menu - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Zero-size argument to print function.
tr: Yazdırma fonksiyonu için sıfır boyutlu argüman

en: install-menu: checking directory %1
tr: install-menu: %1 dizini kontrol ediliyor

en: install-menu: creating directory %1:
tr: install-menu: %1 dizini yaratılıyor:

en: Could not create directory(%1): %2
tr: "%1" dizini yaratılamıyor: %2

en: Could not change directory(%1): %2
tr: "%1" dizinine geçilemiyor: %2

en: install-menu: directory %1 already exists
tr: install-menu: %1 dizini zaten mevcut

note: Do not translate supported
en: install-menu: [supported]: name=%1
tr: install-menu: [desteklenen]: isim=%1

en: Menu entry lacks mandatory field "%1".
tr: Menü girişinde eksik zorunlu alan: "%1".

en: Unknown value for field %1="%2".
tr: %1 alanı için bilinmeyen "%2" değeri.

note: Do not translate quoted text
en: install-menu: "hotkeycase" can only be "sensitive" or "insensitive"
tr: install-menu: "hotkeycase" yalnızca "sensitive" veya "insensitive" olabilir.

en: install-menu: Warning: Unknown identifier `%1' on line %2 in file %3. Ignoring.
tr: install-menu: Uyarı: %3 dosyasının %2 no'lu satırında bilinmeyen tanıtıcı `%1'. Gözardı ediliyor.

en: install-menu: %1 must be defined in menu-method %2
tr: install-menu: %1, %2 menu-yönteminde tanımlanmalı

en: Cannot open file %1 (also tried %2).
tr: %1 dosyası açılamıyor. (Ayrıca %2 de denendi).

en: Cannot open file %1.
tr: %1 dosyası açılamıyor.

en: In order to be able to create the user config file(s) for the window manager,
    the above file needs to be writeable (and/or the directory needs to exist).
tr: Pencere yöneticisi için kullanıcı yapılandırma dosyalarının 
    oluşturulabilmesi için yukarıdaki dosyaların yazılabilir olması 
    (ve/veya dizinlerin oluşturulmuş olması) gerekmektedir.

en: Warning: the string %1 did not occur in template file %2
tr: Uyarı: %1 dizgisi, %2 şablon dosyasında hiç yer almıyor.

en: install-menu: no menu-method script specified!
tr: install-menu: uygulanacak menü-yöntemi betiği belirtilmedi !

en: Cannot open script %1 for reading.
tr: %1 betiği okuma için açılamıyor.

en: Running: "%1"
tr: Çalıştırılan: "%1"

en: install-menu: %1: aborting
tr: install-menu: %1: durduruluyor

en: Number of arguments to function %1 does not match.
tr: %1 fonksiyonu değişken sayısı uyumsuz.

en: Unknown function: "%1"
tr: Bilinmeyen fonksiyon: "%1"

en: Indirectly used, but not defined function: "%1"
tr: Dolaylı kullanılan, fakat tanımlanmayan fonksiyon: "%1"

en: Unknown identifier: "%1"
tr: Bilinmeyen tanıtıcı: "%1"

en: Encoding conversion error: "%1"
tr: Kodlama dönüşümü hatası: "%1"

en: Unknown error.
tr: Bilinmeyen hata.

en: Unknown error, message=%1
tr: Bilinmeyen hata, ileti=%1

en: Unable to open file "%1".
tr: "%1" dosyası açılamadı.

en: Failed to pipe data through "%1" (pipe opened for reading).
tr: "%1" üzerinden veri borulaması başarısız. (boru, okuma için açılmış).

en: %1: missing required tag: "%2"
tr: %1:Gerekli "%2" etiketi eksik

en: (probably) stdin
tr: (olasılıkla) stdin

en: In file "%1", at (or in the definition that ends at) line %2:
tr: "%1" dosyasında, "%2" satırında (veya tanımlamanın sona erdiği satırda):

en: Somewhere in input file:
tr: Giriş dosyasında bir yerde:

en: Unexpected end of file.
tr: Beklenmeyen dosya sonu.

en: Unexpected end of line.
tr: Beklenmeyen satır sonu.

en: Identifier expected.
tr: Tanıtıcı gerekli.

en: Expected: "%1"
tr: Beklenen: "%1"

en: Unexpected character: "%1"
tr: Beklenmeyen karakter: "%1"

en: Boolean (either true or false) expected.
    Found: "%1"
tr: Mantıksal değer (true veya false) gerekli.
    Bulunan: "%1"

en: Unknown compat mode: "%1"
tr: Bilinmeyen uyumluluk kipi: "%1"

en: replacewith($string, $replace, $with): $replace and $with must have the same length.
tr: replacewith($string, $replace, $with): $replace ve $with aynı uzunlukta olmalı.

note: Translation here and below refer to the file /etc/menu-methods/translate_menus that allow to rename and reorganize menu entries automatically. It does not refer to the localisation (translation to other languages).
en: Reading translation rules in %1.
tr: %1 dosyasındaki çeviri kuralları okunuyor.

en: Reading installed packages list...
tr: Kurulu paket listesi okunuyor...

en: Execution of %1 generated no output or returned an error.
tr: %1 yürütülmesi çıktı üretmedi veya hata ile sonlandı.

en: Skipping file because of errors...
tr: Hatalardan dolayı dosya atlanıyor...

en: Reading menu-entry files in %1.
tr: %1 dosyasındaki menü giriş dosyaları okunuyor.

en: Error reading %1.
tr: %1 dosyasının okunmasında hata.

en: %1 menu entries found (%2 total).
tr: %1 menü girişi bulundu (toplam %2).

en: Script %1 could not be executed.
tr: %1 betiği çalıştırılamadı.

en: Script %1 returned error status %2.
tr: %1 betiği %2 hata durumunu döndürdü.

en: Script %1 received signal %2.
tr: %1 betiği %2 sinyalini aldı.

en: Running method: %1
tr: Çalıştırılan yöntem: %1

en: Cannot create pipe.
tr: Boru oluşturulamıyor.

en: Running menu-methods in %1.
tr: %1 dosyasındaki menü-yöntemleri çalıştırılıyor.

en: Other update-menus processes are already locking %1, quitting.
tr: %1 diğer update-menu süreçleri tarafından zaten kilitlenmiş, çıkılıyor.

en: Cannot lock %1: %2 - Aborting.
tr: %1 kilitlenemiyor: %2 - Durduruluyor.

en: Cannot write to lockfile %1 - Aborting.
tr: %1 kilit dosyasına yazılamıyor - Durduruluyor.

en: Cannot remove lockfile %1.
tr: Kilit dosyası %1 kaldırılamıyor.

en: Update-menus is run by user.
tr: Update-menus kullanıcı tarafından çalıştırılıyor.

en: Waiting for dpkg to finish (forking to background).
    (checking %1)
tr: dpkg'nin sonlanması bekleniyor (arka alanda )
    (%1 kontrol ediliyor)

en: Further output (if any) will appear in %1.
tr: Sonraki çıktıların (eğer varsa) gözükeceği yer: %1

en: Dpkg is not locking dpkg status area, good.
tr: Dpkg, dpkg durum alanını kilitlemiyor. Güzeel...

en: Unknown install condition "%1" (currently, only "package" is supported).
tr: Bilinmeyen kurulum durumu "%1" (şu anda yalnızca "package" desteklenmektedir).
