meld - en to sk translation catalogue (418 entries)

en: Cannot import:
sk: Nemožno importovať:

en: Meld requires %s or higher.
sk: Meld vyžaduje %s alebo vyššie.

en: Diff Viewer
sk: Prehliadač rozdielov

en: Meld Diff Viewer
sk: Prehliadač rozdielov Meld

en: Compare and merge your files
sk: Porovná a zlúči vaše súbory

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
sk: Meld je nástroj na vizuálne porovnávanie a zlučovanie určené pre vývojárov. Pomôže vám porovnať súbory, adresáre a verzie projektov s kontrolovanou verziou. Poskytuje dvoj a trojcestné porovnanie tak súborov, ako aj adresárov a podporuje viacero systémov s kontrolou verzie vrátane Git, Mercurial, Bazaar a Subversion.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
sk: Meld vám pomôže prezerať zmeny v kóde, porozumieť záplatám a urobí veľké konflikty v zlučovaní kódov jednoduchšími.

en: Meld comparison description
sk: Popis porovnávania Meld

en: Default window size
sk: Predvolená veľkosť okna

en: Show toolbar
sk: Zobrazí panel nástrojov

en: If true, the window toolbar is visible.
sk: Ak zvolené, panel nástrojov okna je viditeľný.

en: Show statusbar
sk: Zobrazí stavový panel

en: If true, the window statusbar is visible.
sk: Ak zvolené, stavový riadok okna je viditeľný.

en: Automatically detected text encodings
sk: Automaticky zistiť kódovania textu

en: These text encodings will be automatically used (in order) to try to decode loaded text files.
sk: Tieto kódovania textov budú automaticky použité (v danom poradí) pri pokuse o dekódovanie načítaných súborov.

en: Width of an indentation step
sk: Šírka stupňa zarážky

en: The number of spaces to use for a single indent step
sk: Počet použitých medzier v jednej zarážke

en: Whether to indent using spaces or tabs
sk: Či pri zarážkach použiť medzery alebo tabulátory

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
sk: Ak zvolené, všetky nové zarážky použijú medzery namiesto tabulátorov.

en: Show line numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
sk: Ak zvolené, čísla riadkov budú pri porovnávaní súborov zobrazené.

en: Highlight syntax
sk: Zvýrazniť syntax

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld's own color highlighting, this is off by default.
sk: Či zvýrazniť syntax pri porovnávaní. Kvôli vlastným farbám Meldu je táto funkcia v predvolenom stave vypnutá.

en: Displayed whitespace
sk: Zobrazené biele znaky

en: Selector for individual whitespace character types to be shown. Possible values are 'space', 'tab', 'newline' and 'nbsp'.
sk: Výber typov jednotlivých bielych medzier, ktoré majú byť zobrazené. Možné hodnoty sú 'space' (medzera), 'tab' (tabulátor), 'newline' (nový riadok) a 'nbsp' (nezalomiteľná medzera).

en: Wrap mode
sk: Spôsob zalamovania

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
sk: Riadky v porovnávaní súborov budú zalamované podľa tohoto nastavenia, buď žiadne ('none'), pri ľubovoľnom znaku ('char') alebo len na konci slov ('word').

en: Highlight current line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
sk: Ak zvolené, riadok s kurzorom bude v porovnávaní súborov zvýraznený.

en: Use the system default monospace font
sk: Použiť predvolené systémové písmo s pevnou šírkou

en: If false, the defined custom font will be used instead of the system monospace font.
sk: Ak nezvolené, namiesto systémového písma s pevnou šírkou bude použité vlastné písmo.

en: Custom font
sk: Vlastné písmo

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description
sk: Vlastné písmo, ktoré má byť použité, uložené ako reťazec a spracované s popisom písma Pango

en: Ignore blank lines when comparing files
sk: Ignorovať prázdne riadky ak sú porovnávané súbory

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
sk: Ak zvolené, prázdne riadky budú zo zvýrazňovania rozdielov medzi súbormi vynechané.

en: Use the system default editor
sk: Použiť predvolený systémový editor

en: If false, the defined custom editor will be used instead of the system editor when opening files externally.
sk: Ak nezvolené, pri otváraní externých súborov bude namiesto systémového editora použitý vlastný editor.

en: The custom editor launch command
sk: Príkaz na spustenie vlastného editora

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
sk: Príkaz použitý na spustenie vlastného editora. Do istej miery sú podporované šablóny. Momentálne sú rozpoznávané symboli '{file}' (súbor) a '{line}' (riadok).

en: Columns to display
sk: Zobraziť stĺpce

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
sk: Zoznam názvov stĺpcov pri porovnávaní priečinkov a či by mali byť zobrazené.

en: Ignore symbolic links
sk: Ignorovať symbolické odkazy

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
sk: Ak zvolené, porovnávanie priečinkov nebude pri prechádzaní stromom sledovať symbolické odkazy priečinkov.

en: Use shallow comparison
sk: Použiť povrchné porovnanie

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
sk: Ak zvolené, porovnávanie priečinkov bude prebiehať jedine podľa veľkosti a času mtime, pričom budú súbory považované za rovnaké len ak sú ich veľkosti a časy mtime zhodné. V inom prípade budú považované za rôzne.

en: File timestamp resolution
sk: Presnosť časovej značky

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they're considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
sk: Ak porovnávanie prebieha na základe času mtime, toto je minimálny rozdiel v nanosekundách medzi 2 súbormi, nad ktorým sú súbory považované za rozdielne. Je to užitočné pri porovnávaní súborov medzi systémovými súbormi, ktoré majú rozdielnu presnosť časovej značky.

en: File status filters
sk: Filtre stavu súboru

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
sk: Zoznam stavov použitých na filtrovanie viditeľných súborov pri porovnávaní priečinkov.

en: Show the version control console output
sk: Zobrazí výstup konzoly správy verzií

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
sk: Ak zvolené, bude v zobrazení správy verzií zobrazená sekcia pre výstup konzoly, v ktorej budú príkazy použité pre operácie spojené so správou verzií.

en: Version control pane position
sk: Zobrazenie správy verzií

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
sk: Toto je výška hlavného stromu kontroly verzií ak je panel konzoly zobrazený.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
sk: Zobraziť porovnanie verzií ako vľavo-lokálne/vpravo-vzdialené

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
sk: Ak zvolené, porovnávanie správy verzií bude používať vľavo-lokálne, vpravo-vzdialenú schému na určenie toho, v akom poradí budú súbory v paneloch zobrazené. V inom prípade je použitá schéma vľavo-ich, vpravo-moje.

en: Show margin in commit message editor
sk: Zobraziť okraj v editore správ k začleneniu

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
sk: Ak zvolené, bude zobrazený sprievodca na ukázanie ku ktorému stĺpcu prislúcha okraj v editore správ k začleneniu.

en: Margin column in commit message editor
sk: Okraj stĺpca v editore správ k začleneniu

en: The column of the margin is at in the version control commit message editor.
sk: Okraj prislúchajúci stĺpcu v editore pre správu verzií správ k začleneniu.

en: Automatically hard-wrap commit messages
sk: Automaticky natvrdo zalamovať správy k začleneniu

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the defined commit margin before commit.
sk: Ak zvolené, editor pre správu verzií správ k začleneniu bude natvrdo zalamovať (vkladať nové riadky) pred zadefinovaným okrajom pred správou k začleneniu.

en: Version control status filters
sk: Filtre pre stav správy verzií

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
sk: Zoznam stavov použitých na filtrovanie viditeľných súborov v porovnávaní správy verzií

en: Filename-based filters
sk: Filtre založené na názvoch súborov

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
sk: Zoznam preddefinovaných filtrov založených na názvoch súborov. Ak zvolené, odstráni zodpovedajúce súbory z porovnávania priečinkov.

en: Text-based filters
sk: Filtre založené na texte

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won't contribute to the comparison itself.
sk: Zoznam preddefinovaných regex filtrov založených na texte. Ak zvolené, odstráni text z používania v porovnávaní súborov. Text bude zobrazený, ale v samotnom porovnávaní nebude braný do úvahy .

en: About Meld
sk: O Melde

en: Copyright © 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright © 2009-2013 Kai Willadsen
sk: Copyright Â© 2002-2009 Stephen Kennedy
    Copyright Â© 2009-2013 Kai Willadsen

en: Website
sk: Webstránka

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About
sk: _O programe

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Compare
sk: _Porovnať

en: Compare selected files
sk: Porovná vybrané súbory

en: Copy _Left
sk: Kopírovať _vľavo

en: Copy to left
sk: Kopírovať vľavo

en: Copy _Right
sk: Kopírovať vp_ravo

en: Copy to right
sk: Kopírovať vpravo

en: Delete selected
sk: Odstráni vybrané

en: Hide
sk: Skryť

en: Hide selected
sk: Skryje vybrané

en: Ignore Filename Case
sk: Ignorovať veľkosť písmen v názve súboru

en: Consider differently-cased filenames that are otherwise-identical to be the same
sk: Považuje názvy súborov, ktoré sa líšia len veľkosťou písmen za rovnaké

en: Same
sk: Rovnaké

en: Show identical
sk: Zobrazí zhodné

en: New
sk: Nové

en: Show new
sk: Zobrazí nové

en: Modified
sk: Zmenené

en: Show modified
sk: Zobrazí zmenené

en: Filters
sk: Filtre

en: Set active filters
sk: Nastaví aktívne filtre

en: Editable List
sk: Editovateľný zoznam

en: Active
sk: Aktívne

en: Column Name
sk: Názov stĺpca

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: Move item up
sk: Presunie položku vyššie

en: Move _Up
sk: Presunúť _vyššie

en: Move item down
sk: Presunie položku nižšie

en: Move _Down
sk: Presunúť _nižšie

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
sk: Názov

en: Pattern
sk: Vzor

en: Add new filter
sk: Pridať nový filter

en: Remove selected filter
sk: Odstrániť vybraný filter

en: Save changes to documents before closing?
sk: Uložiť zmeny pred zatvorením dokumentov?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
sk: Ak zmeny neuložíte, budú trvale stratené.

en: Close _without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
sk: Do tohto súboru nie je možné písať. Na jeho úpravu môžete kliknúť sem, ale vykonané zmeny budú musieť byť uložené do nového súboru.

en: Revert unsaved changes to documents?
sk: Vrátiť neuložené zmeny vykonané v dokumentoch?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
sk: Zmeny uskutočnené v nasledovných dokumentoch budú trvale stratené:

en: _Replace
sk: Na_hradiť

en: Replace _All
sk: Nahradiť _všetko

en: _Previous
sk: _Predchádzajúci

en: _Next
sk: Ď_alší

en: Find:
sk: Hľadať:

en: Replace _with:
sk: Nahradiť _s:

en: _Match case
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: Who_le word
sk: Ce_lé slovo

en: Regular e_xpression
sk: R_egulárny výraz

en: Wrapped
sk: Zalomené

en: Format as Patch
sk: Formátovať ako záplatu

en: Use differences between:
sk: Nájdené rozdiely medzi:

en: Left and middle panes
sk: ľavým a stredným panelom

en: Middle and right panes
sk: stredným a pravým panelom

en: _Reverse patch direction
sk: _Obrátiť smer záplaty

en: Copy to Clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Save Patch
sk: Uložiť záplatu

en: Left is remote, right is local
sk: ľavý je vzdialený, pravý je lokálny

en: Left is local, right is remote
sk: ľavý je lokálny, pravý je vzdialený

en: Meld Preferences
sk: Nastavenia Meld

en: Font
sk: Písmo

en: _Use the system fixed width font
sk: _Použiť systémové písmo s pevnou šírkou

en: _Editor font:
sk: Písmo _editora:

en: Display
sk: Zobrazenie

en: _Tab width:
sk: Šírka _tabulátora:

en: _Insert spaces instead of tabs
sk: _Vkladať medzery namiesto tabulátorov

en: Enable text _wrapping
sk: Povoliť _zalamovanie textu

en: Do not _split words over two lines
sk: Nerozdeľovať _slová na dva riadky

en: Highlight _current line
sk: Zvýrazňovať _aktuálny riadok

en: Show _line numbers
sk: Zobraziť čísla _riadkov

en: Show w_hitespace
sk: Zobraziť _biele znaky

en: Use s_yntax highlighting
sk: P_oužiť zvýrazňovanie syntaxe

en: External Editor
sk: Externý editor

en: Use _default system editor
sk: Použiť pre_dvolený systémový editor

en: Edito_r command:
sk: Príkaz _na spustenie:

en: Shallow Comparison
sk: Povrchné porovnanie

en: C_ompare files based only on size and timestamp
sk: _Porovnať súbory len na základe veľkosti a časovej značky

en: _Timestamp resolution:
sk: _Presnosť časovej značky:

en: Symbolic Links
sk: Symbolické odkazy

en: Visible Columns
sk: Viditeľné stĺpce

en: Folder Comparisons
sk: Porovnanie priečinkov

en: Version Comparisons
sk: Porovnanie verzií

en: _When comparing file revisions:
sk: _Pri porovnaní revízií súboru:

en: Commit Messages
sk: Správy začlenenia

en: Show _right margin at:
sk: _Zobraziť pravý okraj na:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
sk: Automaticky _zalomiť riadky na pravom okraji začlenenia

en: Version Control
sk: Správa verzií

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
sk: Pri porovnávaní adresárov môžete vylúčiť súbory a adresáre podľa názvu. Každý vzor je zoznam náhradných znakov v štýle shell-u oddelených medzerami.

en: File Filters
sk: Súborové filtre

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
sk: Pri porovnávaní súborov môžete ignorovať určité druhy zmien. Každý vzor je tu regulárnym výrazom jazyka python, ktorý nahrádza porovnávaný text prázdnym reťazcom pred vykonaním porovnania. Ak výraz obsahuje skupiny, sú nahradené iba skupiny. Viac podrobností nájdete v používateľskej príručke.

en: Ignore changes which insert or delete blank lines
sk: Ignorovať zmeny ktoré vložia alebo odstránia prázdne riadky

en: Text Filters
sk: Textové filtre

en: New comparison
sk: Nové porovnanie

en: File comparison
sk: Porovnanie súborov

en: Directory comparison
sk: Porovnanie adresárov

en: Version control view
sk: Zobraziť správu verzií

en: _3-way comparison
sk: _Trojcestné porovnanie

en: Select Third File
sk: Vybrať tretí súbor

en: Select Second File
sk: Vybrať druhý súbor

en: Select First File
sk: Vybrať prvý súbor

en: Select First Folder
sk: Vybrať prvý priečinok

en: Select Second Folder
sk: Vybrať druhý priečinok

en: Select Third Folder
sk: Vybrať tretí priečinok

en: Select A Version-Controlled Folder
sk: Vybrať priečinok spravovaný správou verzií

en: _Blank comparison
sk: Práz_dne porovnanie

en: C_ompare
sk: _Porovnať

en: Co_mmit...
sk: _Začleniť...

en: Commit changes to version control
sk: Začlení zmeny do správy verzií

en: _Update
sk: _Aktualizovať

en: Update working copy from version control
sk: Aktualizuje pracovnú kópiu zo správy verzií

en: _Push
sk: _Natlačiť

en: Push local changes to remote
sk: Natlačí lokálne zmeny do vzdialeného repozitára

en: Add to version control
sk: Pridá do správy verzií

en: Remove from version control
sk: Odstráni zo správy verzií

en: Mar_k as Resolved
sk: _Označiť ako vyriešené

en: Mark as resolved in version control
sk: Označí ako vyriešené pre správu verzií

en: Re_vert
sk: Ná_vrat

en: Revert working copy to original state
sk: Vráti pracovnú kópiu do pôvodnej podoby

en: Delete from working copy
sk: Odstráni z pracovnej kópie

en: Console
sk: Konzola

en: Show or hide the version control console output pane
sk: Zobrazí, alebo skryje výstup konzoly správy verzií

en: _Flatten
sk: _Sploštiť

en: Flatten directories
sk: Sploští adresáre

en: _Modified
sk: _Zmenené

en: Show modified files
sk: Zobrazí zmenené súbory

en: _Normal
sk: _Normálne

en: Show normal files
sk: Zobrazí normálne súbory

en: Un_versioned
sk: Bez _verzie

en: Show unversioned files
sk: Zobrazí súbory mimo správy verzií

en: Ignored
sk: Ignorované

en: Show ignored files
sk: Zobrazí ignorované súbory

en: Commit
sk: Začleniť

en: Commit Files
sk: Začleniť súbory

en: Log Message
sk: Správa záznamu

en: Previous logs:
sk: Predchádzajúce záznamy:

en: Co_mmit
sk: _Začleniť

en: Console output
sk: Výstup konzoly

en: Push local commits to remote?
sk: Natlačiť lokálne začlenenia do vzdialeného repozitára?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
sk: Začlenenia budú natlačené podľa určenia vášho systému na správu verzií.

en: _Push commits
sk: _Natlačiť začlenenia

note: Create file size CellRenderer
en: Size
sk: Veľkosť

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
sk: Čas zmeny

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Hide %s
sk: Skryť %s

en: [%s] Scanning %s
sk: [%s] Prezerá sa %s

en: [%s] Done
sk: [%s] Hotovo

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
sk: Počas prezerania tohto priečinka sa vyskytlo viacero chýb

en: Files with invalid encodings found
sk: Boli nájdené súbory s neplatným kódovaním

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
sk: Niektoré súbory boli v neplatnom kódovaní. Sú to tieto:

en: Files hidden by case insensitive comparison
sk: Súbory skryté kvôli porovnávaniu nerozlišujúcemu veľkosť písmen

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
sk: Požiadali ste o porovnanie nerozlišujúce veľkosti písmen na súborovom systéme rozlišujúcom veľkosť písmen. Nasledovné súbory v tomto priečinku sú skryté:

en: '%s' hidden by '%s'
sk: „%s“ je prekrytý súborom „%s“

en: Hi_de
sk: _Skryť

en: '%s' exists.
    Overwrite?
sk: „%s“ už existuje.
    Prepísať?

en: Error copying file
sk: Chyba pri kopírovaní súboru

en: Couldn't copy %s
    to %s.
    
    %s
sk: Nemožno kopírovať „%s“
    na „%s“.
    
    %s

en: Error deleting %s
sk: Chyba pri odstraňovaní %s

en: Format as Patch...
sk: Formátovať ako záplatu...

en: Create a patch using differences between files
sk: Vytvorí záplatu použitím rozdielov medzi súbormi

en: Save A_ll
sk: Uložiť _všetky

en: Save all files in the current comparison
sk: Uloží všetky súbory v aktuálnom porovnávaní

en: Revert files to their saved versions
sk: Vrátiť súbory k ich uloženej verzii

en: Add Synchronization Point
sk: Pridať bod synchronizácie

en: Add a manual point for synchronization of changes between files
sk: Ručne pridá bod pre synchronizáciu zmien medzi súbormi

en: Clear Synchronization Points
sk: Zrušiť body synchronizácie

en: Clear manual change sychronization points
sk: Zruší všetky ručne pridané body synchronizácie

en: Previous Conflict
sk: Predchádzajúci konflikt

en: Go to the previous conflict
sk: Prejde na predchádzajúci konflikt

en: Next Conflict
sk: Nasledujúci konflikt

en: Go to the next conflict
sk: Prejde na nasledujúci konflikt

en: Push to Left
sk: Natlačiť vľavo

en: Push current change to the left
sk: Natlačí aktuálnu zmenu vľavo

en: Push to Right
sk: Natlačiť vpravo

en: Push current change to the right
sk: Natlačí aktuálnu zmenu vpravo

en: Pull from Left
sk: Natiahnuť zľava

en: Pull change from the left
sk: Natiahne zmenu zľava

en: Pull from Right
sk: Natiahnuť zprava

en: Pull change from the right
sk: Natiahne zmenu zprava

en: Copy Above Left
sk: Kopírovať vľavo hore

en: Copy change above the left chunk
sk: Kopíruje zmenu povyše ľavého bloku

en: Copy Below Left
sk: Kopírovať vľavo dolu

en: Copy change below the left chunk
sk: Kopíruje zmenu poniže ľavého bloku

en: Copy Above Right
sk: Kopírovať vpravo hore

en: Copy change above the right chunk
sk: Kopíruje zmenu povyše pravého bloku

en: Copy Below Right
sk: Kopírovať vpravo dolu

en: Copy change below the right chunk
sk: Kopíruje zmenu poniže pravého bloku

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete change
sk: Odstráni zmenu

en: Merge All from Left
sk: Zlúčiť všetky zľava

en: Merge all non-conflicting changes from the left
sk: Zlúči všetky zmeny bez konfliktov zľava

en: Merge All from Right
sk: Zlúčiť všetky zprava

en: Merge all non-conflicting changes from the right
sk: Zlúči všetky nekonfliktné zmeny zprava

en: Merge All
sk: Zlúčiť všetky

en: Merge all non-conflicting changes from left and right panes
sk: Zlúčiť všetky nekonfliktné zmeny z ľavého a pravého panelu

en: Cycle Through Documents
sk: Prejsť Dokumentami

en: Move keyboard focus to the next document in this comparison
sk: Presunie zameranie klávesnice do nasledujúceho dokumentu v tomto porovnaní

en: Lock Scrolling
sk: Uzamknúť rolovanie

en: Lock scrolling of all panes
sk: Zviazanie posunu všetkých panelov

note: Abbreviations for insert and overwrite that fit in the status bar
en: INS
sk: VKL

en: OVR
sk: PRE

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln %i, Col %i
sk: Ria %i, Stĺ %i

en: Filter '%s' changed the number of lines in the file. Comparison will be incorrect. See the user manual for more details.
sk: Filter „%s“ zmenil počet riadkov v súbore. Porovnanie bude nesprávne. Viac podrobností nájdete v používateľskej príručke.

en: [%s] Set num panes
sk: [%s] Nastaví počet panelov

en: [%s] Opening files
sk: [%s] Otvárajú sa súbory

en: Could not read file
sk: Nebolo možné čítať súbor

en: [%s] Reading files
sk: [%s] Čítajú sa súbory

en: %s appears to be a binary file.
sk: %s sa zdá byť binárnym súborom.

en: %s is not in encodings: %s
sk: %s nie je v kódovaniach: %s

en: [%s] Computing differences
sk: [%s] Počítajú sa rozdiely

en: File %s has changed on disk
sk: Súbor %s bol na disku zmenený

en: Do you want to reload the file?
sk: Chcete súbor znovu načítať?

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
sk: Sú používané textové filtre, ktoré môžu zakrývať rozdiely medzi súbormi. Chcete porovnať súbory bez filtrov?

en: Files are identical
sk: Súbory sú rovnaké

en: Show without filters
sk: Zobraziť bez filtrov

en: Change highlighting incomplete
sk: Nekompletné zvýraznenie zmien

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
sk: Niektoré zmeny neboli zvýraznené, pretože sú priveľké. Môžete Meld prinútiť k zvýrazneniu väčších zmien, môže to ale byť pomalé.

en: Keep highlighting
sk: Zachovať zvýrazňovanie

en: _Keep highlighting
sk: _Zachovať zvýrazňovanie

en: "%s" exists!
    Overwrite?
sk: „%s“ už existuje!
    Prepísať?

en: Error writing to %s
    
    %s.
sk: Chyba pri zápise do %s
    
    %s.

en: Save Left Pane As
sk: Uložiť ľavý panel ako

en: Save Middle Pane As
sk: Uložiť stredný panel ako

en: Save Right Pane As
sk: Uložiť pravý panel ako

en: File %s has changed on disk since it was opened
sk: Súbor %s bol na disku od jeho otvorenia zmenený

en: If you save it, any external changes will be lost.
sk: Ak ho uložíte, budú všetky vonkajšie zmeny stratené.

en: Save Anyway
sk: Uložiť napriek tomu

en: Don't Save
sk: Neuložiť

en: This file '%s' contains a mixture of line endings.
    
    Which format would you like to use?
sk: Tento súbor '%s' obsahuje rôzne spôsoby zakončenia riadkov.
    
    Ktorý formát chcete použiť?

en: '%s' contains characters not encodable with '%s'
    Would you like to save as UTF-8?
sk: „%s“ obsahuje znaky, ktoré sa nedajú kódovať v „%s“
    Prajete si ich uložiť ako UTF-8?

en: Live comparison updating disabled
sk: Živá aktualizácia porovnávania vypnutá

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
sk: Ak sú body synchronizácie aktívne, živá aktualizácia porovnávania je vypnutá. Môžete ručne obnoviť porovnanie a v prípade zrušenia bodov synchronizácie budú živé aktualizácie pokračovať.

en: [%s] Merging files
sk: [%s] Zlučujú sa súbory

en: Copy _up
sk: Kopírovať _nahor

en: Copy _down
sk: Kopírovať na_dol

en: wrong number of arguments supplied to --diff
sk: bol poskytnutý nesprávny počet parametrov pre --diff

en: Start with an empty window
sk: Začne s prázdnym oknom

en: file
sk: súbor

en: dir
sk: adr

en: Start a version control comparison
sk: Začne porovnávanie správy verzií

en: Start a 2- or 3-way file comparison
sk: Začne s dvojcestným alebo trojcestným porovnaním súborov

en: Start a 2- or 3-way directory comparison
sk: Začne s dvojcestným alebo trojcestným porovnaním adresárov

en: Meld is a file and directory comparison tool.
sk: Meld je nástroj na porovnávanie súborov a adresárov.

en: Set label to use instead of file name
sk: Nastaví nálepku namiesto použitia názvu súboru

en: Open a new tab in an already running instance
sk: Otvorí novú kartu v bežiacej inštancii

en: Automatically compare all differing files on startup
sk: Pri spustení automaticky porovnáva všetky rozdielne súbory

en: Ignored for compatibility
sk: Ignorované z dôvodu kompatibility

en: Set the target file for saving a merge result
sk: Nastaví cieľový súbor pre uloženie výsledkov zlučovania

en: Automatically merge files
sk: Automaticky zlúči súbory

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
sk: Načíta uložené porovnanie zo súboru porovnaní Meld

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
sk: Vytvorí kartu s rozdielom až poskytnuté súbory alebo adresáre

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
sk: priveľa parametrov (požadovaných 0-3, zadaných %d)

en: can't auto-merge less than 3 files
sk: nemožno automaticky zlučovať menej ako 3 súbory

en: can't auto-merge directories
sk: nemožno automaticky zlučovať priečinky

en: Error reading saved comparison file
sk: Chyba pri čítaní uloženého súboru porovnaní

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
sk: <nepomenovaný>

en: untitled
sk: nepomenovaný

en: _File
sk: _Súbor

en: _New Comparison...
sk: _Nové porovnanie...

en: Start a new comparison
sk: Začne nové porovnávanie

en: Save the current file
sk: Uloží aktuálny súbor

en: Save As…
sk: Uložiť ako…

en: Save the current file with a different name
sk: Uloží aktuálny súbor pod novým názvom

en: Close the current file
sk: Zatvorí aktuálny súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Undo the last action
sk: Vráti poslednú operáciu

en: Redo the last undone action
sk: Zopakuje poslednú vrátenú operáciu

en: Cut the selection
sk: Vystrihne výber

en: Copy the selection
sk: Kopíruje výber

en: Paste the clipboard
sk: Vloží obsah schránky

en: Find...
sk: Nájsť...

en: Search for text
sk: Vyhľadá text

en: Find Ne_xt
sk: Ná_jsť ďalší

en: Search forwards for the same text
sk: Hľadá dopredu ten istý text

en: Find _Previous
sk: Nájsť _predchádzajúci

en: Search backwards for the same text
sk: Hľadá dozadu ten istý text

en: _Replace...
sk: Na_hradiť...

en: Find and replace text
sk: Nájde a nahradí text

en: _Changes
sk: _Zmeny

en: Next Change
sk: Nasledujúca zmena

en: Go to the next change
sk: Prejde na nasledujúcu zmenu

en: Previous Change
sk: Predchádzajúca zmena

en: Go to the previous change
sk: Prejde na predchádzajúcu zmenu

en: Open Externally
sk: Otvoriť externe

en: Open selected file or directory in the default external application
sk: Otvorí vybrané súbory alebo adresáre v predvolenej externaj aplikácii

en: _View
sk: _Zobrazenie

en: File Status
sk: Stav súboru

en: Version Status
sk: Stav verzie

en: Stop the current action
sk: Zastaví aktuálnu operáciu

en: Refresh the view
sk: Obnoví zobrazenie

en: _Tabs
sk: _Karty

en: _Previous Tab
sk: _Predchádzajúca karta

en: Activate previous tab
sk: Aktivuje predchádzajúcu kartu

en: _Next Tab
sk: _Nasledujúca karta

en: Activate next tab
sk: Aktivuje nasledujúcu kartu

en: Move Tab _Left
sk: Presunúť kartu _vľavo

en: Move current tab to left
sk: Presunie aktuálnu kartu vľavo

en: Move Tab _Right
sk: Presunúť kartu vp_ravo

en: Move current tab to right
sk: Presunie aktuálnu kartu vpravo

en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

en: View the comparison in fullscreen
sk: Zobrazí porovnanie na celej obrazovke

en: _Toolbar
sk: Panel _nástrojov

en: Show or hide the toolbar
sk: Zobrazí alebo skryje panel nástrojov

en: Open Recent
sk: Otvorí nedávno použité

en: Open recent files
sk: Otvorí nedávno použité súbory

en: Switch to this tab
sk: Prepne do tejto karty

en: Cannot compare a mixture of files and directories
sk: Nemožno porovnať zmes súborov a adresárov

note: no common path. empty names get changed to "[None]"
en: [None]
sk: [Žiadny]

en: label
sk: názov

en: pattern
sk: vzor

en: Version control:
sk: Správa verzií:

en: Regular expression error
sk: Chyba regulárneho výrazu

en: Close tab
sk: Zavrie kartu

en: No files will be committed
sk: Žiadne súbory nebudú začlenené

note: Translators: First %s is replaced by translated "%d unpushed commits", second %s is replaced by translated "%d branches"
en: %s in %s
sk: %s v %s

note: Translators: These messages cover the case where there is only one branch, and are not part of another message.
en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
sk[0]: %d nenatlačených začlenení
sk[1]: %d nenatlačené začlenenie
sk[2]: %d nenatlačené začlenenia

en: %d branch | %d branches
sk[0]: %d vetvách
sk[1]: %d vetve
sk[2]: %d vetvách

en: Mode changed from %s to %s
sk: Režim zmenený z %s na %s

en: Merged
sk: Zlúčené

en: Base
sk: Základ

en: Local
sk: Lokálne

en: Remote
sk: Vzdialené

en: Unversioned
sk: Bez verzie

en: Error
sk: Chyba

en: Newly added
sk: Novo pridané

en: Conflict
sk: Konflikt

en: Removed
sk: Odstránené

en: Missing
sk: Chýbajúce

en: Not present
sk: Neprítomné

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Status
sk: Stav

en: Revision
sk: Revízia

en: Options
sk: Voľby

note: TRANSLATORS: this is an error message when a version control application isn't installed or can't be found
en: %s not installed
sk: %s nie je nainštalovaný

note: TRANSLATORS: this is an error message when a version controlled repository is invalid or corrupted
en: Invalid repository
sk: Chybný repozitár

en: None
sk: Žiadny

en: No valid version control system found in this folder
sk: V tomto priečinku nebol nájdený žiadny platný systém správy verzií

en: Only one version control system found in this folder
sk: V tomto priečinku bol nájdený iba jeden systém na správu verziú

en: Choose which version control system to use
sk: Vyberie, ktorý systém správy verzií použiť

en: Scanning %s
sk: Prezerá sa %s

en: (Empty)
sk: (Prázdny)

en: Remove folder and all its files?
sk: Odstrániť priečinok a všetky jeho súbory?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
sk: Toto odstráni všetky vybrané súbory a priečinky, ako aj všetky súbory vo vnútri vybraných priečinkov zo správy verzií.

en: Error removing %s
sk: Chyba pri odstraňovaní %s
