meld master - en to hu translation catalogue (508 entries)

en: Diff Viewer
hu: Eltérésmegjelenítő

en: Compare and merge your files
hu: Fájlok összehasonlítása és összefésülése

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diff;merge;
hu: diff;merge;különbség;patch;folt;

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
hu: A Meld egy vizuális diff- és összefésülő eszköz fejlesztőknek. A Meld segít fájlok, könyvtárak és verziókövetőt használó projektek összehasonlításában. Két- és háromutas összehasonlítást biztosít fájlokhoz és könyvtárakhoz, és sok verziókövető rendszert is támogat, beleértve a Git, Mercurial, Bazaar és Subversion rendszereket.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
hu: A Meld segít kódváltozások áttekintésében, foltok megértésében és a hatalmas összefésülési ütközéseket valamivel fájdalommentesebbé teszi.

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Meld comparison description
hu: Meld összehasonlítás-leírás

en: Default window width
hu: Alapértelmezett ablakszélesség

en: Default window height
hu: Alapértelmezett ablakmagasság

en: Default window maximised state
hu: Ablak alapértelmezett maximalizálási állapota

en: Default window fullscreen state
hu: Ablak alapértelmezett teljes képernyős állapota

en: Prefer application-wide dark theme
hu: Alkalmazásszintű sötét téma előnyben részesítése

en: If true, the GTK dark theme variant will be used, if available. Note that this is separate from the syntax highlighting scheme.
hu: Ha igaz, akkor a GTK sötét téma változata lesz használva, ha elérhető. Ne feledje, hogy ez független a szintaxiskiemelő sémától.

en: Additional automatically detected text encodings
hu: További automatikusan felismert szövegkódolások

en: Meld will use these text encodings to try to decode loaded text files before trying any other encodings. In addition to the encodings in this list, UTF-8 and the current locale-default encoding will always be used; other encodings may also be tried, depending on the user’s locale.
hu: A Meld ezeket a szövegkódolásokat fogja használni a betöltött szövegfájlok dekódolására az egyéb kódolások kipróbálása előtt. A listában lévő kódolásokon kívül az UTF-8 és az aktuális területi beállítás alapértelmezett kódolása mindig felhasználásra kerül, a felhasználó területi beállításától függően más kódolások is kipróbálhatók.

en: Width of an indentation step
hu: Behúzási lépés szélessége

en: The number of spaces to use for a single indent step
hu: Egy behúzási lépéshez használandó szóközök száma

en: Whether to indent using spaces or tabs
hu: A behúzáshoz szóközök vagy tabok használandók-e

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
hu: Ha igaz, akkor minden új behúzás szóközöket fog használni tabulátorok helyett.

en: Show line numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
hu: Ha igaz, akkor a sorszámok meg fognak jelenni a fájl-összehasonlítások margóján.

en: Highlight syntax
hu: Szintaxiskiemelés

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld’s own color highlighting, this is off by default.
hu: A szintaxis kiemelése az összehasonlításokban. A Meld saját színkiemelése miatt ez alapesetben ki van kapcsolva.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
hu: Szintaxiskiemeléshez használandó színséma

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
hu: A GtkSourceView használja a szintaxiskiemeléshez használandó színek meghatározásához

en: Draw whitespace
hu: Üres helyek kirajzolása

en: If true, whitespace characters will be drawn in comparisons even if they are not in a changed area.
hu: Ha igaz, akkor az üres hely karakterek ki lesznek rajzolva az összehasonlításokban, még akkor is ha nincsenek a megváltoztatott területen.

en: Wrap mode
hu: Tördelés módja

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
hu: A fájl-összehasonlításban a sorok ezen beállításnak megfelelően fognak törni. Lehetséges értékek: „none” (ne törjön), „char” (bármely karakter) vagy „word” (csak szavak végén).

en: Highlight current line
hu: Aktuális sor kiemelése

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
hu: Ha igaz, akkor a kurzort tartalmazó sor ki lesz emelve a fájl-összehasonlításokban.

en: Use the system default monospace font
hu: A rendszer alapértelmezett rögzített szélességű betűkészletének használata

en: If false, custom-font will be used instead of the system monospace font.
hu: Ha hamis, akkor a rendszer rögzített szélességű betűkészlete helyett az egyéni lesz használva.

en: Custom font
hu: Egyéni betűkészlet

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
hu: Használandó egyéni betűkészlet, karakterláncként tárolva és Pango betűleírásként feldolgozva.

en: Show overview source map
hu: Áttekintő forrástérkép megjelenítése

en: If true, file comparisons will have paired source maps for compared files.
hu: Ha igaz, akkor a fájl-összehasonlítások összepárosított forrástérképeket fognak tartalmazni az összehasonlított fájlokhoz.

en: Style of overview map
hu: Az áttekintő térkép stílusa

en: Style options for how the overview map is displayed.
hu: Az áttekintő térkép megjelenítését szabályozó stílusbeállítások.

en: Ignore blank lines when comparing files
hu: Üres sorok figyelmen kívül hagyása fájlok összehasonlításakor

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
hu: Ha igaz, akkor az üres sorok ki lesznek hagyva a fájlok közti különbségek kiemelésekor.

en: Use the system default editor
hu: A rendszer alapértelmezett szerkesztőjének használata

en: If false, custom-editor-command will be used instead of the system editor when opening files externally.
hu: Ha hamis, akkor a custom-editor-command lesz a rendszer alapértelmezett szerkesztője helyett használva.

en: The custom editor launch command
hu: Az egyéni szerkesztőt indító parancs

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
hu: Az egyéni szerkesztőt indító parancs. Ez a kulcs korlátozottan támogat sablonokat is. Jelenleg a {file} és {line} a felismert helyettesítők.

en: Columns to display
hu: Megjelenítendő oszlopok

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
hu: Oszlopnevek listája a mappa-összehasonlításban, és hogy megjelenítendők-e.

en: Ignore symbolic links
hu: Szimbolikus linkek figyelmen kívül hagyása

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
hu: Ha igaz, akkor a mappa-összehasonlítások nem követik a szimbolikus linkeket a mappafa bejárásakor.

en: Use shallow comparison
hu: Sekély összehasonlítás használata

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
hu: Ha igaz, akkor a mappa-összehasonlítások a fájlokat csak a méret és módosítási idő alapján hasonlítják össze, a fájlokat azonosnak tekintik a méret és módosítási idő egyezésekor, és eltérőnek egyébként.

en: File timestamp resolution
hu: Fájlidőbélyeg felbontása

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they’re considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
hu: A módosítási idő szerinti összehasonlításkor ez a minimális eltérés nanomásodpercben a két fájl között, mielőtt a módosítási idők eltérőnek számítanának. Ez eltérő időbélyeg-felbontással rendelkező fájlrendszereken lévő fájlok összehasonlításakor hasznos.

en: Apply text filters during folder comparisons
hu: Szövegszűrők alkalmazása mappa-összehasonlításkor

en: If true, folder comparisons that compare file contents also apply active text filters and the blank line trimming option, and ignore newline differences.
hu: Ha igaz, akkor a fájltartalmat összehasonlító mappa-összehasonlítások aktív szövegszűrőket is alkalmaznak, valamint levágják az üres sorokat, és mellőzik az üreshely-különbségeket.

en: File status filters
hu: Fájlállapotszűrők

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
hu: A mappa-összehasonlításban látható fájlok szűrésére használt állapotok listája.

en: Show the version control console output
hu: A verziókövető konzolos kimenetének megjelenítése

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
hu: Ha igaz, akkor a verziókövető nézetekben megjelenik egy konzolos kimenet szakasz, amely a verziókövetési műveletekhez használt parancsokat jeleníti meg.

en: Version control pane position
hu: Verziókövetés ablaktábla pozíciója

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
hu: A fő verziókövetési fa magassága, amikor a konzol ablaktábla látható.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
hu: Verzió-összehasonlítások megjelenítése mint bal-helyi / jobb-távoli

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
hu: Ha igaz, akkor a verziókövetési összehasonlítások a bal-helyi, jobb-távoli sémát használják-e a fájlok megjelenítéséhez az ablaktáblákon. Ha nincs bejelölve, a bal-övék, jobb-enyém séma kerül felhasználásra.

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
hu: Fájlok sorrendje a háromutas verziókövetési összefésülési összehasonlításokban

en: Choices for file order are remote/merged/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
hu: A lehetséges fájlsorrendek a távoli/összefésült/helyi és helyi/összefésült/távoli. Ez a beállítás csak a verziókövető nézetből indított háromutas összehasonlításokat befolyásolja, így csak a Melden belüli összefésülésekhez/ütközésfeloldásokhoz kerül felhasználásra.

en: Show margin in commit message editor
hu: Margó megjelenítése a véglegesítésüzenet-szerkesztőben

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
hu: Ha igaz, akkor egy útmutató lesz megjelenítve azt jelezve, hogy a margó melyik oszlopban van a verziókövetési véglegesítésüzenet-szerkesztőben.

en: Margin column in commit message editor
hu: Margó oszlop a véglegesítésüzenet-szerkesztőben

en: The column at which to show the margin in the version control commit message editor.
hu: A margó megjelenítése ebben az oszlopban a verziókövető véglegesítésüzenet-szerkesztőjében.

en: Automatically hard-wrap commit messages
hu: Véglegesítésüzenetek automatikus törése

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the commit margin before commit.
hu: Ha igaz, akkor a verziókövető véglegesítésüzenet-szerkesztője sortöréseket szúr be a véglegesítés margójánál a véglegesítés előtt.

en: Version control status filters
hu: Verziókövetési állapotszűrők

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
hu: A verziókövetési összehasonlításban látható fájlok szűrésére használt állapotok listája.

en: Filename-based filters
hu: Fájlnév alapú szűrők

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
hu: Előre megadott fájlnév alapú szűrők listája, amelyekre illeszkedő fájlok eltávolításra kerülnek a mappa-összehasonlításból.

en: Text-based filters
hu: Szöveg alapú szűrők

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won’t contribute to the comparison itself.
hu: Előre megadott szövegalapú reguláris kifejezés szűrők listája, amelyekre illeszkedő szöveg eltávolításra kerül a fájl-összehasonlításból. A szöveg megjelenítésre kerül, de nem fog részt venni magában az összehasonlításban.

en: Classic (Meld)
hu: Klasszikus (Meld)

en: Base color scheme for Meld highlighting
hu: Alap színséma a Meld kiemeléshez

en: Meld dark scheme
hu: Meld sötét séma

en: Dark color scheme for Meld highlighting
hu: Sötét színséma a Meld kiemeléshez

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
hu: Új összehasonlítás

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
hu: Összehasonlítás bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
hu: Kilépés a Meldből

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
hu: Aktuális művelet leállítása

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
hu: Összehasonlítás frissítése

[ctx: shortcut window]
en: Open externally
hu: Megnyitás külsőleg

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

[ctx: shortcut window]
en: Swap left and right panes
hu: Bal és jobb ablaktáblák felcserélése

[ctx: shortcut window]
en: Panes
hu: Ablaktáblák

[ctx: shortcut window]
en: Previous comparison pane
hu: Előző összehasonlító ablaktábla

[ctx: shortcut window]
en: Next comparison pane
hu: Következő összehasonlító ablaktábla

[ctx: shortcut window]
en: Changes
hu: Változások

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous change
hu: Ugrás az előző változásra

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
hu: Ugrás a következő változásra

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
hu: Lapok

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
hu: Ugrás az előző lapra

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
hu: Ugrás a következő lapra

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
hu: Váltás lapra

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
hu: Lap mozgatása balra

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
hu: Lap mozgatása jobbra

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hu: Szerkesztés

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hu: Mégis

[ctx: shortcut window]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: shortcut window]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: shortcut window]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: shortcut window]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
hu: Következő találat

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
hu: Előző találat

[ctx: shortcut window]
en: Replace
hu: Csere

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
hu: Fájl-összehasonlítás

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
hu: Aktuális fájl mentése

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
hu: Aktuális fájl mentése új útvonalra

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
hu: Minden fájl mentése az összehasonlításban

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
hu: Előző ütközés

[ctx: shortcut window]
en: Next conflict
hu: Következő ütközés

[ctx: shortcut window]
en: Push change to left
hu: Változás balra küldése

[ctx: shortcut window]
en: Push change to right
hu: Változás jobbra küldése

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from left
hu: Változás áthúzása balról

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from right
hu: Változás áthúzása jobbról

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above left
hu: Változás másolása a bal oldali fölé

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below left
hu: Változás másolása a bal oldali alá

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above right
hu: Változás másolása a jobb oldali fölé

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below right
hu: Változás másolása a jobb oldali alá

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
hu: Változás törlése

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
hu: Mappa-összehasonlítás

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
hu: Másolás a bal oldalra

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
hu: Másolás a jobb oldalra

[ctx: shortcut window]
en: Version control comparison
hu: Verziókövetési összehasonlítás

[ctx: shortcut window]
en: Commit to version control
hu: Véglegesítés verziókövetőbe

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide console output
hu: Konzolkimenet megjelenítése/elrejtése

en: Save As…
hu: Mentés másként…

en: Save A_ll
hu: Összes men_tése

en: Revert files…
hu: Fájlok visszaállítása…

en: Open Externally
hu: Megnyitás alkalmazással

en: Refresh Comparison
hu: Összehasonlítás frissítése

en: _Find…
hu: _Keresés…

en: _Replace…
hu: _Csere…

en: View
hu: Nézet

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Overview Map
hu: Áttekintő térkép

en: Version control console
hu: Verziókövető-konzol

en: Lock scrolling
hu: Görgetés zárolása

en: Swap left and right panes
hu: Bal és jobb ablaktáblák felcserélése

en: Comparison
hu: Összehasonlítás

en: Stop
hu: Leállítás

en: Merge All from Left
hu: Minden egyesítése balról

en: Merge All from Right
hu: Minden egyesítése jobbról

en: Merge All
hu: Minden egyesítése

en: Format as Patch…
hu: Formázás foltként…

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Meld
hu: A Meld _névjegye

en: File status
hu: Fájlállapot

en: Same
hu: Egyezik

en: New
hu: Új

en: Modified
hu: Módosítva

en: Ignore filename case
hu: Kis- és nagybetűk nem különböznek a fájlnévben

en: Normalize Unicode paths
hu: Unicode útvonalak normalizálása

en: Normal
hu: Normál

en: Unversioned
hu: Verziózatlan

en: Ignored
hu: Mellőzve

en: Flatten folders
hu: Könyvtárak simítása

en: Start a new comparison
hu: Új összehasonlítás indítása

en: Open a recent comparison
hu: Friss összehasonlítás megnyitása

en: Go to the previous change
hu: Ugrás az előző változásra

en: Go to the next change
hu: Ugrás a következő változásra

en: Go to the previous conflict
hu: Ugrás az előző ütközésre

en: Go to the next conflict
hu: Ugrás a következő ütközésre

en: Version Filters
hu: Verziószűrők

en: File Filters
hu: Fájlszűrők

en: Text Filters
hu: Szövegszűrők

en: Active
hu: Aktív

en: Column Name
hu: Oszlopnév

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: Move item up
hu: Elem mozgatása fel

en: Move _Up
hu: Mozgatás _fel

en: Move item down
hu: Elem mozgatása le

en: Move _Down
hu: Mozgatás _le

en: Commit
hu: Véglegesítés

en: Commit Files
hu: Fájlok véglegesítése

en: Log Message
hu: Naplóüzenet

en: Previous logs:
hu: Előző naplók:

en: Co_mmit
hu: _Véglegesítés

en: Copy to left
hu: Másolás a bal oldalra

en: Copy to right
hu: Másolás a jobb oldalra

en: Delete selected
hu: Kijelölt törlése

en: _Compare selected files
hu: _Kijelölt fájlok összehasonlítása

en: _Mark selected file
hu: _Kijelölt fájl megjelölése

en: Compare _with marked file
hu: Össze_hasonlítás a kijelölt fájllal

en: Copy to _left
hu: Másolás a _balra

en: Copy to _right
hu: Másolás a _jobbra

en: _Delete selected
hu: Kijelölt _törlése

en: Collapse Recursively
hu: Összecsukás rekurzívan

en: Expand Recursively
hu: Kinyitás rekurzívan

en: _Open Externally
hu: Megnyitás _külső alkalmazással

en: _Copy File Paths
hu: _Fájlútvonalak másolása

en: Select folder to open in this pane
hu: Ebben az ablaktáblában megnyitandó mappa kijelölése

en: Folder 1
hu: 1. mappa

en: Folder 2
hu: 2. mappa

en: Folder 3
hu: 3. mappa

en: Search text encoding…
hu: Szövegkódolás keresése…

en: Push current change to the left
hu: Jelenlegi változás balra küldése

en: Push current change to the right
hu: Jelenlegi változás jobbra küldése

en: Copy chunks
hu: Darabok másolása

en: Delete change
hu: Változás törlése

en: Copy change above the left chunk
hu: Változás másolása a bal oldali darab fölé

en: Copy change below the left chunk
hu: Változás másolása a bal oldali darab alá

en: Copy change above the right chunk
hu: Változás másolása a jobb oldali darab fölé

en: Copy change below the right chunk
hu: Változás másolása a jobb oldali darab alá

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Redo
hu: _Mégis

en: Cu_t
hu: Ki_vágás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Open Containing Folder
hu: Tartalmazó mappa megnyitása

en: Copy Full Path
hu: Teljes útvonal másolása

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
hu: Ebbe a fájlba nem lehet írni. Ide kattintva feloldhatja a fájlt és módosításokat végezhet, de ezeket a módosításokat új fájlba kell mentenie.

en: Save file in this pane
hu: Fájl mentése ebben az ablaktáblában

en: Open file in this pane
hu: Fájl megnyitása ebben az ablaktáblában

en: File 3
hu: 3. fájl

en: File 2
hu: 2. fájl

en: File 1
hu: 1. fájl

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
hu: Név

en: Pattern
hu: Minta

en: Add new filter
hu: Új szűrő hozzáadása

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: Remove selected filter
hu: Kiválasztott szűrő eltávolítása

en: _Match case
hu: Kis- és _nagybetű

en: Who_le word
hu: _Teljes szó

en: Regular e_xpression
hu: Reguláris ki_fejezés

en: Wrapped
hu: Körbeért

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

en: _Replace
hu: _Csere

en: Switch between Find and Find-and-Replace
hu: Váltás a Keresés és a Keresés és csere között

en: Search highlight mode…
hu: Kiemelési mód keresése…

en: New comparison
hu: Új összehasonlítás

en: File
hu: Fájl

en: Folder
hu: Mappa

en: Version control
hu: Verziókövetés

en: _3-way comparison
hu: _3 utas összehasonlítás

en: Select First File
hu: Válasszon első fájlt

en: Select Second File
hu: Válasszon második fájlt

en: Select Third File
hu: Válasszon harmadik fájlt

en: Select First Folder
hu: Válasszon első mappát

en: Select Second Folder
hu: Válasszon második mappát

en: Select Third Folder
hu: Válasszon harmadik mappát

en: Select A Version-Controlled Folder
hu: Válasszon egy verziókövetés alatti mappát

en: _Blank comparison
hu: Ü_res összehasonlítás

en: C_ompare
hu: Össze_hasonlítás

en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Format as Patch
hu: Formázás foltként

en: Copy to Clipboard
hu: Másolás vágólapra

en: Save Patch
hu: Folt mentése

en: Use differences between:
hu: Ezek eltéréseinek használata:

en: Left and middle panes
hu: Bal és középső ablaktáblák

en: Middle and right panes
hu: Középső és jobb ablaktáblák

en: _Reverse patch direction
hu: F_olt irányának megfordítása

en: Path
hu: Útvonal

en: Copy Path
hu: Útvonal másolása

en: Open Folder
hu: Mappa megnyitása

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Font
hu: Betűkészlet

en: _Use the system fixed width font
hu: A rendszer rögzített szélességű betűkészletének _használata

en: _Editor font:
hu: Sz_erkesztő betűkészlete:

note: TRANSLATORS: This is the status bar label for a group of settings, such as text wrapping, show line numbers, whitespace, etc.
en: Display
hu: Megjelenítés

en: _Tab width:
hu: _Tabulátorok szélessége:

en: _Insert spaces instead of tabs
hu: Tabulátorok helyett s_zóközök beszúrása

en: Enable text _wrapping
hu: _Sortörés engedélyezése

en: Do not _split words over two lines
hu: Ne _törje a szavakat két sorba

en: Highlight _current line
hu: A jelenlegi s_or kiemelése

en: Show _line numbers
hu: S_orszámok megjelenítése

en: Show w_hitespace
hu: Ü_res helyek megjelenítése

en: Prefer dark theme
hu: Sötét téma előnyben részesítése

en: Use s_yntax highlighting
hu: S_zintaxiskiemelés használata

en: Syntax highlighting color scheme:
hu: Szintaxiskiemelés színsémája:

en: Code Overview
hu: Kódáttekintés

en: Show overview map
hu: Áttekintő térkép megjelenítése

en: Overview map style:
hu: Áttekintő térkép stílusa:

en: External Editor
hu: Külső szerkesztő

en: Use _default system editor
hu: Alapértelmezett _rendszerszerkesztő használata

en: Edito_r command:
hu: Szerkesztő_parancs:

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Shallow Comparison
hu: Sekély összehasonlítás

en: C_ompare files based only on size and timestamp
hu: _Fájlok összehasonlítása csak méret és időbélyeg alapján

en: _Timestamp resolution:
hu: _Időbélyeg felbontása:

en: Note: enabling text filters may make comparing large files much slower
hu: Megjegyzés: a szövegszűrők engedélyezése sokkal lassabbá teszi a nagy fájlok összehasonlítását

en: Symbolic Links
hu: Szimbolikus linkek

en: Visible Columns
hu: Látható oszlopok

en: Folder Comparisons
hu: Mappa-összehasonlítás

en: Version Comparisons
hu: Verzió-összehasonlítás

en: _Order when comparing file revisions:
hu: So_rrend fájlrevíziók összehasonlításakor:

en: Order when _merging files:
hu: Sorrend _fájlok összefésülésekor:

en: Commit Messages
hu: Véglegesítés-üzenetek

en: Show _right margin at:
hu: _Jobb margó megjelenítése:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
hu: Sorok a_utomatikus tördelése a jobb margónál véglegesítéskor

en: Version Control
hu: Verziókövetés

en: Filename filters
hu: Fájlnévszűrők

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
hu: Könyvtárak összehasonlításakor kiszűrhet fájlokat és könyvtárakat a nevük alapján. Minden minta egy shell-stílusú helyettesítőkarakter-lista szóközökkel elválasztva.

en: Change trimming
hu: Módosítások nyírása

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
hu: Üres sorokból álló eltérés lenyírása a módosítások elejéről és végéről

en: Text filters
hu: Szövegszűrők

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
hu: Fájlok összehasonlításakor bizonyos típusú változásokat mellőzhet. Itt minden minta egy python szabályos kifejezés, ami az egyező szöveget az üres karaktersorozatra cseréli az összehasonlítás elvégzése előtt. Ha a kifejezés csoportokat tartalmaz, csak a csoportok lesznek kicserélve. További részletekért lásd a felhasználói kézikönyvet.

en: Left is remote, right is local
hu: Bal a távoli, jobb a helyi

en: Left is local, right is remote
hu: Bal a helyi, jobb a távoli

en: Simple change map
hu: Egyszerű változástérkép

en: Compact source map
hu: Kompakt forrástérkép

en: Full source map
hu: Teljes forrástérkép

en: Remote, merge, local
hu: Távoli, összefésült, helyi

en: Local, merge, remote
hu: Helyi, összefésült, távoli

en: Push local commits to remote?
hu: Elküldi a helyi véglegesítéseket a távoli tárolóba?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
hu: Az elküldendő véglegesítéseket a verziókövető rendszer határozza meg.

en: _Push commits
hu: _Véglegesítések elküldése

en: Search recent comparisons…
hu: Friss összehasonlítások keresése…

en: Discard unsaved changes to documents?
hu: Eldobja a dokumentumok mentetlen változtatásait?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
hu: A következő dokumentumok változásai véglegesen elvesznek:

en: _Discard
hu: _Eldobás

en: Save changes to documents before closing?
hu: Menti a dokumentumok változtatásait bezárás előtt?

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
hu: Ha nem ment, akkor a változtatások véglegesen elvesznek.

en: Close _without Saving
hu: Bezárás mentés _nélkül

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Save
hu: M_entés

en: Show whitespace
hu: Üres helyek megjelenítése

en: Text wrapping
hu: Szöveg tördelése

en: _Compare
hu: Össze_hasonlítás

en: Co_mmit…
hu: _Véglegesítés…

en: Re_vert
hu: Vissz_aállítás

en: Delete
hu: Törlés

en: Resolve Conflict
hu: Ütközés feloldása

en: Commit changes to version control
hu: Változtatások véglegesítése a verziókövetőbe

en: Commit…
hu: Véglegesítés…

en: Pull remote changes to the local repository
hu: Távoli változtatások letöltése a helyi tárolóba

en: Push local changes to remote
hu: Helyi változások elküldése a távoli tárolóba

en: Add to version control
hu: Hozzáadás verziókövetéshez

en: Remove from version control
hu: Eltávolítás a verziókövetőből

en: Revert working copy to original state
hu: Munkapéldány visszaállítása az eredeti állapotba

en: Mark as resolved in version control
hu: Megjelölés feloldottként a verziókövetőben

en: Open version controlled folder in this pane
hu: Verziókövetés alatti mappa megnyitása ebben az ablaktáblában

en: Location
hu: Hely

en: Status
hu: Állapot

en: Console output
hu: Konzolkimenet

en: Copy _up
hu: Másolás _fel

en: Copy _down
hu: Másolás _le

note: Create file size CellRenderer
en: Size
hu: Méret

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
hu: Módosítási idő

note: Create ISO-format date-time CellRenderer
en: Modification time (ISO)
hu: Módosítási idő (ISO)

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: {filename} (scanning…)
hu: {filename} (átvizsgálás…)

en: [{label}] Scanning {folder}
hu: [{label}] {folder} vizsgálata

en: [{label}] Done
hu: [{label}] Kész

en: Folder {} is being compared to itself
hu: A(z) {} mappa saját magával lesz összehasonlítva

en: Folders have no differences
hu: A mappák közt nincs eltérés

en: Contents of scanned files in folders are identical.
hu: A mappákban vizsgált fájlok tartalma azonos.

en: Scanned files in folders appear identical, but contents have not been scanned.
hu: A mappákban vizsgált fájlok azonosnak tűnnek, de a tartalom nem lett vizsgálva.

en: File filters are in use, so not all files have been scanned.
hu: A fájlszűrők használata miatt nem lett megvizsgálva minden fájl.

en: Text filters are in use and may be masking content differences.
hu: Szöveges szűrők vannak használatban, és elfedhetik a fájlok közti különbségeket.

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Hi_de
hu: _Elrejtés

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
hu: Több hiba történt a mappa vizsgálatakor

en: Files with invalid encodings found
hu: Érvénytelen kódolású fájlok találhatók

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
hu: Egyes fájlok kódolása érvénytelen. A nevek a következők:

en: Files hidden by case insensitive comparison
hu: Kis- és nagybetűket meg nem különböztető összehasonlítás által elrejtett fájlok

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
hu: Kis- és nagybetűkre nem érzékeny összehasonlítást futtat nagybetűérzékeny fájlrendszeren. A mappa alábbi fájljai el lettek rejtve:

en: “{first_file}” hidden by “{second_file}”
hu: „{first_file}” rejtve „{second_file}” által

en: Replace folder “%s”?
hu: Cseréli ezt a mappát: „%s”?

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
    If you replace the existing folder, all files in it will be lost.
hu: Már létezik ugyanilyen nevű mappa itt: „%s”.
    Ha cseréli a meglévő mappát, akkor minden benne lévő fájl elvész.

en: Error copying file
hu: Hiba a fájl másolásakor

en: Couldn’t copy {source}
    to {dest}.
    
    {error}
hu: {source} nem másolható
    {dest} helyre.
    
    {error}

en: Error deleting {}
hu: Hiba a(z) {} törlésekor

en: No folder
hu: Nincs mappa

en: Folder comparison:
hu: Mappa-összehasonlítás:

en: Comparison results will be inaccurate
hu: Az összehasonlítás eredményei pontatlanok lesznek

en: A filter changed the number of lines in the file, which is unsupported. The comparison will not be accurate.
hu: Egy szűrő megváltoztatta a fájl sorainak számát, ami nem támogatott. Az összehasonlítás pontatlan lesz.

en: Mark conflict as resolved?
hu: Megjelöli az ütközést feloldottként?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
hu: Ha az ütközést sikeresen feloldotta, akkor most megjelölheti feloldottként.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Mark _Resolved
hu: Megjelölés _feloldottként

en: Add Synchronization Point
hu: Szinkronizálási pont hozzáadása

en: Remove Synchronization Point
hu: Szinkronizálási pont eltávolítása

en: Move Synchronization Point
hu: Szinkronizálási pont áthelyezése

en: Match Synchronization Point
hu: Szinkronizálási pont illesztése

en: Clear Synchronization Points
hu: Szinkronizálási pontok törlése

en: File comparison:
hu: Fájl-összehasonlítás:

en: There was a problem opening the file “%s”.
hu: Hiba történt a fájl („%s”) megnyitásakor.

en: File %s appears to be a binary file.
hu: %s bináris fájlnak tűnik.

en: Do you want to open the file using the default application?
hu: Meg szeretné nyitni a fájlt az alapértelmezett alkalmazással?

en: Open
hu: Megnyitás

en: [%s] Merging files
hu: [%s] Fájlok összefésülése

en: [%s] Computing differences
hu: [%s] Eltérések számítása

en: File %s has changed on disk
hu: %s fájl megváltozott a lemezen

en: Do you want to reload the file?
hu: Újratölti a fájlt?

en: _Reload
hu: Új_ratöltés

en: File {} is being compared to itself
hu: A(z) {} fájl saját magával lesz összehasonlítva

en: Files are identical
hu: A fájlok azonosak

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
hu: Szöveges szűrők vannak használatban, és elfedhetik a fájlok közti különbségeket. Szeretné a szűretlen fájlokat összehasonlítani?

en: Files differ in line endings only
hu: A fájlok csak a sorvégekben térnek el

en: Files are identical except for differing line endings:
    %s
hu: A fájlok azonosak a sorvégjelektől eltekintve:
    %s

en: Show without filters
hu: Megjelenítés szűrők nélkül

en: Change highlighting incomplete
hu: Részleges kiemelés módosítása

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
hu: Egyes változtatások nincsenek kiemelve, mert túl nagyok. A Meld kiemelheti ezeket a nagyobb változtatásokat, de lassú lehet.

en: Keep highlighting
hu: Kiemelés továbbra is

en: _Keep highlighting
hu: _Kiemelés továbbra is

en: Saving failed
hu: A mentés sikertelen

en: Please consider copying any critical changes to another program or file to avoid data loss.
hu: Fontolja meg a kritikus változtatások átmásolását egy másik programba vagy fájlba az adatvesztés elkerülése érdekében.

en: Save Left Pane As
hu: Bal ablaktábla mentése másként

en: Save Middle Pane As
hu: Középső ablaktábla mentése másként

en: Save Right Pane As
hu: Jobb ablaktábla mentése másként

en: File %s has changed on disk since it was opened
hu: A(z) %s fájl megváltozott a lemezen a megnyitása óta

en: If you save it, any external changes will be lost.
hu: Ha menti, minden külső változtatás elvész.

en: Save Anyway
hu: Mentés mindenképp

en: Don’t Save
hu: Ne mentse

en: File “{}” contains characters that can’t be encoded using its current encoding “{}”.
hu: A(z) „{}” fájl olyan karaktereket tartalmaz, amelyek nem kódolhatók a jelenlegi „{}” kódolás használatával.

en: Couldn’t save file due to:
    %s
hu: A fájl nem menthető. Ok:
    %s

en: Could not save file %s.
hu: A fájl (%s) nem menthető.

en: Live comparison updating disabled
hu: Az élő összehasonlítás-frissítés kikapcsolva

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
hu: Az összehasonlítások élő frissítése ki van kapcsolva, ha a szinkronizálási pontok aktívak. Saját kezűleg továbbra is frissítheti az összehasonlítást, és az élő frissítések folytatódnak a szinkronizálási pontok törlésekor.

en: Can't swap unsaved files
hu: Nem lehet felcserélni mentetlen fájlokat

en: Files must be saved to disk before swapping panes.
hu: A fájlokat el kell menteni a lemezre a panelek felcserélése előtt.

en: Can't swap version control comparisons
hu: Nem lehet felcserélni a verziókövetési összehasonlításokat

en: Swapping panes is not supported in version control mode.
hu: A panelek felcserélése nem támogatott verziókövető módban.

en: Deleting remote folders is not supported
hu: A távoli mappák törlése nem támogatott

en: Not a file or directory
hu: Nem fájl vagy könyvtár

en: “{}” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
hu: A(z) „{}” nem tehető a Kukába. Szeretné azonnal törölni?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
hu: Ez a távoli hely nem támogatja az elemek Kukába küldését.

en: _Delete Permanently
hu: _Végleges törlés

en: Replace file “%s”?
hu: Cseréli a fájlt: „%s”?

en: A file with this name already exists in “%s”.
    If you replace the existing file, its contents will be lost.
hu: Már létezik ilyen nevű fájl itt: „%s”.
    Ha lecseréli a meglévő fájlt, akkor a tartalma elvész.

en: wrong number of arguments supplied to --diff
hu: hibás számú argumentum a --diff kapcsolóhoz

en: Start with an empty window
hu: Indítás üres ablakkal

en: file
hu: fájl

en: folder
hu: mappa

en: Start a version control comparison
hu: Verziókövetési összehasonlítás indítása

en: Start a 2- or 3-way file comparison
hu: 2 vagy 3 utas fájl-összehasonlítás indítása

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
hu: 2 vagy 3 utas mappa-összehasonlítás indítása

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Meld is a file and directory comparison tool.
hu: A Meld egy fájl- és könyvtár-összehasonlító eszköz.

en: Set label to use instead of file name
hu: A fájlnevek helyett használandó címke beállítása

en: Open a new tab in an already running instance
hu: Új lap megnyitása már futó példányban

en: Automatically compare all differing files on startup
hu: Minden eltérő fájl automatikus összehasonlítása indításkor

en: Ignored for compatibility
hu: Mellőzve a kompatibilitás érdekében

en: Set the target file for saving a merge result
hu: Célfájl beállítása összefésülés eredményének mentéséhez

en: Automatically merge files
hu: Fájlok automatikus összefésülése

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
hu: Mentett összehasonlítás betöltése Meld összehasonlítás-fájlból

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
hu: Különbséglap létrehozása a megadott fájlokhoz vagy mappákhoz

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
hu: túl sok argumentum (0-3 helyett %d)

en: can’t auto-merge less than 3 files
hu: nem lehet 3-nál kevesebb fájlt automatikusan összefésülni

en: can’t auto-merge directories
hu: könyvtárak nem fésülhetők össze automatikusan

en: Error reading saved comparison file
hu: Hiba az elmentett összehasonlítás-fájl olvasása közben

en: invalid path or URI “%s”
hu: érvénytelen útvonal vagy URI: „%s”

en: remote folder “{}” not supported
hu: a „{}” távoli mappa nem támogatott

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
hu: <névtelen>

en: untitled
hu: névtelen

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Need three files to auto-merge, got: %r
hu: Az automatikus összefésüléshez három fájl kell, érkezett: %r

en: Cannot compare a mixture of files and directories
hu: Fájlok és könyvtárak keveréke nem hasonlítható össze

en: {}
    
    Meld encountered a critical error while running:
    <tt>{}</tt>
hu: {}
    
    A Meld kritikus hibát észlelt futás közben:
    <tt>{}</tt>

en: [None]
hu: [Semmi]

en: label
hu: címke

en: pattern
hu: minta

en: Version control:
hu: Verziókövetés:

en: Couldn’t find colour scheme details for {}; this is a bad install
hu: Nem találhatók a színséma részletei ehhez: {}, ez telepítési hiba

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Unnamed file
hu: Névtelen fájl

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln {line}, Col {column}
hu: {line}. sor, {column}. oszlop

en: Line you want to move the cursor to
hu: A sor, amelyre a kurzort szeretné vinni

en: No files will be committed
hu: Nem lesznek fájlok véglegesítve

note: Translators: First element is replaced by translated "%d unpushed commits", second element is replaced by translated "%d branches"
en: {unpushed_commits} in {unpushed_branches}
hu: {unpushed_commits} {unpushed_branches}

en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
hu[0]: %d nem továbbított véglegesítés
hu[1]: %d nem továbbított véglegesítés

en: %d branch | %d branches
hu[0]: %d ágban
hu[1]: %d ágban

en: Mode changed from {old_mode} to {new_mode}
hu: Mód megváltoztatva: {old_mode} -> {new_mode}

en: Partially staged
hu: Részben sorba állítva

en: Staged
hu: Sorba állítva

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
hu: Nincs

en: Rev %s
hu: %s rev

en: Merged
hu: Egyesítve

en: Base
hu: Alap

en: Local
hu: Helyi

en: Remote
hu: Távoli

en: Error
hu: Hiba

en: Newly added
hu: Újonnan hozzáadott

en: Renamed
hu: Átnevezve

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Removed
hu: Eltávolítva

en: Missing
hu: Hiányzó

en: Not present
hu: Nincs jelen

en: Scanning…
hu: Átvizsgálás…

note: Translators: This error message is shown when no repository of this type is found.
en: %(name)s (not found)
hu: %(name)s (nem található)

note: Translators: This error message is shown when a version control binary isn't installed.
en: %(name)s (%(cmd)s not installed)
hu: %(name)s (%(cmd)s nincs telepítve)

note: Translators: This error message is shown when a version controlled repository is invalid.
en: %(name)s (invalid repository)
hu: %(name)s (érvénytelen tároló)

en: No valid version control system found in this folder
hu: Nem található használható verziókövető rendszer ebben a mappában

en: Choose which version control system to use
hu: Válassza ki a használandó verziókövető rendszert

note: TRANSLATORS: This is the name of the version control system being used, e.g., "Git" or "Subversion"
en: {vc} comparison:
hu: {vc}-összehasonlítás:

note: Initial yield so when we add this to our tasks, we don't create iterators that may be invalidated.
en: Scanning repository
hu: Tároló vizsgálata

en: Scanning %s
hu: %s vizsgálata

en: (Empty)
hu: (Üres)

en: %s — local
hu: %s – helyi

en: %s — remote
hu: %s – távoli

en: %s (local, merge, remote)
hu: %s (helyi, összefésült, távoli)

en: %s (remote, merge, local)
hu: %s (távoli, összefésült, helyi)

en: %s — repository
hu: %s – tároló

en: %s (working, repository)
hu: %s (munka, tároló)

en: %s (repository, working)
hu: %s (tároló, munka)

en: Remove folder and all its files?
hu: Eltávolítja a mappát és benne minden fájlt?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
hu: Ez eltávolítja az összes kijelölt fájlt és mappát, valamint minden fájlt a kijelölt mappákon belül a verziókövetőből.

en: Clear
hu: Törlés
