fr.romainvigier.MetadataCleaner - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Metadata Cleaner
pl: Czyściciel Metadanych

en: Clean metadata from your files
pl: Usuń metadane ze swoich plików

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Metadata;Remover;Cleaner;
pl: Metadane;Usuwacz;Oczyszczacz;

en: View and clean metadata in files
pl: Wyświetl i wyczyść metadane w plikach

en: This tool allows you to view metadata in your files and to get rid of it, as much as possible.
pl: To narzędzie umożliwia przeglądanie metadanych w plikach i pozbycie się ich w jak największym stopniu.

en: Files
pl: Pliki

en: Add files
pl: Dodaj pliki

en: Add folders
pl: Dodaj foldery

en: Clean metadata
pl: Wyczyść metadane

en: Clear all files from window
pl: Wyczyść wszystkie pliki z okna

en: General
pl: Ogólne

en: New window
pl: Nowe okno

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Help
pl: Pomoc

en: _Add Files
pl: _Dodaj Pliki

en: Add _Folders
pl: Dodaj _Foldery

en: _Clean
pl: _Wyczyść

en: Make sure you backed up your files!
pl: Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową swoich plików!

en: Once the files are cleaned, there's no going back.
pl: Po wyczyszczeniu plików nie ma odwrotu.

en: Don't tell me again
pl: Nie wyświetlaj ponownie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Clean
pl: Wyczyść

en: Clean Your Traces
pl: Wyczyść Swoje Ślady

en: Remove file from list
pl: Usuń plik z listy

en: Warning
pl: Uwaga

en: Error
pl: Błąd

en: Cleaned
pl: Wyczyszczono

en: _New Window
pl: _Nowe Okno

en: _Clear Window
pl: _Wyczyść Okno

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty Klawiszowe

en: _About Metadata Cleaner
pl: _O Czyścicielu Metadanych

en: Cleaning settings
pl: Ustawienia czyszczenia

en: Lightweight Cleaning
pl: Lekkie Czyszczenie

en: Learn more about the lightweight cleaning
pl: Dowiedz się więcej o lekkim czyszczeniu

en: Details
pl: Szczegóły

en: Close
pl: Zamknij

en: Choose files to clean
pl: Wybierz pliki do wyczyszczenia

en: Choose folders to clean
pl: Wybierz foldery do wyczyszczenia

en: Something bad happened during the cleaning, cleaned file not found
pl: Podczas czyszczenia wydarzyło się coś złego, nie znaleziono wyczyszczonego pliku

en: All supported files
pl: Wszystkie wspierane pliki

en: Add files from subfolders
pl: Dodaj pliki z podfolderów

en: Processing file {}/{}
pl: Przetwarzanie pliku {}/{}

en: Cleaning file {}/{}
pl: Czyszczenie pliku {}/{}
