menu - en to gl translation catalogue (68 entries)

en: Zero-size argument to print function.
gl: Pasouse un argumento de tamaño 0 á función de impresión.

en: install-menu: checking directory %1
gl: install-menu: a comprobar o directorio %1

en: install-menu: creating directory %1:
gl: install-menu: a crear o directorio %1:

en: Could not create directory(%1): %2
gl: Non se puido crear o directorio(%1): %2

en: Could not change directory(%1): %2
gl: Non se puido cambiar de directorio(%1): %2

en: install-menu: directory %1 already exists
gl: install-menu: o directorio %1 xa existe

note: Do not translate supported
en: install-menu: [supported]: name=%1
gl: install-menu: [supported]: nome=%1

en: Menu entry lacks mandatory field "%1".
gl: A entrada de menú non ten o campo obrigatorio "%1".

en: Unknown value for field %1="%2".
gl: Valor descoñecido para o campo %1="%2".

note: Do not translate quoted text
en: install-menu: "hotkeycase" can only be "sensitive" or "insensitive"
gl: install-menu: "hotkeycase" só pode valer "sensitive" ou "insensitive"

en: install-menu: Warning: Unknown identifier `%1' on line %2 in file %3. Ignoring.
gl: install-menu: Aviso: Identificador "%1" descoñecido na liña %2 do ficheiro %3. Ignórase.

en: install-menu: %1 must be defined in menu-method %2
gl: install-menu: %1 debe estar definido no método de menú %2

en: Cannot open file %1 (also tried %2).
gl: Non se pode abrir o ficheiro %1 (tamén se probou con %2).

en: Cannot open file %1.
gl: Non se pode abrir o ficheiro %1.

en: In order to be able to create the user config file(s) for the window manager,
    the above file needs to be writeable (and/or the directory needs to exist).
gl: Para poder crear o(s) ficheiro(s) de configuración de usuario do xestor de
    fiestras, o ficheiro de enriba ten que se poder escribir (e o directorio
    ten que existir).

en: Warning: the string %1 did not occur in template file %2
gl: Aviso: a cadea %1 non aparece no ficheiro de patróns %2

note: Don't translate quoted string
en: install-menu [-vh] <menu-method>
      Read menu entries from stdin in "update-menus --stdout" format
      and generate menu files using the specified menu-method.
      Options to install-menu:
         -h --help    : this message
            --remove  : remove the menu instead of generating it.
         -v --verbose : be verbose
gl: install-menu [-vh] <método>
      Le as entradas do menú da entrada estándar no formato de "update-menus
      --stdout" e xera ficheiros de menú empregando o método indicado.
      Opcións de install-menu:
         -h --help    : esta mensaxe
            --remove  : eliminar o menú no canto de o xerar.
         -v --verbose : ser moi descritivo

en: install-menu: no menu-method script specified!
gl: install-menu: non se indicou un guión de método do menú

en: Cannot open script %1 for reading.
gl: Non se pode abrir o guión %1 para lectura.

en: Warning: script %1 does not provide removemenu, menu not deleted
gl: Aviso: o script %1 non fornece removemenu, non se eliminou o menú

en: Running: "%1"
gl: A executar: "%1"

en: install-menu: %1: aborting
gl: install-menu: %1: abórtase

en: Number of arguments to function %1 does not match.
gl: O número de argumentos da función %1 non encaixa.

en: Unknown function: "%1"
gl: Función descoñecida: "%1"

en: Indirectly used, but not defined function: "%1"
gl: Función empregada indirectamente, pero sen definir: "%1"

en: Unknown identifier: "%1"
gl: Identificador descoñecido: "%1"

en: Encoding conversion error: "%1"
gl: Erro na conversión da codificación: "%1"

en: Unknown error.
gl: Erro descoñecido.

en: Unknown error, message=%1
gl: Erro descoñecido, mensaxe=%1

en: Unable to open file "%1".
gl: Non se puido abrir o ficheiro "%1".

en: Failed to pipe data through "%1" (pipe opened for reading).
gl: Non se puido pasar os datos por "%1" (abriuse para lectura).

en: %1: missing required tag: "%2"
gl: %1: falla a etiqueta requirida: "%2"

en: (probably) stdin
gl: (probablemente) entrada estándar

en: In file "%1", at (or in the definition that ends at) line %2:
gl: No ficheiro "%1", na (ou na definición que remata na) liña %2:

en: Somewhere in input file:
gl: Nalgunha parte do ficheiro de entrada:

en: Unexpected end of file.
gl: Non se esperaba a fin do ficheiro.

en: Unexpected end of line.
gl: Non se esperaba a fin da liña.

en: Identifier expected.
gl: Esperábase un identificador.

en: Expected: "%1"
gl: Esperábase: "%1"

en: Unexpected character: "%1"
gl: Non se esperaba un carácter: "%1"

en: Boolean (either true or false) expected.
    Found: "%1"
gl: Esperábase un booleano (verdadeiro ou falso).
    Atopouse: "%1"

en: Unknown compat mode: "%1"
gl: Modo de compatibilidade descoñecido: "%1"

en: replacewith($string, $replace, $with): $replace and $with must have the same length.
gl: replacewith($cadea, $remprazo, $con): $remprazo e $con deben ser da mesma lonxitude.

en: file %1 line %2:
    Discarding entry requiring missing package %3.
gl: ficheiro %1 liña %2:
    A descargar a entrada que precisa do paquete que falla %3.

note: Translation here and below refer to the file /etc/menu-methods/translate_menus that allow to rename and reorganize menu entries automatically. It does not refer to the localisation (translation to other languages).
en: Reading translation rules in %1.
gl: A ler as regras de tradución de %1.

en: Reading installed packages list...
gl: A ler a lista de paquetes instalados...

en: Execution of %1 generated no output or returned an error.
gl: A execución de %1 non produciu saída ou devolveu un erro.

en: Skipping file because of errors...
gl: A omitir o ficheiro por mor dos erros...

en: Reading menu-entry files in %1.
gl: A ler os ficheiros de entradas do menú de %1.

en: Error reading %1.
gl: Erro ao ler %1.

en: %1 menu entries found (%2 total).
gl: Atopáronse %1 entradas de menú (%2 en total).

en: Running method: %1 --remove
gl: A executar o método: %1 --remove

en: Script %1 could not be executed.
gl: Non se puido executar o guión %1.

en: Script %1 returned error status %2.
gl: O guión %1 devolveu o estado de erro %2.

en: Script %1 received signal %2.
gl: O guión %1 recibiu o sinal %2.

en: Running method: %1
gl: A executar o método: %1

en: Cannot create pipe.
gl: Non se puido crear a canle.

en: Running menu-methods in %1.
gl: A executar menu-methods en %1.

en: Other update-menus processes are already locking %1, quitting.
gl: Hai outros procesos de update-menus a bloquear %1, sáese.

en: Cannot lock %1: %2 - Aborting.
gl: Non se pode bloquear %1: %2 - Abórtase.

en: Cannot write to lockfile %1 - Aborting.
gl: Non se pode escribir no ficheiro de bloqueo %1 - Abórtase.

en: Cannot remove lockfile %1.
gl: Non se pode borrar o ficheiro de bloqueo %1.

en: Update-menus is run by user.
gl: O usuario executa update-menus.

en: Waiting for dpkg to finish (forking to background).
    (checking %1)
gl: A agardar a que dpkg remate (convértese en tarefa de segundo plano).
    (compróbase %1)

en: Further output (if any) will appear in %1.
gl: Se hai máis saída ha aparecer en %1.

en: Dpkg is not locking dpkg status area, good.
gl: Dpkg non bloquea a área de estado de dpkg; iso é bo.

note: This is the update-menus --help message
en: Usage: update-menus [options] 
    Gather packages data from the menu database and generate menus for
    all programs providing menu-methods, usually window-managers.
      -d                     Output debugging messages.
      -v                     Be verbose about what is going on.
      -h, --help             This message.
      --menufilesdir=<dir>   Add <dir> to the lists of menu directories to search.
      --menumethod=<method>  Run only the menu method <method>.
      --nodefaultdirs        Disable the use of all the standard menu directories.
      --nodpkgcheck          Do not check if packages are installed.
      --remove               Remove generated menus instead.
      --stdout               Output menu list in format suitable for piping to
                             install-menu.
      --version              Output version information and exit.
gl: Emprego: update-menus [opcións] 
    Recolle datos dos paquetes da base de datos dos menús e xera menús para todos
    os programas que fornecen métodos de menú, normalmente os xestores de fiestras.
      -d                     Produce mensaxes de depuración.
      -v                     Dá moita información sobre o que ocorre.
      -h, --help             Esta mensaxe.
      --menufilesdir=<dir>   Engade <dir> aos directorios de menús nos que buscar.
      --menumethod=<método>  Executa só o método <método>.
      --nodefaultdirs        Non emprega os directorios estándar de menús.
      --nodpkgcheck          Non comproba se os paquetes están instalados.
      --remove               Elimina os menús xerados.
      --stdout               Produce a lista de menús nun formato axeitado para
                             pasar a install-menu.
      --version              Amosa información sobre a versión e sae.

en: Unknown install condition "%1" (currently, only "package" is supported).
gl: Condición de instalación "%1" descoñecida (só hai "package" polo momento).
