metacity 2.34.2 - en to nb translation catalogue (295 entries)

en: Navigation
nb: Navigering

en: Move window to workspace 1
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 1

en: Move window to workspace 2
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 2

en: Move window to workspace 3
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 3

en: Move window to workspace 4
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 4

en: Move window one workspace to the left
nb: Flytt vindu et arbeidsområde til venstre

en: Move window one workspace to the right
nb: Flytt vindu ett arbeidsområde til høyre

en: Move window one workspace up
nb: Flytt vindu ett arbeidsområde opp

en: Move window one workspace down
nb: Flytt vindu ett arbeidsområde ned

en: Switch applications
nb: Bytt programmer

en: Switch windows of an application
nb: Bytt mellom et programs vinduer

en: Switch system controls
nb: Bytt systemkontroller

en: Switch windows directly
nb: Bytt vinduer direkte

en: Switch windows of an app directly
nb: Bla gjennom et programs vinduer direkte

en: Switch system controls directly
nb: Bytt systemkontroller direkte

en: Hide all normal windows
nb: Skjul alle normale vinduer

en: Switch to workspace 1
nb: Bytt til arbeidsområde 1

en: Switch to workspace 2
nb: Bytt til arbeidsområde 2

en: Switch to workspace 3
nb: Bytt til arbeidsområde 3

en: Switch to workspace 4
nb: Bytt til arbeidsområde 4

en: Move to workspace left
nb: Flytt til arbeidsområdet til venstre

en: Move to workspace right
nb: Flytt til arbeidsområdet til høyre

en: Move to workspace above
nb: Flytt til arbeidsområdet over

en: Move to workspace below
nb: Flytt til arbeidsområdet under

en: Show the run command prompt
nb: Vis kommandolinje

en: Show the activities overview
nb: Vis oversikt over aktiviteter

en: Windows
nb: Vinduer

en: Activate the window menu
nb: Aktiver vindumenyen

en: Toggle fullscreen mode
nb: Slå av/på fullskjermmodus

en: Toggle maximization state
nb: Endre tilstand for maksimering

en: Maximize window
nb: Maksimer vindu

en: Restore window
nb: Gjenopprett vindu

en: Toggle shaded state
nb: Endre tilstand for skyggelegging

en: Close window
nb: Lukk vindu

en: Minimize window
nb: Minimer vindu

en: Move window
nb: Flytt vindu

en: Resize window
nb: Endre størrelse på vindu

en: Toggle window on all workspaces or one
nb: Slå av/på om vinduet skal vises på alle arbeidsområder eller bare ett

en: Raise window if covered, otherwise lower it
nb: Hev vindu hvis skjult av et annet vindu, senk det ellers

en: Raise window above other windows
nb: Hev vinduet over andre vinduer

en: Lower window below other windows
nb: Senk vinduet under andre vinduer

en: Maximize window vertically
nb: Maksimer vinduet vertikalt

en: Maximize window horizontally
nb: Maksimer vinduet horisontalt

en: Bell event
nb: Klokkehendelse

en: Unknown window information request: %d
nb: Ukjent forespørsel om vindusinformasjon: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
nb: <tt>%s</tt> svarer ikke.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
nb: Du kan velge å vente en kort stund for å se om det fortsetter eller tvinge programmet til å avslutte helt.

en: _Wait
nb: _Vent

en: _Force Quit
nb: _Tvungen nedstenging

en: Failed to get hostname: %s
nb: Feil under henting av vertsnavn: %s

en: Missing %s extension required for compositing
nb: Mangler utvidelsen %s som kreves for komposittfunksjon

en: Failed to open X Window System display '%s'
nb: Feil under åpning av X Window System skjerm «%s»

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
nb: Mistet forbindelsen til skjerm «%s»;
    sannsynligvis ble X-tjeneren stengt ned eller kanskje du drepte/ødela
    vinduhåndtereren.

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
nb: Fatal IU-feil %d (%s) på skjerm «%s».

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
nb: Et annet program bruker allerede nøkkelen %s med modifikatorer %x som binding

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nb: metacity %s
    Opphavsrett © 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat., Inc, og andre.
    Dette er fri programvare; se i kildekoden for kopibetingelser.
    Det gis INGEN garanti ikke engang for SALGBARHET eller EGNETHET FOR ET SPESIFIKT FORMÅL.

en: Disable connection to session manager
nb: Deaktiver tilkobling til sesjonshåndtereren

en: Replace the running window manager with Metacity
nb: Erstatt kjørende vindushåndterer med Metacity

en: Specify session management ID
nb: Oppgi sesjonshåndterings-ID

en: X Display to use
nb: X-skjerm som skal brukes

en: Initialize session from savefile
nb: Initier sesjonen fra en lagret fil

en: Print version
nb: Skriv versjonsnummer

en: Make X calls synchronous
nb: Gjør X-kall synkrone

en: Turn compositing on
nb: Slå på «compositing»

en: Turn compositing off
nb: Slå av «compositing»

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
nb: Ikke vis vinduer som er maksimert og ikke har dekorasjoner i fullskjermmodus

en: Failed to scan themes directory: %s
nb: Feil under søk i temakatalog: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
nb: Kunne ikke finne et tema! Sjekk at %s eksisterer og inneholder de vanlige temaene.

en: Failed to restart: %s
nb: Feil under omstart: %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
nb: Funksjonalitet for å gå rundt ødelagte programmer er deaktivert. Noen programmer vil kanskje ikke oppføre seg korrekt.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
nb: Kunne ikke tolke skriftbeskrivelsen «%s» fra GSettings-nøkkel %s

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
nb: «%s» funnet i konfigurasjonsdatabasen er ikke en gyldig verdi for endring av musknapp

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
nb: «%s» funnet i konfigurasjonsdatabasen er ikke en gyldig verdi for tastaturbinding «%s»

en: Workspace %d
nb: Arbeidsområde %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
nb: Skjerm %d på display «%s» er ugyldig

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
nb: Skjerm %d på display «%s» har allerede en vindushåndterer; prøv å bruke flagget --replace for å erstatte aktiv vindushåndterer.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
nb: Kunne ikke hente utvalg fra vinduhåndterer på skjerm %d, display «%s»

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
nb: Skjerm %d på display «%s» har allerede en vinduhåndterer

en: Could not release screen %d on display "%s"
nb: Kunne ikke slippe skjerm %d på display «%s»

en: Could not create directory '%s': %s
nb: Kunne ikke opprette katalog «%s»: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
nb: Kunne ikke åpne sesjonsfil «%s» for skriving: %s

en: Error writing session file '%s': %s
nb: Feil under skriving av sesjonsfil «%s»: %s

en: Error closing session file '%s': %s
nb: Feil under lukking av sesjonsfil «%s»: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
nb: Feil under tolking av lagret sesjonsfil: %s

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
nb: <metacity_session>-attributt sett men vi har allerede sesjons-ID

en: Unknown attribute %s on <%s> element
nb: Ukjent attributt %s på <%s>-element

en: nested <window> tag
nb: <window> tag med flere nivåer

en: Unknown element %s
nb: Ukjent element %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
nb: Disse vinduene støtter ikke &quot;lagre aktiv konfigurasjon&quot; og vil måtte startes på nytt manuelt neste gang du logger inn.

en: Failed to open debug log: %s
nb: Feil under åpning av feilsøkingslogg: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
nb: Feil under fdopen() av loggfil %s: %s

en: Opened log file %s
nb: Åpnet loggfil %s

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
nb: Metacity er kompilert uten støtte for «verbose» modus

en: Window manager:
nb: Vindushåndterer:

en: Bug in window manager:
nb: Feil i vindushåndterer:

en: Window manager warning:
nb: Advarsel fra vindushåndterer:

en: Window manager error:
nb: Feil i vindushåndterer:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
nb: Vindu %s setter SM_CLIENT_ID på seg selv i steden for på WM_CLIENT_LEADER-vinduet som spesifisert i ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
nb: Vindu %s setter et MWM-hint som indikerer at det ikke kan endre størrelse, men setter minste størrelse %d x %d og maks størrelse %d x %d; dette virker ikke fornuftig.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
nb: Programmet satte en feil _NET_WM_PID %lu

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
nb: %s (på %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
nb: %s (som superbruker)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
nb: %s (som %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
nb: %s (som en annen bruker)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
nb: Ugyldig WM_TRANSIENT_FOR vindu 0x%lx oppgitt for %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
nb: Vindu 0x%lx har egenskap %s
    som var forventet å ha type %s format %d
    og faktisk har type %s format %d n_items %d.
    Dette er mest sannsynlig en feil i programmet, ikke vindushåndtereren.
    Vinduet har title=«%s» class=«%s» name=«%s»

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
nb: Egenskap %s på vindu 0x%lx inneholdt ugyldig UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
nb: Egenskap %s på vindu 0x%lx inneholdt ugyldig UTF-8 for oppføring %d i listen

en: Compositing Manager
nb: Håntering av «compositing»

en: Determines whether Metacity is a compositing manager.
nb: Bestemmer om Metacity skal håndtere «compositing»

en: If true, trade off usability for less resource usage
nb: Hvis sann, prioriter ressursbruk fremfor brukervennlighet

en: If true, metacity will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
nb: Hvis denne er sann vil metacity gi bruker mindre informasjon og inntrykk av «direkte manipulasjon», ved å vise kun ramme ved flytting og å unngå animasjoner. Dette er en betydelig reduksjon i brukervennlighet for mange brukere, men kan la eldre programmer og termialtjenere fungere på en bedre måte.Denne funksjonen vil deaktiveres hvis hjelpefunksjoner for tilgjengelighet aktiveres.

en: Usage: %s
nb:  Bruk: %s

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Window Menu
nb: Vindumeny

en: Minimize Window
nb: Minimer vindu

en: Maximize Window
nb: Maksimer vindu

en: Restore Window
nb: Gjenopprett vindu

en: Roll Up Window
nb: Rull opp vindu

en: Unroll Window
nb: Rull ned vindu

en: Keep Window On Top
nb: Plasser vindu i forgrunnen

en: Remove Window From Top
nb: Fjern vindu fra forgrunnen

en: Always On Visible Workspace
nb: Alltid på synlig arbeidsområde

en: Put Window On Only One Workspace
nb: Plasser vindu kun på ett arbeidsområde

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
nb: Mi_nimer

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
nb: Ma_ksimer

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
nb: G_jenopprett

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
nb: Rull _opp

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
nb: R_ull ned

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
nb: _Flytt

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
nb: End_re størrelse

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
nb: Flytt tittellinje på _skjermen

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
nb: All_tid øverst

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
nb: _Alltid på synlig arbeidsområde

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
nb: K_un på dette arbeidsområdet

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
nb: Flytt til arbeidsområdet ti_l venstre

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
nb: Flytt til a_rbeidsområdet til høyre

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
nb: Flytt til arbeidsområdet _over

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
nb: Flytt til arbeidsområdet ne_denfor

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
nb: _Lukk

en: Workspace %d%n
nb: Arbeidsområde %d%n

en: Workspace 1_0
nb: Arbeidsområde 1_0

en: Workspace %s%d
nb: Arbeidsområde %s%d

en: Move to Another _Workspace
nb: Flytt til et annet ar_beidsområde

en: top
nb: topp

en: bottom
nb: bunn

en: left
nb: venstre

en: right
nb: høyre

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
nb: rammegeometrien spesifiserer ikke «%s»-dimensjon

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
nb: rammegeometri spesifiserer ikke dimensjon «%s» for kant «%s»

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
nb: Aspektrate %g for knapp er ikke fornuftig

en: Frame geometry does not specify size of buttons
nb: Rammegeometrien spesifiserer ikke størrelse på knapper

en: Gradients should have at least two colors
nb: Gradienter må ha minst to farger

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
nb: GTK-fargespesifikasjon må ha tilstand i klammer, f.eks. gtk:fg[NORMAL], hvor NORMAL er tilstanden; kunne ikke lese «%s»

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
nb: GTK-fargespesifikasjon må ha en avsluttende klamme etter tilstanden, f.eks. gtk:fg[NORMAL], hvor NORMAL er tilstanden; kunne ikke lese «%s»

en: Did not understand state "%s" in color specification
nb: Forsto ikke tilstand «%s» i fargespesifikasjonen

en: Did not understand color component "%s" in color specification
nb: Forsto ikke fargekomponent «%s» i fargespesifikasjonen

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
nb: Blandingsformat er «blend/bg_color/fg_color/alpha», «%s» passer ikke i formatet

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
nb: Kunne ikke lese alpha-verdi «%s» i blandet farge

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
nb: Alpha-verdi «%s» i blandet farge er ikke mellom 0.0 og 1.0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
nb: Skyggeformatet er «shade/base_color/factor», «%s» passer ikke i formatet

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
nb: Kunne ikke lese skyggefaktor «%s» i skyggelagt farge

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
nb: Skyggefaktor «%s» i skyggelagt farge er negativ

en: Could not parse color "%s"
nb: Kunne ikke lese farge «%s»

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
nb: Koordinatuttrykk inneholder tegn «%s» som ikke er tillatt

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
nb: Koordinatuttrykk inneholder flyttall «%s» som ikke kunne tolkes

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
nb: Koordinatuttrykk inneholder heltall «%s» som ikke kunne tolkes

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
nb: Koordinatuttrykket inneholdt en ukjent operator ved begynnelsen av denne teksten: «%s»

en: Coordinate expression was empty or not understood
nb: Koordinatuttrykket var tomt eller ble ikke forstått

en: Coordinate expression results in division by zero
nb: Koordinatuttrykket resulterer i divisjon med null

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
nb: Koordinatuttrykket prøver å bruke mod-operator på et flyttall

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
nb: Koordinatuttrykket har en operator «%s» hvor en operand var ventet

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
nb: Koordinatuttrykket hadde en operand hvor en operator var ventet

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
nb: Koordinatuttrykket sluttet med en operator i stedet for en operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
nb: Koordinatuttrykket har en operator «%c» etter en operator «%c» og ingen operand mellom dem.

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
nb: Koordinatuttrykket haddeen ukjent variabel eller konstant «%s»

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
nb: Tolkeren for koordinatuttrykk oversteg buffergrensen.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
nb: Koordinatuttrykket hadde en parantes slutt uten parantes start

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
nb: Koordinatuttrykket hadde en åpen parantes uten en avsluttende parantes

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
nb: Koordinatuttrykket ser ikke ut til å ha noen operatorer eller operander

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
nb: Tema inneholdt et uttrykk som resulterte i en feil: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
nb: <button function="%s" state="%s" draw_ops="ett-eller-annet"/> må spesifiseres for denne rammestilen

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
nb: Mangler <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" stil="ett-eller-annet"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
nb: Klarte ikke å laste tema «%s»: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
nb: <%s> er ikke satt for tema «%s»

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
nb: Ingen rammestil satt for vindutype «%s» i tema «%s», legg til et <window type="%s" style_set="ett-eller-annet"/>-element

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
nb: Brukerdefinerte konstanter må begynne med stor bokstav; «%s» gjør ikke det

en: Constant "%s" has already been defined
nb: Konstant «%s» er allerede definert

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
nb: Ingen «%s»-attributt på element <%s>

en: Line %d character %d: %s
nb: Linje %d tegn %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
nb: Attributt «%s» gjentatt to ganger på samme <%s>-element

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
nb: Attributt «%s» er ugyldig på <%s>-element i denne konteksten

en: Could not parse "%s" as an integer
nb: Kunne ikke lese «%s» som et heltall

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
nb: Forsto ikke etterslepende tegn «%s» i streng «%s»

en: Integer %ld must be positive
nb: Heltall %ld må være positivt

en: Integer %ld is too large, current max is %d
nb: Heltall %ld er for stort, maksimalverdien er %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
nb: Kunne ikke lese «%s» som et flyttall

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
nb: Bolske verdier må være «sann» eller «usann» ikke «%s»

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
nb: Vinkelen må være mellom 0.0 og 360.0, var %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
nb: Alpha må være mellom 0.0 (usynlig) og 1.0 (helt ugjennomsiktig), var %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
nb: Ugyldig skalering av tittel «%s» (må være en av xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
nb: <%s> navn «%s» brukt på nytt

en: <%s> parent "%s" has not been defined
nb: <%s> opphav «%s» er ikke definert

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
nb: <%s> geometri «%s» er ikke definert

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
nb: <%s> må spesifisere enten en geometri eller et opphav som har geometri

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
nb: Du må oppgi en bakgrunn for at en alpha-verdi skal ha mening

en: Unknown type "%s" on <%s> element
nb: Ukjent type «%s» på <%s>-element

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
nb: Ukjent style_set «%s» på <%s>-element

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
nb: Vindutype «%s» er allerede tildelt et stilsett

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
nb: Element <%s> er ikke tillatt under <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
nb: Kan ikke oppgi både «button_width»/«button_height» og «aspect_ratio» for knapper

en: Distance "%s" is unknown
nb: Avstand «%s» er ukjent

en: Aspect ratio "%s" is unknown
nb: Aspektrate «%s» er ukjent

en: Border "%s" is unknown
nb: Grense «%s» er ukjent

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
nb: Ingen «start_angle» eller «from»-attributt på element <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
nb: Ingen «extent_angle» eller «to»-attributt <%s>-element

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
nb: Forsto ikke verdi «%s» for gradienttype

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
nb: Forsto ikke fyll-type «%s» for <%s>-element

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
nb: Forsto ikke tilstand «%s» for element <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
nb: Forsto ikke skygge «%s» for element <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
nb: Forsto ikke pil «%s» for element <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
nb: Ingen <draw_ops> kalt «%s» er definert

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
nb: Hvis du tar med draw_ops «%s» her vil dette lage en sirkulær referanse

en: Unknown position "%s" for frame piece
nb: Ukjent posisjon «%s» for rammesdel

en: Frame style already has a piece at position %s
nb: Rammestil har allerede en del i posisjon %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
nb: Ingen <draw_ops> med navn «%s» er definert

en: Unknown function "%s" for button
nb: Ukjent funksjon «%s» for knapp

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
nb: Knappefunksjon «%s» eksisterer ikke i denne versjonen (%d, trenger %d)

en: Unknown state "%s" for button
nb: Ukjent tilstand «%s» for knapp

en: Frame style already has a button for function %s state %s
nb: Rammestil har allerede en knapp for funksjon %s tilstand %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
nb: «%s» er ikke en gyldig verdi for fokusattributt

en: "%s" is not a valid value for state attribute
nb: «%s» er ikke en gyldig verdi for tilstandsattributt

en: A style called "%s" has not been defined
nb: En stil med navn «%s» er ikke definert

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
nb: «%s» er ikke en gyldig verdi for attributt for endring av størrelse

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
nb: Skal ikke være noen «resize»-attributt på <%s>-element for maksimert/skyggelagt tilstand

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
nb: Skal ikke være noen «resize»-attributt på <%s>-element for maksimert tilstand

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
nb: Stil er allerede spesifisert for tilstand %s størrelsesendring %s fokus %s

en: Style has already been specified for state %s focus %s
nb: Stil er allerede spesifisert for tilstand %s fokus %s

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nb: Kan ikke ha to draw_ops for et <piece>-element (tema spesifiserte en draw_ops-attributt i tillegg til et <draw_ops>-element, eller så spesifiserte det to elementer)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nb: Kan ikke ha to draw_ops for et <button>-element (tema spesifiserte en draw_ops-attributt i tillegg til et <draw_ops>-element, eller det spesifiserte to elementer)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nb: Kan ikke ha to draw_ops for et <menu_icon>-element (tema spesifiserte en draw_ops-attributt i tillegg til et <draw_ops>-element, eller det spesifiserte to elementer)

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
nb: Ytterste element i temaet må være <metacity_theme> ikke <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et name/author/date/description element

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et <constand> element

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et avstand/kant/aspektrate-element

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et element for tegneoperasjon

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et <%s>-element

en: No draw_ops provided for frame piece
nb: Ingen draw_ops tilbys for rammedelen

en: No draw_ops provided for button
nb: Ingen draw_ops tilbys for knappen

en: No text is allowed inside element <%s>
nb: Ingen tekst er tillatt inne i element <%s>

en: <%s> specified twice for this theme
nb: <%s> oppgitt to ganger for dette temaet

en: Failed to find a valid file for theme %s
nb: Fant ikke en gyldig fil for tema %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
nb: Temafil %s inneholdt ikke et rotelement <metacity_theme>

en: _Windows
nb: _Vinduer

en: _Utility
nb: _Verktøy

en: _Splashscreen
nb: Opp_startskjerm

en: _Top dock
nb: _Toppdokk

en: _Bottom dock
nb: _Bunndokk

en: _Left dock
nb: _Venstre dokk

en: _Right dock
nb: Høy_re dokk

en: _All docks
nb: _Alle dokker

en: Des_ktop
nb: S_krivebord

en: Open another one of these windows
nb: Åpne et annet av disse vinduene

en: This is a demo button with an 'open' icon
nb: Dette er en demoknapp med et «åpne»-ikon

en: This is a demo button with a 'quit' icon
nb: Dette er en demoknapp med et «avslutt»-ikon

en: This is a sample message in a sample dialog
nb: Dette er en eksempelbeskjed i en eksempeldialog

en: Fake menu item %d
nb: Falsk menyoppføring %d

en: Border-only window
nb: Vindu uten innhold

en: Bar
nb: Linje

en: Normal Application Window
nb: Normalt programvindu

en: Dialog Box
nb: Dialogboks

en: Modal Dialog Box
nb: Modal dialogboks

en: Utility Palette
nb: Verktøypalett

en: Torn-off Menu
nb: Avrevet meny

en: Border
nb: Kant

en: Button layout test %d
nb: Test av knappeplassering %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
nb: %g millisekunder for å tegne en vindusramme

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
nb: Bruk: metacity-theme-viewer [TEMANAVN]

en: Error loading theme: %s
nb: Feil under lasting av tema: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
nb: Lastet tema «%s» på %g sekunder

en: Normal Title Font
nb: Normal tittelskrift

en: Small Title Font
nb: Liten tittelskrift

en: Large Title Font
nb: Stor tittelskrift

en: Button Layouts
nb: Knappeplasseringer

en: Benchmark
nb: Ytelsestest

en: Window Title Goes Here
nb: Vindutittel skal her

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
nb: Tegnet %d rammer på %g sekunder hos klienten (%g millisekunder per ramme) og %g sekunder på klokken inklusive ressurser på X-tjener (%g millisekunder per ramme)

en: position expression test returned TRUE but set error
nb: test av posisjonsuttrykk returnerte TRUE, men satte en feilkode

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
nb: test av posisjonsuttrykk returnerte FALSE, men satte ikke en feilkode

en: Error was expected but none given
nb: Feil var ventet men ingen ble gitt

en: Error %d was expected but %d given
nb: Feil %d var ventet men %d ble gitt

en: Error not expected but one was returned: %s
nb: Feil ikke ventet men en ble returnert: %s

en: x value was %d, %d was expected
nb: x-verdi var %d, %d var ventet

en: y value was %d, %d was expected
nb: y-verdi var %d, %d var ventet

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
nb: %d koordinatuttrykk lest på %g sekunder (%g sekunder i snitt)
