menu 2.1.37 - en to eu translation catalogue (67 entries)

en: Zero-size argument to print function.
eu: Zero-tamainako argumentua inprimatze funtziorako.

en: install-menu: checking directory %1
eu: install-menu: %1 direktorioa arakatzen

en: install-menu: creating directory %1:
eu: install-menu: %1 direktorioa sortzen:

en: Could not create directory(%1): %2
eu: Ezin da direktorioa(%1) sortu: %2

en: Could not change directory(%1): %2
eu: Ezin da direktorioa(%1) aldatu: %2

en: install-menu: directory %1 already exists
eu: install-menu: Dagoeneko badago %1 direktorioa

note: Do not translate supported
en: install-menu: [supported]: name=%1
eu: install-menu: [onartua]: izena=%1

en: Menu entry lacks mandatory field "%1".
eu: Menu sarrerak ez du beharrezko "%1" eremua.

en: Unknown value for field %1="%2".
eu: Balio ezezaguna %1 eremuarentzat="%2".

note: Do not translate quoted text
en: install-menu: "hotkeycase" can only be "sensitive" or "insensitive"
eu: install-menu: "hotkeycase" bakarrik "sensitive" edo "insensitive" izan daiteke

en: install-menu: Warning: Unknown identifier `%1' on line %2 in file %3. Ignoring.
eu: install-menu: Abisua: `%1' identifikatzaile ezezaguna %3 fitxategiaren %2 lerroan. Alde batetara uzten.

en: install-menu: %1 must be defined in menu-method %2
eu: install-menu: %1 ezarririk egon behar da %2 menu metodoan

en: Cannot open file %1 (also tried %2).
eu: Ezin da %1 fitxategia ireki (%2 ere probatu da).

en: Cannot open file %1.
eu: Ezin da %1 fitxategia ireki.

en: In order to be able to create the user config file(s) for the window manager,
    the above file needs to be writeable (and/or the directory needs to exist).
eu: Leiho kudeatzailearentzat erabiltzailearen konfigurazio fitxategiak sortu ahal izateko,
    ondorengo fitxategietan idaztea posible izan behar da (eta/edo direktorioa egon behar da).

en: Warning: the string %1 did not occur in template file %2
eu: Oharra: ez da %1 katea topatu %2 txantiloi fitxategian

note: Don't translate quoted string
en: install-menu [-vh] <menu-method>
      Read menu entries from stdin in "update-menus --stdout" format
      and generate menu files using the specified menu-method.
      Options to install-menu:
         -h --help    : this message
            --remove  : remove the menu instead of generating it.
         -v --verbose : be verbose
eu: Install-menu [-vh] <menu-metodoa>
      Irakurri menu sarrerak sarrera estandarretik "update-menus --stdout" formatuan
      eta ezarritako menu-metodoa erabiliaz sortu menu fitxategiak.
      install-menu aukerak:
         -h --help    : mezu hau
            --remove  : menua ezabatu sortu beharrean.
         -v --verbose : xehetasunak bistarazi

en: install-menu: no menu-method script specified!
eu: install-menu: ez dago menu-metodorik ezarririk!

en: Cannot open script %1 for reading.
eu: Ezin da %1 skript-a irakurri.

en: Warning: script %1 does not provide removemenu, menu not deleted
eu: Oharra: %1 skriptak ez du removemenu, menua ez da ezabatuko

en: Running: "%1"
eu: Exekutatzen: "%1"

en: install-menu: %1: aborting
eu: install-menu: %1: uzten

en: Number of arguments to function %1 does not match.
eu: %s1 funtzioaren argumentu kopurua ez dator bat.

en: Unknown function: "%1"
eu: Funtzio ezezaguna: "%1"

en: Indirectly used, but not defined function: "%1"
eu: Zeharka erabilia, baina ez dago funtzioan ezarririk: "%1"

en: Unknown identifier: "%1"
eu: Identifikatzaile ezezaguna: "%1"

en: Encoding conversion error: "%1"
eu: Kodeketa eraldaketa errorea: "%1"

en: Unknown error.
eu: Errore ezezaguna.

en: Unknown error, message=%1
eu: Ezezaguna errorea, mezua=%1

en: Unable to open file "%1".
eu: Ezin da "%1" fitxategia ireki.

en: Failed to pipe data through "%1" (pipe opened for reading).
eu: Huts datuak "%1" bidez kanalizatzerakoan (tutua irakurketarako irekirik)

en: %1: missing required tag: "%2"
eu: %1: beharrezko marka falta da: "%2"

en: (probably) stdin
eu: (ziurrenik) stdin

en: In file "%1", at (or in the definition that ends at) line %2:
eu: "%1" fitxategian, %2 lerroan (edo hor amaitzen de definizioan:

en: Somewhere in input file:
eu: Sarrera fitxategiko nonbait:

en: Unexpected end of file.
eu: Esperogabekoa fitxategi amaiera.

en: Unexpected end of line.
eu: Esperogabekoa lerro amaiera.

en: Identifier expected.
eu: Identifikatzailea espero zen.

en: Expected: "%1"
eu: Espero zena: "%1"

en: Unexpected character: "%1"
eu: Esperogabeko karakterea: "%1"

en: Boolean (either true or false) expected.
    Found: "%1"
eu: Boolearra /egia edo faltsua) espero zen.
    Topatutakoa: "%1"

en: Unknown compat mode: "%1"
eu: Bateragarritasun modu ezezaguna: "%1"

en: replacewith($string, $replace, $with): $replace and $with must have the same length.
eu: replacewith($string, $replace, $with): $replace eta $with luzera berdinekoak izan behar dira.

en: file %1 line %2:
    Discarding entry requiring missing package %3.
eu: %1 fitxategia %2 lerroa:
    Falta den %3 paketea behar duen sarrera alde batatara uzten.

note: Translation here and below refer to the file /etc/menu-methods/translate_menus that allow to rename and reorganize menu entries automatically. It does not refer to the localisation (translation to other languages).
en: Reading translation rules in %1.
eu: Itzulpen arauka %1-etik irakurtzen.

en: Reading installed packages list...
eu: Instalatutako pakete zerrenda irakurtzen...

en: Execution of %1 generated no output or returned an error.
eu: %1-en exekuzioak ez du irteerarik sortu ez errorerik itzuli.

en: Skipping file because of errors...
eu: Erroreak direla eta fitxategia alde batetara uzten...

en: Reading menu-entry files in %1.
eu: %1-eko menu sarrera fitxategiak irakurtzen.

en: Error reading %1.
eu: Errorea %1 irakurtzerakoan.

en: %1 menu entries found (%2 total).
eu: %1 menu sarrera aurkitu dira (%2 guztira)

en: Running method: %1 --remove
eu: Metodoa exekutatzen: %1 --remove

en: Script %1 could not be executed.
eu: %1 Script-a ezin da exekutatu.

en: Script %1 returned error status %2.
eu: %1 Script-ak %2 errorea egoera itzuli du.

en: Script %1 received signal %2.
eu: %1Script-ak %2 seinalea jaso du.

en: Running method: %1
eu: Metodoa exekutatzen: %1

en: Cannot create pipe.
eu: Ezin da kanalizazioa sortu.

en: Running menu-methods in %1.
eu: %1-eko menu-metodoak exekutatzen.

en: Other update-menus processes are already locking %1, quitting.
eu: Beste eguneraketa prozesu batzuk %1 blokeatzen dute, uzten.

en: Cannot lock %1: %2 - Aborting.
eu: Ezin da %1 blokeatu: %2 - Uzten.

en: Cannot write to lockfile %1 - Aborting.
eu: Ezin da %1 blokeo fitxategian idatzi - Uzten.

en: Cannot remove lockfile %1.
eu: Ezin da %1 blokeo fitxategia kendu.

en: Update-menus is run by user.
eu: Erabiltzaileak update-menus abiarazi du.

en: Waiting for dpkg to finish (forking to background).
    (checking %1)
eu: dpkg-ek amaitzearen zain (atzeko planora pasa da).
    (%1 arakatzen)

en: Further output (if any) will appear in %1.
eu: Hurrengo irteera (balego) %1-en agertuko da.

en: Dpkg is not locking dpkg status area, good.
eu: Dpkg ez dago egoera eremua blokeatzen, ondo.

en: Unknown install condition "%1" (currently, only "package" is supported).
eu: "%1" instalazio egoera ezezaguna (oraingoz "package" bakarrik onartzen da).
