kmail - en to pl translation catalogue (396 entries)

[ctx: No grouping of messages]
en: None
pl: Brak

en: By Exact Date (of Thread Leaders)
pl: Według dokładnej daty (pierwszej wiadomości wątku)

en: By Smart Date Ranges (of Thread Leaders)
pl: Według inteligentnie dobranej daty (pierwszej wiadomości wątku)

en: By Smart Sender/Receiver
pl: Według nadawcy/adresata

en: By Sender
pl: Według nadawcy

en: By Receiver
pl: Według adresata

en: Never Expand Groups
pl: Nigdy nie rozwijaj grup

en: Expand Recent Groups
pl: Rozwijaj ostatnie grupy

en: Always Expand Groups
pl: Zawsze rozwijaj grupy

[ctx: No threading of messages]
en: None
pl: Brak

en: Perfect Only
pl: Tylko dokładne

en: Perfect and by References
pl: Dokładne i według odnośników

en: Perfect, by References and by Subject
pl: Dokładne, według odnośników i tematów

en: Topmost Message
pl: Najwyższa wiadomość

en: Most Recent Message
pl: Najnowsza wiadomość

en: Never Expand Threads
pl: Nigdy nie rozwijaj wątków

en: Expand Threads With Unread Messages
pl: Rozwijaj wątki z nieprzeczytanymi wiadomościami

en: Expand Threads With Unread or Important Messages
pl: Rozwijaj wątki z nieprzeczytanymi lub ważnymi wiadomościami

en: Always Expand Threads
pl: Zawsze rozwijaj wątki

en: Favor Interactivity
pl: Wybieraj interaktywność

en: Favor Speed
pl: Wybieraj szybkość

en: Batch Job (No Interactivity)
pl: Tryb wsadowy (bez interakcji z użytkownikiem)

[ctx: Status of an item]
en: Read
pl: Przeczytana

[ctx: Status of an item]
en: Unread
pl: Nieprzeczytana

[ctx: Status of an item]
en: Has Attachment
pl: Z załącznikiem

[ctx: Status of an item]
en: Action Item
pl: Działanie

[ctx: Status of an item]
en: Replied
pl: Odpowiedziano

[ctx: Status of an item]
en: Forwarded
pl: Przekierowana

[ctx: Status of an item]
en: Sent
pl: Wysłana

[ctx: Status of an item]
en: Important
pl: Ważna

[ctx: Status of an item]
en: Ham
pl: Nie spam

[ctx: Status of an item]
en: Watched
pl: Obserwowana

[ctx: Status of an item]
en: Ignored
pl: Pomijana

[ctx: Status of an item]
en: Queued
pl: W kolejce

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
pl: Nieznana

en: Current Activity, Threaded
pl: Bieżąca aktywność, w wątkach

en: This view uses smart date range groups. Messages are threaded. So for example, in "Today" you will find all the messages arrived today and all the threads that have been active today.
pl: Ten widok używa inteligentnie dobranych zakresów dat.. Wiadomości są ułożone w wątki. Zatem np. w grupie "Dzisiaj" znajdą się wszystkie wiadomości odebrane dzisiaj, a także wszystkie wątki aktywne dzisiaj.

en: Current Activity, Flat
pl: Bieżąca aktywność, na płasko

en: This view uses smart date range groups. Messages are not threaded. So for example, in "Today" you will simply find all the messages arrived today.
pl: Ten widok używa inteligentnie dobranych zakresów dat. Wiadomości nie są ułożone w wątki. Zatem np. w grupie "Dzisiaj" znajdą się po prostu wszystkie wiadomości odebrane dzisiaj.

en: Activity by Date, Threaded
pl: Aktywność według daty, w wątkach

en: This view uses day-by-day groups. Messages are threaded. So for example, in "Today" you will find all the messages arrived today and all the threads that have been active today.
pl: Ten widok używa grup dobranych według dnia. Wiadomości są ułożone w wątki. Zatem np. w grupie "Dzisiaj" znajdą się wszystkie wiadomości odebrane dzisiaj, a także wszystkie wątki aktywne dzisiaj.

en: Activity by Date, Flat
pl: Aktywność według daty, na płasko

en: This view uses day-by-day groups. Messages are not threaded. So for example, in "Today" you will simply find all the messages arrived today.
pl: Ten widok używa grup dobranych według dnia. Wiadomości nie są ułożone w wątki. Zatem np. w grupie "Dzisiaj" znajdą się po prostu wszystkie wiadomości odebrane dzisiaj.

en: Standard Mailing List
pl: Standardowa lista dyskusyjna

en: This is a plain and old mailing list view: no groups and heavy threading.
pl: Zwykły, stary widok list dyskusyjnych: bez grup i porządkowania w wątki.

en: Flat Date View
pl: Płaski widok dat

en: This is a plain and old list of messages sorted by date: no groups and no threading.
pl: Zwykły, stary widok list dyskusyjnych: bez grup, bez wątków.

en: Senders/Receivers, Flat
pl: Nadawca/Adresat, na płasko

en: This view groups the messages by senders or receivers (depending on the folder type). Messages are not threaded.
pl: Ten widok grupuje wiadomości według nadawców i adresatów (w zależności od typu katalogu).

en: Thread Starters
pl: Początki wątków

en: This view groups the messages in threads and then groups the threads by the starting user.
pl: Ten widok grupuje wiadomości w wątki, a następnie wątki według początkowego autora.

[ctx: Default theme name]
en: Classic
pl: Klasyczny

en: A simple, backward compatible, single row theme
pl: Zwykły wygląd jednowierszowy, zgodny z poprzednimi wersjami

[ctx: @title:column Subject of messages]
en: Subject
pl: Temat

en: Sender/Receiver
pl: Nadawca/Adresat

[ctx: Sender of a message]
en: Sender
pl: Nadawca

[ctx: Receiver of a message]
en: Receiver
pl: Adresat

[ctx: Date of a message]
en: Date
pl: Data

en: Most Recent Date
pl: Ostatnia data

[ctx: Size of a message]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: Attachment indication]
en: Attachment
pl: Załącznik

en: Read/Unread
pl: Przeczytana/Nieprzeczytana

en: Replied
pl: Odpowiedziana

[ctx: Message importance indication]
en: Important
pl: Ważna

en: Action Item
pl: Działanie

en: Spam/Ham
pl: Spam/Nie-spam

en: Watched/Ignored
pl: Obserwowana/Pomijana

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: Signature
pl: Podpis

en: Tag List
pl: Spis znaczników

en: Smart
pl: Ozdobny

en: A smart multiline and multi item theme
pl: Ozdobny wielowierszowy i wieloelementowy wygląd

en: Message
pl: Wiadomość

en: Smart with Clickable Status
pl: Ozdobny z klikalnym stanem

en: A smart multiline and multi item theme with a clickable status column
pl: Ozdobny wielowierszowy i wieloelementowy wygląd z klikalną kolumną stanu

en: Status
pl: Stan

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Last Week
pl: W poprzednim tygodniu

en: Two Weeks Ago
pl: Dwa tygodnie temu

en: Three Weeks Ago
pl: Trzy tygodnie temu

en: Four Weeks Ago
pl: Cztery tygodnie temu

en: Five Weeks Ago
pl: Pięć tygodni temu

en: Receiver
pl: Adresat

en: Sender
pl: Nadawca

en: Processed 1 Message of %2 | Processed %1 Messages of %2
pl[0]: Przetworzono %1 wiadomość z %2
pl[1]: Przetworzono %1 wiadomości z %2
pl[2]: Przetworzono %1 wiadomości z %2

en: Threaded 1 Message of %2 | Threaded %1 Messages of %2
pl[0]: Ułożono w wątkach %1 wiadomość z %2
pl[1]: Ułożono w wątkach %1 wiadomości z %2
pl[2]: Ułożono w wątkach %1 wiadomości z %2

en: Grouped 1 Thread of %2 | Grouped %1 Threads of %2
pl[0]: Zgrupowano %1 wiadomość z %2
pl[1]: Zgrupowano %1 wiadomości z %2
pl[2]: Zgrupowano %1 wiadomości z %2

en: Updated 1 Group of %2 | Updated %1 Groups of %2
pl[0]: Uaktualniono %1 wiadomości z %2
pl[1]: Uaktualniono %1 wiadomości z %2
pl[2]: Uaktualniono %1 wiadomości z %2

[ctx: @info:status Finished view fill]
en: Ready
pl: Gotowe

note: i18n: ectx: label, entry (MessageToolTipEnabled), group (MessageListView)
en: Display tooltips for messages and group headers
pl: Pokaż podpowiedzi dla wiadomości i nagłówków grup

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageToolTipEnabled), group (MessageListView)
en: Enable this option to display tooltips when hovering over an item in the message list.
pl: Włącz tę opcję, aby włączyć wyświetlanie podpowiedzi, kiedy wskaźnik myszy znajdzie się nad spisem wiadomości.

en: None (Storage Order)
pl: brak (według kolejności na dysku)

en: By Date/Time
pl: Według daty/czasu

en: By Date/Time of Most Recent in Subtree
pl: Według daty/czasu ostatniej wiadomości w poddrzewie

en: By Subject
pl: Według tematu

en: By Size
pl: Według rozmiaru

en: By Action Item Status
pl: Według stanu działania

en: By Unread Status
pl: Według stanu nieprzeczytania

en: By Important Status
pl: Według stanu ważności

en: By Attachment Status
pl: Według stanu załącznika

en: Least Recent on Top
pl: od najstarszych

en: Most Recent on Top
pl: od najnowszych

[ctx: Sort order for messages]
en: Ascending
pl: Rosnąco

[ctx: Sort order for messages]
en: Descending
pl: Malejąco

en: by Date/Time
pl: według daty/czasu

en: by Date/Time of Most Recent Message in Group
pl: według daty/czasu ostatniej wiadomości w grupie

en: by Sender/Receiver
pl: według nadawcy/adresata

en: by Sender
pl: według nadawca

en: by Receiver
pl: według adresata

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Ascending
pl: Rosnąco

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Descending
pl: Malejąco

[ctx: Description of Type Subject]
en: Subject
pl: Temat

[ctx: Description of Type Date]
en: Date
pl: Data

[ctx: Description of Type Sender]
en: Sender
pl: Nadawca

[ctx: Description of Type Receiver]
en: Receiver
pl: Adresat

[ctx: Description of Type Size]
en: Size
pl: Rozmiar

en: Unread/Read Icon
pl: Ikona nieprzeczytana/przeczytana

en: Attachment Icon
pl: Ikona załącznika

en: Replied/Forwarded Icon
pl: Ikona odpowiedziana/przekierowana

en: Combined New/Unread/Read/Replied/Forwarded Icon
pl: Połączona ikona nowa/nieprzeczytana/przeczytana/odpowiedziana/przekierowana

en: Action Item Icon
pl: Ikona działania

en: Important Icon
pl: Ikona ważna

en: Group Header Label
pl: Etykieta nagłówka grupy

en: Spam/Ham Icon
pl: Ikona spam/nie-spam

en: Watched/Ignored Icon
pl: Ikona obserwowana/pomijana

en: Group Header Expand/Collapse Icon
pl: Ikona rozwijania/zwijania nagłówka grupy

en: Encryption State Icon
pl: Ikona stanu szyfrowania

en: Signature State Icon
pl: Ikona stanu podpisu

en: Vertical Separation Line
pl: Pionowa linia oddzielająca

en: Horizontal Spacer
pl: Odstęp poziomy

en: Max Date
pl: Maksymalna data

en: Message Tags
pl: Znaczniki wiadomości

en: Invitation Icon
pl: Ikona zaproszenia

[ctx: Description of Type Folder]
en: Folder
pl: Katalog

[ctx: Description for an Unknown Type]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unread
pl: Nieprzeczytana

en: Never Show
pl: Nie pokazuj nigdy

en: Always Show
pl: Zawsze pokazuj

en: Plain Rectangles
pl: Zwykłe prostokąty

en: Plain Joined Rectangle
pl: Zwykłe połączone prostokąty

en: Rounded Rectangles
pl: Zaokrąglone prostokąty

en: Rounded Joined Rectangle
pl: Zaokrąglone połączone prostokąty

en: Gradient Rectangles
pl: Cieniowane prostokąty

en: Gradient Joined Rectangle
pl: Cieniowane połączone prostokąty

en: Styled Rectangles
pl: Eleganckie prostokąty

en: Styled Joined Rectangles
pl: Eleganckie połączone prostokąty

en: No result found
pl: Nie znaleziono wyników

en: Adjust Column Sizes
pl: Dopasuj wielkość kolumn

en: Show Default Columns
pl: Pokaż kolumny domyślne

en: Display Tooltips
pl: Pokaż podpowiedzi

en: From
pl: Od

[ctx: Receiver of the email]
en: To
pl: Do

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Folder
pl: Katalog

en: Preview
pl: Podgląd

en: <b>%1</b> reply | <b>%1</b> replies
pl[0]: <b>%1</b> odpowiedź
pl[1]: <b>%1</b> odpowiedzi
pl[2]: <b>%1</b> odpowiedzi

en: <b>%1</b> message in subtree (<b>%2</b> unread) | <b>%1</b> messages in subtree (<b>%2</b> unread)
pl[0]: <b>%1</b> wiadomość w pod-drzewie (nieprzeczytane <b>%2</b>)
pl[1]: <b>%1</b> wiadomości w pod-drzewie (nieprzeczytane <b>%2</b>)
pl[2]: <b>%1</b> wiadomości w pod-drzewie (nieprzeczytane <b>%2</b>)

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started on 2008-12-21']
en: Threads started on %1
pl: Wątki rozpoczęte %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started Yesterday']
en: Threads started %1
pl: Wątki rozpoczęte %1

en: Threads with messages dated %1
pl: Wątki z wiadomościami z %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages sent on 2008-12-21']
en: Messages sent on %1
pl: Wiadomość wysłane %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages received on 2008-12-21']
en: Messages received on %1
pl: Wiadomości otrzymane %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages sent Yesterday']
en: Messages sent %1
pl: Wiadomości wysłane %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages received Yesterday']
en: Messages received %1
pl: Wiadomości otrzymane %1

en: Threads started within %1
pl: Wątki rozpoczęte %1

en: Threads containing messages with dates within %1
pl: Wątki z wiadomościami stworzonymi %1

en: Messages sent within %1
pl: Wiadomości wysłane %1

en: Messages received within %1
pl: Wiadomości odebrane %1

en: Threads started by %1
pl: Wątki rozpoczęte %1

en: Threads with most recent message by %1
pl: Wątki z najnowszymi wiadomościami stworzonymi %1

en: Messages sent to %1
pl: Wiadomości, gdzie adresat to %1

en: Messages sent by %1
pl: Wiadomości, gdzie nadawca to %1

en: Messages received from %1
pl: Wiadomości otrzymane od: %1

en: Threads directed to %1
pl: Wątki kierowane do: %1

en: Threads with most recent message directed to %1
pl: Wątki z ostatnimi wiadomościami kierowanymi do: %1

en: Messages received by %1
pl: Wiadomości otrzymane %1 i wcześniej

en: <b>%1</b> thread | <b>%1</b> threads
pl[0]: <b>%1</b> wątek
pl[1]: <b>%1</b> wątki
pl[2]: <b>%1</b> wątków

en: <b>%1</b> message (<b>%2</b> unread) | <b>%1</b> messages (<b>%2</b> unread)
pl[0]: <b>%1</b> wiadomość (nieprzeczytane <b>%2</b>)
pl[1]: <b>%1</b> wiadomości (nieprzeczytane <b>%2</b>)
pl[2]: <b>%1</b> wiadomości (nieprzeczytane <b>%2</b>)

en: No filter defined.
pl: Nie określono filtra.

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
pl: Utwórz filtr

en: Theme
pl: Wygląd

en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: Aggregation
pl: Grupowanie

en: Message Sort Order
pl: Porządek szeregowania wiadomości

en: Message Sort Direction
pl: Kierunek szeregowania wiadomości

en: Group Sort Order
pl: Porządek szeregowania grup

en: Group Sort Direction
pl: Kierunek szeregowania grup

en: Folder Always Uses This Sort Order
pl: Katalog zawsze używa tego porządku szeregowania

[ctx: @title:window]
en: Configure Filter
pl: Ustawienia filtra

en: Remove
pl: Usuń

en: Do you want to delete this filter?
pl: Czy na pewno usunąć ten filtr?

[ctx: @title:window]
en: Remove Filter
pl: Usuń filtr

[ctx: @title:window]
en: Edit Filter
pl: Edytuj filtr

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @action]
en: Save Filter...
pl: Zapisz filtr...

[ctx: @action]
en: Configure...
pl: Ustawienia...

[ctx: Search for messages.]
en: Search
pl: Wyszukaj

en: The words less than 3 letters are ignored.
pl: Słowa krótsze niż trzyliterowe są pomijane.

[ctx: @action]
en: Do not show again
pl: Nie pokazuj ponownie

en: Some of the search folders in this query are still being indexed or are excluded from indexing completely. The results below may be incomplete.
pl: Niektóre z katalogów wyszukiwania w tym zapytaniu nadal są indeksowane lub zostały wykluczone z indeksowania. Wyniki mogą być niepełne.

en: Literal string
pl: Dosłowny ciąg znaków

en: Size is smaller than
pl: Rozmiar jest mniejszy niż

en: Size is larger than
pl: Rozmiar jest większy niż

en: Size is
pl: Rozmiar jest

en: To contains
pl: "Do" zawiera

en: BCC contains
pl: "UDW" zawiera

en: CC contains
pl: "DW" zawiera

en: From contains
pl: "Od" zawiera

en: Subject contains
pl: Temat zawiera

en: Body contains
pl: Treść zawiera

en: Mail has tag
pl: Wiadomość ma znacznik

en: Mail has attachment
pl: Wiadomość ma załącznik

en: Mail has invitation
pl: Wiadomość ma zaproszenie

en: Mail is important
pl: Wiadomość jest ważna

en: Mail is read
pl: Wiadomość jest przeczytana

en: Mail is Unread
pl: Wiadomość jest nieprzeczytana

en: Mail is Ignored
pl: Wiadomość jest pomijana

en: Mail is Ham
pl: Wiadomość nie jest SPAMem

en: Mail is Spam
pl: Wiadomość jest SPAMem

en: Mail is watched
pl: Wiadomość jest obserwowana

en: Mail is replied
pl: Odpowiedziano na wiadomość

en: Mail is forwarded
pl: Przekierowano wiadomość

en: Mail is encrypted
pl: Wiadomość zaszyfrowana

en: Mail is queued
pl: Wiadomość jest w kolejce

en: Mail is sent
pl: Wiadomość została wysłana

en: Mail is deleted
pl: Wiadomość jest usunięta

en: Mail is action
pl: Wiadomość jest działaniem

en: AND
pl: ORAZ

[ctx: @action:button]
en: Subject
pl: Temat

[ctx: @action:button]
en: Body
pl: Treść

[ctx: @action:button]
en: From
pl: Od

[ctx: @action:button]
en: To
pl: Do

[ctx: @action:button]
en: Cc
pl: DW

[ctx: @action:button]
en: Bcc
pl: UDW

[ctx: @action:button]
en: Has Attachment
pl: Ma załącznik

[ctx: @action:button]
en: Has Invitation
pl: Ma zaproszenie

[ctx: @action:button]
en: Read
pl: Przeczytana

[ctx: @action:button]
en: Unread
pl: Nieprzeczytana

[ctx: @action:button]
en: Important
pl: Ważna

[ctx: @action:button]
en: Ignored
pl: Pomijana

[ctx: @action:button]
en: Ham
pl: Nie spam

[ctx: @action:button]
en: Watched
pl: Obserwowana

[ctx: @action:button]
en: Replied
pl: Odpowiedziana

[ctx: @action:button]
en: Forwarded
pl: Przekierowana

[ctx: @action:button]
en: Encrypted
pl: Zaszyfrowana

[ctx: @action:button]
en: Queued
pl: W kolejce

[ctx: @action:button]
en: Sent
pl: Wysłana

[ctx: @action:button]
en: Deleted
pl: Usunięta

[ctx: @action:button]
en: Action
pl: Działanie

[ctx: @action:button]
en: Category
pl: Kategoria

[ctx: @action:button]
en: Smaller
pl: Mniejsze

[ctx: @action:button]
en: Larger
pl: Większe

[ctx: @action:button]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @action:button]
en: Older
pl: Starsze

[ctx: @action:button]
en: Newer
pl: Nowsze

[ctx: @info:tooltip]
en: Prevent the quick search field from being cleared when changing folders
pl: Nie czyść pola pola wyszukiwania przy zmianie katalogów

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the quick search field when changing folders
pl: Czyść pole szybkiego wyszukiwania przy zmianie katalogów

[ctx: @info:tooltip]
en: Show or Hide search command line
pl: Pokaż lub ukryj wyszukiwanie w wierszu poleceń

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggle this button if you want show or hide search command line widget.
pl: Przestaw ten przycisk, jeśli chcesz pokazać lub ukryć wyszukiwanie w wierszu poleceń.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggle this button if you want to keep your quick search locked when moving to other folders or when narrowing the search by message status.
pl: Przełącz ten przycisk, jeśli chcesz zablokować szybkie wyszukiwania przy przechodzeniu do innych katalogów w celu zacieśnienia znajdywania przez stan wiadomości.

[ctx: @info:tooltip]
en: Saved Filter
pl: Zapisano filtr

en: Clear History
pl: Wyczyść historię

[ctx: @action]
en: Full Message
pl: Cała wiadomość

[ctx: @action]
en: Body
pl: Treść

[ctx: @action]
en: Subject
pl: Temat

[ctx: @action]
en: BCC
pl: UDW

[ctx: @action]
en: CC
pl: DW

en: To
pl: Do

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Unread
pl: Nieprzeczytana

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Replied
pl: Odpowiedziano

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Forwarded
pl: Przekierowana

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Important
pl: Ważna

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Action Item
pl: Element działania

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Watched
pl: Obserwowana

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Ignored
pl: Pomijana

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Attachment
pl: Ma załącznik

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Invitation
pl: Ma zaproszenie

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Ham
pl: Nie spam

en: Current Tab is locked.
pl: Bieżąca karta jest zablokowana.

en: (Unlock it)
pl: (Odblokuj ją)

en: Sorting
pl: Szereguj wg

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
pl: Otwórz nową kartę

en: New tab
pl: Nowa karta

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Close tab
pl: Zamknij kartę

[ctx: @action]
en: Activate Tab %1
pl: Uaktywnij kartę %1

en: Show Quick Search Bar
pl: Pokaż pasek szybkiego znajdywania

en: Message List
pl: Spis wiadomości

[ctx: @action]
en: Create New Tab
pl: Utwórz nową kartę

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
pl: Uaktywnij następną kartę

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
pl: Uaktywnij poprzednią kartę

[ctx: @action]
en: Move Tab Left
pl: Przesuń kartę w lewo

[ctx: @action]
en: Move Tab Right
pl: Przesuń kartę w prawo

[ctx: @action]
en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

[ctx: @title:tab Empty messagelist]
en: Empty
pl: Pusta

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
pl: Zamknij pozostałe karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock Tab
pl: Odblokuj kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock Tab
pl: Zablokuj kartę

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
pl: Brak tematu

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @action:button]
en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: Groups && Threading
pl: Grupy &i układanie w wątki

[ctx: @label:textbox]
en: Grouping:
pl: Grupowanie:

[ctx: @label:textbox]
en: Group expand policy:
pl: Tryb rozwijania grup:

[ctx: @label:textbox]
en: Threading:
pl: Wątki:

[ctx: @label:textbox]
en: Thread leader:
pl: Pierwsza wiadomość wątku:

[ctx: @label:textbox]
en: Thread expand policy:
pl: Tryb rozwijania wątków:

[ctx: @title:tab Advanced settings tab for aggregation mode]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: @label:textbox]
en: Fill view strategy:
pl: Tryb wypełniania widoku:

[ctx: @title:window]
en: Customize Message Aggregation Modes
pl: Dostosuj tryby grupowania wiadomości

[ctx: @action:button]
en: New Aggregation
pl: Nowe grupowanie

[ctx: @action:button]
en: Clone Aggregation
pl: Powiel grupowanie

[ctx: @action:button]
en: Export Aggregation...
pl: Wyeksportuj grupowanie...

[ctx: @action:button]
en: Import Aggregation...
pl: Zaimportuj grupowanie...

[ctx: @action:button]
en: Delete Aggregation
pl: Usuń grupowanie

en: Unnamed Aggregation
pl: Grupowanie bez nazwy

en: New Aggregation
pl: Nowe grupowanie

[ctx: @title:window]
en: Import Aggregation
pl: Zaimportuj grupowanie

[ctx: @title:window]
en: Export Aggregation
pl: Wyeksportuj grupowanie

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

[ctx: @title:window]
en: Customize Themes
pl: Własny wygląd

[ctx: @action:button]
en: New Theme
pl: Nowy wygląd

[ctx: @action:button]
en: Clone Theme
pl: Powiel wygląd

[ctx: @action:button]
en: Export Theme...
pl: Wyeksportuj wygląd...

[ctx: @action:button]
en: Import Theme...
pl: Zaimportuj wygląd...

[ctx: @action:button]
en: Delete Theme
pl: Usuń wygląd

en: Unnamed Theme
pl: Wygląd bez nazwy

en: New Theme
pl: Nowy wygląd

en: New Column
pl: Nowa kolumna

en: Do you want to delete selected themes?
pl: Czy chcesz usunąć wybrane wystroje?

en: Do you want to delete "%1"?
pl: Czy chcesz usunąć "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Theme
pl: Usuń wygląd

[ctx: @title:window]
en: Import Theme
pl: Zaimportuj wygląd

[ctx: @title:window]
en: Export Theme
pl: Wyeksportuj wygląd

[ctx: @title:tab General options of a view mode]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @label:textbox Name of the option]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label:textbox Description of the option]
en: Description:
pl: Opis:

[ctx: @label:textbox Property name]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @info:tooltip]
en: The label that will be displayed in the column header.
pl: Etykieta wyświetlana w nagłówku kolumny.

[ctx: @label:textbox]
en: Header click sorts messages:
pl: Klikanie na nagłówku sortuje wiadomości:

[ctx: @info:tooltip]
en: The sorting order that clicking on this column header will switch to.
pl: Porządek szeregowania, na który przełącza naciśnięcie na tę kolumnę.

[ctx: @option:check]
en: Visible by default
pl: Domyślnie widoczny

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this if this column should be visible when the theme is selected.
pl: Włącz tę opcję, jeśli kolumna ma być widoczna przy wybranym wystroju.

[ctx: @option:check]
en: Contains "Sender or Receiver" field
pl: Zawiera pole "Nadawca lub adresat"

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this if this column label should be updated depending on the folder "inbound"/"outbound" type.
pl: Włącz tę opcję, jeśli etykieta kolumny ma być uaktualniana w zależności od trybu "przychodzące"/"wychodzące".

en: Unnamed Column
pl: Kolumna bez nazwy

en: Message Group
pl: Grupa wiadomości

en: Very long subject very long subject very long subject very long subject very long subject very long
pl: Bardzo długi temat bardzo długi temat bardzo długi temat bardzo długi temat bardzo długi temat

en: Sample Tag 1
pl: Przykładowy znacznik 1

en: Sample Tag 2
pl: Przykładowy znacznik 2

en: Sample Tag 3
pl: Przykładowy znacznik 3

[ctx: Indicates whether or not a header label is visible]
en: Visible
pl: Widoczny

[ctx: @action:inmenu soften the text color]
en: Soften
pl: Złagodź barwę

[ctx: @action:inmenu Font setting]
en: Bold
pl: Pogrubienie

[ctx: @action:inmenu Font setting]
en: Italic
pl: Kursywa

en: Font
pl: Czcionka

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Default
pl: Domyślny

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Custom...
pl: Własny...

en: Foreground Color
pl: Barwa pierwszoplanowa

[ctx: Hide a mark if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Hide
pl: Ukryj

[ctx: Keep a empty space in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Empty Space
pl: Zachowaj puste miejsce

[ctx: Show the icon softened in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Softened Icon
pl: Zachowaj złagodzoną barwę ikony

en: When Disabled
pl: Kiedy wyłączone

en: Group Header
pl: Nagłówek grupy

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: None
pl: Brak

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Automatic
pl: Automatycznie

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Custom...
pl: Własny...

en: Background Color
pl: Barwa tła

en: Background Style
pl: Styl tła

en: Column Properties...
pl: Właściwości kolumy...

en: Add Column...
pl: Dodaj kolumnę...

en: Delete Column
pl: Usuń kolumnę

en: Move Column to Left
pl: Przesuń kolumnę w lewo

en: Move Column to Right
pl: Przesuń kolumnę w prawo

en: Add New Column
pl: Dodaj nową kolumnę

en: Column Properties
pl: Właściwości kolumny

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Content Items
pl: Pola danych

en: Right click on the header to add or modify columns. Drag the content items and drop them on the columns in order to compose your theme. Right click on the items inside the view for more options.
pl: Naciśnij prawym przyciskiem na nagłówku, aby dodać lub zmienić kolumnę. Przeciągnij i upuść pole danych na kolumnę, aby stworzyć własny wygląd. Naciśnij prawym przyciskiem na polu wewnątrz widoku, aby wybrać więcej ustawień.

[ctx: @title:tab Advanced theme settings]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: @label:textbox]
en: Header:
pl: Nagłówek:

[ctx: @label:textbox]
en: Icon size:
pl: Rozmiar ikon:

[ctx: suffix in a spinbox]
en: %v pixel | %v pixels
pl[0]: %v piksel
pl[1]: %v piksele
pl[2]: %v pikseli

[ctx: Item in list of Akonadi tags, to show all e-mails]
en: All
pl: Wszystkie

en: Collapse Group
pl: Zwiń grupę

en: Expand Group
pl: Rozwiń grupę

en: Expand All Groups
pl: Rozwiń wszystkie grupy

en: Collapse All Groups
pl: Zwiń wszystkie grupy

en: Expand All Threads
pl: Rozwiń wszystkie wątki

en: Collapse All Threads
pl: Zwiń wszystkie wątki

en: &Move Here
pl: &Przenieś tutaj

en: &Copy Here
pl: S&kopiuj tutaj

en: C&ancel
pl: &Anuluj
