menu 2.1.34 su-to-root - en to sv translation catalogue (6 entries)

en: usage: %s [-X] [-p <user>] -c <command>
      -c command: command to execute as a string (mandatory)
      -p <user>: user to switch to (default: root)
      -X: command is a X11 program\n
sv: användning: %s [-X] [-p <användare>] -c <kommando>
      -c kommando: kommando att köra som en sträng (obligatorisk)
      -p <användare>: användare att växla till (standard: root)
      -X: kommandot är ett X11-program\n

en: About to execute %s.\n
sv: På väg att köra %s.\n

en: This command needs %s privileges to be executed.\n
sv: Det här kommandot behöver %s-privilegier för att köras.\n

en: Using %s...\n
sv: Användning %s...\n

en: Enter %s password at prompt.\n
sv: Ange lösenordet för %s vid prompten.\n

en: Incorrect password or command failed. Try again? (y/N)
sv: Felaktigt lösenord eller kommandot misslyckades. Försök igen? (j/N)
