meld - en to pl translation catalogue (513 entries)

en: Diff Viewer
pl: Przeglądarka różnic

en: Compare and merge your files
pl: Porównywanie i scalanie plików

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diff;merge;
pl: różnica;diff;merge;scalanie;łączenie;połącz;porównaj;łata;łatka;patch;

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
pl: Meld jest narzędziem do wizualnego porównywania i scalania plików przeznaczonym dla programistów. Program Meld pomaga porównywać pliki, katalogi i projekty systemów kontroli wersji. Umożliwia on porównywanie dwóch lub trzech plików i katalogów, i obsługuje wiele systemów kontroli wersji, w tym Git, Mercurial, Bazaar i Subversion.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
pl: Program Meld pomaga przeglądać zmiany w kodzie, rozumieć poprawki i choć trochę ułatwić olbrzymie konflikty scalania.

en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: Meld comparison description
pl: Opis porównywania programu Meld

en: Default window width
pl: Domyślna szerokość okna

en: Default window height
pl: Domyślna wysokość okna

en: Default window maximised state
pl: Domyślny stan maksymalizacji okna

en: Default window fullscreen state
pl: Domyślny stan trybu pełnoekranowego okna

en: Prefer application-wide dark theme
pl: Preferowanie ciemnego motywu programu

en: If true, the GTK dark theme variant will be used, if available. Note that this is separate from the syntax highlighting scheme.
pl: Jeśli wynosi „true”, to będzie używany ciemny wariant motywu biblioteki GTK, jeśli jest dostępny. Proszę zauważyć, że jest to oddzielne od schematu wyróżniania elementów składni.

en: Additional automatically detected text encodings
pl: Dodatkowe automatycznie wykrywane kodowania tekstu

en: Meld will use these text encodings to try to decode loaded text files before trying any other encodings. In addition to the encodings in this list, UTF-8 and the current locale-default encoding will always be used; other encodings may also be tried, depending on the user’s locale.
pl: Program Meld będzie używał tych kodowań tekstu, aby próbować dekodować wczytane pliki tekstowe przed próbowaniem innych kodowań. Dodatkowo poza kodowaniami na tej liście, UTF-8 i domyślne kodowanie bieżącej lokalizacji będą zawsze używane. Inne kodowania mogą być także próbowane, w zależności od lokalizacji użytkownika.

en: Width of an indentation step
pl: Szerokość kroku wcięcia

en: The number of spaces to use for a single indent step
pl: Liczba spacji używanych dla jednego kroku wcięcia

en: Whether to indent using spaces or tabs
pl: Określa, czy wcięcia używają spacji, czy tabulatorów

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
pl: Jeśli wynosi „true”, to każde nowe wcięcie będzie używało spacji zamiast tabulatorów.

en: Show line numbers
pl: Numery wierszy

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
pl: Jeśli wynosi „true”, to numery wierszy będą wyświetlane obok porównań plików.

en: Highlight syntax
pl: Wyróżnianie składni

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld’s own color highlighting, this is off by default.
pl: Określa, czy wyróżniać składnię w porównaniach. Jest to domyślnie wyłączone z powodu własnego wyróżniania kolorów programu Meld.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
pl: Schemat kolorów używany do wyróżniania elementów składni

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
pl: Używane przez bibliotekę GtkSourceView do ustalania kolorów dla wyróżniania elementów składni

en: Draw whitespace
pl: Wyświetlanie białych znaków

en: If true, whitespace characters will be drawn in comparisons even if they are not in a changed area.
pl: Jeśli wynosi „true”, to białe znaki będą wyświetlane w porównaniach nawet, jeśli nie są w zmienionym obszarze.

en: Wrap mode
pl: Tryb zawijania

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
pl: Wiersze w porównaniach plików będą zawijane według tego ustawienia. Możliwe wartości: „none” (brak zawijania), „char” (na dowolnym znaku) lub „word” (tylko na końcu wyrazów).

en: Highlight current line
pl: Wyróżnianie bieżącego wiersza

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
pl: Jeśli wynosi „true”, to wiersz zawierający kursor będzie wyróżniany w porównaniach plików.

en: Use the system default monospace font
pl: Używanie domyślnej systemowej czcionki o stałej szerokości

en: If false, custom-font will be used instead of the system monospace font.
pl: Jeśli wynosi „false”, to podana własna czcionka w „custom-font” będzie używana zamiast systemowej czcionki o stałej szerokości.

en: Custom font
pl: Własna czcionka

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
pl: Używana własna czcionka, przechowywana jako ciąg i przetwarzana jako opis czcionki biblioteki Pango.

en: Show overview source map
pl: Przeglądowa mapa źródła

en: If true, file comparisons will have paired source maps for compared files.
pl: Jeśli wynosi „true”, to porównania plików będą miały powiązane mapy źródeł dla porównywanych plików.

en: Style of overview map
pl: Styl mapy przeglądowej

en: Style options for how the overview map is displayed.
pl: Opcje stylu wyświetlania mapy przeglądowej.

en: Ignore blank lines when comparing files
pl: Ignorowanie pustych wierszy podczas porównywania plików

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
pl: Jeśli wynosi „true”, to puste wiersze będą obcinane podczas wyróżniania zmian między plikami.

en: Use the system default editor
pl: Używanie domyślnego edytora systemu

en: If false, custom-editor-command will be used instead of the system editor when opening files externally.
pl: Jeśli wynosi „false”, to podany własny edytor w „custom-editor-command” będzie używany zamiast systemowego edytora podczas zewnętrznego otwierania plików.

en: The custom editor launch command
pl: Polecenie uruchamiania własnego edytora

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
pl: Polecenie używane do uruchamiania własnego edytora. Niektóre ograniczone szablony są obsługiwane. W tej chwili „{file}” i „{line}” są rozpoznawanymi tokenami.

en: Columns to display
pl: Kolumny do wyświetlania

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
pl: Lista nazwa kolumn w porównaniu katalogów i czy powinny być wyświetlane.

en: Ignore symbolic links
pl: Ignorowanie dowiązań symbolicznych

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
pl: Jeśli wynosi „true”, to porównania katalogów nie będą podążały za dowiązaniami symbolicznymi podczas przeglądania drzewa katalogów.

en: Use shallow comparison
pl: Używanie płytkiego porównania

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
pl: Jeśli wynosi „true”, to porównania katalogów będą porównywały pliki na podstawie wyłącznie rozmiaru i czasu modyfikacji. Pliki o identycznym rozmiarze i czasie modyfikacji będą uznawane za identyczne.

en: File timestamp resolution
pl: Rozwiązywanie czasu modyfikacji plików

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they’re considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
pl: Podczas porównywania na podstawie czasu modyfikacji jest to minimalna różnica w nanosekundach między dwoma plikami, aby zostały uznane za różne. Jest to przydatne podczas porównywania plików między systemami plików z różnym rozwiązywaniem czasu modyfikacji.

en: Apply text filters during folder comparisons
pl: Zastosowywanie filtrów tekstowych podczas porównywania katalogów

en: If true, folder comparisons that compare file contents also apply active text filters and the blank line trimming option, and ignore newline differences.
pl: Jeśli wynosi „true”, to porównania katalogów, które porównują treść plików także zastosowują aktywne filtry tekstowe i opcję usuwania pustych wierszy, oraz ignorują różnice znaczników nowych wierszy.

en: File status filters
pl: Filtry stanu plików

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
pl: Lista stanów używanych do filtrowania widocznym plików w porównaniu katalogów.

en: Show the version control console output
pl: Wyświetlanie wyjścia konsoli systemu kontroli wersji

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
pl: Jeśli wynosi „true”, to sekcja wyjścia konsoli będzie wyświetlana w widokach kontroli wersji, wyświetlając polecenia wykonywane do działań kontroli wersji.

en: Version control pane position
pl: Położenie panelu kontroli wersji

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
pl: Jest to wysokość głównego drzewa kontroli wersji, kiedy wyświetlany jest panel konsoli.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
pl: Wyświetlanie porównań wersji jako lewo-lokalne/prawo-zdalne

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
pl: Jeśli wynosi „true”, to porównania kontroli wersji będą używały schematu lewy-jest-lokalny, prawy-jest-zdalny, aby ustalić kolejność wyświetlania plików w panelach. W przeciwnym wypadku używany będzie schemat lewo-jest-ich, prawo-jest-moje.

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
pl: Kolejność plików podczas porównywania trzech plików w czasie scalania w systemie kontroli wersji

en: Choices for file order are remote/merged/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
pl: Można wybrać kolejność: zdalne/scalone/lokalne lub lokalne/scalone/zdalne. Ta preferencja ma wpływ tylko na porównania trzech plików wykonane z widoku kontroli wersji, więc jest używana wyłącznie do scalania/rozwiązywania konfliktów w ramach programu Meld.

en: Show margin in commit message editor
pl: Wyświetlanie marginesów w edytorze komunikatów zatwierdzeń

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
pl: Jeśli wynosi „true”, to wyświetlana będzie linia oznaczająca kolumnę marginesu w edytorze komunikatów zatwierdzeń kontroli wersji.

en: Margin column in commit message editor
pl: Kolumna marginesu w edytorze komunikatów zatwierdzeń

en: The column at which to show the margin in the version control commit message editor.
pl: Kolumna, w której wyświetlać margines w edytorze komunikatów zatwierdzeń kontroli wersji.

en: Automatically hard-wrap commit messages
pl: Automatyczne twarde zawijanie komunikatów zatwierdzeń

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the commit margin before commit.
pl: Jeśli wynosi „true”, to edytor komunikatów zatwierdzeń kontroli wersji będzie twardo zawijał (tzn. wstawiał łamanie wierszy) na marginesie przed zatwierdzeniem.

en: Version control status filters
pl: Filtry stanu kontroli wersji

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
pl: Lista stanów używanych do filtrowania widocznych plików w porównaniu kontroli wersji.

en: Filename-based filters
pl: Filtry na podstawie nazw plików

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
pl: Lista uprzednio podanych filtrów na podstawie nazw plików, które jeśli są aktywne, będą usuwały pasujące pliki z porównania katalogów.

en: Text-based filters
pl: Filtry na podstawie tekstu

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won’t contribute to the comparison itself.
pl: Lista uprzednio podanych filtrów wyrażeń regularnych na podstawie tekstu, które jeśli są aktywne, będą usuwały tekst z porównania plików. Tekst będzie nadal wyświetlany, ale nie będzie zawarty w samym porównaniu.

en: Classic (Meld)
pl: Klasyczny (Meld)

en: Base color scheme for Meld highlighting
pl: Podstawowy schemat kolorów używany do wyróżniania elementów składni w programie Meld

en: Meld dark scheme
pl: Ciemny schemat kolorów programu Meld

en: Dark color scheme for Meld highlighting
pl: Ciemny schemat kolorów używany do wyróżniania elementów składni w programie Meld

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
pl: Nowe porównanie

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
pl: Zamknięcie porównania

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
pl: Zakończenie działania programu Meld

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
pl: Przerwanie bieżącego działania

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
pl: Odświeżenie porównania

[ctx: shortcut window]
en: Open externally
pl: Otwarcie zewnętrzne

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

[ctx: shortcut window]
en: Swap left and right panes
pl: Wymiana lewego i prawego panelu

[ctx: shortcut window]
en: Panes
pl: Panele

[ctx: shortcut window]
en: Previous comparison pane
pl: Poprzedni panel porównania

[ctx: shortcut window]
en: Next comparison pane
pl: Następny panel porównania

[ctx: shortcut window]
en: Changes
pl: Zmiany

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous change
pl: Przejście do poprzedniej zmiany

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
pl: Przejście do następnej zmiany

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
pl: Karty

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
pl: Przejście do poprzedniej karty

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
pl: Przejście do następnej karty

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
pl: Przełączenie na kartę

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
pl: Przesunięcie karty w lewo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
pl: Przesunięcie karty w prawo

[ctx: shortcut window]
en: Editing
pl: Edycja

[ctx: shortcut window]
en: Undo
pl: Cofnięcie

[ctx: shortcut window]
en: Redo
pl: Ponowienie

[ctx: shortcut window]
en: Cut
pl: Wycięcie

[ctx: shortcut window]
en: Copy
pl: Skopiowanie

[ctx: shortcut window]
en: Paste
pl: Wklejenie

[ctx: shortcut window]
en: Find
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
pl: Wyszukanie następnego

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
pl: Wyszukanie poprzedniego

[ctx: shortcut window]
en: Replace
pl: Zamiana

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
pl: Porównanie plików

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
pl: Zapisanie bieżącego pliku

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
pl: Zapisanie bieżącego pliku w nowej ścieżce

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
pl: Zapisanie wszystkich plików w porównaniu

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
pl: Poprzedni konflikt

[ctx: shortcut window]
en: Next conflict
pl: Następny konflikt

[ctx: shortcut window]
en: Push change to left
pl: Przeniesienie zmiany na lewo

[ctx: shortcut window]
en: Push change to right
pl: Przeniesienie zmiany na prawo

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from left
pl: Wprowadzenie zmiany z lewej

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from right
pl: Wprowadzenie zmiany z prawej

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above left
pl: Skopiowanie zmiany powyżej fragmentu po lewej

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below left
pl: Skopiowanie zmiany poniżej fragmentu po lewej

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above right
pl: Skopiowanie zmiany powyżej fragmentu po prawej

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below right
pl: Skopiowanie zmiany poniżej fragmentu po prawej

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
pl: Usunięcie zmiany

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
pl: Porównanie katalogów

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
pl: Skopiowanie na lewo

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
pl: Skopiowanie na prawo

[ctx: shortcut window]
en: Version control comparison
pl: Porównanie systemu kontroli wersji

[ctx: shortcut window]
en: Commit to version control
pl: Zatwierdzenie zmiany w systemie kontroli wersji

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide console output
pl: Wyświetlenie/ukrycie wyjścia konsoli

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Save A_ll
pl: Z_apisz wszystkie

en: Revert files…
pl: Przywróć pliki…

en: Open Externally
pl: Otwórz zewnętrznie

en: Refresh Comparison
pl: Odśwież porównanie

en: _Find…
pl: _Znajdź…

en: _Replace…
pl: Z_amień…

en: View
pl: Widok

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Overview Map
pl: Mapa przeglądowa

en: Version control console
pl: Konsola systemu kontroli wersji

en: Lock scrolling
pl: Synchronizacja przewijania

en: Swap left and right panes
pl: Wymień lewy i prawy panel

en: Comparison
pl: Porównanie

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Merge All from Left
pl: Scal wszystkie z lewej

en: Merge All from Right
pl: Scal wszystkie z prawej

en: Merge All
pl: Scal wszystkie

en: Format as Patch…
pl: Utwórz poprawkę…

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About Meld
pl: _O programie

en: File status
pl: Stan pliku

en: Same
pl: Takie same

en: New
pl: Nowe

en: Modified
pl: Zmodyfikowane

en: Ignore filename case
pl: Ignorowanie wielkości liter w nazwach plików

en: Normalize Unicode paths
pl: Normalizowanie ścieżek Unicode

en: Normal
pl: Zwykłe

en: Unversioned
pl: Poza systemem kontroli wersji

en: Ignored
pl: Zignorowane

en: Flatten folders
pl: Uprość wyświetlaną strukturę katalogów

en: Start a new comparison
pl: Rozpoczyna nowe porównanie

en: Open a recent comparison
pl: Otwiera ostatnie porównanie

en: Go to the previous change
pl: Przechodzi do poprzedniej zmiany

en: Go to the next change
pl: Przechodzi do następnej zmiany

en: Go to the previous conflict
pl: Przechodzi do poprzedniego konfliktu

en: Go to the next conflict
pl: Przechodzi do następnego konfliktu

en: Version Filters
pl: Filtry wersji

en: File Filters
pl: Filtry plików

en: Text Filters
pl: Filtry plików tekstowych

en: Active
pl: Aktywne

en: Column Name
pl: Nazwa kolumny

en: _Remove
pl: U_suń

en: Move item up
pl: Przesuwa element do góry

en: Move _Up
pl: Przesuń do gó_ry

en: Move item down
pl: Przesuwa element w dół

en: Move _Down
pl: Przesuń w _dół

en: Commit
pl: Zatwierdź

en: Commit Files
pl: Zatwierdź pliki

en: Log Message
pl: Opis zmiany

en: Previous logs:
pl: Wcześniejsze zmiany:

en: Co_mmit
pl: _Zatwierdź

en: Copy to left
pl: Kopiuje element na lewo

en: Copy to right
pl: Kopiuje element na prawo

en: Delete selected
pl: Usuwa zaznaczone

en: _Compare selected files
pl: _Porównaj zaznaczone pliki

en: _Mark selected file
pl: O_znacz zaznaczony plik

en: Compare _with marked file
pl: Poró_wnaj z oznaczonym plikiem

en: Copy to _left
pl: S_kopiuj element na lewo

en: Copy to _right
pl: Sk_opiuj element na prawo

en: _Delete selected
pl: _Usuń zaznaczone

en: Collapse Recursively
pl: Zwiń rekursywnie

en: Expand Recursively
pl: Rozwiń rekursywnie

en: _Open Externally
pl: _Otwórz zewnętrznie

en: _Copy File Paths
pl: Skopiuj ś_cieżki do plików

en: Select folder to open in this pane
pl: Wybiera katalog do otwarcia w tym panelu

en: Folder 1
pl: 1. katalog

en: Folder 2
pl: 2. katalog

en: Folder 3
pl: 3. katalog

en: Search text encoding…
pl: Wyszukiwanie…

en: Push current change to the left
pl: Przenosi bieżącą zmianę na lewo

en: Push current change to the right
pl: Przenosi bieżącą zmianę na prawo

en: Copy chunks
pl: Kopiuje fragmenty

en: Delete change
pl: Usuwa zmianę

en: Copy change above the left chunk
pl: Kopiuje zmianę powyżej fragmentu po lewej

en: Copy change below the left chunk
pl: Kopiuje zmianę poniżej fragmentu po lewej

en: Copy change above the right chunk
pl: Kopiuje zmianę powyżej fragmentu po prawej

en: Copy change below the right chunk
pl: Kopiuje zmianę poniżej fragmentu po prawej

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Redo
pl: _Ponów

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Open Containing Folder
pl: Otwórz katalog z plikiem

en: Copy Full Path
pl: Skopiuj pełną ścieżkę

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
pl: Do tego pliku nie można zapisać. Można kliknąć tutaj, aby go odblokować i wprowadzić zmiany mimo to, ale muszę być one zapisane do nowego pliku.

en: Save file in this pane
pl: Zapisuje plik w tym panelu

en: Open file in this pane
pl: Otwiera plik w tym panelu

en: File 3
pl: 3. plik

en: File 2
pl: 2. plik

en: File 1
pl: 1. plik

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
pl: Nazwa

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Add new filter
pl: Dodaje nowy filtr

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Remove selected filter
pl: Usuwa zaznaczony filtr

en: _Match case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: Who_le word
pl: _Cały wyraz

en: Regular e_xpression
pl: Wyrażenie r_egularne

en: Wrapped
pl: Automatyczny powrót do początku

en: Replace _All
pl: Zamień _wszystkie

en: _Replace
pl: Z_amień

en: Switch between Find and Find-and-Replace
pl: Przełącza między wyszukiwaniem a wyszukiwaniem i zastępowaniem

en: Search highlight mode…
pl: Wyszukiwanie…

en: New comparison
pl: Nowe porównanie

en: File
pl: Plik

en: Folder
pl: Katalog

en: Version control
pl: System kontroli wersji

en: _3-way comparison
pl: Porównanie _3 plików

en: Select First File
pl: Wybierz pierwszy plik

en: Select Second File
pl: Wybierz drugi plik

en: Select Third File
pl: Wybierz trzeci plik

en: Select First Folder
pl: Wybierz pierwszy katalog

en: Select Second Folder
pl: Wybierz drugi katalog

en: Select Third Folder
pl: Wybierz trzeci katalog

en: Select A Version-Controlled Folder
pl: Wybierz katalog z kontrolą wersji

en: _Blank comparison
pl: _Puste porównanie

en: C_ompare
pl: P_orównaj

en: Close Tab
pl: Zamyka kartę

en: Format as Patch
pl: Sformatowanie jako poprawka

en: Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Save Patch
pl: Zapisz poprawkę

en: Use differences between:
pl: Użycie różnic między:

en: Left and middle panes
pl: Lewym i środkowym panelem

en: Middle and right panes
pl: Środkowym i prawym panelem

en: _Reverse patch direction
pl: Przeciwny kie_runek porównania

en: Path
pl: Ścieżka

en: Copy Path
pl: Skopiuj ścieżkę

en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Font
pl: Czcionka

en: _Use the system fixed width font
pl: Systemowa o stałej s_zerokości

en: _Editor font:
pl: Czcionka _edytora:

note: TRANSLATORS: This is the status bar label for a group of settings, such as text wrapping, show line numbers, whitespace, etc.
en: Display
pl: Wyświetlanie

en: _Tab width:
pl: Szerokość _tabulacji:

en: _Insert spaces instead of tabs
pl: _Spacje zamiast tabulacji

en: Enable text _wrapping
pl: Zawijanie _wierszy

en: Do not _split words over two lines
pl: Bez _dzielenia wyrazów między wierszami

en: Highlight _current line
pl: Wyróż_nianie bieżącego wiersza

en: Show _line numbers
pl: _Numery wierszy

en: Show w_hitespace
pl: _Białe znaki

en: Prefer dark theme
pl: Preferowanie ciemnego motywu

en: Use s_yntax highlighting
pl: Wyróżnianie elementów s_kładni

en: Syntax highlighting color scheme:
pl: Schemat kolorów wyróżniania elementów składni:

en: Code Overview
pl: Przegląd kodu

en: Show overview map
pl: Mapa przeglądowa

en: Overview map style:
pl: Styl mapy przeglądowej:

en: External Editor
pl: Zewnętrzny edytor

en: Use _default system editor
pl: _Domyślny edytor systemowy

en: Edito_r command:
pl: Polecenie uruchamiające edyto_r:

en: Editor
pl: Edytor

en: Shallow Comparison
pl: Płytkie porównanie

en: C_ompare files based only on size and timestamp
pl: P_orównywanie plików tylko na podstawie rozmiaru i czasu modyfikacji

en: _Timestamp resolution:
pl: Rozwiązywanie _czasu modyfikacji:

en: Note: enabling text filters may make comparing large files much slower
pl: Uwaga: włączenie filtrów tekstowych może znacznie spowolnić porównywanie dużych plików

en: Symbolic Links
pl: Dowiązania symboliczne

en: Visible Columns
pl: Widoczne kolumny

en: Folder Comparisons
pl: Porównywanie katalogów

en: Version Comparisons
pl: Porównywanie wersji

en: _Order when comparing file revisions:
pl: _Kolejność podczas porównywania wersji plików:

en: Order when _merging files:
pl: K_olejność podczas scalania plików:

en: Commit Messages
pl: Opisy zatwierdzeń

en: Show _right margin at:
pl: P_rawy margines w kolumnie:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
pl: Automatyczne łamanie _wierszy na prawym marginesie podczas zatwierdzania

en: Version Control
pl: System kontroli wersji

en: Filename filters
pl: Filtry nazw plików

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
pl: Podczas porównywania katalogów można wyłączyć wybrane pliki oraz katalogi na podstawie nazwy. Każdy wzorzec jest listą symboli wieloznacznych powłoki rozdzieloną spacjami.

en: Change trimming
pl: Obcinanie zmian

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
pl: Obcinanie różnic pustych wierszy z początku i końca zmian

en: Text filters
pl: Filtry tekstu

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
pl: Podczas porównywania plików można zignorować pewne rodzaje zmian. Każdy wzorzec jest wyrażeniem regularnym języka Python, które zamienia pasujący tekst na pusty ciąg znaków przed wykonaniem porównania. Jeżeli wyrażenie zawiera grupy, tylko grupy są zamieniane. Więcej informacji dostępne jest w podręczniku użytkownika.

en: Left is remote, right is local
pl: Zdalne po lewej, lokalne po prawej

en: Left is local, right is remote
pl: Lokalne po lewej, zdalne po prawej

en: Simple change map
pl: Prosta mapa zmian

en: Compact source map
pl: Zwarta mapa źródła

en: Full source map
pl: Pełna mapa źródła

en: Remote, merge, local
pl: Zdalne, scalanie, lokalne

en: Local, merge, remote
pl: Lokalne, scalanie, zdalne

en: 1ns (ext4)
pl: 1 ns (ext4)

en: 100ns (NTFS)
pl: 100 ns (NTFS)

en: 1s (ext2/ext3)
pl: 1 s (ext2/ext3)

en: 2s (VFAT)
pl: 2 s (VFAT)

en: Push local commits to remote?
pl: Wysyłać lokalne zatwierdzenia do zdalnego repozytorium?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
pl: Zatwierdzenia do wysłania są ustalane przez system kontroli wersji.

en: _Push commits
pl: _Wyślij zatwierdzenia

en: Search recent comparisons…
pl: Wyszukiwanie ostatnich porównań…

en: Discard unsaved changes to documents?
pl: Odrzucić niezapisane zmiany w dokumentach?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
pl: Zmiany naniesione do poniższych dokumentów zostaną bezpowrotnie utracone:

en: _Discard
pl: _Odrzuć

en: Save changes to documents before closing?
pl: Zapisać zmiany dokumentów przed zamknięciem?

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
pl: Jeżeli dokumenty nie zostaną zapisane, zmiany zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Show whitespace
pl: Białe znaki

en: Text wrapping
pl: Zawijanie wierszy

en: _Compare
pl: P_orównaj

en: Co_mmit…
pl: _Zatwierdź…

en: Re_vert
pl: Przy_wróć

en: Delete
pl: Usuń

en: Resolve Conflict
pl: Rozwiąż konflikt

en: Commit changes to version control
pl: Zatwierdza zmiany w systemie kontroli wersji

en: Commit…
pl: Zatwierdź…

en: Pull remote changes to the local repository
pl: Wprowadza zdalne zmiany do lokalnego repozytorium

en: Push local changes to remote
pl: Wysyła lokalne zmiany do zdalnego repozytorium

en: Add to version control
pl: Dodaje do systemu kontroli wersji

en: Remove from version control
pl: Usuwa z systemu kontroli wersji

en: Revert working copy to original state
pl: Przywraca kopię roboczą do pierwotnego stanu

en: Mark as resolved in version control
pl: Oznacza konflikt jako rozwiązany w systemie kontroli wersji

en: Open version controlled folder in this pane
pl: Otwiera katalog z kontrolą wersji w tym panelu

en: Location
pl: Położenie

en: Status
pl: Stan

en: Extra
pl: Dodatkowe

en: Console output
pl: Wyjście konsoli

en: Copy _up
pl: Skopiuj w gó_rę

en: Copy _down
pl: Skopiuj w _dół

note: Create file size CellRenderer
en: Size
pl: Rozmiar

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
pl: Czas modyfikacji

note: Create ISO-format date-time CellRenderer
en: Modification time (ISO)
pl: Czas modyfikacji (ISO)

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: {filename} (scanning…)
pl: {filename} (skanowanie…)

en: [{label}] Scanning {folder}
pl: [{label}] Skanowanie {folder}

en: [{label}] Done
pl: [{label}] Ukończono

en: Folder {} is being compared to itself
pl: Katalog {} jest porównywany z samym sobą

en: Folders have no differences
pl: Katalogi się nie różnią

en: Contents of scanned files in folders are identical.
pl: Treść zeskanowanych plików w katalogach jest identyczna.

en: Scanned files in folders appear identical, but contents have not been scanned.
pl: Zeskanowane pliki wydają się identyczne, ale treść mogła nie zostać zeskanowana.

en: File filters are in use, so not all files have been scanned.
pl: Filtry plików są używane, więc nie wszystkie pliki zostały zeskanowane.

en: Text filters are in use and may be masking content differences.
pl: Filtry tekstowe są używane i mogą ukrywać różnice między plikami.

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hi_de
pl: _Ukryj

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
pl: Wystąpiło wiele błędów podczas skanowania tego katalogu

en: Files with invalid encodings found
pl: Odnaleziono pliki z nieprawidłowym kodowaniem znaków

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
pl: Niektóre pliki mają nieprawidłowe kodowanie znaków. Nazwy tych plików to:

en: Files hidden by case insensitive comparison
pl: Pliku ukryte przez porównywanie bez uwzględniania wielkości liter

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
pl: Uruchomione zostało porównywanie bez uwzględniania wielkości liter w systemie plików, który rozróżnia wielkość liter. Następujące pliki w tym katalogu zostały ukryte:

en: “{first_file}” hidden by “{second_file}”
pl: „{first_file}” ukryty przez „{second_file}”

en: Replace folder “%s”?
pl: Zastąpić katalog „%s”?

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
    If you replace the existing folder, all files in it will be lost.
pl: Inny katalog o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.
    Zastąpienie istniejącego katalogu spowoduje utratę wszystkich plików w nim zawartych.

en: Error copying file
pl: Błąd podczas kopiowania pliku

en: Couldn’t copy {source}
    to {dest}.
    
    {error}
pl: Nie można skopiować {source}
    do {dest}.
    
    {error}

en: Error deleting {}
pl: Błąd podczas usuwania {}

en: No folder
pl: Brak katalogu

en: Folder comparison:
pl: Porównanie katalogów:

en: Comparison results will be inaccurate
pl: Wyniki porównania będą niepoprawne

en: A filter changed the number of lines in the file, which is unsupported. The comparison will not be accurate.
pl: Filtr zmienił liczbę wierszy w pliku, co nie jest obsługiwane. Porównanie będzie niepoprawne.

en: Mark conflict as resolved?
pl: Oznaczyć konflikt jako rozwiązany?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
pl: Jeśli konflikt został pomyślnie rozwiązany, to można go teraz jako taki oznaczyć.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Mark _Resolved
pl: Oznacz jako _rozwiązane

en: Add Synchronization Point
pl: Dodaj punkt synchronizacji

en: Remove Synchronization Point
pl: Usuń punkt synchronizacji

en: Move Synchronization Point
pl: Przenieś punkt synchronizacji

en: Match Synchronization Point
pl: Dopasuj punkt synchronizacji

en: Clear Synchronization Points
pl: Wyczyść punkty synchronizacji

en: File comparison:
pl: Porównanie plików:

en: There was a problem opening the file “%s”.
pl: Wystąpił problem podczas otwierania pliku „%s”.

en: File %s appears to be a binary file.
pl: Plik %s wygląda na plik binarny.

en: Do you want to open the file using the default application?
pl: Otworzyć go w domyślnym programie?

en: Open
pl: Otwórz

en: [%s] Merging files
pl: [%s] Scalanie plików

en: [%s] Computing differences
pl: [%s] Analizowanie różnic

en: File %s has changed on disk
pl: Plik %s został zmieniony na dysku

en: Do you want to reload the file?
pl: Ponownie wczytać plik?

en: _Reload
pl: _Wczytaj ponownie

en: File {} is being compared to itself
pl: Plik {} jest porównywany z samym sobą

en: Files are identical
pl: Pliki są identyczne

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
pl: Filtry tekstowe są używane i mogą ukrywać różnice między plikami. Porównać pliki bez uwzględniania filtrów?

en: Files differ in line endings only
pl: Pliki różnią się tylko znacznikami końca wierszy

en: Files are identical except for differing line endings:
    %s
pl: Pliki są identyczne, z wyjątkiem różnych znaczników końca wierszy:
    %s

en: Show without filters
pl: Wyświetl bez filtrów

en: Change highlighting incomplete
pl: Wyróżnianie zmian jest niepełne

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
pl: Niektóre zmiany nie zostały wyróżnione, ponieważ były za duże. Można wymusić, aby program Meld wyróżnił większe zmiany, ale może to być wolne.

en: Keep highlighting
pl: Wyróżniaj dalej

en: _Keep highlighting
pl: _Wyróżniaj dalej

en: Saving failed
pl: Zapisanie się nie powiodło

en: Please consider copying any critical changes to another program or file to avoid data loss.
pl: Proszę rozważyć skopiowanie wszelkich ważnych zmian w innym programie lub pliku, aby uniknąć utraty danych.

en: Save Left Pane As
pl: Zapis lewego panelu jako

en: Save Middle Pane As
pl: Zapis środkowego panelu jako

en: Save Right Pane As
pl: Zapis prawego panelu jako

en: File %s has changed on disk since it was opened
pl: Plik %s został zmieniony na dysku od czasu jego otwarcia

en: If you save it, any external changes will be lost.
pl: Jeżeli plik zostanie zapisany, to wszystkie zewnętrzne zmiany zostaną utracone.

en: Save Anyway
pl: Zapisz mimo to

en: Don’t Save
pl: Nie zapisuj

en: File “{}” contains characters that can’t be encoded using its current encoding “{}”.
pl: Plik „{}” zawiera znaki, których nie można zakodować za pomocą jego obecnego kodowania, „{}”.

en: Couldn’t save file due to:
    %s
pl: Nie można zapisać pliku z powodu:
    %s

en: Could not save file %s.
pl: Nie można zapisać pliku %s.

en: Live comparison updating disabled
pl: Wyłączono aktualizowanie porównań na żywo

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
pl: Aktualizowanie porównań na żywo jest wyłączone, kiedy punkty synchronizacji są aktywne. Można ręcznie odświeżać porównanie, a aktualizowanie na żywo zostanie wznowione po wyczyszczeniu punktów synchronizacji.

en: Can't swap unsaved files
pl: Nie można wymienić niezapisanych plików

en: Files must be saved to disk before swapping panes.
pl: Pliki muszą być zapisane na dysku przed wymianą paneli.

en: Can't swap version control comparisons
pl: Nie można wymienić porównań systemu kontroli wersji

en: Swapping panes is not supported in version control mode.
pl: Wymiana paneli nie jest obsługiwana w trybie kontroli wersji.

en: Deleting remote folders is not supported
pl: Usuwanie zdalnych katalogów jest nieobsługiwane

en: Not a file or directory
pl: Nie jest plikiem ani katalogiem

en: “{}” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
pl: Nie można przenieść pliku „{}” do kosza. Usunąć go trwale?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
pl: To zdalne położenie nie obsługuje przenoszenia elementów do kosza.

en: _Delete Permanently
pl: _Usuń trwale

en: Replace file “%s”?
pl: Zastąpić plik „%s”?

en: A file with this name already exists in “%s”.
    If you replace the existing file, its contents will be lost.
pl: Plik o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.
    Zastąpienie istniejącego pliku spowoduje utratę jego zawartości.

en: wrong number of arguments supplied to --diff
pl: błędna liczba parametrów dla opcji --diff

en: Start with an empty window
pl: Rozpoczyna z pustym oknem

en: file
pl: plik

en: folder
pl: katalog

en: Start a version control comparison
pl: Rozpoczyna porównanie systemu kontroli wersji

en: Start a 2- or 3-way file comparison
pl: Rozpoczyna porównanie 2 lub 3 plików

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
pl: Rozpoczyna porównanie 2 lub 3 katalogów

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Meld is a file and directory comparison tool.
pl: Program Meld jest narzędziem do porównywania plików i katalogów.

en: Set label to use instead of file name
pl: Ustawia etykietę, która ma być użyta zamiast nazwy pliku

en: Open a new tab in an already running instance
pl: Otwiera nową kartę w już uruchomionej kopii

en: Automatically compare all differing files on startup
pl: Automatycznie porównuje wszystkie różniące się pliki podczas uruchamiania

en: Ignored for compatibility
pl: Ignorowane — dla zachowania zgodności

en: Set the target file for saving a merge result
pl: Ustawia nazwę pliku, w którym zapisany zostanie wynik scalenia

en: Automatically merge files
pl: Automatycznie scala pliki

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
pl: Wczytuje zapisane porównanie z pliku porównania programu Meld

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
pl: Tworzy kartę różnicy dla podanych plików lub katalogów

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
pl: za dużo parametrów (powinno być 0-3, jest %d)

en: can’t auto-merge less than 3 files
pl: nie można automatycznie scalić mniej niż 3 plików

en: can’t auto-merge directories
pl: nie można automatycznie scalić katalogów

en: Error reading saved comparison file
pl: Błąd podczas odczytywania zapisanego pliku porównania

en: invalid path or URI “%s”
pl: nieprawidłowa ścieżka lub adres URL „%s”

en: remote folder “{}” not supported
pl: zdalny katalog „{}” jest nieobsługiwany

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
pl: <bez nazwy>

en: untitled
pl: bez nazwy

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Need three files to auto-merge, got: %r
pl: Automatyczne scalenie wymaga trzech plików, otrzymano: %r

en: Cannot compare a mixture of files and directories
pl: Jednoczesne porównanie plików i katalogów nie jest możliwe

en: {}
    
    Meld encountered a critical error while running:
    <tt>{}</tt>
pl: {}
    
    Wystąpił krytyczny błąd podczas działania programu:
    <tt>{}</tt>

en: [None]
pl: [Brak]

en: label
pl: etykieta

en: pattern
pl: wzorzec

en: Version control:
pl: System kontroli wersji:

en: Couldn’t find colour scheme details for {}; this is a bad install
pl: Nie można odnaleźć informacji schematu kolorów dla {}; niepoprawna instalacja

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Unnamed file
pl: Plik bez nazwy

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln {line}, Col {column}
pl: Wrsz {line}, kol {column}

en: Line you want to move the cursor to
pl: Wiersz, do którego przenieść kursor

en: No files will be committed
pl: Żadne pliki nie zostaną zatwierdzone

note: Translators: First element is replaced by translated "%d unpushed commits", second element is replaced by translated "%d branches"
en: {unpushed_commits} in {unpushed_branches}
pl: {unpushed_commits} w {unpushed_branches}

en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
pl[0]: %d niewysłane zatwierdzenie
pl[1]: %d niewysłane zatwierdzenia
pl[2]: %d niewysłanych zatwierdzeń

en: %d branch | %d branches
pl[0]: %d gałęzi
pl[1]: %d gałęziach
pl[2]: %d gałęziach

en: Mode changed from {old_mode} to {new_mode}
pl: Zmieniono tryb z {old_mode} na {new_mode}

en: Partially staged
pl: Częściowo w przechowalni

en: Staged
pl: W przechowalni

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
pl: Brak

en: Rev %s
pl: Wersja %s

en: Merged
pl: Scalone

en: Base
pl: Podstawa

en: Local
pl: Lokalne

en: Remote
pl: Zdalne

en: Error
pl: Błąd

en: Newly added
pl: Nowo dodany

en: Renamed
pl: Zmieniono nazwę

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Removed
pl: Usunięty

en: Missing
pl: Brakujący

en: Not present
pl: Nieobecny

en: Scanning…
pl: Skanowanie…

note: Translators: This error message is shown when no repository of this type is found.
en: %(name)s (not found)
pl: %(name)s (nie odnaleziono)

note: Translators: This error message is shown when a version control binary isn't installed.
en: %(name)s (%(cmd)s not installed)
pl: %(name)s (program %(cmd)s nie jest zainstalowany)

note: Translators: This error message is shown when a version controlled repository is invalid.
en: %(name)s (invalid repository)
pl: %(name)s (nieprawidłowe repozytorium)

en: No valid version control system found in this folder
pl: W tym katalogu nie odnaleziono żadnego prawidłowego systemu kontroli wersji

en: Choose which version control system to use
pl: Proszę wybrać system kontroli wersji do użycia

note: TRANSLATORS: This is the name of the version control system being used, e.g., "Git" or "Subversion"
en: {vc} comparison:
pl: Porównanie {vc}:

note: Initial yield so when we add this to our tasks, we don't create iterators that may be invalidated.
en: Scanning repository
pl: Skanowanie repozytorium

en: Scanning %s
pl: Skanowanie %s

en: (Empty)
pl: (Pusty)

en: %s — local
pl: %s — lokalne

en: %s — remote
pl: %s — zdalne

en: %s (local, merge, remote)
pl: %s (lokalne, scalanie, zdalne)

en: %s (remote, merge, local)
pl: %s (zdalne, scalanie, lokalne)

en: %s — repository
pl: %s — repozytorium

en: %s (working, repository)
pl: %s (kopia robocza, repozytorium)

en: %s (repository, working)
pl: %s (repozytorium, kopia robocza)

en: Remove folder and all its files?
pl: Usunąć katalog i wszystkie zawarte w nim pliki?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
pl: Spowoduje to usunięcie z systemu kontroli wersji wszystkich zaznaczonych plików i katalogów, a także wszystkich plików w zaznaczonych katalogach.

en: Clear
pl: Wyczyść
