fr.romainvigier.MetadataCleaner - en to ro translation catalogue (58 entries)

en: Metadata Cleaner
ro: Curățător de Metadate

en: Clean metadata from your files
ro: Curățați metadatele din fișierele dumneavoastră

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Metadata;Remover;Cleaner;
ro: Metadate;Eliminător;Curățător;

en: View and clean metadata in files
ro: Vizualizează și curăță metadatele din fișiere

en: Metadata within a file can tell a lot about you. Cameras record data about when and where a picture was taken and which camera was used. Office applications automatically add author and company information to documents and spreadsheets. This is sensitive information and you may not want to disclose it.
ro: Metadatele dintr-un fișier pot spune multe despre tine. Aparatele foto înregistrează date despre momentul și locul în care a fost făcută o fotografie și despre aparatul foto utilizat. Aplicațiile Office adaugă automat informații despre autor și companie în documente și foi de calcul. Acestea sunt informații sensibile și este posibil să nu dorești să le dezvălui.

en: This tool allows you to view metadata in your files and to get rid of it, as much as possible.
ro: Acest instrument îți permite să vizualizați metadatele din fișierele tale și să scapi de ele, pe cât posibil.

en: Files
ro: Fișiere

en: Add files
ro: Adaugă fișiere

en: Add folders
ro: Adaugă foldere

en: Clean metadata
ro: Curăță metadatele

en: Clear all files from window
ro: Șterge toate fișierele din fereastră

en: New window
ro: Fereastră nouă

en: Close window
ro: Închide fereastra

en: Quit
ro: Ieși

en: Keyboard shortcuts
ro: Scurtături de tastieră

en: Help
ro: Ajutor

en: _Add Files
ro: _Adaugă fișiere

en: Add _Folders
ro: Adaugă _dosare

en: _Clean
ro: _Curăță

en: Make sure you backed up your files!
ro: Asigură-te că v-ați făcut o copie de rezervă a fișierelor!

en: Once the files are cleaned, there's no going back.
ro: Odată ce fișierele sunt curățate, nu te mai poți întoarce înapoi.

en: Don't tell me again
ro: Nu-mi mai spune

en: Cancel
ro: Anulează

en: Clean
ro: Curăță

en: Clean Your Traces
ro: Curăță-ți urmele

en: Learn more about metadata and the cleaning process limitations
ro: Aflați mai multe despre metadate și despre limitările procesului de curățare

en: Remove file from list
ro: Elimină fișierul din listă

en: Warning
ro: Avertisment

en: Error
ro: Eroare

en: Cleaned
ro: Curățat

en: _New Window
ro: _Fereastră nouă

en: _Clear Window
ro: _Șterge fereastra

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Keyboard Shortcuts
ro: _Scurtături de tastieră

en: _About Metadata Cleaner
ro: _Despre Curățător de Metadate

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Cleaning settings
ro: Setări de curățare

en: Lightweight Cleaning
ro: Curățare ușoară

en: Learn more about the lightweight cleaning
ro: Află mai multe despre curățarea ușoară

en: Details
ro: Detalii

en: Close
ro: Închide

en: Choose files to clean
ro: Alege fișierele de curățat

en: Choose folders to clean
ro: Alege dosarele de curățat

en: An error occured during the cleaning.
ro: A apărut o eroare în timpul curățării.

en: Something bad happened during the cleaning, cleaned file not found
ro: S-a întâmplat ceva rău în timpul curățării, fișierul curățat nu a fost găsit

en: The File Has Been Cleaned
ro: Fișierul a fost curățat

en: Known metadata have been removed, however the cleaning process has some limitations.
ro: Metadatele cunoscute au fost eliminate, însă procesul de curățare are unele limitări.

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Unable to Read the File
ro: Nu se poate citi fișierul

en: File Type not Supported
ro: Tipul de fișier nu este suportat

en: Unable to Check for Metadata
ro: Imposibil de verificat metadate

en: No Known Metadata
ro: Metadate necunoscute

en: Unable to Remove Metadata
ro: Imposibil de eliminat metadatele

en: The file will be cleaned anyway to be sure.
ro: Fișierul va fi curățat oricum, pentru a fi siguri.

en: All supported files
ro: Toate fișierele suportate

en: Add files from subfolders
ro: Adaugă fișiere din subdosare

en: Processing file {}/{}
ro: Se procesează fișierul {}/{}

en: Cleaning file {}/{}
ro: Curățare fișier {}/{}
