meld - en to sr translation catalogue (527 entries)

en: Cannot import:
sr: Ne mogu da uvezem:

en: Meld requires %s or higher.
sr: Meld zahteva %s ili noviji.

en: Couldn't load Meld-specific CSS (%s)
    %s
sr: Ne mogu da učitam Meldov poseban CSS (%s)
    %s

en: Diff Viewer
sr: Pregledač razlika

en: Meld Diff Viewer
sr: Pregledač razlika Meld

en: Compare and merge your files
sr: Upoređujte i spajajte vaše datoteke

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diff;merge;
sr: razlike;stopi;

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
sr: Meld je grafički alat za razlike i stapanje namenjen programerima. Pomaže vam da poredite datoteke, direktorijume, i projekte upravljanja izdanjima. Obezbeđuje dvostruko i trostruko poređenje i datoteka i direktorijuma, i podržava mnoge sisteme upravljanja izdanjima uključujući Git, Merkurijal, Bazar i Subverziju.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
sr: Meld vam pomaže da pregledate izmene u kodu, da razumete zakrpe, i ogromne sukobe stapanja čini manje bolnim.

en: The GNOME Project
sr: Gnomov projekat

en: Meld comparison description
sr: Opis Meldovog poređenja

en: Default window width
sr: Osnovna širina prozora

en: Default window height
sr: Osnovna visina prozora

en: Default window maximised state
sr: Osnovno stanje uveličanog prozora

en: Default window fullscreen state
sr: Osnovno stanje prozora preko celog ekrana

en: Show toolbar
sr: Prikazuje traku alata

en: If true, the window toolbar is visible.
sr: Ako je izabrano, traka alata je vidljiva.

en: Show statusbar
sr: Prikazuje traku stanja

en: If true, the window statusbar is visible.
sr: Ako je izabrano, traka stanja je vidljiva.

en: Additional automatically detected text encodings
sr: Dodatno samostalno otkrivanje kodnih rasporeda

en: Meld will use these text encodings to try to decode loaded text files before trying any other encodings. In addition to the encodings in this list, UTF-8 and the current locale-default encoding will always be used; other encodings may also be tried, depending on the user's locale.
sr: Meld će koristiti ova kodiranja teksta da pokuša da dekodira učitane tekstualne datoteke pre nego što pokuša neko drugo kodiranje. Kao dodatak kodiranjima na ovom spisku, UTF-8 i tekuće kodiranje osnovnog jezika biće uvek korišćeni; ostala kodiranja mogu takođe biti isprobana, u zavisnosti od korisnikovog jezika.

en: Width of an indentation step
sr: Širina koraka uvlačenja

en: The number of spaces to use for a single indent step
sr: Broj razmaka za jedan korak uvlačenja

en: Whether to indent using spaces or tabs
sr: Da li da uvlači koristeći razmake ili tabulatore

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
sr: Ako je izabrano, svako novo uvlačenje će koristiti razmake umesto tabulatora.

en: Show line numbers
sr: Prikazuje brojeve redova

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
sr: Ako je izabrano, brojevi redova će biti prikazani u žlebu poređenja datoteka.

en: Highlight syntax
sr: Ističe pojavu

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld's own color highlighting, this is off by default.
sr: Da li da ističe pojavu u poređenju. Zbog samog Meldovog isticanja bojom, ovo je unapred isključeno.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
sr: Šema boje za isticanje sintakse

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
sr: Koristi je pregled Gtk izvora da odredi boje za isticanje sintakse

en: Displayed whitespace
sr: Prikazane praznine

en: Selector for individual whitespace character types to be shown. Possible values are 'space', 'tab', 'newline' and 'nbsp'.
sr: Birač za zasebne vrste znakova praznina koje će biti prikazane. Moguće vrednosti su: „space“ (razmak), „tab“ (tabulator), „newline“ (novi red) i „nbsp“ (nbsp).

en: Wrap mode
sr: Režim prelamanja

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
sr: Redovi pri poređenju datoteka će biti prelomljeni u skladu sa ovim podešavanjem, bez prelamanja — „none“, na bilo kom znaku — „char“, ili samo na kraju reči — „word“.

en: Highlight current line
sr: Ističe tekući red

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
sr: Ako je izabrano, red koji sadrži kurzor će biti istaknut pri poređenju datoteka.

en: Use the system default monospace font
sr: Koristi sistemski slovni lik stalne širine

en: If false, custom-font will be used instead of the system monospace font.
sr: Ako nije izabrano, proizvoljni slovni lik će biti korišćen umesto sistemskog slovnog lika stalne širine.

en: Custom font
sr: Proizvoljni slovni lik

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
sr: Proizvoljni slovni lik za korišćenje, smešten kao niska i obrađen kao opis Pango slovnog lika.

en: Ignore blank lines when comparing files
sr: Zanemaruje prazne redove pri poređenju datoteka

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
sr: Ako je izabrano, prazni redovi će biti skraćeni kada se isticanje promeni među datotekama.

en: Use the system default editor
sr: Koristi osnovni uređivač sistema

en: If false, custom-editor-command will be used instead of the system editor when opening files externally.
sr: Ako nije izabrano, proizvoljni uređivač naredbe će biti korišćen umesto sistemskog uređivača prilikom otvaranja datoteka spolja.

en: The custom editor launch command
sr: Naredba pokretanja proizvoljnog uređivača

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
sr: Naredba za pokretanje proizvoljnog uređivača. Ovde je podržano neko ograničeno šabloniranje; za sada „{file}“ i „{line}“ su prepoznate opcije.

en: Columns to display
sr: Stupci za prikazivanje

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
sr: Spisak naziva stubaca pri poređenju fascikli i da li će biti prikazani.

en: Ignore symbolic links
sr: Zanemari simboličke veze

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
sr: Ako je izabrano, poređenja fascikli ne prate simboličke veze prilikom prolaska kroz stablo fascikle.

en: Use shallow comparison
sr: Koristi površno poređenje

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
sr: Ako je izabrano, poređenje fascikli poredi datoteke samo na osnovu veličine i m_vremena, smatrajući da su datoteke istovetne ako se njihove veličine i m_vreme poklapaju, a različite u suprotnom.

en: File timestamp resolution
sr: Rezolucija vremenske oznake datoteke

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they're considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
sr: Prilikom poređenja na osnovu m_vremena, ovo je najmanja razlika u nanosekundama između dve datoteke pre nego što se odluči da imaju različita m_vremena. Ovo je korisno prilikom poređenja datoteka između sistema datoteka sa različitom rezolcijom vremenske oznake.

en: Apply text filters during folder comparisons
sr: Primeni izdvajače teksta za vreme poređenje fascikli

en: If true, folder comparisons that compare file contents also apply active text filters and the blank line trimming option, and ignore newline differences.
sr: Ako je izabrano, poređenja fascikli koja porede sadržaje datoteka takođe primenjuju radne izdvajače teksta i opcije skraćivanja praznog reda, i zanemaruju razlike novih redova.

en: File status filters
sr: Propusnici stanja datoteka

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
sr: Spisak stanja korišćenih za izdvajanje vidljivih datoteka pri poređenju fascikli.

en: Show the version control console output
sr: Prikazuje izlaz konzole upravljanja izdanjem

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
sr: Ako je izabrano, odeljak izlaza konzole će biti prikazan u pregledima upravljanja izdanjem, prikazujući pokrenute naredbe za radnje upravljanja izdanjem.

en: Version control pane position
sr: Položaj površi upravljanja izdanjima

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
sr: Ovo je visina glavnog stabla upravljanja izdanjem kada je prikazana površ konzole.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
sr: Predstavlja poređenja izdanja kao mesno-levo/udaljeno-desno

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
sr: Ako je izabrano, poređenja upravljanja izdanjem će koristiti šemu „levo-je-mesno, desno-je-udaljeno“ da odrede kojim redom će predstaviti datoteke u oknima. U suprotnom, koristi se šema „levo-je-njihovo, desno-je-moje“.

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
sr: Redosled datoteka za poređenje stapanja upravljanja izdanjem za tri elementa

en: Choices for file order are remote/merged/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
sr: Izbori za redosled datoteka su udaljena/spojena/mesna i mesna/spojena/udaljena. Ova postavka utiče samo na poređenje tri elementa pokrenuto iz pregleda upravljanja izdanjem, stoga se koristi jedino za rešavanje spajanja/sukoba u Meldu.

en: Show margin in commit message editor
sr: Prikazuje ivicu u uređivaču poruke predaje

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
sr: Ako je izabrano, biće prikazana vođica da pokaže od kog stupca se ivica nalazi u uređivaču poruke predaje upravljanja izdanjem.

en: Margin column in commit message editor
sr: Stubac ivice u uređivaču poruke predaje

en: The column at which to show the margin in the version control commit message editor.
sr: Stubac na kome prikazati ivicu u uređivaču poruke predaje upravljanja izdanjem.

en: Automatically hard-wrap commit messages
sr: Samostalno silno-prelama poruke predaje

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the commit margin before commit.
sr: Ako je izabrano, uređivač poruke predaje upravljanja izdanjem će silno-prelomiti (tj. umetnuti prelome redova) na ivici predaje pre predaje.

en: Version control status filters
sr: Propusnici stanja upravljanja izdanjem

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
sr: Spisak stanja korišćenih za izdvajanje vidljivih datoteka pri poređenju upravljanja izdanjem.

en: Filename-based filters
sr: Propusnici zasnovani na nazivu datoteke

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
sr: Spisak unapred određenih filtera zasnovanih na nazivu datoteke koji će, ako je radno, ukloniti poklopljene datoteke iz poređenja fascikli.

en: Text-based filters
sr: Propusnici zasnovani na tekstu

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won't contribute to the comparison itself.
sr: Spisak unapred određenih filtera regularnog izraza zasnovanih na tekstu koji će, ako je radno, ukloniti tekst iz upotrebe pri poređenju datoteka. Tekst će još uvek biti prikazan, ali neće doprineti poređenju.

en: Meld base scheme
sr: Meldova osnovna šema

en: Base color scheme for Meld highlighting
sr: Osnovna šema boje za Meldovo isticanje

en: Meld dark scheme
sr: Meldova tamna šema

en: Dark color scheme for Meld highlighting
sr: Tamna šema boje za Meldovo isticanje

en: About Meld
sr: O Meldu

en: Copyright © 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright © 2009-2013 Kai Willadsen
sr: Autorska prava © 2002-2009 Stefen Kenedi
    Autorska prava © 2009-2013 Kaj Viladsen

en: Website
sr: Veb stranica

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Help
sr: Po_moć

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice tastature

en: _About
sr: _O Meldu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Compare
sr: _Uporedi

en: Compare selected files
sr: Uporedite izabrane datoteke

en: Copy to _Left
sr: Umnoži _levo

en: Copy to left
sr: Umnožite levo

en: Copy to _Right
sr: Umnoži _desno

en: Copy to right
sr: Umnožite desno

en: Delete selected
sr: Obriši izabrano

en: Hide
sr: Sakrij

en: Hide selected
sr: Sakrijte izabrano

en: Ignore Filename Case
sr: Zanemari veličinu slova naziva datoteke

en: Consider differently-cased filenames that are otherwise-identical to be the same
sr: Smatraće istim različite veličine slova u nazivima datoteka koje su međusobno istovetne

en: Same
sr: Isto

en: Show identical
sr: Prikaži istovetne

en: New
sr: Novi

en: Show new
sr: Prikaži nove

en: Modified
sr: Izmenjeni

en: Show modified
sr: Prikaži izmenjene

en: Filters
sr: Propusnici

en: Set active filters
sr: Podesite aktivne filtere

en: Editable List
sr: Spisak za uređivanje

en: Active
sr: Aktivan

en: Column Name
sr: Naziv kolone

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: Move item up
sr: Premestite stavku na gore

en: Move _Up
sr: Premesti _gore

en: Move item down
sr: Premestite stavku na dole

en: Move _Down
sr: Premesti _dole

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
sr: Naziv

en: Pattern
sr: Obrazac

en: Add new filter
sr: Dodajte novi filter

en: Remove selected filter
sr: Uklonite izabrani filter

en: Format as Patch...
sr: Oblikuj kao ispravku...

en: Create a patch using differences between files
sr: Napravite ispravku koristeći razlike između datoteka

en: Save A_ll
sr: Sačuvaj _sve

en: Save all files in the current comparison
sr: Sačuvajte sve datoteke u tekućem poređenju

en: Revert files to their saved versions
sr: Povratite datoteke na njihova sačuvana izdanja

en: Add Synchronization Point
sr: Dodaj tačku usklađivanja

en: Add a synchronization point for changes between files
sr: Dodajte tačku usklađivanja za izmene između datoteka

en: Clear Synchronization Points
sr: Očisti tačke usklađivanja

en: Clear sychronization points for changes between files
sr: Očistite tačke usklađivanja za izmene između datoteka

en: Previous Conflict
sr: Prethodni sukob

en: Go to the previous conflict
sr: Idite na prethodni sukob

en: Next Conflict
sr: Sledeći sukob

en: Go to the next conflict
sr: Idite na sledeći sukob

en: Push to Left
sr: Gurni ulevo

en: Push current change to the left
sr: Gurnite tekuću izmenu ulevo

en: Push to Right
sr: Gurni udesno

en: Push current change to the right
sr: Gurnite tekuću izmenu udesno

en: Pull from Left
sr: Ubaci s leva

en: Pull change from the left
sr: Ubacite izmenu s leva

en: Pull from Right
sr: Ubaci s desna

en: Pull change from the right
sr: Ubacite izmenu s desna

en: Copy Above Left
sr: Umnoži iznad ulevo

en: Copy change above the left chunk
sr: Umnožite izmenu iznad komada ulevo

en: Copy Below Left
sr: Umnoži ispod ulevo

en: Copy change below the left chunk
sr: Umnožite izmenu ispod komada ulevo

en: Copy Above Right
sr: Umnoži iznad udesno

en: Copy change above the right chunk
sr: Umnožite izmenu iznad komada udesno

en: Copy Below Right
sr: Umnoži ispod udesno

en: Copy change below the right chunk
sr: Umnožite izmenu ispod komada udesno

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete change
sr: Obrišite izmenu

en: Merge All from Left
sr: Objedini sve s leva

en: Merge all non-conflicting changes from the left
sr: Objedinite sve nesukobljavajuće izmene s leva

en: Merge All from Right
sr: Objedini sve s desna

en: Merge all non-conflicting changes from the right
sr: Objedinite sve nesukobljavajuće izmene s desna

en: Merge All
sr: Stopi sve

en: Merge all non-conflicting changes from left and right panes
sr: Objedinite sve nesukobljavajuće izmene s leve i desne površi

en: Previous Pane
sr: Prethodno okno

en: Move keyboard focus to the previous document in this comparison
sr: Premestite fokus tastature na prethodni dokument u ovom poređenju

en: Next Pane
sr: Sledeće okno

en: Move keyboard focus to the next document in this comparison
sr: Premestite fokus tastature na sledeći dokument u ovom poređenju

en: Lock Scrolling
sr: Zaključaj klizanje

en: Lock scrolling of all panes
sr: Zaključajte klizanje svih površi

en: Save changes to documents before closing?
sr: Da sačuvam izmene u dokumentu pre zatvaranja?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
sr: Ako ne sačuvate, izmene će biti trajno izgubljene.

en: Close _without Saving
sr: Zatvori _bez čuvanja

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
sr: U ovu datoteku se ne može upisivati. Možete da kliknete ovde da otključate ovu datoteku i da ipak načinite izmene, ali te izmene moraju biti sačuvane u novu datoteku.

en: File 3
sr: 3. datoteka

en: File 2
sr: 2. datoteka

en: File 1
sr: 1. datoteka

en: Revert unsaved changes to documents?
sr: Da povratim nesačuvane izmene u dokumentima?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
sr: Izmene načinjene nad sledećim dokumentima će biti trajno izgubljene:

en: _Replace
sr: _Zameni

en: Replace _All
sr: Zameni s_ve

en: _Previous
sr: _Prethodno

en: _Next
sr: _Sledeće

en: Find:
sr: Nađi:

en: Replace _with:
sr: Zameni s_a:

en: _Match case
sr: _Uporedi veličinu slova

en: Who_le word
sr: Ce_lu reč

en: Regular e_xpression
sr: Regularan _izraz

en: Wrapped
sr: Prelomljeno

en: Format as Patch
sr: Oblikuj kao ispravku

en: Copy to Clipboard
sr: Umnoži u ostavu

en: Save Patch
sr: Sačuvaj ispravku

en: Use differences between:
sr: Koristi razlike između:

en: Left and middle panes
sr: Leva i srednja površ

en: Middle and right panes
sr: Srednja i desna površ

en: _Reverse patch direction
sr: Preokreni smer _ispravke

en: Meld Preferences
sr: Postavke Melda

en: Font
sr: Slovni lik

en: _Use the system fixed width font
sr: _Koristi sistemski slovni lik stalne širine

en: _Editor font:
sr: _Slovni lik uređivača:

en: Display
sr: Prikaz

en: _Tab width:
sr: Širina _tabulatora:

en: _Insert spaces instead of tabs
sr: _Ubaci razmake umesto tabulatora

en: Enable text _wrapping
sr: Uključi _prelamanje teksta

en: Do not _split words over two lines
sr: Nemoj _deliti reči u dva reda

en: Highlight _current line
sr: Istakni _tekući red

en: Show _line numbers
sr: Prikaži _brojeve redova

en: Show w_hitespace
sr: Prikaži _razmake

en: Use s_yntax highlighting
sr: Koristi isticanje _sintakse

en: Syntax highlighting color scheme:
sr: Šema boje isticanja sintakse:

en: External Editor
sr: Spoljni uređivač

en: Use _default system editor
sr: Koristi _osnovni uređivač sistema

en: Edito_r command:
sr: Naredba _uređivača:

en: Editor
sr: Uređivač

en: Shallow Comparison
sr: Površno poređenje

en: C_ompare files based only on size and timestamp
sr: Up_oredi datoteke samo na osnovu veličine i vremenske oznake

en: _Timestamp resolution:
sr: _Rezolucija vremenske oznake:

en: Note: enabling text filters may make comparing large files much slower
sr: Napomena: uključivanje filtera teksta može učiniti da poređenje velikih datoteka bude mnogo sporije

en: Symbolic Links
sr: Simboličke veze

en: Visible Columns
sr: Prikazane kolone

en: Folder Comparisons
sr: Poređenje fascikli

en: Version Comparisons
sr: Poređenje izdanja

en: _Order when comparing file revisions:
sr: _Redosled pri poređenju pregleda datoteke:

en: Order when _merging files:
sr: Redosled pri _spajanju datoteka:

en: Commit Messages
sr: Poruke predaje

en: Show _right margin at:
sr: Prikaži _desnu marginu na:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
sr: Sam _prelamaj redove na desnoj margini pri predaji

en: Version Control
sr: Upravljanje izdanjem

en: Filename filters
sr: Filteri naziva datoteka

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
sr: Prilikom poređenja direktorijuma, možete da izdvojite datoteke i fascikle prema nazivu. Svaki obrazac je spisak džokera u stilu konzole razdvojenih razmakom.

en: File Filters
sr: Propusnici datoteka

en: Change trimming
sr: Skraćivanje izmene

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
sr: Skraćuje razlike praznih redova od početka i kraja izmena

en: Text filters
sr: Filteri teksta

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
sr: Prilikom poređenja datoteka, možete da zanemarite određene vrste izmena. Svaki obrazac je regularan izraz pitona koji zamenjuje podudarajući tekst praznim niskama pre izvršavanja poređenja. Ako izraz sadrži grupe, samo grupe bivaju zamenjene. Za više detalja pogledajte uputstvo za korisnike.

en: Text Filters
sr: Propusnici teksta

en: Left is remote, right is local
sr: Leva je udaljena, desna je mesna

en: Left is local, right is remote
sr: Leva je mesna, desna je udaljena

en: Remote, merge, local
sr: Udaljena, spojena, mesna

en: Local, merge, remote
sr: Mesna, spojena, udaljena

en: 1ns (ext4)
sr: 1ns (ekst4)

en: 1s (ext2/ext3)
sr: 1s (ekst2/ekst3)

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
sr: Novo poređenje

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
sr: Zatvara poređenje

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
sr: Izlazi iz Melda

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
sr: Zaustavlja trenutnu radnju

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
sr: Osvežava poređenje

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sr: Preko celog ekrana

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sr: Jezičci

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sr: Ide na prethodni jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sr: Ide na sledeći jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
sr: Prebacuje se na jezičak

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sr: Premešta jezičak levo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sr: Premešta jezičak desno

[ctx: shortcut window]
en: Changes
sr: Izmene

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous change
sr: Ide na prethodnu izmenu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
sr: Ide na sledeću izmenu

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sr: Uređivanje

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Poništava

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Vraća

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sr: Iseca

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sr: Umnožava

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sr: Ubacuje

[ctx: shortcut window]
en: Find
sr: Nalazi

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
sr: Nalazi sledeći

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
sr: Nalazi prethodno

[ctx: shortcut window]
en: Replace
sr: Zamenjuje

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
sr: Poređenje datoteka

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
sr: Čuva trenutnu datoteku

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
sr: Čuva trenutnu datoteku na novoj putanji

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
sr: Čuva sve datoteke u poređenju

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
sr: Prethodni sukob

[ctx: shortcut window]
en: Next conflict
sr: Sledeći sukob

[ctx: shortcut window]
en: Push change to left
sr: Gura izmenu ulevo

[ctx: shortcut window]
en: Push change to right
sr: Gura izmenu udesno

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from left
sr: Vuče izmenu s leva

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from right
sr: Vuče izmenu s desna

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above left
sr: Umnožava izmenu iznad leve

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below left
sr: Umnožava izmenu ispod leve

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above right
sr: Umnožava izmenu iznad desne

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below right
sr: Umnožava izmenu ispod desne

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
sr: Briše izmenu

[ctx: shortcut window]
en: Previous comparison pane
sr: Prethodno okno poređenja

[ctx: shortcut window]
en: Next comparison pane
sr: Sledeće okno poređenja

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
sr: Poređenje fascikli

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
sr: Umnožava na levo

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
sr: Umnožava na desno

[ctx: shortcut window]
en: Version control comparison
sr: Poređenje upravljanja izdanjem

[ctx: shortcut window]
en: Commit to version control
sr: Ugrađuje izmene u upravljanje izdanjem

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide console output
sr: Prikazuje/skriva izlaz konzole

en: New comparison
sr: Novo poređenje

en: File comparison
sr: Poređenje datoteka

en: Directory comparison
sr: Poređenje fascikli

en: Version control view
sr: Pregled upravljanja izdanjima

en: _3-way comparison
sr: Uporedi _3-elementa

en: Select Third File
sr: Izaberite treću datoteku

en: Select Second File
sr: Izaberite drugu datoteku

en: Select First File
sr: Izaberite prvu datoteku

en: Select First Folder
sr: Izaberite prvu fasciklu

en: Select Second Folder
sr: Izaberite drugu fasciklu

en: Select Third Folder
sr: Izaberite treću fasciklu

en: Select A Version-Controlled Folder
sr: Izaberite fasciklu upravljanja izdanjem

en: _Blank comparison
sr: _Prazno poređenje

en: C_ompare
sr: _Uporedi

en: Co_mmit...
sr: U_gradi...

en: Commit changes to version control
sr: Ugradite izmene u upravljanje izdanjem

en: _Update
sr: _Ažuriraj

en: Update working copy from version control
sr: Dogradite radni primerak iz upravljanja izdanjem

en: _Push
sr: _Poguraj

en: Push local changes to remote
sr: Pogurajte mesne izmene u udaljene

en: Add to version control
sr: Dodajte u upravljanje izdanjem

en: Remove from version control
sr: Uklonite iz upravljanja izdanjem

en: Mar_k as Resolved
sr: Označi _kao rešeno

en: Mark as resolved in version control
sr: Označite kao rešeno u upravljanju izdanjem

en: Re_vert
sr: _Povrati

en: Revert working copy to original state
sr: Povratite radni primerak na prvobitno stanje

en: Delete from working copy
sr: Obrišite iz radnog primerka

en: Console
sr: Konzola

en: Show or hide the version control console output pane
sr: Prikazuje ili skriva izlaznu površ konzole upravljanja izdanjem

en: _Flatten
sr: _Izravnaj

en: Flatten directories
sr: Izravnajte fascikle

en: _Modified
sr: Iz_menjen

en: Show modified files
sr: Prikažite izmenjene datoteke

en: _Normal
sr: _Obično

en: Show normal files
sr: Prikažite uobičajene datoteke

en: Un_versioned
sr: _Neobrađeno

en: Show unversioned files
sr: Prikažite neobrađene datoteke

en: Ignored
sr: Zanemarene

en: Show ignored files
sr: Prikažite zanemarene datoteke

en: Commit
sr: Ugradi

en: Commit Files
sr: Ugradi datoteke

en: Log Message
sr: Poruka dnevnika

en: Previous logs:
sr: Prethodni dnevnici:

en: Co_mmit
sr: U_gradi

en: Location
sr: Putanja

en: Status
sr: Stanje

en: Extra
sr: Posebno

en: Console output
sr: Izlaz konzole

en: Push local commits to remote?
sr: Da poguram mesne predaje u udaljene?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
sr: Predaje koje će biti pogurane se određuju vašim sistemom upravljanja izdanjem.

en: _Push commits
sr: _Poguraj predaje

en: UNIX (LF)
sr: JUNIKS (LF)

en: DOS/Windows (CR-LF)
sr: DOS/Vindouz (CR-LF)

en: Mac OS (CR)
sr: Mek OS (CR)

note: Create file size CellRenderer
en: Size
sr: Veličina

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
sr: Vreme izmene

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
sr: Ovlašćenja

en: Hide %s
sr: Sakrij „%s“

en: [%s] Scanning %s
sr: [%s] pregledam „%s“

en: [%s] Done
sr: [%s] Gotovo

en: Folders have no differences
sr: Fascikle se ne razlikuju

en: Contents of scanned files in folders are identical.
sr: Sadržaji pregledanih datoteka u fasciklama su isti.

en: Scanned files in folders appear identical, but contents have not been scanned.
sr: Pregledane datoteke u fasciklama izgleda da su iste, ali sadržaj nije pregledan.

en: File filters are in use, so not all files have been scanned.
sr: Filteri datoteka su u upotrebi, tako da nisu sve datoteke pregledane.

en: Text filters are in use and may be masking content differences.
sr: Filteri teksta su u upotrebi i možda su zamaskirali razlike sadržaja.

en: Hi_de
sr: _Sakrij

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
sr: Došlo je do više grešaka za vreme pretraživanja ove fascikle

en: Files with invalid encodings found
sr: Pronađene su datoteke sa neispravnim kodiranjem

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
sr: Neke datoteke bejahu u neispravnom kodiranju. Nazivi su nešto kao:

en: Files hidden by case insensitive comparison
sr: Datoteke skrivene poređenjem neosetljivim na veličinu slova

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
sr: Pokrenuli ste poređenje nezavisno od veličine slova na sistemu datoteka gde je ona bitna. Neke datoteke nisu vidljive:

en: '%s' hidden by '%s'
sr: „%s“ sakriveno od strane „%s“

en: Replace folder “%s”?
sr: Da zamenim fasciklu „%s“?

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
    If you replace the existing folder, all files in it will be lost.
sr: Fascikla sa istim nazivom već postoji u „%s“.
    Ako zamenite postojeću fasciklu, sve datoteke u njoj biće izgubljene.

en: Error copying file
sr: Greška umnožavanja datoteke

en: Couldn't copy %s
    to %s.
    
    %s
sr: Ne mogu da umnožim „%s“
    u „%s“.
    
    %s

en: Error deleting %s
sr: Greška brisanja „%s“

en: No folder
sr: Nema fascikle

note: Abbreviations for insert and overwrite that fit in the status bar
en: INS
sr: UMET

en: OVR
sr: PREP

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln %i, Col %i
sr: Red %i, mesto %i

en: Comparison results will be inaccurate
sr: Rezultati poređenja biće netačni

en: A filter changed the number of lines in the file, which is unsupported. The comparison will not be accurate.
sr: Filter je izmenio broj redova u datoteci, a to nije podržano. Poređenje neće biti tačno.

en: Mark conflict as resolved?
sr: Da označim sukob rešenim?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
sr: Ako je sukob uspešno rešen, sada ga možete označiti rešenim.

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Mark _Resolved
sr: Označi _rešenim

en: There was a problem opening the file “%s”.
sr: Došlo je do problema otvaranja datoteke „%s“.

en: File %s appears to be a binary file.
sr: Izgleda da je „%s“ izvršna datoteka.

en: Do you want to open the file using the default application?
sr: Da li želite da otvorite datoteku koristeći osnovni program?

en: Open
sr: Otvori

en: [%s] Computing differences
sr: Sračunavam razlike [%s]

en: File %s has changed on disk
sr: Datoteka „%s“ je izmenjena na disku

en: Do you want to reload the file?
sr: Da li želite ponovo da učitate datoteku?

en: _Reload
sr: _Učitaj ponovo

en: Files are identical
sr: Datoteke su istovetne

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
sr: Korišćeni su filteri teksta, a mogu postojati i zamaskirane razlike između datoteka. Da li želite da poredite neizdvojene datoteke?

en: Files differ in line endings only
sr: Datoteke se razlikuju samo po završecima redova

en: Files are identical except for differing line endings:
    %s
sr: Datoteke su istovetne ali se razlikuju samo po završecima redova:
    %s

en: Show without filters
sr: Prikazuje bez filtera

en: Change highlighting incomplete
sr: Isticanje izmena nije dovršeno

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
sr: Neke izmene nisu istaknute zato što su prevelike. Možete da primorate Meld da produži sa isticanjem većih izmena, iako to može biti sporo.

en: Keep highlighting
sr: Zadržite isticanje

en: _Keep highlighting
sr: _Zadrži isticanje

en: Replace file “%s”?
sr: Da zamenim datoteku „%s“?

en: A file with this name already exists in “%s”.
    If you replace the existing file, its contents will be lost.
sr: Datoteka sa ovim nazivom već postoji u „%s“.
    Ako zamenite postojeću datoteku, njen sadržaj biće izgubljen.

en: Save Left Pane As
sr: Sačuvaj levu površ kao

en: Save Middle Pane As
sr: Sačuvaj srednju površ kao

en: Save Right Pane As
sr: Sačuvaj desnu površ kao

en: File %s has changed on disk since it was opened
sr: Datoteka „%s“ je izmenjena na disku nakon otvaranja

en: If you save it, any external changes will be lost.
sr: Ako je sačuvate, sve spoljne izmene će biti izgubljene.

en: Save Anyway
sr: Ipak sačuvaj

en: Don't Save
sr: Nemoj čuvati

en: _Save as UTF-8
sr: _Sačuvaj kao UTF-8

en: Couldn't encode text as “%s”
sr: Ne mogu da kodiram tekst kao „%s“

en: File “%s” contains characters that can't be encoded using encoding “%s”.
    Would you like to save as UTF-8?
sr: „%s“ sadrži znakove koji se ne mogu kodirati upotrebom kodiranja „%s“
    Da li želite da sačuvate kao UTF-8?

en: Could not save file %s.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „%s“.

en: Couldn't save file due to:
    %s
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku zbog sledećeg:
    %s

en: Live comparison updating disabled
sr: Isključeno je živo ažuriranje poređenja

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
sr: Živo ažuriranje poređenja je isključeno kada su aktivne tačke usklađivanja. Još uvek možete ručno da osvežite poređenje, a živa ažuriranja će nastaviti sa radom nakon čišćenja tačaka usklađivanja.

en: [%s] Merging files
sr: Objedinjujem datoteke [%s]

en: Copy _up
sr: Umnoži _gore

en: Copy _down
sr: Umnoži _dole

en: wrong number of arguments supplied to --diff
sr: pogrešan broj argumenata pridodat uz „--diff“

en: Start with an empty window
sr: Otvara jedan prazan prozor

en: file
sr: datoteka

en: folder
sr: fascikla

en: Start a version control comparison
sr: Pokreće poređenje kontrole verzije

en: Start a 2- or 3-way file comparison
sr: Pokreće poređenje 2 ili 3 datoteke

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
sr: Pokreće poređenje 2 ili 3 fascikle

en: Error: %s
sr: Greška: %s

en: Meld is a file and directory comparison tool.
sr: Meld je alat za poređenje datoteka i fascikli.

en: Set label to use instead of file name
sr: Podešava oznaku za korišćenje umesto naziva datoteke

en: Open a new tab in an already running instance
sr: Otvara novi jezičak u jednom već otvorenom primerku

en: Automatically compare all differing files on startup
sr: Samostalno poredi sve razlikujuće datoteke prilikom pokretanja

en: Ignored for compatibility
sr: Zanemareno zbog saglasnosti

en: Set the target file for saving a merge result
sr: Podešava ciljnu datoteku za čuvanje rezultata stapanja

en: Automatically merge files
sr: Samostalno stapa datoteke

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
sr: Učitava sačuvano poređenje iz Meldove datoteke poređenja

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
sr: Pravi jezičak razlika pridodate datoteke ili fascikle

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
sr: previše argumenata (traženo je 0-3, dobih %d)

en: can't auto-merge less than 3 files
sr: ne mogu samostalno da stopim manje od 3 datoteke

en: can't auto-merge directories
sr: ne mogu samostalno da stopim direktorijume

en: Error reading saved comparison file
sr: Greška čitanja sačuvane datoteke poređenja

en: invalid path or URI "%s"
sr: neispravna putanja ili adresa „%s“

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
sr: <neimenovan>

en: untitled
sr: bezimeni

en: _File
sr: _Datoteka

en: _New Comparison...
sr: _Novo poređenje...

en: Start a new comparison
sr: Započnite novo poređenje

en: Save the current file
sr: Sačuvajte trenutnu datoteku

en: Save As…
sr: Sačuvaj kao…

en: Save the current file with a different name
sr: Sačuvajte tekuću datoteku pod drugim nazivom

en: Close the current file
sr: Zatvorite trenutnu datoteku

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: Undo the last action
sr: Opozovite poslednju radnju

en: Redo the last undone action
sr: Ponovite poslednju opozvanu radnju

en: Cut the selection
sr: Isecite izbor

en: Copy the selection
sr: Umnožite izbor

en: Paste the clipboard
sr: Ubacite ostavu

en: Find...
sr: Pronađi...

en: Search for text
sr: Tražite tekst

en: Find Ne_xt
sr: Nađi s_ledeće

en: Search forwards for the same text
sr: Tražite unapred isti tekst

en: Find _Previous
sr: Nađi pre_thodno

en: Search backwards for the same text
sr: Tražite unazad isti tekst

en: _Replace...
sr: _Zameni...

en: Find and replace text
sr: Pronađite i zamenite tekst

en: _Changes
sr: _Izmene

en: Next Change
sr: Sledeća izmena

en: Go to the next change
sr: Idite na sledeću izmenu

en: Previous Change
sr: Prethodna izmena

en: Go to the previous change
sr: Idite na prethodnu izmenu

en: Open Externally
sr: Otvori spoljnim

en: Open selected file or directory in the default external application
sr: Otvorite izabranu datoteku ili fasciklu u osnovnom spoljnom programu

en: _View
sr: P_regled

en: File Status
sr: Stanje datoteke

en: Version Status
sr: Stanje izdanja

en: Stop the current action
sr: Zaustavite trenutnu radnju

en: Refresh the view
sr: Osvežite pregled

en: Fullscreen
sr: Preko celog ekrana

en: View the comparison in fullscreen
sr: Pregledajte poređenje preko celog ekrana

en: _Toolbar
sr: _Traka alata

en: Show or hide the toolbar
sr: Prikažite ili sakrijte traku alata

en: Open Recent
sr: Otvori skorašnje

en: Open recent files
sr: Otvorite skorašnje datoteke

en: Quit the program
sr: Zatvorite program

en: Prefere_nces
sr: _Postavke

en: Configure the application
sr: Podesite program

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: Open the Meld manual
sr: Otvorite uputstvo Melda

en: About this application
sr: O ovom programu

en: Need three files to auto-merge, got: %r
sr: Potrebne su tri datoteke za samo-spajanje, dobih: %r

en: Cannot compare a mixture of files and directories
sr: Ne mogu da poredim mešavinu datoteka i fascikli

en: Couldn't find colour scheme details for %s-%s; this is a bad install
sr: Ne mogu da nađem pojedinosti šeme boje za „%s-%s“; jer je loše instalirana

note: no common path. empty names get changed to "[None]"
en: [None]
sr: [ništa]

en: label
sr: natpis

en: pattern
sr: obrazac

en: Version control:
sr: Upravljanje izdanjem:

en: Close tab
sr: Zatvorite jezičak

en: No files will be committed
sr: Nijedna datoteka neće biti ugrađena

note: Translators: First %s is replaced by translated "%d unpushed commits", second %s is replaced by translated "%d branches"
en: %s in %s
sr: %s u %s

note: Translators: These messages cover the case where there is only one branch, and are not part of another message.
en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
sr[0]: %d nepogurana predaja
sr[1]: %d nepogurane predaje
sr[2]: %d nepoguranih predaja
sr[3]: %d nepogurana predaja

en: %d branch | %d branches
sr[0]: %d grani
sr[1]: %d grane
sr[2]: %d grana
sr[3]: %d grani

en: Mode changed from %s to %s
sr: Režim je izmenjen iz „%s“ u „%s“

en: Partially staged
sr: Delimično uštekano

en: Staged
sr: Uštekano

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
sr: Ništa

en: Merged
sr: Stopljeno

en: Base
sr: Osnova

en: Local
sr: Mesno

en: Remote
sr: Udaljeno

en: Unversioned
sr: Neobrađeno

en: Error
sr: Greška

en: Newly added
sr: Novo dodata

en: Renamed
sr: Preimenovana

en: Conflict
sr: Sukob

en: Removed
sr: Uklonjeno

en: Missing
sr: Nedostaje

en: Not present
sr: Nije prisutno

note: Translators: This error message is shown when a version control binary isn't installed.
en: %(name)s (%(cmd)s not installed)
sr: %(name)s („%(cmd)s“ nije instalirana)

note: Translators: This error message is shown when a version controlled repository is invalid.
en: %(name)s (Invalid repository)
sr: %(name)s (Neispravna riznica)

en: No valid version control system found in this folder
sr: U ovoj fascikli nije pronađen ispravan sistem upravljanja izdanjem

en: Only one version control system found in this folder
sr: U ovoj fascikli je pronađen samo jedan sistem upravljanja izdanjem

en: Choose which version control system to use
sr: Izaberite koji sistem upravljanja izdanjem će biti korišćen

en: Scanning %s
sr: Pregledam „%s“

en: (Empty)
sr: (Prazno)

en: %s — local
sr: %s — mesna

en: %s — remote
sr: %s — udaljena

en: %s (local, merge, remote)
sr: %s (mesna, spojena, udaljena)

en: %s (remote, merge, local)
sr: %s (udaljena, spojena, mesna)

en: %s — repository
sr: %s — riznica

en: %s (working, repository)
sr: %s (radna, riznica)

en: %s (repository, working)
sr: %s (riznica, radna)

en: Remove folder and all its files?
sr: Da uklonim fasciklu i sve njene datoteke?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
sr: Ovo će ukloniti sve izabrane datoteke i fascikle, i sve datoteke unutar svih izabranih fascikli, iz upravljanja izdanjem.

en: Error removing %s
sr: Greška pri uklanjanju „%s“

en: Clear
sr: Očisti
