kmail - en to bg translation catalogue (399 entries)

[ctx: No grouping of messages]
en: None
bg: Без

en: By Exact Date (of Thread Leaders)
bg: По точна дата (на водачи на нишки)

en: By Smart Date Ranges (of Thread Leaders)
bg: По интелигентни диапазони от дати (на водачи на нишки)

en: By Smart Sender/Receiver
bg: По интелигентен подател/получател

en: By Sender
bg: По подател

en: By Receiver
bg: По получател

en: Never Expand Groups
bg: Никога не разгъвайте групи

en: Expand Recent Groups
bg: Разгъване на последните групи

en: Always Expand Groups
bg: Винаги разгъване на групи

[ctx: No threading of messages]
en: None
bg: Без

en: Perfect Only
bg: Само перфектно

en: Perfect and by References
bg: Перфектно и по препоръки

en: Perfect, by References and by Subject
bg: Перфектно, по препратки и по предмет

en: Topmost Message
bg: Най-горното съобщение

en: Most Recent Message
bg: Най-нови съобщения

en: Never Expand Threads
bg: Без разгъване на нишките

en: Expand Threads With Unread Messages
bg: Разширяване на теми с непрочетени съобщения

en: Expand Threads With Unread or Important Messages
bg: Разширяване на теми с непрочетени или важни съобщения

en: Always Expand Threads
bg: Винаги разгъване на нишките

en: Favor Interactivity
bg: Предпочитане на интерактивност

en: Favor Speed
bg: Предпочитане на скорост

en: Batch Job (No Interactivity)
bg: Партидна работа (без интерактивност)

[ctx: Status of an item]
en: Read
bg: Прочетено

[ctx: Status of an item]
en: Unread
bg: Непрочетено

[ctx: Status of an item]
en: Has Attachment
bg: Има прикачен файл

[ctx: Status of an item]
en: Action Item
bg: Действие

[ctx: Status of an item]
en: Replied
bg: Отговорено

[ctx: Status of an item]
en: Forwarded
bg: Препратено

[ctx: Status of an item]
en: Sent
bg: Изпратено

[ctx: Status of an item]
en: Important
bg: Важно

[ctx: Status of an item]
en: Spam
bg: Спам

[ctx: Status of an item]
en: Ham
bg: Желана поща

[ctx: Status of an item]
en: Watched
bg: Наблюдавано

[ctx: Status of an item]
en: Ignored
bg: Игнориран

[ctx: Status of an item]
en: Queued
bg: На опашка

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Current Activity, Threaded
bg: Текуща активност, в нишки

en: This view uses smart date range groups. Messages are threaded. So for example, in "Today" you will find all the messages arrived today and all the threads that have been active today.
bg: Този изглед използва интелигентни групи от периоди от време. Съобщенията са в нишки. Така например в "Днес" ще намерите всички съобщения, пристигнали днес, и всички нишки, които са били активни днес.

en: Current Activity, Flat
bg: Текуща активност, плоско

en: This view uses smart date range groups. Messages are not threaded. So for example, in "Today" you will simply find all the messages arrived today.
bg: Този изглед използва интелигентни групи от периоди от време. Съобщенията не са в нишки. Така например в "Днес" просто ще намерите всички съобщения, пристигнали днес.

en: Activity by Date, Threaded
bg: Активност по дата, в нишка

en: This view uses day-by-day groups. Messages are threaded. So for example, in "Today" you will find all the messages arrived today and all the threads that have been active today.
bg: Този изглед използва групи ден за ден. Съобщенията са в нишки. Така например в "Днес" ще намерите всички съобщения, пристигнали днес, и всички нишки, които са били активни днес.

en: Activity by Date, Flat
bg: Активност по дата, плоско

en: This view uses day-by-day groups. Messages are not threaded. So for example, in "Today" you will simply find all the messages arrived today.
bg: Този изглед използва групи ден за ден. Съобщенията не са в нишки. Така например в "Днес" просто ще намерите всички съобщения, пристигнали днес.

en: Standard Mailing List
bg: Стандартен пощенски списък

en: This is a plain and old mailing list view: no groups and heavy threading.
bg: Това е обикновен и стар изглед на пощенски списък: без групи и сложни нишки.

en: Flat Date View
bg: Плосък изглед на дата

en: This is a plain and old list of messages sorted by date: no groups and no threading.
bg: Това е обикновен и стар списък със съобщения, сортирани по дата: без групи и без нишки.

en: Senders/Receivers, Flat
bg: Податели/приемници, плоски

en: This view groups the messages by senders or receivers (depending on the folder type). Messages are not threaded.
bg: Този изглед групира съобщенията по податели или получатели (в зависимост от типа на папката). Съобщенията не са в нишки.

en: Thread Starters
bg: Стартери на нишки

en: This view groups the messages in threads and then groups the threads by the starting user.
bg: Този изглед групира съобщенията в нишки и след това групира нишките от стартиращия потребител.

[ctx: Default theme name]
en: Classic
bg: Класически

en: A simple, backward compatible, single row theme
bg: Една проста, с обратна съвместимост, едноредова тема

[ctx: @title:column Subject of messages]
en: Subject
bg: Тема

en: Sender/Receiver
bg: Подател/получател

[ctx: Sender of a message]
en: Sender
bg: Подател

[ctx: Receiver of a message]
en: Receiver
bg: Получател

[ctx: Date of a message]
en: Date
bg: Дата

en: Most Recent Date
bg: Последна дата

[ctx: Size of a message]
en: Size
bg: Размер

[ctx: Attachment indication]
en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Read/Unread
bg: Прочетени/непрочетени

en: Replied
bg: Отговорени

[ctx: Message importance indication]
en: Important
bg: Важно

en: Action Item
bg: Действие

en: Spam/Ham
bg: Нежелана/Желана поща

en: Watched/Ignored
bg: Следени/Игнорирани

en: Encryption
bg: Шифроване

en: Signature
bg: Подпис

en: Tag List
bg: Списък с етикети

en: Smart
bg: Интелигентно

en: A smart multiline and multi item theme
bg: Интелигентна многоредова и многоелементна тема

en: Message
bg: Съобщение

en: Smart with Clickable Status
bg: Интелигентно със състояние на кликване

en: A smart multiline and multi item theme with a clickable status column
bg: Интелигентна многоредова и многоелементна тема с колонка за състояние, върху която може да се кликне

en: Status
bg: Състояние

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Last Week
bg: Миналата седмица

en: Two Weeks Ago
bg: Преди две седмици

en: Three Weeks Ago
bg: Преди три седмици

en: Four Weeks Ago
bg: Четири седмици преди

en: Five Weeks Ago
bg: Преди пет седмици

en: Receiver
bg: Получател

en: Sender
bg: Подател

en: Processed 1 Message of %2 | Processed %1 Messages of %2
bg[0]: Обработено 1 съобщение от %2
bg[1]: Обработени %1 съобщения от %2

en: Threaded 1 Message of %2 | Threaded %1 Messages of %2
bg[0]: В нишка 1 съобщение от %2
bg[1]: В нишки %1 съобщения от %2

en: Grouped 1 Thread of %2 | Grouped %1 Threads of %2
bg[0]: Групирана 1 нишка от %2
bg[1]: Групирани %1 нишки от %2

en: Updated 1 Group of %2 | Updated %1 Groups of %2
bg[0]: Актуализирана 1 група от %2
bg[1]: Актуализирани %1 групи от %2

[ctx: @info:status Finished view fill]
en: Ready
bg: Готово

note: i18n: ectx: label, entry (MessageToolTipEnabled), group (MessageListView)
en: Display tooltips for messages and group headers
bg: Показване на подсказки за съобщения и заглавки на групи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageToolTipEnabled), group (MessageListView)
en: Enable this option to display tooltips when hovering over an item in the message list.
bg: Активирайте тази опция за показване на подсказки, когато задържите курсора на мишката върху елемент в списъка със съобщения.

en: None (Storage Order)
bg: Без (по място на съхранение)

en: By Date/Time
bg: По дата/час

en: By Date/Time of Most Recent in Subtree
bg: По дата/час на най-новите в подпапките

en: By Subject
bg: По тема

en: By Size
bg: По размер

en: By Action Item Status
bg: По състояние на елемент на действие

en: By Unread Status
bg: По непрочетено състояние

en: By Important Status
bg: По важност

en: By Attachment Status
bg: По състояние на прикачения файл

en: Least Recent on Top
bg: Най-старите отгоре

en: Most Recent on Top
bg: Най-новите отгоре

[ctx: Sort order for messages]
en: Ascending
bg: Възходящ

[ctx: Sort order for messages]
en: Descending
bg: Низходящ

en: by Date/Time
bg: по дата/час

en: by Date/Time of Most Recent Message in Group
bg: по дата/час на последното съобщение в групата

en: by Sender/Receiver
bg: от подател/получател

en: by Sender
bg: от подател

en: by Receiver
bg: от получателя

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Ascending
bg: Възходящ

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Descending
bg: Низходящ

[ctx: Description of Type Subject]
en: Subject
bg: Тема

[ctx: Description of Type Date]
en: Date
bg: Дата

[ctx: Description of Type Sender]
en: Sender
bg: Подател

[ctx: Description of Type Receiver]
en: Receiver
bg: Получател

[ctx: Description of Type Size]
en: Size
bg: Размер

en: Unread/Read Icon
bg: Икона за Непрочетени/Прочетени

en: Attachment Icon
bg: Икона за Прикрепен файл

en: Replied/Forwarded Icon
bg: Икона за Отговорени/Препратени

en: Combined New/Unread/Read/Replied/Forwarded Icon
bg: Комбинирана икона за Нови/Непрочетени/Прочетени/Отговорени/Препратени

en: Action Item Icon
bg: Икона за Обект за действие

en: Important Icon
bg: Икона за Важни

en: Group Header Label
bg: Етикет на заглавна част на група

en: Spam/Ham Icon
bg: Икона за Нежелана/Желана поща

en: Watched/Ignored Icon
bg: Икона за Следени/Игнорирани

en: Group Header Expand/Collapse Icon
bg: Икона за Разгъване/сгъване на заглавни части на групи

en: Encryption State Icon
bg: Икона за Състояние на криптиране

en: Signature State Icon
bg: Икона за Състояние на подписа

en: Vertical Separation Line
bg: Вертикална разделителна линия

en: Horizontal Spacer
bg: Хоризонтален разделител

en: Max Date
bg: Максимална дата

en: Message Tags
bg: Етикети на съобщения

en: Invitation Icon
bg: Икона за Покана

[ctx: Description of Type Folder]
en: Folder
bg: Папка

[ctx: Description for an Unknown Type]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unread
bg: Непрочетени

en: Never Show
bg: Никога да не се показва

en: Always Show
bg: Винаги да се показва

en: Plain Rectangles
bg: Обикновени правоъгълници

en: Plain Joined Rectangle
bg: Обикновен правоъгълник

en: Rounded Rectangles
bg: Закръглени правоъгълници

en: Rounded Joined Rectangle
bg: Заоблен правоъгълник

en: Gradient Rectangles
bg: Градиентни правоъгълници

en: Gradient Joined Rectangle
bg: Правоъгълник, свързан с градиент

en: Styled Rectangles
bg: Стилизирани правоъгълници

en: Styled Joined Rectangles
bg: Стилизирани съединени правоъгълници

en: No result found
bg: Няма намерен резултат

en: Adjust Column Sizes
bg: Коригиране на размерите на колони

en: Show Default Columns
bg: Показване на колони по подразбиране

en: Display Tooltips
bg: Показване на подсказки

en: From
bg: От

[ctx: Receiver of the email]
en: To
bg: До

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Folder
bg: Папка

en: Preview
bg: Преглед

en: <b>%1</b> reply | <b>%1</b> replies
bg[0]: <b> %1 </b> отговор
bg[1]: <b> %1 </b> отговора

en: <b>%1</b> message in subtree (<b>%2</b> unread) | <b>%1</b> messages in subtree (<b>%2</b> unread)
bg[0]: <b> %1 </b> съобщение в подпапки (<b> %2 </b> непрочетено)
bg[1]: <b> %1 </b> съобщения в подпапки (<b> %2 </b> непрочетени)

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started on 2008-12-21']
en: Threads started on %1
bg: Нишки, започнати на %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started Yesterday']
en: Threads started %1
bg: Нишки, започнати %1

en: Threads with messages dated %1
bg: Нишки със съобщения от %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages sent on 2008-12-21']
en: Messages sent on %1
bg: Съобщения, изпратени на %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages received on 2008-12-21']
en: Messages received on %1
bg: Съобщения, получени на %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages sent Yesterday']
en: Messages sent %1
bg: Изпратени съобщения %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages received Yesterday']
en: Messages received %1
bg: Получени съобщения %1

en: Threads started within %1
bg: Нишки, започнати в рамките на %1

en: Threads containing messages with dates within %1
bg: Нишки, съдържащи съобщения с дати в рамките на %1

en: Messages sent within %1
bg: Съобщения, изпратени в рамките на %1

en: Messages received within %1
bg: Съобщения, получени в рамките на %1

en: Threads started by %1
bg: Нишки, стартирани от %1

en: Threads with most recent message by %1
bg: Нишки с последно съобщение от %1

en: Messages sent to %1
bg: Съобщения, изпратени до %1

en: Messages sent by %1
bg: Съобщения, изпратени от %1

en: Messages received from %1
bg: Съобщения, получени от %1

en: Threads directed to %1
bg: Нишки, насочени към %1

en: Threads with most recent message directed to %1
bg: Нишки с последно съобщение, насочено към %1

en: Messages received by %1
bg: Съобщения, получени от %1

en: <b>%1</b> thread | <b>%1</b> threads
bg[0]: <b> %1 </b> нишка
bg[1]: <b> %1 </b> нишки

en: <b>%1</b> message (<b>%2</b> unread) | <b>%1</b> messages (<b>%2</b> unread)
bg[0]: Съобщение <b> %1 </b> (<b> %2 </b> непрочетено)
bg[1]: <b> %1 </b> съобщения (<b> %2 </b> непрочетени)

en: No filter defined.
bg: Няма дефиниран филтър.

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
bg: Създаване на филтър

en: Theme
bg: Тема

en: Configure...
bg: Конфигуриране...

en: Aggregation
bg: Групиране

en: Message Sort Order
bg: Подреждане на сортираните съобщения

en: Message Sort Direction
bg: Посока на сортиране на съобщенията

en: Group Sort Order
bg: Подреждане на групово сортиране

en: Group Sort Direction
bg: Посока на групата за сортиране

en: Folder Always Uses This Sort Order
bg: Папката винаги използва този ред за сортиране

[ctx: @title:window]
en: Configure Filter
bg: Конфигуриране на филтъра

en: Remove
bg: Изтриване

en: Do you want to delete this filter?
bg: Искате ли да изтриете това правило?

[ctx: @title:window]
en: Remove Filter
bg: Премахване на филтъра

[ctx: @title:window]
en: Edit Filter
bg: Филтриране по

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @action]
en: Save Filter...
bg: Запазване на филтъра...

[ctx: @action]
en: Configure...
bg: Конфигуриране...

[ctx: Search for messages.]
en: Search
bg: Търсене

en: The words less than 3 letters are ignored.
bg: Думите по-малки от 3 букви се игнорират.

[ctx: @action]
en: Do not show again
bg: Не показвай отново

en: Some of the search folders in this query are still being indexed or are excluded from indexing completely. The results below may be incomplete.
bg: Някои от папките за търсене в тази заявка все още се индексират или са изключени от индексиране напълно. Резултатите по-долу може да са непълни.

en: Literal string
bg: Буквен низ

en: Size is smaller than
bg: Размерът е по-млък от

en: Size is larger than
bg: Размерът е по-голям от

en: Size is
bg: Размерът е

en: To contains
bg: "До" съдържа

en: BCC contains
bg: "Скр. копие до" съдържа

en: CC contains
bg: "Копие до" съдържа

en: From contains
bg: "От" съдържа

en: Subject contains
bg: Темата съдържа

en: Body contains
bg: Съдържание

en: Mail has tag
bg: Писмото има етикет

en: Mail has attachment
bg: Писмото има прикачен файл

en: Mail has invitation
bg: Писмото е с покана

en: Mail is important
bg: Писмото е важно

en: Mail is read
bg: Писмото е прочетено

en: Mail is Unread
bg: Писмото е непрочетено

en: Mail is Ignored
bg: Писмото е игнорирано

en: Mail is Ham
bg: Писмото е желана поща

en: Mail is Spam
bg: Писмото е спам

en: Mail is watched
bg: Писмото е наблюдавано

en: Mail is replied
bg: Писмото е отговорено

en: Mail is forwarded
bg: Писмото е препратено

en: Mail is encrypted
bg: Писмото е криптирано

en: Mail is queued
bg: Писмото е на опашка

en: Mail is sent
bg: Писмото е изпратено

en: Mail is deleted
bg: Писмото е изтрито

en: Mail is action
bg: Писмото е с действие

en: AND
bg: И

[ctx: @action:button]
en: Subject
bg: Тема

[ctx: @action:button]
en: Body
bg: Съдържание

[ctx: @action:button]
en: From
bg: От

[ctx: @action:button]
en: To
bg: До

[ctx: @action:button]
en: Cc
bg: Копие до

[ctx: @action:button]
en: Bcc
bg: Скр. копие до

[ctx: @action:button]
en: Has Attachment
bg: Има прикачен файл

[ctx: @action:button]
en: Has Invitation
bg: С покана

[ctx: @action:button]
en: Read
bg: Прочетено

[ctx: @action:button]
en: Unread
bg: Непрочетено

[ctx: @action:button]
en: Important
bg: Важно

[ctx: @action:button]
en: Ignored
bg: Игнорирано

[ctx: @action:button]
en: Ham
bg: Желана поща

[ctx: @action:button]
en: Spam
bg: Спам

[ctx: @action:button]
en: Watched
bg: Наблюдавано

[ctx: @action:button]
en: Replied
bg: Отговорено

[ctx: @action:button]
en: Forwarded
bg: Препратено

[ctx: @action:button]
en: Encrypted
bg: Шифрирано

[ctx: @action:button]
en: Queued
bg: На опашка

[ctx: @action:button]
en: Sent
bg: Изпратено

[ctx: @action:button]
en: Deleted
bg: Изтрито

[ctx: @action:button]
en: Action
bg: Действие

[ctx: @action:button]
en: Category
bg: Категория

[ctx: @action:button]
en: Smaller
bg: По-малък

[ctx: @action:button]
en: Larger
bg: По-голям

[ctx: @action:button]
en: Size
bg: Размер

[ctx: @action:button]
en: Older
bg: По-стари

[ctx: @action:button]
en: Newer
bg: По-нови

[ctx: @info:tooltip]
en: Prevent the quick search field from being cleared when changing folders
bg: Предотвратете изчистването на полето за бързо търсене при смяна на папки

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the quick search field when changing folders
bg: Изчистване на полето за бързо търсене при смяна на папки

[ctx: @info:tooltip]
en: Show or Hide search command line
bg: Показване или скриване на командния ред за търсене

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggle this button if you want show or hide search command line widget.
bg: Превключете този бутон, ако искате да покажете или скриете уиджета за търсене в командния ред.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggle this button if you want to keep your quick search locked when moving to other folders or when narrowing the search by message status.
bg: Превключете този бутон, ако искате да запазите заключването на бързото си търсене при преместване в други папки или при стесняване на търсенето според състоянието на съобщението.

[ctx: @info:tooltip]
en: Saved Filter
bg: Запазен филтър

en: Clear History
bg: Изчистване на история

[ctx: @action]
en: Full Message
bg: Пълно съобщение

[ctx: @action]
en: Body
bg: Тяло

[ctx: @action]
en: Subject
bg: Тема

[ctx: @action]
en: BCC
bg: Скр. копие до:

[ctx: @action]
en: CC
bg: Скр. копие до

en: To
bg: До

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Unread
bg: Непрочетено

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Replied
bg: Отговорено

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Forwarded
bg: Препратено

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Important
bg: Важно

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Action Item
bg: Обект за действие

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Watched
bg: Наблюдавано

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Ignored
bg: Игнорирано

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Attachment
bg: С прикачен файл

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Invitation
bg: С покана

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Spam
bg: Спам

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Ham
bg: Желана поща

en: Current Tab is locked.
bg: Текущият раздел е заключен.

en: (Unlock it)
bg: (Отключване)

en: Sorting
bg: Сортиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
bg: Отваряне на нов раздел

en: New tab
bg: Нов раздел

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
bg: Затваряне на текущия раздел

en: Close tab
bg: Затваряне на раздел

[ctx: @action]
en: Activate Tab %1
bg: Активиране на раздел %1

en: Show Quick Search Bar
bg: Показване на лентата за бързо търсене

en: Message List
bg: Списък със съобщения

[ctx: @action]
en: Create New Tab
bg: Създаване на нов раздел

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
bg: Активиране на следващия раздел

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
bg: Активиране на предишния раздел

[ctx: @action]
en: Move Tab Left
bg: Преместване раздела наляво

[ctx: @action]
en: Move Tab Right
bg: Преместване раздела надясно

[ctx: @action]
en: Close Tab
bg: Затваряне на раздел

[ctx: @title:tab Empty messagelist]
en: Empty
bg: Празно

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
bg: Затваряне на раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
bg: Затваряне на всички останали раздели

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock Tab
bg: Отключване на раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock Tab
bg: Заключване на раздел

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
bg: Без тема

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: @action:button]
en: Configure...
bg: Конфигуриране...

en: Groups && Threading
bg: Групи и нишки

[ctx: @label:textbox]
en: Grouping:
bg: Групиране:

[ctx: @label:textbox]
en: Group expand policy:
bg: Политика за разширяване на група:

[ctx: @label:textbox]
en: Threading:
bg: Нишки:

[ctx: @label:textbox]
en: Thread leader:
bg: Водач на нишка:

[ctx: @label:textbox]
en: Thread expand policy:
bg: Политика за разгъване на нишката:

[ctx: @title:tab Advanced settings tab for aggregation mode]
en: Advanced
bg: Допълнителни

[ctx: @label:textbox]
en: Fill view strategy:
bg: Стратегия за попълване на изгледа:

[ctx: @title:window]
en: Customize Message Aggregation Modes
bg: Персонализиране на режимите за групиране на съобщения

[ctx: @action:button]
en: New Aggregation
bg: Ново групиране

[ctx: @action:button]
en: Clone Aggregation
bg: Копиране на групиране

[ctx: @action:button]
en: Export Aggregation...
bg: Експортиране на групиране...

[ctx: @action:button]
en: Import Aggregation...
bg: Импортиране на групиране...

[ctx: @action:button]
en: Delete Aggregation
bg: Изтриване на групиране

en: Unnamed Aggregation
bg: Неименувано групиране

en: New Aggregation
bg: Ново групиране

[ctx: @title:window]
en: Import Aggregation
bg: Импортиране на групиране

[ctx: @title:window]
en: Export Aggregation
bg: Експортиране на групиране

en: All Files (*)
bg: Всички файлове (*)

[ctx: @title:window]
en: Customize Themes
bg: Персонализиране на теми

[ctx: @action:button]
en: New Theme
bg: Нова тема

[ctx: @action:button]
en: Clone Theme
bg: Клониране на тема

[ctx: @action:button]
en: Export Theme...
bg: Експортиране на тема...

[ctx: @action:button]
en: Import Theme...
bg: Импортиране на тема...

[ctx: @action:button]
en: Delete Theme
bg: Изтриване на тема

en: Unnamed Theme
bg: Неозаглавена тема

en: New Theme
bg: Нова тема

en: New Column
bg: Нова колона

en: Do you want to delete selected themes?
bg: Искате ли да изтриете избраните теми?

en: Do you want to delete "%1"?
bg: Искате ли да изтриете „%1“?

[ctx: @title:window]
en: Delete Theme
bg: Изтриване на тема

[ctx: @title:window]
en: Import Theme
bg: Импортиране на тема

[ctx: @title:window]
en: Export Theme
bg: Експортиране на тема

[ctx: @title:tab General options of a view mode]
en: General
bg: Общи

[ctx: @label:textbox Name of the option]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @label:textbox Description of the option]
en: Description:
bg: Описание:

[ctx: @label:textbox Property name]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @info:tooltip]
en: The label that will be displayed in the column header.
bg: Етикетът, който ще се покаже в заглавката на колоната.

[ctx: @label:textbox]
en: Header click sorts messages:
bg: Щракване върху заглавието сортира съобщения:

[ctx: @info:tooltip]
en: The sorting order that clicking on this column header will switch to.
bg: Редът за сортиране, към който ще се премине при кликване върху заглавката на тази колона.

[ctx: @option:check]
en: Visible by default
bg: Показва се по подразбиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this if this column should be visible when the theme is selected.
bg: Изберете това, ако тази колона трябва да се вижда, когато е избрана темата.

[ctx: @option:check]
en: Contains "Sender or Receiver" field
bg: Съдържа поле "Подател или получател"

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this if this column label should be updated depending on the folder "inbound"/"outbound" type.
bg: Изберете това, ако етикетът на тази колона трябва да се актуализира в зависимост от типа „входящ“/„изходящ“ на папката.

en: Unnamed Column
bg: Неозаглавена колона

en: Message Group
bg: Група съобщения

en: Very long subject very long subject very long subject very long subject very long subject very long
bg: Много дълъг обект много дълъг обект много дълъг обект много дълъг обект много дълъг обект много дълъг обект

en: Sample Tag 1
bg: Примерен етикет 1

en: Sample Tag 2
bg: Примерен етикет 2

en: Sample Tag 3
bg: Примерен етикет 3

[ctx: Indicates whether or not a header label is visible]
en: Visible
bg: Видимо

[ctx: @action:inmenu soften the text color]
en: Soften
bg: Омекотяване

[ctx: @action:inmenu Font setting]
en: Bold
bg: Получер

[ctx: @action:inmenu Font setting]
en: Italic
bg: Курсив

en: Font
bg: Шрифт

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Custom...
bg: Потребителски...

en: Foreground Color
bg: Цвят на преден план

[ctx: Hide a mark if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Hide
bg: Скриване

[ctx: Keep a empty space in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Empty Space
bg: Запазване на празно пространство

[ctx: Show the icon softened in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Softened Icon
bg: Запази омекотената икона

en: When Disabled
bg: Когато е деактивирано

en: Group Header
bg: Заглавна част на група

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: None
bg: Без

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Automatic
bg: Автоматично

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Custom...
bg: Потребителски...

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Background Style
bg: Стил на фона

en: Column Properties...
bg: Свойства на колона...

en: Add Column...
bg: Добавяне на колона...

en: Delete Column
bg: Изтриване на колона

en: Move Column to Left
bg: Преместване на колона наляво

en: Move Column to Right
bg: Преместване на колона надясно

en: Add New Column
bg: Добавяне на нова колона

en: Column Properties
bg: Свойства на колона

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Content Items
bg: Елементи на съдържанието

en: Right click on the header to add or modify columns. Drag the content items and drop them on the columns in order to compose your theme. Right click on the items inside the view for more options.
bg: Щракнете с десния бутон върху заглавката, за да добавите или промените колони. Плъзнете елементите на съдържанието и ги пуснете върху колоните, за да съставите вашата тема. Щракнете с десния бутон върху елементите в изгледа за повече опции.

[ctx: @title:tab Advanced theme settings]
en: Advanced
bg: Допълнителни

[ctx: @label:textbox]
en: Header:
bg: Заглавна част:

[ctx: @label:textbox]
en: Icon size:
bg: Размер на икона:

[ctx: suffix in a spinbox]
en: %v pixel | %v pixels
bg[0]: %v пиксел
bg[1]: %v пиксела

[ctx: Item in list of Akonadi tags, to show all e-mails]
en: All
bg: Всички

en: Collapse Group
bg: Свиване на група

en: Expand Group
bg: Разгъване на групата

en: Expand All Groups
bg: Разгъване на всички групи

en: Collapse All Groups
bg: Свиване на всички групи

en: Expand All Threads
bg: Разгъване на всички нишки

en: Collapse All Threads
bg: Сгъване на всички нишки

en: &Move Here
bg: П&реместване тук

en: &Copy Here
bg: &Копиране тук

en: C&ancel
bg: О&тказ
