metacity 2.24 - en to ca@valencia translation catalogue (300 entries)

en: Navigation
ca@valencia: Navegació

en: Move window to workspace 1
ca@valencia: Mou la finestra a l'espai de treball 1

en: Move window to workspace 2
ca@valencia: Mou la finestra a l'espai de treball 2

en: Move window to workspace 3
ca@valencia: Mou la finestra a l'espai de treball 3

en: Move window to workspace 4
ca@valencia: Mou la finestra a l'espai de treball 4

en: Move window one workspace to the left
ca@valencia: Mou la finestra un espai de treball a l'esquerra

en: Move window one workspace to the right
ca@valencia: Mou la finestra un espai de treball a la dreta

en: Move window one workspace up
ca@valencia: Mou la finestra un espai de treball amunt

en: Move window one workspace down
ca@valencia: Mou la finestra un espai de treball avall

en: Switch applications
ca@valencia: Commutació d'aplicacions

en: Switch windows of an application
ca@valencia: Commutació de les finestres d'una aplicació

en: Switch system controls
ca@valencia: Commutació de controls del sistema

en: Switch windows directly
ca@valencia: Commutació immediata de finestres

en: Switch windows of an app directly
ca@valencia: Commutació immediata de les finestres d'una aplicació

en: Switch system controls directly
ca@valencia: Commutació directa dels controls del sistema

en: Hide all normal windows
ca@valencia: Oculta totes les finestres normals

en: Switch to workspace 1
ca@valencia: Canvia a l'espai de treball 1

en: Switch to workspace 2
ca@valencia: Canvia a l'espai de treball 2

en: Switch to workspace 3
ca@valencia: Canvia a l'espai de treball 3

en: Switch to workspace 4
ca@valencia: Canvia a l'espai de treball 4

en: Move to workspace left
ca@valencia: Mou a l'espai de treball de l'esquerra

en: Move to workspace right
ca@valencia: Mou a l'espai de treball de la dreta

en: Move to workspace above
ca@valencia: Mou a l'espai de treball de sobre

en: Move to workspace below
ca@valencia: Mou a l'espai de treball de sota

en: System
ca@valencia: Sistema

en: Show the run command prompt
ca@valencia: Mostra l'indicador d'execució d'aplicacions

en: Show the activities overview
ca@valencia: Mostra el resum d'activitats

en: Windows
ca@valencia: Finestres

en: Activate the window menu
ca@valencia: Activa el menú de finestra

en: Toggle fullscreen mode
ca@valencia: Si s'utilitza el mode a pantalla completa

en: Toggle maximization state
ca@valencia: Canvia l'estat de maximització

en: Maximize window
ca@valencia: Maximitza la finestra

en: Restore window
ca@valencia: Restaura la finestra

en: Toggle shaded state
ca@valencia: Canvia l'estat d'ombrejat

en: Close window
ca@valencia: Tanca la finestra

en: Minimize window
ca@valencia: Minimitza la finestra

en: Move window
ca@valencia: Mou la finestra

en: Resize window
ca@valencia: Redimensiona la finestra

en: Toggle window on all workspaces or one
ca@valencia: Commuta la funció que fa que la finestra estiga en tots els espais de treball o només en un

en: Raise window if covered, otherwise lower it
ca@valencia: Alça una finestra coberta per una altra, o sinó baixa-la

en: Raise window above other windows
ca@valencia: Alça una finestra per damunt de les altres

en: Lower window below other windows
ca@valencia: Baixa la finestra sota les altres

en: Maximize window vertically
ca@valencia: Maximitza la finestra verticalment

en: Maximize window horizontally
ca@valencia: Maximitza la finestra horitzontalment

en: Bell event
ca@valencia: Esdeveniment de to del sistema

en: Unknown window information request: %d
ca@valencia: Es desconeix la informació demanada sobre la finestra: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
ca@valencia: <tt>%s</tt> no està responent.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ca@valencia: Podeu esperar un moment per veure si continua o forçar l'eixida completa de l'aplicació.

en: _Wait
ca@valencia: _Espera

en: _Force Quit
ca@valencia: _Força'n l'eixida

en: Failed to get hostname: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en obtindre el nom de l'ordinador central: %s

en: Missing %s extension required for compositing
ca@valencia: Manca l'extensió %s necessària per a la composició

en: Failed to open X Window System display '%s'
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir la pantalla del sistema de finestres X «%s»

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
ca@valencia: S'ha perdut la connexió amb la pantalla «%s»;
    és molt probable que el servidor X s'haja parat o que hàgeu finalitzat/
    destruït el gestor de finestres.

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
ca@valencia: S'ha produït un error fatal d'E/S %d (%s) a la pantalla «%s».

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ca@valencia: Ja hi ha algun altre programa utilitzant la clau %s amb els modificadors %x com a vinculació

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca@valencia: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., i d'altres
    Això és programari lliure; vegeu els fitxers de codi font per conèixer-ne
    les condicions de còpia.
    No hi ha CAP garantia; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIABILITAT
    o ADEQUACIÓ A PER UN PROPÒSIT PARTICULAR.

en: Disable connection to session manager
ca@valencia: Inhabilita la connexió al gestor de sessions

en: Replace the running window manager with Metacity
ca@valencia: Reemplaça el gestor de finestres en execució pel Metacity

en: Specify session management ID
ca@valencia: Especifica l'ID de gestió de sessió

en: X Display to use
ca@valencia: Visualització de l'X a utilitzar

en: Initialize session from savefile
ca@valencia: Inicialitza la sessió des del fitxer alçat

en: Print version
ca@valencia: Mostra la versió

en: Make X calls synchronous
ca@valencia: Fes que les crides a l'X siguen síncrones

en: Turn compositing on
ca@valencia: Habilita la composició

en: Turn compositing off
ca@valencia: Inhabilita la composició

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
ca@valencia: No crees finestres a pantalla completa que estiguen maximitzades i no tinguen decoracions

en: Failed to scan themes directory: %s
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el directori de temes: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ca@valencia: No s'ha trobat cap tema. Assegureu-vos que %s existeix i conté els temes habituals.

en: Failed to restart: %s
ca@valencia: No s'ha pogut reiniciar: %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
ca@valencia: Les solucions temporals per a aplicacions amb errors estan inhabilitades. Pot ser que certes aplicacions no funcionen correctament.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar la descripció de tipus de lletra «%s» de la clau GSettings %s

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ca@valencia: «%s», trobat a la base de dades de la configuració, no és un valor vàlid per al modificador del botó del ratolí

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ca@valencia: «%s» trobat a la base de dades de la configuració no és un valor vàlid per a la vinculació de tecla «%s»

en: Workspace %d
ca@valencia: Espai de treball %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ca@valencia: La pantalla %d en la visualització «%s» no és vàlida

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ca@valencia: La pantalla %d en la visualització «%s» ja té un gestor de finestres; proveu l'opció --replace per reemplaçar el gestor de finestres actual.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ca@valencia: No s'ha pogut adquirir la selecció del gestor de finestres en la pantalla %d visualització «%s»

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ca@valencia: La pantalla %d en la visualització «%s» ja té un gestor de finestres

en: Could not release screen %d on display "%s"
ca@valencia: No s'ha pogut alliberar la pantalla %d en la visualització «%s»

en: Could not create directory '%s': %s
ca@valencia: No s'ha pogut crear el directori «%s»: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de sessió «%s» per a l'escriptura: %s

en: Error writing session file '%s': %s
ca@valencia: S'ha produït un error en escriure el fitxer de sessió «%s»: %s

en: Error closing session file '%s': %s
ca@valencia: S'ha produït un error en tancar el fitxer de sessió «%s»: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el fitxer de sessió alçat: %s

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
ca@valencia: S'ha vist l'atribut <metacity_session> però encara hi ha l'identificador de sessió

en: Unknown attribute %s on <%s> element
ca@valencia: Atribut %s desconegut a l'element <%s>

en: nested <window> tag
ca@valencia: etiqueta <window> imbricada

en: Unknown element %s
ca@valencia: Element %s desconegut

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
ca@valencia: Estes finestres no admeten la funció «alça la configuració actual» i s'hauran de reiniciar manualment la pròxima vegada que entreu.

en: Failed to open debug log: %s
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el registre de depuració: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ca@valencia: No s'ha pogut executar fdopen() sobre el fitxer de registre %s: %s

en: Opened log file %s
ca@valencia: S'ha obert el fitxer de registre %s

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
ca@valencia: Metacity es va compilar sense compatibilitat per al mode detallat

en: Window manager:
ca@valencia: Gestor de finestres:

en: Bug in window manager:
ca@valencia: Error en el gestor de finestres:

en: Window manager warning:
ca@valencia: Avís del gestor de finestres:

en: Window manager error:
ca@valencia: Error del gestor de finestres:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
ca@valencia: La finestra %s estableix SM_CLIENT_ID en ella mateixa, en comptes del WM_CLIENT_LEADER, tal com s'especifica a ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
ca@valencia: La finestra %s estableix un consell MWM que indica que no és redimensionable, però estableix una mida mínima %d x %d i una mida màxima %d x %d; açò no té massa sentit.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
ca@valencia: L'aplicació ha definit un _NET_WM_PID %lu fals

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
ca@valencia: %s (a %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
ca@valencia: %s (com a usuari primari)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
ca@valencia: %s (com a %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
ca@valencia: %s (com a un altre usuari)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
ca@valencia: WM_TRANSIENT_FOR no vàlid per a la finestra 0x%lx especificat per a %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ca@valencia: La finestra 0x%lx té la propietat %s
    que s'esperava tinguera el tipus %s format %d
    i actualment té el tipus %s format %d n elements %d.
    És molt possible que siga un error en l'aplicació, no pas del gestor de finestres.
    La finestra té el títol=«%s» classe=«%s» nom=«%s»

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ca@valencia: La propietat %s en la finestra 0x%lx contenia un UTF-8 no vàlid

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ca@valencia: La propietat %s en la finestra 0x%lx contenia UTF-8 no vàlid per a l'element %d en la llista

en: Compositing Manager
ca@valencia: Gestor de composició

en: Determines whether Metacity is a compositing manager.
ca@valencia: Determina si el Metacity és un gestor de composició.

en: If true, trade off usability for less resource usage
ca@valencia: Si és «true» (cert), sacrifica usabilitat per usar menys recursos

en: If true, metacity will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
ca@valencia: Si és «true» (cert), el Metacity donarà a l'usuari menys informació utilitzant marcs amb fils, evitant les animacions o altres mitjans. Això implica una reducció significativa en usabilitat per a molts usuaris, però pot permetre funcionar a algunes aplicacions velles i servidors de terminal. No obstant això, la funcionalitat dels marcs amb fils es desactiva quan l'accessibilitat està habilitada.

en: Usage: %s
ca@valencia: Forma d'ús: %s

en: Close Window
ca@valencia: Tanca la finestra

en: Window Menu
ca@valencia: Menú de la finestra

en: Minimize Window
ca@valencia: Minimitza la finestra

en: Maximize Window
ca@valencia: Maximitza la finestra

en: Restore Window
ca@valencia: Restaura la finestra

en: Roll Up Window
ca@valencia: Enrotlla la finestra

en: Unroll Window
ca@valencia: Desenrotlla la finestra

en: Keep Window On Top
ca@valencia: Matín la finestra per damunt

en: Remove Window From Top
ca@valencia: Trau la finestra de damunt

en: Always On Visible Workspace
ca@valencia: Sempre a l'espai de treball visible

en: Put Window On Only One Workspace
ca@valencia: Posa la finestra només a un espai de treball

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
ca@valencia: Mi_nimitza

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
ca@valencia: Ma_ximitza

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
ca@valencia: Desma_ximitza

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
ca@valencia: _Enrotlla

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
ca@valencia: Desenro_tlla

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
ca@valencia: _Mou

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
ca@valencia: _Redimensiona

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
ca@valencia: Mou la _barra de títol en pantalla

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
ca@valencia: Sempre per _damunt

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
ca@valencia: Sempre a l'espai de treball _visible

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
ca@valencia: Només en _este espai de treball

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
ca@valencia: Mou a l'espai de treball de l'es_querra

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
ca@valencia: Mou a l'espai de treball de la _dreta

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
ca@valencia: Mou a l'espai de treball de _sobre

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
ca@valencia: Mou a l'espai de treball de s_ota

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
ca@valencia: _Tanca

en: Workspace %d%n
ca@valencia: Espai de treball %d%n

en: Workspace 1_0
ca@valencia: Espai de treball 1_0

en: Workspace %s%d
ca@valencia: Espai de treball %s%d

en: Move to Another _Workspace
ca@valencia: Mou a un altre es_pai de treball

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
ca@valencia: Maj

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
ca@valencia: Hiper

en: top
ca@valencia: superior

en: bottom
ca@valencia: inferior

en: left
ca@valencia: esquerra

en: right
ca@valencia: dreta

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ca@valencia: la geometria del marc no especifica la dimensió «%s»

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ca@valencia: la geometria del marc no especifica la dimensió «%s» per al contorn «%s»

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ca@valencia: La ràtio d'aspecte dels botons %g no és raonable

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ca@valencia: La geometria del marc no especifica la mida dels botons

en: Gradients should have at least two colors
ca@valencia: Els degradats han de tindre almenys dos colors

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ca@valencia: L'especificació de color GTK ha de tindre l'estat entre claudàtors, p.e. gtk:fg[NORMAL] on NORMAL és l'estat; no s'ha pogut analitzar "%s"

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ca@valencia: L'especificació de color GTK ha de tindre un claudàtor de tancament després de l'estat, p.e. gtk:fg[NORMAL] on NORMAL és l'estat; no s'ha pogut analitzar «%s»

en: Did not understand state "%s" in color specification
ca@valencia: No s'entén l'estat «%s» en l'especificació del color

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ca@valencia: No s'entén l'element de color «%s» en l'especificació del color

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ca@valencia: El format de barreja és «blend/bg_color/fg_color/alpha», «%s» no s'ajusta al format

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el valor d'opacitat «%s» en el color barrejat

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ca@valencia: El valor alfa «%s» en el color barrejat no està entre 0,0 i 1,0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
ca@valencia: El format d'ombrejat és «shade/base_color/factor», «%s» no s'ajusta al format

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el factor d'ombrejat «%s» en el color ombrejat

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
ca@valencia: El factor d'ombrejat «%s» en el color ombrejat és negatiu

en: Could not parse color "%s"
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el color «%s»

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ca@valencia: L'expressió coordinada conté el caràcter «%s», el qual no és permés

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ca@valencia: L'expressió coordinada conté el número «%s» de punt flotant el qual no es pot analitzar

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ca@valencia: L'expressió coordinada conté l'enter «%s» el qual no es pot analitzar

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ca@valencia: L'expressió coordinada conté un operador desconegut a l'inici d'este text: «%s»

en: Coordinate expression was empty or not understood
ca@valencia: L'expressió coordinada estava buida o no s'ha entés

en: Coordinate expression results in division by zero
ca@valencia: L'expressió coordinada dóna una divisió per zero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ca@valencia: L'expressió coordinada intenta utilitzar l'operador de mode en un número de punt flotant

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ca@valencia: L'expressió coordinada té un operador «%s» on hi hauria d'anar un operand

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ca@valencia: L'expressió coordinada té un operand on hi hauria d'anar un operador

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ca@valencia: L'expressió coordinada ha finalitzat amb un operador en lloc d'un operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ca@valencia: L'expressió coordinada té un operador «%c» seguit de l'operador «%c» sense cap operand enmig

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ca@valencia: L'expressió coordinada té una variable o constant desconeguda «%s»

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
ca@valencia: L'analitzador d'expressions de coordinades ha desbordat la seua memòria intermèdia.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ca@valencia: L'expressió coordinada té un parèntesi de tancament i cap d'obertura

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ca@valencia: L'expressió coordinada té un parèntesi d'obertura i cap de tancament

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ca@valencia: L'expressió coordinada no pareix tindre cap operador o operand

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
ca@valencia: El tema conté una expressió que ha provocat un error: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ca@valencia: <button function="%s" state="%s" draw_ops="qualsevol"/> s'ha d'especificar per a este estil de marc

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ca@valencia: No s'ha trobat <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="qualsevol"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el tema "%s": %s

en: No <%s> set for theme "%s"
ca@valencia: No s'ha definit <%s> per al tema «%s»

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
ca@valencia: No s'ha definit cap estil de marc per al tipus de finestra "%s" en el tema "%s", afegiu un element <window type="%s" style_set="qualsevol"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
ca@valencia: Les constants de la definició d'usuari han de començar per una majúscula; «%s» no ho és

en: Constant "%s" has already been defined
ca@valencia: La constant «%s» ja s'ha definit

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
ca@valencia: No hi ha cap atribut «%s» a l'element <%s>

en: Line %d character %d: %s
ca@valencia: Línia %d caràcter %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ca@valencia: S'ha repetit l'atribut «%s» dues vegades en el mateix element <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ca@valencia: L'atribut «%s» no és vàlid per a l'element <%s> en este context

en: Could not parse "%s" as an integer
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar «%s» com a enter

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ca@valencia: No s'entenen els caràcters finals «%s» de la cadena «%s»

en: Integer %ld must be positive
ca@valencia: L'enter %ld ha de ser positiu

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ca@valencia: L'enter %ld és massa gran, el màxim actual és %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar «%s» com a un número de coma flotant

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ca@valencia: Els valors booleans han de ser «true» (cert) o «false» (fals), no «%s»

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ca@valencia: L'angle ha d'estar entre 0.0 i 360.0, era %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ca@valencia: L'opacitat ha d'estar entre 0.0 (invisible) i 1.0 (totalment opac), era a %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ca@valencia: Escala de títol no vàlida «%s» (ha de ser una d'estes: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
ca@valencia: <%s> amb nom «%s» s'ha utilitzat dues vegades

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ca@valencia: El pare de <%s>, «%s», no s'ha definit

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ca@valencia: La geometria de <%s>, «%s», no s'ha definit

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ca@valencia: <%s> ha d'especificar bé una geometria o un pare que tinga una geometria

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
ca@valencia: El valor alfa requereix que també s'especifique un fons de pantalla

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ca@valencia: Tipus desconegut «%s» en l'element <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ca@valencia: style_set «%s» desconegut en l'element <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
ca@valencia: El tipus de finestra «%s» ja té assignat un joc d'estil

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ca@valencia: No es permet l'element <%s> sota <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
ca@valencia: No es pot especificar «button_width»/«button_height» i l'«aspect_ratio» a la vegada per als botons

en: Distance "%s" is unknown
ca@valencia: La distància «%s» és desconeguda

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ca@valencia: La ràtio d'aspecte «%s» és desconeguda

en: Border "%s" is unknown
ca@valencia: El contorn «%s» és desconegut

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
ca@valencia: No hi ha cap atribut de «start_angle» o «from» en l'element <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
ca@valencia: No hi ha cap atribut de «extent_angle» o «to» en l'element <%s>

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ca@valencia: No s'entén el valor «%s» per al tipus de degradat

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ca@valencia: No s'entén el tipus de farciment «%s» per a l'element <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ca@valencia: No s'entén l'estat «%s» per a l'element <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ca@valencia: No s'entén l'ombra «%s» per a l'element <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ca@valencia: No s'entén la fletxa «%s» per a l'element <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ca@valencia: No s'ha definit cap <draw_ops> amb el nom «%s»

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ca@valencia: La inclusió de draw_ops «%s» ací crearà una referència circular

en: Unknown position "%s" for frame piece
ca@valencia: Posició «%s» desconeguda per a la peça del marc

en: Frame style already has a piece at position %s
ca@valencia: L'estil del marc ja té una peça a posició %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ca@valencia: No s'ha definit cap <draw_ops> amb el nom «%s»

en: Unknown function "%s" for button
ca@valencia: Funció «%s» desconeguda per al botó

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
ca@valencia: La funció de botó «%s» no existeix en esta versió (%d, es necessita %d)

en: Unknown state "%s" for button
ca@valencia: Estat «%s» desconegut per al botó

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ca@valencia: L'estil del marc ja té un botó per a l'estat %s de la funció %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ca@valencia: «%s» no és un valor vàlid per a l'atribut del focus

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ca@valencia: «%s» no és un valor vàlid per a l'atribut de l'estat

en: A style called "%s" has not been defined
ca@valencia: No s'ha definit un estil amb el nom «%s»

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ca@valencia: «%s» no és un valor vàlid per a l'atribut de redimensiona

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ca@valencia: No hauria de tindre l'atribut «resize» en l'element <%s> per als estats maximitzat/ombrejat

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
ca@valencia: No hauria de tindre l'atribut «resize» en l'element <%s> per als estats maximitzats

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ca@valencia: L'estil ja s'ha especificat per a l'estat %s redimensiona %s focus %s

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ca@valencia: L'estil ja s'ha especificat per a l'estat %s focus %s

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca@valencia: No es poden tindre dos draw_ops per a un element <piece> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca@valencia: No es poden tindre dos draw_ops per a un element <button> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca@valencia: No es poden tindre dos draw_ops per a un element <menu_icon> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
ca@valencia: L'element més extern en el tema ha de ser <metacity_theme>, no <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ca@valencia: L'element <%s> no és permés dins d'un element name/author/date/description

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ca@valencia: L'element <%s> no és permés dins d'un element <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ca@valencia: L'element <%s> no és permés dins d'un element distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ca@valencia: L'element <%s> no és permés dins d'un element d'operació igual

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ca@valencia: L'element <%s> no és permés dins d'un element <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
ca@valencia: No s'ha proveït cap draw_ops per a la peça del marc

en: No draw_ops provided for button
ca@valencia: No s'ha proveït cap draw_ops per al botó

en: No text is allowed inside element <%s>
ca@valencia: No es permet cap text dins de l'element <%s>

en: <%s> specified twice for this theme
ca@valencia: S'ha especificat <%s> dues vegades per a este tema

en: Failed to find a valid file for theme %s
ca@valencia: No s'ha trobat un fitxer vàlid per al tema %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
ca@valencia: El fitxer de tema %s no conté un element arrel <metacity_theme>

en: _Windows
ca@valencia: _Finestres

en: _Dialog
ca@valencia: _Diàleg

en: _Modal dialog
ca@valencia: Diàleg _modal

en: _Utility
ca@valencia: _Eina

en: _Splashscreen
ca@valencia: _Pantalla flaix

en: _Top dock
ca@valencia: Acoblament _superior

en: _Bottom dock
ca@valencia: Acoblament _inferior

en: _Left dock
ca@valencia: Acoblament es_querre

en: _Right dock
ca@valencia: Acoblament d_ret

en: _All docks
ca@valencia: _Tots els acoblaments

en: Des_ktop
ca@valencia: Es_criptori

en: Open another one of these windows
ca@valencia: Obri una altra d'estes finestres

en: This is a demo button with an 'open' icon
ca@valencia: Este és un botó de prova amb una icona «obri»

en: This is a demo button with a 'quit' icon
ca@valencia: Este és un botó de prova amb una icona de «ix»

en: This is a sample message in a sample dialog
ca@valencia: Este és un exemple de missatge en un diàleg d'exemple

en: Fake menu item %d
ca@valencia: Element fals de menú %d

en: Border-only window
ca@valencia: Finestra amb només contorn

en: Bar
ca@valencia: Barra

en: Normal Application Window
ca@valencia: Finestra d'aplicació normal

en: Dialog Box
ca@valencia: Caixa de diàleg

en: Modal Dialog Box
ca@valencia: Caixa de diàleg modal

en: Utility Palette
ca@valencia: Paleta d'utilitat

en: Torn-off Menu
ca@valencia: Menú arrossegable

en: Border
ca@valencia: Contorn

en: Button layout test %d
ca@valencia: Prova de disposició de botons %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
ca@valencia: %g mil·lisegons per dibuixar un marc de finestra

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
ca@valencia: Forma d'ús: metacity-theme-viewer [NOMDELTEMA]

en: Error loading theme: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el tema: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ca@valencia: S'ha carregat el tema «%s» en %g segons

en: Normal Title Font
ca@valencia: Tipus de lletra per a títol normal

en: Small Title Font
ca@valencia: Tipus de lletra per a títol petit

en: Large Title Font
ca@valencia: Tipus de lletra per a títol gran

en: Button Layouts
ca@valencia: Disposicions de botons

en: Benchmark
ca@valencia: Test de referència

en: Window Title Goes Here
ca@valencia: El títol de la finestra va ací

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
ca@valencia: S'han dibuixat %d marcs en %g segons del client (%g mil·lisegons per marc) i %g segons de rellotge inclosos els recursos del servidor d'X (%g mil·lisegons per marc)

en: position expression test returned TRUE but set error
ca@valencia: La prova d'expressió de posició ha tornat TRUE però ha establit error

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
ca@valencia: La prova d'expressió de posició ha tornat FALSE però no ha establit error

en: Error was expected but none given
ca@valencia: S'esperava un error però no s'ha donat cap

en: Error %d was expected but %d given
ca@valencia: S'esperava l'error %d però s'ha donat %d

en: Error not expected but one was returned: %s
ca@valencia: No s'esperava cap error però s'ha tornat un: %s

en: x value was %d, %d was expected
ca@valencia: El valor x ha sigut %d, i s'esperava %d

en: y value was %d, %d was expected
ca@valencia: El valor y ha sigut %d, i s'esperava %d

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
ca@valencia: %d expressions de coordenades analitzades en %g segons (%g segons de mitja)
