Copy to _right
cs: Kopírovat dop_rava

en: _Delete selected
cs: O_dstranit vybrané

en: Collapse Recursively
cs: Sbalit včetně potomků

en: Expand Recursively
cs: Rozbalit včetně potomků

en: _Open Externally
cs: _Otevřít externě

en: _Copy File Paths
cs: Z_kopírovat cestu k souboru

en: Select folder to open in this pane
cs: Vybrat složku pro otevření v tomto panelu

en: Folder 1
cs: Složka 1

en: Folder 2
cs: Složka 2

en: Folder 3
cs: Složka 3

en: Search text encoding…
cs: hledat kódování textu…

en: Push current change to the left
cs: Vnutit aktuální změnu doleva

en: Push current change to the right
cs: Vnutit aktuální změnu doprava

en: Copy chunks
cs: Kopírovat úseky

en: Delete change
cs: Smazat změnu

en: Copy change above the left chunk
cs: Zkopírovat změnu nad levým blokem

en: Copy change below the left chunk
cs: Zkopírovat změnu pod levým blokem

en: Copy change above the right chunk
cs: Zkopírovat změnu nad pravým blokem

en: Copy change below the right chunk
cs: Zkopírovat změnu pod pravým blokem

en: _Undo
cs: _Zpět

en: _Redo
cs: Z_novu

en: Cu_t
cs: Vyjmou_t

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Open Containing Folder
cs: Otevřít složku kontejneru

en: Copy Full Path
cs: Zkopírovat celou cestu

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
cs: Do tohoto souboru nelze zapisovat. Kliknutím zde můžete tento soubor odemknout a změny v něm provést, ale tyto změny budou muset být uloženy v novém souboru.

en: Save file in this pane
cs: Uložit soubor v tomto panelu

en: Open file in this pane
cs: Otevřít soubor v tomto panelu

en: File 3
cs: Soubor 3

en: File 2
cs: Soubor 2

en: File 1
cs: Soubor 1

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
cs: Název

en: Pattern
cs: Vzorek

en: Add new filter
cs: Přidat nový filtr

en: _Add
cs: _Přidat

en: Remove selected filter
cs: Odstranit vybraný filtr

en: _Match case
cs: _Rozlišovat velikost písmen

en: Who_le word
cs: Ce_lé slovo

en: Regular e_xpression
cs: Re_gulární výraz

en: Wrapped
cs: Prošlo přes okraj

en: Replace _All
cs: Nahradit _vše

en: _Replace
cs: Nahradi_t

en: Switch between Find and Find-and-Replace
cs: Přepnout mezi „Hledat“ a „Hledat a nahradit“

en: Search highlight mode…
cs: hledat režim zvýrazňování…

en: New comparison
cs: Nové porovnání

en: File
cs: Soubor

en: Folder
cs: Složka

en: Version control
cs: Správa verzí

en: _3-way comparison
cs: _Trojcestné porovnání

en: Select First File
cs: Výběr prvního souboru

en: Select Second File
cs: Výběr druhého souboru

en: Select Third File
cs: Výběr třetího souboru

en: Select First Folder
cs: Výběr první složky

en: Select Second Folder
cs: Výběr druhé složky

en: Select Third Folder
cs: Výběr třetí složky

en: Select A Version-Controlled Folder
cs: Výběr složky se správou verzí

en: _Blank comparison
cs: _Prázdné porovnávání

en: C_ompare
cs: P_orovnat

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Format as Patch
cs: Formátovat jako záplatu

en: Copy to Clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: Save Patch
cs: Uložení záplaty

en: Use differences between:
cs: Použít rozdíly mezi:

en: Left and middle panes
cs: Levý a prostřední panel

en: Middle and right panes
cs: Prostřední a pravý panel

en: _Reverse patch direction
cs: _Obrátit směr záplaty

en: Path
cs: Cesta

en: Copy Path
cs: Zkopírovat cestu

en: Open Folder
cs: Otevřít složku

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Font
cs: Písmo

en: _Use the system fixed width font
cs: Po_užívat systémové písmo s pevnou šířkou

en: _Editor font:
cs: Písmo _editoru:

note: TRANSLATORS: This is the status bar label for a group of settings, such as text wrapping, show line numbers, whitespace, etc.
en: Display
cs: Zobrazení

en: _Tab width:
cs: Šířka _tabulátoru:

en: _Insert spaces instead of tabs
cs: V_kládat mezery namísto tabulátorů

en: Enable text _wrapping
cs: Povolit zalamování _textu

en: Do not _split words over two lines
cs: Nerozdělovat _slova na dva řádky

en: Highlight _current line
cs: Zvýrazňovat _aktuální řádek

en: Show _line numbers
cs: Zobrazovat čís_la řádků

en: Show w_hitespace
cs: Zobrazovat _mezery

en: Prefer dark theme
cs: Upřednostňovat tmavý motiv

en: Use s_yntax highlighting
cs: Používat zvýrazňování s_yntaxe

en: Syntax highlighting color scheme:
cs: Schéma barev pro zvýraznění syntaxe:

en: Code Overview
cs: Přehled kódu

en: Show overview map
cs: Zobrazovat přehledovou mapu

en: Overview map style:
cs: Styl přehledové mapy:

en: External Editor
cs: Externí editor

en: Use _default system editor
cs: Používat výchozí e_ditor systému

en: Edito_r command:
cs: Příkaz pro spuštění edito_ru:

en: Shallow Comparison
cs: Povrchní porovnání

en: C_ompare files based only on size and timestamp
cs: P_orovnávat soubory jen na základě velikosti a časového razítka

en: _Timestamp resolution:
cs: Přesnos_t časového razítka:

en: Note: enabling text filters may make comparing large files much slower
cs: Poznámka: zapnutí textových filtrů může výrazně zpomalit porovnávání velkých souborů.

en: Symbolic Links
cs: Symbolické odkazy

en: Visible Columns
cs: Viditelné sloupce

en: Folder Comparisons
cs: Porovnávání složek

en: Version Comparisons
cs: Porovnávání verzí

en: _Order when comparing file revisions:
cs: P_ořadí při porovnávání revizí souborů:

en: Order when _merging files:
cs: Pořadí při slučová_ní souborů:

en: Commit Messages
cs: Zprávy o zařazování

en: Show _right margin at:
cs: Zobrazovat p_ravý okraj na sloupci:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
cs: Při zařazování automaticky za_lamovat řádky na pravém okraji

en: Version Control
cs: Správa verzí

en: Filename filters
cs: Filtry názvů souborů

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
cs: Při porovnávání složek můžete odfiltrovat soubory a složky podle názvu. Každý vzorek je seznamem zástupných znaků ve stylu shellu oddělovaný mezerami.

en: Change trimming
cs: Vynechávání změn

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
cs: Vynechat od začátku do konce změn rozdíly spočívající v prázdných řádcích

en: Text filters
cs: Filtry textu

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
cs: Při porovnávání souborů můžete ignorovat některé typy změn. Každý vzorek je regulární výraz jazyka Python, který nahrazuje odpovídající text prázdným řetězcem před provedením porovnání. Pokud výraz obsahuje skupiny, jsou nahrazeny jen skupiny. Více podrobností viz příručka uživatele.

en: Left is remote, right is local
cs: Levý je vzdálený, pravý je místní

en: Left is local, right is remote
cs: Levý je místní, pravý je vzdálený

en: Simple change map
cs: Jednoduchá mapa změn

en: Compact source map
cs: Kompaktní mapa změn

en: Full source map
cs: Úplná přehledová mapa

en: Remote, merge, local
cs: Vzdálený, sloučený, místní

en: Local, merge, remote
cs: Místní, sloučený, vzdálený

en: 1ns (ext4)
cs: 1 ns (ext4)

en: 100ns (NTFS)
cs: 100 ns (NTFS)

en: 1s (ext2/ext3)
cs: 1 s (ext2/ext3)

en: 2s (VFAT)
cs: 2 s (VFAT)

en: Push local commits to remote?
cs: Odeslat místně zařazené na server?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
cs: Zařazené změny, které se mají odeslat jsou dány vaším systém správy verzí.

en: _Push commits
cs: _Odeslat zařazené

en: Search recent comparisons…
cs: hledat nedávná porovnání…

en: Discard unsaved changes to documents?
cs: Zahodit neuložené změny v dokumentu?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
cs: Změny provedené v následujících dokumentech budou trvale ztraceny:

en: _Discard
cs: Zaho_dit

en: Save changes to documents before closing?
cs: Uložit změny, než dokument zavřete?

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
cs: Pokud se změny neuloží, budou trvale ztraceny.

en: Close _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Save
cs: _Uložit

en: Show whitespace
cs: Zobrazovat mezery

en: Text wrapping
cs: Zalamování textu

en: _Compare
cs: _Porovnat

en: Co_mmit…
cs: Zařa_dit…

en: Re_vert
cs: _Vrátit zpět

en: Delete
cs: Smazat

en: Resolve Conflict
cs: Vyřešit konflikt

en: Commit changes to version control
cs: Zařadit změny do správy verzí

en: Commit…
cs: Zařadit…

en: Pull remote changes to the local repository
cs: Stáhnou vzdálené změny do místního repozitáře

en: Push local changes to remote
cs: Odeslat místní změny na server

en: Add to version control
cs: Přidat do správy verzí

en: Remove from version control
cs: Odebrat ze správy verzí

en: Revert working copy to original state
cs: Vrátit pracovní kopii do původního stavu

en: Mark as resolved in version control
cs: Označit jako vyřešené ve vztahu ke správě verzí

en: Open version controlled folder in this pane
cs: Otevřít složku spravovanou verzemi v tomto panelu

en: Location
cs: Umístění

en: Status
cs: Stav

en: Extra
cs: Doplnění

en: Console output
cs: Výstup konzoly

en: Copy _up
cs: Kopírovat nahor_u

en: Copy _down
cs: Kopírovat _dolů

en: DOS/Windows (CR-LF)
cs: DOS/Windows (CR+LF)

note: Create file size CellRenderer
en: Size
cs: Velikost

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
cs: Čas změny

note: Create ISO-format date-time CellRenderer
en: Modification time (ISO)
cs: Čas změny (ISO)

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
cs: Oprávnění

en: {filename} (scanning…)
cs: {filename} (kontroluje se…)

en: [{label}] Scanning {folder}
cs: [{label}] Kontroluje se {folder}

en: [{label}] Done
cs: [{label}] Hotovo

en: Folder {} is being compared to itself
cs: Složka {} je porovnávána sama se sebou

en: Folders have no differences
cs: Mezi složkami není žádný rozdíl

en: Contents of scanned files in folders are identical.
cs: Obsah kontrolovaných souborů ve složkách je stejný.

en: Scanned files in folders appear identical, but contents have not been scanned.
cs: Kontrolované soubory ve složkách vypadají stejně, ale nebyl kontrolován jejich obsah.

en: File filters are in use, so not all files have been scanned.
cs: Jsou používány filtry souborů, takže ne všechny soubory byly kontrolovány.

en: Text filters are in use and may be masking content differences.
cs: Jsou používány textové filtry a může dojít k zamaskování rozdílů mezi soubory.

en: Hide
cs: Skrýt

en: Hi_de
cs: _Skrýt

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
cs: Při skenování této složky došlo k několika chybám

en: Files with invalid encodings found
cs: Nalezeny soubory s neplatným kódováním

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
cs: Některé soubory měly neplatné kódování. Názvy jsou přibližně následující:

en: Files hidden by case insensitive comparison
cs: Soubory skryty porovnáním nerozlišujícím velikost písmen

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
cs: Provádí se porovnání nerozlišující velikost písmen na systému souborů rozlišujícím velikost písmen. Některé soubory v této složce jsou skryté:

en: “{first_file}” hidden by “{second_file}”
cs: „{first_file}“ skryto v „{second_file}“

en: Replace folder “%s”?
cs: Nahradit složku „%s“?

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
    If you replace the existing folder, all files in it will be lost.
cs: V „%s“ již existuje jiná složka se stejným názvem.
    Pokud stávající složku nahradíte, budou všechny soubory v ní ztraceny.

en: Error copying file
cs: Chyba při kopírování souboru

en: Couldn’t copy {source}
    to {dest}.
    
    {error}
cs: Nezdařilo se zkopírovat {source}
    do {dest}.
    
    {error}

en: Error deleting {}
cs: Chyba při mazání {}

en: No folder
cs: Žádná složka

en: Folder comparison:
cs: Porovnávání složek:

en: Comparison results will be inaccurate
cs: Výsledky porovnávání budou nepřesné

en: A filter changed the number of lines in the file, which is unsupported. The comparison will not be accurate.
cs: Filtr změnil počet řádků v souboru, což není podporováno. Porovnání nebude správné.

en: Mark conflict as resolved?
cs: Označit konflikt jako vyřešený?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
cs: Pokud byl konflikt vyřešen úspěšně, můžete jej označit za vyřešený.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Mark _Resolved
cs: Označi_t za vyřešené

en: Add Synchronization Point
cs: Přidat synchronizační bod

en: Remove Synchronization Point
cs: Odebrat synchronizační bod

en: Move Synchronization Point
cs: Přesunout synchronizační bod

en: Match Synchronization Point
cs: Porovnat synchronizační bod

en: Clear Synchronization Points
cs: Vymazat synchronizační body

en: File comparison:
cs: Porovnávání souborů:

en: There was a problem opening the file “%s”.
cs: Vyskytl se problém při otevírání souboru „%s“.

en: File %s appears to be a binary file.
cs: Soubor %s je zřejmě binární.

en: Do you want to open the file using the default application?
cs: Chcete soubor otevřít pomocí výchozí aplikace?

en: Open
cs: Otevřít

en: [%s] Merging files
cs: [%s] Slučují se soubory

en: [%s] Computing differences
cs: [%s] Počítají se rozdíly

en: File %s has changed on disk
cs: Soubor „%s“ byl změněn na disku.

en: Do you want to reload the file?
cs: Chcete soubor znovu načíst?

en: _Reload
cs: Zno_vu načíst

en: File {} is being compared to itself
cs: Soubor {} je porovnáván sám se sebou

en: Files are identical
cs: Soubory jsou stejné

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
cs: Jsou používány textové filtry a může dojít k zamaskování rozdílů mezi soubory. Chcete porovnat nefiltrované soubory?

en: Files differ in line endings only
cs: Soubory se liší pouze zakončením řádků

en: Files are identical except for differing line endings:
    %s
cs: Soubory jsou shodné, vyjma rozdílného zakončení řádků:
    %s

en: Show without filters
cs: Zobrazit bez filtrů

en: Change highlighting incomplete
cs: Změnit zvýraznění neúplných

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
cs: Některé změny nebyly zvýrazněny, protože jsou příliš rozsáhlé. Můžete Meld přimět k používání větší délky, aby se zvýraznily i rozsáhlé změny, ale může to pak být pomalé.

en: Keep highlighting
cs: Zachovat zvýrazňování

en: _Keep highlighting
cs: Z_achovat zvýrazňování

en: Saving failed
cs: Ukládání selhalo

en: Please consider copying any critical changes to another program or file to avoid data loss.
cs: Jestli jste provedli nějaký důležité změny, zvažte jejich zkopírování do jiné aplikace nebo souboru, abyste o ně nepřišli.

en: Save Left Pane As
cs: Uložení levého panelu jako

en: Save Middle Pane As
cs: Uložení prostředního panelu jako

en: Save Right Pane As
cs: Uložení pravého panelu jako

en: File %s has changed on disk since it was opened
cs: Soubor „%s“ byl od doby, co jste jej otevřeli, změněn.

en: If you save it, any external changes will be lost.
cs: Pokud jej uložíte, budou vnější změny ztraceny.

en: Save Anyway
cs: Přesto uložit

en: Don’t Save
cs: Neukládat

en: File “{}” contains characters that can’t be encoded using its current encoding “{}”.
cs: Soubor {} obsahuje znaky, které nelze zakódovat pomocí jeho akuálního kódování „{}“.

en: Couldn’t save file due to:
    %s
cs: Nezdařilo se uložit soubor z důvodu:
    %s

en: Could not save file %s.
cs: Nezdařilo se uložit soubor %s.

en: Live comparison updating disabled
cs: Živá aktualizace porovnání zakázána

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
cs: Když jsou aktivní synchronizační body, je živá aktualizace porovnávání zakázána. Možnost aktualizovat porovnávání ručně vám ale zůstává a živé aktualizace se obnoví ve chvíli, kdy jsou synchronizační body smazány.

en: Can't swap unsaved files
cs: Nelze přehodit neuložené soubory

en: Files must be saved to disk before swapping panes.
cs: Před přehozením panelů musí být soubory uloženy na disk.

en: Can't swap version control comparisons
cs: Nelze přehodit srovnání správy verzí

en: Swapping panes is not supported in version control mode.
cs: Přehození panelů není podporováno v režimu správy verzí.

en: Deleting remote folders is not supported
cs: Mazání vzdálených složení nen podporované

en: Not a file or directory
cs: Nejedná se o soubor nebo složku

en: “{}” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
cs: „{}“ nelze umístit do koše. Chcete smazat trvale?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
cs: Vzdálené umístění nepodporuje přesouvání položek do koše.

en: _Delete Permanently
cs: _Smazat trvale

en: Replace file “%s”?
cs: Nahradit soubor „%s“?

en: A file with this name already exists in “%s”.
    If you replace the existing file, its contents will be lost.
cs: V „%s“ již existuje soubor se stejným názvem.
    Pokud stávající soubor nahradíte, jeho obsah bude ztracen.

en: wrong number of arguments supplied to --diff
cs: poskytnut nesprávný počet argumentů pro --diff

en: Start with an empty window
cs: Spustit s prázdným oknem

en: file
cs: soubor

en: folder
cs: složka

en: Start a version control comparison
cs: Spustit nové porovnání správy verzí

en: Start a 2- or 3-way file comparison
cs: Spustit dvojcestné nebo trojcestné porovnání souborů

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
cs: Spustit dvojcestné nebo trojcestné porovnání složek

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: Meld is a file and directory comparison tool.
cs: Meld je nástroj porovnávající soubory a složky.

en: Set label to use instead of file name
cs: Nastavit k použití popisek namísto názvu souboru

en: Open a new tab in an already running instance
cs: Otevřít novou kartu v již běžící instanci

en: Automatically compare all differing files on startup
cs: Automaticky při spuštění porovnat všechny lišící se soubory

en: Ignored for compatibility
cs: Ignorováno z důvodu kompatibility

en: Set the target file for saving a merge result
cs: Nastavit cílový soubor, do kterého se má uložit výsledek slučování

en: Automatically merge files
cs: Automaticky sloučit soubory

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
cs: Načíst uložené porovnání ze srovnávacího souboru Meld

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
cs: Vytvořit kartu s rozdílem pro zadané soubory nebo složky

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
cs: příliš mnoho argumentů (požadováno 0 – 3, obdrženo %d)

en: can’t auto-merge less than 3 files
cs: nelze automaticky sloučit méně než 3 soubory

en: can’t auto-merge directories
cs: nelze automaticky sloučit složky

en: Error reading saved comparison file
cs: Chyba při čtení uloženého srovnávacího souboru

en: invalid path or URI “%s”
cs: neplatná cesta nebo adresa URI „%s“

en: remote folder “{}” not supported
cs: vzdálená složka „{}“ není podporovaná

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
cs: <bez názvu>

en: untitled
cs: nepojmenovaný

en: Filename
cs: Název souboru

en: Need three files to auto-merge, got: %r
cs: Pro automatické sloučení jsou zapotřebí tři soubory, obdržen: %r

en: Cannot compare a mixture of files and directories
cs: Nelze porovnávat směs souborů a složek

en: {}
    
    Meld encountered a critical error while running:
    <tt>{}</tt>
cs: {}
    
    Meld při běhu narazil na kritickou chybu:
    <tt>{}</tt>

en: [None]
cs: [Žádný]

en: label
cs: popisek

en: pattern
cs: vzorek

en: Version control:
cs: Správa verzí:

en: Couldn’t find colour scheme details for {}; this is a bad install
cs: Ve schématu barev se nezdařilo najít údaje pro {}. Jedná se o chybnou instalaci.

en: Plain Text
cs: Prostý text

en: Unnamed file
cs: Nepojmenovaný soubor

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln {line}, Col {column}
cs: Ř. {line}, Sl. {column}

en: Line you want to move the cursor to
cs: Řádek, na který chcete přesunout kurzor

en: No files will be committed
cs: Žádné soubory nebudou zařazeny

note: Translators: First element is replaced by translated "%d unpushed commits", second element is replaced by translated "%d branches"
en: {unpushed_commits} in {unpushed_branches}
cs: {unpushed_commits} v {unpushed_branches}

en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
cs[0]: %d zařazená neodeslaná
cs[1]: %d zařazené neodeslané
cs[2]: %d zařazených neodeslaných

en: %d branch | %d branches
cs[0]: %d větvi
cs[1]: %d větvích
cs[2]: %d větvích

en: Mode changed from {old_mode} to {new_mode}
cs: Režim změněn z {old_mode} na {new_mode}

en: Partially staged
cs: Částečně připraven

en: Staged
cs: Připraven

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
cs: Žádný

en: Rev %s
cs: Revize %s

en: Merged
cs: sloučené

en: Base
cs: základní

en: Local
cs: místní

en: Remote
cs: vzdálené

en: Error
cs: Chyba

en: Newly added
cs: Nově přidáno

en: Renamed
cs: Přejmenováno

en: Conflict
cs: Konflikt

en: Removed
cs: Odstraněno

en: Missing
cs: Schází

en: Not present
cs: Není přítomno

en: Scanning…
cs: Prochází se…

note: Translators: This error message is shown when no repository of this type is found.
en: %(name)s (not found)
cs: %(name)s (nenalezeno)

note: Translators: This error message is shown when a version control binary isn't installed.
en: %(name)s (%(cmd)s not installed)
cs: %(name)s (%(cmd)s není nainstalováno)

note: Translators: This error message is shown when a version controlled repository is invalid.
en: %(name)s (invalid repository)
cs: %(name)s (neplatný repozitář)

en: No valid version control system found in this folder
cs: V této složce nebyl nalezen žádný platný systém správy verzí

en: Choose which version control system to use
cs: Vyberte, který systém správy verzí se má použít

note: TRANSLATORS: This is the name of the version control system being used, e.g., "Git" or "Subversion"
en: {vc} comparison:
cs: Porovnání {vc}:

note: Initial yield so when we add this to our tasks, we don't create iterators that may be invalidated.
en: Scanning repository
cs: Prochází se repozitář

en: Scanning %s
cs: Prochází se %s

en: (Empty)
cs: (Prázdný)

en: %s — local
cs: %s — místní

en: %s — remote
cs: %s — vzdálený

en: %s (local, merge, remote)
cs: %s (místní, sloučený, vzdálený)

en: %s (remote, merge, local)
cs: %s (vzdálený, sloučený, místní)

en: %s — repository
cs: %s — repozitář

en: %s (working, repository)
cs: %s (pracovní, repozitář)

en: %s (repository, working)
cs: %s (repozitář, pracovní)

en: Remove folder and all its files?
cs: Odstranit složku a všechny soubory v ní?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
cs: Tímto se ze správy verzí odstraní všechny vybrané soubory a složky (a všechny soubory v těchto složkách).

en: Clear
cs: Vymazat
