menulibre - en to fy translation catalogue (6 entries)

en: Menu Editor
fy: Menu bewurkje

note: Translators: This option adds a new directory entry to the menu.
en: Add _Directory
fy: Map tafoegje

note: Translators: Toolbar button to delete the currently selected item. Translators: Delete action tooltip
en: Delete
fy: Fuortsmite

note: Translators: Placeholder text/hint for the application comment entry. Translators: "Description" tree column header
en: Description
fy: Beskriuwing

note: Translators: Button to cancel and leave a dialog. Translators: Help Dialog, cancel button. Translators: Save On Close Dialog, don't save, cancel close. Translators: Save On Leave Dialog, don't save, cancel leave. Translators: Revert Dialog, cancel button. Translators: File Chooser Dialog, cancel but
en: Cancel
fy: Annulearje

note: Translators: Button to accept and apply changes in a dialog.
en: Apply
fy: Tapasse
