kalendar - en to tr translation catalogue (635 entries)

en: Sort
tr: Sırala

en: Tasks View
tr: Görevler Görünümü

en: Ctrl+6
tr: Kontrol+6

en: Week View
tr: Hafta Görünümü

en: Ctrl+2
tr: Kontrol+2

en: Work Week View
tr: Çalışma Haftası Görünümü

en: 3 Day View
tr: 3 Günlük Görünüm

en: Ctrl+3
tr: Kontrol+3

en: Day View
tr: Gün Görünümü

en: Ctrl+4
tr: Kontrol+4

en: Schedule View
tr: Program Görünümü

en: Ctrl+5
tr: Kontrol+5

en: Month View
tr: Ay Görünümü

en: Ctrl+1
tr: Kontrol+1

en: Backwards
tr: Geri

en: Forwards
tr: İleri

en: To Today
tr: Bugüne

en: To Date…
tr: Tarihe…

en: New Event…
tr: Yeni Etkinlik…

en: New Task…
tr: Yeni Görev…

en: Import Calendar…
tr: Takvim İçe Aktar…

en: Alphabetically
tr: Abecesel

en: By Due Date
tr: Bitiş Tarihine Göre

en: By Priority Level
tr: Öncelik Düzeyine Göre

en: Ascending order
tr: Artan sıra

en: Descending Order
tr: Azalan sıra

en: Show Completed Tasks
tr: Tamamlanan Görevleri Göster

en: Show Today Only
tr: Yalnızca Bugünü Göster

en: Refresh All
tr: Tümünü Yenile

en: Move occurrence(s)
tr: Oluşları taşı

en: Unable to add the exception item to the calendar. No change will be done.
tr: Takvime istisna ögesi eklenemiyor. Bir değişiklik yapılmayacak.

en: Delete task and its sub-tasks
tr: Görevleri ve alt görevleri sil

en: Delete task and make sub-tasks independent
tr: Görevi sil ve alt görevleri bağımsız yap

en: An error occurred: %1
tr: Bir hata oluştu: %1

en: Task
tr: Görev

[ctx: @title]
en: Merkuro Calendar
tr: Merkuro Takvim

en: Calendar Application
tr: Takvim Uygulaması

en: © KDE Community 2021-2024
tr: © KDE Topluluğu 2021–2025

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
tr: Bakımcı

[ctx: @info:credit]
en: Developer
tr: Geliştirici

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default from locale
tr: Yerel ayardan öntanımlı

en: No set date
tr: Tarih ayarlanmamış

en: Overdue
tr: Süresi geçmiş

en: Today
tr: Bugün

[ctx: Please retain space]
en:  at %1
tr: %1 konumunda

[ctx: Please retain parenthesis and space]
en:  (overdue)
tr:  (süresi geçmiş)

en: Filtering by tags
tr: Künyelerle süzülüyor

en: All Tasks
tr: Tüm Görevler

en: Remove filtering tag
tr: Süzen künyeyi kaldır

en: Every week | Every %1 weeks
tr[0]: Her hafta
tr[1]: Her %1 hafta

en: Every week on | Every %1 weeks on
tr[0]: Her hafta
tr[1]: Her %1 hafta

en: Every year on the %2 of %3 | Every %1 years on the %2 of %3
tr[0]: Her yıl %3 %2
tr[1]: Her %1 yıl %3 %2

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: Every minute | Every %1 minutes
tr[0]: Her dakika
tr[1]: Her %1 dakika

en: Every hour | Every %1 hours
tr[0]: Her saat
tr[1]: Her %1 saat

en: Every day | Every %1 days
tr[0]: Her gün
tr[1]: Her %1 gün

en: Every month on the %2 | Every %1 months on the %2
tr[0]: Her ay %2
tr[1]: Her %1 ay %2

en: Every year on the %2 day of the year | Every %1 years on the %2 day of the year
tr[0]: Her yıl, yılın %2. gününde
tr[1]: Her %1 yıl, yılın %2. gününde

en: Complex recurrence rule
tr: Karmaşık yeniden oluş kuralı

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Never ends
tr: Hiç bitmez

en: Ends on %1
tr: %1 tarihinde biter

en: Ends after %1 occurrences
tr: %1 oluştan sonra biter

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Highest priority)
tr: %1 (En yüksek öncelik)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Mid-high priority)
tr: %1 (Orta–yüksek öncelik)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Medium priority)
tr: %1 (Orta öncelik)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Mid-low priority)
tr: %1 (Orta–düşük öncelik)

[ctx: %1 is the priority level number]
en: %1 (Lowest priority)
tr: %1 (En düşük öncelik)

en: No set priority level
tr: Öncelik düzeyi ayarlanmamış

[ctx: @title:window]
en: Choose Calendar Color
tr: Takvim Rengi Seç

en: Tags
tr: Künyeler

en: Calendars
tr: Takvimler

en: Min. Interval:
tr: Dakika aralığı:

[ctx: %1 is a number]
en: %1 incidences were imported successfully.
tr: %1 olay başarıyla içe aktarıldı.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error occurred importing incidences: %1
tr: Olaylar içe aktarılırken bir hata oluştu: %1

en: New calendar created from imported file successfully.
tr: İçe aktarılan dosyadan yeni takvim başarıyla oluşturuldu.

en: Import a calendar
tr: Bir takvim içe aktar

en: Calendar files (*.ics *.vcs)
tr: Takvim dosyaları (*.ics *.vcs)

[ctx: @title:dialog]
en: Import Calendar
tr: Takvim İçe Aktar

en: Would you like to merge this calendar file's events and tasks into one of your existing calendars, or would prefer to create a new calendar from this file?
tr: Bu takvim dosyasının etkinliklerini ve görevlerini mevcut takvimlerinizden biriyle birleştirmek mi istersiniz veya bu dosyadan yeni bir takvim oluşturmak mı istersiniz?

[ctx: @action:button merge with existing calendar]
en: Merge with Existing
tr: Var Olanla Birleştir

[ctx: @action:button Create new calendar]
en: Create New
tr: Yeni Oluştur

[ctx: @action:button]
en: Cancel
tr: İptal

en: This event is recurring
tr: Bu etkinlik yineleniyor

en: This event has reminder | This event has reminders
tr[0]: Bu etkinliğin anımsatıcısı var
tr[1]: Bu etkinliğin anımsatıcıları var

[ctx: %1 is a percentage number]
en: <b>%1%</b> Complete
tr: <b>%​%1</b> tamamlandı

en: <b>Calendar:</b>
tr: <b>Takvim:</b>

en: <b>Tags:</b>
tr: <b>Künyeler:</b>

en: Remove %1 tag
tr: %1 künyeyi kaldır

en: <b>Date:</b>
tr: <b>Tarih:</b>

en: <b>Time:</b>
tr: <b>Zaman:</b>

en: <b>Duration:</b>
tr: <b>Süre:</b>

en: <b>Priority level:</b>
tr: <b>Öncelik düzeyi:</b>

en: <b>Completed:</b>
tr: <b>Tamamlandı:</b>

en: <b>Recurrence:</b>
tr: <b>Yeniden oluş:</b>

en: Except on:
tr: Şu tarih dışında:

en: <b>Location:</b>
tr: <b>Konum:</b>

en: Unable to find location.
tr: Konum bulunamıyor.

en: <b>Description:</b>
tr: <b>Açıklama:</b>

en: <b>Attachment:</b> | <b>Attachments:</b>
tr[0]: <b>Ek:</b>
tr[1]: <b>İlişikler:</b>

en: <b>Reminders:</b>
tr: <b>Anımsatıcılar:</b>

en: <b>Organizer:</b>
tr: <b>Düzenleyici:</b>

en: <b>Guests:</b>
tr: <b>Konuklar:</b>

en: Super-task
tr: Süper Görev

en: Sub-task | Sub-tasks
tr[0]: Alt Görev
tr[1]: Alt Görevler

en: View
tr: Görünüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: Delete
tr: Sil

en: Mark Task as Incomplete
tr: Görevi Tamamlanmadı Olarak İmle

en: Mark Task as Complete
tr: Görevi Tamamlandı Olarak İmle

en: Add Sub-Task
tr: Alt Görev Ekle

en: Set priority...
tr: Öncelik ayarla…

en: None
tr: Hiçbiri

en: 1 (highest priority)
tr: 1 (en yüksek öncelik)

en: 2 (mid-high priority)
tr: 2 (orta–yüksek öncelik)

en: 3 (mid-high priority)
tr: 3 (orta–yüksek öncelik)

en: 4 (mid-high priority)
tr: 4 (orta–yüksek öncelik)

en: 5 (medium priority)
tr: 5 (orta öncelik)

en: 6 (mid-low priority)
tr: 6 (orta–düşük öncelik)

en: 7 (mid-low priority)
tr: 7 (orta–düşük öncelik)

en: 8 (mid-low priority)
tr: 8 (orta–düşük öncelik)

en: 9 (lowest priority)
tr: 9 (en düşük öncelik)

en: Set due date...
tr: Bitiş tarihi ayarla…

en: Today (%1)
tr: Bugün (%1)

en: Tomorrow (%1)
tr: Yarın (%1)

en: In a week (%1)
tr: Bir hafta içinde (%1)

en: In a month (%1)
tr: Bir ay içinde (%1)

en: Expand Main Drawer
tr: Ana Çekmeyeceyi Genişlet

en: Collapse Main Drawer
tr: Ana Çekmeceyi Daralt

en: Remove Tag
tr: Künyeyi Kaldır

[ctx: %1 is the month and year of the range start, %2 is the same for range end]
en: %1 – %2
tr: %1–%2

[ctx: %1 is month of range start, %2 is month + year of range end]
en: <b>%1</b> – %2
tr: <b>%1</b>–%2

en: Choose a Task Calendar
tr: Görev Takvimi Seç

en: Choose a Calendar
tr: Takvim Seç

en: Choose an Address Book
tr: Bir Adres Defteri Seç

[ctx: @title:window]
en: Delete calendar
tr: Takvimi Sil

[ctx: @title:window]
en: Delete
tr: Sil

en: Do you want to delete the calendar: "%1"?
tr: Takvimi silmek istiyor musunuz: “%1”?

en: You won't be able to revert this action
tr: Bu eylemi geri alınamaz

en: Cancel
tr: İptal

en: Delete calendar
tr: Takvimi sil

[ctx: %1 is the type of the incidence (e.g event, todo, journal entry)]
en: Delete %1
tr: Sil: %1

en: Do you want to delete item: "%1"?
tr: Ögeyi silmek istiyor musunuz: “%1”?

en: Item "%1" has sub-items. Do you want to delete all related items, or just the currently selected item?
tr: “%1” ögesinin alt ögeleri var. Tüm ilgili ögeleri mi yoksa yalnızca seçili ögeyi mi silmek istiyorsunuz?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. This item also has sub-items.
    
    Do you want to delete the selected occurrence on %2, also future occurrences, or all of its occurrences?
    
    Deleting all will also delete sub-items!
tr: “%1” takvim ögesi, birden çok tarih için ayarlanmış. Bu ögenin aynı zamanda alt ögeleri de var.
    
    %2 tarihindeki seçili oluşu mu silmek, gelecekteki oluşları mı silmek, yoksa tüm oluşları mı silmek istiyorsunuz?
    
    Tümünü silmek, aynı zamanda alt ögeleri de silecektir!

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete the selected occurrence on %2, also future occurrences, or all of its occurrences?
tr: “%1” takvim ögesi, birden çok tarih için ayarlanmış. %2 tarihindeki seçili oluşu mu silmek, gelecekteki oluşları mı silmek, yoksa tüm oluşları mı silmek istiyorsunuz?

en: Only Delete Current
tr: Yalnızca Geçerliyi Sil

en: Also Delete Future
tr: Gelecektekileri de Sil

en: Delete Only This
tr: Yalnızca Bunu Sil

en: Delete All
tr: Tümünü Sil

[ctx: @title]
en: Edit Calendar
tr: Takvimi Düzenle

[ctx: @title]
en: General
tr: Genel

[ctx: @label:textbox]
en: Name
tr: Ad

[ctx: @label:textbox]
en: Icon
tr: Simge

[ctx: @title]
en: Statistics
tr: İstatistikler

[ctx: @info]
en: %1 entry | %1 entries
tr[0]: %1 girdi
tr[1]: %1 girdi

[ctx: @label]
en: Content
tr: İçerik

[ctx: @label]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: @title]
en: Retrieval
tr: Alım

[ctx: @option:check]
en: Use options from parent folder or account
tr: Üst klasörden veya hesaptan olan ayarları kullan

[ctx: @option:check]
en: Synchronize when selecting this folder
tr: Bu klasör seçildiğinde eşzamanla

[ctx: @label:spinbox]
en: Synchronize after
tr: Şu süreden sonra eşzamanla:

[ctx: As in 'Never synchronize this calendar']
en: Never
tr: Asla

[ctx: Interval for updating a calendar]
en: %1 minute | %1 minutes
tr[0]: %1 dakika
tr[1]: %1 dakika

[ctx: %1 is incidence type]
en: Edit %1
tr: %1 Düzenle

[ctx: %1 is incidence type]
en: Add %1
tr: %1 Ekle

en: Invalid dates provided.
tr: Geçersiz tarih verildi.

en: End date cannot be before start date.
tr: Bitiş tarihi başlangıç tarihinden önce olamaz.

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: Calendar:
tr: Takvim:

en: Summary:
tr: Özet:

en: Add a title for your task
tr: Görev için bir başlık ekle

en: Add a title for your event
tr: Etkinlik için bir başlık ekle

en: Add a title for your journal entry
tr: Günce girdisi için bir başlık ekle

en: Completion:
tr: Tamamlama:

en: All day
tr: Tüm gün

en: Start:
tr: Başlangıç:

en: Due:
tr: Sona erme:

en: End:
tr: Bitiş:

en: Timezone:
tr: Zaman dilimi:

en: Repeat:
tr: Yineleme:

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: Yearly
tr: Yıllık

en: Custom
tr: Özel

en: Every:
tr: Her:

en: day | days
tr[0]: gün
tr[1]: gün

en: week | weeks
tr[0]: hafta
tr[1]: hafta

en: month | months
tr[0]: ay
tr[1]: ay

en: year | years
tr[0]: yıl
tr[1]: yıl

en: On:
tr: Şu tarihte:

[ctx: %1 is the day number of month]
en: The %1 of each month
tr: Her ayın %1

[ctx: the weekOfMonth dayOfWeekString of each month]
en: The %1 %2 of each month
tr: Her ayın %1 %2

en: Ends:
tr: Biter:

en: On
tr: Şu tarihte

en: After
tr: Sonra

en: occurrence | occurrences
tr[0]: oluş
tr[1]: oluş

en: Exceptions:
tr: İstisnalar:

en: Add Recurrence Exception
tr: Yeniden Oluş İstisnası Ekle

en: Location:
tr: Konum:

en: Optional
tr: İsteğe bağlı

en: Show map
tr: Haritayı göster

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Tags:
tr: Künyeler:

en: Tap to set tags…
tr: Ayarlamak için dokun…

en: Click to set tags…
tr: Ayarlamak için tıkla…

en: Manage tags…
tr: Künyeleri Yönet…

en: Reminders:
tr: Anımsatıcılar:

en: Add Reminder
tr: Anımsatıcı Ekle

en: Attendees:
tr: Katılımcılar:

en: Name:
tr: Ad:

en: Email:
tr: E-posta:

en: Required
tr: Gerekli

en: Status:
tr: Durum:

en: Request RSVP
tr: Davet Yanıtı İste

en: Add Attendee
tr: Katılımcı Ekle

en: Choose from Contacts
tr: Kişilerden Seç

en: Fill in Manually
tr: El ile Doldur

en: Attachments:
tr: Ekler:

en: Add Attachment
tr: Ek Ekle

en: Add an attachment
tr: Bir ek ekle

en: Change incidence date
tr: Olay tarihini değiştir

en: The item you are trying to change is a recurring item. Should the changes be applied only to this single occurrence, also to future items, or to all items in the recurrence?
tr: Değiştirmeye çalıştığınız öge yinelenen bir öge. Değişiklikler yalnızca bu oluşa mı uygulansın veya gelecekteki ögeler veya ek olarak tüm ögelere mi uygulansın?

en: Only This Item
tr: Yalnızca Bu Öge

en: Also Future Items
tr: Ayrıca Gelecekteki Ögeler

en: All Occurrences
tr: Tüm Oluşlar

en: Mark Incomplete
tr: Tamamlanmadı Olarak İmle

en: Mark Complete
tr: Tamamlandı Olarak İmle

en: Calendar
tr: Takvim

en: Undo:
tr: Geri al:

en: Redo:
tr: Yinele:

en: Refresh All Calendars
tr: Tüm Takvimleri Yenile

en: Configure
tr: Yapılandır

[ctx: @action:inmenu %1 is the name of the action getting reverted]
en: Undo: %1
tr: Geri Al: %1

en: Undo
tr: Geri Al

[ctx: @action:inmenu %1 is the name of the action getting re-applied]
en: Redo: %1
tr: Yinele: %1

en: Redo
tr: Yinele

en: Settings
tr: Ayarlar

en: View all tasks
tr: Tüm görevleri görüntüle

en: Priority:
tr: Öncelik:

en: Unassigned
tr: Atanmamış

en: 1 (Highest Priority)
tr: 1 (En Yüksek Öncelik)

en: 5 (Medium Priority)
tr: 5 (Orta Öncelik)

en: 9 (Lowest Priority)
tr: 9 (En Düşük Öncelik)

[ctx: Custom reminder]
en: Custom
tr: Özel

en: minutes
tr: dakika

en: hours
tr: saat

en: days
tr: gün

en: before start of event
tr: etkinlik başlangıcı öncesi

en: after start of event
tr: etkinlik başlangıcı sonrası

en: Remove
tr: Kaldır

en: Return to Location
tr: Konuma Dön

[ctx: @action:button]
en: Create
tr: Oluştur

[ctx: @action:button]
en: New Event…
tr: Yeni Etkinlik…

[ctx: @action:button]
en: New Task…
tr: Yeni Görev…

[ctx: @title]
en: Month
tr: Ay

[ctx: @title]
en: Week
tr: Hafta

[ctx: @title]
en: Work Week
tr: Çalışma Haftası

[ctx: @title]
en: 3 Days
tr: 3 Gün

[ctx: @title]
en: Day
tr: Gün

[ctx: @title]
en: Schedule
tr: Program

[ctx: @title]
en: Tasks
tr: Görevler

[ctx: @action:button]
en: Reset
tr: Sıfırla

en: All day or Multi day
tr: Tam gün veya çoklu gün

[ctx: Date has no events or tasks set]
en: Clear day.
tr: Boş gün.

en: Tap
tr: dokunun

en: Click
tr: tıklayın

en: Nothing on the books today. %1 to add something.
tr: Programınızda bir şey görünmüyor. Eklemek için %1.

[ctx: %1 is the name of the event]
en: %1 (Day %2 of %3)
tr: %1 (%2/%3 Gün)

en: Runs all day
tr: Tüm gün için

[ctx: Displays times between incidence start and end]
en: %1 - %2
tr: %1 — %2

en: Starts at %1
tr: %1 tarihinde başlar

en: Ends at %1
tr: %1 tarihinde biter

en: Runs All Day
tr: Tüm Gün

en: <b>Today</b>
tr: <b>Bugün</b>

en: Previous Day
tr: Önceki Gün

en: Previous Three Days
tr: Önceki 3 Gün

en: Previous Work Week
tr: Önceki Çalışma Haftası

en: Previous Week
tr: Önceki Hafta

en: Next Day
tr: Sonraki Gün

en: Next Three Days
tr: Sonraki 3 Gün

en: Next Work Week
tr: Sonraki Çalışma Haftası

en: Next Week
tr: Sonraki Hafta

en: Now
tr: Şimdi

[ctx: @action:inmenu open week view]
en: Week
tr: Hafta

[ctx: @action:inmenu open work week view]
en: Work Week
tr: Çalışma Haftası

[ctx: @action:inmenu open 3 days view]
en: 3 Days
tr: 3 Gün

[ctx: @action:inmenu open day view]
en: Day
tr: Gün

en: Previous Month
tr: Önceki Ay

en: Next Month
tr: Sonraki Ay

en: Priority %1
tr: Öncelik %1

en: No set priority
tr: Öncelik ayarlanmamış

en: No task calendars enabled.
tr: Görev takvimleri etkinleştirilmemiş.

en: Calendar is not enabled
tr: Takvim etkinleştirilmemiş

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: No tasks completed
tr: Tamamlanan görev yok

en: No tasks left to complete
tr: Tamamlanacak görev yok

en: Create
tr: Oluştur

en:  , is overdue
tr:  , süresi geçmiş

en: Tasks
tr: Görevler

en: Show Completed
tr: Tamamlananları Göster

en: Completed Tasks in %1
tr: %1 İçinde Tamamlanan Görevler

en: Completed Tasks
tr: Tamamlanan Görevler

en: Create a New Task…
tr: Yeni Görev Oluştur…

[ctx: @action:button]
en: Add Task
tr: Görev Ekle

en: Holidays
tr: Tatiller

[ctx: @action:inmenu]
en: Display Events
tr: Etkinlikleri Görüntüle

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Calendar…
tr: Takvimi Düzenle…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Calendar
tr: Takvimi Güncelle

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Calendar
tr: Takvimi Sil

[ctx: @action:inmenu]
en: Set calendar color…
tr: Takvim Rengini Ayarla…

[ctx: @action:inmenu]
en: Calendar source settings…
tr: Takvim Kaynağı Ayarları…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update calendar source
tr: Takvim Kaynağını Güncelle

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete calendar source
tr: Takvim Kaynağını Sil

[ctx: @action:menu]
en: View
tr: Görünüm

[ctx: @action:menu]
en: Sort Tasks
tr: Görevleri Sırala

[ctx: @action:menu]
en: Go
tr: Git

[ctx: @action:menu]
en: Create
tr: Oluştur

[ctx: @action:menu]
en: Settings
tr: Ayarlar

en: Sort Tasks
tr: Görevleri Sırala

en: Appearance
tr: Görünüş

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: Free/Busy
tr: Uygun/Meşgul

en: Configure Free/Busy
tr: Uygun/Meşgul Bilgisini Yapılandır

en: Free/Busy Publishing settings
tr: Uygun/Meşgul Yayımlaması ayarları

en: When you publish your free/busy information, it enables others to consider your calendar availability when inviting you to a meeting. Only the times that are already marked as busy are disclosed, without revealing the specific reasons for your availability.
tr: Uygun/Meşgul bilginizi yayımladığınızda, başkalarının sizi bir toplantıya davet ederken bu bilgiyi dikkate almalarını sağlar. Yalnızca meşgul olarak imlediğiniz zamanlar gösterilir; neden uygun veya neden meşgul olduğunuz bilgisi verilmez.

en: Publish your free/busy information automatically
tr: Uygun/Meşgul bilgisini kendiliğinden yayımla

en: Minimum time (in minutes) between uploads
tr: Yüklemeler arasındaki en az zaman (dakika türünden)

en: Number of days of free/busy info to publish:
tr: Yayımlanacak uygun/meşgul bilgisi günü sayısı:

en: Server information
tr: Sunucu bilgisi

en: Server URL
tr: Sunucu URL’si

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Password
tr: Parola

en: Save password
tr: Parolayı kaydet

en: Click here to publish Free/Busy information manually
tr: Uygun/Meşgul bilgisini elle yayımlamak için tıkla

en: Email Free/Busy
tr: Uygun/Meşgul Bilgisi E-postala

en: Enter email of recipient...
tr: Alıcının e-posta adresini gir…

en: Send
tr: Gönder

en: Free/Busy Retrieval settings
tr: Uygun/Meşgul Alımı ayarları

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
tr: Başkalarının yayımladığı Uygun/Meşgul bilgisini alarak, onları bir toplantıya davet ederken bu bilgiyi göz önüne alabilirsiniz.

en: Retrieve others' free/busy information automatically
tr: Başkalarının uygun/meşgul bilgisini kendiliğinden al

en: Use full email address for retrieval
tr: Alım için tam e-posta adresi kullan

en: Add New Calendar Source…
tr: Yeni Takvim Kaynağı Ekle…

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Use popup to show incidence information
tr: Olay bilgisini göstermek için açılır pencere kullan

en: Show holidays in calendar views
tr: Takvim görünümlerinde tatilleri göster

[ctx: @label:listbox]
en: Select Holiday Regions
tr: Tatil bölgelerini seç

en: Show tasks in calendar views
tr: Takvim görünümlerinde görevleri göster

en: Show sub-tasks in calendar views
tr: Takvim görünümlerinde alt görevleri göster

en: Past event transparency
tr: Etkinlik sonrası saydamlığı

en: Month view settings
tr: Ay görünümü ayarları

en: Month view mode
tr: Ay görünümü kipi

en: Swipeable month grid
tr: Kaydırılabilir ay ızgarası

en: Basic month grid
tr: Temel ay ızgarası

en: Swipeable month grid requires higher system performance.
tr: Kaydırılabilir ay ızgarası daha yüksek sistem başarımı gerektirir.

en: Weekday label alignment
tr: Hafta günü etiket hizalaması

en: Left
tr: Sol

en: Center
tr: Orta

en: Right
tr: Sağ

en: Weekday label length:
tr: Hafta günü etiket uzunluğu:

en: Full name (Monday)
tr: Tam ad (Pazartesi)

en: Abbreviated (Mon)
tr: Kısaltılmış (Pzt)

en: Letter only (M)
tr: Yalnızca harf (P)

en: Show week numbers
tr: Hafta numaralarını göster

en: Grid border width (pixels):
tr: Izgara kenarlık genişliği (piksel):

en: Week view settings
tr: Hafta görünümü ayarları

en: Week view mode
tr: Hafta görünümü kipi

en: Swipeable week view
tr: Kaydırılabilir hafta görünümü

en: Basic week view
tr: Temel hafta görünümü

en: Swipeable week view requires higher system performance.
tr: Kaydırılabilir hafta görünümü daha yüksek sistem başarımı gerektirir.

en: Schedule View settings
tr: Program Görünümü ayarları

en: Schedule view mode
tr: Program görünümü kipi

en: Swipeable schedule view
tr: Kaydırılabilir program görünümü

en: Basic schedule view
tr: Temel program görünümü

en: Swipeable schedule view requires higher system performance.
tr: Kaydırılabilir program görünümü daha yüksek sistem başarımı gerektirir.

en: Show week headers
tr: Hafta üstbilgisini göster

en: Hide empty days
tr: Boş günleri gizle

en: Tasks View settings
tr: Görevler Görünümü ayarları

en: Show completed sub-tasks
tr: Tamamlanan alt görevleri göster

en: Maps
tr: Haritalar

en: Enable maps
tr: Haritaları etkinleştir

en: May cause crashing on some systems.
tr: Bazı sistemlerde çökmelere neden olabilir.

en: Location marker
tr: Konum imleyici

en: Circle (shows area of location)
tr: Çember (konumun olduğu alanı gösterir)

en: Pin (shows exact location)
tr: İğne (kesin konumu gösterir)

[ctx: %1 is 2 or more]
en: %1 days
tr: %1 gün

en: 1 day
tr: 1 gün

[ctx: %1 is 2 or more]
en: %1 hours
tr: %1 saat

en: 1 hour
tr: 1 saat

en: %1 minutes
tr: %1 dakika

en: %1 before start of event
tr: etkinlikten %1 önce

en: %1 after start of event
tr: etkinlik sonrası %1

en: On event start
tr: Etkinlik başlangıcında

en: Manage Tags…
tr: Künyeleri Yönet…

en: Show Menubar
tr: Menü Çubuğunu Göster

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
tr: %1 (Çevrimdışı)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
tr: %1 (Öntanımlı)

[ctx: @action:menu]
en: Edit
tr: Düzen

[ctx: text editing menu action]
en: Undo Text
tr: Metni Geri Al

[ctx: text editing menu action]
en: Redo Text
tr: Metni Yinele

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
tr: Tümünü Seç

[ctx: @action:menu]
en: File
tr: Dosya

[ctx: @action:menu]
en: Quit Merkuro
tr: Merkuro’dan Çık

[ctx: @action:menu]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: @action:menu]
en: Merkuro Handbook
tr: Merkuro El Kitabı

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
tr: Geri Al

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
tr: Yinele

[ctx: @action:menu]
en: Window
tr: Pencere

[ctx: @action:menu]
en: Exit Full Screen
tr: Tam Ekrandan Çık

[ctx: @action:menu]
en: Enter Full Screen
tr: Tam Ekrana Geç

en: Home:
tr: Ev:

[ctx: @info: shorthand for the key is revoked]
en: Revoked
tr: Yürürlükten kaldırıldı

[ctx: @info: shorthand for the key is expired]
en: Expired
tr: Süresi doldu

[ctx: @info: shorthand for the key is disabled]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: @info: shorthand for the key is invalid]
en: Invalid
tr: Geçersiz

[ctx: @info: shorthand for the key is valid]
en: Valid
tr: Geçerli

[ctx: Placeholder when no name is set]
en: No name
tr: Adsız

en: Invalid item
tr: Geçersiz öge

en: Contact
tr: Kişi

en: New Contact…
tr: Yeni Kişi…

en: Refresh All Address Books
tr: Tüm Adres Defterlerini Yenile

en: New Contact Group…
tr: Yeni Kişi Grubu…

[ctx: @action]
en: Edit contact…
tr: Kişiyi Düzenle…

[ctx: @action]
en: Delete contact
tr: Kişiyi Sil

[ctx: @action]
en: Move to…
tr: Şuraya Taşı…

[ctx: @action]
en: Copy to…
tr: Şuraya Kopyala…

en: No address book selected
tr: Seçili adres defteri yok

en: The member with name <b>%1</b> is missing an email address
tr: <b>%1</b> adlı üyenin e-posta adresi eksik

en: Contact does not exist any more
tr: Kişi artık yok

[ctx: contact's name]
en: Name
tr: Ad

[ctx: contact's email address]
en: EMail
tr: E-posta

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book %1
tr: %1 Adres Defteri Özellikleri

en: Both:
tr: Her ikisi de:

en: Work:
tr: İş:

en: Other:
tr: Diğer:

[ctx: @title]
en: Merkuro Contact
tr: Merkuro Kişiler

en: Address Book Application
tr: Adres Defteri Uygulaması

[ctx: @title:window]
en: Choose Address Book Color
tr: Adres Defteri Rengi Seç

en: Done
tr: Tamam

en: Select Email Address
tr: E-posta Adresi Seç

[ctx: @info:placeholder]
en: No Name
tr: Adsız

en: Contacts
tr: Kişiler

[ctx: @action:inmenu]
en: Create
tr: Oluştur

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact
tr: Yeni Kişi

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group
tr: Yeni Kişi Grubu

[ctx: Number of selected contacts]
en: %1 selected | %1 selected
tr[0]: %1 seçili
tr[1]: %1 seçili

[ctx: @title:dialog]
en: Move Selection To:
tr: Seçimi Şuraya Taşı:

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Selection To:
tr: Seçimi Şuraya Kopyala:

[ctx: Placeholder]
en: No Name
tr: Adsız

en: No contacts
tr: Kişi yok

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit address book…
tr: Adres Defterini Düzenle…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update address book
tr: Adres Defterini Güncelle

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete address book
tr: Adres Defterini Sil

[ctx: @action:inmenu]
en: Set address book color…
tr: Adres Defteri Rengini Ayarla…

[ctx: @action:inmenu]
en: Address book source settings…
tr: Adres Defteri Kaynağı Ayarları…

[ctx: @action:inmenu]
en: Update address book source
tr: Adres Defteri Kaynağını Güncelle

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete address source
tr: Adres Kaynağını Sil

en: Address book:
tr: Adres defteri:

en: Name
tr: Ad

en: Contact name
tr: Kişi adı

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Honorific prefix
tr: Saygı öneki

en: Mr.
tr: Bay

en: Mrs.
tr: Bayan

en: Given name
tr: Verilen ad

en: First name or chosen name
tr: İlk veya seçilen ad

en: Additional name
tr: Ek ad

en: Middle name or other name
tr: İkinci veya başka bir ad

en: Family name:
tr: Aile adı:

en: Surname or last name
tr: Soyadı veya son ad

en: Honorific suffix
tr: Saygı soneki

en: Nickname
tr: Takma ad

en: Alternative name
tr: Alternatif ad

en: Blog Feed
tr: Blog Beslemesi

en: Organization
tr: Organizasyon

en: Profession
tr: Meslek

[ctx: Placeholder value for name of Profession]
en: Software Developer
tr: Yazılım Geliştiricisi

en: Title
tr: Unvan

en: Department
tr: Bölüm

[ctx: Placeholder value for name of Department]
en: Merkuro-Team
tr: Merkuro Takımı

en: Office
tr: Ofis

[ctx: Placeholder value for Office]
en: Tech Wing, 4th Floor
tr: Ayağıkibirliler Plazası, 4. Kat

en: Manager's Name
tr: Müdürün Adı

[ctx: Placeholder value for Manager's Name]
en: Bob
tr: Ongun

en: Assistant's Name
tr: Asistanın Adı

[ctx: Placeholder value for Assistants's Name]
en: Jill
tr: Ayça

en: Add Contact
tr: Kişi Ekle

en: Edit Contact
tr: Kişiyi Düzenle

en: Personal Information
tr: Kişisel Bilgi

en: Business Information
tr: İş Bilgileri

en: Phone
tr: Telefon

en: E-mail
tr: E-posta

en: Instant Messenger
tr: Anında İletileşme

en: Warning
tr: Uyarı

en: This contact was changed elsewhere during editing.
tr: Bu kişi, düzenleme sırasında başka bir yerde değiştirilmiş.

en: Which changes should be kept?
tr: Hangi değişiklikler tutulmalı?

en: Current changes
tr: Şimdiki değişiklikler

en: External changes
tr: Dış değişiklikler

en: Edit %1
tr: Düzenle: %1

en: Create Contact Group
tr: Kişi Grubu Oluştur

en: Address Book:
tr: Adres Defteri:

en: Contact group name
tr: Kişi grup adı

en: Members
tr: Üyeler

en: Only contacts with an email address can be added to a contact group
tr: Yalnızca e-posta adresi olan kişiler bir kişi grubuna eklenebilir

en: This contact group was changed elsewhere during editing.
tr: Bu kişi grubu, düzenleme sırasında başka bir yerde değiştirilmiş.

en: Home
tr: Ev

en: Work
tr: İş

en: Other
tr: Diğer

en: Remove email
tr: E-postayı kaldır

en: Both
tr: Her ikisi de

en: Other…
tr: Diğer…

en: user@example.org
tr: kullanıcı@örnek.org

en: Add email
tr: E-posta ekle

en: protocol:person@example.com
tr: protokol:kişi@örnek.com

[ctx: @label]
en: Partner's name
tr: Eşinin adı

[ctx: @label]
en: Anniversary
tr: Yıldönümü:

[ctx: @label]
en: Birthday
tr: Doğum günü

en: Messaging
tr: İletileşme

en: Voice
tr: Ses

en: Fax
tr: Faks

en: Cell
tr: Cep

en: Mailbox
tr: Posta Kutusu

en: Car
tr: Araba

en: Pager
tr: Çağrı Aygıtı

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: +33 7 55 23 68 67
tr: +90 (362) 1234 567

en: Select a file
tr: Bir dosya seç

en: Images files (*.png *.jpeg *.jpg)
tr: Görsel dosyaları (*.png *.jpeg *.jpg)

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Add Profile Picture
tr: Profil Resmi Ekle

en: Update Profile Picture
tr: Profil Resmini Güncelle

[ctx: @action:button]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: @action:inmenu]
en: Cancel
tr: İptal

en: Call
tr: Ara

en: Select number to call
tr: Aranacak numarayı seçin

en: Send SMS
tr: SMS Gönder

en: Select number to send message to
tr: İleti gönderilecek numarayı seçin

en: Send email
tr: E-posta gönder

en: Show QR Code
tr: Kare Kodu Göster

en: Contact information
tr: Kişisel Bilgiler

en: Nickname:
tr: Takma ad:

en: Blog Feed:
tr: Blog beslemesi:

en: Personal information
tr: Kişisel Bilgiler

en: Birthday:
tr: Doğum günü:

en: Anniversary:
tr: Yıldönümü:

en: Partner's name:
tr: Eşinin adı:

en: Phone Number | Phone Numbers
tr[0]: Telefon Numarası
tr[1]: Telefon Numaraları

en: Address | Addresses
tr[0]: Adres
tr[1]: Adresler

en: Instant Messaging
tr: Anında İletileşme

en: Organization:
tr: Organizasyon:

en: Profession:
tr: Meslek:

en: Title:
tr: Unvan:

en: Department:
tr: Bölüm:

en: Office:
tr: Ofis:

en: Manager's name:
tr: Müdürünün adı:

en: Assistant's name:
tr: Asistanının adı

en: Email Address | Email Addresses
tr[0]: E-posta Adresi
tr[1]: E-posta Adresleri

[ctx: @title:group]
en: Cryptographic Certificates
tr: Kriptografik Sertifikalar

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Contact Deletion
tr: Kişi Silmeyi Onayla

[ctx: @action:button]
en: Delete contact | Delete contacts
tr[0]: Kişiyi Sil
tr[1]: Kişileri Sil

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete your contact: | Do you really want to delete your contacts:
tr[0]: Kişinizi silmeyi gerçekten istiyor musunuz:
tr[1]: Kişilerinizi silmeyi gerçekten istiyor musunuz:

en: You won't be able to revert this action.
tr: Bu eylemi geri alınamaz.

en: QR Code
tr: Kare Kod

en: Creating QR code failed
tr: Kare kod oluşturma başarısız

[ctx: @title:window]
en: Settings
tr: Ayarlar

en: Contact Books
tr: Kişiler Kitabı

en: Add New Address Book Source…
tr: Yeni Adres Defteri Kaynağı Ekle…

[ctx: @title]
en: Merkuro Launcher
tr: Merkuro Başlatıcı

en: merkuro Launcher
tr: Merkuro Başlatıcı

en: © 2024
tr: © 2025

en: Quit
tr: Çık

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
tr: Konu Yok

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Image request has been cancelled
tr: Görsel isteği iptal edildi

en: No key
tr: Anahtar yok

en: New Mail…
tr: Yeni Posta…

en: Check Mail
tr: Postayı Denetle

[ctx: @action]
en: Mark as Read
tr: Okundu Olarak İmle

[ctx: @action]
en: Mark as Unread
tr: Okunmadı Olarak İmle

[ctx: @action]
en: Mark as Important
tr: Önemli Olarak İmle

[ctx: @action]
en: Move to Trash
tr: Çöp Kutusuna Taşı

[ctx: @action]
en: Save as…
tr: Farklı Kaydet…

en: There are no recipients to e-mail
tr: E-posta gönderilecek alıcı yok

en: Error creating transport
tr: Taşıma oluşturulurken hata

en: Error loading transport
tr: Taşıma yüklenirken hata

en: Error queuing message in outbox: %1
tr: İleti giden kutusunda kuyruğa eklenirken hata: %1

en: Resource %1 is broken.
    %2
tr: %1 özkaynağı bozuk.
    %2

[ctx: @title:window]
en: Account Configuration: %1
tr: Hesap yapılandırması: %1

[ctx: @title]
en: Merkuro Mail
tr: Merkuro Posta

en: Email Client
tr: E-posta İstemcisi

en: Delete Folder
tr: Klasörü Sil

en: Are you sure you want to delete the folder %1, discarding its contents? <br /> <b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.
tr: %1 klasörünü silmek ve tüm içeriğini kaldırmak istediğinizden emin misiniz? <br /> Kaldırılan iletilerin Çöp Kutusu klasörüne gönderilmediğini ve kalıcı olarak silindiğini <b>aklınızdan çıkarmayın</b>	.

[ctx: @title:dialog]
en: Delete Email
tr: E-postayı Sil

[ctx: @action:button]
en: Delete Email
tr: E-postayı Sil

en: Are you sure you want to delete the email "%1", discarding its contents? <br /> <b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.
tr: “%1” e-postasını silmek ve tüm içeriğini kaldırmak istediğinizden emin misiniz? <br />Kaldırılan iletilerin Çöp Kutusu klasörüne gönderilmediğini ve kalıcı olarak silindiğini <b>aklınızdan çıkarmayın</b>	.

en: Add Folder
tr: Klasör Ekle

[ctx: @action:inmenu]
en: Folder Properties
tr: Klasör Özellikleri

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Account
tr: Hesabı Yeniden Başlat

[ctx: @action:inmenu]
en: Account Settings
tr: Hesap Ayarları

en: New Folder
tr: Yeni Klasör

en: Create Folder
tr: Klasör Oluştur

en: Folder Name...
tr: Klasör Adı

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Choose file
tr: Dosya Seç

[ctx: @title]
en: Search: %1
tr: Ara: %1

[ctx: Number of selected emails]
en: %1 selected | %1 selected
tr[0]: %1 seçili
tr[1]: %1 seçili

en: Save Message - Merkuro Mail
tr: İletiyi Kaydet — Merkuro Posta

en: Email messages (*.mbox)
tr: E-posta iletileri (*.mbox)

[ctx: @action:menu]
en: Mark Message
tr: İletiyi İmle

en: No mailbox selected
tr: Seçili posta kutusu yok

en: Select a mailbox from the sidebar.
tr: Kenar çubuğundan bir posta kutusu seçin.

en: Mailbox is empty
tr: Posta kutusu boş

en: Mailboxes
tr: Posta Kutuları

en: Mail
tr: Posta

[ctx: @title:window]
en: New Message
tr: Yeni İleti

en: From:
tr: Kimden:

en: Identity:
tr: Kimlik:

en: To:
tr: Kime:

en: CC:
tr: Kopya:

en: BCC:
tr: Gizli kopya:

en: Reply-To:
tr: Yanıt adresi:

en: Subject:
tr: Konu:

en: This mail contains an invitation
tr: Bu posta bir davet içeriyor

[ctx: @action:button]
en: Import key
tr: Anahtar İçe Aktar

[ctx: @action:group]
en: Identities
tr: Kimlikler

[ctx: @title:group Title for the list of receiving accounts which are imap or pop3 email accounts]
en: Receiving Accounts
tr: Alınan Hesaplar

en: Mail Account Configuration
tr: Posta Hesabı Yapılandırması

[ctx: @title]
en: Accounts
tr: Hesaplar
