metacity - en to sk translation catalogue (392 entries)

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Window Management
sk: Správca okien

en: Bell event
sk: Udalosť zvončeka

en: Unknown window information request: %d
sk: Neznáma požiadavka na informácie o okne: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
sk: <tt>%s</tt> neodpovedá.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sk: Môžete chvíľu počkať na pokračovanie aplikácie, alebo ju môžete ukončiť.

en: _Wait
sk: _Počkať

en: _Force Quit
sk: _Vynútiť ukončenie

en: Failed to get hostname: %s
sk: Nepodarilo sa získať názov hostiteľa: %s

en: Missing %s extension required for compositing
sk: Rozšírenie %s chýba a je potrebné pre kompozitné prostredie

en: Failed to open X Window System display '%s'
sk: Nepodarilo sa otvoriť displej X Window System '%s'

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
sk: Stratilo sa spojenie s displejom '%s'.
    Asi sa X server vypol alebo ste ukončili/zničili
    správcu okien.

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
sk: Kritická chyba V/V %d (%s) na displeji '%s'

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
sk: Iný program už používa kláves %s s modifikátormi %x ako klávesovú skratku.

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
sk: Pri spustení <tt>%s</tt> nastala chyba:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
sk: Nedefinovaný príkaz %d.

en: No terminal command has been defined.
sk: Nebol definovaný žiadny terminálový príkaz.

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sk: metacity %s
    Autorské práva (C) 2001-%s Havoc Pennington, Red Hat, Inc., a ostatní
    Toto je slobodný softvér; pozrite podmienky kopírovania v zdrojových kódoch.
    Záruka sa NEPOSKYTUJE; ani na PREDAJNOSŤ alebo VHODNOSŤ PRE URČITÝ ÚČEL.

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenia na správcu relácií

en: Replace the running window manager with Metacity
sk: Nahradiť bežiaceho správcu okien správcom Metacity

en: Specify session management ID
sk: Zadať ID správy relácií

en: X Display to use
sk: X displej, ktorý bude použitý

en: Initialize session from savefile
sk: Inicializovať reláciu z uloženého súboru

en: Print version
sk: Vypísať verziu

en: Make X calls synchronous
sk: Používať synchrónne volania X

en: Turn compositing on
sk: Zapnúť kompozíciu

en: Turn compositing off
sk: Vypnúť kompozíciu

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
sk: Nevytvárať celoobrazovkové okná, ktoré sú maximalizované a bez dekorácií

en: Failed to scan themes directory: %s
sk: Nepodarilo sa prehľadať adresár s témami: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
sk: Nepodarilo sa nájsť tému. Overte, že %s existuje a obsahuje obvyklé témy.

en: Failed to restart: %s
sk: Nepodarilo znovu spustiť: %s

note: * We found it, but it was invalid.  Complain. * * FIXME: This replicates the original behaviour, but in the future * we might consider reverting invalid keys to their original values. * (We know the old value, so we can look up a suitable string in * the symtab.) * (Empty comment follows so the tran
en: GConf key '%s' is set to an invalid value
sk: GConf kľúč '%s' má nastavenú neplatnú hodnotu

en: %d stored in GConf key %s is out of range %d to %d
sk: Hodnota %d uložená v GConf kľúči %s nie je v rozsahu od %d do %d

en: GConf key "%s" is set to an invalid type
sk: GConf kľúč "%s" má nastavený neplatný typ

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
sk: Náhradné riešenia pre chybné aplikácie nie sú povolené. Niektoré aplikácie sa nemusia správať slušne.

en: Could not parse font description "%s" from GConf key %s
sk: Nepodarilo sa spracovať popis písma "%s" z GConf kľúča %s

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
sk: V konfiguračnej databáze sa našlo "%s", čo nie je platná hodnota pre modifikátor tlačidla myši.

en: Error setting number of workspaces to %d: %s
sk: Chyba pri nastavovaní počtu pracovných plôch na %d: %s

en: Workspace %d
sk: Pracovná plocha %d

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
sk: V konfiguračnej databáze sa našlo "%s", čo nie je platná hodnota pre klávesovú skratku "%s".

en: Error setting name for workspace %d to "%s": %s
sk: Chyba pri nastavovaní názvu pracovnej plochy %d na "%s": %s

en: Error setting compositor status: %s
sk: Chyba pri nastavovaní stavu kompozítora: %s

en: Screen %d on display '%s' is invalid
sk: Obrazovka %d na displeji '%s' nie je platná

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sk: Obrazovka %d na displeji "%s" už má správcu okien. Skúste použiť prepínač --replace, aby sa aktuálny správca predefinoval.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
sk: Nepodarilo sa získať výber správcu okien pre obrazovku %d na displeji "%s".

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
sk: Obrazovka %d na displeji "%s" už má správcu okien

en: Could not release screen %d on display "%s"
sk: Nepodarilo sa uvoľniť obrazovku %d na displeji "%s"

note: Translators: Please don't translate "Control", "Shift", etc, since these * are hardcoded (in gtk/gtkaccelgroup.c; it's not metacity's fault). * "disabled" must also stay as it is.
en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1".
    
    The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Formát je niečo ako "<Control>a" alebo "<Shift><Alt>F1".
    
    Spracovanie je dosť liberálne a povoľuje malé aj veľké písmená a taktiež skratky ako je "<Ctl>" a "<Ctrl>". Ak nastavíte túto možnosť na špeciálnu hodnotu "disabled", pre túto akciu nebude definovaná žiadna klávesová skratka.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1".
    
    The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
    
    This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
sk: Formát je niečo ako "<Control>a" alebo "<Shift><Alt>F1".
    
    Spracovanie je dosť liberálne a povoľuje malé aj veľké písmená a taktiež skratky ako je "<Ctl>" a "<Ctrl>". Ak nastavíte túto možnosť na špeciálnu hodnotu "disabled", pre túto akciu nebude definovaná žiadna klávesová skratka.
    
    Táto klávesová skratka môže byť obrátená podržaním klávesu "shift"; takže "shift" nemôže byť jedným z použitých klávesov.

en: Could not create directory '%s': %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok '%s': %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor relácie '%s' pre zápis: %s

en: Error writing session file '%s': %s
sk: Chyba pri zápise súboru relácie '%s': %s

en: Error closing session file '%s': %s
sk: Chyba pri zatváraní súboru relácie '%s': %s

note: oh, just give up
en: Failed to read saved session file %s: %s
sk: Nepodarilo sa prečítať uložený súbor relácie %s: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
sk: Nepodarilo sa spracovať uložený súbor relácie: %s

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
sk: Našiel sa atribút <metacity_session>, ale ID relácie už je nastavené

en: Unknown attribute %s on <%s> element
sk: Neznámy atribút %s v prvku <%s>

en: nested <window> tag
sk: vnorená značka <window>

en: Unknown element %s
sk: Neznámy prvok %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
sk: Tieto okná nepodporujú &quot;uložiť aktuálne nastavenie&quot; a pri budúcom prihlásení ich budete musieť znovu spustiť ručne.

en: Failed to open debug log: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť záznam pre ladenie: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor so záznamom pomocou fdopen() %s: %s

en: Opened log file %s
sk: Otvorený súbor so záznamom %s

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
sk: Metacity bol skompilovaný bez podpory zobrazovania informácií

en: Window manager:
sk: Správca okien:

en: Bug in window manager:
sk: Chyba v správcovi okien:

en: Window manager warning:
sk: Varovanie správcu okien:

en: Window manager error:
sk: Chyba správcu okien:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
sk: Okno %s nastavuje SM_CLIENT_ID na seba a nie na WM_CLIENT_LEADER, ako je uvedené v ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
sk: Okno %s nastavuje radu MWM že nie je možné zmeniť jeho veľkosť, ale nastavuje minimálnu veľkosť %d x %d a maximálnu veľkosť %d x %d. To nedáva zmysel.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
sk: Aplikácia nastavila neplatné _NET_WM_PID %lu

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
sk: %s (na %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
sk: %s (ako superpoužívateľ)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
sk: %s (ako %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
sk: %s (ako iný používateľ)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
sk: Neplatné WM_TRANSIENT_FOR okno 0x%lx nastavené pre %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
sk: Okno 0x%lx má vlastnosť %s,
    ktorá by mala mať typ %s, formát %d,
    a v skutočnosti má typ %s a formát %d, počet položiek %d.
    Asi sa jedná o chybu aplikácie, a nie správcu okien.
    Okno má titulok "%s", triedu "%s" a názov "%s"

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
sk: Vlastnosť %s pre okno 0x%lx obsahuje neplatné UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
sk: Vlastnosť %s pre okno 0x%lx obsahuje neplatné UTF-8 pre položku %d v zozname

en: Switch to workspace 1
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 1

en: Switch to workspace 2
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 2

en: Switch to workspace 3
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 3

en: Switch to workspace 4
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 4

en: Switch to workspace 5
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 5

en: Switch to workspace 6
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 6

en: Switch to workspace 7
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 7

en: Switch to workspace 8
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 8

en: Switch to workspace 9
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 9

en: Switch to workspace 10
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 10

en: Switch to workspace 11
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 11

en: Switch to workspace 12
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
sk: Prepnúť na pracovnú plochu vľavo od aktuálnej pracovnej plochy

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
sk: Prepnúť na pracovnú plochu vpravo od aktuálnej pracovnej plochy

en: Switch to workspace above the current workspace
sk: Prepnúť na pracovnú plochu nad aktuálnou pracovnou plochou

en: Switch to workspace below the current workspace
sk: Prepnúť na pracovnú plochu pod aktuálnou pracovnou plochou

en: Move between windows of an application, using a popup window
sk: Presúvať medzi oknami aplikácie pomocou vyskakovacieho okna

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
sk: Presúvať dozadu medzi oknami aplikácie pomocou vyskakovacieho okna

en: Move between windows, using a popup window
sk: Presúvať medzi oknami pomocou vyskakovacieho okna

en: Move backward between windows, using a popup window
sk: Presúvať dozadu medzi oknami pomocou vyskakovacieho okna

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
sk: Presúvať medzi panelmi a plochou pomocou vyskakovacieho okna

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
sk: Presúvať dozadu medzi panelmi a plochou pomocou vyskakovacieho okna

en: Move between windows of an application immediately
sk: Presúvať medzi oknami aplikácie okamžite

en: Move backward between windows of an application immediately
sk: Presúvať dozadu medzi oknami aplikácie okamžite

en: Move between windows immediately
sk: Presúvať medzi oknami okamžite

en: Move backward between windows immediately
sk: Presúvať dozadu medzi oknami okamžite

en: Move between panels and the desktop immediately
sk: Presúvať medzi panelmi a plochou okamžite

en: Move backward between panels and the desktop immediately
sk: Presúvať dozadu medzi panelmi a plochou okamžite

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
sk: Skryť všetky normálne okná a aktivovať plochu

en: Show the panel's main menu
sk: Zobraziť hlavnú ponuku panelu

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
sk: Zobraziť dialógové okno "Spustiť aplikáciu" z panelu

en: Take a screenshot
sk: Zachytiť obsah obrazovky

en: Take a screenshot of a window
sk: Zachytiť obsah okna

en: Run a terminal
sk: Spustiť terminál

en: Activate the window menu
sk: Aktivovať ponuku okna

en: Toggle fullscreen mode
sk: Prepnúť celoobrazovkový režim

en: Toggle maximization state
sk: Prepnúť stav maximalizácie

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
sk: Prepnúť či bude okno vždy viditeľné nad ostatnými oknami

en: Maximize window
sk: Maximalizovať okno

en: Restore window
sk: Obnoviť okno

en: Toggle shaded state
sk: Prepnúť zabalenie okna

en: Minimize window
sk: Minimalizovať okno

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Move window
sk: Presunúť okno

en: Resize window
sk: Zmeniť veľkosť okna

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
sk: Prepnúť, či je okno na všetkých pracovných plochách alebo len na jednej

en: Move window to workspace 1
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 1

en: Move window to workspace 2
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 2

en: Move window to workspace 3
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 3

en: Move window to workspace 4
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 4

en: Move window to workspace 5
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 5

en: Move window to workspace 6
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 6

en: Move window to workspace 7
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 7

en: Move window to workspace 8
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 8

en: Move window to workspace 9
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 9

en: Move window to workspace 10
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 10

en: Move window to workspace 11
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 11

en: Move window to workspace 12
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 12

en: Move window one workspace to the left
sk: Presunúť okno o jednu pracovnú plochu vľavo

en: Move window one workspace to the right
sk: Presunúť okno o jednu pracovnú plochu vpravo

en: Move window one workspace up
sk: Presunúť okno o jednu pracovnú plochu hore

en: Move window one workspace down
sk: Presunúť okno o jednu pracovnú plochu dolu

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
sk: Presunúť okno dopredu ak je zakryté iným oknom, inak presunúť dozadu

en: Raise window above other windows
sk: Presunúť okno dopredu nad ostatné okná

en: Lower window below other windows
sk: Presunúť okno pod ostatné okná

en: Maximize window vertically
sk: Maximalizovať okno zvisle

en: Maximize window horizontally
sk: Maximalizovať okno vodorovne

en: Move window to north-west (top left) corner
sk: Presunúť okno ku severozápadnému rohu (vľavo hore)

en: Move window to north-east (top right) corner
sk: Presunúť okno ku severovýchodnému rohu (vpravo hore)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
sk: Presunúť okno ku juhozápadnému rohu (vľavo dole)

en: Move window to south-east (bottom right) corner
sk: Presunúť okno ku juhovýchodnému rohu (vpravo dole)

en: Move window to north (top) side of screen
sk: Presunúť okno na severnú stranu obrazovky (nahor)

en: Move window to south (bottom) side of screen
sk: Presunúť okno na južnú stranu obrazovky (nadol)

en: Move window to east (right) side of screen
sk: Presunúť okno na východnú stranu obrazovky (vpravo)

en: Move window to west (left) side of screen
sk: Presunúť okno na západnú stranu obrazovky (vľavo)

en: Move window to center of screen
sk: Presunúť okno doprostred obrazovky

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
sk: (Neimplementované) Navigácia vzhľadom k aplikáciám, nie oknám

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
sk: Reťazec popisu písma pre titulky okien. Veľkosť sa použije iba v prípade, že voľba titlebar_font_size je 0. Táto voľba je vypnutá v prípade, že je na true nastavené titlebar_uses_desktop_font.

en: Action on title bar double-click
sk: Akcia pri dvojitom kliknutí na titulok

en: Action on title bar middle-click
sk: Akcia pri kliknutí stredným myšítkom na titulok

en: Action on title bar right-click
sk: Akcia pri kliknutí pravým myšítkom na titulok

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sk: Usporiadanie tlačidiel v titulku

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
sk: Usporiadanie tlačidiel v titulku. Hodnota je reťazec, napríklad "menu:minimize,maximize,spacer,close". Dvojbodka oddeľuje ľavý roh okna od pravého a názvy tlačidiel sú oddelené čiarkami. Viacnásobné použitie tlačidiel nie je povolené. Neznáme názvy tlačidiel sú potichu ignorované, takže tlačidlá pridané v budúcich verziách metacity nespôsobia nefunkčnosť starších verzií. Specialny retazec "spacer" moze byt pouzity pre vlozenie medzery medzi dve susedne tlacidla

en: Automatically raises the focused window
sk: Automaticky presunúť aktívne okno dopredu

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "&lt;Alt&gt;" or "&lt;Super&gt;" for example.
sk: Kliknutím na okno pri podržaní tohto modifikátora sa okno presunie (ľavé kliknutie), zmení jeho veľkosť (stredné kliknutie) alebo sa zobrazí ponuka okna (pravé kliknutie). Operácie na stredné a pravé kliknutie sa dajú prehodiť pomocou nastavenia kľúča "resize_with_right_button". Modifikátor je vyjadrený napr. ako "&lt;Alt&gt;" alebo "&lt;Super&gt;".

en: Commands to run in response to keybindings
sk: Príkazy spustené ako reakcia na klávesové skratky

en: Compositing Manager
sk: Správca kompozície

en: Control how new windows get focus
sk: Nastavenie, ako sa nové okno stane aktívnym

en: Current theme
sk: Aktuálna téma

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sk: Čakanie v milisekundách pred automatickým presunom dopredu

en: Determines whether Metacity is a compositing manager.
sk: Určuje, či je Metacity kompozičný správca

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
sk: Určuje, či majú aplikácie alebo systém generovať zvukové pípnutia. Spolu s vizuálnym zvončekom umožňuje tiché pípanie.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sk: Vypnúť chybné funkcie, ktoré sú vyžadované starými alebo chybnými aplikáciami

en: Enable Visual Bell
sk: Povoliť vizuálny zvonček

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
sk: Ak je nastavené na true, a režim aktivizácie okien je buď "sloppy" alebo "myš", potom okno v zábere sa automaticky zobudí po čase zadanom v kľúči auto_raise_delay. Toto sa nevzťahuje na prebúdzanie okna klikaním, ani na vstup do okna pomocou ťahaj-a-pusť.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
sk: Ak je true, ignoruje sa titlebar_font a použije sa štandardné písmo aplikácie pre titulky okien.

en: If true, metacity will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
sk: Ak je true, metacity bude poskytovať používateľovi menej spätnej väzby pomocou obrysov, vynechaním animácií, alebo inak. Toto pre mnohých používateľov znamená výrazné zníženie použiteľnosti, ale môže umožniť pracovať starým aplikáciam a terminálovým serverom, ktoré by inak boli prakticky nepoužiteľné. Avšak obrysy nebudú povolené pri zapnutej použiteľnosti.

en: If true, then Metacity works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
sk: Ak je true, Metacity funguje v rámci aplikácií a nie okien. Je to trochu abstraktnejšie, ale všeobecne sa dá povedať, že nastavenie vzhľadom k aplikáciám sa podobá viac systému Mac a menej systému Windows. Ak urobíte okno aktívnym v režime aplikácií, všetky okná tejto aplikácie sa presunú dopredu. Kliknutie kvôli aktivácii sa oknám iných aplikácií neodovzdáva. Na druhú stranu, máloktorá aplikácia je napísaná pre mód založený na aplikáciách.

en: If true, trade off usability for less resource usage
sk: Ak je true, zhorší sa použiteľnosť, ale klesne spotreba zdrojov

en: Modifier to use for modified window click actions
sk: Modifikátor pre upravené akcie pri kliknutí na okno

en: Name of workspace
sk: Názov pracovnej plochy

en: Number of workspaces
sk: Počet pracovných plôch

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
sk: Počet pracovných plôch. Musí byť viac ako 0 a má pevné maximum (aby sa zabránilo zničeniu pracovného prostredia požadovaním 34 miliónov pracovných plôch).

en: Run a defined command
sk: Spustiť definovaný príkaz

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
sk: Nastavením na true povolíte zmenu veľkosti okna pravým tlačidlom a zobrazenie ponuky okna stredným tlačidlom pri súčasnom podržaní klávesu určeného v "mouse_button_modifier"; nastavením na false to bude fungovať presne naopak.

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
sk: Nastavenie tejto voľby na false môže viesť k chybnému správaniu, takže používateľom dôrazne neodporúčame meniť predvolenú hodnotu true. Viaceré akcie (napr. kliknutie v klientskej oblasti, presun alebo zmena veľkosti okna) zvyčajne zároveň vyzdvihnú okno ako vedľajší efekt. Nastavenie tejto voľby na false, čo sa dôrazne neodporúča, oddelí vyzdvihnutie od ostatných akcií používateľa a bude ignorovať požiadavky na vyzdvihnutie od aplikácie. Pozrite http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Dokonca aj keď má táto voľba hodnotu false, budú sa okná dať vyzdvihnúť pomocou alt-ľavý klik kdekoľvek v okne, normálnym kliknutím na dekorácie okna, alebo špeciálnymi správami od pagerov, ako sú napríklad požiadavky na aktiváciu od apletov zoznamov úloh. Táto voľba je v súčasnosti vypnutá v režime aktivácie kliknutím. Poznámka: zoznam spôsobov, ako vyzdvihnúť okno pri nastavení raise_on_click na false, nezahŕňa programové požiadavky aplikácií na vyzdvihnutie okien; takéto požiadavky budú ignorované bez ohľadu na dôvod požiadavky. Ak vyvíjate aplikáciu a nejaký používateľ sa sťažuje, že vaša aplikácia nefunguje, keď je toto nastavenie vypnuté, povedzte mu, že pokazenie správcu okien je _ich_ chybou, a že si musia nastaviť túto hodnotu naspäť na true alebo sa zmieriť s "chybou", ktorú si vyžiadali.

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Metacity in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
sk: Niektoré aplikácie porušujú špecifikácie spôsobmi, ktoré vedú k chybnému správaniu správcu okien. Táto voľba prepne Metacity do puritánsky správneho režimu, čo prináša jednotnejšie používateľské rozhranie, za predpokladu že nepotrebujeme spúšťať nijaké nekorektné aplikácie.

en: System Bell is Audible
sk: Systémový zvonček je počuteľný

en: Tells Metacity how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
sk: Určuje, ako má Metacity implementovať vizuálne zobrazenie pípnutia aplikáciou alebo systémom. Momentálne sú platné dve hodnoty, "fullscreen", ktorá čiernobielo blikne celou obrazovkou a "frame_flash", kde blikne titulok okna, v ktorom je pípajúca aplikácia. Ak nie je možné určiť pípajúcu aplikáciu (napríklad u "pípnutia systému"), blikne titulok momentálne aktívneho okna.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
sk: Kľúče /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N definujú klávesové skratky odpovedajúce týmto príkazom. Stlačením skratky pre run_command_N spustíte command_N.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sk: Kľúč /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot definuje klávesovú skratku, ktorá spustí zadaný príkaz.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sk: Kľúč /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot definuje klávesovú skratku, ktorá spustí zadaný príkaz.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/metacity/keybinding_commands The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sk: Klávesová skratka, ktorá spustí príkaz podľa čísla v /apps/metacity/keybinding_commands. Formát je "&lt;Control&gt;a" alebo "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Spracovanie je dosť liberálne a umožňuje malé aj veľké písmená a skratky ako je "&lt;Ctl&gt;" a "&lt;Ctrl&gt;". Ak nastavíte túto možnosť na špeciálnu hodnotu "disabled", pre túto akciu nebude definovaná žiadna klávesová skratka.

en: The name of a workspace.
sk: Názov pracovnej plochy.

en: The screenshot command
sk: Príkaz pre zachytenie obrazovky

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
sk: Téma určuje vzhľad rámu okna, titulku a tak ďalej.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sk: Čas čakania pred presunom okna dopredu, ak je auto_raise true. Hodnota je v tisícinách sekundy.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sk: Režim aktivizácie okien má tri možné hodnoty: "click" znamená, že na okno sa musí kliknúť, "sloppy" znamená, že okno sa stane aktívnym, ak sa kurzor myši nastaví nad okno, a "mouse" znamená, že sa okno stane aktívnym pri ukázaní kurzorom myši a pri presune kurzoru myši mimo okno prestane byť okno aktívne.

en: The window screenshot command
sk: Príkaz pre zachytenie obsahu okna

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sk: Táto voľba určuje výsledok dvojitého kliknutia na titulok okna. Momentálne je možné použiť 'toggle_shade', ktoré rozbalí resp. zabalí okno, 'toggle_maximize', ktoré maximalizuje alebo zruší maximalizáciu okna, 'toggle_maximize_horizontally' a 'toggle_maximize_vertically' ktoré prepne maximalizovanie okna v horizontálnom alebo vertikálnom smere, 'minimize', ktoré okno minimalizuje, 'shade', ktoré zroluje okno nahor, 'menu', ktoré zobrazí ponuku okna, 'lower', ktoré pošle okno dozadu za všetky ostatné a 'none' čo nespraví nič.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sk: Táto voľba určuje výsledok kliknutia stredným tlačidlom na titulok okna. Momentálne je možné použiť 'toggle_shade', ktoré rozbalí resp. zabalí okno, 'toggle_maximize', ktoré maximalizuje alebo zruší maximalizáciu okna, 'toggle_maximize_horizontally' a 'toggle_maximize_vertically' ktoré prepne maximalizovanie okna v horizontálnom alebo vertikálnom smere, 'minimize', ktoré okno minimalizuje, 'shade', ktoré zroluje okno nahor, 'menu', ktoré zobrazí ponuku okna, 'lower', ktoré pošle okno dozadu za všetky ostatné a 'none' čo nespraví nič.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sk: Táto voľba určuje výsledok kliknutia pravým tlačidlom na titulok okna. Momentálne je možné použiť 'toggle_shade', ktoré rozbalí resp. zabalí okno, 'toggle_maximize', ktoré maximalizuje alebo zruší maximalizáciu okna, 'toggle_maximize_horizontally' a 'toggle_maximize_vertically' ktoré prepne maximalizovanie okna v horizontálnom alebo vertikálnom smere, 'minimize', ktoré okno minimalizuje, 'shade', ktoré zroluje okno nahor, 'menu', ktoré zobrazí ponuku okna, 'lower', ktoré pošle okno dozadu za všetky ostatné a 'none' čo nespraví nič.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
sk: Táto možnosť ponúka rozšírenú kontrolu nad tým, ako sa novovytvorené okná stávajú aktívnymi. Má dve možné hodnoty: "smart" použije bežný používateľský režim, a "strict" spôsobí, že okná spustené z terminálu nie sú hneď aktívne.

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
sk: Zapne vizuálnu zobrazenie pokusu aplikácie alebo systému o pípnutie alebo zvonček. To sa hodí pre slabo počujúcich ľudí alebo ak pracujete v hlučnom prostredí, alebo pri vypnutom počuteľnom zvončeku.

en: Use standard system font in window titles
sk: Použiť štandardné systémové písmo v titulkoch okna

en: Visual Bell Type
sk: Typ vizuálneho zvončeka

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
sk: Určuje, či sa má okno zobudiť aj pri iných interakciách s používateľom

en: Whether to resize with the right button
sk: Či sa bude meniť veľkosť okna pravým tlačidlom

en: Window focus mode
sk: Režim aktivácie okna

en: Window title font
sk: Písmo titulku okna

en: Usage: %s
sk: Použitie: %s

en: Close Window
sk: Zavrieť okno

en: Window Menu
sk: Ponuka okna

en: Minimize Window
sk: Minimalizovať okno

en: Maximize Window
sk: Maximalizovať okno

en: Restore Window
sk: Obnoviť okno

en: Roll Up Window
sk: Zabaliť okno

en: Unroll Window
sk: Rozbaliť okno

en: Keep Window On Top
sk: Ponechať okno vždy navrchu

en: Remove Window From Top
sk: Okno nemusí byť navrchu

en: Always On Visible Workspace
sk: Vždy na viditeľnej pracovnej ploche

en: Put Window On Only One Workspace
sk: Poslať okno na jedinú pracovnú plochu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
sk: Mi_nimalizovať

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
sk: Ma_ximalizovať

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
sk: Zrušiť ma_ximalizáciu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
sk: _Zabaliť

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
sk: _Rozbaliť

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
sk: Pre_miestniť

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
sk: Zmeniť veľko_sť

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
sk: Presunúť titulok na _obrazovku

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
sk: Vždy na_vrchu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
sk: Vž_dy na viditeľnej pracovnej ploche

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
sk: _Len na tejto pracovnej ploche

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
sk: Presunúť na pracovnú plochu vľav_o

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
sk: Presunúť na pracovnú plochu v_pravo

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
sk: Presunúť na pracovnú plochu _hore

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
sk: Presunúť na pracovnú plochu _dole

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
sk: _Zavrieť

en: Workspace %d%n
sk: Pracovná plocha %d%n

en: Workspace 1_0
sk: Pracovná plocha 1_0

en: Workspace %s%d
sk: Pracovná plocha %s%d

en: Move to Another _Workspace
sk: P_resunúť na inú pracovnú plochu

en: top
sk: hore

en: bottom
sk: dole

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
sk: geometria rámca neurčuje rozmer "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
sk: geometria rámca neurčuje rozmer "%s" pre okraj "%s"

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
sk: Pomer stránok tlačidla %g nie je použiteľný.

en: Frame geometry does not specify size of buttons
sk: Geometria rámca neurčuje rozmer tlačidiel

en: Gradients should have at least two colors
sk: Prechody by mali mať aspoň dve farby

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sk: Špecifikácia farby GTK musí mať stav v hranatých zátvorkách, napr. gtk:fg[NORMAL], kde NORMAL je stav. Nepodarilo sa spracovať "%s"

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sk: Špecifikácia farby GTK musí mať stav uzavretý v hranatých zátvorkách, napr. gtk:fg[NORMAL], kde NORMAL je stav. Nepodarilo sa spracovať "%s"

en: Did not understand state "%s" in color specification
sk: V špecifikácii farby je nerozpoznaný stav "%s"

en: Did not understand color component "%s" in color specification
sk: V špecifikácii farby je nerozpoznaný komponent "%s"

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
sk: Formát miešania je "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" tomu neodpovedá

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
sk: Nepodarilo sa spracovať hodnotu alfa "%s" v miešanej farbe

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
sk: Hodnota alfa "%s" v miešanej farbe nie je medzi 0.0 a 1.0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
sk: Formát tieňa je "shade/base_color/factor", "%s" tomu neodpovedá

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
sk: Nepodarilo sa spracovať hodnotu tieňa "%s" v tieňovanej farbe

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
sk: Faktor tieňa "%s" v tieňovanej farbe je záporný.

en: Could not parse color "%s"
sk: Nepodarilo sa spracovať farbu "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
sk: Výraz umiestnenia obsahuje znak '%s', ktorý nie je povolený

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
sk: Výraz umiestnenia obsahuje reálne číslo '%s', ktoré nie je možné spracovať.

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
sk: Výraz umiestnenia obsahuje celé číslo '%s', ktoré nie je možné spracovať.

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
sk: Výraz umiestnenia obsahuje neznámy operátor na začiatku tohto textu: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
sk: Výraz umiestnenia je prázdny alebo nerozpoznaný

en: Coordinate expression results in division by zero
sk: Výsledok výrazu umiestnenia je delenie nulou

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
sk: Výraz umiestnenia sa snaží použiť operátor modulo na číslo s desatinnými miestami

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
sk: Výraz umiestnenia obsahuje operátor "%s" tam, kde sa očakáva operand

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
sk: Výraz umiestnenia obsahuje operand tam, kde sa očakáva operátor

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
sk: Výraz umiestnenia skončil operátorom namiesto operandom

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
sk: Výraz umiestnenia obsahuje operátor "%c" za operátorom "%c" bez operandov medzi nimi.

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
sk: Výraz umiestnenia obsahuje neznámu premennú alebo konštantu "%s"

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
sk: Výraz umiestnenia spôsobil preťaženie vyrovnávacej pamäte analyzátora

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
sk: Výraz umiestnenia obsahuje zatváraciu zátvorku bez otváracej zátvorky

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
sk: Výraz umiestnenia má otváraciu zátvorku bez zatváracej zátvorky

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
sk: Výraz umiestnenia asi neobsahuje žiadne operátory ani operandy

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
sk: Téma obsahuje výraz, ktorý spôsobil chybu: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
sk: Pre tento štýl rámca musí byť uvedené <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/>

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
sk: Chýbajúce <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
sk: Nepodarilo sa prečítať tému "%s": %s

en: No <%s> set for theme "%s"
sk: Pre tému "%s" nie je nastavené <%s>

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
sk: Pre typ okna "%s" nie je sada štýlov v téme "%s", pridajte prvok <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
sk: Používateľské konštanty musia začínať veľkým písmenom, "%s" nezačína

en: Constant "%s" has already been defined
sk: Konštanta "%s" už je definovaná

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
sk: Chýbajúci atribút "%s" v prvku <%s>

en: Line %d character %d: %s
sk: Riadok %d znak %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
sk: Atribút "%s" je uvedený dvakrát v jednom prvku <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sk: Atribút "%s" je neplatný v tomto kontexte v prvku <%s>

en: Could not parse "%s" as an integer
sk: Nepodarilo sa spracovať "%s" ako celé číslo

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
sk: Nerozpoznané znaky na konci "%s" v reťazci "%s"

en: Integer %ld must be positive
sk: Celé číslo %ld musí byť kladné

en: Integer %ld is too large, current max is %d
sk: Celé číslo %ld je príliš veľké, maximum je %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
sk: Nepodarilo sa spracovať "%s" ako číslo s plávajúcou desatinnou čiarkou

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
sk: Pravdivostná hodnota musí byť "true" alebo "false", nie "%s"

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
sk: Uhol musí byť medzi 0.0 a 360.0, a teraz je %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
sk: Alfa musí byť medzi 0.0 (neviditeľné) a 1.0 (úplne nakreslené), a je %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
sk: Neplatná mierka titulku "%s" (musí byť xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
sk: Názov <%s> pre "%s" použitý dvakrát

en: <%s> parent "%s" has not been defined
sk: Nedefinovaný rodič <%s> pre "%s"

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
sk: Nedefinovaná geometria <%s> pre "%s"

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
sk: <%s> musí uvádzať buď geometriu alebo rodiča, ktorý má geometriu

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
sk: Ak má byť hodnota alpha zmysluplná, tak musíte vybrať nejaké pozadie

en: Unknown type "%s" on <%s> element
sk: Neznámy typ "%s" v prvku <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
sk: Neznámy style_set "%s" v prvku <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
sk: Typ okna "%s" už má priradenú sadu štýlov

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sk: Prvok <%s> nie je povolený v <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
sk: Pre tlačidlá nie je možné zadať zároveň "button_width"/"button_height" spolu s "aspect_ratio"

en: Distance "%s" is unknown
sk: Vzdialenosť "%s" je neznáma

en: Aspect ratio "%s" is unknown
sk: Pomer strán "%s" je neznámy

en: Border "%s" is unknown
sk: Okraj "%s" je neznámy

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
sk: Chýba atribút "start_angle" alebo "from" v prvku <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
sk: Chýba atribút "extent_angle" alebo "to" v prvku <%s>

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
sk: Nerozpoznaná hodnota "%s" pre typ prechodu

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
sk: Nerozpoznaný typ výplne "%s" pre prvok <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
sk: Nerozpoznaný stav "%s" pre prvok <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
sk: Nerozpoznaný tieň "%s" pre prvok <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
sk: Nerozpoznaná šípka "%s" pre prvok <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
sk: Nebola definovaná <draw_ops> nazvaná "%s"

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
sk: Pridaním draw_ops "%s" na tomto mieste vznikne cyklická referencia

en: Unknown position "%s" for frame piece
sk: Neznáma pozícia "%s" pre časť rámca

en: Frame style already has a piece at position %s
sk: Štýl rámca už má časť na pozícii %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
sk: Nebola definovaná <draw_ops> nazvaná "%s"

en: Unknown function "%s" for button
sk: Neznáma funkcia  "%s" pre tlačidlo

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
sk: Funkcia tlačidla "%s" v tejto verzii neexistuje (%d, potrebná %d)

en: Unknown state "%s" for button
sk: Neznámy stav "%s" pre tlačidlo

en: Frame style already has a button for function %s state %s
sk: Štýl rámca už má tlačidlo pre funkciu %s stav %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
sk: "%s" nie je platná hodnota pre atribút fokusu

en: "%s" is not a valid value for state attribute
sk: "%s" nie je platná hodnota pre atribút stavu

en: A style called "%s" has not been defined
sk: Štýl "%s" nie je definovaný

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
sk: "%s" nie je platná hodnota pre atribút zmeny veľkosti

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
sk: Pre prvok <%s> by nemal byť atribút "resize" pre stavy maximalizované/zabalené

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
sk: Pre prvok <%s> by nemal byť atribút "resize" pre maximalizované stavy

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
sk: Pre stav %s zmena veľkosti %s fokus %s už bol štýl definovaný

en: Style has already been specified for state %s focus %s
sk: Pre stav %s fokus %s už bol štýl definovaný

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sk: Pre prvok <piece> nie je možné mať dve draw_ops (téma obsahuje atribút draw_ops a aj prvok <draw_ops>, prípadne dva rovnaké prvky)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sk: Pre prvok <button> nie je možné mať dve draw_ops (téma obsahuje atribút draw_ops a aj prvok <draw_ops>, prípadne dva rovnaké prvky)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sk: Pre prvok <menu_icon> nie je možné mať dve draw_ops (téma obsahuje atribút draw_ops a aj prvok <draw_ops>, prípadne dva rovnaké prvky)

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
sk: Najvyšším prvkom témy musí byť <metacity_theme>, nie <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v popisnom prvku name/author/date/description

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v prvku <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v prvku vzdialenosti/okrajov/pomeru strán

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v prvku operácie pre kreslenie

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v prvku <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
sk: Pre časť rámu nie je uvedená operácia draw_ops

en: No draw_ops provided for button
sk: Pre tlačidlo nie je uvedená operácia draw_ops

en: No text is allowed inside element <%s>
sk: V prvku <%s> nie je povolený žiadny text

en: <%s> specified twice for this theme
sk: <%s> uvedený dvakrát pre túto tému

en: Failed to find a valid file for theme %s
sk: Nepodarilo sa nájsť platný súbor pre tému%s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
sk: Súbor témy %s neobsahuje koreňový prvok <metacity_theme>

en: /_Windows
sk: /_Okná

en: /Windows/tearoff
sk: /Okná/odtrhávatko

en: /Windows/_Dialog
sk: /Okná/_Dialógové okno

en: /Windows/_Modal dialog
sk: /Okná/_Modálne dialógové okno

en: /Windows/_Utility
sk: /Okná/_Nástroje

en: /Windows/_Splashscreen
sk: /Okná/Ú_vodná obrazovka

en: /Windows/_Top dock
sk: /Okná/_Horný dok

en: /Windows/_Bottom dock
sk: /Okná/_Spodný dok

en: /Windows/_Left dock
sk: /Okná/Ľ_avý dok

en: /Windows/_Right dock
sk: /Okná/_Pravý dok

en: /Windows/_All docks
sk: /Okná/_Všetky doky

en: /Windows/Des_ktop
sk: /Okná/Praco_vná plocha

en: This is a sample message in a sample dialog
sk: Toto je ukážková správa v ukážkovom dialógovom okne

en: Fake menu item %d
sk: Vymyslená položka ponuky %d

en: Border-only window
sk: Okno len s okrajom

en: Bar
sk: Lišta

en: Normal Application Window
sk: Normálne aplikačné okno

en: Dialog Box
sk: Dialógové okno

en: Modal Dialog Box
sk: Modálne dialógové okno

en: Utility Palette
sk: Paleta nástrojov

en: Torn-off Menu
sk: Vypnúť ponuku

en: Border
sk: Okraj

en: Button layout test %d
sk: Test rozloženia tlačidiel %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
sk: %g milisekúnd pre vykreslenie jedného rámca okna

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
sk: Použitie: metacity-theme-viewer [NÁZOVTÉMY]

en: Error loading theme: %s
sk: Chyba pri načítavaní témy: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
sk: Téma "%s" načítaná za %g sekúnd

en: Normal Title Font
sk: Obyčajné písmo nadpisu

en: Small Title Font
sk: Malé písmo nadpisu

en: Large Title Font
sk: Veľké písmo nadpisu

en: Button Layouts
sk: Rozloženia tlačidiel

en: Benchmark
sk: Test rýchlosti

en: Window Title Goes Here
sk: Sem príde názov okna

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
sk: Vykreslených %d rámcov za %g sekúnd na strane klienta (%g milisekúnd na rámec) a %g sekúnd celkového času vrátane zdrojov X servera (%g milisekúnd na rámec)

en: position expression test returned TRUE but set error
sk: test výrazu polohy vrátil TRUE, ale nastavil chybu

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
sk: test výrazu polohy vrátil FALSE, ale nenastavil chybu

en: Error was expected but none given
sk: Bola očakávaná chyba, ale žiadna nenastala

en: Error %d was expected but %d given
sk: Bola očakávaná chyba %d, ale nastala %d

en: Error not expected but one was returned: %s
sk: Chyba nebola očakávaná, ale bola vrátená: %s

en: x value was %d, %d was expected
sk: hodnota x bola %d, očakávaná bola %d

en: y value was %d, %d was expected
sk: hodnota y bola %d, očakávaná bola %d

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
sk: %d výrazov pre súradnice analyzovaných za %g sekúnd (priemer %g sekúnd)
