menulibre - en to br translation catalogue (11 entries)

note: Translators: Toolbar button to redo the last undone change to currently selected item. Translators: Redo action tooltip
en: Redo
br: Adober

note: Translators: Save On Close Dialog, do save, then close. Translators: Save On Leave Dialog, do save, then leave. Translators: Save Launcher action tooltip
en: Save
br: Enrollañ

note: Translators: Placeholder text for the search text entry.
en: Search
br: Klask

note: Translators: Placeholder text/hint for the application comment entry. Translators: "Description" tree column header
en: Description
br: Deskrivadur

note: Translators: Treeview column for the name of the displayed action item.
en: Name
br: Anv

note: Translators: File Chooser Dialog, confirmation button.
en: OK
br: Mat eo

note: Translators: Launcher category description
en: Games
br: C'hoarioù

note: Translators: Launcher category description
en: System
br: Reizhiad

note: Translators: "Other" category group. This item is only displayed for unknown or non-standard categories.
en: Other
br: All

note: Translators: "Images" file chooser dialog filter
en: Images
br: Skeudennoù

note: Translators: "Search Results" treeview column header
en: Search Results
br: Disoc'hoù ar c'hlask
