meld master - en to tr translation catalogue (504 entries)

en: Diff Viewer
tr: Fark Görüntüleyicisi

en: Compare and merge your files
tr: Dosyalarınızı karşılaştırın ve birleştirin

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diff;merge;
tr: diff;fark;birleştir;merge;

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
tr: Meld, geliştiricileri hedefleyen görsel fark gösterme ve birleştirme aracıdır. Meld dosyaları, dizinleri ve sürüm denetimi yapılan projeleri karşılaştırmanıza yardımcı olur. Hem dosya hem de dizinleri iki ve üç yollu karşılaştırmayı sağlar. Git, Mercurial, Bazaar ve Subversion gibi sürüm denetim sistemlerinin çoğunu destekler.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
tr: Meld; kod değişikliklerinizi yeniden incelemenize, yamaları anlamanıza ve çok büyük birleştirme çatışmalarını daha sorunsuz çözmenize yardımcı olur.

en: The GNOME Project
tr: GNOME Projesi

en: Meld comparison description
tr: Meld karşılaştırma açıklaması

en: Default window width
tr: Öntanımlı pencere genişliği

en: Default window height
tr: Öntanımlı pencere yüksekliği

en: Default window maximised state
tr: Öntanımlı pencere büyüklük durumu

en: Default window fullscreen state
tr: Öntanımlı pencere tam ekran durumu

en: Prefer application-wide dark theme
tr: Uygulama geneli koyu gövdeyi yeğle

en: If true, the GTK dark theme variant will be used, if available. Note that this is separate from the syntax highlighting scheme.
tr: Eğer doğruysa, varsa GTK karanlık gövde türevi kullanılacak. Bunun söz dizimi vurgulama şemasından ayrı olduğunu unutmayın.

en: Additional automatically detected text encodings
tr: Kendiliğinden saptanan ek metin kodlamaları

en: Meld will use these text encodings to try to decode loaded text files before trying any other encodings. In addition to the encodings in this list, UTF-8 and the current locale-default encoding will always be used; other encodings may also be tried, depending on the user’s locale.
tr: Meld, yüklenen metin dosyalarını başka herhangi kodlamayı denemeden önce bu metin kodlamalarını kullanarak çözmeye çalışacak. Bu listedeki kodlamalara ek olarak, UTF-8 ve geçerli yerel-öntanımlı kodlamayı her zaman kullanacak; kullanıcının yereline bağlı olarak diğer kodlamalar da denenebilir.

en: Width of an indentation step
tr: Girinti genişliği

en: The number of spaces to use for a single indent step
tr: Tek girinti için kullanılacak boşluk sayısı

en: Whether to indent using spaces or tabs
tr: Girinti için boşluk ya da sekme kullanılıp kullanılmaması

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
tr: Eğer doğruysa, her yeni girinti sekme yerine boşluk kullanacak.

en: Show line numbers
tr: Satır numaralarını göster

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
tr: Eğer seçiliyse, satır numaraları dosya karşılaştırmalarının kolon arasında gösterilecektir.

en: Highlight syntax
tr: Söz dizimini vurgula

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld’s own color highlighting, this is off by default.
tr: Karşılaştırmadaki söz diziminin vurgulanıp vurgulanmaması. Meld uygulamasının kendi renk vurgulaması yüzünden öntanımlı olarak bu özellik kapalıdır.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
tr: Söz dizimi vurgulaması için kullanılacak renk şeması

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
tr: Söz dizimi vurgulamasının renklerini saptamak için GtkSourceView tarafından kullanıldı

en: Draw whitespace
tr: Boşluğu çiz

en: If true, whitespace characters will be drawn in comparisons even if they are not in a changed area.
tr: Eğer seçiliyse, boşluk karakterleri değiştirilmiş alanda olmasalar bile karşılaştırmalarda çizilir.

en: Wrap mode
tr: Kaydırma kipi

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
tr: Dosya karşılaştırmalarındaki satırlar bu ayarlara göre, ya hiç ('none'), ya herhangi bir karakterden ('char') ya da yalnızca sözcüklerin sonundan ('word') kaydırılacaktır.

en: Highlight current line
tr: Şu anki satırı vurgula

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
tr: Eğer seçiliyse, dosya karşılaştırmalarında imleç içeren satır vurgulanacaktır.

en: Use the system default monospace font
tr: Sistem öntanımlı eşaralıklı yazı tipini kullan

en: If false, custom-font will be used instead of the system monospace font.
tr: Eğer yanlışsa, sistem eşaralıklı yazı tipi yerine özel-yazı tipi kullanılacaktır.

en: Custom font
tr: Özel yazı tipi

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
tr: Kullanılacak özel yazı tipi, dizge olarak depolandı ve Pango yazı tipi tanımlaması olarak çözümlendi.

en: Show overview source map
tr: Genel görünüm kaynak haritasını göster

en: If true, file comparisons will have paired source maps for compared files.
tr: Eğer seçiliyse, dosya karşılaştırmaları, karşılaştırılan dosyalar için eşlenmiş kaynak haritalarına sahip olacaktır.

en: Style of overview map
tr: Genel görünüm haritasının biçimi

en: Style options for how the overview map is displayed.
tr: Genel görünüm haritasının nasıl görüntüleneceğine ilişkin biçim seçenekleri.

en: Ignore blank lines when comparing files
tr: Dosyalar karşılaştırılırken boş satırları yoksay

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
tr: Eğer seçiliyse, boş satırlar dosyalar arasındaki değişiklikler vurgulanırken kırpılacaktır.

en: Use the system default editor
tr: Öntanımlı sistem düzenleyiciyi kullan

en: If false, custom-editor-command will be used instead of the system editor when opening files externally.
tr: Eğer yanlışsa, dosyalar dışarda açılırken sistem düzenleyici yerine custom-editor-command kullanılacaktır.

en: The custom editor launch command
tr: Özel düzenleyici başlatma komutu

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
tr: Özel düzenleyici başlatmak için kullanılan komut. Burada sınırlı seviyede şablonlama desteklenir; şu an '{file}' ve '{line}' tanınan belirteçlerdir.

en: Columns to display
tr: Görüntülenecek sütunlar

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
tr: Klasör karşılaştırmasındaki sütun adları listesi ve onların görüntülenmesinin gerekliliği.

en: Ignore symbolic links
tr: Simgesel bağlantıları yoksay

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
tr: Eğer seçiliyse, klasör ağacı gezilirken, klasör karşılaştırmaları simgesel bağlantıları takip etmez.

en: Use shallow comparison
tr: Düşük düzeyde karşılaştırma kullan

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
tr: Eğer seçiliyse, klasör karşılaştırmaları dosyaları yalnızca mtime ve boyutuna bağlı olarak karşılaştırır, eğer mtime ve boyutları eşleşirse özdeş, diğer türlü farklı olduğunu düşünür.

en: File timestamp resolution
tr: Dosya zaman damgası çözünürlüğü

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they’re considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
tr: Mtime’a bağlı karşılaştırılırken, bu, farklı mtime’lara sahip oldukları kabul edilmeden önce, iki dosya arasındaki nanosaniye türünden en küçük farktır. Bu, farklı zaman damgalı dosya sistemleri arasında dosyalar karşılaştırılırken yararlıdır.

en: Apply text filters during folder comparisons
tr: Klasör karşılaştırmaları sırasında metin süzgeçleri uygula

en: If true, folder comparisons that compare file contents also apply active text filters and the blank line trimming option, and ignore newline differences.
tr: Eğer seçiliyse, dosya içeriklerini de kapsayan klasör karşılaştırmaları; etkin metin süzgeçlerini ve boş satır kırpma seçeneğini uygulayacak, yeni satır farklılıklarını gözardı edecek.

en: File status filters
tr: Dosya durumu süzgeçleri

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
tr: Durum listesi klasör karşılaştırmasında görünür dosyaların süzülmesinde kullanılırdı.

en: Show the version control console output
tr: Sürüm denetimi konsol çıktısını göster

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
tr: Eğer seçiliyse, sürüm denetimi işlemlerinde çalıştırılan komutları gösteren konsol çıktı bölümü sürüm denetim görünümünde gösterilecektir.

en: Version control pane position
tr: Sürüm denetimi bölümü konumu

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
tr: Bu, konsol bölümü gösterilirken, ana sürüm denetimi ağacının yüksekliğidir.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
tr: Sürüm karşılaştırmalarını sol-yerel/sağ-uzak olacak biçimde göster

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
tr: Eğer seçiliyse, sürüm denetimi karşılaştırmaları bölmelerdeki dosyaları saptamak için sol-yerel, sağ-uzak şemasını kullanacak. Ayrıca sol-onların, sağ-benim şeması kullanılır.

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
tr: Üç-yollu sürüm denetimi birleştirme karşılaştırmalarında dosyaları sırala

en: Choices for file order are remote/merged/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
tr: Dosya seçimleri için sıra, uzak/birleştirilmiş/yerel ve yerel/birleştirilmiş/uzak şeklindedir. Bu tercih yalnızca sürüm denetimi görünümünden üç-yollu karşılaştırma başlatıldığında etki eder, bu yüzden Meld içinde yalnızca birleştirmeler/çatışma çözümü için kullanılır.

en: Show margin in commit message editor
tr: İleti gönderim düzenleyicisinde kenar boşluğu göster

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
tr: Eğer seçiliyse, rehber; sürüm denetim, ileti gönderim düzenleyicisinde kenar boşluğu sütununu göstermek için görüntülenecektir.

en: Margin column in commit message editor
tr: İleti gönderim düzenleyicisinde sütun kenar boşluğu

en: The column at which to show the margin in the version control commit message editor.
tr: Sürüm denetimi ileti gönderim düzenleyicisinde kenar boşluğu gösterilecek sütun.

en: Automatically hard-wrap commit messages
tr: Gönderim iletilerini kendiliğinden kaydır

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the commit margin before commit.
tr: Eğer seçiliyse, sürüm denetimi ileti gönderim düzenleyicisi gönderimden önce, gönderim kenar boşluğunda (yani satır sonları ekleyerek) kaydıracak.

en: Version control status filters
tr: Sürüm denetimi durumu süzgeçleri

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
tr: Durum listesi sürüm denetimi karşılaştırmasında görünür dosyaları süzmek için kullanılırdı.

en: Filename-based filters
tr: Dosya adı tabanlı süzgeçler

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
tr: Önceden tanımlanmış dosya adı tabanlı süzgeçlerin listesi, eğer etkin ise, klasör karşılaştırmadan eşleşen dosyaları silecek.

en: Text-based filters
tr: Metin tabanlı süzgeçler

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won’t contribute to the comparison itself.
tr: Eğer etkin ise; önceden tanımlanmış metin tabanlı düzenli ifade süzgeçlerinin listesi, dosya karşılaştırmasında kullanılan metinleri kaldıracak. Metin hala görüntülenecek ancak karşılaştırmaya dahil edilmeyecek.

en: Classic (Meld)
tr: Klasik (Meld)

en: Base color scheme for Meld highlighting
tr: Meld vurgulaması için temel renk şeması

en: Meld dark scheme
tr: Meld koyu şeması

en: Dark color scheme for Meld highlighting
tr: Meld vurgulaması için koyu renk şeması

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: New comparison
tr: Yeni karşılaştırma

[ctx: shortcut window]
en: Close a comparison
tr: Karşılaştırmayı kapat

[ctx: shortcut window]
en: Quit Meld
tr: Meld’i kapat

[ctx: shortcut window]
en: Stop the current action
tr: Geçerli eylemi durdur

[ctx: shortcut window]
en: Refresh comparison
tr: Karşılaştırmayı yenile

[ctx: shortcut window]
en: Open externally
tr: Dışarda aç

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

[ctx: shortcut window]
en: Swap left and right panes
tr: Sol ve sağ bölmeleri yer değiştir

[ctx: shortcut window]
en: Panes
tr: Bölmeler

[ctx: shortcut window]
en: Previous comparison pane
tr: Önceki karşılaştırma bölmesi

[ctx: shortcut window]
en: Next comparison pane
tr: Sonraki karşılaştırma bölmesi

[ctx: shortcut window]
en: Changes
tr: Değişiklikler

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous change
tr: Önceki değişikliğe git

[ctx: shortcut window]
en: Go to next change
tr: Sonraki değişikliğe git

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
tr: Sekmeler

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
tr: Önceki sekmeye git

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
tr: Sonraki sekmeye git

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
tr: Sekmeye geçiş yap

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
tr: Sekmeyi sola taşı

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
tr: Sekmeyi sağa taşı

[ctx: shortcut window]
en: Editing
tr: Düzenleme

[ctx: shortcut window]
en: Undo
tr: Geri Al

[ctx: shortcut window]
en: Redo
tr: Yinele

[ctx: shortcut window]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: shortcut window]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: shortcut window]
en: Find
tr: Bul

[ctx: shortcut window]
en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

[ctx: shortcut window]
en: Find Previous
tr: Öncekini Bul

[ctx: shortcut window]
en: Replace
tr: Değiştir

[ctx: shortcut window]
en: File comparison
tr: Dosya karşılaştırma

[ctx: shortcut window]
en: Save current file
tr: Geçerli dosyayı kaydet

[ctx: shortcut window]
en: Save current file to new path
tr: Geçerli dosyayı yeni yere kaydet

[ctx: shortcut window]
en: Save all files in comparison
tr: Karşılaştırmadaki tüm dosyaları kaydet

[ctx: shortcut window]
en: Previous conflict
tr: Önceki çakışma

[ctx: shortcut window]
en: Next conflict
tr: Sonraki çakışma

[ctx: shortcut window]
en: Push change to left
tr: Değişikliği sola gönder

[ctx: shortcut window]
en: Push change to right
tr: Değişikliği sağa gönder

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from left
tr: Değişikliği soldan iste

[ctx: shortcut window]
en: Pull change from right
tr: Sağdan değişiklik iste

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above left
tr: Sol yığın üstüne değişiklik kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below left
tr: Sol yığın altına değişiklik kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Copy change above right
tr: Sağ yığın üstüne değişiklik kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Copy change below right
tr: Sağ yığın altına değişiklik kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Delete change
tr: Değişiklik sil

[ctx: shortcut window]
en: Folder comparison
tr: Klasör karşılaştırması

[ctx: shortcut window]
en: Copy to left
tr: Sola kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Copy to right
tr: Sağa kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Version control comparison
tr: Sürüm denetimi karşılaştırması

[ctx: shortcut window]
en: Commit to version control
tr: Sürüm denetimine gönder

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide console output
tr: Konsol çıktısını göster/gizle

en: Save As…
tr: Farklı Kaydet…

en: Save A_ll
tr: T_ümünü Kaydet

en: Revert files…
tr: Dosyaları geri döndür…

en: Open Externally
tr: Dışarda Aç

en: Refresh Comparison
tr: Karşılaştırmayı Yenile

en: _Find…
tr: _Bul…

en: _Replace…
tr: _Değiştir…

en: View
tr: Görünüm

en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

en: Overview Map
tr: Genel Görünüm Haritası

en: Version control console
tr: Sürüm denetimi konsolu

en: Lock scrolling
tr: Kaydırmayı kilitle

en: Swap left and right panes
tr: Sol ve sağ bölmeleri yer değiştir

en: Comparison
tr: Karşılaştırma

en: Stop
tr: Dur

en: Merge All from Left
tr: Solun Tümünü Birleştir

en: Merge All from Right
tr: Sağdan Tümünü Birleştir

en: Merge All
tr: Tümünü Birleştir

en: Format as Patch…
tr: Yama Olarak Biçimlendir…

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: _Help
tr: _Yardım

en: _About Meld
tr: Meld _Hakkında

en: File status
tr: Dosya durumu

en: Same
tr: Aynı

en: New
tr: Yeni

en: Modified
tr: Değiştirilmiş

en: Ignore filename case
tr: Dosya adı büyük küçük harf durumunu yoksay

en: Normalize Unicode paths
tr: Unicode yollarını normalleştir

en: Unversioned
tr: Sürümlendirilmemiş

en: Ignored
tr: Yoksayılmış

en: Flatten folders
tr: Klasörleri düzleştir

en: Copyright © 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright © 2009-2022 Kai Willadsen
tr: Telif Hakkı © 2002-2009 Stephen Kennedy
    Telif Hakkı © 2009-2022 Kai Willadsen

en: Start a new comparison
tr: Yeni karşılaştırma başlat

en: Open a recent comparison
tr: Son karşılaştırmaları aç

en: Go to the previous change
tr: Önceki değişikliğe git

en: Go to the next change
tr: Sonraki değişikliğe git

en: Go to the previous conflict
tr: Önceki çakışmaya git

en: Go to the next conflict
tr: Sonraki çakışmaya git

en: Version Filters
tr: Sürüm Süzgeçleri

en: File Filters
tr: Dosya Süzgeçleri

en: Text Filters
tr: Metin Süzgeçleri

en: Active
tr: Etkin

en: Column Name
tr: Sütun Adı

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: Move item up
tr: Ögeyi yukarı taşı

en: Move _Up
tr: _Yukarı Taşı

en: Move item down
tr: Ögeyi aşağı taşı

en: Move _Down
tr: _Aşağı Taşı

en: Commit
tr: Gönder

en: Commit Files
tr: Dosyaları Gönder

en: Log Message
tr: Günlük İletisi

en: Previous logs:
tr: Önceki kayıtlar:

en: Co_mmit
tr: Gö_nder

en: Copy to left
tr: Sola kopyala

en: Copy to right
tr: Sağa kopyala

en: Delete selected
tr: Seçileni sil

en: _Compare selected files
tr: _Seçilen dosyaları karşılaştır

en: _Mark selected file
tr: Seçili dosyayı _imle

en: Compare _with marked file
tr: İmli dosya_yla karşılaştır

en: Copy to _left
tr: _Sola kopyala

en: Copy to _right
tr: Sağa _kopyala

en: _Delete selected
tr: _Seçileni sil

en: Collapse Recursively
tr: Özyinelemeli Daralt

en: Expand Recursively
tr: Özyinelemeli Genişlet

en: _Open Externally
tr: _Dışarda Aç

en: _Copy File Paths
tr: Dosya Yollarını _Kopyala

en: Select folder to open in this pane
tr: Bu bölmede açılacak klasörü seç

en: Folder 1
tr: Klasör 1

en: Folder 2
tr: Klasör 2

en: Folder 3
tr: Klasör 3

en: Search text encoding…
tr: Metin kodlaması ara…

en: Push current change to the left
tr: Geçerli değişikliği sola gönder

en: Push current change to the right
tr: Geçerli değişikliği sağa gönder

en: Copy chunks
tr: Parçaları kopyala

en: Delete change
tr: Değişikliği sil

en: Copy change above the left chunk
tr: Sol yığın üstüne değişiklik kopyala

en: Copy change below the left chunk
tr: Sol yığın altına değişiklik kopyala

en: Copy change above the right chunk
tr: Sağ yığın üstüne değişiklik kopyala

en: Copy change below the right chunk
tr: Sağ yığın altına değişiklik kopyala

en: _Undo
tr: _Geri Al

en: _Redo
tr: _Yinele

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: Open Containing Folder
tr: İçeren Klasörü Aç

en: Copy Full Path
tr: Tam Yolu Kopyala

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
tr: Bu dosyaya yazılamıyor. Buraya tıklayarak dosyanın kilidini açabilir ve buna rağmen değişiklikler yapabilirsiniz, fakat bu değişikler yeni dosyaya kaydedilmek zorundadır.

en: Save file in this pane
tr: Bu bölmede dosya kaydet

en: Open file in this pane
tr: Bu bölmede dosya aç

en: File 3
tr: Dosya 3

en: File 2
tr: Dosya 2

en: File 1
tr: Dosya 1

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
tr: Ad

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Add new filter
tr: Yeni süzgeç ekle

en: _Add
tr: _Ekle

en: Remove selected filter
tr: Seçili süzgeci kaldır

en: _Match case
tr: Büyük küçük harf _eşleştir

en: Who_le word
tr: T_üm sözcük

en: Regular e_xpression
tr: Düzenli i_fade

en: Wrapped
tr: Kaydırılmış

en: Replace _All
tr: _Tümünü Değiştir

en: _Replace
tr: _Değiştir

en: Switch between Find and Find-and-Replace
tr: Bul ile Bul ve Değiştir arasında geçiş yap

en: Search highlight mode…
tr: Vurgu kipi ara…

en: New comparison
tr: Yeni karşılaştırma

en: File
tr: Dosya

en: Folder
tr: Klasör

en: Version control
tr: Sürüm denetimi

en: _3-way comparison
tr: _3 yollu karşılaştırma

en: Select First File
tr: Birinci Dosyayı Seç

en: Select Second File
tr: İkinci Dosyayı Seç

en: Select Third File
tr: Üçüncü Dosyayı Seç

en: Select First Folder
tr: Birinci Klasörü Seç

en: Select Second Folder
tr: İkinci Klasörü Seç

en: Select Third Folder
tr: Üçüncü Klasörü Seç

en: Select A Version-Controlled Folder
tr: Sürüm Denetimi Klasörü Seç

en: _Blank comparison
tr: _Boşluk karşılaştırma

en: C_ompare
tr: K_arşılaştır

en: Close Tab
tr: Sekmeyi Kapat

en: Format as Patch
tr: Yama Olarak Biçimlendir

en: Copy to Clipboard
tr: Panoya Kopyala

en: Save Patch
tr: Yamayı Kaydet

en: Use differences between:
tr: Farkları kullan:

en: Left and middle panes
tr: Sol ve orta bölmeler

en: Middle and right panes
tr: Orta ve sağ bölmeler

en: _Reverse patch direction
tr: Yama yönünü _terse çevir

en: Path
tr: Yol

en: Copy Path
tr: Yolu Kopyala

en: Open Folder
tr: Klasör Aç

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Font
tr: Yazı tipi

en: _Use the system fixed width font
tr: Sabit genişlikli sistem yazı tipini _kullan

en: _Editor font:
tr: _Düzenleyici yazı tipi:

note: TRANSLATORS: This is the status bar label for a group of settings, such as text wrapping, show line numbers, whitespace, etc.
en: Display
tr: Görünüm

en: _Tab width:
tr: _Sekme genişliği:

en: _Insert spaces instead of tabs
tr: Sekme yerine boşluk _ekle

en: Enable text _wrapping
tr: Metin _kaydırmayı etkinleştir

en: Do not _split words over two lines
tr: Sözcükleri iki satıra _bölme

en: Highlight _current line
tr: _Geçerli satırı vurgula

en: Show _line numbers
tr: _Satır numaralarını göster

en: Show w_hitespace
tr: B_oşluğu göster

en: Prefer dark theme
tr: Koyu gövde yeğle

en: Use s_yntax highlighting
tr: S_öz dizimi vurgulama kullan

en: Syntax highlighting color scheme:
tr: Söz dizimi vurgulama renk şeması:

en: Code Overview
tr: Kod Genel Görünümü

en: Show overview map
tr: Genel görünüm haritasını göster

en: Overview map style:
tr: Genel görünüm harita stili:

en: External Editor
tr: Dış Düzenleyici

en: Use _default system editor
tr: _Öntanımlı sistem düzenleyici kullan

en: Edito_r command:
tr: Düzenleyic_i komutu:

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Shallow Comparison
tr: Düşük Düzeyde Karşılaştırma

en: C_ompare files based only on size and timestamp
tr: Dosyaları yalnızca boyutlarına ve zaman damgalarına göre k_arşılaştır

en: _Timestamp resolution:
tr: _Zaman damgası çözümü:

en: Note: enabling text filters may make comparing large files much slower
tr: Not: metin süzgeçlerini etkinleştirmek büyük dosya karşılaştırmalarını yavaşlatabilir

en: Symbolic Links
tr: Simgesel Bağlantılar

en: Visible Columns
tr: Görünür Sütunlar

en: Folder Comparisons
tr: Klasör Karşılaştırmaları

en: Version Comparisons
tr: Sürüm Karşılaştırmaları

en: _Order when comparing file revisions:
tr: Dosya düzeltmeleri karşılaştırılırken _sırala:

en: Order when _merging files:
tr: Dosyalar _birleştirilirken sırala:

en: Commit Messages
tr: Gönderim İletileri

en: Show _right margin at:
tr: _Sağ kenar boşluğunda göster:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
tr: Gönderimde sağ kenar boşluğunda satırları kendiliğinden _bitir

en: Version Control
tr: Sürüm Denetimi

en: Filename filters
tr: Dosya adı süzgeçleri

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
tr: Klasör karşılaştırmaları gerçekleştirilirken, dosya ve dizinleri ada göre süzebilirsiniz. Her kalıp boşluklara göre ayrılmış kabuk biçemi özel sembollerin listesidir.

en: Change trimming
tr: Kırpma işlemini değiştir

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
tr: Değişikliklerin baştan sona boş satır farklılıklarını kırp

en: Text filters
tr: Metin süzgeçleri

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
tr: Dosya karşılaştırmaları yaparken, belli değişiklik türlerini yok sayabilirsiniz. Buradaki her kalıp, karşılaştırma yapılmadan önce boş karakter dizisi ile eşleşen metinlerin yer değiştirdiği bir düzenli python ifadesidir. Eğer ifade gruplar içeriyorsa, yalnızca gruplar yer değiştirir. Daha fazla ayrıntı için kullanıcı kılavuzunu inceleyin.

en: Left is remote, right is local
tr: Sol uzak, sağ yereldir

en: Left is local, right is remote
tr: Sol yerel, sağ uzaktır

en: Simple change map
tr: Basit değişiklik haritası

en: Compact source map
tr: Kısa kaynak haritası

en: Full source map
tr: Tam kaynak haritası

en: Remote, merge, local
tr: Uzak, birleştir, yerel

en: Local, merge, remote
tr: Yerel, birleştir, uzak

en: Push local commits to remote?
tr: Yerel gönderimler uzağa gönderilsin mi?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
tr: Sürüm denetimi sisteminiz tarafından uzağa gönderilecek gönderimler saptandı.

en: _Push commits
tr: Gönderimleri _Uzağa Gönder

en: Search recent comparisons…
tr: Son karşılaştırmaları ara…

en: Discard unsaved changes to documents?
tr: Belgelere yapılan kaydedilmemiş değişiklikleri at?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
tr: Aşağıdaki belgelere yapılan değişiklikler kalıcı olarak yitecek:

en: _Discard
tr: _At

en: Save changes to documents before closing?
tr: Kapatmadan önce değişiklikleri belgeye kaydet?

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
tr: Eğer kaydetmezseniz, değişiklikler kalıcı olarak yitecektir.

en: Close _without Saving
tr: Kaydet_meden Kapat

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Show whitespace
tr: Boşluğu göster

en: Text wrapping
tr: Metin kaydırma

en: _Compare
tr: _Karşılaştır

en: Co_mmit…
tr: Gö_nder…

en: Re_vert
tr: Geri _Al

en: Delete
tr: Sil

en: Resolve Conflict
tr: Çakışma Çöz

en: Commit changes to version control
tr: Değişiklikleri sürüm denetimine gönder

en: Commit…
tr: Gönder…

en: Pull remote changes to the local repository
tr: Uzak değişiklikleri yerel depoya iste

en: Push local changes to remote
tr: Yerel değişiklikleri uzak sunucuya gönder

en: Add to version control
tr: Sürüm denetimine ekle

en: Remove from version control
tr: Sürüm denetiminden sil

en: Revert working copy to original state
tr: Çalışma kopyasını özgün durumuna geri döndür

en: Mark as resolved in version control
tr: Sürüm denetiminde çözüldü olarak işaretle

en: Open version controlled folder in this pane
tr: Bu klasörde sürüm denetimli klasör aç

en: Location
tr: Konum

en: Status
tr: Durum

en: Extra
tr: Ek

en: Console output
tr: Konsol çıktısı

en: Copy _up
tr: _Yukarı kopyala

en: Copy _down
tr: _Aşağı kopyala

note: Create file size CellRenderer
en: Size
tr: Boyut

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
tr: Değiştirilme zamanı

note: Create ISO-format date-time CellRenderer
en: Modification time (ISO)
tr: Değiştirilme zamanı (ISO)

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
tr: İzinler

en: {filename} (scanning…)
tr: {filename} (taranıyor…)

en: [{label}] Scanning {folder}
tr: [{label}] {folder} taranıyor

en: [{label}] Done
tr: [{label}] Tamamlandı

en: Folder {} is being compared to itself
tr: {} klasörü kendiyle karşılaştırılıyor

en: Folders have no differences
tr: Klasörlerde fark yok

en: Contents of scanned files in folders are identical.
tr: Klasörlerdeki taranan dosyaların içerikleri özdeş.

en: Scanned files in folders appear identical, but contents have not been scanned.
tr: Klasördeki taranan dosyalar özdeş gözüküyor fakat içerikleri taranmadı.

en: File filters are in use, so not all files have been scanned.
tr: Dosya süzgeçleri kullanımda, bu yüzden tüm dosyalar taranamamış.

en: Text filters are in use and may be masking content differences.
tr: Metin süzgeçleri kullanımda ve içerik farklılıklarını maskeleyebilir.

en: Hide
tr: Gizle

en: Hi_de
tr: Gi_zle

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
tr: Bu klasör taranırken birçok hata oluştu

en: Files with invalid encodings found
tr: Geçersiz kodlamalı dosyalar bulundu

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
tr: Bazı dosyalar yanlış kodlamadaydı. Adları şu biçimdedir:

en: Files hidden by case insensitive comparison
tr: Büyük küçük harf duyarsız karşılaştırmaya göre gizli dosyalar

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
tr: Büyük/küçük harf duyarlı dosya sisteminde büyük/küçük harf duyarsız karşılaştırma yapmaktasınız. Bu klasördeki bazı dosyalar gizlidir:

en: “{first_file}” hidden by “{second_file}”
tr: “{first_file}”, “{second_file}” tarafından gizlendi

en: Replace folder “%s”?
tr: “%s” klasörü değiştirilsin mi?

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
    If you replace the existing folder, all files in it will be lost.
tr: “%s” içinde aynı ad ile başka klasör zaten var.
    Eğer var olan klasörü değiştirirseniz, içindeki tüm dosyalar yitecektir.

en: Error copying file
tr: Dosya kopyalamada hata

en: Couldn’t copy {source}
    to {dest}.
    
    {error}
tr: {source} kaynağı,
    {dest} hedefine kopyalanamadı.
    
    {error}

en: Error deleting {}
tr: {} silinirken hata

en: No folder
tr: Klasör yok

en: Folder comparison:
tr: Klasör karşılaştırma:

en: Comparison results will be inaccurate
tr: Karşılaştırma sonuçları hatalı olacak

en: A filter changed the number of lines in the file, which is unsupported. The comparison will not be accurate.
tr: Bir süzgeç dosyadaki satır numaralarını desteklenmeyen biçimde değiştirdi. Karşılaştırma doğru olmayacaktır.

en: Mark conflict as resolved?
tr: Çakışma çözüldü olarak işaretlensin mi?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
tr: Eğer çakışma başarıyla çözüldüyse, o zaman çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz.

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Mark _Resolved
tr: _Çözümlendi olarak işaretle

en: Add Synchronization Point
tr: Eşzamanlama Noktası Ekle

en: Remove Synchronization Point
tr: Eşzamanlama Noktasını Kaldır

en: Move Synchronization Point
tr: Eşzamanlama Noktasını Taşı

en: Match Synchronization Point
tr: Eşzamanlama Noktasını Eşleştir

en: Clear Synchronization Points
tr: Eşzamanlama Noktalarını Temizle

en: File comparison:
tr: Dosya karşılaştırma:

en: There was a problem opening the file “%s”.
tr: “%s” dosyası açılırken sorun var.

en: File %s appears to be a binary file.
tr: %s dosyası ikili dosya olarak görünüyor.

en: Do you want to open the file using the default application?
tr: Dosyayı öntanımlı uygulamayı kullanarak açmak istiyor musunuz?

en: Open
tr: Aç

en: [%s] Merging files
tr: [%s] Dosyalar birleştiriliyor

en: [%s] Computing differences
tr: [%s] Farklılıklar hesaplanıyor

en: File %s has changed on disk
tr: Disk üzerindeki %s dosyası değiştirildi

en: Do you want to reload the file?
tr: Dosyayı yeniden yüklemek istiyor musunuz?

en: _Reload
tr: _Yeniden yükle

en: File {} is being compared to itself
tr: {} dosyası kendiyle karşılaştırılıyor

en: Files are identical
tr: Dosyalar özdeş

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
tr: Metin süzgeçleri kullanılmakta ve dosyalar arasındaki farklılıkları maskeliyor olabilir. Süzülmemiş dosyaları karşılaştırmak ister misiniz?

en: Files differ in line endings only
tr: Dosyalar yalnızca satır sonlarında farklılaşıyor

en: Files are identical except for differing line endings:
    %s
tr: Dosyalar satır sonları dışında özdeş:
    %s

en: Show without filters
tr: Süzgeçsiz göster

en: Change highlighting incomplete
tr: Vurgulama değişikliği tamamlanamadı

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
tr: Bazı değişiklikler vurgulanmadı çünkü boyutları çok büyük. Meld uygulamasını daha büyük değişiklikleri daha uzun sürede ve daha yavaş olmasına rağmen vurgulaması için zorlayabilirsiniz.

en: Keep highlighting
tr: Vurgulamayı koru

en: _Keep highlighting
tr: Vurgulamayı _koru

en: Saving failed
tr: Kaydetme başarısız

en: Please consider copying any critical changes to another program or file to avoid data loss.
tr: Veri yitimini önlemek için lütfen önemli değişiklikleri başka programa veya dosyaya kopyalayın.

en: Save Left Pane As
tr: Sol Bölme Olarak Kaydet

en: Save Middle Pane As
tr: Orta Bölme Olarak Kaydet

en: Save Right Pane As
tr: Sağ Bölme Olarak Kaydet

en: File %s has changed on disk since it was opened
tr: %s dosyası açıldığından beri diskte değişti

en: If you save it, any external changes will be lost.
tr: Eğer kaydederseniz, dış değişiklikler yitecektir.

en: Save Anyway
tr: Yine De Kaydet

en: Don’t Save
tr: Kaydetme

en: File “{}” contains characters that can’t be encoded using its current encoding “{}”.
tr: “{}” dosyası, kendisinin şu anki “{}” kodlaması kullanılarak kodlanamayacak karakterler içeriyor.

en: Couldn’t save file due to:
    %s
tr: Şu nedenle dosya kaydedilemedi:
    %s

en: Could not save file %s.
tr: %s dosyası kaydedilemedi.

en: Live comparison updating disabled
tr: Canlı karşılaştırma güncellemesi devre dışı bırakıldı

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
tr: Eşzamanlama noktaları etkinleştirildiğinde, karşılaştırmaların canlı güncellemeleri devre dışı bırakılır. Karşılaştırmayı hala elle yenileyebilirsiniz ve eşzamanlama noktaları temizlenirse canlı güncellemeler devam edecektir.

en: Deleting remote folders is not supported
tr: Uzak klasörlerin silinmesi desteklenmiyor

en: Not a file or directory
tr: Dosya veya dizin değil

en: “{}” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
tr: “{}” çöpe konulamaz. Hemen silmek ister misiniz?

en: This remote location does not support sending items to the trash.
tr: Bu uzak konum ögelerin çöpe gönderilmesini desteklemiyor.

en: _Delete Permanently
tr: Kalıcı Olarak _Sil

en: Replace file “%s”?
tr: “%s” dosyası değiştirilsin mi?

en: A file with this name already exists in “%s”.
    If you replace the existing file, its contents will be lost.
tr: “%s” içinde bu adda dosya var.
    Eğer var olan dosyayı değiştirirseniz, içerikleri yitecektir.

en: wrong number of arguments supplied to --diff
tr: --diff komutuna yanlış sayıda değişken verildi

en: Start with an empty window
tr: Boş pencere ile başla

en: file
tr: dosya

en: folder
tr: klasör

en: Start a version control comparison
tr: Sürüm denetimi karşılaştırmasına başla

en: Start a 2- or 3-way file comparison
tr: 2- ya da 3-yollu dosya karşılaştırmasına başla

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
tr: 2- ya da 3- yollu klasör karşılaştırmasına başla

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Meld is a file and directory comparison tool.
tr: Meld, dosya ve dizin karşılaştırma aracıdır.

en: Set label to use instead of file name
tr: Dosya adı yerine kullanmak istediğiniz etiketi ayarlayın

en: Open a new tab in an already running instance
tr: Çalışan örnekte yeni sekme aç

en: Automatically compare all differing files on startup
tr: Başlangıçta tüm farklı dosyaları kendiliğinden karşılaştır

en: Ignored for compatibility
tr: Uyumluluk için yoksayıldı

en: Set the target file for saving a merge result
tr: Birleştirme sonucunu kaydetmek için hedef dosya ayarla

en: Automatically merge files
tr: Dosyaları kendiliğinden birleştir

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
tr: Meld karşılaştırma dosyasından kayıtlı karşılaştırmayı yükle

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
tr: Verilen dosya ve klasörler için fark sekmesi oluştur

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
tr: çok sayıda değişken (istenen sayı 0-3, verilen %d)

en: can’t auto-merge less than 3 files
tr: 3 dosyadan daha azı kendiliğinden birleştirilemiyor

en: can’t auto-merge directories
tr: dizinler kendiliğinden birleştirilemiyor

en: Error reading saved comparison file
tr: Kaydedilmiş karşılaştırma dosyaları okunurken hata

en: invalid path or URI “%s”
tr: geçersiz yol ya da URI “%s”

en: remote folder “{}” not supported
tr: uzak klasör “{}” desteklenmiyor

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
tr: <adsiz>

en: untitled
tr: başlıksız

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Need three files to auto-merge, got: %r
tr: Kendiliğinden birleştirme için üç dosya gerekiyor, var olan: %r

en: Cannot compare a mixture of files and directories
tr: Dosya ve dizinlerin karışımı karşılaştırılamıyor

en: {}
    
    Meld encountered a critical error while running:
    <tt>{}</tt>
tr: {}
    
    Meld şunu çalıştırırken ciddi hatayla karşılaştı:
    <tt>{}</tt>

en: [None]
tr: [Hiçbiri]

en: label
tr: etiket

en: pattern
tr: örüntü

en: Version control:
tr: Sürüm denetimi:

en: Couldn’t find colour scheme details for {}; this is a bad install
tr: {} için renk şeması ayrıntıları bulunamadı; bu kötü bir kurulum

en: Plain Text
tr: Düz Metin

en: Unnamed file
tr: Adsız dosya

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln {line}, Col {column}
tr: Sat {line}, Süt {column}

en: Line you want to move the cursor to
tr: İmleci taşımak istediğiniz satır

en: No files will be committed
tr: Hiçbir dosya gönderilemeyecektir

note: Translators: First element is replaced by translated "%d unpushed commits", second element is replaced by translated "%d branches"
en: {unpushed_commits} in {unpushed_branches}
tr: {unpushed_branches} içinde {unpushed_commits}

en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
tr[0]: %d uzağa gönderilmemiş gönderim

en: %d branch | %d branches
tr[0]: %d dal

en: Mode changed from {old_mode} to {new_mode}
tr: Kip {old_mode}’den {new_mode}’e değiştirildi

en: Partially staged
tr: Kısmen sahnelendi

en: Staged
tr: Sahnelendi

note: Translators: This is the displayed name of a version control system when no version control system is actually found.
en: None
tr: Hiçbiri

en: Merged
tr: Birleştirilmiş

en: Base
tr: Taban

en: Local
tr: Yerel

en: Remote
tr: Uzak

en: Error
tr: Hata

en: Newly added
tr: Yeni eklenmiş

en: Renamed
tr: Yeniden Adlandırılmış

en: Conflict
tr: Çakışma

en: Removed
tr: Silindi

en: Missing
tr: Eksik

en: Not present
tr: Mevcut değil

en: Scanning…
tr: Taranıyor…

note: Translators: This error message is shown when no repository of this type is found.
en: %(name)s (not found)
tr: %(name)s (bulunamadı)

note: Translators: This error message is shown when a version control binary isn't installed.
en: %(name)s (%(cmd)s not installed)
tr: %(name)s (%(cmd)s yüklü değil)

note: Translators: This error message is shown when a version controlled repository is invalid.
en: %(name)s (invalid repository)
tr: %(name)s (geçersiz depo)

en: No valid version control system found in this folder
tr: Bu klasörde geçerli sürüm denetimi sistemi bulunamadı

en: Choose which version control system to use
tr: Hangi sürüm denetimi sistemini kullanacağınızı seçin

note: TRANSLATORS: This is the name of the version control system being used, e.g., "Git" or "Subversion"
en: {vc} comparison:
tr: {vc} karşılaştırma:

note: Initial yield so when we add this to our tasks, we don't create iterators that may be invalidated.
en: Scanning repository
tr: Depo taranıyor

en: Scanning %s
tr: %s taranıyor

en: (Empty)
tr: (Boş)

en: %s — local
tr: %s — yerel

en: %s — remote
tr: %s — uzak

en: %s (local, merge, remote)
tr: %s (yerel, birleştir, uzak)

en: %s (remote, merge, local)
tr: %s (uzak, birleştir, yerel)

en: %s — repository
tr: %s — depo

en: %s (working, repository)
tr: %s (çalışma dizini, depo)

en: %s (repository, working)
tr: %s (depo, çalışma dizini)

en: Remove folder and all its files?
tr: Klasör ve dosyaları silinsin mi?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
tr: Bu işlem, sürüm denetimi sisteminden tüm seçili dosya ve klasörleri, ve seçili herhangi bir klasör içindeki tüm dosyaları kaldıracak.

en: Clear
tr: Temizle
