fr.romainvigier.MetadataCleaner - en to fi translation catalogue (60 entries)

en: Metadata Cleaner
fi: Metatietojen puhdistus

en: Clean metadata from your files
fi: Poista metatiedot tiedostoistasi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Metadata;Remover;Cleaner;
fi: Metadata;Remover;Cleaner;poista;metatiedot;

en: View and clean metadata in files
fi: Näe ja siivoa metatiedot tiedostoistasi

en: Metadata within a file can tell a lot about you. Cameras record data about when and where a picture was taken and which camera was used. Office applications automatically add author and company information to documents and spreadsheets. This is sensitive information and you may not want to disclose it.
fi: Tiedoston metatiedot voivat kertoa paljon sinusta. Kamerat tallentavat tietoa, esimerkiksi milloin ja missä kuva otettiin ja minkälaista kameraa kuvan ottamiseen käytettiin. Tuottavuusohjelmistot lisäävät automaattisesti tekijän ja organisaation tiedot tekstiasiakirjoihin ja taulukkoihin. Saatat haluta rajoittaa tai estää näiden tietojen päätymisen muille.

en: This tool allows you to view metadata in your files and to get rid of it, as much as possible.
fi: Tämä työkalu mahdollistaa tiedostojen metatietojen katselun. Lisäksi voit yrittää siivota metatiedot mahdollisimman kattavasti.

en: Files
fi: Tiedostot

en: Add files
fi: Lisää tiedostoja

en: Add folders
fi: Lisää kansioita

en: Clean metadata
fi: Siivoa metatiedot

en: Clear all files from window
fi: Tyhjennä kaikki tiedostot ikkunasta

en: General
fi: Yleiset

en: New window
fi: Uusi ikkuna

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Quit
fi: Lopeta

en: Keyboard shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: Help
fi: Ohje

en: _Add Files
fi: _Lisää tiedostoja

en: Add _Folders
fi: Lisää _kansioita

en: _Clean
fi: _Siivoa

en: Make sure you backed up your files!
fi: Varmista, että varmuuskopioit tiedostosi!

en: Once the files are cleaned, there's no going back.
fi: Kun tiedostot on siivottu, takaisin ei ole paluuta.

en: Don't tell me again
fi: Älä varoita uudelleen

en: Cancel
fi: Peru

en: Clean
fi: Siivoa

en: Clean Your Traces
fi: Siivoa jälkesi

en: Learn more about metadata and the cleaning process limitations
fi: Lue lisää metatiedoista ja siivouksen teknisistä rajoituksista

en: Remove file from list
fi: Poista tiedosto luettelosta

en: Warning
fi: Varoitus

en: Error
fi: Virhe

en: Cleaned
fi: Siivottu

en: _New Window
fi: _Uusi ikkuna

en: _Clear Window
fi: _Tyhjennä ikkuna

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Keyboard Shortcuts
fi: _Pikanäppäimet

en: _About Metadata Cleaner
fi: _Tietoja - Metatietojen poistaja

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Cleaning settings
fi: Siivouksen asetukset

en: Lightweight Cleaning
fi: Pienimuotoinen siivous

en: Learn more about the lightweight cleaning
fi: Lue lisää pienimuotoisesta siivouksesta

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Close
fi: Sulje

en: Choose files to clean
fi: Valitse siivottavat tiedostot

en: Choose folders to clean
fi: Valitse siivottavat kansiot

en: An error occured during the cleaning.
fi: Puhdistuksen aikana tapahtui virhe.

en: Something bad happened during the cleaning, cleaned file not found
fi: Jotain pahaa tapahtui siivouksen aikana, siivottua tiedostoa ei löydy

en: The File Has Been Cleaned
fi: Tiedosto on siivottu

en: Known metadata have been removed, however the cleaning process has some limitations.
fi: Tunnetut metatiedot on poistettu. Siivoustoimenpiteessä on kuitenkin joitain rajoitteita.

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Unable to Read the File
fi: Tiedostoa ei voi lukea

en: File Type not Supported
fi: Tiedostotyyppi ei ole tuettu

en: Unable to Check for Metadata
fi: Metatietoja ei voi tarkistaa

en: No Known Metadata
fi: Ei tunnettuja metatietoja

en: Unable to Remove Metadata
fi: Metatietoja ei voitu poistaa

en: The file will be cleaned anyway to be sure.
fi: Tiedosto siivotaan silti, parempi katsoa kuin katua.

en: All supported files
fi: Kaikki tuetut tiedostot

en: Add files from subfolders
fi: Lisää tiedostoja alikansioista

en: Processing file {}/{}
fi: Käsitellään tiedostoa {}/{}

en: Cleaning file {}/{}
fi: Siivotaan tiedostoa {}/{}

en: Libraries
fi: Kirjastot
