kmail - en to gl translation catalogue (398 entries)

en: Sorry, certificate could not be imported.
gl: Non foi posíbel importar o certificado.

en: Reason: %1
gl: Razón: %1

en: Sorry, no certificates were found in this message.
gl: Desculpas, non se atoparon certificados nesta mensaxe.

en: Certificate import status:
gl: Estado da importación do certificado:

en: 1 new certificate was imported. | %1 new certificates were imported.
gl[0]: Importouse 1 novo certificado.
gl[1]: Importáronse %1 novos certificados.

en: 1 certificate was unchanged. | %1 certificates were unchanged.
gl[0]: Non se cambiou 1 certificado.
gl[1]: Non se cambiaron %1 certificados.

en: 1 new secret key was imported. | %1 new secret keys were imported.
gl[0]: Importouse 1 nova chave secreta.
gl[1]: Importáronse %1 novas chaves secretas.

en: 1 secret key was unchanged. | %1 secret keys were unchanged.
gl[0]: Non se cambiou 1 chave secreta.
gl[1]: Non se cambiaron %1 chaves secretas.

en: Sorry, no details on certificate import available.
gl: Desculpas, non hai detalles sobre a importación do certificado.

en: Certificate import details:
gl: Detalles da importación do certificado:

[ctx: Certificate import failed.]
en: Failed: %1 (%2)
gl: Fallou: %1 (%2)

en: Encapsulated message
gl: Mensaxe encapsulada

en: End of encapsulated message
gl: Fin da mensaxe encapsulada

en: This message is encrypted.
gl: A mensaxe está cifrada.

en: Decrypt Message
gl: Descifrar a mensaxe

en: Please wait while the message is being decrypted...
gl: Agarde mentres se descifra a mensaxe…

en: The message is encrypted for the following keys:
gl: A mensaxe está cifrada para as seguintes chaves:

en: Hide Details
gl: Agochar os detalles

en: unknown key
gl: Chave descoñecida

[ctx: Compliance: status/type of compliance]
en: Compliance: %1
gl: Cumprimento: %1

[ctx: Encrypted message (status/type of compliance)]
en: Encrypted message (%1)
gl: Mensaxe cifrada (%1)

en: Encrypted message
gl: Mensaxe cifrada

en: Show Details
gl: Amosar os detalles

en: Encrypted message (decryption not possible)
gl: Mensaxe cifrada (o descifrado non é posíbel)

en: Reason:
gl: Motivo:

en: No secret key found to decrypt the message. The message is encrypted for the following keys:
gl: Non se atopou ningunha chave secreta para descifrar a mensaxe. A mensaxe está cifrada para as seguintes chaves:

en: Could not decrypt the data.
gl: Non foi posíbel descifrar os datos.

en: End of encrypted message
gl: Fin da mensaxe cifrada

en: <b>Note:</b> This is an HTML message. For security reasons, only the raw HTML code is shown. If you trust the sender of this message then you can activate formatted HTML display for this message <a href='kmail:showHTML'>by clicking here</a>.
gl: <b>Nota:</b> Esta é unha mensaxe HTML. Por razóns de seguridade, só se amosa o código HTML en cru. Se confía no remitente da mensaxe, pode activar o formato real de HTML para esta mensaxe <a href="kmail:showHTML">premendo aquí</a>.

en: <b>Note:</b> This HTML message may contain external references to images etc. For security/privacy reasons external references are not loaded. If you trust the sender of this message then you can load the external references for this message <a href='kmail:loadExternal'>by clicking here</a>.
gl: <b>Nota:</b> Esta mensaxe HTML podería conter referencias externas a imaxes e outras cousas. Por razóns de seguridade e privacidade non se cargan as referencias externas. Se confía no remitente da mensaxes pode cargar as referencias externas da mensaxes <a href="kmail:loadExternal">premendo aquí</a>.

en: Please wait while the signature is being verified...
gl: Agarde mentres se verifica a sinatura…

en: End of signed message
gl: Fin da mensaxe asinada

en: Stored DKIM key is different from the current one. Do you want to store this one too?
gl: A chave de DKIM almacenara é distinta da actual. Quere almacenar esta tamén?

[ctx: @title:window]
en: Key Changed
gl: Cambiouse a chave

[ctx: @action:button]
en: Store
gl: Almacenar

en: DKIM Key
gl: Chave de DKIM

en: Inserted
gl: Inserida

en: Last Used
gl: Último uso

en: Copy Key
gl: Copiar a chave

en: Remove Key | Remove Keys
gl[0]: Retirar a chave
gl[1]: Retirar as chaves

en: Do you want to delete this key? | Do you want to delete these keys?
gl[0]: Quere eliminar a chave?
gl[1]: Quere eliminar as chaves?

en: Delete Key | Delete Keys
gl[0]: Eliminar a chave
gl[1]: Eliminar as chaves

en: Delete All
gl: Eliminalas todas

en: Do you want to delete all keys?
gl: Quere eliminar todas as chaves?

[ctx: @title:window]
en: Delete Keys
gl: Eliminar as chaves

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
gl: Buscar…

en: Must be signed
gl: Debe asinarse

en: Can be signed
gl: Pode asinarse

en: Ignore if not signed
gl: Ignorar se non está asinado

[ctx: @action:button]
en: Export...
gl: Exportar…

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
gl: Configurar a regra

[ctx: @action:button]
en: Add Rule...
gl: Engadir unha regra…

[ctx: @action:button]
en: Import...
gl: Importar…

en: No rules found
gl: Non se atoparon regras.

[ctx: @title:window]
en: Export Rules
gl: Exportar as regras

[ctx: @title:window]
en: Import Rules
gl: Importar regras

en: No rules imported.
gl: Non se importaron regras.

en: Domain
gl: Dominio

en: Active
gl: Activo

en: List-ID
gl: Identificador de lista

en: From
gl: De

en: Rule type
gl: Tipo de regra

en: Priority
gl: Prioridade

en: Add...
gl: Engadir…

en: Modify...
gl: Modificar…

en: Duplicate Rule
gl: Duplicar a regra

en: Remove Rule
gl: Eliminar a regra

en: Do you want to delete this rule?
gl: Quere eliminar a regra?

[ctx: @title:window]
en: Delete Rule
gl: Eliminar a regra

en: Do you want to delete all the rules?
gl: Quere eliminar todas as regras?

[ctx: @title:window]
en: Delete Rules
gl: Eliminar as regras

[ctx: @title:window]
en: Add Rule
gl: Engadir unha regra

[ctx: @title:window]
en: Modify Rule
gl: Modificar a regra

[ctx: @option:check]
en: Enabled
gl: Activado.

en: Domain:
gl: Dominio:

en: List-Id:
gl: Identificador de lista:

en: From:
gl: De:

[ctx: @info:placeholder]
en: Use '*' to specify all emails from domain
gl: Use «*» para indicar todo o correo do dominio.

en: Rule:
gl: Regra:

en: Priority:
gl: Prioridade:

en: Recheck DKIM Signature
gl: Comprobar de novo a sinatura de DKIM

en: Update DKIM key
gl: Actualizar a chave de DKIM

en: Rules...
gl: Regras…

en: Unknown
gl: Descoñecida

en: DKIM: valid (signed by %1)
gl: DKIM: Correcto (asinado por %1)

en: DKIM: invalid
gl: DKIM: Incorrecto

en: DKIM: Not signed
gl: DKIM: Non asinado

en: DKIM: Should Be Signed by %1
gl: DKIM: Debería estar asinado por %1

en: Body Hash was corrupted.
gl: O resumo do corpo estaba corrompido.

en: The domain doesn't exist.
gl: O dominio non existe.

en: Missing header From.
gl: Falta a cabeceira «De».

en: Missing signature.
gl: Falta a sinatura.

en: Invalid query method.
gl: O método de consulta é incorrecto.

en: Invalid header canonicalization.
gl: Normalización incorrecta de cabeceira.

en: Invalid body canonicalization.
gl: Normalización incorrecta de corpo.

en: Unknown Body Hash Algorithm.
gl: Descoñécese o algoritmo de resumo do corpo.

en: Signature algorithm is invalid.
gl: O algoritmo de sinatura é incorrecto.

en: The public key was revoked.
gl: A chave pública revogouse.

en: Signature is too large.
gl: A sinatura é grande de máis.

en: Hash Algorithm is unsupported.
gl: O algoritmo de resumo é incompatíbel.

en: Public key is too small.
gl: A chave pública é pequena de máis.

en: Impossible to verify signature.
gl: Non é posíbel verificar a sinatura.

en: AUID must be in the same domain as SDID (s-flag set in key record).
gl: O AUID debe estar no mesmo dominio que o SDID (a marca s está definida no rexistro da chave).

en: The signing domain is only testing DKIM.
gl: O dominio de sinatura só esta a probar DKIM.

en: Impossible to download key.
gl: Non é posíbel descargar a chave.

en: Hash Algorithm unsafe (sha1)
gl: O algoritmo de resumo (sha1) non é seguro

en: AUID is not in a subdomain of SDID
gl: AUID non é un subdominio de SDID

en: Problem during converting public key
gl: Problema ao converter a chave pública

en: Signature expired
gl: A sinatura caducou

en: Signature created in the future
gl: A sinatura creouse no futuro

en: Signature too small
gl: A sinatura é pequena de máis

en: Public Key too small
gl: A chave pública é pequena de máis.

en: %1: None
gl: %1: nada.

en: %1: Valid (Signed by %2)
gl: %1: válido (asinado por %2).

en: %1: Valid
gl: %1: válido.

en: Not Signed
gl: Non asinado

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Date:
gl: Data:

en: Message-Id:
gl: Identificador da mensaxe:

en: To:
gl: Para:

en: Reply To:
gl: Responder a:

en: CC:
gl: Copia:

en: BCC:
gl: Copia agochada:

en: Sender:
gl: Remitente:

en: resent from:
gl: reenviado desde:

en: resent to:
gl: reenviado a:

en: Grantlee theme "%1" is not valid.
gl: O tema de Grantlee «%1» non é correcto.

en: No Subject
gl: Sen asunto

en: Spam Status:
gl: Estado do correo lixo:

en: Printing mode
gl: Modo de impresión

en: Attachments:
gl: Anexos:

en: Security:
gl: Seguridade:

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
gl: Descoñecida

en: %1% probability of being spam with confidence %3%.
    
    Full report:
    Probability=%2
    Confidence=%4
gl: %1% de probabilidade de ser seguro correo lixo %3%.
    
    Informe completo:
    Probabilidade=%2|n Fiabilidade=%4

en: %1% probability of being spam.
    
    Full report:
    Probability=%2
gl: %1% de probabilidade de ser correo lixo.
    
    Informe completo:
    Probabilidade=%2

en: No Spam agent
gl: Non hai axente de correo lixo

en: Spam filter score not a number
gl: A puntuación do filtro de correo lixo non é un número

en: Threshold not a valid number
gl: O limiar non é un número correcto

en: Spam filter score could not be extracted from header
gl: Non foi posíbel extraer da cabeceira a puntuación do filtro de correo lixo

en: Threshold could not be extracted from header
gl: Non foi posíbel extraer da cabeceira o limiar

en: Error evaluating spam score
gl: Produciuse un erro ao avaliar a puntuación de correo lixo

en: %1.
    
    Full report:
    %2
gl: %1.
    
    Informe completo:
    %2

[ctx: View->]
en: &Headers
gl: &Cabeceiras

en: Choose display style of message headers
gl: Escoller o formato do estilo das cabeceiras das mensaxes

en: Date:
gl: Data:

en: From:
gl: De:

[ctx: To-field of the mailheader.]
en: To:
gl: Para:

en: CC:
gl: Copia:

en: BCC:
gl: Copia agochada:

en: Reply to:
gl: Responder a:

[ctx: @action]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: @action]
en: Send
gl: Enviar

[ctx: @action]
en: Send Deny
gl: Enviar a denegación

[ctx: @title:window]
en: Configure Remote Content
gl: Configurar o contido remoto

en: Status
gl: Estado

en: Do you want to delete this rule '%1'?
gl: Quere eliminar a chave «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Edit Remote Content
gl: Editar o contido remoto

[ctx: @title:window]
en: Add Remote Content
gl: Engadir contido remoto

en: An entry already defines this url. Please modify it.
gl: Xa hai unha entrada que define este URL. Modifíquea.

[ctx: @title:window]
en: Add new Url
gl: Engadir un novo URL

en: Configure
gl: Configurar

en: Remote Content
gl: Contido remoto

en: Authorize %1
gl: Autorizar %1

en: Authorize all Urls
gl: Autorizar todos os URL

en: Authorized
gl: Autorizado

en: Blocked
gl: Bloqueado

[ctx: @label:textbox]
en: Domain:
gl: Dominio:

[ctx: @title:window]
en: Details
gl: Detalles

en: This message may be a scam. <a href="scamdetails">(Details...)</a>
gl: Esta mensaxe pode ser un timo. <a href="scamdetails">(Detalles…)</a>

[ctx: @action]
en: Move to Trash
gl: Botar no lixo

[ctx: @action]
en: I confirm it's not a scam
gl: Confirmo que non se trata dun timo

[ctx: @action]
en: Add email to whitelist
gl: Engadir a mensaxe á lista branca

[ctx: @action]
en: Disable scam detection for all messages
gl: Desactivar a detección de timos para todas as mensaxes

en: This email contains a link which reads as '%1' in the text, but actually points to '%2'. This is often the case in scam emails to mislead the recipient
gl: Esta mensaxe contén unha ligazón que aparece como «%1» no texto pero que en realidade apunta a «%2». Isto é frecuente nas mensaxes timo para enganar o destinatario.

en: This email contains a link which points to a numerical IP address (%1) instead of a typical textual website address. This is often the case in scam emails.
gl: Esta mensaxe contén unha ligazón que apunta a un enderezo de IP numérico (%1) pero que en realidade apunta para un enderezo de sitio web de texto típico. Isto é frecuente nas mensaxes timo.

en: This email contains a link which points to a hexadecimal IP address (%1) instead of a typical textual website address. This is often the case in scam emails.
gl: Esta mensaxe contén unha ligazón que apunta para un enderezo de IP hexadecimal (%1) pero que en realidade apunta para un enderezo de sitio web de texto típico. Isto é frecuente nas mensaxes timo.

en: This email contains a link (%1) which has a redirection
gl: Esta mensaxe contén unha ligazón (%1) que ten un encamiñamento

en: This email contains a link (%1) which contains multiple http://. This is often the case in scam emails.
gl: Esta mensaxe contén unha ligazón (%1) que contén varios http://. Isto é frecuente nas mensaxes timo.

en: This email contains a shorturl (%1). It can redirect to another server.
gl: Esta mensaxe contén un URL curto (%1). Pode encamiñar a un servidor distinto.

en: Message contains form element. This is often the case in scam emails.
gl: A mensaxe contén un elemento de formulario. Isto é frecuente nas mensaxe timo.

en: Details:
gl: Detalles:

en: No network connection detected, we cannot expand url.
gl: Non se detectou ningunha conexión de rede; non se pode expandir o URL.

en: Impossible to expand '%1'.
gl: Non é posíbel expandir «%1».

en: Short url '%1' redirects to '%2'.
gl: O URL curto «%1» encamiña a «%2».

note: i18n: ectx: label, entry (PrintSelectedText), group (Print)
en: Only print selected text in viewer
gl: Imprimir só o texto seleccionado no visor

note: i18n: ectx: label, entry (RespectExpandCollapseSettings), group (Print)
en: Respect expand/collapse quote mark which is defined in settings during printing.
gl: Respectar as marcas para expandir e pregar citas de texto que se definen na configuración de impresión.

note: i18n: ectx: label, entry (PrintBackgroundColorImages), group (Print)
en: Specifies whether the background color and images are also drawn when the page is printed.
gl: Indica se quere que tamén se debuxen a cor e as imaxes do fondo ao imprimir a páxina.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysShowEncryptionSignatureDetails), group (Print)
en: Always show encryption/signature details when we print message
gl: Amosar sempre os detalles de cifrado ou sinatura ao imprimir unha mensaxe

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumFontSize), group (Fonts)
en: When we render html do not use font size inferior to minimum size.
gl: Cando se amose HTML non usar un tamaño de tipo de letra inferior ao mínimo.

note: i18n: ectx: label, entry (BodyFont), group (Fonts)
en: Specifies the font to use for the message body
gl: Indica a fonte que se usa no corpo da mensaxe

note: i18n: ectx: label, entry (PrintFont), group (Fonts)
en: Specifies the font to use for printing
gl: Indica a fonte que se usa para imprimir

note: i18n: ectx: label, entry (CheckPhishingUrl), group (Security)
en: Check if url can be a phishing
gl: Comprobar se o URL pode ser unha estafa

note: i18n: ectx: label, entry (CloseAfterReplyOrForward), group (Reader)
en: Close message window after replying or forwarding
gl: Pechar a xanela de mensaxes despois de responder ou reenviar.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpandQuotesMark), group (Reader)
en: Show expand/collapse quote marks
gl: Amosar marcas para expandir e pregar citas de texto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowExpandQuotesMark), group (Reader)
en: Enable this option to show different levels of quoted text. Disable to hide the levels of quoted text.
gl: Active esta opción para amosar os distintos niveis de citas textuais. Desactívea para agochar os niveis de citas textuais.

note: i18n: ectx: label, entry (CollapseQuoteLevelSpin), group (Reader)
en: Automatic collapse level:
gl: Pregar automaticamente o nivel:

note: i18n: ectx: label, entry (ShrinkQuotes), group (Reader)
en: Reduce font size for quoted text
gl: Reducir o tamaño de tipo de letra do texto citado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShrinkQuotes), group (Reader)
en: Enable this option to show quoted text with a smaller font.
gl: Active esta opción para amosar as citas textuais cunha fonte máis pequena.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysDecrypt), group (Reader)
en: Always decrypt messages when viewing or ask before decrypting
gl: Descifrar sempre as mensaxes ao velas ou preguntar antes de descifralas.

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Message Structure Viewer
gl: Visor da estrutura da mensaxe

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Show never
gl: Non amosar nunca

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Show always
gl: Amosar sempre

note: i18n: ectx: label, entry (headerPluginStyleName), group (Reader) i18n: ectx: label, entry (headerStyle), group (Reader)
en: What style of headers should be displayed
gl: Que estilo de cabeceira quere amosar

note: i18n: ectx: label, entry (headerSetDisplayed), group (Reader)
en: How much of headers should be displayed
gl: Canto quere amosar das cabeceiras

note: i18n: ectx: label, entry (htmlMail), group (Reader)
en: Prefer HTML to plain text
gl: Preferir HTML a texto simple

note: i18n: ectx: label, entry (htmlLoadExternal), group (Reader)
en: Allow messages to load external references from the Internet
gl: Permitir que as mensaxes carguen contidos externos de Internet

note: i18n: ectx: label, entry (attachmentStrategy), group (Reader)
en: How attachments are shown
gl: Como aparecen os anexos

note: i18n: ectx: label, entry (RecycleQuoteColors), group (Reader)
en: Specifies whether to reuse the quote color, beyond the 3rd level
gl: Indica se reutilizar a cor das citas por baixo do terceiro nivel

note: i18n: ectx: label, entry (AccessKeyEnabled), group (Reader)
en: Activate Access Key
gl: Activar a chave de acceso

note: i18n: ectx: label, entry (ScamDetectionEnabled), group (Reader)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
gl: KMail pode analizar as mensaxes por se conteñen timos de correo buscando técnicas das usadas frecuentemente para enganar.

note: i18n: ectx: label, entry (ScamDetectionWhiteList), group (Reader)
en: List of emails in scam white list
gl: Lista de correos da lista de correo de timos

note: i18n: ectx: label, entry (MailTrackingUrlEnabled), group (Reader)
en: Scan emails for tracking URLs
gl: Examinar as mensaxes en busca de URL de seguimento

note: i18n: ectx: label, entry (notSendWhenEncrypted), group (MDN)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
gl: Non enviar MDN en resposta a mensaxes cifradas

note: i18n: ectx: label, entry (LegacyMangleFromToHeaders), group (Invitations)
en: Mangle From:/To: headers in replies to replies
gl: Xestionar cabeceiras De:/Para: nas respostas a respostas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LegacyMangleFromToHeaders), group (Invitations)
en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your replies, try setting this option.
gl: Microsoft Outlook ten un número de defectos na súa realización do estándar iCalendar; esta opción elude un deles. Se ten problemas coas persoas usuarias de Outlook que non son quen de obter as súas respostas, intente activando esta opción.

note: i18n: ectx: label, entry (LegacyBodyInvites), group (Invitations)
en: Send groupware invitations in the mail body
gl: Enviar invitacións a grupos no corpo da mensaxe.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LegacyBodyInvites), group (Invitations)
en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your invitations, try setting this option.
gl: Microsoft Outlook ten un número de defectos na súa realización do estándar iCalendar; esta opción elude un deles. Se ten problemas coas persoas usuarias de Outlook que non son quen de obter as súas invitacións, intente activando esta opción.

note: i18n: ectx: label, entry (ExchangeCompatibleInvitations), group (Invitations)
en: Exchange-compatible invitation naming
gl: Nomes de invitacións compatíbeis con Exchange.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExchangeCompatibleInvitations), group (Invitations)
en: Microsoft Outlook, when used in combination with a Microsoft Exchange server, has a problem understanding standards-compliant groupware email. Turn this option on to send groupware invitations in a way that Microsoft Exchange understands.
gl: Combinar Microsoft Outlook cun servidor de Microsoft Exchange causa problemas para comprender o correo electrónico de grupos respectuosos co estándar. Active esta opción para enviar invitacións de grupos de xeito que o comprenda Microsoft Exchange.

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticSending), group (Invitations)
en: Automatic invitation sending
gl: Envío automático de invitacións.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutomaticSending), group (Invitations)
en: When this is checked, you will not see the mail composer window. Instead, all invitation mails are sent automatically. If you want to see the mail before sending it, you can uncheck this option. However, be aware that the text in the composer window is in iCalendar syntax, and you should not try modifying it by hand.
gl: Cando se marca, non se ve a xanela de edición da mensaxe. No seu lugar, envíanse automaticamente todos os correos de invitación. Se quere ver o correo antes de envialo, pode desmarcar esta opción. Porén, sexa consciente de que o texto na xanela de edición da mensaxe está en sintaxe iCalendar e que non debería polo tanto intentar modificalo á man.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteInvitationEmailsAfterSendingReply), group (Invitations) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDeleteInvitations)
en: Delete invitation emails after the reply to them has been sent
gl: Eliminar os correos de invitación unha vez enviada a resposta.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteInvitationEmailsAfterSendingReply), group (Invitations)
en: When this is checked, received invitation emails that have been replied to will be moved to the Trash folder, once the reply has been successfully sent.
gl: Cando se marca isto, as mensaxes de invitación recibidas ás que se respondeu moveranse ao cartafol do lixo unha vez enviada satisfactoriamente a resposta.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFixedFont), group (Composer)
en: Use Fi&xed Font
gl: Usar unha fonte monoespa&zo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (Todo)
en: The most recent selected folder used for Todo.
gl: O cartafol seleccionado máis recentemente para tarefas pendentes.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastEventSelectedFolder), group (Event)
en: The most recent selected folder used for Event.
gl: O cartafol seleccionado máis recentemente para eventos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastNoteSelectedFolder), group (Note)
en: The most recent selected folder used for Notes.
gl: O cartafol seleccionado máis recentemente para notas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Groupware Compatibility && Legacy Options
gl: Opcións de compatibilidade e antigas de traballo en grupo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mLegacyMangleFromTo)
en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitation replies
gl: Escolla esta opción para facer que Outlook(tm) comprenda as súas respostas a respostas de invitacións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mLegacyMangleFromTo)
en: &Mangle From:/To: headers in replies to invitations
gl: Xestionar as cabeceiras De:/Para: nas respostas ás invitacións.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mLegacyBodyInvites)
en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitations
gl: Escolla esta opción para facer que Outlook(tm) comprenda as súas respostas ás invitacións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mLegacyBodyInvites)
en: Send &invitations in the mail body
gl: Enviar as &invitacións no corpo da mensaxe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mExchangeCompatibleInvitations)
en: Microsoft Outlook, when used in combination with a Microsoft Exchange server,
    has a problem understanding standards-compliant groupware email.
    Turn this option on to send groupware invitations in a way that Microsoft Exchange understands.
gl: Combinar Microsoft Outlook cun servidor de Microsoft Exchange
    causa problemas para comprender o correo electrónico de grupos respectuosos co estándar. Active esta opción para enviar invitacións de grupos de xeito que o comprenda Microsoft Exchange.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExchangeCompatibleInvitations)
en: Exchange-compatible invitation &naming
gl: &Nomes de invitacións compatíbeis con Exchange.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mAutomaticSending)
en: When this is on, the user will not see the mail composer window. Invitation mails are sent automatically.
gl: Ao activar isto, a persoa usuaria non ha ver a xanela de edición dos correos. Os correos de invitacións hanse enviar automaticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticSending)
en: &Automatic invitation sending
gl: Envío &automático de invitacións.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPrintEmptySelectedText)
en: Print only selected text
gl: Imprimir só o texto seleccionado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, respectExpandCollapseSettings)
en: Respect &expand/collapse quote marks settings
gl: Respectar as marcas para &expandir/pregar as citas de texto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printBackgroundColorAndImages)
en: Print background color and images
gl: Imprimir a cor e as imaxes do fondo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysShowEncryptionSignatureDetail)
en: Always show encryption/signature details
gl: Amosar sempre os detalles de cifrado ou sinatura.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Settings)
en: Viewer settings
gl: Configuración do visualizador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: O&verride character encoding:
gl: &Sobredefinir a codificación de caracteres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Enable access key
gl: Activar a tecla de acceso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShrinkQuotes)
en: Reduce font size for &quoted text
gl: Reducir o tama&ño de tipo de letra do texto citado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowExpandQuotesMark)
en: Show &expand/collapse quote marks
gl: Amosar marcas para &expandir/pregar as citas de texto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collapseQuoteLevelLabel)
en: Automatic collapse &level:
gl: Pregar automaticamente o nive&l:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Minimum font size:
gl: Tamaño &mínimo do tipo de letra:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%1». Seguro que quere substituílo?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
gl: Sobrescribir o ficheiro?

en: Save Attachments To
gl: Gardar os anexos en

[ctx: filename for an unnamed attachment]
en: attachment.1
gl: anexo.1

[ctx: @title:window]
en: Save Attachment
gl: Gardar o anexo

[ctx: filename for the %1-th unnamed attachment]
en: attachment.%1
gl: anexo.%1

en: The part %1 of the message is encrypted. Do you want to keep the encryption when saving?
gl: A parte %1 da mensaxe está cifrada. Quere salvagardar o cifrado cando se garde?

en: KMail Question
gl: Pregunta de KMail

[ctx: @action:button]
en: Keep Encryption
gl: Manter o cifrado

[ctx: @action:button]
en: Do Not Keep
gl: Non manter

en: The part %1 of the message is signed. Do you want to keep the signature when saving?
gl: A parte %1 de mensaxe está asinada. Quere manter a sinatura cando se garde?

[ctx: @action:button]
en: Keep Signature
gl: Manter a sinatura

[ctx: 1 = file name, 2 = error string]
en: <qt>Could not write to the file<br /><filename>%1</filename><br /><br />%2</qt>
gl: <qt>Non foi posíbel escribir o ficheiro<br /><filename>%1</filename><br /><br />%2</qt>

[ctx: @title:window]
en: Error saving attachment
gl: Produciuse un erro ao gravar o anexo

en: Error saving attachment
gl: Produciuse un erro ao gravar o anexo

en: Found no attachments to save.
gl: Non se atoparon anexos que gardar.

en: message
gl: mensaxe

en: Mailbox file (*.mbox);;All Files (*)
gl: Ficheiro de caixa de entrada de correo (*.mbox);;Todos os ficheiros (*)

en: Save Message | Save Messages
gl[0]: Gardar a mensaxe
gl[1]: Gardar as mensaxes

en: File %1 could not be loaded.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro %1.

[ctx: @title:window]
en: Error loading message
gl: Produciuse un erro ao cargar a mensaxe

en: File %1 could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro %1.

[ctx: @title:window]
en: Error saving message
gl: Produciuse un erro ao gravar a mensaxe

en: We cannot save message.
gl: Non podemos gardar a mensaxe.

en: Error saving message
gl: Produciuse un erro ao gravar a mensaxe

[ctx: Argument is the original name of the deleted attachment]
en: Deleted: %1
gl: Eliminado: %1

en: You deleted an attachment from this message. The original MIME headers for the attachment were:
gl: Eliminou o anexo da mensaxe. As cabeceiras MIME orixinais do anexo eran:

en: Open &with %1
gl: Abrir &con %1

en: body part
gl: parte do corpo

en: Description
gl: Descrición

en: Type
gl: Tipo

en: Size
gl: Tamaño

en: Could not generate print preview.
gl: Non foi posíbel xerar a vista de impresión.

[ctx: @title:window]
en: Print Document
gl: Imprimir o documento

en: Turn on HTML rendering for this message.
gl: Activar a visualización HTML para esta mensaxe.

en: Load external references from the Internet for this message.
gl: Cargar de Internet as referencias externas desta mensaxe.

en: Work online.
gl: Traballar en liña.

en: Make account online.
gl: Poñer a conta en liña.

en: Decrypt message.
gl: Descifrar a mensaxe.

en: Show signature details.
gl: Amosar os detalles da sinatura.

en: Hide signature details.
gl: Agochar os detalles da sinatura.

en: Show encryption details.
gl: Amosar os detalles da cifraxe.

en: Hide encryption details.
gl: Agochar os detalles da cifraxe.

en: Open Documentation
gl: Abrir a documentación

en: Expand all quoted text.
gl: Expandir todo o texto citado.

en: Collapse quoted text.
gl: Pregar o texto citado.

en: Could not start certificate manager. Please check your installation.
gl: Non foi posíbel iniciar o xestor de certificados. Comprobe a instalación.

en: KMail Error
gl: Erro de KMail

en: Show certificate 0x%1
gl: Amosar o certificado 0x%1

en: &Open in Address Book
gl: &Abrir na axenda de enderezos

en: &Copy Email Address
gl: &Copiar o enderezo de correo

en: Address copied to clipboard.
gl: Copiouse o enderezo no portapapeis.

en: Lookup the contact in KAddressbook
gl: Buscar o contacto en KAddressbook

en: Attachment: %1
gl: Anexo: %1

en: Encapsulated Message (Subject: %1)
gl: Mensaxe encapsulada (Asunto: %1)

en: Encapsulated Message
gl: Mensaxe encapsulada

en: Unnamed attachment
gl: Anexo sen nome

en: Show GnuPG Audit Log for this operation
gl: Amosar o rexistro de auditoría de GnuPG desta operación

en: Opening URL...
gl: Abrindo URL…

[ctx: @info]
en: Do you really want to execute <filename>%1</filename>?
gl: Seguro que quere executar <filename>%1</filename>?

[ctx: @action:button]
en: Execute
gl: Executar

en: Loading message...
gl: Cargando a mensaxe…

en: Deleting an attachment might invalidate any digital signature on this message.
gl: Eliminar un anexo podería invalidar a sinatura dixital desta mensaxe.

[ctx: @title:window]
en: Delete Attachment
gl: Eliminar o anexo

en: Deleting an attachment from an encrypted or old-style mailman message is not supported.
gl: Non se admite a eliminación de anexos das mensaxes cifradas ou que estean no formato mailman antigo.

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
gl: &Abrir con

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
gl: &Outro…

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
gl: &Abrir con…

[ctx: to open]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: to view something]
en: View
gl: Ver

en: Scroll To
gl: Baixar ata

en: Save As...
gl: Gardar como…

en: Copy
gl: Copiar

en: Delete Attachment
gl: Eliminar o anexo

en: Reply To Author
gl: Responder á remitente

en: Reply To All
gl: Responder a todos

en: Properties
gl: Propiedades

en: The KDE Mail Client
gl: O cliente de correo de KDE.

[ctx: @title:window]
en: View Attachment: %1
gl: Ver o anexo: %1

[ctx: View->]
en: &Attachments
gl: &Anexos

en: Choose display style of attachments
gl: Escoller o estilo de exhibición dos anexos

[ctx: View->attachments->]
en: &As Icons
gl: Com&o iconas

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
gl: Amosar todos os anexos como iconas. Prema para velos.

[ctx: View->attachments->]
en: &Smart
gl: Inteli&xente

en: Show attachments as suggested by sender.
gl: Amosar os anexos como o suxira o remitente.

[ctx: View->attachments->]
en: &Inline
gl: Inserir en &liña

en: Show all attachments inline (if possible)
gl: Amosar todos os anexos en liña (se for posíbel)

[ctx: View->attachments->]
en: &Hide
gl: &Agochar

en: Do not show attachments in the message viewer
gl: Non amosar os anexos na vista da mensaxe

[ctx: View->attachments->]
en: In Header Only
gl: Só na cabeceira

en: Show Attachments only in the header of the mail
gl: Amosar os anexos só na cabeceira do correo

en: &Set Encoding
gl: &Definir a codificación

en: Auto
gl: Automática

en: Copy Text
gl: Copiar o texto

[ctx: @action]
en: Select All Text
gl: Seleccionar todo o texto

en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón

en: Open URL
gl: Abrir URL

en: Show Message Structure
gl: Amosar a estrutura da mensaxe

[ctx: @action]
en: &View Source
gl: &Ver a fonte

en: &Save Message...
gl: &Gardar a mensaxe…

[ctx: @action]
en: &Save Display Format
gl: &Gardar o formato de exhibición

[ctx: @action]
en: &Reset Display Format
gl: Restau&rar o formato da exhibición

[ctx: @action]
en: Scroll Message Up
gl: Subir na mensaxe

[ctx: @action]
en: Scroll Message Down
gl: Baixar na mensaxe

[ctx: @action]
en: Scroll Message Up (More)
gl: Subir na mensaxe (máis)

[ctx: @action]
en: Scroll Message Down (More)
gl: Baixar na mensaxe (máis)

en: Toggle HTML Display Mode
gl: Conmutar o modo de exhibición de HTML

en: Toggle display mode between HTML and plain text
gl: Conmutar o modo de exhibición entre o texto HTML e o simple

[ctx: @action]
en: Load external references
gl: Cargar as referencias externas

[ctx: @action]
en: Speak Text
gl: Ler o texto

[ctx: @action]
en: Share Text...
gl: Compartir o texto…

[ctx: @action]
en: Copy Image Location
gl: Copiar o lugar onde está a imaxe

en: &Find in Message...
gl: &Atopar na mensaxe…

en: Disable Emoticon
gl: Desactivar as emoticonas

en: Save &As...
gl: Gardar &como…

en: Open With...
gl: Abrir con…

en: Save All Attachments...
gl: Gardar todos os anexos…

en: The network is broken.
gl: A rede está rota.

[ctx: @title:window]
en: Check Phishing URL
gl: Comprobar o URL de estafa

en: The URL %1 is not valid.
gl: O URL %1 non é válido.

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
gl: Este sitio web ten código malicioso, quere amosalo aínda así?

[ctx: @title:window]
en: Malware
gl: Código malicioso

en: Copy Email Address
gl: Copiar o enderezo de correo

[ctx: @title:window]
en: Message as Plain Text
gl: Mensaxe como texto simple

en: URL copied to clipboard.
gl: URL copiado no portapapeis.

en: Message loading failed: %1.
gl: Fallou o cargado da mensaxe: %1.

en: Message not found.
gl: Non se atopou a mensaxe.

[ctx: @info]
en: Open attachment <filename>%1</filename>?<nl/>Note that opening an attachment may compromise your system's security.
gl: Quere abrir o anexo <filename>%1</filename>?<nl/>Lembre que abrir anexos podería poñer en perigo a seguridade do sistema.

[ctx: @title:window]
en: Open Attachment?
gl: Abrir o anexo?

en: &Open With '%1'
gl: Abrir c&on «%1»

en: Open &With...
gl: Abrir &con…

en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

[ctx: 'HTML Message' with html linebreaks between each letter and in bold text.]
en: <qt><b><br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e</b></qt>
gl: <qt><b><br />M<br />e<br />n<br />s<br />a<br />x<br />e<br /><br />H<br />T<br />M<br />L</b></qt>

[ctx: 'No HTML Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />N<br />o<br /> <br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e</qt>
gl: <qt><br />M<br />e<br />n<br />s<br />a<br />x<br />e<br /><br />n<br />o<br />n<br /><br />H<br />T<br />M<br />L</qt>

[ctx: 'Plain Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />P<br />l<br />a<br />i<br />n<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e<br /></qt>
gl: <qt><br />M<br />e<br />n<br />s<br />a<br />x<br />e<br /><br />s<br />i<br />m<br />p<br />l<br />e<br /></qt>

[ctx: 'Calendar Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />C<br />a<br />l<br />e<br />n<br />d<br />a<br />r<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e<br /></qt>
gl: <qt><br />M<br />e<br />n<br />s<br />a<br />x<br />e<br /><br />d<br />e<br /><br />C<br />a<br />l<br />e<br />n<br />d<br />a<br />r<br />i<br />o</qt>

en: Click to toggle between HTML, plain text and calendar.
gl: Prema para conmutar entre o texto HTML, o simple e o calendario.

en: <qt>Invitations are normally sent as attachments to a mail. This switch changes the invitation mails to be sent in the text of the mail instead; this is necessary to send invitations and replies to Microsoft Outlook.<br />But, when you do this, you no longer get descriptive text that mail programs can read; so, to people who have email programs that do not understand the invitations, the resulting messages look very odd.<br />People that have email programs that do understand invitations will still be able to work with this.</qt>
gl: <qt>As invitacións envíanse normalmente como anexos ao correo electrónico. Este cambio fai que, no canto diso, as mensaxes de invitación se envíen no texto da mensaxe; isto é preciso para enviar invitacións e respostas a Microsoft Outlook. <br />Pero, cando faga isto, non terá un texto descritivo que poidan ler os programas de correo electrónico; de xeito que, para as persoas que teñan programas de correo electrónico que non entendan as invitacións, as mensaxes resultantes terán unha aparencia rara. <br />A xente que teña programas de correo electrónico que si entenda as invitacións será quen de traballar con isto.</qt>

en: Speak Text
gl: Ler o texto

[ctx: Unchanged mail message]
en: Raw Source
gl: Fonte crúa

en: Raw, unmodified mail as it is stored on the filesystem or on the server
gl: Mensaxe crúa, sen modificar, tal e como se almacena no sistema de ficheiros ou no servidor

[ctx: Mail message as shown, in HTML format]
en: HTML Source
gl: Fonte en HTML

en: HTML code for displaying the message to the user
gl: Código HTML para lle amosar a mensaxe á persoa usuaria.

[ctx: @action - For we don't know if it's one or many attachments]
en: Open folder where attachment was saved
gl: Abrir o cartafol no que se gardou o anexo

[ctx: @action]
en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

[ctx: @action]
en: Open folder where attachment was saved | Open folder where attachments were saved
gl[0]: Abrir o cartafol no que se gardou o anexo
gl[1]: Abrir o cartafol no que se gardaron os anexos

[ctx: @action]
en: Open folder where PDF file was saved
gl: Abrir o cartafol no que se gardou o ficheiro PDF

en: KMail was unable to open the attachment.
gl: KMail non puido abrir o anexo.

[ctx: @action:button]
en: Next Message
gl: Seguinte mensaxe

[ctx: @action:button]
en: Previous Message
gl: Mensaxe anterior
