meld master - en to eu translation catalogue (508 entries)

en: Diff Viewer
eu: Diferentzia-ikustailea

en: Compare and merge your files
eu: Konparatu eta konbinatu fitxategiak

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
eu: Meld aplikazioak garatzaileentzako 'diff' eta 'merge' tresna bisuala da. Meld-ek fitxategiak, direktorioak eta bertsio-kontrola daramaten proiektuak konparatzen lagunduko dizu. Bai fitxategi bai direktorioen bi eta hiru elementuen arteko konparazioa eskaintzen ditu. Bertsio-kontrola daramaten hainbat sistema onartzen ditu, Git, Mercurial, Bazaar eta Subversion barne.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
eu: Meld-ek zure kodearen aldaketak gainbegiratzen, adabakiak ulertzen lagunduko dizu. Kode handiak batzean gerta daitezkeen gatazkak sortzen dituzte buruhausteak leunduz.

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Meld comparison description
eu: Meld-en konparazioaren azalpena

en: Default window width
eu: Leihoaren zabalera lehenetsia

en: Default window height
eu: Leihoaren altuera lehenetsia

en: Default window maximised state
eu: Maximizatutako leihoaren egoera lehenetsia

en: Default window fullscreen state
eu: Pantaila osoko leihoaren egoera lehenetsia

en: Prefer application-wide dark theme
eu: Hobetsi aplikazio guztietarako gai iluna

en: If true, the GTK dark theme variant will be used, if available. Note that this is separate from the syntax highlighting scheme.
eu: Egia bada, GTK gaiaren aldaera iluna erabiliko da, erabilgarri badago. Kontuan izan hori eta sintaxia nabarmentzeko eskema bi gauza desberdin direla.

en: Additional automatically detected text encodings
eu: Automatikoki detektatutako testu-kodeketa gehigarriak

en: Meld will use these text encodings to try to decode loaded text files before trying any other encodings. In addition to the encodings in this list, UTF-8 and the current locale-default encoding will always be used; other encodings may also be tried, depending on the user’s locale.
eu: Meld-ek testu-kodeketa horiek erabiliko ditu kargatutako testuak deskodetzeko, beste edozein kodeketa probatu baino lehen. Zerrenda honetako kodeketez gain, UTF-8 eta uneko hizkuntza lehenetsiaren kodeketa ere erabiliko dira beti; beste kodeketa batzuk ere probatuak izan daitezke, erabiltzailearen hizkuntzaren arabera.

en: Width of an indentation step
eu: Koskatzearen urratsaren zabalera

en: The number of spaces to use for a single indent step
eu: Koskatze bakar batean erabiliko den zuriuneen kopurua

en: Whether to indent using spaces or tabs
eu: Zuriuneak edo tabulazioak erabiliko diren koskatzean

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
eu: TRUE (egia) bada, koskatze berri bakoitzean zuriuneak erabiliko dira tabulazioen ordez.

en: Show line numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
eu: TRUE (egia) bada, lerroen zenbakiak erakutsiko dira fitxategien konparazioan.

en: Highlight syntax
eu: Nabarmendu sintaxia

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld’s own color highlighting, this is off by default.
eu: Konparazioetan sintaxia nabarmenduko den edo ez. Meld-ek berezko kolorea duenez, modu lehenetsian aukera hau desgaituta dago.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
eu: Sintaxia nabarmentzeko erabilitako kolore-eskema

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
eu: GtkSourceView funtzioak erabilitakoa sintaxia nabarmentzeko koloreak zehazteko

en: Draw whitespace
eu: Marraztu zuriunea

en: If true, whitespace characters will be drawn in comparisons even if they are not in a changed area.
eu: Egia bada, konparazioetan zuriuneak marraztuko dira, baita aldatu gabeko area batean daudenean ere.

en: Wrap mode
eu: Itzulbiratze-modua

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
eu: Fitxategien konparazioko lerroak itzulbiratu egingo dira ezarpen honen arabera: 'none' (bat ere ez), 'char' (edozer karaktere) edo 'word' (hitzen amaieran soilik).

en: Highlight current line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
eu: TRUE (egia) bada, kurtsorea kokatuta dagoen lerroa nabarmenduko da fitxategien konparazioan.

en: Use the system default monospace font
eu: Erabili sistemaren zabalera finkoko letra-tipo lehenetsia

en: If false, custom-font will be used instead of the system monospace font.
eu: Faltsua bada, letra-tipo pertsonalizatua erabiliko da sistemaren zabalera finkoko letra-tipoaren ordez.

en: Custom font
eu: Letra-tipo pertsonalizatua

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
eu: Letra-tipo pertsonalizatua, kate bat bezala gordeta eta Pango letra-tipoaren azalpen gisa analizatuta.

en: Show overview source map
eu: Erakutsi ikuspegi orokorraren iturburuaren mapa

en: If true, file comparisons will have paired source maps for compared files.
eu: Egia bada, fitxategi-konparazioek parekatutako iturburu-mapak izango dituzte konparatutako fitxategietarako.

en: Style of overview map
eu: Ikuspegi orokorraren maparen estiloa

en: Style options for how the overview map is displayed.
eu: Ikuspegi orokorraren mapa bistaratzeko estilo-aukerak.

en: Ignore blank lines when comparing files
eu: Ez ikusi egin lerro hutsei fitxategiak konparatzean

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
eu: TRUE (egia) bada, lerro hutsak kendu egingo dira fitxategien arteko aldaketak nabarmentzean.

en: Use the system default editor
eu: Erabili sistemaren editore lehenetsia

en: If false, custom-editor-command will be used instead of the system editor when opening files externally.
eu: Faltsua bada, fitxategiak kanpoko editore pertsonalizatuarekin irekiko dira sistemaren editorea erabili ordez.

en: The custom editor launch command
eu: Editore pertsonalizatua abiarazteko komandoa

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
eu: Editore pertsonalizatua abiaraztean erabiliko den komandoa. Txantiloi gutxi batzuk soilik daude onartuta: oraingoz '{file}' eta '{line}' tokenak bakarrik onartzen dira.

en: Columns to display
eu: Zutabeak bistaratzeko

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
eu: Zutabeen izenen zerrenda karpetak konparatzean eta hauek bistaratu behar diren edo ez.

en: Ignore symbolic links
eu: Ez ikusi egin esteka sinbolikoei

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
eu: TRUE (egia) bada, karpetak konparatzean ez jarraitu esteka sinbolikorik karpeten zuhaitza arakatzean.

en: Use shallow comparison
eu: Erabili azaleko konparazioa

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
eu: TRUE (egia) bada, karpeten konparazioak fitxategietan oinarritutako tamaina eta aldatze-datan bakarrik konparatuko dira, fitxategiak berdinak direla onartuko du haien tamaina eta aldatze-data bat datozenean, bestela desberdintzat joko ditu.

en: File timestamp resolution
eu: Fitxategiaren data-zigiluaren bereizmena

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they’re considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
eu: Konparazioa aldatze-datan oinarritzean, aldatze-data desberdinak dituztela onartzeko bi fitxategien arteko gutxieneko desberdintasuna nanosegundotan neurtzen da hau. Erabilgarria da denbora-zigiluaren bereizmen desberdinak dituzten fitxategi-sistemetako fitxategiak konparatzeko.

en: Apply text filters during folder comparisons
eu: Aplikatu testu-iragazkiak karpeten konparazioan zehar

en: If true, folder comparisons that compare file contents also apply active text filters and the blank line trimming option, and ignore newline differences.
eu: Egia bada, fitxategi-edukiak konparatzen dituzten karpeten konparazioek testu-iragazki aktiboak eta lerro zurien moztea aplikatuko dituzte, eta lerro berrien diferentziak ezikusiko dituzte.

en: File status filters
eu: Fitxategiaren egoeraren iragazkiak

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
eu: Karpeten konparazioan fitxategi ikusgaiak iragazteko erabiliko den egoeren zerrenda.

en: Show the version control console output
eu: Erakutsi bertsio-kontrolaren kontsolaren irteera

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
eu: TRUE (egia) bada, kontsolaren irteerako atala erakutsiko da bertsio-kontrolaren ikuspegian, bertsio-kontrolaren eragiketetan exekutatutako komandoak erakutsiz.

en: Version control pane position
eu: Bertsio-kontrolaren panelaren posizioa

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
eu: Bertsio-kontrolaren zuhaitz nagusiaren altuera da, kontsolaren panela erakusten denean.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
eu: Aurkeztu bertsioen konparazioa ezkerra-lokala/eskuina-urrunekoa gisa

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
eu: TRUE (egia) bada, bertsio-kontrolen konparazioak ezkerra-lokala, eskuina-urrunekoa eskema erabiliko du fitxategiak paneletan zer ordenarekin aurkeztuko diren zehazteko. Bestela, ezkerra-haiena, eskuina-nirea eskema erabiliko da.

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
eu: Fitxategien ordena hiruko bertsio-kontrolaren baturen konparazioan

en: Choices for file order are remote/merged/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
eu: Fitxategiak ordenatzeko aukerak: 'remote/merged/local' eta 'local/merged/remote' dira. Hobespen honek soilik bertsio-kontrolaren ikuspegitik abiarazitako hiruko konparazioari eragiten dio, bakarrik batzean/gatazken ebazpenean erabiltzen da Meld-en.

en: Show margin in commit message editor
eu: Erakutsi marjinak egikaritze-mezuen editorean

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
eu: TRUE (egia) bada, gida bat bistaratuko da bertsio-kontrolaren egikaritze-mezuaren editorean marjina zer zutabean dagoen erakusteko.

en: Margin column in commit message editor
eu: Marjinaren zutabea egikaritze-mezuaren editorean

en: The column at which to show the margin in the version control commit message editor.
eu: Bertsio-kontrolaren egikaritze-mezuaren editorean marjina zein zutabetan erakutsiko den.

en: Automatically hard-wrap commit messages
eu: Itzulbiratze gogor automatikoa egikaritze-mezuetan

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the commit margin before commit.
eu: TRUE (egia) bada, bertsio-kontrolaren egikaritze-mezuen editoreak itzulbiratze gogorra (adib. lerro-jauzia txertatzea) landuko du egikaritzearen marjinan egikaritu aurretik.

en: Version control status filters
eu: Bertsio-kontrolaren egoeraren iragazkiak

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
eu: Bertsio-kontrolen konparazioan fitxategi ikusgaiak iragazteko erabiliko den egoeren zerrenda.

en: Filename-based filters
eu: Fitxategi-izenean oinarritutako iragazkiak

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
eu: Aurredefinitutako fitxategi-izenetan oinarritutako iragazkien zerrenda. Aktibo dauden iragazkiek bat datozen fitxategiak kenduko dituzte karpeten konparaziotik.

en: Text-based filters
eu: Testuan oinarritutako iragazkiak

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won’t contribute to the comparison itself.
eu: Aurredefinitutako testuetan oinarritutako iragazkien zerrenda. Aktibo dauden iragazkiek bat datozen testuak kenduko dituzte fitxategien konparaziotik. Hala ere, testua bistaratzen jarraituko da, baina ez dio konparazioari berari lagunduko.

en: Classic (Meld)
eu: Klasikoa (Meld)

en: Base color scheme for Meld highlighting
eu: Oinarrizko kolore-eskema Meld-en nabarmentzerako

en: Meld dark scheme
eu: Meld eskema iluna

en: Dark color scheme for Meld highlighting
eu: Kolore-eskema iluna Meld-en nabarmentzerako

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
eu: Beste konparazio bat

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
eu: Itxi konparazioa

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
eu: Irten Meld-etik

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
eu: Gelditu uneko ekintza

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
eu: Freskatu konparazioa

[ctx: shortcut window]
en: Open externally
eu: Ireki kanpotik

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: Swap left and right panes
eu: Trukatu ezkerreko eta eskuineko panelak

[ctx: shortcut window]
en: Panes
eu: Panelak

[ctx: shortcut window]
en: Previous comparison pane
eu: Aurreko konparazio-panela

[ctx: shortcut window]
en: Next comparison pane
eu: Hurrengo konparazio-panela

[ctx: shortcut window]
en: Changes
eu: Aldaketak

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous change
eu: Joan aurreko aldaketara

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
eu: Joan hurrengo aldaketara

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eu: Fitxak

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
eu: Joan aurreko fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
eu: Joan hurrengo fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
eu: Aldatu fitxara

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
eu: Eraman fitxa eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eu: Edizioa

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: shortcut window]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: shortcut window]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: shortcut window]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: shortcut window]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: shortcut window]
en: Find
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
eu: Bilatu aurrekoa

[ctx: shortcut window]
en: Replace
eu: Ordeztu

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
eu: Fitxategi-konparazioa

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
eu: Gorde uneko fitxategia

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
eu: Gorde uneko fitxategia bide berrian

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
eu: Gorde fitxategi guztiak konparazioan

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
eu: Aurreko gatazka

[ctx: shortcut window]
en: Next conflict
eu: Hurrengo gatazka

[ctx: shortcut window]
en: Push change to left
eu: Bidali aldaketa ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Push change to right
eu: Bidali aldaketa eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from left
eu: Ekarri aldaketa ezkerretik

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from right
eu: Ekarri aldaketa eskuinetik

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above left
eu: Kopiatu aldaketa ezkerraren gainean

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below left
eu: Kopiatu aldaketa ezkerraren azpian

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above right
eu: Kopiatu aldaketa eskuinaren gainean

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below right
eu: Kopiatu aldaketa eskuinaren azpian

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
eu: Ezabatu aldaketa

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
eu: Karpeta-konparazioa

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
eu: Ezkerrean kopiatzen du

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
eu: Eskuinean kopiatzen du

[ctx: shortcut window]
en: Version control comparison
eu: Bertsio-kontrolaren konparazioa

[ctx: shortcut window]
en: Commit to version control
eu: Egikaritu bertsio-kontrolera

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide console output
eu: Erakutsi/ezkutatu kontsolaren irteera

en: Save As…
eu: Gorde honela…

en: Save A_ll
eu: Gorde _denak

en: Revert files…
eu: Alderantzikatu fitxategiak…

en: Open Externally
eu: Ireki kanpotik

en: Refresh Comparison
eu: Freskatu konparazioa

en: _Find…
eu: _Bilatu…

en: _Replace…
eu: _Ordeztu…

en: View
eu: Ikusi

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Overview Map
eu: Ikuspegi orokorraren mapa

en: Version control console
eu: Bertsio-kontrolaren kontsola

en: Lock scrolling
eu: Blokeatu korritzea

en: Swap left and right panes
eu: Trukatu ezkerreko eta eskuineko panelak

en: Comparison
eu: Konparazioa

en: Stop
eu: Gelditu

en: Merge All from Left
eu: Batu guztiak ezkerretik

en: Merge All from Right
eu: Batu guztiak eskuinetik

en: Merge All
eu: Batu guztiak

en: Format as Patch…
eu: Formateatu adabaki gisa…

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Meld
eu: Meld aplikazioari _buruz

en: File status
eu: Fitxategiaren egoera

en: Same
eu: Berdinak

en: New
eu: Berria

en: Modified
eu: Aldatze-data

en: Ignore filename case
eu: Ez ikusi egin fitxategi-izeneko maiuskula/minuskulei

en: Normalize Unicode paths
eu: Normalizatu Unicode bide-izenak

en: Normal
eu: Arrunta

en: Unversioned
eu: Bertsiorik gabekoa

en: Ignored
eu: Ez ikusi eginda

en: Flatten folders
eu: Berdindu karpetak

en: Start a new comparison
eu: Konparazio berri bat hasten du

en: Open a recent comparison
eu: Ireki azken aldiko konparazio bat

en: Go to the previous change
eu: Aurreko aldaketara joaten da

en: Go to the next change
eu: Hurrengo aldaketara joaten da

en: Go to the previous conflict
eu: Aurreko gatazkara joaten da

en: Go to the next conflict
eu: Hurrengo gatazkara joaten da

en: Version Filters
eu: Bertsio-iragazkiak

en: File Filters
eu: Fitxategi-iragazkiak

en: Text Filters
eu: Testu-iragazkiak

en: Active
eu: Aktibo

en: Column Name
eu: Zutabe-izena

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Move item up
eu: Elementua igotzen du

en: Move _Up
eu: _Igo

en: Move item down
eu: Elementua jaisten du

en: Move _Down
eu: _Jaitsi

en: Commit
eu: Egikaritu

en: Commit Files
eu: Egikaritu fitxategiak

en: Log Message
eu: Egunkariaren mezua

en: Previous logs:
eu: Aurreko egunkaria:

en: Co_mmit
eu: _Egikaritu

en: Copy to left
eu: Ezkerrean kopiatzen du

en: Copy to right
eu: Eskuinean kopiatzen du

en: Delete selected
eu: Ezabatu hautapena

en: _Compare selected files
eu: _Konparatu hautatutako fitxategiak

en: _Mark selected file
eu: _Markatu hautatutako fitxategia

en: Compare _with marked file
eu: K_onparatu markatutako fitxategiarekin

en: Copy to _left
eu: Kopiatu e_zkerrean

en: Copy to _right
eu: Kopiatu e_skuinean

en: _Delete selected
eu: E_zabatu hautatutakoa

en: Collapse Recursively
eu: Tolestu errekurtsiboki

en: Expand Recursively
eu: Zabaldu errekurtsiboki

en: _Open Externally
eu: _Ireki kanpotik

en: _Copy File Paths
eu: Kopiatu fitxategi-_adabakiak

en: Select folder to open in this pane
eu: Hautatu panel honetan irekiko den karpeta

en: Folder 1
eu: 1. karpeta

en: Folder 2
eu: 2. karpeta

en: Folder 3
eu: 3. karpeta

en: Search text encoding…
eu: Bilaketa-testuaren kodeketa…

en: Push current change to the left
eu: Uneko aldaketa ezkerrera bidaltzen du

en: Push current change to the right
eu: Uneko aldaketa eskuinera bidaltzen du

en: Copy chunks
eu: Kopiatu puskak

en: Delete change
eu: Ezabatu aldaketa

en: Copy change above the left chunk
eu: Aldaketa ezkerreko puskaren gainean kopiatzen du

en: Copy change below the left chunk
eu: Aldaketa ezkerreko puskaren azpian kopiatzen du

en: Copy change above the right chunk
eu: Aldaketa eskuineko puskaren gainean kopiatzen du

en: Copy change below the right chunk
eu: Aldaketa eskuineko puskaren azpian kopiatzen du

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Cu_t
eu: _Ebaki

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Open Containing Folder
eu: Ireki karpeta edukitzailea

en: Copy Full Path
eu: Kopiatu bide-izen osoa

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
eu: Fitxategi honetan ezin da idatzi. Hala ere, hemen klik egin eta fitxategia desblokea dezakezu, aldaketak egiteko. Aldaketa horiek, ordea, beste fitxategi batean gorde behar dira.

en: Save file in this pane
eu: Gorde panel honetako fitxategia

en: Open file in this pane
eu: Ireki fitxategia panel honetan

en: File 3
eu: 3. fitxategia

en: File 2
eu: 2. fitxategia

en: File 1
eu: 1. fitxategia

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
eu: Izena

en: Pattern
eu: Eredua

en: Add new filter
eu: Gehitu iragazkia

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Remove selected filter
eu: Kendu hautatutako iragazkia

en: _Match case
eu: _Maiuskula/minuskula

en: Who_le word
eu: Hitz _osoa

en: Regular e_xpression
eu: Adierazpen _erregularra

en: Wrapped
eu: Itzulbiratuta

en: Replace _All
eu: Ordeztu _denak

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Switch between Find and Find-and-Replace
eu: Txandakatu bilatzeko modua eta bilatu eta ordezteko modua

en: Search highlight mode…
eu: Bilaketaren nabarmentze modua…

en: New comparison
eu: Beste konparazio bat

en: File
eu: Fitxategia

en: Folder
eu: Karpeta

en: Version control
eu: Bertsio-kontrola

en: _3-way comparison
eu: _3 sarrerako konparazioa

en: Select First File
eu: Hautatu lehen fitxategia

en: Select Second File
eu: Hautatu bigarren fitxategia

en: Select Third File
eu: Hautatu hirugarren fitxategia

en: Select First Folder
eu: Hautatu lehen karpeta

en: Select Second Folder
eu: Hautatu bigarren karpeta

en: Select Third Folder
eu: Hautatu hirugarren karpeta

en: Select A Version-Controlled Folder
eu: Hautatu bertsio-kontrola duen karpeta bat

en: _Blank comparison
eu: _Garbitu konparazioa

en: C_ompare
eu: _Konparatu

en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

en: Format as Patch
eu: Formateatu adabaki gisa

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Save Patch
eu: Gorde adabakia

en: Use differences between:
eu: Erabili hauen arteko diferentziak:

en: Left and middle panes
eu: Ezkerreko eta erdiko panelak

en: Middle and right panes
eu: Erdiko eta eskuineko panelak

en: _Reverse patch direction
eu: _Alderantzikatu adabakiaren norabidea

en: Path
eu: Bide-izena

en: Copy Path
eu: Kopiatu bide-izena

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: _Use the system fixed width font
eu: _Erabili sistemaren zabalera finkoko letra-tipoa

en: _Editor font:
eu: _Editorearen letra-tipoa:

note: TRANSLATORS: This is the status bar label for a group of settings, such as text wrapping, show line numbers, whitespace, etc.
en: Display
eu: Pantaila

en: _Tab width:
eu: _Zabalera:

en: _Insert spaces instead of tabs
eu: _Txertatu zuriuneak tabulazioen ordez

en: Enable text _wrapping
eu: Gaitu t_estua egokitzea

en: Do not _split words over two lines
eu: Ez _zatitu hitzak bi lerrotan

en: Highlight _current line
eu: Nabarmendu _uneko lerroa

en: Show _line numbers
eu: Erakutsi _lerro-zenbakiak

en: Show w_hitespace
eu: Erakutsi _zuriuneak

en: Prefer dark theme
eu: Hobetsi gai iluna

en: Use s_yntax highlighting
eu: Nabarmendu _sintaxia

en: Syntax highlighting color scheme:
eu: Sintaxia nabarmentzeko kolore-eskema:

en: Code Overview
eu: Kodearen ikuspegi orokorra

en: Show overview map
eu: Erakutsi ikuspegi orokorra

en: Overview map style:
eu: Ikuspegi orokorraren maparen estiloa:

en: External Editor
eu: Kanpoko editorea

en: Use _default system editor
eu: Erabili sistema-editore _lehenetsia

en: Edito_r command:
eu: Edito_rearen komandoa:

en: Editor
eu: Editorea

en: Shallow Comparison
eu: Azaleko konparazioa

en: C_ompare files based only on size and timestamp
eu: _Konparatu fitxategiak tamainan eta data-zigiluan soilik oinarrituta

en: _Timestamp resolution:
eu: _Data-zigiluaren bereizmena:

en: Note: enabling text filters may make comparing large files much slower
eu: Oharra: testu-iragazkiak gaitzen badira, fitxategi handien konparazioak motelagoak izango dira

en: Symbolic Links
eu: Esteka sinbolikoak

en: Visible Columns
eu: Zutabe ikusgaiak

en: Folder Comparisons
eu: Karpeten konparazioa

en: Version Comparisons
eu: Bertsioen konparazioa

en: _Order when comparing file revisions:
eu: _Ordenatu fitxategien gainbegiraketa konparatzean

en: Order when _merging files:
eu: Ordenatu fitxategiak _batzean:

en: Commit Messages
eu: Egikaritze-mezuak

en: Show _right margin at:
eu: Erakutsi e_skuineko marjina hemen:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
eu: _Hautsi lerroak automatikoki eskuineko marjinan egikaritzean

en: Version Control
eu: Bertsio-kontrola

en: Filename filters
eu: Fitxategi-izenen iragazkiak

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
eu: Direktorioak konparatzean, izenaren arabera iragaz ditzakezu fitxategiak eta direktorioak. Zuriunez bereizia dagoen shell motako komodinen zerrenda bat da eredu bakoitza.

en: Change trimming
eu: Aldatu moztea

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
eu: Moztu lerro hutsen diferentziak aldaketen hasieran eta amaieran

en: Text filters
eu: Testu-iragazkiak

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
eu: Fitxategiak konparatzean, aldaketa mota batzuei ez ikusi egin diezaiekezu. Eredu bakoitza python-eko adierazpen erregular bat da, eta bat datorren testua kate huts batekin ordezten du konparazioa egin aurretik. Adierazpenak taldeak badauzka, taldeak soilik ordezkatzen dira. Informazio gehiago behar izanez gero, ikusi erabiltzailearen eskuliburua.

en: Left is remote, right is local
eu: Ezkerra urrunekoa da, eskuina lokalekoa

en: Left is local, right is remote
eu: Ezkerra lokalekoa da, eskuina urrunekoa

en: Simple change map
eu: Aldaketa sinpleen mapa

en: Compact source map
eu: Iturburu trinkoaren mapa

en: Full source map
eu: Iturburu osoaren mapa

en: Remote, merge, local
eu: Urrunekoa, batu, lokala

en: Local, merge, remote
eu: Lokala, batu, urrunekoa

en: Push local commits to remote?
eu: Bidali egikaritze lokalak urrunekora?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
eu: Bidali beharreko egikaritzeak bertsio-kontrol sistemaren arabera zehaztuta dago.

en: _Push commits
eu: _Bidali egikariketak

en: Search recent comparisons…
eu: Bilatu azken aldiko konparazioetan…

en: Discard unsaved changes to documents?
eu: Baztertu gorde gabeko dokumentu-aldaketak?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
eu: Honako dokumentuei egindako aldaketak betiko galduko dira:

en: _Discard
eu: _Baztertu

en: Save changes to documents before closing?
eu: Dokumentuetan egindako aldaketak gorde itxi aurretik?

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
eu: Gordetzen ez baduzu, aldaketak betiko galduko dira.

en: Close _without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Save
eu: _Gorde

en: Show whitespace
eu: Erakutsi zuriunea

en: Text wrapping
eu: Testua egokitzea

en: _Compare
eu: _Konparatu

en: Co_mmit…
eu: Eg_ikaritu…

en: Re_vert
eu: _Leheneratu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Resolve Conflict
eu: Ebatzi gatazka

en: Commit changes to version control
eu: Egikaritu aldaketak bertsio-kontrolera

en: Commit…
eu: Egikaritu…

en: Pull remote changes to the local repository
eu: Deskargatu (pull) aldaketak biltegi lokal batera

en: Push local changes to remote
eu: Bidali lokaleko aldaketak urrunekora

en: Add to version control
eu: Gehitu bertsio-kontrolari

en: Remove from version control
eu: Kendu bertsio-kontroletik

en: Revert working copy to original state
eu: Leheneratu laneko kopia jatorrizko egoerara

en: Mark as resolved in version control
eu: Markatu ebatzita bezala bertsio-kontrolean

en: Open version controlled folder in this pane
eu: Ireki bertsioen kontrola duen karpeta panel honetan

en: Location
eu: Kokalekua

en: Status
eu: Egoera

en: Extra
eu: Gehigarria

en: Console output
eu: Kontsolaren irteera

en: Copy _up
eu: Kopiatu _goian

en: Copy _down
eu: Kopiatu _behean

note: Create file size CellRenderer
en: Size
eu: Tamaina

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
eu: Aldatze-ordua

note: Create ISO-format date-time CellRenderer
en: Modification time (ISO)
eu: Aldaketa-ordua (ISO)

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
eu: Baimenak

en: {filename} (scanning…)
eu: {filename} (eskaneatzen…)

en: [{label}] Scanning {folder}
eu: [{label}] Eskaneatzen {folder}

en: [{label}] Done
eu: [{label}] Egina

en: Folder {} is being compared to itself
eu: {} karpeta bere buruarekin konparatzen

en: Folders have no differences
eu: Karpetek ez dute diferentziarik

en: Contents of scanned files in folders are identical.
eu: Karpetetan eskaneatutako fitxategien edukiak berdinak dira.

en: Scanned files in folders appear identical, but contents have not been scanned.
eu: Karpetetan eskaneatutako fitxategiek berdinak dirudite, baina edukiak ez dira eskaneatu.

en: File filters are in use, so not all files have been scanned.
eu: Fitxategi-iragazkiak indarrean daudenez, ez dira fitxategi guztiak eskaneatu.

en: Text filters are in use and may be masking content differences.
eu: Testu-fitxategiak indarrean daudenez, beharbada edukien diferentziak ezkutuan geratu dira.

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Hi_de
eu: _Ezkutatu

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
eu: Erroreak gertatu dira karpeta hau eskaneatzean

en: Files with invalid encodings found
eu: Kodeketa baliogabea duten fitxategiak aurkitu dira

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
eu: Fitxategi batzuen kodeketa okerra da. Hauek dira fitxategi-izenak:

en: Files hidden by case insensitive comparison
eu: Fitxategiren bat ezkutatu da, konparazioan maiuskulak/minuskulak ez bereizteagatik

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
eu: Maiuskulak/minuskulak bereizten ez dituen konparazio bat egiten ari zara, maiuskulak/minuskulak bereizten dituen fitxategi-sistema batean. Karpeta honetako fitxategi hauek ezkutatu dira:

en: “{first_file}” hidden by “{second_file}”
eu: “{first_file}” ezkutatu du “{second_file}” fitxategiak

en: Replace folder “%s”?
eu: Ordeztu “%s” karpeta?

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
    If you replace the existing folder, all files in it will be lost.
eu: Badago izen bereko beste karpeta bat “%s”(e)n.
    Lehendik dagoen karpeta ordezten baduzu, bertako fitxategi guztiak galdu egingo dira.

en: Error copying file
eu: Errorea fitxategia kopiatzean

en: Couldn’t copy {source}
    to {dest}.
    
    {error}
eu: Ezin da {source} kopiatu
    {dest} helburuan.
    
    {error}

en: Error deleting {}
eu: Errorea {} ezabatzean

en: No folder
eu: Karpetarik ez

en: Folder comparison:
eu: Karpeta-konparazioa:

en: Comparison results will be inaccurate
eu: Konparazioaren emaitzak ez dira zehatzak izango

en: A filter changed the number of lines in the file, which is unsupported. The comparison will not be accurate.
eu: Iragazki batek fitxategiko lerro kopurua aldatu du, eta hori ez dago onartuta. Konparazioa ez da zehatza izango.

en: Mark conflict as resolved?
eu: Markatu gatazka ebatzita bezala?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
eu: Gatazka ongi ebatzi bada, ebatzita bezala marka dezakezu orain.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Mark _Resolved
eu: Markatu _ebatzita

en: Add Synchronization Point
eu: Gehitu sinkronizazio-puntua

en: Remove Synchronization Point
eu: Kendu sinkronizazio-puntua

en: Move Synchronization Point
eu: Aldatu lekuz sinkronizazio-puntua

en: Match Synchronization Point
eu: Parekatu sinkronizazio-puntua

en: Clear Synchronization Points
eu: Garbitu sinkronizazio-puntuak

en: File comparison:
eu: Fitxategi-konparazioa:

en: There was a problem opening the file “%s”.
eu: Arazo bat egon da '%s' fitxategia irekitzean.

en: File %s appears to be a binary file.
eu: Badirudi %s fitxategia bitarra dela.

en: Do you want to open the file using the default application?
eu: Fitxategia ireki nahi duzu aplikazio lehenetsia erabilita?

en: Open
eu: Ireki

en: [%s] Merging files
eu: [%s] Fitxategiak konbinatzen

en: [%s] Computing differences
eu: [%s] Diferentziak kalkulatzen

en: File %s has changed on disk
eu: '%s' fitxategia diskoan aldatu da

en: Do you want to reload the file?
eu: Nahi duzu fitxategia berriro kargatzea?

en: _Reload
eu: Bir_kargatu

en: File {} is being compared to itself
eu: {} fitxategia bere buruarekin konparatzen

en: Files are identical
eu: Fitxategiak berdinak dira

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
eu: Testu-iragazkiak erabiltzen ari dira fitxategiak, eta baliteke iragazki horiek fitxategien arteko diferentziak ezkutatzea. Iragazi gabeko fitxategiak konparatu nahi dituzu?

en: Files differ in line endings only
eu: Fitxategien diferentziak lerro-amaieretan soilik daude

en: Files are identical except for differing line endings:
    %s
eu: Fitxategiak berdinak dira, lerro-amaieretan salbu:
    %s

en: Show without filters
eu: Erakutsi iragazkirik gabe

en: Change highlighting incomplete
eu: Aldaketen nabarmentzea osatu gabe

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
eu: Aldaketa batzuk ez dira nabarmendu handiegiak direlako. Derrigor diezaiokezu Meld-i aldaketa handiak nabarmentzeko, nahiz eta halakoetan motelagoa izan.

en: Keep highlighting
eu: Mantendu nabarmentzea

en: _Keep highlighting
eu: _Mantendu nabarmentzea

en: Saving failed
eu: Gordetzeak huts egin du

en: Please consider copying any critical changes to another program or file to avoid data loss.
eu: Kopiatu edozein aldaketa kritiko beste programa edo fitxategi batean, datuak galtzea eragozteko.

en: Save Left Pane As
eu: Gorde ezkerreko panela honela

en: Save Middle Pane As
eu: Gorde erdiko panela honela

en: Save Right Pane As
eu: Gorde eskuineko panela honela

en: File %s has changed on disk since it was opened
eu: '%s' fitxategia diskoan aldatu egin da (ireki zenetik)

en: If you save it, any external changes will be lost.
eu: Gordetzen baduzu, kanpoko edozer aldaketa galdu egingo da.

en: Save Anyway
eu: Gorde dena den

en: Don’t Save
eu: Ez gorde

en: File “{}” contains characters that can’t be encoded using its current encoding “{}”.
eu: “{}” fitxategiak dituen zenbait karaktere ezin dira kodetu “{}” kodeketa erabilita.

en: Couldn’t save file due to:
    %s
eu: Ezin izan da fitxategia gorde honakoagatik:
    %s

en: Could not save file %s.
eu: Ezin izan da %s fitxategia gorde.

en: Live comparison updating disabled
eu: Konparazioaren zuzeneko eguneraketa desgaituta

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
eu: Konparazioen zuzeneko eguneraketa desgaitu egiten da sinkronizazio-puntuak aktibo daudenean. Hala ere, konparazioak eskuz freskatu ditzakezu, eta zuzeneko eguneraketak jarraitu egingo dute sinkronizazio-puntuak garbitzen direnean.

en: Can't swap unsaved files
eu: Ezin dira gorde gabeko fitxategiak trukatu

en: Files must be saved to disk before swapping panes.
eu: Fitxategiak diskoan gorde behar dira panelak trukatu baino lehen.

en: Can't swap version control comparisons
eu: Ezin dira bertsio-kontrolen konparazioak trukatu

en: Swapping panes is not supported in version control mode.
eu: Panelak trukatzea ez da onartzen bertsio-kontrolaren moduan.

en: Deleting remote folders is not supported
eu: Urruneko karpetak ezabatzea ez dago onartuta

en: Not a file or directory
eu: Ez da fitxategi bat edo direktorio bat

en: “{}” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
eu: “{}” ezin da zakarrontzira bota. Berehala ezabatu nahi duzu?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
eu: Urruneko kokaleku horrek ez du elementuak zakarrontzira botatzea onartzen.

en: _Delete Permanently
eu: _Ezabatu behin betiko

en: Replace file “%s”?
eu: Ordeztu “%s” fitxategia?

en: A file with this name already exists in “%s”.
    If you replace the existing file, its contents will be lost.
eu: “%s” kokalekuan badago izen hori duen fitxategia lehendik.
    Hori ordezten baduzu, bere eduki guztia galduko da.

en: wrong number of arguments supplied to --diff
eu: --diff: emandako argumentu kopurua okerra da

en: Start with an empty window
eu: Hasi leiho huts batekin

en: file
eu: fitxategia

en: folder
eu: karpeta

en: Start a version control comparison
eu: Hasi bertsio-kontrolaren konparazioa

en: Start a 2- or 3-way file comparison
eu: Hasi bi edo hiru sarrerako fitxategi-konparazioa

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
eu: Hasi bi edo hiru sarrerako karpeten konparazioa

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Meld is a file and directory comparison tool.
eu: Meld fitxategiak eta direktorioak konparatzeko tresna bat da.

en: Set label to use instead of file name
eu: Ezarri etiketa bat fitxategi-izenaren ordez erabiltzeko

en: Open a new tab in an already running instance
eu: Ireki beste fitxa bat dagoeneko martxan dagoen instantzia batean

en: Automatically compare all differing files on startup
eu: Automatikoki konparatu fitxategi desberdin guztiak abioan

en: Ignored for compatibility
eu: Ez ikusi egin zaio, bateragarritasuna dela eta

en: Set the target file for saving a merge result
eu: Ezarri helburuko fitxategia emaitza konbinatua gordetzeko

en: Automatically merge files
eu: Automatikoki konbinatu fitxategiak

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
eu: Kargatu gordetako konparazioa Meld-en konparazio-fitxategi batetik

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
eu: Sortu diferentzia-fitxa emandako fitxategi edo karpetentzako

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
eu: argumentu gehiegi (0-3 ordez, %d jasota)

en: can’t auto-merge less than 3 files
eu: ezin dira automatikoki konbinatu 3 fitxategi baino gehiago

en: can’t auto-merge directories
eu: ezin dira automatikoki konbinatu direktorioak

en: Error reading saved comparison file
eu: Errorea gertatu da gordetako konparazio-fitxategia irakurtzean

en: invalid path or URI “%s”
eu: baliogabeko bide-izena edo URIa: “%s”

en: remote folder “{}” not supported
eu: “{}” urruneko karpeta ez dago onartuta

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
eu: <izenik gabea>

en: untitled
eu: izengabea

en: Filename
eu: Fitxategia

en: Need three files to auto-merge, got: %r
eu: Hiru fitxategi behar dira automatikoki konbinatzeko, honenbeste daude: %r

en: Cannot compare a mixture of files and directories
eu: Ezin dira konparatu fitxategiak eta direktorioak nahasian

en: {}
    
    Meld encountered a critical error while running:
    <tt>{}</tt>
eu: {}
    
    Meld-ek errore kritikoa aurkitu du honakoa exekutatzean:
    <tt>{}</tt>

en: [None]
eu: [Bat ere ez]

en: label
eu: etiketa

en: pattern
eu: eredua

en: Version control:
eu: Bertsio-kontrola:

en: Couldn’t find colour scheme details for {}; this is a bad install
eu: Ez dira aurkitu kolore-eskemaren xehetasunak {}-rako; gaizki instalatu da

en: Plain Text
eu: Testu arrunta

en: Unnamed file
eu: Izenik gabeko fitxategia

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln {line}, Col {column}
eu: {line}. lerroa, {column}. zutabea

en: Line you want to move the cursor to
eu: Lerroa kurtsorea kokatzeko

en: No files will be committed
eu: Ez da fitxategirik egikarituko

note: Translators: First element is replaced by translated "%d unpushed commits", second element is replaced by translated "%d branches"
en: {unpushed_commits} in {unpushed_branches}
eu: {unpushed_commits} hemen: {unpushed_branches}

en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
eu[0]: Bidali gabeko egikaritze %d
eu[1]: Bidali gabeko %d egikaritze

en: %d branch | %d branches
eu[0]: adar %d
eu[1]: %d adar

en: Mode changed from {old_mode} to {new_mode}
eu: Modua aldatu da {old_mode} modutik {new_mode} modura

en: Partially staged
eu: Partzialki gordailuan gordea

en: Staged
eu: Gordailuan gordea

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
eu: Bat ere ez

en: Rev %s
eu: %s erreb.

en: Merged
eu: Batua

en: Base
eu: Oinarria

en: Local
eu: Lokala

en: Remote
eu: Urrunekoa

en: Error
eu: Errorea

en: Newly added
eu: Berriki gehitua

en: Renamed
eu: Izena aldatua

en: Conflict
eu: Gatazka

en: Removed
eu: Kendua

en: Missing
eu: Falta da

en: Not present
eu: Ez dago

en: Scanning…
eu: Eskaneatzen...

note: Translators: This error message is shown when no repository of this type is found.
en: %(name)s (not found)
eu: %(name)s (ez da aurkitu)

note: Translators: This error message is shown when a version control binary isn't installed.
en: %(name)s (%(cmd)s not installed)
eu: %(name)s (%(cmd)s ez daude instalatuta)

note: Translators: This error message is shown when a version controlled repository is invalid.
en: %(name)s (invalid repository)
eu: %(name)s (biltegi baliogabea)

en: No valid version control system found in this folder
eu: Ez da baliozko bertsio-kontrol sistemarik aurkitu karpeta honetan

en: Choose which version control system to use
eu: Aukeratu zer bertsio-kontrol sistema erabiliko den

note: TRANSLATORS: This is the name of the version control system being used, e.g., "Git" or "Subversion"
en: {vc} comparison:
eu: {vc} konparazioa:

note: Initial yield so when we add this to our tasks, we don't create iterators that may be invalidated.
en: Scanning repository
eu: Biltegia eskaneatzen

en: Scanning %s
eu: %s eskaneatzen

en: (Empty)
eu: (Hutsa)

en: %s — local
eu: %s — lokala

en: %s — remote
eu: %s — urrunekoa

en: %s (local, merge, remote)
eu: %s (lokala, batu, urrunekoa)

en: %s (remote, merge, local)
eu: %s (urrunekoa, batu, lokala)

en: %s — repository
eu: %s — biltegia

en: %s (working, repository)
eu: %s (lanekoa, biltegia)

en: %s (repository, working)
eu: %s (biltegia, lanekoa)

en: Remove folder and all its files?
eu: Kendu karpeta eta bere fitxategi guztiak?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
eu: Honek hautatutako fitxategi eta karpeta guztiak, baita hautatutako karpeten barruan dauden fitxategi guztiak ere, bertsio-kontroletik kenduko ditu.

en: Clear
eu: Garbitu
