kalendar - en to pl translation catalogue (601 entries)

en: Sort
pl: Uszereguj

en: Tasks View
pl: Widok zadań

en: Week View
pl: Widok tygodnia

en: 3 Day View
pl: Widok trzydniowy

en: Day View
pl: Widok dzienny

en: Schedule View
pl: Widok harmonogramu

en: Month View
pl: Widok miesiąca

en: Backwards
pl: Wstecz

en: Forwards
pl: Do przodu

en: To Today
pl: Do dzisiaj

en: To Date…
pl: Do daty...

en: New Event…
pl: Nowe wydarzenie...

en: New Task…
pl: Nowe zadanie...

en: Import Calendar…
pl: Zaimportuj kalendarz...

en: Alphabetically
pl: Alfabetycznie

en: By Due Date
pl: Wg daty zakończenia

en: By Priority Level
pl: Wg poziomu priorytetu

en: Ascending order
pl: Kolejność rosnąca

en: Descending Order
pl: Kolejność malejąca

en: Show Completed Tasks
pl: Pokaż ukończone zadania

en: Refresh All
pl: Odśwież wszystkie

en: Move occurrence(s)
pl: Przenieś wystąpienie(a)

en: Unable to add the exception item to the calendar. No change will be done.
pl: Nie można dodać elementu wyjątku do kalendarza. Nie zostanie wprowadzona żadna zmiana.

en: Delete task and its sub-tasks
pl: Usuń zadanie i jego wszystkiego podzadania

en: Delete task and make sub-tasks independent
pl: Usuń zadanie i uczyń podzadania niezależnymi

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar %1
pl: Właściwości kalendarza %1

en: An error occurred: %1
pl: Wystąpił błąd: %1

en: Task
pl: Zadanie

[ctx: @title]
en: Merkuro Calendar
pl: Kalendarz Merkuro

en: Calendar Application
pl: Aplikacja kalendarza

en: (c) KDE Community 2021-2024
pl: (c) Społeczność KDE 2021-2024

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
pl: Opiekun

[ctx: @info:credit]
en: Developer
pl: Programista

en: No set date
pl: Bez nadanej daty

en: Overdue
pl: Przedawnione

en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: Please retain space]
en:  at %1
pl:  o %1

[ctx: Please retain parenthesis and space]
en:  (overdue)
pl:  (przedawnione)

en: Filtering by tags
pl: Filtrowanie po znacznikach

en: All Tasks
pl: Wszystkie zadania

en: Remove filtering tag
pl: Usuń znacznik filtrujący

en: Every week | Every %1 weeks
pl[0]: Co tydzień
pl[1]: Co %1 tygodnie
pl[2]: Co %1 tygodni

en: Every week on | Every %1 weeks on
pl[0]: Co tydzień, dnia
pl[1]: Co %1 tydzień, dnia
pl[2]: Co %1 tygodni, dnia

en: Every year on the %2 of %3 | Every %1 years on the %2 of %3
pl[0]: Co roku, dnia %2 w %3
pl[1]: Co każde %1 lata, dnia %2 w %3
pl[2]: Co każde %1 lat, dnia %2 w %3

en: Never
pl: Nigdy

en: Every minute | Every %1 minutes
pl[0]: Co minutę
pl[1]: Co %1 minuty
pl[2]: Co %1 minut

en: Every hour | Every %1 hours
pl[0]: Co godzinę
pl[1]: Co %1 godziny
pl[2]: Co %1 godzin

en: Every day | Every %1 days
pl[0]: Codziennie
pl[1]: Co %1 dni
pl[2]: Co %1 dni

en: Every month on the %2 | Every %1 months on the %2
pl[0]: Co miesiąc, dnia %2
pl[1]: Co %1 miesiące, dnia %2
pl[2]: Co %1 miesięcy, dnia %2

en: Every year on the %2 day of the year | Every %1 years on the %2 day of the year
pl[0]: Co roku, %2 dnia roku
pl[1]: Co każde %1 lata, %2 dnia roku
pl[2]: Co każde %1 lat, %2 dnia roku

en: Complex recurrence rule
pl: Złożona zasada powtarzania się

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Never ends
pl: Nigdy się nie kończy

en: Ends on %1
pl: Kończy się dnia %1

en: Ends after %1 occurrences
pl: Kończy się za %1 wystąpienia

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Highest priority)
pl: %1 (Najwyższy priorytet)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Mid-high priority)
pl: %1 (Priorytet średniowysoki)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Medium priority)
pl: %1 (Średni priorytet)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Mid-low priority)
pl: %1 (Priorytet średnioniski)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Lowest priority)
pl: %1 (Najniższy priorytet)

en: No set priority level
pl: Bez ustawionego poziomu priorytetu

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar Color
pl: Wybierz barwę kalendarza

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Calendars
pl: Kalendarze

en: Min. Interval:
pl: Najmniejszy odstęp:

[ctx: %1 is a number]
en: %1 incidences were imported successfully.
pl: Pomyślnie zaimportowano %1 wydarzeń.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error occurred importing incidences: %1
pl: Wystąpił błąd podczas importowania wystąpień: %1

en: New calendar created from imported file successfully.
pl: Pomyślnie utworzono nowy kalendarz z zaimportowanego pliku.

en: Import a calendar
pl: Zaimportuj kalendarz

en: Calendar files (*.ics *.vcs)
pl: Pliki kalendarza (*.ics *.vcs)

[ctx: @title:dialog]
en: Import Calendar
pl: Zaimportuj kalendarz

en: Would you like to merge this calendar file's events and tasks into one of your existing calendars, or would prefer to create a new calendar from this file?
pl: Czy zaimportować wydarzenia i zadania tego pliku kalendarza do jednego z twoich kalendarzy, czy raczej utworzyć nowy kalendarz z tego pliku?

[ctx: @action:button merge with existing calendar]
en: Merge with Existing
pl: Scal z bieżącym

[ctx: @action:button Create new calendar]
en: Create New
pl: Utwórz nowy

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: This event is recurring
pl: To wydarzenie powtarza się

en: This event has reminder | This event has reminders
pl[0]: To wydarzenie ma przypomnienie
pl[1]: Te wydarzenia mają przypomnienia
pl[2]: Te wydarzenia mają przypomnienia

[ctx: %1 is a percentage number]
en: <b>%1%</b> Complete
pl: Ukończone na <b>%1</b>

en: <b>Calendar:</b>
pl: <b>Kalendarz:</b>

en: <b>Tags:</b>
pl: <b>Znaczniki:</b>

en: Remove %1 tag
pl: Usuń znacznik %1

en: <b>Date:</b>
pl: <b>Data:</b>

en: <b>Time:</b>
pl: <b>Czas:</b>

en: <b>Duration:</b>
pl: <b>Czas trwania:</b>

en: <b>Priority level:</b>
pl: <b>Poziom priorytetu:</b>

en: <b>Completed:</b>
pl: <b>Ukończone:</b>

en: <b>Recurrence:</b>
pl: <b>Powtarzanie:</b>

en: Except on:
pl: Z wyjątkiem:

en: <b>Location:</b>
pl: <b>Położenie:</b>

en: Unable to find location.
pl: Nie można znaleźć położenia.

en: <b>Description:</b>
pl: <b>Opis:</b>

en: <b>Attachment:</b> | <b>Attachments:</b>
pl[0]: <b>Załącznik:</b>
pl[1]: <b>Załączniki:</b>
pl[2]: <b>Załączniki:</b>

en: <b>Reminders:</b>
pl: <b>Przypomnienia:</b>

en: <b>Organizer:</b>
pl: <b>Organizator:</b>

en: <b>Google Meet:</b>
pl: <b>Spotkania Google:</b>

en: <b>Guests:</b>
pl: <b>Goście:</b>

en: Super-task
pl: Super zadanie

en: Sub-task | Sub-tasks
pl[0]: Podzadanie
pl[1]: Podzadania
pl[2]: Podzadania

en: View
pl: Widok

en: Edit
pl: Edytuj

en: Delete
pl: Usuń

en: Mark Task as Incomplete
pl: Oznacz zadanie jako nieukończone

en: Mark Task as Complete
pl: Oznacz zadanie jako ukończone

en: Add Sub-Task
pl: Dodaj pod-zadanie

en: Set priority...
pl: Ustaw priorytet...

en: None
pl: Brak

en: 1 (highest priority)
pl: 1 (najwyższy priorytet)

en: 2 (mid-high priority)
pl: 2 (średniowysoki priorytet)

en: 3 (mid-high priority)
pl: 3 (średniowysoki priorytet)

en: 4 (mid-high priority)
pl: 4 (średniowysoki priorytet)

en: 5 (medium priority)
pl: 5 (średni priorytet)

en: 6 (mid-low priority)
pl: 6 (średnioniski priorytet)

en: 7 (mid-low priority)
pl: 7 (średnioniski priorytet)

en: 8 (mid-low priority)
pl: 8 (średnioniski priorytet)

en: 9 (lowest priority)
pl: 9 (najniższy priorytet)

en: Set due date...
pl: Ustaw datę zakończenia...

en: Today (%1)
pl: Dzisiaj (%1)

en: Tomorrow (%1)
pl: Jutro (%1)

en: In a week (%1)
pl: W tygodniu (%1)

en: In a month (%1)
pl: W miesiącu (%1)

en: Expand Main Drawer
pl: Rozwiń główną szufladę

en: Collapse Main Drawer
pl: Zwiń główną szufladę

en: Remove Tag
pl: Usuń znacznik

en: Choose a Task Calendar
pl: Wybierz kalendarz zadania

en: Choose a Calendar
pl: Wybierz kalendarz

en: Choose an Address Book
pl: Wybierz książkę adresową

[ctx: @title:window]
en: Delete calendar
pl: Usuń kalendarz

[ctx: @title:window]
en: Delete
pl: Usuń

en: Do you want to delete the calendar: "%1"?
pl: Czy usunąć kalendarz: "%1"?

en: You won't be able to revert this action
pl: Nie będzie można wycofać tego działania

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Delete calendar
pl: Usuń kalendarz

[ctx: %1 is the type of the incidence (e.g event, todo, journal entry)]
en: Delete %1
pl: Usuń %1

en: Do you want to delete item: "%1"?
pl: Czy na pewno usunąć rzecz: "%1"?

en: Item "%1" has sub-items. Do you want to delete all related items, or just the currently selected item?
pl: Wpis "%1" ma podwpisy, Czy usunąć wszystkie powiązane wpisy, czy tylko obecnie zaznaczony?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. This item also has sub-items.
    
    Do you want to delete the selected occurrence on %2, also future occurrences, or all of its occurrences?
    
    Deleting all will also delete sub-items!
pl: Wpis "%1" w kalendarzu powtarza się w wielu datach. Wpis ten ma także podwpisy.
    
    Czy chcesz usunąć zaznaczone wystąpienie tylko w dniu %2, razem z przyszłymi wystąpieniami, czy może wszystkie wystąpienia?
    
    Usunięcie wszystkiego usunie także podwpisy!

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete the selected occurrence on %2, also future occurrences, or all of its occurrences?
pl: Wpis "%1" w kalendarzu powtarza się w wielu datach. Czy chcesz usunąć zaznaczone wystąpienie tylko w dniu %2, razem z przyszłymi wystąpieniami, czy może wszystkie wystąpienia?

en: Only Delete Current
pl: Usuń tylko bieżące

en: Also Delete Future
pl: Usuń także przyszłe

en: Delete Only This
pl: Usuń tylko to

en: Delete All
pl: Usuń wszystko

[ctx: %1 is incidence type]
en: Edit %1
pl: Edytuj %1

[ctx: %1 is incidence type]
en: Add %1
pl: Dodaj %1

en: Invalid dates provided.
pl: Podano nieprawidłowe daty.

en: End date cannot be before start date.
pl: Data końcowa nie może przypadać przed datą rozpoczęcia.

en: Save
pl: Zapisz

en: Add
pl: Dodaj

en: Calendar:
pl: Kalendarz:

en: Summary:
pl: Podsumowanie:

en: Add a title for your task
pl: Nadaj nazwę swojemu zadaniu

en: Add a title for your event
pl: Nadaj nazwę swojemu wydarzeniu

en: Add a title for your journal entry
pl: Nadaj nazwę swojemu wpisowi w dzienniku

en: Completion:
pl: Ukończenie:

en: All day
pl: Całodniowe

en: Start:
pl: Początek:

en: Due:
pl: Zakończenie:

en: End:
pl: Koniec:

en: Timezone:
pl: Strefa czasowa:

en: Repeat:
pl: Powtórz:

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Custom
pl: Własny

en: Every:
pl: Co:

en: day | days
pl[0]: dzień
pl[1]: dni
pl[2]: dni

en: week | weeks
pl[0]: tydzień
pl[1]: tygodnie
pl[2]: tygodni

en: month | months
pl[0]: miesiąc
pl[1]: miesiące
pl[2]: miesięcy

en: year | years
pl[0]: rok
pl[1]: lata
pl[2]: lat

en: On:
pl: Dnia:

[ctx: %1 is the day number of month]
en: The %1 of each month
pl: Dnia %1 każdego miesiąca

[ctx: the weekOfMonth dayOfWeekString of each month]
en: The %1 %2 of each month
pl: Dnia %1 %2 każdego miesiąca

en: Ends:
pl: Zakończenie:

en: On
pl: Dnia

en: After
pl: Po

en: occurrence | occurrences
pl[0]: wystąpienie
pl[1]: wystąpienia
pl[2]: wystąpienia

en: Exceptions:
pl: Wyjątki:

en: Add Recurrence Exception
pl: Dodaj wyjątek do powtarzania się

en: Location:
pl: Położenie:

en: Optional
pl: Niewymagany

en: Show map
pl: Pokaż mapę

en: Description:
pl: Opis:

en: Tags:
pl: Znaczniki:

en: Tap to set tags…
pl: Stuknij, aby ustawić znaczniki...

en: Click to set tags…
pl: Naciśnij, aby ustawić znaczniki…

en: Manage tags…
pl: Zarządzanie znacznikami...

en: Reminders:
pl: Przypomnienia:

en: Add Reminder
pl: Dodaj przypomnienie

en: Attendees:
pl: Uczestnicy:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Email:
pl: E-mail:

en: Required
pl: Wymagany

en: Status:
pl: Stan:

en: Request RSVP
pl: Zażądaj RSVP

en: Add Attendee
pl: Dodaj uczestnika

en: Choose from Contacts
pl: Wybierz z kontaktów

en: Fill in Manually
pl: Wypełnij ręcznie

en: Attachments:
pl: Załączniki:

en: Add Attachment
pl: Dodaj załącznik

en: Add an attachment
pl: Dodaj załącznik

en: Change incidence date
pl: Zmień datę wystąpienia

en: The item you are trying to change is a recurring item. Should the changes be applied only to this single occurrence, also to future items, or to all items in the recurrence?
pl: Element, który próbujesz zmienić, jest elementem powtarzającym się. Czy zmiany mają być zatwierdzone tylko dla tego pojedynczego wystąpienia, również dla przyszłych elementów, czy dla wszystkich elementów w powtórzeniu?

en: Only This Item
pl: Tylko ta rzecz

en: Also Future Items
pl: Także przyszłe rzeczy

en: All Occurrences
pl: Wszystkie wystąpienia

en: Mark Incomplete
pl: Oznacz jako nieukończone

en: Mark Complete
pl: Oznacz jako ukończone

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Undo:
pl: Cofnij:

en: Redo:
pl: Przywróć:

en: Refresh All Calendars
pl: Odśwież wszystkie kalendarze

en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @action:inmenu %1 is the name of the action getting reverted]
en: Undo: %1
pl: Cofnij: %1

en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: @action:inmenu %1 is the name of the action getting re-applied]
en: Redo: %1
pl: Przywróć: %1

en: Redo
pl: Przywróć

en: Settings
pl: Ustawienia

en: View all tasks
pl: Zobacz wszystkie zadania

en: Priority:
pl: Priorytet:

en: Unassigned
pl: Nieprzydzielone

en: 1 (Highest Priority)
pl: 1 (Największy priorytet)

en: 5 (Medium Priority)
pl: 5 (Średni priorytet)

en: 9 (Lowest Priority)
pl: 9 (Najniższy priorytet)

[ctx: Custom reminder]
en: Custom
pl: Własny

en: minutes
pl: minuty

en: hours
pl: godziny

en: days
pl: dni

en: before start of event
pl: przed rozpoczęciem wydarzenia

en: after start of event
pl: po rozpoczęciu wydarzenia

en: Remove
pl: Usuń

en: Return to Location
pl: Wróć do położenia

en: Create
pl: Utwórz

en: Month
pl: Miesiąc

en: Week
pl: Tydzień

en: 3 Days
pl: 3 dni

en: Day
pl: Dzień

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Tasks
pl: Zadania

[ctx: @action:button]
en: Reset
pl: Wyzeruj

en: All day or Multi day
pl: Całodniowe lub wielodniowe

[ctx: Date has no events or tasks set]
en: Clear day.
pl: Wyczyść dzień.

en: Tap
pl: Stuknięcie

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Nothing on the books today. %1 to add something.
pl: W księgach nie ma dzisiaj niczego. %1 aby coś dodać.

[ctx: %1 is the name of the event]
en: %1 (Day %2 of %3)
pl: %1 (Dzień %2 w %3)

en: Runs all day
pl: Całodniowe

en: Starts at %1
pl: Zaczyna się o %1

en: Ends at %1
pl: Kończy się o %1

en: Runs All Day
pl: Całodniowe

en: <b>Today</b>
pl: <b>Dzisiaj</b>

en: Previous Day
pl: Poprzedni dzień

en: Previous Three Days
pl: Poprzednie trzy dni

en: Previous Week
pl: Poprzedni tydzień

en: Next Day
pl: Następny dzień

en: Next Three Days
pl: Następne trzy dni

en: Next Week
pl: Następny tydzień

en: Now
pl: Teraz

[ctx: @action:inmenu open week view]
en: Week
pl: Tydzień

[ctx: @action:inmenu open 3 days view]
en: 3 Days
pl: 3 dni

[ctx: @action:inmenu open day view]
en: Day
pl: Dzień

en: Previous Month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Next Month
pl: Następny miesiąc

en: Priority %1
pl: Priorytet %1

en: No set priority
pl: Bez nadanego priorytetu

en: No task calendars enabled.
pl: Nie włączono żadnych kalendarzy zadań.

en: Calendar is not enabled
pl: Kalendarz nie jest włączony

en: Enable
pl: Włącz

en: No tasks completed
pl: Nie ukończono żadnego zadania

en: No tasks left to complete
pl: Nie ma żadnych zadań do ukończenia

en:  , is overdue
pl:  , jest przedawnione

en: Show Completed
pl: Pokaż ukończone

en: Completed Tasks in %1
pl: Ukończone zadania w %1

en: Completed Tasks
pl: Ukończone zadania

en: Create a New Task…
pl: Utwórz nowe zadanie...

en: Quickly Add a New Task.
pl: Szybko dodaj nowe zadanie.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit calendar…
pl: Edytuj kalendarz…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update calendar
pl: Uaktualnij kalendarz

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete calendar
pl: Usuń kalendarz

[ctx: @action:inmenu]
en: Set calendar colour…
pl: Ustaw barwę kalendarza...

[ctx: @action:inmenu]
en: Calendar source settings…
pl: Ustawienia źródła kalendarza...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update calendar source
pl: Uaktualnij źródło kalendarza

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete calendar source
pl: Usuń źródło kalendarza

[ctx: @action:menu]
en: View
pl: Widok

[ctx: @action:menu]
en: Sort Tasks
pl: Uszereguj zadania

[ctx: @action:menu]
en: Go
pl: Idź

[ctx: @action:menu]
en: Create
pl: Utwórz

[ctx: @action:menu]
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Sort Tasks
pl: Uszereguj zadania

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Accounts
pl: Konta

en: Free/Busy
pl: Wolny/zajęty

en: Configure Free/Busy
pl: Ustawienia wolny/zajęty

en: Free/Busy Publishing settings
pl: Ustawienia publikowania wolny/zajęty

en: When you publish your free/busy information, it enables others to consider your calendar availability when inviting you to a meeting. Only the times that are already marked as busy are disclosed, without revealing the specific reasons for your availability.
pl: Gdy będziesz publikować swoją dostępność/niedostępność, to inni będą uwzględniać to przy wysyłaniu ci zaproszeń na spotkania. Ogłaszane są tylko czasy niedostępności bez zdradzania powodów tej niedostępności.

en: Publish your free/busy information automatically
pl: Sam oznajmiaj o czasie wolnym i zajętym

en: Minimum time (in minutes) between uploads
pl: Najkrótszy czas (w minutach) pomiędzy wysłaniami

en: Number of days of free/busy info to publish:
pl: Liczba dni dostępności/niedostępności do opublikowania:

en: Server information
pl: Szczegóły serwera

en: Server URL
pl: Adres URL Serwera

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Password
pl: Hasło

en: Save password
pl: Zapamiętaj hasło

en: Click here to publish Free/Busy information manually
pl: Naciśnij tutaj, aby opublikować swoją dostępność/niedostępność ręcznie

en: Email Free/Busy
pl: Adres e-mail wolny/zajęty

en: Enter email of recipient...
pl: Wpisz adres pocztowy lub odbiorcę...

en: Send
pl: Wyślij

en: Free/Busy Retrieval settings
pl: Ustawienia odbierania wolny/zajęty

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
pl: Zaznajamiając się o czasie wolnym i zajętym innych, umożliwiasz sobie wzięcie go pod uwagę, gdy będziesz chciał zaprosić ich na spotkanie.

en: Retrieve others' free/busy information automatically
pl: Sam odbieraj dostępność/niedostępność innych

en: Use full email address for retrieval
pl: Użyj pełnego adresu pocztowego przy pobieraniu

en: Add New Calendar Source…
pl: Dodaj nowe źródło kalendarza…

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Use popup to show incidence information
pl: Użyj okna wysuwnego, aby pokazać szczegóły wystąpienia

en: Show tasks in calendar views
pl: Pokaż zadania w widokach kalendarza

en: Show sub-tasks in calendar views
pl: Pokaż podzadania w widokach kalendarza

en: Past event transparency
pl: Przezroczystość poprzedniego wydarzenia

en: Month view settings
pl: Ustawienia widoku miesiąca

en: Month view mode
pl: Tryb widoku miesiąca

en: Swipeable month grid
pl: Przewijalna siatka miesięcy

en: Basic month grid
pl: Podstawowa siatka miesięcy

en: Swipeable month grid requires higher system performance.
pl: Przewijalna siatka miesięcy wymaga wydajnego sprzętu.

en: Weekday label alignment
pl: Wyrównanie etykiet dni tygodnia

en: Left
pl: Do lewej

en: Center
pl: Środek

en: Right
pl: Do prawej

en: Weekday label length:
pl: Długość etykiety dnia tygodnia:

en: Full name (Monday)
pl: Pełna nazwa (Poniedziałek)

en: Abbreviated (Mon)
pl: Skrót (Pn)

en: Letter only (M)
pl: Tylko litera (P)

en: Show week numbers
pl: Pokaż numery tygodni

en: Grid border width (pixels):
pl: Szerokość obramowania siatki (piksele):

en: Week view settings
pl: Ustawienia widoku tygodnia

en: Week view mode
pl: Tryb widoku tygodnia

en: Swipeable week view
pl: Przewijalny widok tygodnia

en: Basic week view
pl: Podstawowy widok tygodnia

en: Swipeable week view requires higher system performance.
pl: Przewijalny widok tygodnia wymaga wydajnego sprzętu.

en: Schedule View settings
pl: Ustawienia widoku harmonogramu

en: Schedule view mode
pl: Tryb widoku harmonogramu

en: Swipeable schedule view
pl: Przewijalny widok harmonogramu

en: Basic schedule view
pl: Podstawowy widok harmonogramu

en: Swipeable schedule view requires higher system performance.
pl: Przewijalny widok harmonogramu wymaga wydajnego sprzętu.

en: Show week headers
pl: Pokaż nagłówki tygodni

en: Tasks View settings
pl: Ustawienia widoku zadań

en: Show completed sub-tasks
pl: Pokaż ukończone podzadania

en: Maps
pl: Mapy

en: Enable maps
pl: Włącz mapy

en: May cause crashing on some systems.
pl: Może powodować wysypywanie się na niektórych systemach.

en: Location marker
pl: Znacznik położenia

en: Circle (shows area of location)
pl: Okrąg (pokazuje obszar położenia)

en: Pin (shows exact location)
pl: Przypnij (pokazuje dokładne położenie)

[ctx: %1 is 2 or more]
en: %1 days
pl: %1 dni

en: 1 day
pl: 1 dzień

[ctx: %1 is 2 or mores]
en: %1 hours
pl: %1 godzin

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: %1 minutes
pl: %1 minut

en: %1 before start of event
pl: %1 przed rozpoczęciem wydarzenia

en: %1 after start of event
pl: %1 po rozpoczęciu wydarzenia

en: On event start
pl: Na rozpoczęcie wydarzenia

en: Manage Tags…
pl: Zarządzanie znacznikami...

en: Show Menubar
pl: Pokaż pasek menu

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
pl: %1 (Niedostępny)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
pl: %1 (Domyślny)

[ctx: @action:menu]
en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: text editing menu action]
en: Undo Text
pl: Wycofaj tekst

[ctx: text editing menu action]
en: Redo Text
pl: Ponów tekst

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
pl: Skopiuj

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: @action:menu]
en: File
pl: Plik

[ctx: @action:menu]
en: Quit Merkuro
pl: Zakończ Merkuro

[ctx: @action:menu]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: @action:menu]
en: Merkuro Handbook
pl: Podręcznik Merkuro

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
pl: Przywróć

[ctx: @action:menu]
en: Window
pl: Okno

[ctx: @action:menu]
en: Exit Full Screen
pl: Wyłącz tryb pełnoekranowy

[ctx: @action:menu]
en: Enter Full Screen
pl: Włącz tryb pełnoekranowy

en: Home:
pl: Domowy:

[ctx: @info: shorthand for the key is revoked]
en: Revoked
pl: Unieważniony

[ctx: @info: shorthand for the key is expired]
en: Expired
pl: Wygasły

[ctx: @info: shorthand for the key is disabled]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: @info: shorthand for the key is invalid]
en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

[ctx: @info: shorthand for the key is valid]
en: Valid
pl: Ważny

en: Contact
pl: Kontakt

en: New Contact…
pl: Nowy kontakt…

en: Refresh All Address Books
pl: Odśwież wszystkie książki adresowe

en: New Contact Group…
pl: Nowy grupa kontaktów…

en: No address book selected
pl: Nie wybrano żadnej książki adresowej

en: The member with name <b>%1</b> is missing an email address
pl: Brak adresu e-mail dla kontaktu <b>%1</b>

en: Contact does not exist any more
pl: Ten kontakt już nie istnieje

[ctx: contact's name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: contact's email address]
en: EMail
pl: E-mail

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book %1
pl: Właściwości książki adresowej %1

en: Both:
pl: Oba:

en: Work:
pl: Praca:

en: Other:
pl: Inne:

[ctx: @title]
en: Merkuro Contact
pl: Kontakt Merkuro

en: Address Book Application
pl: Aplikacja książki adresowej

[ctx: @title:window]
en: Choose Address Book Color
pl: Wybór barwy książki adresowej

en: Done
pl: Gotowe

en: Select Email Address
pl: Zaznacz adresy pocztowe

en: Contacts
pl: Kontakty

[ctx: @action:inmenu]
en: Create
pl: Utwórz

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact
pl: Nowy kontakt

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group
pl: Nowa grupa kontaktów

[ctx: Placeholder]
en: No Name
pl: Bez nazwy

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit contact…
pl: Edytuj kontakt…

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete contact
pl: Usuń kontakt

en: No contacts
pl: Brak kontaktów

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit address book…
pl: Edytuj książkę adresową…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update address book
pl: Uaktualnij książkę adresową

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete address book
pl: Usuń książkę adresową

[ctx: @action:inmenu]
en: Set address book colour…
pl: Ustaw barwę książki adresowej…

[ctx: @action:inmenu]
en: Address book source settings…
pl: Ustawienia źródła książki adresowej...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update address book source
pl: Uaktualnij źródło książki adresowej

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete address source
pl: Usuń źródło adresu

en: Address book:
pl: Książka adresowa:

en: Name
pl: Nazwa

en: Contact name
pl: Nazwa kontaktu

en: Advanced
pl: Rozszerzone

en: Honorific prefix
pl: Przedrostek uprzejmościowy

en: Miss
pl: Panna

en: Mr.
pl: Pan

en: Mrs.
pl: Pani

en: Ms.
pl: Pani

en: Given name
pl: Imię

en: First name or chosen name
pl: Pierwsze imię lub wybrane imię

en: Additional name
pl: Drugie imię

en: Middle name or other name
pl: Imię środkowe lub inne

en: Family name:
pl: Nazwisko rodowe:

en: Surname or last name
pl: Nazwisko

en: Honorific suffix
pl: Przyrostek uprzejmościowy

en: Jr.
pl: Junior

en: Sr.
pl: Senior

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Alternative name
pl: Nazwa zamienna

en: Blog Feed
pl: Kanał bloga

en: Organization
pl: Organizacja

en: Profession
pl: Zawód

[ctx: Placeholder value for name of Profession]
en: Software Developer
pl: Programista

en: Title
pl: Tytuł

en: Department
pl: Dział

[ctx: Placeholder value for name of Department]
en: Merkuro-Team
pl: Zespół Merkuro

en: Office
pl: Biuro

[ctx: Placeholder value for Office]
en: Tech Wing, 4th Floor
pl: Skrzydło Techniczne, 4-te piętro

en: Manager's Name
pl: Nazwa dyrektora

[ctx: Placeholder value for Manager's Name]
en: Bob
pl: Kuba

en: Assistant's Name
pl: Nazwa asystenta

en: Add Contact
pl: Dodaj kontakt

en: Edit Contact
pl: Edytuj kontakt

en: Personal Information
pl: Informacje osobiste

en: Business Information
pl: Szczegóły pracownicze

en: Phone
pl: Telefon

en: Instant Messenger
pl: Wiadomości

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: This contact was changed elsewhere during editing.
pl: Te kontakt uległ zmianie w innym miejscu podczas edycji.

en: Which changes should be kept?
pl: Które zmiany zachować?

en: Current changes
pl: Zmiany zewnętrzne

en: External changes
pl: Zmiany zewnętrzne

en: Edit %1
pl: Edytuj %1

en: Create Contact Group
pl: Utwórz grupę kontaktów

en: Address Book:
pl: Książka adresowa:

en: Contact group name
pl: Nazwa grupy kontaktów

en: Members
pl: Członkowie

en: Only contacts with an email address can be added to a contact group
pl: Tylko kontakty z adresem pocztowym mogą być dodane do grupy kontaktów

en: This contact group was changed elsewhere during editing.
pl: Ta grupa kontaktów uległa zmianie w innym miejscu podczas edycji.

en: Home
pl: Dom

en: Work
pl: Praca

en: Other
pl: Inne

en: Remove email
pl: Usuń e-maila

en: Both
pl: Oba

en: Other…
pl: Inne…

en: user@example.org
pl: użytkownik@przykład.org

en: Add email
pl: Dodaj adres e-mail

en: protocol:person@example.com
pl: protokół:osoba@przyklad.com

[ctx: @label]
en: Partner's name
pl: Nazwa partnera

[ctx: @label]
en: Anniversary
pl: Rocznica

[ctx: @label]
en: Birthday
pl: Urodziny

en: Messaging
pl: Wiadomości

en: Voice
pl: Głosowy

en: Fax
pl: Faks

en: Cell
pl: Komórka

en: Video
pl: Wideo

en: Mailbox
pl: Skrzynka pocztowa

en: Car
pl: Samochód

en: Undefined
pl: Nieokreślony

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Images files (*.png *.jpeg *.jpg)
pl: Pliki obrazów (*.png *.jpeg *.jpg)

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Add Profile Picture
pl: Dodaj zdjęcie profilowe

en: Update Profile Picture
pl: Uaktualnij zdjęcie profilowe

[ctx: @action:button]
en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: @action:inmenu]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Call
pl: Zadzwoń

en: Select number to call
pl: Wybierz numer, na który zadzwonić

en: Send SMS
pl: Wyślij SMSa

en: Select number to send message to
pl: Wybierz numer, na który wysłać wiadomość

en: Send email
pl: Wyślij wiadomość

en: Show QR Code
pl: Pokaż kod QR

en: Contact information
pl: Szczegóły kontaktu

en: Nickname:
pl: Pseudonim:

en: Blog Feed:
pl: Kanał bloga:

en: Personal information
pl: Dane osobowe

en: Birthday:
pl: Urodziny:

en: Anniversary:
pl: Rocznica:

en: Partner's name:
pl: Nazwa partnera:

en: Phone Number | Phone Numbers
pl[0]: Numer telefonu
pl[1]: Numery telefonów
pl[2]: Numery telefonów

en: Address | Addresses
pl[0]: Adres
pl[1]: Adresy
pl[2]: Adresy

en: Instant Messaging
pl: Wiadomości

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Profession:
pl: Zawód:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Department:
pl: Dział:

en: Office:
pl: Biuro:

en: Manager's name:
pl: Nazwa kierownika:

en: Assistant's name:
pl: Nazwa asystenta:

en: Email Address | Email Addresses
pl[0]: Adres e-mail
pl[1]: Adresy e-mail
pl[2]: Adresy e-mail

[ctx: @title:group]
en: Cryptographic Certificates
pl: Certyfikaty kryptograficzne

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Contact Deletion
pl: Potwierdź usunięcie kontaktu

[ctx: Placeholder when no name is set]
en: No name
pl: Brak nazwy

en: Do you really want to delete your contact: <b>%1</b>?
pl: Czy na pewno usunąć swój kontakt: <b>%1</b>?

en: Delete contact
pl: Usuń kontakt

en: QR Code
pl: Kod QR

en: Creating QR code failed
pl: Nie udało się utworzyć kodu QR

[ctx: @title:window]
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Contact Books
pl: Książka kontaktów

en: Add New Address Book Source…
pl: Dodaj nowe źródło książki adresowej...

[ctx: @title]
en: Merkuro Launcher
pl: Uruchamiacz Merkuro

en: merkuro Launcher
pl: Uruchamiacz Merkuro

en: Quit
pl: Zakończ

en: Image request has been cancelled
pl: Żądanie wiadomości zostało anulowane

en: No key
pl: Brak klucza

en: New Mail…
pl: Nowa wiadomość…

en: Check Mail
pl: Sprawdź pocztę

en: There are no recipients to e-mail
pl: Brak odbiorców do wysłania wiadomości

en: Error creating transport
pl: Błąd przy tworzeniu wysyłki

en: Error loading transport
pl: Błąd przy wczytywaniu wysyłki

en: Error queuing message in outbox: %1
pl: Błąd kolejkowania wiadomości w skrzynce wyjściowej: %1

en: Resource %1 is broken.
    %2
pl: Zasób %1 jest uszkodzony.
    %2

[ctx: @title:window]
en: Account Configuration: %1
pl: Ustawienia konta: %1

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
pl: Brak tematu

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @title]
en: Merkuro Mail
pl: Poczta Merkuro

en: Email Client
pl: Program pocztowy

en: Delete Folder
pl: Usuń katalog

en: Are you sure you want to delete the folder %1, discarding its contents? <br /> <b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.
pl: Czy na pewno usunąć katalog %1 wraz z zawartością?<br /><b>Uwaga:</b> usunięte w ten sposób wiadomości nie są przenoszone do Kosza i są na zawsze stracone.

en: Add Folder
pl: Dodaj katalog

[ctx: @action:inmenu]
en: Folder Properties
pl: Właściwości katalogu

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Account
pl: Uruchom konto ponownie

[ctx: @action:inmenu]
en: Account Settings
pl: Ustawienia konta

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Folder Name...
pl: Nazwa katalogu…

en: Move to trash
pl: Wyrzuć do kosza

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Save Message - Merkuro-Mail
pl: Zapisz wiadomość - Merkuro-Mail

en: email messages (*.mbox)
pl: wiadomości pocztowe (*.mbox)

[ctx: @action:menu]
en: Mark Message
pl: Oznacz wiadomość

en: Mark Message as Read
pl: Oznacz wiadomość jako przeczytaną

en: Mark Message as Unread
pl: Oznacz wiadomość jako nieprzeczytaną

en: Don't Mark as Important
pl: Nie oznaczaj jako ważnej

en: Mark as Important
pl: Oznacz jako ważną

en: Move to Trash
pl: Wyrzuć do kosza

en: Move Message to...
pl: Przenieś wiadomość do…

en: Copy Message to...
pl: Skopiuj wiadomość do…

en: Add Followup Reminder
pl: Dodaj przypomnienie

[ctx: @action:button]
en: Save as...
pl: Zapisz jako…

en: No mailbox selected
pl: Nie wybrano żadnej skrzynki pocztowej

en: Select a mailbox from the sidebar.
pl: Wybierz skrzynkę pocztową z paska bocznego.

en: Mailbox is empty
pl: Skrzynka pocztowa jest pusta

en: Mailboxes
pl: Skrzynki

en: Mail
pl: Poczta

[ctx: @title:window]
en: New Message
pl: Nowa wiadomość

en: From:
pl: Od:

en: Identity:
pl: Tożsamość:

en: To:
pl: Do:

en: CC:
pl: DW:

en: BCC:
pl: UDW:

en: Reply-To:
pl: Odpowiedz-Do:

en: Subject:
pl: Temat:

en: This mail contains an invitation
pl: Ta wiadomość zawiera zaproszenie

[ctx: @action:button]
en: Import key
pl: Zaimportuj klucz

[ctx: @action:group]
en: Identities
pl: Tożsamości

[ctx: @title:group Title for the list of receiving accounts which are imap or pop3 email accounts]
en: Receiving Accounts
pl: Konta odbiorcze

en: Mail Account Configuration
pl: Ustawienia kont pocztowych

[ctx: @title]
en: Accounts
pl: Konta

en: Configure %1
pl: %1 - Ustawienia

en: Modify or delete this account agent.
pl: Dostosuj lub usuń tę usługę konta.

[ctx: @action:button]
en: Modify
pl: Zmień

[ctx: @action:button]
en: Delete
pl: Usuń

en: Add Account
pl: Dodaj konto

en: Manage Tags
pl: Zarządzanie znacznikami

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Tag Deletion
pl: Potwierdzenie usunięcia znacznika

en: Are you sure you want to delete tag <b>%1</b>?
pl: Czy na pewno usunąć znacznik <b>%1</b>?

en: You won't be able to revert this action.
pl: Nie będzie można wycofać tego działania.

en: Create a New Tag…
pl: Utwórz nowy znacznik...

en: Quickly Add a New Tag.
pl: Szybko dodaj nowy znacznik.
