fr.romainvigier.MetadataCleaner - en to el translation catalogue (56 entries)

en: Clean metadata from your files
el: Καθάριστε τα μεταδεδομένα από τα αρχεία σας

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Metadata;Remover;Cleaner;
el: Μεταδεδομένα;Αφαιρετής;Καθαριστής;

en: View and clean metadata in files
el: Δες και καθάρισε μεταδεδόμενα αρχείων

en: Metadata within a file can tell a lot about you. Cameras record data about when and where a picture was taken and which camera was used. Office applications automatically add author and company information to documents and spreadsheets. This is sensitive information and you may not want to disclose it.
el: Τα μεταδεδομένα μέσα σε ένα αρχείο μπορούν να πουν πολλά για εσάς. Οι φωτογραφικές μηχανές καταγράφουν δεδομένα σχετικά με το πότε και πού τραβήχτηκε μια φωτογραφία και ποια κάμερα χρησιμοποιήθηκε. Οι εφαρμογές γραφείου προσθέτουν αυτόματα πληροφορίες για τον συγγραφέα και την εταιρεία σε έγγραφα και λογιστικά φύλλα. Πρόκειται για ευαίσθητες πληροφορίες και ίσως δεν θέλετε να τις αποκαλύψετε.

en: This tool allows you to view metadata in your files and to get rid of it, as much as possible.
el: Αυτό το εργαλείο σάς επιτρέπει να βλέπετε τα μεταδεδομένα στα αρχεία σας και να τα ξεφορτώνεστε, όσο το δυνατόν περισσότερο.

en: Files
el: Αρχεία

en: Add files
el: Προσθήκη αρχείων

en: Add folders
el: Προσθήκη φακέλων

en: Clean metadata
el: Καθαρίστε τα μεταδεδομένα

en: Clear all files from window
el: Διαγραφή όλων των αρχείων από το παράθυρο

en: General
el: Γενικά

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: Close window
el: Κλείσιμο παραθύρου

en: Quit
el: Κλείσιμο προγράμματος

en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Help
el: Βοήθεια

en: _Add Files
el: _Πρόσθεσε αρχεία

en: Add _Folders
el: Προσθήκη _Φακέλων

en: _Clean
el: _Καθαρισμός

en: Make sure you backed up your files!
el: Βεβαιωθείτε ότι έχετε δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας των αρχείων σας!

en: Once the files are cleaned, there's no going back.
el: Μόλις καθαριστούν τα αρχεία, δεν υπάρχει επιστροφή.

en: Don't tell me again
el: Μην ξανά ειδοποιήσεις

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Clean
el: Καθαρισμός

en: Clean Your Traces
el: Καθαρίστε τα ίχνη σας

en: Learn more about metadata and the cleaning process limitations
el: Μάθετε περισσότερα για τα μεταδεδομένα και τους περιορισμούς της διαδικασίας καθαρισμού

en: Remove file from list
el: Αφαίρεση αρχείου από τη λίστα

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Error
el: Σφάλμα

en: Cleaned
el: Καθαρίστηκε

en: _New Window
el: _Νέο παράθυρο

en: _Clear Window
el: _Καθαρισμός παράθυρου

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Keyboard Shortcuts
el: _Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: _About Metadata Cleaner
el: _Περί καθαρισμού μεταδεδομένων

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Cleaning settings
el: Ρυθμίσεις καθαρισμού

en: Lightweight Cleaning
el: Ελαφρύς καθαρισμός

en: Learn more about the lightweight cleaning
el: Μάθετε περισσότερα για τον ελαφρύ καθαρισμό

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Choose files to clean
el: Επιλέξτε αρχεία για καθαρισμό

en: Choose folders to clean
el: Επιλέξτε φακέλους για καθαρισμό

en: The File Has Been Cleaned
el: Το αρχείο έχει καθαριστεί

en: Known metadata have been removed, however the cleaning process has some limitations.
el: Τα γνωστά μεταδεδομένα έχουν αφαιρεθεί, ωστόσο η διαδικασία καθαρισμού έχει ορισμένους περιορισμούς.

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Unable to Read the File
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του αρχείου

en: File Type not Supported
el: Ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται

en: Unable to Check for Metadata
el: Αδυναμία ελέγχου μεταδεδομένων

en: No Known Metadata
el: Δεν υπάρχουν γνωστά μεταδεδομένα

en: Unable to Remove Metadata
el: Αδυναμία αφαίρεσης μεταδεδομένων

en: The file will be cleaned anyway to be sure.
el: Το αρχείο θα καθαριστεί ούτως ή άλλως για βεβαιότητα.

en: All supported files
el: Όλα τα υποστηριζόμενα αρχεία

en: Add files from subfolders
el: Προσθήκη αρχείων από υποφακέλους

en: Processing file {}/{}
el: Επεξεργασία αρχείου {}/{}

en: Cleaning file {}/{}
el: Καθαρισμός αρχείου {}/{}
