meld - en to sr translation catalogue (518 entries)

en: Meld
sr: Мелд

en: Diff Viewer
sr: Прегледач разлика

en: Compare and merge your files
sr: Упоређујте и спајајте ваше датотеке

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diff;merge;
sr: разлике;стопи;

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
sr: Мелд је графички алат за разлике и стапање намењен програмерима. Помаже вам да поредите датотеке, директоријуме, и пројекте управљања издањима. Обезбеђује двоструко и троструко поређење и датотека и директоријума, и подржава многе системе управљања издањима укључујући Гит, Меркуријал, Базар и Субверзију.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
sr: Мелд вам помаже да прегледате измене у коду, да разумете закрпе, и огромне сукобе стапања чини мање болним.

en: The GNOME Project
sr: Гномов пројекат

en: Meld comparison description
sr: Опис Мелдовог поређења

en: Default window width
sr: Основна ширина прозора

en: Default window height
sr: Основна висина прозора

en: Default window maximised state
sr: Основно стање увеличаног прозора

en: Default window fullscreen state
sr: Основно стање прозора преко целог екрана

en: Prefer application-wide dark theme
sr: Даје предност тамној теми у читавом програму

en: If true, the GTK dark theme variant will be used, if available. Note that this is separate from the syntax highlighting scheme.
sr: Ако је изабрано, биће коришћена варијанта Гтк тамне теме, ако је доступна. Знајте да је ово одвојено од шеме истицања синтаксе.

en: Additional automatically detected text encodings
sr: Додатно самостално откривање кодних распореда

en: Meld will use these text encodings to try to decode loaded text files before trying any other encodings. In addition to the encodings in this list, UTF-8 and the current locale-default encoding will always be used; other encodings may also be tried, depending on the user’s locale.
sr: Мелд ће користити ова кодирања текста да покуша да декодира учитане текстуалне датотеке пре него што покуша неко друго кодирање. Као додатак кодирањима на овом списку, УТФ-8 и текуће кодирање основног језика биће увек коришћени; остала кодирања могу такође бити испробана, у зависности од корисниковог језика.

en: Width of an indentation step
sr: Ширина корака увлачења

en: The number of spaces to use for a single indent step
sr: Број размака за један корак увлачења

en: Whether to indent using spaces or tabs
sr: Да ли да увлачи користећи размаке или табулаторе

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
sr: Ако је изабрано, свако ново увлачење ће користити размаке уместо табулатора.

en: Show line numbers
sr: Приказује бројеве редова

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
sr: Ако је изабрано, бројеви редова ће бити приказани у жлебу поређења датотека.

en: Highlight syntax
sr: Истиче појаву

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld’s own color highlighting, this is off by default.
sr: Да ли да истиче појаву у поређењу. Због самог Мелдовог истицања бојом, ово је унапред искључено.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
sr: Шема боје за истицање синтаксе

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
sr: Користи је преглед Гтк извора да одреди боје за истицање синтаксе

en: Draw whitespace
sr: Приказује размаке

en: If true, whitespace characters will be drawn in comparisons even if they are not in a changed area.
sr: Ако је изабрано, знаци празнине биће исцртани у поређењима чак и ако нису у измењеној области.

en: Wrap mode
sr: Режим преламања

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
sr: Редови при поређењу датотека ће бити преломљени у складу са овим подешавањем, без преламања — „none“, на било ком знаку — „char“, или само на крају речи — „word“.

en: Highlight current line
sr: Истиче текући ред

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
sr: Ако је изабрано, ред који садржи курзор ће бити истакнут при поређењу датотека.

en: Use the system default monospace font
sr: Користи системски словни лик сталне ширине

en: If false, custom-font will be used instead of the system monospace font.
sr: Ако није изабрано, произвољни словни лик ће бити коришћен уместо системског словног лика сталне ширине.

en: Custom font
sr: Произвољни словни лик

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
sr: Произвољни словни лик за коришћење, смештен као ниска и обрађен као опис Панго словног лика.

en: Show overview source map
sr: Прикзује мапу извора прегледа

en: If true, file comparisons will have paired source maps for compared files.
sr: Ако је изабрано, поређење датотека ће имати упарене мапе извора за поређене датотеке.

en: Style of overview map
sr: Стил мапе прегледа

en: Style options for how the overview map is displayed.
sr: Опције стила за начин приказивања мапе прегледа.

en: Ignore blank lines when comparing files
sr: Занемарује празне редове при поређењу датотека

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
sr: Ако је изабрано, празни редови ће бити скраћени када се истицање промени међу датотекама.

en: Use the system default editor
sr: Користи основни уређивач система

en: If false, custom-editor-command will be used instead of the system editor when opening files externally.
sr: Ако није изабрано, произвољни уређивач наредбе ће бити коришћен уместо системског уређивача приликом отварања датотека споља.

en: The custom editor launch command
sr: Наредба покретања произвољног уређивача

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
sr: Наредба за покретање произвољног уређивача. Овде је подржано неко ограничено шаблонирање; за сада „{file}“ и „{line}“ су препознате опције.

en: Columns to display
sr: Ступци за приказивање

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
sr: Списак назива стубаца при поређењу фасцикли и да ли ће бити приказани.

en: Ignore symbolic links
sr: Занемари симболичке везе

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
sr: Ако је изабрано, поређења фасцикли не прате симболичке везе приликом проласка кроз стабло фасцикле.

en: Use shallow comparison
sr: Користи површно поређење

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
sr: Ако је изабрано, поређење фасцикли пореди датотеке само на основу величине и м_времена, сматрајући да су датотеке истоветне ако се њихове величине и м_време поклапају, а различите у супротном.

en: File timestamp resolution
sr: Резолуција временске ознаке датотеке

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they’re considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
sr: Приликом поређења на основу м_времена, ово је најмања разлика у наносекундама између две датотеке пре него што се одлучи да имају различита м_времена. Ово је корисно приликом поређења датотека између система датотека са различитом резолцијом временске ознаке.

en: Apply text filters during folder comparisons
sr: Примени издвајаче текста за време поређење фасцикли

en: If true, folder comparisons that compare file contents also apply active text filters and the blank line trimming option, and ignore newline differences.
sr: Ако је изабрано, поређења фасцикли која пореде садржаје датотека такође примењују радне издвајаче текста и опције скраћивања празног реда, и занемарују разлике нових редова.

en: File status filters
sr: Пропусници стања датотека

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
sr: Списак стања коришћених за издвајање видљивих датотека при поређењу фасцикли.

en: Show the version control console output
sr: Приказује излаз конзоле управљања издањем

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
sr: Ако је изабрано, одељак излаза конзоле ће бити приказан у прегледима управљања издањем, приказујући покренуте наредбе за радње управљања издањем.

en: Version control pane position
sr: Положај површи управљања издањима

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
sr: Ово је висина главног стабла управљања издањем када је приказана површ конзоле.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
sr: Представља поређења издања као месно-лево/удаљено-десно

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
sr: Ако је изабрано, поређења управљања издањем ће користити шему „лево-је-месно, десно-је-удаљено“ да одреде којим редом ће представити датотеке у окнима. У супротном, користи се шема „лево-је-њихово, десно-је-моје“.

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
sr: Редослед датотека за поређење стапања управљања издањем за три елемента

en: Choices for file order are remote/merged/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
sr: Избори за редослед датотека су удаљена/спојена/месна и месна/спојена/удаљена. Ова поставка утиче само на поређење три елемента покренуто из прегледа управљања издањем, стога се користи једино за решавање спајања/сукоба у Мелду.

en: Show margin in commit message editor
sr: Приказује ивицу у уређивачу поруке предаје

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
sr: Ако је изабрано, биће приказана вођица да покаже од ког ступца се ивица налази у уређивачу поруке предаје управљања издањем.

en: Margin column in commit message editor
sr: Стубац ивице у уређивачу поруке предаје

en: The column at which to show the margin in the version control commit message editor.
sr: Стубац на коме приказати ивицу у уређивачу поруке предаје управљања издањем.

en: Automatically hard-wrap commit messages
sr: Самостално силно-прелама поруке предаје

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the commit margin before commit.
sr: Ако је изабрано, уређивач поруке предаје управљања издањем ће силно-преломити (тј. уметнути преломе редова) на ивици предаје пре предаје.

en: Version control status filters
sr: Пропусници стања управљања издањем

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
sr: Списак стања коришћених за издвајање видљивих датотека при поређењу управљања издањем.

en: Filename-based filters
sr: Пропусници засновани на називу датотеке

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
sr: Списак унапред одређених филтера заснованих на називу датотеке који ће, ако је радно, уклонити поклопљене датотеке из поређења фасцикли.

en: Text-based filters
sr: Пропусници засновани на тексту

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won’t contribute to the comparison itself.
sr: Списак унапред одређених филтера регуларног израза заснованих на тексту који ће, ако је радно, уклонити текст из употребе при поређењу датотека. Текст ће још увек бити приказан, али неће допринети поређењу.

en: Classic (Meld)
sr: Класична (Мелд)

en: Base color scheme for Meld highlighting
sr: Основна шема боје за Мелдово истицање

en: Meld dark scheme
sr: Мелдова тамна шема

en: Dark color scheme for Meld highlighting
sr: Тамна шема боје за Мелдово истицање

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
sr: Ново поређење

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
sr: Затвара поређење

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
sr: Излази из Мелда

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
sr: Зауставља тренутну радњу

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
sr: Освежава поређење

[ctx: shortcut window]
en: Open externally
sr: Отвара спољним

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Swap left and right panes
sr: Размењује леву и десну површ

[ctx: shortcut window]
en: Panes
sr: Окна

[ctx: shortcut window]
en: Previous comparison pane
sr: Претходно окно поређења

[ctx: shortcut window]
en: Next comparison pane
sr: Следеће окно поређења

[ctx: shortcut window]
en: Changes
sr: Измене

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous change
sr: Иде на претходну измену

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
sr: Иде на следећу измену

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sr: Језичци

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sr: Иде на претходни језичак

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sr: Иде на следећи језичак

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
sr: Пребацује се на језичак

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sr: Премешта језичак лево

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sr: Премешта језичак десно

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Уређивање

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Поништава

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Враћа

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sr: Исеца

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sr: Умножава

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sr: Убацује

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Налази

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
sr: Налази следећи

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
sr: Налази претходно

[ctx: shortcut window]
en: Replace
sr: Замењује

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
sr: Поређење датотека

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
sr: Чува тренутну датотеку

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
sr: Чува тренутну датотеку на новој путањи

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
sr: Чува све датотеке у поређењу

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
sr: Претходни сукоб

[ctx: shortcut window]
en: Next conflict
sr: Следећи сукоб

[ctx: shortcut window]
en: Push change to left
sr: Гура измену улево

[ctx: shortcut window]
en: Push change to right
sr: Гура измену удесно

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from left
sr: Вуче измену с лева

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from right
sr: Вуче измену с десна

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above left
sr: Умножава измену изнад леве

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below left
sr: Умножава измену испод леве

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above right
sr: Умножава измену изнад десне

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below right
sr: Умножава измену испод десне

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
sr: Брише измену

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
sr: Поређење фасцикли

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
sr: Умножава на лево

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
sr: Умножава на десно

[ctx: shortcut window]
en: Version control comparison
sr: Поређење управљања издањем

[ctx: shortcut window]
en: Commit to version control
sr: Уграђује измене у управљање издањем

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide console output
sr: Приказује/скрива излаз конзоле

en: Save As…
sr: Сачувај као…

en: Save A_ll
sr: Сачувај _све

en: Revert files…
sr: Поврати датотеке…

en: Open Externally
sr: Отвори спољним

en: Refresh Comparison
sr: Освежи поређење

en: _Find…
sr: _Нађи…

en: _Replace…
sr: _Замени…

en: View
sr: Преглед

en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: Overview Map
sr: Мапа прегледа

en: Version control console
sr: Конзола управљања издањем

en: Lock scrolling
sr: Закључај клизање

en: Swap left and right panes
sr: Размењује леву и десну површ

en: Comparison
sr: Поређење

en: Stop
sr: Заустави

en: Merge All from Left
sr: Обједини све с лева

en: Merge All from Right
sr: Обједини све с десна

en: Merge All
sr: Стопи све

en: Format as Patch…
sr: Обликуј као исправку…

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Meld
sr: _О Мелду

en: File status
sr: Стање датотеке

en: Same
sr: Исто

en: New
sr: Нови

en: Modified
sr: Измењени

en: Ignore filename case
sr: Занемари величину слова назива датотеке

en: Normalize Unicode paths
sr: Нормализуј Јуникод путање

en: Normal
sr: Обично

en: Unversioned
sr: Необрађено

en: Ignored
sr: Занемарене

en: Flatten folders
sr: Поравнате фасцикле

en: Copyright © 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright © 2009-2022 Kai Willadsen
sr: Ауторска права © 2002-2009 Стефен Кенеди
    Ауторска права © 2009-2022 Кај Виладсен

en: Start a new comparison
sr: Започните ново поређење

en: Open a recent comparison
sr: Отворите скорашње поређење

en: Go to the previous change
sr: Идите на претходну измену

en: Go to the next change
sr: Идите на следећу измену

en: Go to the previous conflict
sr: Идите на претходни сукоб

en: Go to the next conflict
sr: Идите на следећи сукоб

en: Version Filters
sr: Филтери издања

en: File Filters
sr: Пропусници датотека

en: Text Filters
sr: Пропусници текста

en: Active
sr: Активан

en: Column Name
sr: Назив колоне

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Move item up
sr: Преместите ставку на горе

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Move item down
sr: Преместите ставку на доле

en: Move _Down
sr: Премести _доле

en: Commit
sr: Угради

en: Commit Files
sr: Угради датотеке

en: Log Message
sr: Порука дневника

en: Previous logs:
sr: Претходни дневници:

en: Co_mmit
sr: У_гради

en: Copy to left
sr: Умножите лево

en: Copy to right
sr: Умножите десно

en: Delete selected
sr: Обриши изабрано

en: _Compare selected files
sr: _Упореди изабране датотеке

en: _Mark selected file
sr: _Означи изабране датотеке

en: Compare _with marked file
sr: Упореди _са означеном датотеком

en: Copy to _left
sr: Умножи _лево

en: Copy to _right
sr: Умножи _десно

en: _Delete selected
sr: _Обриши изабрано

en: Collapse Recursively
sr: Скупи дубински

en: Expand Recursively
sr: Рашири дубински

en: _Open Externally
sr: _Отвори спољним

en: _Copy File Paths
sr: _Умножи путање датотека

en: Select folder to open in this pane
sr: Изаберите фасциклу за отварање у овом окну

en: Folder 1
sr: Фасцикла 1

en: Folder 2
sr: Фасцикла 2

en: Folder 3
sr: Фасцикла 3

en: Search text encoding…
sr: Тражи кодирање текста…

en: Push current change to the left
sr: Гурните текућу измену улево

en: Push current change to the right
sr: Гурните текућу измену удесно

en: Copy chunks
sr: Умножите одломке

en: Delete change
sr: Обришите измену

en: Copy change above the left chunk
sr: Умножите измену изнад комада улево

en: Copy change below the left chunk
sr: Умножите измену испод комада улево

en: Copy change above the right chunk
sr: Умножите измену изнад комада удесно

en: Copy change below the right chunk
sr: Умножите измену испод комада удесно

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Redo
sr: _Понови

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: У_множи

en: _Paste
sr: У_баци

en: Open Containing Folder
sr: Отвори фасциклу садржаја

en: Copy Full Path
sr: Умножи пуну путању

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
sr: У ову датотеку се не може уписивати. Можете да кликнете овде да откључате ову датотеку и да ипак начините измене, али те измене морају бити сачуване у нову датотеку.

en: Save file in this pane
sr: Сачувај датотеку у овом окну

en: Open file in this pane
sr: Отвори датотеку у овом окну

en: File 3
sr: 3. датотека

en: File 2
sr: 2. датотека

en: File 1
sr: 1. датотека

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
sr: Назив

en: Pattern
sr: Образац

en: Add new filter
sr: Додајте нови филтер

en: _Add
sr: _Додај

en: Remove selected filter
sr: Уклоните изабрани филтер

en: _Match case
sr: _Упореди величину слова

en: Who_le word
sr: Це_лу реч

en: Regular e_xpression
sr: Регуларан _израз

en: Wrapped
sr: Преломљено

en: Replace _All
sr: Замени с_ве

en: _Replace
sr: _Замени

en: Switch between Find and Find-and-Replace
sr: Пребаци између Нађи и Нађи_и_замени

en: Search highlight mode…
sr: Režim isticanja pretrage…

en: New comparison
sr: Ново поређење

en: File
sr: Датотека

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Version control
sr: Управљање издањем

en: _3-way comparison
sr: Упореди _3-елемента

en: Select First File
sr: Изаберите прву датотеку

en: Select Second File
sr: Изаберите другу датотеку

en: Select Third File
sr: Изаберите трећу датотеку

en: Select First Folder
sr: Изаберите прву фасциклу

en: Select Second Folder
sr: Изаберите другу фасциклу

en: Select Third Folder
sr: Изаберите трећу фасциклу

en: Select A Version-Controlled Folder
sr: Изаберите фасциклу управљања издањем

en: _Blank comparison
sr: _Празно поређење

en: C_ompare
sr: _Упореди

en: Close Tab
sr: Затвори језичак

en: Format as Patch
sr: Обликуј као исправку

en: Copy to Clipboard
sr: Умножи у оставу

en: Save Patch
sr: Сачувај исправку

en: Use differences between:
sr: Користи разлике између:

en: Left and middle panes
sr: Лева и средња површ

en: Middle and right panes
sr: Средња и десна површ

en: _Reverse patch direction
sr: Преокрени смер _исправке

en: Path
sr: Путања

en: Copy Path
sr: Умножи путању

en: Open Folder
sr: Отвори фасциклу

en: Preferences
sr: Поставке

en: Font
sr: Словни лик

en: _Use the system fixed width font
sr: _Користи системски словни лик сталне ширине

en: _Editor font:
sr: _Словни лик уређивача:

note: TRANSLATORS: This is the status bar label for a group of settings, such as text wrapping, show line numbers, whitespace, etc.
en: Display
sr: Приказ

en: _Tab width:
sr: Ширина _табулатора:

en: _Insert spaces instead of tabs
sr: _Убаци размаке уместо табулатора

en: Enable text _wrapping
sr: Укључи _преламање текста

en: Do not _split words over two lines
sr: Немој _делити речи у два реда

en: Highlight _current line
sr: Истакни _текући ред

en: Show _line numbers
sr: Прикажи _бројеве редова

en: Show w_hitespace
sr: Прикажи _размаке

en: Prefer dark theme
sr: Предност тамној теми

en: Use s_yntax highlighting
sr: Користи истицање _синтаксе

en: Syntax highlighting color scheme:
sr: Шема боје истицања синтаксе:

en: Code Overview
sr: Преглед кода

en: Show overview map
sr: Прикажи мапу прегледа

en: Overview map style:
sr: Стил мапе прегледа:

en: External Editor
sr: Спољни уређивач

en: Use _default system editor
sr: Користи _основни уређивач система

en: Edito_r command:
sr: Наредба _уређивача:

en: Editor
sr: Уређивач

en: Shallow Comparison
sr: Површно поређење

en: C_ompare files based only on size and timestamp
sr: Уп_ореди датотеке само на основу величине и временске ознаке

en: _Timestamp resolution:
sr: _Резолуција временске ознаке:

en: Note: enabling text filters may make comparing large files much slower
sr: Напомена: укључивање филтера текста може учинити да поређење великих датотека буде много спорије

en: Symbolic Links
sr: Симболичке везе

en: Visible Columns
sr: Приказане колоне

en: Folder Comparisons
sr: Поређење фасцикли

en: Version Comparisons
sr: Поређење издања

en: _Order when comparing file revisions:
sr: _Редослед при поређењу прегледа датотеке:

en: Order when _merging files:
sr: Редослед при _спајању датотека:

en: Commit Messages
sr: Поруке предаје

en: Show _right margin at:
sr: Прикажи _десну маргину на:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
sr: Сам _преламај редове на десној маргини при предаји

en: Version Control
sr: Управљање издањем

en: Filename filters
sr: Филтери назива датотека

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
sr: Приликом поређења директоријума, можете да издвојите датотеке и фасцикле према називу. Сваки образац је списак џокера у стилу конзоле раздвојених размаком.

en: Change trimming
sr: Скраћивање измене

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
sr: Скраћује разлике празних редова од почетка и краја измена

en: Text filters
sr: Филтери текста

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
sr: Приликом поређења датотека, можете да занемарите одређене врсте измена. Сваки образац је регуларан израз питона који замењује подударајући текст празним нискама пре извршавања поређења. Ако израз садржи групе, само групе бивају замењене. За више детаља погледајте упутство за кориснике.

en: Left is remote, right is local
sr: Лева је удаљена, десна је месна

en: Left is local, right is remote
sr: Лева је месна, десна је удаљена

en: Simple change map
sr: Једноставна мапа измене

en: Compact source map
sr: Сложена мапа извора

en: Full source map
sr: Пуна мапа извора

en: Remote, merge, local
sr: Удаљена, спојена, месна

en: Local, merge, remote
sr: Месна, спојена, удаљена

en: 1ns (ext4)
sr: 1ns (екст4)

en: 100ns (NTFS)
sr: 100ns (НТФС)

en: 1s (ext2/ext3)
sr: 1s (екст2/екст3)

en: 2s (VFAT)
sr: 2s (ВФАТ)

en: Push local commits to remote?
sr: Да погурам месне предаје у удаљене?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
sr: Предаје које ће бити погуране се одређују вашим системом управљања издањем.

en: _Push commits
sr: _Погурај предаје

en: Search recent comparisons…
sr: Тражи недавна поређења…

en: Discard unsaved changes to documents?
sr: Да одбацим несачуване измене у документима?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
sr: Измене начињене над следећим документима ће бити трајно изгубљене:

en: _Discard
sr: _Одбаци

en: Save changes to documents before closing?
sr: Да сачувам измене у документу пре затварања?

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
sr: Ако не сачувате, измене ће бити трајно изгубљене.

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Show whitespace
sr: Прикажите размаке

en: Text wrapping
sr: Преламање текста

en: _Compare
sr: _Упореди

en: Co_mmit…
sr: У_гради…

en: Re_vert
sr: _Поврати

en: Delete
sr: Обриши

en: Resolve Conflict
sr: Реши сукоб

en: Commit changes to version control
sr: Уградите измене у управљање издањем

en: Commit…
sr: Угради…

en: Pull remote changes to the local repository
sr: Повуците удаљене измене у локалну ризницу

en: Push local changes to remote
sr: Погурајте месне измене у удаљене

en: Add to version control
sr: Додајте у управљање издањем

en: Remove from version control
sr: Уклоните из управљања издањем

en: Revert working copy to original state
sr: Вратите радни примерак на првобитно стање

en: Mark as resolved in version control
sr: Означите као решено у управљању издањем

en: Open version controlled folder in this pane
sr: Отворите фасциклу управљану издањем у овом окну

en: Location
sr: Путања

en: Status
sr: Стање

en: Extra
sr: Посебно

en: Console output
sr: Излаз конзоле

en: Copy _up
sr: Умножи _горе

en: Copy _down
sr: Умножи _доле

en: UNIX (LF)
sr: ЈУНИКС (LF)

en: DOS/Windows (CR-LF)
sr: ДОС/Виндоуз (CR-LF)

en: Mac OS (CR)
sr: Мек ОС (CR)

note: Create file size CellRenderer
en: Size
sr: Величина

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
sr: Време измене

note: Create ISO-format date-time CellRenderer
en: Modification time (ISO)
sr: Време измене (ISO)

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
sr: Овлашћења

en: {filename} (scanning…)
sr: {filename} (скенирам…)

en: [{label}] Scanning {folder}
sr: [{label}] Скенирам „{folder}“

en: [{label}] Done
sr: [{label}] Готово

en: Folder {} is being compared to itself
sr: Фасцикла „{}“ је упоређена са самом собом

en: Folders have no differences
sr: Фасцикле се не разликују

en: Contents of scanned files in folders are identical.
sr: Садржаји прегледаних датотека у фасциклама су исти.

en: Scanned files in folders appear identical, but contents have not been scanned.
sr: Прегледане датотеке у фасциклама изгледа да су исте, али садржај није прегледан.

en: File filters are in use, so not all files have been scanned.
sr: Филтери датотека су у употреби, тако да нису све датотеке прегледане.

en: Text filters are in use and may be masking content differences.
sr: Филтери текста су у употреби и можда су замаскирали разлике садржаја.

en: Hide
sr: Сакриј

en: Hi_de
sr: _Сакриј

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
sr: Дошло је до више грешака за време претраживања ове фасцикле

en: Files with invalid encodings found
sr: Пронађене су датотеке са неисправним кодирањем

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
sr: Неке датотеке бејаху у неисправном кодирању. Називи су нешто као:

en: Files hidden by case insensitive comparison
sr: Датотеке скривене поређењем неосетљивим на величину слова

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
sr: Покренули сте поређење независно од величине слова на систему датотека где је она битна. Неке датотеке нису видљиве:

en: “{first_file}” hidden by “{second_file}”
sr: „{first_file}“ је скривена од стране „{second_file}“

en: Replace folder “%s”?
sr: Да заменим фасциклу „%s“?

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
    If you replace the existing folder, all files in it will be lost.
sr: Фасцикла са истим називом већ постоји у „%s“.
    Ако замените постојећу фасциклу, све датотеке у њој биће изгубљене.

en: Error copying file
sr: Грешка умножавања датотеке

en: Couldn’t copy {source}
    to {dest}.
    
    {error}
sr: Не могу да умножим „{source}“
    у „{dest}“.
    
    {error}

en: Error deleting {}
sr: Грешка брисања {}

en: No folder
sr: Нема фасцикле

en: Folder comparison:
sr: Поређење фасцикли:

en: Comparison results will be inaccurate
sr: Резултати поређења биће нетачни

en: A filter changed the number of lines in the file, which is unsupported. The comparison will not be accurate.
sr: Филтер је изменио број редова у датотеци, а то није подржано. Поређење неће бити тачно.

en: Mark conflict as resolved?
sr: Да означим сукоб решеним?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
sr: Ако је сукоб успешно решен, сада га можете означити решеним.

en: Cancel
sr: Откажи

en: Mark _Resolved
sr: Означи _решеним

en: Add Synchronization Point
sr: Додај тачку усклађивања

en: Remove Synchronization Point
sr: У тачку усклађивања

en: Move Synchronization Point
sr: П тачку усклађивања

en: Match Synchronization Point
sr: П тачку усклађивања

en: Clear Synchronization Points
sr: Очисти тачке усклађивања

en: File comparison:
sr: Поређење датотека:

en: There was a problem opening the file “%s”.
sr: Дошло је до проблема отварања датотеке „%s“.

en: File %s appears to be a binary file.
sr: Изгледа да је „%s“ извршна датотека.

en: Do you want to open the file using the default application?
sr: Да ли желите да отворите датотеку користећи основни програм?

en: Open
sr: Отвори

en: [%s] Merging files
sr: Обједињујем датотеке [%s]

en: [%s] Computing differences
sr: Срачунавам разлике [%s]

en: File %s has changed on disk
sr: Датотека „%s“ је измењена на диску

en: Do you want to reload the file?
sr: Да ли желите поново да учитате датотеку?

en: _Reload
sr: _Учитај поново

en: File {} is being compared to itself
sr: Датотека „{}“ је упоређена са самом собом

en: Files are identical
sr: Датотеке су истоветне

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
sr: Коришћени су филтери текста, а могу постојати и замаскиране разлике између датотека. Да ли желите да поредите неиздвојене датотеке?

en: Files differ in line endings only
sr: Датотеке се разликују само по завршецима редова

en: Files are identical except for differing line endings:
    %s
sr: Датотеке су истоветне али се разликују само по завршецима редова:
    %s

en: Show without filters
sr: Приказује без филтера

en: Change highlighting incomplete
sr: Истицање измена није довршено

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
sr: Неке измене нису истакнуте зато што су превелике. Можете да приморате Мелд да продужи са истицањем већих измена, иако то може бити споро.

en: Keep highlighting
sr: Задржите истицање

en: _Keep highlighting
sr: _Задржи истицање

en: Saving failed
sr: Чување није успело

en: Please consider copying any critical changes to another program or file to avoid data loss.
sr: Размотрите умножавање свих ризичних измена у други програм или датотеку да избегнете губитак података.

en: Save Left Pane As
sr: Сачувај леву површ као

en: Save Middle Pane As
sr: Сачувај средњу површ као

en: Save Right Pane As
sr: Сачувај десну површ као

en: File %s has changed on disk since it was opened
sr: Датотека „%s“ је измењена на диску након отварања

en: If you save it, any external changes will be lost.
sr: Ако је сачувате, све спољне измене ће бити изгубљене.

en: Save Anyway
sr: Ипак сачувај

en: Don’t Save
sr: Немој чувати

en: File “{}” contains characters that can’t be encoded using its current encoding “{}”.
sr: Датотека „{}“ садржи знакове који се не могу кодирати употребом њеног тренутног кодирања „{}“.

en: Couldn’t save file due to:
    %s
sr: Не могу да сачувам датотеку због следећег:
    %s

en: Could not save file %s.
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“.

en: Live comparison updating disabled
sr: Искључено је живо ажурирање поређења

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
sr: Живо ажурирање поређења је искључено када су активне тачке усклађивања. Још увек можете ручно да освежите поређење, а жива ажурирања ће наставити са радом након чишћења тачака усклађивања.

en: Can't swap unsaved files
sr: Не могу да заменим несачуване датотеке

en: Files must be saved to disk before swapping panes.
sr: Датотеке се морају сачувати на диск пре замене окана.

en: Can't swap version control comparisons
sr: Не могу да заменим поређења контроле верзије

en: Swapping panes is not supported in version control mode.
sr: Размена окана није подржана у режиму управљања издањем.

en: Deleting remote folders is not supported
sr: Брисање удаљених фасцикли није подржано

en: Not a file or directory
sr: Није датотека или директоријум

en: “{}” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
sr: Не могу да пребацим „{}“ у смеће. Да ли желите да је одмах обришете?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
sr: Ово удаљено место не подржава слање ставки у смеће.

en: _Delete Permanently
sr: _Трајно обриши

en: Replace file “%s”?
sr: Да заменим датотеку „%s“?

en: A file with this name already exists in “%s”.
    If you replace the existing file, its contents will be lost.
sr: Датотека са овим називом већ постоји у „%s“.
    Ако замените постојећу датотеку, њен садржај биће изгубљен.

en: wrong number of arguments supplied to --diff
sr: погрешан број аргумената придодат уз „--diff“

en: Start with an empty window
sr: Отвара један празан прозор

en: file
sr: датотека

en: folder
sr: фасцикла

en: Start a version control comparison
sr: Покреће поређење контроле верзије

en: Start a 2- or 3-way file comparison
sr: Покреће поређење 2 или 3 датотеке

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
sr: Покреће поређење 2 или 3 фасцикле

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Meld is a file and directory comparison tool.
sr: Мелд је алат за поређење датотека и фасцикли.

en: Set label to use instead of file name
sr: Подешава ознаку за коришћење уместо назива датотеке

en: Open a new tab in an already running instance
sr: Отвара нови језичак у једном већ отвореном примерку

en: Automatically compare all differing files on startup
sr: Самостално пореди све разликујуће датотеке приликом покретања

en: Ignored for compatibility
sr: Занемарено због сагласности

en: Set the target file for saving a merge result
sr: Подешава циљну датотеку за чување резултата стапања

en: Automatically merge files
sr: Самостално стапа датотеке

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
sr: Учитава сачувано поређење из Мелдове датотеке поређења

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
sr: Прави језичак разлика придодате датотеке или фасцикле

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
sr: превише аргумената (тражено је 0-3, добих %d)

en: can’t auto-merge less than 3 files
sr: не могу самостално да стопим мање од 3 датотеке

en: can’t auto-merge directories
sr: не могу самостално да стопим директоријуме

en: Error reading saved comparison file
sr: Грешка читања сачуване датотеке поређења

en: invalid path or URI “%s”
sr: неисправна путања или адреса „%s“

en: remote folder “{}” not supported
sr: удаљена фасцикла „{}“ није подржана

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
sr: <неименовано>

en: untitled
sr: безимено

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Need three files to auto-merge, got: %r
sr: Потребне су три датотеке за само-спајање, добих: %r

en: Cannot compare a mixture of files and directories
sr: Не могу да поредим мешавину датотека и фасцикли

en: {}
    
    Meld encountered a critical error while running:
    <tt>{}</tt>
sr: {}
    
    Мелд је наишао на критичну грешку приликом покретања:
    <tt>{}</tt>

en: [None]
sr: [ништа]

en: label
sr: натпис

en: pattern
sr: образац

en: Version control:
sr: Управљање издањем:

en: Couldn’t find colour scheme details for {}; this is a bad install
sr: Не могу да нађем појединости шеме боје за „{}“; јер је лоше инсталирана

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Unnamed file
sr: Неименована датотека

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln {line}, Col {column}
sr: Ред {line}, кол {column}

en: Line you want to move the cursor to
sr: Ред на који желите да поставите курсор

en: No files will be committed
sr: Ниједна датотека неће бити уграђена

note: Translators: First element is replaced by translated "%d unpushed commits", second element is replaced by translated "%d branches"
en: {unpushed_commits} in {unpushed_branches}
sr: „{unpushed_commits}“ у „{unpushed_branches}“

en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
sr[0]: %d непогурана предаја
sr[1]: %d непогуране предаје
sr[2]: %d непогураних предаја
sr[3]: %d непогурана предаја

en: %d branch | %d branches
sr[0]: %d грани
sr[1]: %d гране
sr[2]: %d грана
sr[3]: %d грани

en: Mode changed from {old_mode} to {new_mode}
sr: Режим је измењен из „{old_mode}“ у „{new_mode}“

en: Partially staged
sr: Делимично уштекано

en: Staged
sr: Уштекано

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
sr: Ништа

en: Rev %s
sr: Рев %s

en: Merged
sr: Стопљено

en: Base
sr: Основа

en: Local
sr: Месно

en: Remote
sr: Удаљено

en: Error
sr: Грeшкa

en: Newly added
sr: Ново додата

en: Renamed
sr: Преименована

en: Conflict
sr: Сукоб

en: Removed
sr: Уклоњено

en: Missing
sr: Недостаје

en: Not present
sr: Није присутно

en: Scanning…
sr: Прегледам…

note: Translators: This error message is shown when no repository of this type is found.
en: %(name)s (not found)
sr: %(name)s (нисам нашао)

note: Translators: This error message is shown when a version control binary isn't installed.
en: %(name)s (%(cmd)s not installed)
sr: %(name)s („%(cmd)s“ није инсталирана)

note: Translators: This error message is shown when a version controlled repository is invalid.
en: %(name)s (invalid repository)
sr: %(name)s (неисправна ризница)

en: No valid version control system found in this folder
sr: У овој фасцикли није пронађен исправан систем управљања издањем

en: Choose which version control system to use
sr: Изаберите који систем управљања издањем ће бити коришћен

note: TRANSLATORS: This is the name of the version control system being used, e.g., "Git" or "Subversion"
en: {vc} comparison:
sr: „{vc}“ поређење:

note: Initial yield so when we add this to our tasks, we don't create iterators that may be invalidated.
en: Scanning repository
sr: Прегледам ризницу

en: Scanning %s
sr: Прегледам „%s“

en: (Empty)
sr: (Празно)

en: %s — local
sr: %s — месна

en: %s — remote
sr: %s — удаљена

en: %s (local, merge, remote)
sr: %s (месна, спојена, удаљена)

en: %s (remote, merge, local)
sr: %s (удаљена, спојена, месна)

en: %s — repository
sr: %s — ризница

en: %s (working, repository)
sr: %s (радна, ризница)

en: %s (repository, working)
sr: %s (ризница, радна)

en: Remove folder and all its files?
sr: Да уклоним фасциклу и све њене датотеке?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
sr: Ово ће уклонити све изабране датотеке и фасцикле, и све датотеке унутар свих изабраних фасцикли, из управљања издањем.

en: Clear
sr: Очисти
