meld master - en to eo translation catalogue (152 entries)

en: Cannot import:
eo: Ne povas enporti:

en: Meld requires %s or higher.
eo: Meldo bezonas %s aŭ pli alta.

en: Meld
eo: Meldo

en: Diff Viewer
eo: Montrilo de diferencoj

en: Meld Diff Viewer
eo: Meldo - Montrilo de diferencoj

en: Compare and merge your files
eo: Kompari kaj kunfandi dosierojn

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: Show toolbar
eo: Montri la ilobreton

en: Show statusbar
eo: Montri la statobreton

en: About Meld
eo: Pri Meldo

en: Copyright © 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright © 2009-2017 Kai Willadsen
eo: Kopirajto © 2002-2009 Stephen KENNEDY
    Kopirajto © 2009-2017 Kai WILLADSEN

en: Website
eo: Retejo

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: _About
eo: _Pri

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: _Compare
eo: _Kompari

en: Compare selected files
eo: Kompari elektitajn dosierojn

en: Copy to _Left
eo: Kopii _maldekstren

en: Copy to left
eo: Kopii maldekstren

en: Copy to _Right
eo: Kopii _dekstren

en: Copy to right
eo: Kopii dekstren

en: Delete selected
eo: Forigi elekton

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Same
eo: Sama

en: New
eo: Nova

en: Modified
eo: Modifite

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Editable List
eo: Redaktebla listo

en: Active
eo: Aktive

en: Column Name
eo: Kolumna nomo

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Remove
eo: Fo_rigi

en: Move item up
eo: Movi elementon supren

en: Move _Up
eo: Movi s_upren

en: Move item down
eo: Movi elementon malsupren

en: Move _Down
eo: Movi _malsupren

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
eo: Nomo

en: Pattern
eo: Modelo

en: Add new filter
eo: Aldoni novan filtrilon

en: Remove selected filter
eo: Forigi elektitan filtrilon

en: Previous Conflict
eo: Antaŭa konfliko

en: Delete
eo: Forigi

en: File 3
eo: Doserio 3

en: File 2
eo: Doserio 2

en: File 1
eo: Doserio 1

en: _Replace
eo: A_nstataŭigi

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi ĉ_iujn

en: _Previous
eo: _Antaŭen

en: _Next
eo: Sekve_n

en: Find:
eo: Serĉi:

en: Replace _with:
eo: Anstataŭigi _per:

en: _Match case
eo: _Uskleca kongruo

en: Who_le word
eo: _Tuta vorto

en: Font
eo: Tiparo

en: Filename filters
eo: Dosiernom-filtriloj

en: Text filters
eo: Tekst-filtriloj

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
eo: Nova komparo

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
eo: Fermi komparon

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
eo: Ĉesi Meldon

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
eo: Haltigi la aktualan agon

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
eo: Aktualigi komparon

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
eo: Tutekrane

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eo: Langetoj

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
eo: Iri al antaŭa langeto

[ctx: shortcut window]
en: Changes
eo: Ŝanĝoj

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
eo: Iri al sekva ŝanĝo

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eo: Redaktado

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
eo: Serĉi sekvan

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
eo: Serĉi antaŭan

[ctx: shortcut window]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
eo: Dosiera komparo

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
eo: Konservi la aktualan dosieron

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
eo: Konservi la aktualan dosieron al nova pado

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
eo: Konservi ĉiujn dosierojn de la komparo

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
eo: Antaŭa konfliko

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
eo: Forigi ŝanĝon

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
eo: Dosieruja komparo

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
eo: Kopii maldekstren

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
eo: Kopii dekstren

en: New comparison
eo: Nova komparo

en: File comparison
eo: Dosiera komparo

en: Directory comparison
eo: Dosieruja komparo

en: _3-way comparison
eo: _3-obla komparon

en: Select Third File
eo: Elekti trian dosieron

en: Select Second File
eo: Elekti duan dosieron

en: Select First File
eo: Elekti unua dosieron

en: Select First Folder
eo: Elekti unuan dosierujon

en: Select Second Folder
eo: Elekti duan dosierujon

en: Select Third Folder
eo: Elekti trian dosieron

en: _Blank comparison
eo: _Malplena komparo

en: C_ompare
eo: K_ompari

en: Co_mmit…
eo: En_meti…

en: _Update
eo: Ĝ_isdatigi

en: _Modified
eo: _Modifite

en: Show modified files
eo: Montri modifitajn dosierojn

en: _Normal
eo: _Normale

en: Ignored
eo: Ignorite

en: Commit
eo: Enmeti

en: Co_mmit
eo: En_meti

en: Location
eo: Loko

en: Status
eo: Stato

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: file
eo: dosiero

en: folder
eo: dosierujo

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
eo: Komenci 2- aŭ 3-oblan dosierujan komparon

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Automatically merge files
eo: Aŭtomate kunfandi dosierojn

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
eo: <nenomite>

en: untitled
eo: sentitole

en: _File
eo: _Doserio

en: _New Comparison…
eo: _Nova komparo…

en: Start a new comparison
eo: Komenci novan komparon

en: Save the current file
eo: Konservi la aktualan dosieron

en: Save the current file with a different name
eo: Konservi la aktualan dosieron per alia nomo

en: Close the current file
eo: Fermi la aktualan dosieron

en: _Edit
eo: R_edakti

en: Undo the last action
eo: Malfari la lastan agon

en: Redo the last undone action
eo: Refari la lastan malfaritan agon

en: Cut the selection
eo: Eltondi la elektaĵon

en: Copy the selection
eo: Kopii la elektaĵon

en: Paste the clipboard
eo: Enmeti la tondujon

en: Search for text
eo: Serĉi tekston

en: Find Ne_xt
eo: Serĉi la se_kvan

en: Search forwards for the same text
eo: Serĉi antaŭen la saman tekston

en: Find _Previous
eo: Serĉi la _antaŭan

en: _Replace…
eo: _Anstataŭigi…

en: Go to _Line
eo: Iri al _linio

en: _Changes
eo: Ŝa_nĝoj

en: Next Change
eo: Sekva ŝanĝo

en: Previous Change
eo: Antaŭa ŝanĝo

en: _View
eo: _Vido

en: File Status
eo: Dosiera stato

en: Version Status
eo: Versia stato

en: Fullscreen
eo: Tutekrane

en: _Toolbar
eo: Ilobre_to

en: Open recent files
eo: Malfermi lastan dosieron

en: _Meld
eo: _Meldo

en: Quit the program
eo: Ĉesi la programon

en: Prefere_nces
eo: _Agordoj

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: About this application
eo: Pri ĉi tiu aplikaĵo

en: label
eo: etikedo

en: Close tab
eo: Fermi la langeton

en: %d branch | %d branches
eo[0]: %d branĉo
eo[1]: %d branĉoj

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
eo: Neniu

en: Merged
eo: Kunfandigite

en: Local
eo: Loke

en: Remote
eo: Defore

en: Removed
eo: Forigite

en: (Empty)
eo: (Malplene)
