meld - en to ca@valencia translation catalogue (444 entries)

en: Cannot import:
ca@valencia: No es pot importar:

en: Meld requires %s or higher.
ca@valencia: El Meld requereix %s o superior.

en: Meld does not support Python 3.
ca@valencia: El Meld no es pot executar amb el Python 3.

en: Couldn't load Meld-specific CSS (%s)
    %s
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el CSS específic del Meld (%s)
    %s

en: Diff Viewer
ca@valencia: Visualitzador de diferències

en: Meld Diff Viewer
ca@valencia: Visualitzador de diferències Meld

en: Compare and merge your files
ca@valencia: Compareu i fusioneu fitxers

en: Meld is a visual diff and merge tool targeted at developers. Meld helps you compare files, directories, and version controlled projects. It provides two- and three-way comparison of both files and directories, and supports many version control systems including Git, Mercurial, Bazaar and Subversion.
ca@valencia: El Meld és una eina visual per veure diferències i fer fusions pensat per desenvolupadors. El Meld vos permet comparar fitxers, directoris i projectes amb control de versions. Ofereix comparacions entre dos i tres fitxers i/o directoris, a més a més de visualitzar molts sistemes de control de versió incloent Git, Mercurial, Bazaar i Subversion.

en: Meld helps you review code changes, understand patches, and makes enormous merge conflicts slightly less painful.
ca@valencia: El Meld vos ajuda a revisar els canvis de codi, entendre els pedaços, i fer que els enormes conflictes quan es fusionen fitxers siguen menys difícils de solucionar.

en: Meld comparison description
ca@valencia: Descripció de la comparació del Meld

en: Default window size
ca@valencia: Mida per defecte de la finestra

en: Default window state
ca@valencia: Estat per defecte de la finestra

en: Show toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'eines

en: If true, the window toolbar is visible.
ca@valencia: Si és «True» (cert), la barra d'eines serà visible.

en: Show statusbar
ca@valencia: Mostra la barra d'estat

en: If true, the window statusbar is visible.
ca@valencia: Si és «True» (cert), la barra d'estat serà visible.

en: Automatically detected text encodings
ca@valencia: Detecta automàticament la codificació del text

en: These text encodings will be automatically used (in order) to try to decode loaded text files.
ca@valencia: S'utilitzaran automàticament estes codificacions de text (en este orde) per intentar descodificar els fitxers de text que es carregin.

en: Width of an indentation step
ca@valencia: Amplada d'un pas de sagnat

en: The number of spaces to use for a single indent step
ca@valencia: Nombre d'espais que s'utilitzaran per a cada sagnat

en: Whether to indent using spaces or tabs
ca@valencia: Si per fer el sagnat s'utilitzen espais o tabulacions

en: If true, any new indentation will use spaces instead of tabs.
ca@valencia: Si és «True» (cert), qualsevol sagnat utilitzarà espais en comptes de tabulacions.

en: Show line numbers
ca@valencia: Mostra el número de línia

en: If true, line numbers will be shown in the gutter of file comparisons.
ca@valencia: Si és «True» (cert), el número de línia es mostrarà quan es comparin fitxers.

en: Highlight syntax
ca@valencia: Ressaltat de sintaxi

en: Whether to highlight syntax in comparisons. Because of Meld's own color highlighting, this is off by default.
ca@valencia: Si s'ha de ressaltar la sintaxi quan es compara. Com que el Meld ja té el seu propi ressaltat, per defecte, està inhabilitat.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
ca@valencia: L'esquema de color que s'ha d'utilitzar pel ressaltat de sintaxi

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
ca@valencia: L'utilitza la GtkSourceView per decidir quins colors utilitzar pel ressaltat de sintaxi

en: Displayed whitespace
ca@valencia: Mostra els espais en blanc

en: Selector for individual whitespace character types to be shown. Possible values are 'space', 'tab', 'newline' and 'nbsp'.
ca@valencia: Esta opció permet que es facen visibles diversos tipus de caràcters. Els valors possibles són «space» (espai), «tab» (tabulació), «newline» (línia nova) i «nbsp» (espai no partible).

en: Wrap mode
ca@valencia: Mode d'ajust

en: Lines in file comparisons will be wrapped according to this setting, either not at all ('none'), at any character ('char') or only at the end of words ('word').
ca@valencia: Quan es comparen fitxers les línies s'ajustaran automàticament d'acord amb este paràmetre: «none» (cap ajustament), «char» (en qualsevol caràcter) o «word» (només a final de paraula).

en: Highlight current line
ca@valencia: Ressalta la línia actual

en: If true, the line containing the cursor will be highlighted in file comparisons.
ca@valencia: Si és «True» (cert), la línia que continga el cursor es ressaltarà en comparacions entre fitxers.

en: Use the system default monospace font
ca@valencia: Utilitza el tipus de lletra monoespai per defecte del sistema

en: If false, the defined custom font will be used instead of the system monospace font.
ca@valencia: Si és «false» (fals), s'utilitzarà el tipus de lletra personalitzat en comptes del tipus de lletra monoespai del sistema.

en: Custom font
ca@valencia: Tipus de lletra personalitzat

en: The custom font to use, stored as a string and parsed as a Pango font description.
ca@valencia: El tipus de lletra personalitzat que s'utilitzarà, definit com una cadena i d'acord amb la descripció de tipus de lletra de la Pango.

en: Ignore blank lines when comparing files
ca@valencia: Ignora les línies en blanc quan es comparin fitxers

en: If true, blank lines will be trimmed when highlighting changes between files.
ca@valencia: Si és «True» (cert), no es tindran en compte les línies en blanc quan es ressaltin els canvis entre fitxers.

en: Use the system default editor
ca@valencia: Utilitza l'editor per defecte del sistema

en: If false, the defined custom editor will be used instead of the system editor when opening files externally.
ca@valencia: Si és «false» (fals), s'utilitzarà l'editor personalitzat que s'haja definit per obrir fitxers externs, en comptes de l'editor del sistema.

en: The custom editor launch command
ca@valencia: Orde per iniciar l'editor personalitzat

en: The command used to launch a custom editor. Some limited templating is supported here; at the moment '{file}' and '{line}' are recognised tokens.
ca@valencia: L'orde utilitzada per iniciar l'editor personalitzat. Es poden utilitzar algunes variables: de moment es pot utilitzar «{file}» (nom del fitxer) i «{line}» (número de línia).

en: Columns to display
ca@valencia: Columnes a mostrar

en: List of column names in folder comparison and whether they should be displayed.
ca@valencia: Llista dels noms de columnes en la comparació de carpetes i si estes es mostraran.

en: Ignore symbolic links
ca@valencia: Ignora els enllaços simbòlics

en: If true, folder comparisons do not follow symbolic links when traversing the folder tree.
ca@valencia: Si és «True» (cert), les comparacions de carpetes no seguiran els enllaços simbòlics al recórrer l'arbre de carpetes.

en: Use shallow comparison
ca@valencia: Utilitza comparació superficial

en: If true, folder comparisons compare files based solely on size and mtime, considering files to be identical if their size and mtime match, and different otherwise.
ca@valencia: Si és «True» (cert), les comparacions de carpetes compararan fitxers basant-se només en la mida i el temps de modificació. De manera que dos fitxers es consideraran idèntics si estos dos paràmetres concorden i diferents en cas contrari.

en: File timestamp resolution
ca@valencia: Resolució de la marca de temps del fitxer

en: When comparing based on mtime, this is the minimum difference in nanoseconds between two files before they're considered to have different mtimes. This is useful when comparing files between filesystems with different timestamp resolution.
ca@valencia: En fer una comparació basada en el temps de modificació, esta és la diferència mínima en nanosegons per tal de que dos fitxers es puguen considerar diferents. Això pot ser útil quan es comparin fitxers amb diferents sistemes de fitxers que tinguen una resolució de marca de temps diferent.

en: File status filters
ca@valencia: Filtres basats en l'estat del fitxer

en: List of statuses used to filter visible files in folder comparison.
ca@valencia: Llista dels estats utilitzats per filtrar els fitxers visibles en la comparació de carpetes.

en: Show the version control console output
ca@valencia: Mostra l'eixida de consola del control de versions

en: If true, a console output section will be shown in version control views, showing the commands run for version control operations.
ca@valencia: Si és «True» (cert), és mostrarà una secció de l'eixida de la consola en les visualitzacions del control de versions, al mateix temps també es mostrarà les ordes que s'executen per les operacions de control de versions.

en: Version control pane position
ca@valencia: Posició de la subfinestra del control de versions

en: This is the height of the main version control tree when the console pane is shown.
ca@valencia: Esta és l'alçada de l'arbre principal del control de versions quan es mostra la subfinestra de consola.

en: Present version comparisons as left-local/right-remote
ca@valencia: Mostra la comparació de versions com a esquerra-local/dreta-remot

en: If true, version control comparisons will use a left-is-local, right-is-remote scheme to determine what order to present files in panes. Otherwise, a left-is-theirs, right-is-mine scheme is used.
ca@valencia: Si és «True» (cert), les comparacions de control de versió utilitzaran l'esquema «esquerra com a local, dreta com a remot» per mostrar els fitxers a les subfinestres. En cas contrari, s'utilitzarà l'esquema «esquerra és de l'altre», «dreta és el meu».

en: Order for files in three-way version control merge comparisons
ca@valencia: Orde dels fitxers en una comparació de fusió de control de versions entre tres fitxers

en: Choices for file order are remote/merge/local and local/merged/remote. This preference only affects three-way comparisons launched from the version control view, so is used solely for merges/conflict resolution within Meld.
ca@valencia: Les opcions són «remot/fusió/local» i «local/fusió/remot». Esta preferència només afectarà a les comparacions entre tres fitxers iniciades des de la vista de control de versions, de manera que només s'utilitza per resolució de conflictes de fusió dins del propi Meld.

en: Show margin in commit message editor
ca@valencia: Mostra el marge en l'editor de missatges de publicació

en: If true, a guide will be displayed to show what column the margin is at in the version control commit message editor.
ca@valencia: Si és «True» (cert), es mostra una guia per indicar en quina columna es troba el marge en l'editor de missatges de publicació del control de versions.

en: Margin column in commit message editor
ca@valencia: La columna del marge en l'editor de missatges de publicació

en: Automatically hard-wrap commit messages
ca@valencia: Força l'ajust automàtic de línia en missatges de publicació

en: If true, the version control commit message editor will hard-wrap (i.e., insert line breaks) at the defined commit margin before commit.
ca@valencia: Si és «True» (cert), l'editor de missatges de publicació del control de versions ajustarà l'amplada de línia segons el marge de publicació predefinit abans de publicar (p.e. inserirà automàticament salts de línia).

en: Version control status filters
ca@valencia: Filtres basats en l'estat del control de versió

en: List of statuses used to filter visible files in version control comparison.
ca@valencia: Llista dels estats utilitzats per filtrar els fitxers visibles en la comparació del control de versions.

en: Filename-based filters
ca@valencia: Filtres basats en el nom de fitxer

en: List of predefined filename-based filters that, if active, will remove matching files from a folder comparison.
ca@valencia: Llista de filtres predefinits basats en nom de fitxers, que si estan actius, faran que els fitxers que concordin no s'utilitzen en una comparació de carpetes.

en: Text-based filters
ca@valencia: Filtres basats en text

en: List of predefined text-based regex filters that, if active, will remove text from being used in a file comparison. The text will still be displayed, but won't contribute to the comparison itself.
ca@valencia: Llista de filtres d'expressions regulars predefinides basades en text que, si estan actives, trauran el text que hi concordi de la comparació de fitxers. El text es mostrarà igualment, però no es tindrà en compte en la comparació.

en: About Meld
ca@valencia: Quan al Meld

en: Website
ca@valencia: Lloc web

en: _Preferences
ca@valencia: _Preferències

en: _Help
ca@valencia: A_juda

en: _About
ca@valencia: _Quant a

en: _Quit
ca@valencia: I_x

en: _Compare
ca@valencia: _Compara

en: Compare selected files
ca@valencia: Compara els fitxers seleccionats

en: Copy to _Left
ca@valencia: Copia a l'_esquerra

en: Copy to left
ca@valencia: Copia a l'esquerra

en: Copy to _Right
ca@valencia: Copia a la _dreta

en: Copy to right
ca@valencia: Copia a la dreta

en: Delete selected
ca@valencia: Suprimeix el text seleccionat

en: Hide
ca@valencia: Amaga

en: Hide selected
ca@valencia: Amaga la selecció

en: Ignore Filename Case
ca@valencia: No distingisques majúscules/minúscules en el nom del fitxer

en: Consider differently-cased filenames that are otherwise-identical to be the same
ca@valencia: Considera les diferències de majúscules/minúscules en els noms dels fitxers que sinó serien idèntics

en: Same
ca@valencia: Iguals

en: Show identical
ca@valencia: Mostra idèntics

en: New
ca@valencia: Nou

en: Show new
ca@valencia: Mostra nous

en: Modified
ca@valencia: Modificat

en: Show modified
ca@valencia: Mostra modificats

en: Filters
ca@valencia: Filtres

en: Set active filters
ca@valencia: Estableix els filtres actius

en: Editable List
ca@valencia: Llista editable

en: Active
ca@valencia: Actiu

en: Column Name
ca@valencia: Nom de la columna

en: _Add
ca@valencia: _Afig

en: _Remove
ca@valencia: Sup_rimeix

en: Move item up
ca@valencia: Mou l'element cap amunt

en: Move _Up
ca@valencia: Mou am_unt

en: Move item down
ca@valencia: Mou l'element cap avall

en: Move _Down
ca@valencia: Mou _avall

note: Create icon and filename CellRenderer
en: Name
ca@valencia: Nom

en: Pattern
ca@valencia: Patró

en: Add new filter
ca@valencia: Afig un filtre nou

en: Remove selected filter
ca@valencia: Suprimeix el filtre seleccionat

en: Save changes to documents before closing?
ca@valencia: Voleu guardar els canvis dels documents abans de tancar?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
ca@valencia: Si no els guardeu, es perdran els canvis de forma permanent.

en: Close _without Saving
ca@valencia: Tanca _sense guardar

en: _Cancel
ca@valencia: _Cancel·la

en: _Save
ca@valencia: Al_ça

en: This file can not be written to. You may click here to unlock this file and make changes anyway, but these changes must be saved to a new file.
ca@valencia: No es pot escriure al fitxer. Feu clic ací per desbloquejar el fitxer i fer-hi canvis, però l'haureu de guardar en un altre fitxer nou.

en: File 3
ca@valencia: Fitxer 3

en: File 2
ca@valencia: Fitxer 2

en: File 1
ca@valencia: Fitxer 1

en: Revert unsaved changes to documents?
ca@valencia: Voleu descartar els canvis no guardats als documents?

en: Changes made to the following documents will be permanently lost:
ca@valencia: Els canvis fets als documents següents es perdran de forma definitiva:

en: _Replace
ca@valencia: _Reemplaça

en: Replace _All
ca@valencia: Reemplaça-ho _tot

en: _Previous
ca@valencia: _Anterior

en: _Next
ca@valencia: _Següent

en: Find:
ca@valencia: Cerca:

en: Replace _with:
ca@valencia: Reemplaça _per:

en: _Match case
ca@valencia: Distingeix entre _majúscules i minúscules

en: Who_le word
ca@valencia: Paraula _sencera

en: Regular e_xpression
ca@valencia: E_xpressió regular

en: Wrapped
ca@valencia: Ajustat

en: Format as Patch
ca@valencia: Formata com a pedaç

en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia al porta-retalls

en: Save Patch
ca@valencia: Guarda el pedaç

en: Use differences between:
ca@valencia: Utilitza les diferències entre:

en: Left and middle panes
ca@valencia: Subfinestra esquerra i del mig

en: Middle and right panes
ca@valencia: Subfinestra del mig i dreta

en: _Reverse patch direction
ca@valencia: _Inverteix el sentit del pedaç

en: Left is remote, right is local
ca@valencia: Esquerra és remot, dreta és local

en: Left is local, right is remote
ca@valencia: Esquerra és local, dreta és remot

en: Remote, merge, local
ca@valencia: Remot, fusió, local

en: Local, merge, remote
ca@valencia: Local, fusió, remot

en: Meld Preferences
ca@valencia: Preferències del Meld

en: Font
ca@valencia: Tipus de lletra

en: _Use the system fixed width font
ca@valencia: _Utilitza el tipus de lletra d'amplada fixa del sistema

en: _Editor font:
ca@valencia: Tipus de lletra de l'_editor:

en: Display
ca@valencia: Visualització

en: _Tab width:
ca@valencia: Amplada de la _tabulació:

en: _Insert spaces instead of tabs
ca@valencia: _Insereix espais en comptes de tabulacions

en: Enable text _wrapping
ca@valencia: Activa l'a_justament del text

en: Do not _split words over two lines
ca@valencia: No _dividisques les paraules en dues línies

en: Highlight _current line
ca@valencia: Ressalta la _línia actual

en: Show _line numbers
ca@valencia: Mostra els números de _línia

en: Show w_hitespace
ca@valencia: Mostra els espais en _blanc

en: Use s_yntax highlighting
ca@valencia: Utilitza el ressaltat de s_intaxi

en: Syntax highlighting color scheme:
ca@valencia: Esquema de color pel ressaltat de sintaxi:

en: External Editor
ca@valencia: Editor extern

en: Use _default system editor
ca@valencia: Utilitza l'editor per _defecte del sistema

en: Edito_r command:
ca@valencia: Orde de l'edito_r:

en: Shallow Comparison
ca@valencia: Comparació superficial

en: C_ompare files based only on size and timestamp
ca@valencia: C_ompara els fitxers basant-se només en la mida i la marca horària

en: _Timestamp resolution:
ca@valencia: Resolució de la _marca horària:

en: Symbolic Links
ca@valencia: Enllaços simbòlics

en: Visible Columns
ca@valencia: Columnes visibles

en: Folder Comparisons
ca@valencia: Comparació de carpetes

en: Version Comparisons
ca@valencia: Comparació de versions

en: _Order when comparing file revisions:
ca@valencia: _Orde quan es comparin les revisions de fitxers:

en: Order when _merging files:
ca@valencia: Orde quan es _fusionin fitxers:

en: Commit Messages
ca@valencia: Missatges de publicació

en: Show _right margin at:
ca@valencia: Mostra el marge _dret a:

en: Automatically _break lines at right margin on commit
ca@valencia: _Afig salts de línia automàticament al marge dret dels missatges de publicació

en: Version Control
ca@valencia: Control de versions

en: Filename filters
ca@valencia: Filtres de nom de fitxer

en: When performing directory comparisons, you may filter out files and directories by name. Each pattern is a list of shell style wildcards separated by spaces.
ca@valencia: En realitzar comparacions entre directoris, podeu filtrar fitxers i directoris pel nom. Cada patró és una llista de comodins a l'estil de l'intèrpret d'ordes, separats per espais.

en: File Filters
ca@valencia: Filtres de fitxer

en: Change trimming
ca@valencia: Canvia el retallat

en: Trim blank line differences from the start and end of changes
ca@valencia: Retalla les diferències que siguen línies en blanc a l'inici i al final dels canvis

en: Text filters
ca@valencia: Filtres de text

en: When performing file comparisons, you may ignore certain types of changes. Each pattern here is a python regular expression which replaces matching text with the empty string before comparison is performed. If the expression contains groups, only the groups are replaced. See the user manual for more details.
ca@valencia: En realitzar comparacions de fitxers, podeu ignorar alguns tipus de canvis. Cada patró d'ací és una expressió regular del Python que reemplaçarà amb una cadena buida cada text que hi coincidisca abans que es faça la comparació. Si l'expressió conté grups, només es reemplacen els grups. Vegeu el manual d'usuari per a obtindre'n més detalls.

en: Text Filters
ca@valencia: Filtres de text

en: New comparison
ca@valencia: Comparació nova

en: File comparison
ca@valencia: Comparació de fitxers

en: Directory comparison
ca@valencia: Comparació de directoris

en: Version control view
ca@valencia: Visualització del control de versions

en: _3-way comparison
ca@valencia: Comparació a _3 bandes

en: Select Third File
ca@valencia: Seleccioneu el tercer fitxer

en: Select Second File
ca@valencia: Seleccioneu el segon fitxer

en: Select First File
ca@valencia: Seleccioneu el primer fitxer

en: Select First Folder
ca@valencia: Seleccioneu el primer directori

en: Select Second Folder
ca@valencia: Seleccioneu el segon directori

en: Select Third Folder
ca@valencia: Seleccioneu el tercer directori

en: Select A Version-Controlled Folder
ca@valencia: Seleccioneu un directori amb control de versions

en: _Blank comparison
ca@valencia: Comparació en _blanc

en: C_ompare
ca@valencia: C_ompara

en: Co_mmit...
ca@valencia: _Publica...

en: Commit changes to version control
ca@valencia: Publica els canvis al control de versions

en: _Update
ca@valencia: Act_ualitza

en: Update working copy from version control
ca@valencia: Actualitza la còpia de treball des del control de versions

en: _Push
ca@valencia: _Envia

en: Push local changes to remote
ca@valencia: Envia els canvis locals a l'equip remot

en: Add to version control
ca@valencia: Afig al control de versions

en: Remove from version control
ca@valencia: Suprimeix del control de versions

en: Mar_k as Resolved
ca@valencia: Marca com a _resolt

en: Mark as resolved in version control
ca@valencia: Marca com a resolt al control de versions

en: Re_vert
ca@valencia: _Desfés

en: Revert working copy to original state
ca@valencia: Reverteix la còpia de treball a l'estat original

en: Delete from working copy
ca@valencia: Elimina de la còpia de treball

en: Console
ca@valencia: Consola

en: Show or hide the version control console output pane
ca@valencia: Mostra o amaga la subfinestra de l'eixida de consola del control de versions

en: _Flatten
ca@valencia: _Aplana

en: Flatten directories
ca@valencia: Aplana els directoris

en: _Modified
ca@valencia: _Modificats

en: Show modified files
ca@valencia: Mostra els fitxers modificats

en: Show normal files
ca@valencia: Mostra els fitxers normals

en: Un_versioned
ca@valencia: No _versionats

en: Show unversioned files
ca@valencia: Mostra els fitxers que no estan al control de versions

en: Ignored
ca@valencia: Ignorat

en: Show ignored files
ca@valencia: Mostra els fitxers ignorats

en: Commit
ca@valencia: Publica («commit»)

en: Commit Files
ca@valencia: Publica els fitxers

en: Log Message
ca@valencia: Missatge del registre

en: Previous logs:
ca@valencia: Registres anteriors:

en: Co_mmit
ca@valencia: Confir_ma els canvis

en: Console output
ca@valencia: Eixida de la consola

en: Push local commits to remote?
ca@valencia: Voleu enviar les publicacions locals a l'equip remot?

en: The commits to be pushed are determined by your version control system.
ca@valencia: Les publicacions per enviar les determina el sistema de control de versions.

en: _Push commits
ca@valencia: _Envia les publicacions

note: Create file size CellRenderer
en: Size
ca@valencia: Mida

note: Create date-time CellRenderer
en: Modification time
ca@valencia: Hora de modificació

note: Create permissions CellRenderer
en: Permissions
ca@valencia: Permisos

en: Hide %s
ca@valencia: Amaga %s

en: [%s] Scanning %s
ca@valencia: [%s] S'està analitzant %s

en: [%s] Done
ca@valencia: [%s] Fet

en: Multiple errors occurred while scanning this folder
ca@valencia: S'ha produït més d'un error en analitzar esta carpeta

en: Files with invalid encodings found
ca@valencia: S'han trobat fitxers amb codificacions no vàlides

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: Some files were in an incorrect encoding. The names are something like:
ca@valencia: Alguns fitxers tenien una codificació incorrecte. Els noms són alguna cosa com:

en: Files hidden by case insensitive comparison
ca@valencia: Fitxers amagats per la comparació que no té en compte les majúscules/minúscules

note: TRANSLATORS: This is followed by a list of files
en: You are running a case insensitive comparison on a case sensitive filesystem. The following files in this folder are hidden:
ca@valencia: Esteu fent una comparació que no diferencia entre majúscules i minúscules en un sistema de fitxers que sí que les diferencia. S'han amagat els fitxers següents d'esta carpeta:

en: '%s' hidden by '%s'
ca@valencia: «%s» amagat per «%s»

en: Hi_de
ca@valencia: A_maga

en: '%s' exists.
    Overwrite?
ca@valencia: «%s» ja existeix.
    Voleu sobreescriure'l?

en: Error copying file
ca@valencia: S'ha produït un error en copiar el fitxer

en: Couldn't copy %s
    to %s.
    
    %s
ca@valencia: No s'ha pogut copiar «%s»
    a «%s».
    
    %s

en: Error deleting %s
ca@valencia: S'ha produït un error en suprimir %s

en: Format as Patch...
ca@valencia: Formata com a pedaç...

en: Create a patch using differences between files
ca@valencia: Crea un pedaç fent servir les diferències entre fitxers

en: Save A_ll
ca@valencia: Guarda-ho _tot

en: Save all files in the current comparison
ca@valencia: Guarda tots els fitxers de la comparació actual

en: Revert files to their saved versions
ca@valencia: Reverteix els fitxers a les seues versions guardades

en: Add Synchronization Point
ca@valencia: Afig un punt de sincronització

en: Add a manual point for synchronization of changes between files
ca@valencia: Afig un punt manual per sincronitzar els canvis entre fitxers

en: Clear Synchronization Points
ca@valencia: Neteja els punts de sincronització

en: Clear manual change sychronization points
ca@valencia: Neteja els punts manuals de sincronització de canvis

en: Previous Conflict
ca@valencia: Conflicte anterior

en: Go to the previous conflict
ca@valencia: Vés al conflicte anterior

en: Next Conflict
ca@valencia: Conflicte següent

en: Go to the next conflict
ca@valencia: Vés al conflicte següent

en: Push to Left
ca@valencia: Mou a l'esquerra

en: Push current change to the left
ca@valencia: Mou el canvi actual cap a l'esquerra

en: Push to Right
ca@valencia: Mou a la dreta

en: Push current change to the right
ca@valencia: Mou el canvi actual cap a la dreta

en: Pull from Left
ca@valencia: Agafa de l'esquerra

en: Pull change from the left
ca@valencia: Agafa el canvi de l'esquerra

en: Pull from Right
ca@valencia: Agafa de la dreta

en: Pull change from the right
ca@valencia: Agafa el canvi de la dreta

en: Copy Above Left
ca@valencia: Copia a sobre a l'esquerra

en: Copy change above the left chunk
ca@valencia: Copia el canvi per sobre del tros de l'esquerre

en: Copy Below Left
ca@valencia: Copia per sota a l'esquerra

en: Copy change below the left chunk
ca@valencia: Copia el canvi per sota del tros de l'esquerre

en: Copy Above Right
ca@valencia: Copia per sobre a la dreta

en: Copy change above the right chunk
ca@valencia: Copia el canvi per sobre del tros de la dreta

en: Copy Below Right
ca@valencia: Copia per sota a la dreta

en: Copy change below the right chunk
ca@valencia: Copia el canvi per sota del tros de la dreta

en: Delete
ca@valencia: Elimina

en: Delete change
ca@valencia: Elimina el canvi

en: Merge All from Left
ca@valencia: Fusiona-ho tot a partir de l'esquerra

en: Merge all non-conflicting changes from the left
ca@valencia: Fusiona tots els canvis no conflictius de l'esquerra

en: Merge All from Right
ca@valencia: Fusiona-ho tot a partir de la dreta

en: Merge all non-conflicting changes from the right
ca@valencia: Fusiona tots els canvis no conflictius de la dreta

en: Merge All
ca@valencia: Fusiona-ho tot

en: Merge all non-conflicting changes from left and right panes
ca@valencia: Fusiona tots els canvis no conflictius de les subfinestres esquerra i dreta

en: Cycle Through Documents
ca@valencia: Avança pels documents

en: Move keyboard focus to the next document in this comparison
ca@valencia: Mou el focus del teclat cap al document següent d'esta comparació

en: Lock Scrolling
ca@valencia: Bloqueja el desplaçament

en: Lock scrolling of all panes
ca@valencia: Bloqueja el desplaçament de totes les subfinestres

en: OVR
ca@valencia: SOB

note: Abbreviation for line, column so that it will fit in the status bar
en: Ln %i, Col %i
ca@valencia: Lín %i, Col %i

en: Filter '%s' changed the number of lines in the file. Comparison will be incorrect. See the user manual for more details.
ca@valencia: El filtre «%s» ha canviat el nombre de línies del fitxer. La comparació serà incorrecta. Vegeu el manual d'usuari per a més informació.

en: Mark conflict as resolved?
ca@valencia: Voleu mar_car el conflicte com a resolt?

en: If the conflict was resolved successfully, you may mark it as resolved now.
ca@valencia: Si el conflicte s'ha resolt correctament, el podeu marcar com a resolt.

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Mark _Resolved
ca@valencia: Marca com a _resolt

en: [%s] Set num panes
ca@valencia: [%s] Estableix el nombre de subfinestres

en: [%s] Opening files
ca@valencia: [%s] S'estan obrint els fitxers

en: Could not read file
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer

en: [%s] Reading files
ca@valencia: [%s] S'estan llegint els fitxers

en: %s appears to be a binary file.
ca@valencia: %s pareix que és un fitxer binari.

en: %s is not in encodings: %s
ca@valencia: %s no és a les codificacions: %s

en: [%s] Computing differences
ca@valencia: [%s] S'estan calculant les diferències

en: File %s has changed on disk
ca@valencia: El fitxer %s ha canviat en el disc

en: Do you want to reload the file?
ca@valencia: Voleu carregar el fitxer de nou?

en: _Reload
ca@valencia: Torna a _carregar-lo

en: Text filters are being used, and may be masking differences between files. Would you like to compare the unfiltered files?
ca@valencia: S'estan fent servir filtres de text i potser s'està emmascarant les diferències entre fitxers. Voleu comparar els fitxers sense filtrar?

en: Files are identical
ca@valencia: Els fitxers són idèntics

en: Show without filters
ca@valencia: Mostra sense filtres

en: Change highlighting incomplete
ca@valencia: El ressaltat dels canvis és incomplet

en: Some changes were not highlighted because they were too large. You can force Meld to take longer to highlight larger changes, though this may be slow.
ca@valencia: Algunes diferències no s'han ressaltat ja són molt grans. Podeu forçar el Meld perquè ressalti els canvis grans, encara que el puga alentir.

en: Keep highlighting
ca@valencia: Manté el ressaltat

en: _Keep highlighting
ca@valencia: _Manté el ressaltat

en: "%s" exists!
    Overwrite?
ca@valencia: «%s» ja existeix.
    Voleu sobreescriure'l?

en: Error writing to %s
    
    %s.
ca@valencia: S'ha produït un error en escriure a %s
    
    %s.

en: Save Left Pane As
ca@valencia: Anomena i guarda la subfinestra esquerra

en: Save Middle Pane As
ca@valencia: Anomena i guarda la subfinestra del mig

en: Save Right Pane As
ca@valencia: Anomena i guarda la subfinestra dreta

en: File %s has changed on disk since it was opened
ca@valencia: El fitxer %s ha canviat des de que s'ha obert

en: If you save it, any external changes will be lost.
ca@valencia: Si el guardeu, es perdrà qualsevol canvi extern.

en: Save Anyway
ca@valencia: Guarda de totes maneres

en: Don't Save
ca@valencia: No el guardes

en: This file '%s' contains a mixture of line endings.
    
    Which format would you like to use?
ca@valencia: El fitxer «%s» conté una barreja de diferents finals de línia.
    
    Quin format voleu emprar?

en: '%s' contains characters not encodable with '%s'
    Would you like to save as UTF-8?
ca@valencia: «%s» conté caràcters no codificables amb «%s»
    Voleu guardar-lo com a UTF-8?

en: Live comparison updating disabled
ca@valencia: Desactivada l'actualització automàtica de la comparació

en: Live updating of comparisons is disabled when synchronization points are active. You can still manually refresh the comparison, and live updates will resume when synchronization points are cleared.
ca@valencia: L'actualització automàtica de les comparacions es desactiva si s'activen els  punts de sincronització. Podeu actualitzar manualment la comparació. S'activarà de nou l'actualització automàtica quan s'eliminin els punts de sincronització.

en: [%s] Merging files
ca@valencia: [%s] S'estan fusionant els fitxers

en: Copy _up
ca@valencia: Copia cap _amunt

en: Copy _down
ca@valencia: Copia cap a_vall

en: wrong number of arguments supplied to --diff
ca@valencia: s'ha especificat un nombre d'arguments incorrecte per a --diff

en: Start with an empty window
ca@valencia: Inicia amb una finestra buida

en: file
ca@valencia: fitxer

en: folder
ca@valencia: carpeta

en: Start a version control comparison
ca@valencia: Inicia una comparació de control de versions

en: Start a 2- or 3-way file comparison
ca@valencia: Inicia una comparació de 2 o 3 fitxers

en: Start a 2- or 3-way folder comparison
ca@valencia: Inicia una comparació de 2 o 3 carpetes

en: Meld is a file and directory comparison tool.
ca@valencia: El Meld és una eina de comparació de fitxers i directoris.

en: Set label to use instead of file name
ca@valencia: Estableix l'etiqueta a emprar en lloc del nom del fitxer

en: Open a new tab in an already running instance
ca@valencia: Obri una pestanya nova en una instància que ja s'està executant

en: Automatically compare all differing files on startup
ca@valencia: Compara tots els fitxers diferents en iniciar el programa

en: Ignored for compatibility
ca@valencia: Ignorat per compatibilitat

en: Set the target file for saving a merge result
ca@valencia: Estableix el fitxer objectiu per guardar els resultats de la fusió

en: Automatically merge files
ca@valencia: Fusiona els fitxers automàticament

en: Load a saved comparison from a Meld comparison file
ca@valencia: Carrega una comparació guardada a partir d'un fitxer de comparació del Meld

en: Create a diff tab for the supplied files or folders
ca@valencia: Crea una pestanya de diferències pels fitxers o directoris especificats

en: too many arguments (wanted 0-3, got %d)
ca@valencia: s'han especificat massa arguments (se n'esperaven entre 0 i 3, i se n'han especificat %d)

en: can't auto-merge less than 3 files
ca@valencia: no es poden fusionar automàticament menys de tres fitxers

en: can't auto-merge directories
ca@valencia: no es poden fusionar automàticament els directoris

en: Error reading saved comparison file
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir el fitxer de comparació guardat

note: TRANSLATORS: This is the label of a new, currently-unnamed file.
en: <unnamed>
ca@valencia: <sense nom>

en: untitled
ca@valencia: sense títol

en: _File
ca@valencia: _Fitxer

en: _New Comparison...
ca@valencia: Comparació _nova...

en: Start a new comparison
ca@valencia: Inicia una comparació nova

en: Save the current file
ca@valencia: Guarda el fitxer actual

en: Save As…
ca@valencia: Anomena i guarda…

en: Save the current file with a different name
ca@valencia: Guarda el fitxer actual amb un nom diferent

en: Close the current file
ca@valencia: Tanca el fitxer actual

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: Undo the last action
ca@valencia: Desfés la darrera acció

en: Redo the last undone action
ca@valencia: Refés la darrera acció desfeta

en: Cut the selection
ca@valencia: Retalla la selecció

en: Copy the selection
ca@valencia: Copia la selecció

en: Paste the clipboard
ca@valencia: Apega el porta-retalls

en: Find...
ca@valencia: Cerca...

en: Search for text
ca@valencia: Cerca text

en: Find Ne_xt
ca@valencia: Cerca el _següent

en: Search forwards for the same text
ca@valencia: Cerca el mateix text cap avant

en: Find _Previous
ca@valencia: Cerca l'_anterior

en: Search backwards for the same text
ca@valencia: Cerca el mateix text cap arrere

en: _Replace...
ca@valencia: _Reemplaça...

en: Find and replace text
ca@valencia: Cerca i reemplaça text

en: _Changes
ca@valencia: _Canvis

en: Next Change
ca@valencia: Canvi següent

en: Go to the next change
ca@valencia: Vés al canvi següent

en: Previous Change
ca@valencia: Canvi anterior

en: Go to the previous change
ca@valencia: Vés al canvi anterior

en: Open Externally
ca@valencia: Obri externament

en: Open selected file or directory in the default external application
ca@valencia: Obri el fitxer o la carpeta seleccionada en l'aplicació externa per defecte

en: _View
ca@valencia: _Visualitza

en: File Status
ca@valencia: Estat del fitxer

en: Version Status
ca@valencia: Estat de la versió

en: Stop the current action
ca@valencia: Para l'acció actual

en: Refresh the view
ca@valencia: Actualitza la visualització

en: _Tabs
ca@valencia: _Pestanyes

en: _Previous Tab
ca@valencia: Pestanya _anterior

en: Activate previous tab
ca@valencia: Activa la pestanya anterior

en: _Next Tab
ca@valencia: Pestanya _següent

en: Activate next tab
ca@valencia: Activa la pestanya següent

en: Move Tab _Left
ca@valencia: Mou la pestanya a l'_esquerra

en: Move current tab to left
ca@valencia: Mou la pestanya actual a l'esquerra

en: Move Tab _Right
ca@valencia: Mou la pestanya a la _dreta

en: Move current tab to right
ca@valencia: Mou la pestanya actual a la dreta

en: Fullscreen
ca@valencia: Pantalla completa

en: View the comparison in fullscreen
ca@valencia: Visualitza la comparació a pantalla completa

en: _Toolbar
ca@valencia: Ba_rra d'eines

en: Show or hide the toolbar
ca@valencia: Mostra o oculta la barra d'eines

en: Open Recent
ca@valencia: Obri el fitxer recent

en: Open recent files
ca@valencia: Obri els fitxers recents

en: Quit the program
ca@valencia: Ix del programa

en: Prefere_nces
ca@valencia: _Preferències

en: Configure the application
ca@valencia: Configura l'aplicació

en: _Contents
ca@valencia: _Continguts

en: Open the Meld manual
ca@valencia: Obri el manual del Meld

en: About this application
ca@valencia: Quant a esta aplicació

en: Switch to this tab
ca@valencia: Canvia a esta pestanya

en: Cannot compare a mixture of files and directories
ca@valencia: No es pot comparar una barreja de fitxers i directoris

note: no common path. empty names get changed to "[None]"
en: [None]
ca@valencia: [Cap]

en: label
ca@valencia: etiqueta

en: pattern
ca@valencia: patró

en: Version control:
ca@valencia: Control de versions:

en: Close tab
ca@valencia: Tanca la pestanya

en: No files will be committed
ca@valencia: No es publicarà cap fitxer

note: Translators: First %s is replaced by translated "%d unpushed commits", second %s is replaced by translated "%d branches"
en: %s in %s
ca@valencia: %s a %s

note: Translators: These messages cover the case where there is only one branch, and are not part of another message.
en: %d unpushed commit | %d unpushed commits
ca@valencia[0]: %d publicació no enviada
ca@valencia[1]: %d publicacions no enviades

en: %d branch | %d branches
ca@valencia[0]: %d branca
ca@valencia[1]: %d branques

en: Mode changed from %s to %s
ca@valencia: S'ha canviat el mode de %s a %s

en: Merged
ca@valencia: Fusionat

en: Remote
ca@valencia: Remot

en: Unversioned
ca@valencia: Sense versió

en: Newly added
ca@valencia: Afegit recentment

en: Renamed
ca@valencia: Renombrat

en: Conflict
ca@valencia: Conflicte

en: Removed
ca@valencia: Eliminat

en: Missing
ca@valencia: Perdut

en: Not present
ca@valencia: No hi és

en: Location
ca@valencia: Ubicació

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Revision
ca@valencia: Revisió

en: Options
ca@valencia: Opcions

note: TRANSLATORS: this is an error message when a version control application isn't installed or can't be found
en: %s not installed
ca@valencia: %s no està instal·lat

note: TRANSLATORS: this is an error message when a version controlled repository is invalid or corrupted
en: Invalid repository
ca@valencia: El dipòsit no és vàlid

en: None
ca@valencia: Cap

en: No valid version control system found in this folder
ca@valencia: No s'ha trobat cap control de versió vàlid en esta carpeta

en: Only one version control system found in this folder
ca@valencia: Només hi ha un control de versions en este directori

en: Choose which version control system to use
ca@valencia: Trieu quin control de versions voleu utilitzar

en: Scanning %s
ca@valencia: S'està escanejant %s

en: (Empty)
ca@valencia: (Buit)

en: %s — remote
ca@valencia: %s — remot

en: %s (local, merge, remote)
ca@valencia: %s (local, fusió, remot)

en: %s (remote, merge, local)
ca@valencia: %s (remot, fusió, local)

en: %s — repository
ca@valencia: %s — dipòsit

en: %s (working, repository)
ca@valencia: %s (còpia de treball, dipòsit)

en: %s (repository, working)
ca@valencia: %s (dipòsit, còpia de treball)

en: Remove folder and all its files?
ca@valencia: Vol eliminar la carpeta i tots els seus fitxers?

en: This will remove all selected files and folders, and all files within any selected folders, from version control.
ca@valencia: Això suprimirà del control de versions totes les carpetes i els fitxers seleccionats, i també tots els fitxers que hi haja dins de les carpetes seleccionades.

en: Error removing %s
ca@valencia: S'ha produït un error en suprimir %s
