Metacity 2.3.x - en to ms translation catalogue (311 entries)

en: Usage: %s
ms: Penggunaan: %s

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
ms: Metacity telah dikompil tanpa sokongan mod verbose

en: Could not parse "%s" as an integer
ms: Tak dapat menghantar "%s" sebagai integer

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ms: Tidak memahami aksara berikut "%s" pada rentetan "%s"

en: Failed to parse message "%s" from dialog process
ms: Gagal menghantar mesej "%s" dari proses dialog

en: Error reading from dialog display process: %s
ms: Ralat membaca dari proses paparan dialog: %s

en: Error launching metacity-dialog to ask about killing an application: %s
ms: Ralat melancarkan dialog-metacity untuk tanya tentang pembunuhan satu aplikasi: %s

en: Failed to get hostname: %s
ms: Gagal mendapatkan namahos:: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
ms: Gagal membuka paparan %s Sistem X Window

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
ms: Hilang sambungan ke paparan '%s';
    agaknya pelayan X telah dimatikan atau anda telah membunuh
    pengurus tetingkap.

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
ms: Ralat IO fatal %d (%s) pada paparan '%s'.

en: Close Window
ms: Tutup Tetingkap

en: Window Menu
ms: Menu Tetingkap

en: Minimize Window
ms: Miniatur Tetingkap

en: Maximize Window
ms: Maksimum tetingkap

en: Unmaximize Window
ms: Nyah Maksimum Tetingkap

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ms: Terdapat program lain yang sudah menggunakan kekukci %s dengan modifier %x sebagai binding

en: Error launching metacity-dialog to print an error about a command: %s
ms: Ralat melancarkan dialog-metacity untuk mencetak ralat tentang arahan: %s

en: No command %d has been defined.
ms: Tiada arahan %d ditakrifkan.

en: Failed to scan themes directory: %s
ms: Gagal mengimbas direktori tema: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ms: Tak dapat menjumpai tema! pastikan %s wujud dan mengandungi tema biasa.

en: Failed to restart: %s
ms: Gagal mengulanghidupkan: %s

en: Mi_nimize
ms: Mi_nimum

en: Ma_ximize
ms: Ma_ksimum

en: Unma_ximize
ms: _Nyah maksimum

en: Roll _Up
ms: _Gulung

en: _Unroll
ms: _Bentang

en: On _Top
ms: Di _Atas

en: _Move
ms: _Alih

en: _Resize
ms: _Ubahsaiz

note: separator
en: _Close
ms: _Tutup

en: Move to Workspace _Left
ms: Pindah  ke Ruangkerja Ki_ri

en: Move to Workspace R_ight
ms: Pindah ke Ruangkerja Ka_nan

en: Move to Workspace _Up
ms: Pindah ke Ruangkerja _Atas

en: Move to Workspace _Down
ms: Pindah ke Ruangkerja Bawah

en: Workspace %d
ms: Ruangkerja %d

en: Workspace 1_0
ms: Ruangkerja 1_0

en: Workspace %s%d
ms: Ruangkerja %s%d

en: Move to Another _Workspace
ms: Pindah ke Ruangkerja lain

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
ms: Shif

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
ms: Hiper

en: The window "%s" is not responding.
ms: Tetingkap "%s" tak bertindakbalas.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
ms: Memaksa aplikasi ini keluar akan menyebabkan anda kehilangan sebarang perubahan yg betul disimpan.

en: _Force Quit
ms: _Paksa keluar

en: Title
ms: Tajuk

en: Class
ms: Kelas

en: These windows do not support "save current setup" and will have to be restarted manually next time you log in.
ms: tetingkap ini tidak menyokong "Simpan tetapan semasa" dan akan diulanghidupkan secara manual bila anda log masuk kelak.

en: There was an error running "%s":
    %s.
ms: Terdapat ralat melaksanakan "%s":
    %s.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
ms: Navigasi berkerja dari segi aplikasi bukannya tetingkap

en: Action on title bar double-click
ms: Aksi pada dwi-klik bar tajuk

en: Activate window menu
ms: Aktifkan menu tetingkap

en: Arrangement of buttons on the titlebar
ms: Penyusunan butang pada bar tajuk

en: Automatically raises the focused window
ms: Automatik angkat bila tetingkap difokus

en: Commands to run in response to keybindings
ms: Arahan untuk dilaksana tindakbalas  pengikatan kekunci

en: Current theme
ms: Tema semasa

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
ms: Selangmasa dalam milisaat bagi opsyen auto angkat

en: Enable Visual Bell
ms: Hidupkan Loceng Visual

en: Hide all windows and focus desktop
ms: Sembunyi semua tetingkap dan fokus desktop

en: Lower window below other windows
ms: Rendahkan tetingkap di bawah tetingkap lain

en: Maximize window horizontally
ms: Maksimumkan tetingkap mengufuk

en: Maximize window vertically
ms: Maksimumkan tetingkap menegak

en: Move backward between panels and the desktop immediately
ms: Beralih  ke belakang antara panel dan desktop serta merta

en: Move backwards between panels and the desktop with popup
ms: Beralih  ke belakang antara panel dan desktop menggunakan  popup

en: Move backwards between windows immediately
ms: Beralih  kebelakang antara tetingkap serta merta

en: Move between panels and the desktop immediately
ms: Beralih  antara panel dan desktop serta merta

en: Move between panels and the desktop with popup
ms: Beralih antara panel dan desktop menggunakan paparan popup

en: Move between windows immediately
ms: Beralih antara tetingkap serta merta

en: Move between windows with popup
ms: Beralih antara tetingkap menggunakan  popup

en: Move focus backwards between windows using popup display
ms: Alih fokus ke belakang antara tetingkap menggunakan paparan popup

en: Move window one workspace down
ms: Pindah tetingkap satu ruangkerja ke bawah

en: Move window one workspace to the left
ms: Pindah tetingkap satu ruangkerja ke kiri

en: Move window one workspace to the right
ms: Pindah tetingkap satu ruangkerja ke kanan

en: Move window one workspace up
ms: Pindah tetingkap satu ruangkerja  ke atas

en: Move window to workspace 1
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 1

en: Move window to workspace 10
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 10

en: Move window to workspace 11
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 11

en: Move window to workspace 12
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 12

en: Move window to workspace 2
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 2

en: Move window to workspace 3
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 3

en: Move window to workspace 4
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 4

en: Move window to workspace 5
ms: Pindah tetingkap ke  ruangkerja %s%d

en: Move window to workspace 6
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 6

en: Move window to workspace 7
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 7

en: Move window to workspace 8
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 8

en: Move window to workspace 9
ms: Pindah tetingkap ke ruangkerja 9

en: Name of workspace
ms: Nama ruangkerja

en: Number of workspaces
ms: Bilangan ruangkerja

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum (to prevent accidentally destroying your desktop by asking for 34 million workspaces).
ms: Bilangan ruangkerja. Mesti lebih daripada sifar, dan mempunyai bilangan maksimum tetap (untuk mencegah pemusnahan desktop akibat daripada meminta 34 juta ruangkerja).

en: Raise obscured window, otherwise lower
ms: Angkat tetingkap tersembunyi, yang lain diturunkan

en: Raise window above other windows
ms: Angkat tetingkap di atas tetingkap lain

en: Run a defined command
ms: Laksana arahan tertakrif

en: Show the panel menu
ms: Papar menu panel

en: Switch to workspace 1
ms: Bertukar ke ruangkerja 1

en: Switch to workspace 10
ms: Bertukar ke ruangkerja 10

en: Switch to workspace 11
ms: Bertukar ke ruangkerja 11

en: Switch to workspace 12
ms: Bertukar ke ruangkerja 12

en: Switch to workspace 2
ms: Bertukar ke  ruangkerja 2

en: Switch to workspace 3
ms: Bertukar ke ruangkerja 3

en: Switch to workspace 4
ms: Bertukar ke ruangkerja 4

en: Switch to workspace 5
ms: Bertukar ke  ruangkerja 5

en: Switch to workspace 6
ms: Bertukar ke ruangkerja 6

en: Switch to workspace 7
ms: Bertukar ke  ruangkerja 7

en: Switch to workspace 8
ms: Bertukar ke  ruangkerja 8

en: Switch to workspace 9
ms: Bertukar ke ruangkerja 9

en: Switch to workspace above this one
ms: Bertukar ke ruangkerja di atas yang ini

en: Switch to workspace below this one
ms: Bertukar ke ruangkerja di bawah yang ini

en: Switch to workspace on the left
ms: Bertukar ke ruangkerja di sebelah kiri

en: Switch to workspace on the right
ms: Bertukar ke ruangkerja di sebelah kanan

en: System Bell is Audible
ms: Loceng Sistem boleh didengar

en: Take a screenshot
ms: Tangkap cekupanskrin

en: Take a screenshot of a window
ms: Ambil cekupan skrin tetingkap

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
ms: Kekunci /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N keys mentakrifkan pengikatan kekunci yang merujuk kepada arahan ini. Menekan pengikatan kekunci lanksana_arahan_N akan melaksanakan arahan_N will execute command_N.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ms: Kekunci /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot mentakrifkan pengikatan kekunci yang menyebabkan arahan di nyatakan oleh tetapan ini akan dipanggil

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ms: Kekunci /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window mentakrifkan pengikatan kekunci yang menyebabkan arahan dinyatakan oleh tetapan ini akan dilaksanakan.

en: The name of a workspace.
ms: nama ruangkerja.

en: The screenshot command
ms: Arahan cekupan skrin

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
ms: Tema menentukan penampilan bagi sempadan, bar tajuk dan lain2 bagi tetingkap.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
ms: Masa dilengahkan sebelum mengangkat tetingkap jika auto_raise ditetapkan sebagai benar. Lengahan dikira dalam 1/1000 saat.

en: The window screenshot command
ms: Arahan mencekup skrin tetingkap

en: Toggle always on top state
ms: Togol keadaan sentiasa di atas

en: Toggle fullscreen mode
ms: Togol mod skrinpenuh

en: Toggle maximization state
ms: togol keadaan maksimum

en: Toggle shaded state
ms: Togol keadaan tersuram

en: Toggle window on all workspaces
ms: Togol tetingkap pada semua ruangkerja

en: Use standard system font in window titles
ms: Guna font sistem piawai pada tajuk tetingkap

en: Visual Bell Type
ms: Jenis Loceng Visual

en: Window focus mode
ms: Mod fokus tetingkap

en: Window title font
ms: Font tajuk tetingkap

en: GConf key "%s" is set to an invalid type
ms: Kekunci GConf "%s" ditetapkan kepada jenis yang tidak sah

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ms: "%s" dijumpai pada pangkalan data konfigurasi adalah bukan pengubahsuai butang tetikus yang sah

en: GConf key '%s' is set to an invalid value
ms: Kekunci GConf '%s' ditetapkan kepada nilai yang tidak sah

en: Could not parse font description "%s" from GConf key %s
ms: Tak dapat menghantar huraian font "%s" daripada kekunci GConf %s

en: %d stored in GConf key %s is not a reasonable number of workspaces, current maximum is %d
ms: %d yang disimpan pada kekunci GConf %s adalah bilangan ruangkerja yang tak munasabah, maksimum semasa ialah %d

en: %d stored in GConf key %s is out of range 0 to %d
ms: %d yang disimpan pada kekunci GConf %s adalah diluar julat 0 hingga %d

en: Error setting number of workspaces to %d: %s
ms: Ralat menetapkan bilangan ruangkerja ke %d: %s

en: Error setting name for workspace %d to "%s": %s
ms: Ralat menetapkan nama bagi ruangkerja %d ke "%s": %s

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ms: Skrin %d pada paparan '%s' adalah tidak sah

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ms: Skrin %d pada paparan "%s" sudah mempunyai pengurus tetingkap; cuba guna opsyen --replacei untuk menggantikan pengurus tetingkap semasa.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ms: Tak dapat pemilihan pengurus tetingkap pada skrin  %d di paparan "%s"

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ms: Skrin %d pada paparan "%s" sudah mempunyai pengurus tetingkap

en: Could not release screen %d on display "%s"
ms: Tak dapat melepaskan skrin %d pada paparan "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
ms: Tak dapat mencipta direktori %s: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ms: tak dapat membuka fail sessi '%s' untuk ditulis: %s

en: Error writing session file '%s': %s
ms: Ralat ketika menulis fail sessi '%s': %s

en: Error closing session file '%s': %s
ms: Ralat menutup fail sessi '%s': %s

en: Failed to read saved session file %s: %s
ms: Gagal dapat baca fail sessi yang disimpan %s: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
ms: Gagal menghantar fail sessi yang disimpan: %s

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
ms: atribut <metacity_session> dilihat tetapi kami sudah mempunya IS sessi

en: Unknown attribute %s on <metacity_session> element
ms: Atirbut tidak dikenali %s pada unsur <metacity_session>

en: nested <window> tag
ms: tag <window> bersarang

en: Unknown attribute %s on <window> element
ms: Atribut tidak dikenali %s pada unsur <window>

en: Unknown attribute %s on <maximized> element
ms: Atribut tidak dikenali %s pada unsur <maximized>

en: Unknown attribute %s on <geometry> element
ms: Atirbut tidak dikenali %s pada unsur <geometry>

en: Unknown element %s
ms: Unsur yang tidak dikenali %s

en: Error launching metacity-dialog to warn about apps that don't support session management: %s
ms: Ralat melancarkan metacity-dialog untuk memberitahu mengenai apps yang tidak menyokong pengurusan sessi: %s

en: Line %d character %d: %s
ms: Baris %d aksara %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ms: Atribut  "%s" berulang dua kali pada unsur <%s> yang sama

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ms: Atribut  "%s" adalah tidak sah pada unsur <%s> dalam konteks ini

en: Integer %ld must be positive
ms: Integer %ld mestilah positif

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ms: Integer %ld adalah terlalu besar, maksimum semasa ialah %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ms:  Tak dapat hantar "%s" sebagai nombor titik apungan

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ms: Nilai Boolean mestikan "benar" atau "palsu" bukan "%s"

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ms: Sudut mestilah diantara 0.0 dan 360.0, adalah %g

en: No "%s" attribute on <%s> element
ms: Tiada atribut "%s" pada unsur <%s>

en: <%s> name "%s" used a second time
ms: <%s> nama "%s" digunakan kali kedua

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ms: <%s> parent "%s" tidak ditakrifkan

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ms: <%s> geometry "%s" tidak ditakrifkan

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ms: <%s> mesti menyatakan geometri atau induk yang mempunyai geometri

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ms: Jenis tidak dikenali "%s" pada unsur <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ms: style_set tidak dikenali "%s" pada unsur <%s>

en: Unknown function "%s" for menu icon
ms: Fungsi "%s" tidak diketahui bagi ikon menu

en: Unknown state "%s" for menu icon
ms: Keadaan "%s" tidak diketahui bagi ikon menu

en: Theme already has a menu icon for function %s state %s
ms: Tema sudah mempunyai ikon menu bagi fungsi %s keadaan %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ms: Tiada <draw_ops> dengan nama "%s" telah ditakrifkan

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ms: Unsur  <%s> adalah tidak diizinkan dibawah <%s>

en: No "name" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "name" pada unsur <%s>

en: No "value" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "value" pada unsur <%s>

en: Cannot specify both button_width/button_height and aspect ratio for buttons
ms: Tak dapat menyatakan kedua-dua button_width/button_height dan nisbah aspek bagi butang

en: Distance "%s" is unknown
ms: Jarak "%s" tidak diketahui

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ms: Nisbah aspek butang "%s"  tidak diketahui

en: No "top" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "top" pada unsur <%s>

en: No "bottom" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "bottom" pada unsur <%s>

en: No "left" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "left" pada unsur <%s>

en: No "right" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "right" pada unsur <%s>

en: Border "%s" is unknown
ms: Sempadan "%s" tidak diketahui

en: No "color" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "color" pada unsur <%s>

en: No "x1" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "x1" pada unsur <%s>

en: No "y1" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "y1" pada unsur <%s>

en: No "x2" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "x2" pada unsur <%s>

en: No "y2" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "y2" pada unsur <%s>

en: No "x" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "x" pada unsur <%s>

en: No "y" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "y" pada unsur <%s>

en: No "width" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut  "width"  pada unsur <%s>

en: No "height" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "height" pada unsur <%s>

en: No "start_angle" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut  "start_angle" pada unsur <%s>

en: No "extent_angle" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut  "extent_angle" pada unsur <%s>

en: No "alpha" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "alpha" pada unsur <%s>

en: No "type" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "type" pada unsur <%s>

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ms: Tak memahami nilai "%s" bagi jenis gradien

en: No "filename" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "filename" pada unsur <%s>

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ms: Tidak memahami jenis isi "%s" pada unsur <%s>

en: No "state" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "state" pada unsur <%s>

en: No "shadow" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "shadow" pada unsur <%s>

en: No "arrow" attribute on element <%s>
ms: Tiada atribut "arrow" pada unsur <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ms: Tak memahami keadaan  "%s" bagi unsur <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ms: Tak memahami bebayang "%s" bagi unsur <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ms: Tak memahami panah "%s" bagi unsur <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ms: Tiada <draw_ops> yg dipanggil "%s" telah ditakrifkan

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ms: Penyertaan draw_ops "%s" di sini akan mencipta rujukan bergelung

en: No "value" attribute on <%s> element
ms: Tiada atribut "value" pada unsur <%s>

en: No "position" attribute on <%s> element
ms: Tiada atribut "position" pada unsur <%s>

en: Unknown position "%s" for frame piece
ms: Posisi tidak diketahui "%s" bagi serpihan kerangka

en: No "function" attribute on <%s> element
ms: Tiada atribut "function" pada unsur <%s>

en: No "state" attribute on <%s> element
ms: Tiada atribut "focus" pada unsur <%s>

en: Unknown function "%s" for button
ms: Fungsi "%s" tidak diketahui bagi butang

en: Unknown state "%s" for button
ms: Keadaan "%s" tidak diketahui bagi butang

en: No "focus" attribute on <%s> element
ms: Tiada atribut "focus" pada unsur <%s>

en: No "style" attribute on <%s> element
ms: Tiada atribut "style" pada unsur <%s>

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ms: "%s" adalah bukan nilai atribut fokus yang sah

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ms: "%s" adalah bukan nilai sah bagi atribut keadaan

en: A style called "%s" has not been defined
ms: Gaya yang dipanggil "%s" tidak ditakrifkan

en: No "resize" attribute on <%s> element
ms: Tiada atribut "resize" pada unsur <%s>

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ms: "%s" adalah bukan nilai atribut ubahsaiz yang sah

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ms: Tak sepatutnya mempunyai atribut "resize" pada unsur <%s>  untuk keadaan maksimum/gulung

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ms: Gaya telah dinyatakan bagi keadaan %s ubahsaiz %s fokus %s

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ms: Gaya telah dinyatakan bagi keadaan %s fokus %s

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ms: Unsur <%s> tidak diizinkan di dalam unsur name/author/date/description

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ms: Unsur <%s> tidak diizinkan di dalam unsur <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ms: Unsur <%s> tak diizinkan di dalan unsur distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ms: Unsur <%s> tidak diizinkan di dalam unsur operasi lukisan

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ms: Unsur <%s> tidak diizinkan di dalam unsur <%s>

en: No draw_ops provided for button
ms: Tiada draw_ops dibekalkan untuk butang

en: No draw_ops provided for menu icon
ms: Tiada draw_ops dibekalkan bagi ikon menu

en: No text is allowed inside element <%s>
ms: Teks tidak diizinkan di dalam unsur <%s>

en: <name> specified twice for this theme
ms: <nama> dinyatakan dua kali pada tema ini

en: <author> specified twice for this theme
ms: <author> dinyatakan dua kali pada tema ini

en: <copyright> specified twice for this theme
ms: <copyright> dinyatakan dua kali pada tema ini

en: <date> specified twice for this theme
ms: <date> dinyatakan dua kali pada tema ini

en: <description> specified twice for this theme
ms: <description> dinyatakan dua kali pada tema ini

en: Failed to read theme from file %s: %s
ms: Gagal dapat baca tema dari fail %s: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
ms: Fail tema %s tak mengandungi unsur root <metacity_theme>

en: /_Windows
ms: /_Tetingkap

en: /Windows/tearoff
ms: /Tetingkap/koyak

en: /Windows/_Dialog
ms: /Tetingkap/_Dialog

en: /Windows/_Modal dialog
ms: /Tetingkap/Dialog _modal

en: /Windows/_Utility
ms: /Tetingkap/_Utiliti

en: /Windows/_Top dock
ms: /Tetingkap/Dok _atas

en: /Windows/_All docks
ms: /Tetingkap/_Semua dok

en: /Windows/Des_ktop
ms: /Tetingkap/Des_ktop

en: Open another one of these windows
ms: Buka lagi satu tetingkap ini

en: This is a demo button with an 'open' icon
ms: Ini adalah demo dengan butang 'buka'

en: This is a demo button with a 'quit' icon
ms: Ini adalah demo dengan butang 'keluar'

en: Fake menu item %d
ms: Item menu palsu %d

en: Border-only window
ms: Tetingkap sempadan-sahaja

en: Normal Application Window
ms: Tetingkap Aplikasi Normal

en: Dialog Box
ms: Kekotak Dialog

en: Modal Dialog Box
ms: Kekotak Dialog Modal

en: Utility Palette
ms: Palet Utiliti

en: Border
ms: Sempadan

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
ms: Penggunaan: metacity-theme-viewer [THEMENAME]

en: Error loading theme: %s
ms: Ralat memuatkan tema: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ms: Tema "%s" dimuatkan dalam %g saat

en: Normal Title Font
ms: Font Tajuk Normal

en: Small Title Font
ms: Font Tajuk Kecil

en: Large Title Font
ms: Font Tajuk Besar

en: Button Layouts
ms: Susunatur Butang

en: Window Title Goes Here
ms: Tajuk Tetingkap di sini

en: x value was %d, %d was expected
ms: nilai x adalah %d, %d  dijangka

en: top
ms: atas

en: bottom
ms: bawah

en: left
ms: kiri

en: right
ms: kanan

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ms: geometri kerangka tidak menyatakan dimensi "%s"

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ms: Nisbah aspek butang %g adalah tidak masuk akal

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ms: Geometri kerangka tidak menyatakan saiz butang

en: Gradients should have at least two colors
ms: Gradien sepatutnya mempunyai sekurang-kurang dua warna

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ms: Tak memahami komponen warna "%s" pada spesifikasi warna

en: Could not parse color "%s"
ms: Tak dapat menghantar warna "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ms: Penyataan kordinat mengandungi aksara '%s' yang tidak diizinkan

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ms: Penyataan koordinat mengandungi nombor titik apungan '%s' yang tak dpaat dihantar

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ms: Penyataan kordinat mengandungi integer '%s' yang tak boleh dihantar

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ms: Ungkapan kordinat mengandungi operator pada permulaan teks ini: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
ms: Penyataan kordinat kosong dan tidak difahami

en: Coordinate expression results in division by zero
ms: Penyataan kordinat dibahagi sifar

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ms: Penyatana kordinat cuba menggunakan operator mod pada nombor titik apungan

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ms: Ungkapan kordinat mempunyai operator "%s" dimana operand dijangka

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ms: Penyataan kordinat mempunyai operand dimana operator diperlukan

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ms: Penyataan kordinat ditamatkan dengan operator selain daripada operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ms: Penyataan kordinat mempunyai operator "%c" selepas operator "%c" tanpa operand diantaranya

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer, this is really a Metacity bug, but are you sure you need a huge expression like that?
ms: Penghantar penyataan kordinat telah overflow buffernya, ini memang pepijat metacity, tetapi anda pasti memerlukan penyataan yang besar sebegitu?

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ms: Penyataan kordinat mempunyai penutup kurungan tanpa pembuka kurungan

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ms: Ungkapan kordinat mempunyai pembolehubah atau pemalar tidak diketahui "%s"

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ms: "Penyataan kordinat mempunyai membuka kurungan tanpa penutup kurungan

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ms: Penyataan kordinat tidak mempunyai operator atau operand

en: Theme contained an expression "%s" that resulted in an error: %s
ms: Tema mengandungi penyataan "%s" yang menyebabkan ralat: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ms: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> mesti dinyatakan bagi gaya kerangka ini

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ms: Kehilangan <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
ms: Gagal memuatkan tema "%s": %s

en: No <%s> set for theme "%s"
ms: Tiada <%s> ditetapkan untuk tema "%s"

en: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this theme
ms: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> mesti dinyatakan bagi tema ini

en: Constant "%s" has already been defined
ms: Konstans "%s" sudah ditakrifkan

en: Failed to open debug log: %s
ms: Gagal untuk membuka log nyahpepijat: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ms: Gagal untuk fdopen() fail log %sl: %s

en: Opened log file %s
ms: Fail log %s dibuka

en: Window manager:
ms: pengurus tetingkap:

en: Bug in window manager:
ms: Pepijat pada pengurus tetingkap:

en: Window manager warning:
ms: Amaran pengurus tetingkap:

en: Window manager error:
ms: Ralat pengurus tetingkap:

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ms: Tetingkap 0x%lx mempunyai ciri-ciri %s 
    yang dijangka mempunyai jenis %s format %d
     dan sebenarnya mempunyai jenis %s format %d n_items %d
    Ianya mungkin pepijat aplikasi, bukan pengurus tetingkap.
    Tetingkap membunyai title="%s" class="%s" name="%s"

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ms: Ciri-ciri %s pada tetingkap 0x%lx mengandungi  UTF-8 yang tidak sah

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ms: Ciri-ciri %s pada tetingkap 0x%lx mengandungi  UTF-8 yang tidak sah bagi item %d pada senarai
