midori 0.2.8 - en to bg translation catalogue (781 entries)

en: Midori
bg: Мидори

en: Web Browser
bg: Уеб Браузър

en: Midori Web Browser
bg: Уеб браузър Midori

en: Browse the Web
bg: Търсене в Интернет

en: Internet;WWW;Explorer
bg: Интернет;WWW;Търсачка

en: New Tab
bg: Нов раздел

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: New Private Browsing Window
bg: Нов прозорец за поверително сърфиране

en: Midori Private Browsing
bg: Мидори (поверителен режим)

en: Private Browsing
bg: Поверителен режим на сърфиране

en: Open a new private browsing window
bg: Отваряне на нов прозорец за поверително сърфиране

en: Snapshot saved to: %s
bg: Снимките са съхранени в: %s

en: Run ADDRESS as a web application
bg: Стартиране на АДРЕС като уеб приложение

en: ADDRESS
bg: АДРЕС

en: Use FOLDER as configuration folder
bg: Използвай ПАПКА като лична папка

en: FOLDER
bg: ПАПКА

en: Private browsing, no changes are saved
bg: Поверителен режим, промените не могат да бъдат запазени

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
bg: Мобилен режим. Всички изпълними файлове се съхраняват на едно място.

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
bg: Обикновен GTK+ прозорец с WebKit, от рода на GtkСтартер

en: Show a diagnostic dialog
bg: Показване на диалог за диагностика

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
bg: Стартирай без gdb и запази доклад за грешка

en: Run the specified filename as javascript
bg: Изпълнение на зададеният файл като javascript

en: Take a snapshot of the specified URI
bg: Направете снимка на посочения URI

en: Execute the specified command
bg: Изпълнение на зададената команда

en: List available commands to execute with -e/ --execute
bg: Показване на списък с наличните команди за -e/ --execute

en: Display program version
bg: Показване на версията на програмата

en: Addresses
bg: Адреси

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
bg: Блокиране на URI по ШАБЛОН (регулярен израз)

en: PATTERN
bg: ШАБЛОН

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
bg: Рестартиране на Midori след СЕКУНДИ секунди бездействие

en: SECONDS
bg: СЕКУНДИ

en: Error: "gdb" can't be found
bg: Грешка: "gdb" не може да бъде намерен

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
bg: Моля, докладвайте коментари, съобщения и грешки на:

en: Check for new versions at:
bg: Проверка за нова версия на:

en: An unknown error occured
bg: Възникна неизвестна грешка

en: _Bookmarks
bg: Отметки

en: Add Boo_kmark
bg: Добавяне на отметка

en: _Extensions
bg: Разширения

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
bg: История

en: _Userscripts
bg: Потребителски скриптове

en: User_styles
bg: Потребителски стилове

en: New _Tab
bg: Нов раздел

en: _Transfers
bg: Трансфери

en: Netscape p_lugins
bg: Плъгини за Netscape

en: _Closed Tabs
bg: Затваряне на раздел

en: New _Window
bg: Нов прозорец

en: New _Folder
bg: Нова папка

en: [Addresses]
bg: [Адреси]

en: File not found.
bg: Файлът не е намерен.

en: Malformed document.
bg: Лошо оформен документ.

en: Unrecognized bookmark format.
bg: Неизвестен формат на отметката.

en: Go forward to the next page
bg: Напред към следващата страница

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
bg: Напред към следващата подстраница

en: Web Search…
bg: Търсене в мрежата...

en: Reload the current page
bg: Обновяване на текущата страница

en: Stop loading the current page
bg: Прекратяване на зареждането на текущата страница

en: Failed to update title: %s
bg: Не може да бъде обновено заглавие: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
bg: Стойността '%s' не е валидна за %s

en: Unexpected setting '%s'
bg: Неочаквана настройка '%s'

en: Unexpected action '%s'.
bg: Неочаквано действие '%s'.

en: %s (Private Browsing)
bg: %s (Сърфиране в поверителен режим)

en: Failed to insert new history item: %s
bg: Не може да бъде добавена нова история за елемент: %s

en: Select [text]
bg: Избери [текст]

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: New Folder
bg: Нова Папка

en: Edit Folder
bg: Редактиране на Папка

en: New Bookmark
bg: Нова отметка

en: Edit Bookmark
bg: Редактиране на отметката

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
bg: Задайте име на тази отметка и изберете къде да я запазите

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
bg: Задайте име на тази папка и изберете къде да я запазите

en: Show in Bookmarks _Bar
bg: Показване в лентата с отметки

en: Add to _Speed Dial
bg: Добавяне в бързият избор

en: Save file as
bg: Запазване на файла като

en: Save associated _resources
bg: Запазване на асоциираните ресурси

en: A new window has been opened
bg: Отворен е нов прозорец

en: A new tab has been opened
bg: Отворен е нов раздел

en: Save file
bg: Запазване на файл

en: Reload page without caching
bg: Обновяване на страницата без кеширане

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
bg: За да използвате данните от URI, отворете програмата за четене на новини. Това обикновено е лента от менюто или бутон с име "Нов абонамент", "Нова емисия новини" или нещо подобно.
    От настройките на Midori също можете да зададете програма за четене на новини. В такъв случай, следващият път, когато кликнете въру иконата за емисия новини, тя ще бъде добавена автоматично.

en: New feed
bg: Нова емисия

en: Add a new bookmark
bg: Добавяне на нова отметка

en: Empty
bg: Празно

en: Toggle text cursor navigation
bg: Режим на превключване на текста  с помощта на показалеца

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
bg: Натиснете F7 за да превключи преместването на показалеца при сърфиране. Когато е включен, показалецът ще се вижда във всички страници.

en: _Enable Caret Browsing
bg: Преместване на показалеца.

en: Open all in _Tabs
bg: Отваряне на всички в раздели

en: Open in New _Window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Import bookmarks…
bg: Внасяне на отметки…

en: _Import bookmarks
bg: Внасяне на отметки

en: _Application:
bg: Програма:

en: Import from XBEL or HTML file
bg: Внасяне от файл XBEL или HTML

en: Import from a file
bg: Внасяне от файл

en: Failed to import bookmarks
bg: Не може да бъде внесена отметка

en: XBEL Bookmarks
bg: Отметки XBEL

en: Netscape Bookmarks
bg: Отметки Netscape

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
bg: Midori може да запазва отметки само във формати XBEL (*.xbel) и Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
bg: Не могат да бъдат изнесени отметки

en: A lightweight web browser.
bg: Лек Уеб браузър.

en: See about:version for version info.
bg: Посетете about:version, за да получите подробна информация за версията

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тези библиотеки са свободен софтуер. Вие може да ги разпространявате или променяте при условията на GNU Lesser General Public License побликуван от Free Software Foundation; версия от 2.1 или (по ваша преценка), всяка по- късна версия.

en: _Duplicate Current Tab
bg: Създаване на копие на текущият раздел

en: _File
bg: _Файл

en: Open a new window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Open a new tab
bg: Отваряне в нов раздел

en: New P_rivate Browsing Window
bg: Нов прозорец за поверително сърфиране

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: _Save Page As…
bg: Запази страницата като…

en: Save to a file
bg: Запазване във файл

en: Add to Speed _dial
bg: Добавяне в Бързо стартиране

en: Subscribe to News _feed
bg: Абониране за получаване на новини

en: _Close Tab
bg: Затваряне на раздел

en: Close the current tab
bg: Затваряне на текущият раздел

en: C_lose Window
bg: Затваряне на прозореца

en: Print the current page
bg: Отпечатване на текущата страница

en: Send Page Link Via Email
bg: Изпрати линк към тази страница по имейл

en: Close a_ll Windows
bg: Затваряне на всички прозорци

en: _Edit
bg: Редактиране

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
bg: Поставете и продължете

en: _Find…
bg: Намери…

en: Find a word or phrase in the page
bg: Намиране на дума или фраза в страницата

en: Find _Next
bg: Намери следващата

en: Find _Previous
bg: Намери предишната

en: Configure the application preferences
bg: Конфигуриране на настройките на програмите

en: _View
bg: Преглед

en: _Toolbars
bg: Лента с инструменти

en: Increase the zoom level
bg: Увеличаване на мащаба

en: Decrease the zoom level
bg: Намаляване на мащаба

en: _Encoding
bg: Кодировка

en: View So_urce
bg: Изходен код на страницата

en: View _DOM Source
bg: Прегледай _DOM Източник

en: Ca_ret Browsing
bg: Преместване на курсора

en: Toggle fullscreen view
bg: Превключване в режим на цял екран

en: Scroll _Left
bg: Превъртане наляво

en: Scroll _Down
bg: Превъртане надолу

en: Scroll _Up
bg: Превъртане нагоре

en: Scroll _Right
bg: Превъртане надясно

en: _Readable
bg: За четене

en: _Go
bg: Отиване

en: Go back to the previous page
bg: Връщане на предишната страница

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
bg: Отиване на следващата страница

en: Next or Forward
bg: Напред или Следващото

en: Go to the next sub-page or next page in history
bg: Отиди на следващата под-страница или на следващата страница от историята

en: _Homepage
bg: Домашна страница

en: Go to your homepage
bg: Отиване в домашната страница

en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

en: Undo _Close Tab
bg: Отмяна на затварянето на раздела

en: Add a new _folder
bg: Добавяне на нова папка

en: _Import bookmarks…
bg: Внасяне на отметки...

en: _Export bookmarks…
bg: Изнасяне на отметки...

en: _Manage Search Engines…
bg: Управление на търсачките...

en: _Clear Private Data…
bg: Изчистване на личните данни...

en: _Inspect Page
bg: Преглед на страницата

en: _Previous Tab
bg: Предишен раздел

en: _Next Tab
bg: Следващ раздел

en: Move Tab to _first position
bg: Преместване на раздела на първа позиция

en: Move Tab _Backward
bg: Преместване на раздела назад

en: _Move Tab Forward
bg: Преместване на раздела напред

en: Move Tab to _last position
bg: Преместване на раздела на последна позиция

en: Focus _Current Tab
bg: Фокусиране на текущият раздел

en: Focus _Next view
bg: Фокусиране на следващият раздел

en: Only show the Icon of the _Current Tab
bg: Показване на икона само на текущият раздел

en: Close Ot_her Tabs
bg: Затваряна на другите раздели

en: Open last _session
bg: Отваряне на последната сесия

en: _Help
bg: Помощ

en: _Frequent Questions
bg: Често задавани въпроси

en: _Report a Problem…
bg: Докладване на проблем…

en: _Tools
bg: Инструменти

en: _Menubar
bg: Лента с менюта

en: _Navigationbar
bg: Лента за навигация

en: Side_panel
bg: Странична лента

en: Sidepanel
bg: Страничен панел

en: _Bookmarkbar
bg: Лента с отметки

en: _Statusbar
bg: Лента на състоянието

en: _Automatic
bg: Автоматично

en: Chinese Traditional (BIG5)
bg: Китайска традиционна (Big5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
bg: Китайска опростена (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
bg: Японска (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
bg: Корейска (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
bg: Руска (KOI8-R)

en: Unicode (UTF-8)
bg: Юникод (UTF-8)

en: Western (ISO-8859-1)
bg: Западно-европейска (ISO-8859-1)

en: Custom…
bg: Потребителски избор…

en: Failed to initialize history: %s
bg: Неуспех при инициализиране на историята: %s

en: _Separator
bg: Разделител

en: _Location…
bg: Местоположение…

en: Open a particular location
bg: Отваряне на определеното местоположение

en: Search or enter an address
bg: Потърси или въведи име на адрес

en: _Web Search…
bg: Търсене в мрежата…

en: Run a web search
bg: Стартиране на търсене в мрежата

en: Reopen a previously closed tab or window
bg: Отваряне отново на предишно затворени раздели или прозорци

en: Show the saved bookmarks
bg: Показване на запазените отметки

en: _Tabs
bg: Раздели

en: Show a list of all open tabs
bg: Показване на списък с всички отворени прозорци

en: _Menu
bg: Меню

en: Menu
bg: Меню

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
bg: Настройките на разширение '%s' не могат да бъдат заредени: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
bg: Настройките на разширение '%s' не могат да бъдат запазени: %s

en: Export certificate
bg: Изнасяне на сертификат

en: _Don't trust this website
bg: Не се доверявай на тази страница

en: _Trust this website
bg: Довери се на тази страница

en: _Export Certificate
bg: Изнасянето е готово

en: The signing certificate authority is not known.
bg: Авторът, подписал сертификата е неизвестен.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
bg: Сертификата не съвпада с името на сайта от който е бил получен.

en: The certificate's activation time is still in the future.
bg: Срокът на действие на сертификата все още не е започнал.

en: The certificate has expired
bg: Срокът на действие на сертификата е изтекъл.

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
bg: Съгласно искане на автора, този сертификат е обявен за недействителен.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
bg: Сертификатът е защитен с несигурен алгоритъм.

en: Some other error occurred validating the certificate.
bg: Появиха се други грешки при проверка на сертификата.

en: _Export certificate
bg: Изнасяне на сертификат.

en: Self-signed
bg: Самоподписан

en: Security details
bg: Подробности за безопасност

en: Not verified
bg: Не е проверено

en: Verified and encrypted connection
bg: Проверена и защитена връзка

en: Open, unencrypted connection
bg: Отваряне, незащитена връзка

en: Align sidepanel to the right
bg: Разполагане на страничният панел вдясно

en: Close panel
bg: Затваряне на панел

en: Align sidepanel to the left
bg: Разполагане на страничният панел вляво

en: Show Speed Dial
bg: Показване на бързо стартиране

en: Show Homepage
bg: Показване на Домашната страница

en: Show last open tabs
bg: Показване на последните отворени раздели

en: Show last tabs without loading
bg: Показване на последните раздели без зареждане

en: Show Blank Page
bg: Покажи празна страница

en: Show default Search Engine
bg: Покажи търсачката по подразбиране

en: Show custom page
bg: Покажи потребителска страница

en: Japanese (SHIFT_JIS)
bg: Японска (SHIFT_JIS)

en: New tab
bg: Нов раздел

en: New window
bg: Нов прозорец

en: Current tab
bg: Текущ раздел

en: Default
bg: По подразбиране

en: Icons
bg: Икони

en: Small icons
bg: Малки икони

en: Text
bg: Текст

en: Icons and text
bg: Икони и текст

en: Text beside icons
bg: Текст до иконите

en: Automatic (GNOME or environment)
bg: Автоматично (GNOME или поддържаната)

en: HTTP proxy server
bg: Прокси-сървър HTTP

en: No proxy server
bg: Без прокси-сървър

en: The style of the toolbar
bg: Стилът на лентата с инструменти

en: Always use my font choices
bg: Винаги да се използва избран от мен шрифт

en: Override fonts picked by websites with user preferences
bg: Замяна на шрифтовете, зададени от уебсайтовете с предпочитани от потребителя

en: The configuration couldn't be loaded: %s
bg: Не може да бъде заредена конфигурацията: %s

en: Invalid configuration value '%s'
bg: Невалидна стойност на конфигурация '%s'

en: Failed to inject stylesheet: %s
bg: Не може да бъде внесен стил на страница: %s

en: Show Tab _Label
bg: Показване на заглавието на раздела

en: Show Tab _Icon Only
bg: Показване само на икони в раздела

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
bg[0]: Затвори раздела в дясно
bg[1]: Затвори разделите в дясно

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
bg[0]: Затваряне на другият раздел
bg[1]: Затваряне на другите раздели

en: Trust this website
bg: Довери се на този сайт

en: Security unknown
bg: Неизвестно равнище на сигурност

en: %s wants to save an HTML5 database.
bg: %s иска достъп до базата данни на HTML5.

en: _Deny
bg: _Отказ

en: _Allow
bg: _Позволяване

en: %s wants to know your location.
bg: %s иска да научи вашето местоположение.

en: You are not connected to a network
bg: Не сте свързани с мрежа

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
bg: Вашия компютър трябва да е свързан в мрежа за да стигне до “%s”. Свържете се с безжична връзка или включете кабел.

en: You are not connected to the Internet
bg: Нямате връзка с Интернет

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
bg: Вашия компютър изглажда свързан към мрежа , но не може да стигне “%s”. Проверете настройките за свързване и опитайте пак.

en: Midori can't find the page you're looking for
bg: Мидори не може да намери търсената от вас страница

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
bg: Страницата открита в “%s”  не може да се отвори.Проверете уеб адреса за пропуснати думи и пробвайте пак.

en: Try Again
bg: Нов опит

en: Oops - %s
bg: Грешка - %s

en: Something went wrong with '%s'.
bg: Нещо се обърка с '%s'.

en: Try again
bg: Нов опит

en: Send a message to %s
bg: Изпращане на съобщение на %s

en: Add _search engine...
bg: Добавяне на търсачка...

en: Open _Link
bg: Отваряне на адрес

en: Open Link in New _Tab
bg: Отваряне на връзката в нов раздел

en: Open Link in _Foreground Tab
bg: Отваряне на връзката в раздел на преден план

en: Open Link in _Background Tab
bg: Отваряне на връзката в раздел на заден план

en: Open Link in New _Window
bg: Отваряне на връзката в нов прозорец

en: Copy Link de_stination
bg: Копиране на адреса на връзката

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
bg: Запази като…

en: Open _Image in New Window
bg: Отваряне на изображението в нов прозорец

en: Open _Image in New Tab
bg: Отваряне на изображението в нов раздел

en: Copy Im_age
bg: Копиране на изображението

en: Save I_mage
bg: Запазване на изображението

en: Copy Video _Address
bg: Копиране на адреса на видеото

en: Download _Video
bg: Сваляне на видеото

en: Open Address in New _Tab
bg: Отваряне на адреса в нов раздел

en: Search _with
bg: Търсене с

en: _Search the Web
bg: Търсене в мрежата

en: Open _Frame in New Tab
bg: Отваряне на рамката в нов раздел

en: Inspect _Element
bg: Проверка на елемент

en: Open or download file from %s
bg: Отваряне или сваляне на файл от %s

en: File Name: %s
bg: Име на файл: %s

en: File Type: '%s'
bg: Тип файл: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
bg: Тип файл: %s ('%s')

en: Size: %s
bg: Размер: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
bg: Отваряне на %s

en: Inspect page - %s
bg: Проверка на страница - %s

en: Page loading delayed:
bg: Зареждането на страницата се забави:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
bg: Зареждането на страницата е забавено заради повреда или е зададено от настройките.

en: Load Page
bg: Зареждане на страница

en: Blank page
bg: Празна страница

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
bg: предишно

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
bg: следващо

en: Print background images
bg: Отпечатване на фоновото изображение

en: Whether background images should be printed
bg: Да бъде ли отпечатано фоновото изображение

en: Features
bg: Възможности

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
bg: %s на %s

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
bg:  - %s оставащо

note: i18n: Unknown number of bytes, used for transfer rate like ?B/s
en: ?B
bg: ?Б

en: The downloaded file is erroneous.
bg: Сваленият файл е повреден.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
bg: Контролната сума, посочена в адреса не съвпада. Възможно е файлът да е повреден или да не е завършен.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
bg: Файлът "%s" не може да бъде запазен в тази папка.

en: You don't have permission to write in this location.
bg: Вие нямате права за запис в този файл.

en: There is not enough free space to download "%s".
bg: Там няма достатъчно място за свалянето на "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
bg: Файлът се нуждае от %s обаче е налице само %s.

en: Speed Dial
bg: Бърз избор

en: Click to add a shortcut
bg: Кликнете, за да добавите пряк път

en: Enter shortcut address
bg: Въведете адреса за прекия път

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
bg: Сигурен ли сте, че искате да изтриете този пряк път?

en: Startup
bg: Стартиране

en: When Midori starts:
bg: При стартиране на Midori:

en: Homepage:
bg: Домашна страница:

en: Use _current page
bg: Използване на текущата страница

en: Use current page as homepage
bg: Използване на текущата страница, като домашна страница

note: Page "Appearance"
en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Proportional Font Family
bg: Пропорционални шрифтове

en: The default font family used to display text
bg: Шрифтове по подразбиране, използвани за показване на текста

en: The default font size used to display text
bg: Размер на шрифтовете по подразбиране, използвани за показване на текста

en: Fixed-width Font Family
bg: Шрифтове с фиксирана ширина /равно-широки/

en: The font family used to display fixed-width text
bg: Равношироки шрифтове, използвани за показване на текста

en: The font size used to display fixed-width text
bg: Размер на шрифта, използван за показване на текст с фиксирана ширина

en: Minimum Font Size
bg: Минимален размер на шрифта

en: The minimum font size used to display text
bg: Минималният размер на шрифта, използван за показване на текста

en: Preferred Encoding
bg: Предпочитана кодировка

note: Page "Behavior"
en: Behavior
bg: Поведение

en: Load images automatically
bg: Зареждане на изображението автоматично

en: Enable Spell Checking
bg: Включване проверката на правописа

en: Enable scripts
bg: Включване на скриптове

en: Enable WebGL support
bg: Включване поддръжката на WebGL

en: Zoom Text and Images
bg: Увеличаване на текста и изображенията

en: Allow scripts to open popups
bg: Разрешаване на скриптовете да отварят изскачащи прозорци

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
bg: Да се разреши ли на скриптовете да отварят изскачащи прозорци автоматично?

en: Default Zoom Level
bg: Мащаб по подразбиране

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
bg: Първоначален фактор за уголемяване на новоотворените раздели

en: Preferred languages
bg: Предпочитани езици

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
bg: Списък на предпочитаните езици за многоезични страници, например, "de", "bg,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"

en: Save downloaded files to:
bg: Запазване на свалените файлове в:

note: Page "Interface"
en: Browsing
bg: Сърфиране

en: Theme:
bg: Тема:

en: Toolbar Style:
bg: Стил на лентата с инструменти:

en: Open new pages in:
bg: Отваряне на нова страница в:

en: New tab behavior:
bg: Поведение на нов раздел:

en: Close Buttons on Tabs
bg: Затваряне на бутоните на разделите

en: Open Tabs next to Current
bg: Отваряне на нови раздели след текущият

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
bg: Отваряне на нови раздели след текущият или след последният

en: Open tabs in the background
bg: Отваряне на разделите във фонов режим

note: Page "Network"
en: Network
bg: Мрежа

en: Proxy server
bg: Прокси сървър

en: URI
bg: УРИ-Връзка

en: Port
bg: Порт

en: Supported proxy types:
bg: Поддържани типове прокси сървъри:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
bg: Уеб кеширане

en: The maximum size of cached pages on disk
bg: Максимален размер на кеширани страници върху диска

en: MB
bg: МБ

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
bg: Идентифициране като

en: Privacy
bg: Поверителност

en: Delete old Cookies after:
bg: Изтриване на стари бисквитки след:

en: The maximum number of days to save cookies for
bg: Максимален брой дни за съхранение на бисквитки

en: Only accept Cookies from sites you visit
bg: Приемане на бисквитки само от посещаваните сайтове

en: Block cookies sent by third-party websites
bg: Блокиране на бисквитките, изпратени от уебсайтове на трети страни

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
bg: Бисквитките съхраняват входните данни, записани игри или потребителски профили за рекламни цели.

en: Enable offline web application cache
bg: Включване на кеширано уеб приложение

en: Enable HTML5 local storage support
bg: Включване на поддръжка на локално хранилище HTML5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
bg: Орязвай референтните детайли, изпращани към уебстраниците

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
bg: Да бъде ли заглавието "Референтен" съкратено до името на хоста и да не показва адреса

en: Delete pages from history after:
bg: Изтривай история по- стара от:

en: The maximum number of days to save the history for
bg: Максимален срок /в дни/ на съхраняване на историята

en: Extensions
bg: Разширения

en: _Manage Search Engines
bg: Управление на търсачките

en: Add search engine
bg: Добавяне на търсачка

en: Edit search engine
bg: Добавяне на търсачка

en: _Name:
bg: Име:

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: _Token:
bg: _Признак:

en: Manage Search Engines
bg: Управление на търсачките

en: Use as _default
bg: Използване по подразбиране

en: The search engines couldn't be loaded. %s
bg: Търсачката не може да бъде заредена. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
bg: Търсачката не може да бъде запазена. %s

en: Bookmarks and History
bg: Отметки и История

en: Search for %s
bg: Търсене на %s

en: Failed to select from history: %s
bg: Неуспех при избиране от историята: %s

en: Search with…
bg: Търсене с…

en: Search with %s
bg: Търсене с %s

en: Could not run external program.
bg: Не може да бъде стартирана външна програма.

en: Invalid URI
bg: Невалиден URI

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
bg: Намери:

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Следващо

en: Match Case
bg: Съвпадение

en: Close Findbar
bg: Затваряне на лентата за търсене

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
bg[0]: %d отметка
bg[1]: %d отметки

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
bg[0]: %d подпапка
bg[1]: %d подпапки

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
bg: Празна папка

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
bg: Папката съдържа %s и няма отметки

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
bg: Папката съдържа %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
bg: Папка съдържаща %s и  %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
bg: Отметка, водеща до: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
bg: %s и не е отметнат

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
bg: %s и %s

en: Edit the selected bookmark
bg: Редактиране на избраната отметка

en: Delete the selected bookmark
bg: Изтриване на избраната отметка

en: Add a new folder
bg: Добавяне на нова папка

en: <i>Separator</i>
bg: <i>Разделител</i>

en: Open in New _Tab
bg: Отваряне в нов раздел

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
bg: Търсене в отметките

en: History
bg: История

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: преди %d ден
bg[1]: преди %d дни

en: A week ago
bg: Преди седмица

en: Failed to remove history item: %s
bg: Не може да бъде премахнат от историята запис: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
bg: Искате ли да премахнете всички записи от историята?

en: Bookmark the selected history item
bg: Отмятане на избраните записи от историята

en: Delete the selected history item
bg: Изтриване на избраните записи от историята

en: Clear the entire history
bg: Изчистване на цялата история

note: Create the filter entry
en: Search History
bg: Търсене в историята

en: Authentication Required
bg: Изисква се идентификация

en: A username and a password are required
    to open this location:
bg: За да разгледате тази страница се изискват
    потребителско име и парола:

en: Username
bg: Потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: _Remember password
bg: Запомняне на паролата

en: Property '%s' is invalid for %s
bg: Свойство '%s' не е валидно за %s

en: Choose file
bg: Избор на файл

en: Choose folder
bg: Избор на папка

en: 1 hour
bg: 1 час

en: 1 day
bg: 1 ден

en: 1 week
bg: 1 седмица

en: 1 month
bg: 1 месец

en: 1 year
bg: 1 година

en: Preferences for %s
bg: Предпочитания за %s

en: MD5-Checksum:
bg: Контролна сума MD5:

en: SHA1-Checksum:
bg: Контролна сума SHA1:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
bg: Тази страница съдържа потребителски скрипт. Искате ли да го инсталирате?

en: _Install user script
bg: Инсталиране на потребителският скрипт

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
bg: Тази страница  съдържа потребителски стил. Желаете ли да го инсталирате?

en: _Install user style
bg: Инсталиране на потребителският стил

en: Don't install
bg: Не инсталирай

en: Userscripts
bg: Потребителски скриптове

en: Userstyles
bg: Потребителски стилове

en: Error
bg: Грешка

en: Do you want to delete '%s'?
bg: Искате ли да изтриете '%s'?

en: Delete user script
bg: Премахване на потребителският скрипт

en: Delete user style
bg: Премахване на потребителският стил

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
bg: Файлът <b>%s</b> ще бъде изтрит окончателно.

en: Open in Text Editor
bg: Отваряне с текстов редактор.

en: Open Target Folder
bg: Отваряне на целевата папка

en: Add new addon
bg: Добавяне на нова добавка

en: Remove selected addon
bg: Премахване на избраната добавка

en: User addons
bg: Потребителски добавки

en: Can't monitor folder '%s': %s
bg: Не може да бъде наблюдавана папка '%s': %s

en: Support for userscripts and userstyles
bg: Поддръжка на потребителски скриптове и стилове

en: Colorful Tabs
bg: Оцветяване на раздели

en: Tint each tab distinctly
bg: Всеки раздел да има свой цвят

en: Cookie Manager
bg: Управление на бисквитките

en: Delete All
bg: Изтриване на всичко

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
bg: Изтриване на всички видими бисквитки. Ако сте поставили филтър, ще бъдат изтрите само зададените бисквитки.

en: Expand All
bg: Разширяване на всички

en: Collapse All
bg: Свиване на всички

en: Do you really want to delete all cookies?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички бисквитки?

en: Question
bg: Въпрос

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
bg: Ще бъдат изтрити само бисквитките, които отговарят на зададеното във филтъра.

en: At the end of the session
bg: В края на сесията

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
bg: <b>Адрес</b>: %s
    <b>Име</b>: %s
    <b>Значение</b>: %s
    <b>Път</b>: %s
    <b>Защитеност</b>: %s
    <b>Изтичане на срока</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
bg: <b>Домейн</b>: %s
    <b>Бисквитки</b>: %d

en: Name
bg: Име

en: _Expand All
bg: Разширяване на всички

en: _Collapse All
bg: Свиване на всички

en: Search Cookies by Name or Domain
bg: Търсене на бисквитки по име или домейн

en: List, view and delete cookies
bg: Преглед и изтриване на бисквитки

en: Copy Tab _Addresses
bg: Копиране на адреса на разделите

en: Copy Addresses of Tabs
bg: Копиране на адресите на разделите

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
bg: Копиране на адресите на всички раздели в системният буфер

en: Delayed load
bg: Забавяне на зареждането

en: Delay page load until you actually use the tab.
bg: Забавяне зареждането на страницата, докато действително използвате раздела.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
bg: Числата в скобите показват ползваната в момента версия.

en: Midori doesn't store any personal data:
bg: Midori не можа да запази някои от личните данни:

en: No history or web cookies are being saved.
bg: Историята и бисквитките не бяха запазени.

en: Extensions are disabled.
bg: Разширенията са изключени.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
bg: HTML5 хранилището, локалната база данни и кеширането на приложения са изключени.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
bg: Midori предотвратява следенето на потребителя от уеб страници:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
bg: Изходните адреси се отрязват до име на хост.

en: DNS prefetching is disabled.
bg: Проактивните DNS заявки са забранени.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
bg: Сайтът не предоставя информация за език и часови пояс.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
bg: Сайтът не дава информация за наличие на Flash и други Netscape плъгини.

en: Double click for more information
bg: Щракнете два пъти за още сведение

en: DevPet
bg: ДевПет

en: This extension shows glib error messages in systray.
bg: Това разширение показва (glib) съобщение за грешка в системната лента

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
bg: Имаше грешка при опита за изтегляне на файл със следната добавка:
    %s
    
    Грешка:
    %s
    
    Продължение без тази добавка.

en: The plug-in was unable to connect with aria2:
    Please make sure that aria2 is running with rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    If it's so, check it also is using the port 6800.
    Lastly Check the configuration of your firewall.
    Whitelist aria2 and the port 6800 if they aren't.
bg: Плъгина не може да се свърже с aria2:
    Моля проверете дали aria2 работи с rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    Ако работи с нея, също проверете кой порт използва.
    Последно проверете настройките на вашата антивирусна.
    Настройте добре  aria2 и порт 6800 ако не са.

en: External Download Manager - Aria2
bg: Външен мениджър на изтегленията - Aria2

en: Download files with Aria2
bg: Сваляне на файлове с Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
bg: Външен мениджър на изтеглянията - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
bg: Сваляне на файлове със SteadyFlow

en: Command:
bg: Команда:

en: Download files with "%s" or a custom command
bg: Сваляне на файлове с "%s" или с потребителска команда

en: External Download Manager - CommandLine
bg: Външен мениджър на изтеглянията - CommandLine

en: Name:
bg: Име:

en: Command Line:
bg: Команден Ред

en: Right-click a suggestion to customize it
bg: Натиснете десен бутон на предложение за да го промените

en: Choose application
bg: Избор на приложение

en: Select an application to open "%s"
bg: Изберете приложение за  да отворите "%s"

en: None
bg: Няма

en: Download error
bg: Грешка при изтеглянето

en: Cannot open '%s' because the download failed.
bg: Не може да отворите '%s' защото свалянето е неуспешно.

en: Open _with…
bg: Отваряне с...

en: Open in Image _Viewer
bg: Отваряне на изображението с програма за преглед

en: File Types
bg: Типове файлове

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: News Aggregator
bg: Програма за четене на новини

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
bg: Не може да се намери необходимите Atom елементи  "показване" в база данни XML.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
bg: Не може да се намери необходимите Atom елементи  "емисия" в база данни XML.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
bg: Последно обновяване: %s.

en: Feeds
bg: Емисии

en: Add new feed
bg: Добавяне на нова емисия

en: Delete feed
bg: Премахване на емисия

en: _Feeds
bg: Емисии

en: Failed to find root element in feed XML data.
bg: Неуспех при намирането на коренов елемент в емитираните XML данни.

en: Unsupported feed format.
bg: Неподдържан формат на емисия.

en: Failed to parse XML feed: %s
bg: Неуспех при обработката на XML-емисия: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
bg: Неуспех при намирането на елемент "канал" в база данни RSS XML.

en: Unsupported RSS version found.
bg: Не е намерена поддържана версия на  RSS.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
bg: Неуспех при намирането на изисканите RSS "елемент" в база данни XML.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
bg: Неуспех при намирането на изисканите RSS "канал" в база данни XML.

en: Feed '%s' already exists
bg: Емисия '%s' вече съществува

en: Error loading feed '%s'
bg: Грешка при зареждането на емисия '%s'

en: Feed Panel
bg: Панел с емисии

en: Read Atom/ RSS feeds
bg: Четене на емисии RSS/Atom

en: Failed to add form value: %s
bg: Неуспешно добавяне на стойност за форма: %s

en: Form history
bg: История на форма

en: Master password required
    to open password database
bg: За да отворите тази база с данни са неободими
    потребителско име и парола

en: Remember password on this page?
bg: Да бъде ли запомнена паролата?

en: Remember
bg: Запомняне

en: Not now
bg: Не сега

en: Never for this page
bg: Никога за тази страница

en: Toggle form history state
bg: Превключване на състоянието на историята на формуляра

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
bg: Активиране или деактивиране на историята на формуляра  за текущият раздел.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
bg: Само активиране на историята на формуляра за всеки раздел с клавишна комбинация (Ctrl + Shift + F)

en: Form history filler
bg: Попълване на историята на формуляра

en: Stores history of entered form data
bg: Съхраняване на историята на въведените данни във формулярите

en: Failed to select suggestions
bg: Не може да бъде избрано предложение

en: There are no unvisited tabs
bg: Няма непосетени раздели

en: History-List
bg: Списък с историята

en: Tab closing behavior
bg: Поведение при затворен раздел:

en: Do nothing
bg: Не прави нищо

en: Switch to last viewed tab
bg: Превключи на последният разглеждан раздел

en: Switch to newest tab
bg: Превключи на най- новият раздел

en: Flash window on background tabs
bg: Мигащ прозорец на разделите във фонов режим

en: Next new Tab (History List)
bg: Следващият нов раздел (от списъка с историята)

en: Next new tab from history
bg: Следващият нов раздел от историята

en: Previous new Tab (History List)
bg: Предишният нов рездел (от списъка с историята)

en: Previous new tab from history
bg: Предишният нов раздел от историята

en: Display tab in background (History List)
bg: Показване на раздел във фонов режим (Списък с история)

en: Display the current selected tab in background
bg: Показване на текущо избраният раздел във фонов режим

en: History List
bg: Списък с историята

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
bg: Преместване до последният използван раздел при превключване или затваряне на разделите

en: SQL fails: %s
bg: SQL файлове: %s

en: Accept
bg: Приемане

en: Accept for session
bg: Приемане за тази сесия

en: Block
bg: Блокиране

en: Could not open database of extension: %s
bg: Не може да се отвори база данни на разширение: %s

en: Failed to execute database statement: %s
bg: Неуспех при изпълнението на отчета на база с данни: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички ДжаваСкрипт-ови разрешения?

en: Delete all JavaScript permissions?
bg: Изтрий всички ДжаваСкрипт-ови разрешения?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
bg: Това действие ще изтрие всички ДжаваСкрипт-ови разрешения. Ще бъдете запитани отново за разрешения относно всяка посетена страница.

en: Manager instance
bg: Мениджър на инстанция

en: Instance to global NoJS manager
bg: Инстанция към общия (NoJS) управител

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
bg: Нагласете (NoJS)

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
bg: Отдолу е  списък на мрежовите страници и решенията подбрани за тях. Можете за изтриете решенията като отбележите въведенията и натиснете върху  <i>Изтрий</i>.

en: Domain
bg: Домейн

en: Policy
bg: Политика за сигурност

en: Delete _all
bg: Изтриване на всичко

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
bg: Позволявай скриптове в локалните страници

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
bg: Блокирай скриптове на неизвестни домейни по подразбиране

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
bg: Задай права на домейни от второ ниво

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
bg: Откажи %s

en: Allow %s
bg: Разреши %s

en: Allow %s this session
bg: Позволи %s за тази сесия

en: Browser window
bg: Прозорец на Браузъра

en: The Midori browser instance this view belongs to
bg: Мидори браузър-ът, на който този изглед принадлежи

en: View
bg: Изглед

en: The Midori view instance this view belongs to
bg: Мидори изгледа, на който този изглед принадлежи

en: Menu icon state
bg: Състояние на меню иконата

en: State of menu icon to show in status bar
bg: Състояние на меню иконата да бъде показано в лентата на състоянието

en: Undetermined
bg: Неопределен

en: Allowed
bg: Разрешено

en: Mixed
bg: Смесено

en: Denied
bg: Отхвърлено

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
bg: Станала е пагубна грешка, която спира (NoJS) разширението да продължи. Бива да го преустановите.

en: Error in NoJS extension
bg: Грешка в (NoJS) разширението

en: Reason
bg: Причина

en: Could not create configuration folder for extension: %s
bg: Не може да бъде създадена папка с конфигурацията на разширение: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
bg: Не може да бъде създадена папка с конфигурацията на разширението.

en: Could not open database of extension.
bg: Неуспех при отварянето на базата с данни на разширението.

en: Could not set up database structure of extension.
bg: Не може да се създаде структура на базата данни на разширението.

en: Extension instance
bg: Примерно разширение

en: The Midori extension instance for this extension
bg: Примерно разширение на Midori за това разширение

en: Application instance
bg: Примерна програма

en: The Midori application instance this extension belongs to
bg: Примерното Midori разширение принадлежи към

en: Database instance
bg: Примерна база с данни

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
bg: Указател до примерна SQLite база данни, използвана от това разширение

en: Database path
bg: Път до база с данни

en: Path to sqlite database instance used by this extension
bg: Пътят към база данни SQLite например, използвани от това разширение

en: Allow local pages
bg: Позволи локални страници

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
bg: Позволете скрипт да използва (file://) страници

en: Only second level
bg: Само второ ниво

en: Reduce each domain to its second-level (e.g. www.example.org to example.org) for comparison
bg: Намалете всеки домейн да неговото второ ниво (e.g. www.example.org to example.org) за сравнение

en: Unknown domain policy
bg: Неизвестно мрежово решение

en: Policy to use for unknown domains
bg: Полица за исползване на непознати домейни

en: Accept temporarily
bg: Приеми временно

en: Mouse Gestures
bg: Жестове с мишката

en: Control Midori by moving the mouse
bg: Управление на Midori с преместване на мишката

en: Reload page or stop loading
bg: Презареждане на страница или спиране на зареждането

en: Customize Keyboard shortcuts
bg: Настройване на бързите клавиши

en: Customize Sh_ortcuts…
bg: Настройване на бързите клавиши.

en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: View and edit keyboard shortcuts
bg: Преглед и редактиране на Бързите клавиши

en: Statusbar Clock
bg: Часовник в лентата на състоянието

en: Display date and time in the statusbar
bg: Показване на датата и часа в лентата на състоянието

en: Images
bg: Изображения

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Netscape plugins
bg: Модули Netscape

en: Enable Netscape plugins
bg: Включване на плъгини Netscape

en: Statusbar Features
bg: Функции на лентата на състоянието

en: Easily toggle features on web pages on and off
bg: Лесно разрешаване и забраняване на функции на уеб страниците

en: Tab Panel
bg: Панел с раздели

en: T_ab Panel
bg: Панел с раздели

en: Show tabs in a vertical panel
bg: Показване на разделите във вертикален панел

en: Only Icons on Tabs by default
bg: Само икони на разделите по подразбиране

en: New tabs have no label by default
bg: Новите раздели са без заглавие по подразбиране

en: Tabs to One
bg: Раздели до първия

en: Tabs you collected so far
bg: Раздели, които сте събрали

en: Clicking an item restores a tab.
bg: Кликнете на елемента за възстановяване на раздел.

en: Tabs to _One
bg: Раздели до _първия

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
bg: Затворете всички табове и създайте нов с табова връзка

en: Customize Toolbar
bg: Настройване на лентата с инструменти

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
bg: Избиране на елементите, които ще се показват в лентата с инструменти. Елементите могат да бъдат преподредени с влачене и пускане.

en: Available Items
bg: Достъпни елементи

en: Displayed Items
bg: Показване на елементите

en: _Customize Toolbar…
bg: Настройване на лентата с инструменти…

en: Toolbar Editor
bg: Редактор на лентата с инструменти

en: Easily edit the toolbar layout
bg: Лесно редактиране на оформлението на лентата с инструменти

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
bg: Изчистване на личните данни

en: _Clear private data
bg: Изчистване на личните данни

en: Clear the following data:
bg: Изчистване на следните данни:

en: Last open _tabs
bg: Последните отворени раздели

en: Clear private data when _quitting Midori
bg: Изчистване на личните данни при затваряне на Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
bg: Запазване на потребителски имена и пароли

en: Cookies and Website data
bg: Бисквитки и данни от уеб-сайтове

en: Website icons
bg: Икони на уеб-сайтове

en: Open tabs
bg: Отваряне на раздели

en: More open tabs…
bg: Повече отворени раздели...

en: Failed to clear history: %s
bg: Не може да бъде изчистена историята: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
bg: Не могат да бъдат премахнати старите елементи от историята: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
bg: Не може да бъде добавена отметка: %s

en: Failed to update bookmark: %s
bg: Неуспешно обновяване на отметка:  %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
bg: Неуспешно премахване на отметка:  %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
bg: Конфигурацията не може да бъде запазена. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
bg: Съдържанието на кошчето не може да бъде запазено. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
bg: Midori даде грешка при последното отваряне. Може да докладвате проблема на %s.

en: Modify _preferences
bg: Промяна на предпочитанията

en: Disable all _extensions
bg: Изключване на всички разширения

en: Show a dialog after Midori crashed
bg: Показване на прозорец за действие при аварийно спиране на работата на Midori

en: Discard old tabs
bg: Затваряне на старите раздели

en: Show last crash _log
bg: Покажи информацията от последната грешка

en: Run in _debugger
bg: Стартирай отстраняване на грашката

en: An instance of Midori is already running but not responding.
bg: Модори вече е стартиран но не отговаря.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
bg: Отметките не могат да бъдат заредени: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
bg: Сесията не можа да бъде заредена: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
bg: Не може да бъде заредено кошчето: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
bg: Не може да бъде заредена историята: %s

en: The following errors occured:
bg: Открити са следните грешки:

en: _Ignore
bg: Пренебрегване

en: Could not open database of extenstion: %s
bg: Неуспех при отварянето на база с данни: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички запазени бисквитки?

en: Delete all cookie permissions?
bg: Изтриване на всички бисквитки ?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
bg: Това действие ще изтрие всички запазени бисквитки. Вие ще бъдете питани за потвърждение всеки път, когато посетите уеб сайт.

en: Cookie permission manager
bg: Управление на бисквитките

en: Instance of current cookie permission manager
bg: Внасяне на текущите настройки в управлението на бисквитките

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
bg: Настройка на управлението на бисквитките

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
bg: Отдолу е списъкът с всички уеб страници и техните правомощият. Вие можете да премахнете дадените права, като маркирате тези записи и кликнете на <i>Изтриване</i>.Вие също може да предоставите правомощия на домейн, като въведете ръчно избраните правомощия и кликнете на <i>Добавяне</i>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
bg: Решение за бисквитки от източници не в списъка:list:

en: Ask for a decision
bg: Питай за решение

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
bg: Фатална грешка, което не позволява на разширението "Управление на бисквитките", за да продължи. Трябва да го изключите.

en: Error in cookie permission manager extension
bg: Грешка в разширението за управление на бисквитките

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
bg: Не може да бъде определена глобалната политика за сигурност за домейн: %s

en: Till session end
bg: До края на сесията

en: The website %s wants to store %d cookies.
bg: Уеб сайтът %s желае да запазите %d бисквитки.

en: The website %s wants to store a cookie.
bg: Уеб сайтът %s желае да запазите бисквитката.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
bg: Множество сайтове желаят да запазите  %d бисквитки обединени.

en: _Accept
bg: Разрешаване

en: Accept for this _session
bg: Разрешаване за тази сесия

en: De_ny
bg: Отказване

en: Deny _this time
bg: Откажи този път

en: Path
bg: Път

en: Value
bg: Стойност

en: Expire date
bg: Срок на валидност

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
bg: Решение за ползване при източници, които не са единично настроени. Това още ще ограничи решенията за общите бисквити в настройките на Мидори.

en: Cookie Security Manager
bg: Управление на бисквиткитe

en: Manage cookie permission per site
bg: Управление на бисквитките за сайта

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
bg: Неуспех при изтеглянето на иконата на приложението в %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
bg: Неуспешно създаване на нов стартер (%s): %s

en: Launcher created
bg: Стартерът е създаден

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
bg: Сега, Вие може да стартирате <b>%s</b> от стартера или менюто

en: Error creating launcher
bg: Грешка при създаване на стартер

en: No file "desc" found
bg: Няма намерен файл с такова име "desc"

en: Applications
bg: Програми

en: New _Profile
bg: Нов профил

en: Creates a new, independent profile and a launcher
bg: Създайте нов, независим профил и стартер

en: New _App
bg: Ново приложение

en: Creates a new app for a specific site
bg: Създаване на ново приложение за определен сайт

en: Error launching
bg: Грешка при стартиране

en: Create _Launcher
bg: Създаване на стартер

en: Web App Manager
bg: Управление на уеб приложенията

en: Manage websites installed as applications
bg: Управлявай уебстраниците като приложения

en: Transfers
bg: Прехвърляния

en: Clear All
bg: Изчистване на всичко

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
bg: Провал при отварянето на изтеглянето: %s

en: Open Destination _Folder
bg: Отваряне на местоположението на папката

en: Copy Link Loc_ation
bg: Копиране на адреса на връзката

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
bg: Файлът '<b>%s</b>' беше свален.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
bg: '<b>%s</b>' и %d други файлове са били свалени.

en: Transfer completed
bg: Прехвърлянето приключи

en: Some files are being downloaded
bg: Няколко файла бяха свалени

en: _Quit Midori
bg: Затваряне на Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
bg: Прехвърлянията ще бъдат отменени, ако Midori бъде затворен.

en: Transfer Manager
bg: Управление на трансферите

en: View downloaded files
bg: Показване на свалените файлове

en: Failed to update database: %s
bg: Провал при обновяването на базата данни: %s

en: Failed to select from database: %s
bg: Провал при избирането от базата данни: %s

en: Failed to import legacy session: %s
bg: Провал при внасянето от предишния път: %s

en: Tabby
bg: Тъмни райета

en: Tab and session management.
bg: Управление на подпрозорец

en: Flummi
bg: Флумини

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
bg: Това разширение доставя ред за обновления и повтарящи се събития.

en: Failed to add new note to database: %s
bg: Провал при добавянето на нова бележка към база данни: %s

en: Falied to remove note from database: %s
bg: Провал при махането на бележка от база данни: %s

en: Falied to rename note: %s
bg: Провал при преименуването на бележката: %s

en: Falied to update note: %s
bg: Провал при обновяването на бележката: %s

en: Notes
bg: Бележки

en: New Note
bg: Нова бележка

en: Creates a new empty note, unrelated to opened pages
bg: Създайте нова бележка, не съответваща на отворените страници

en: New note
bg: Нова бележка

en: Failed to select from notes database: %s
bg: Провал при избирането от базата дани бележки: %s

en: Rename note
bg: Преименуване на бележка

en: Copy note to clipboard
bg: Препиши бележката в паметта

en: Remove note
bg: Премахни бележка

en: Copy selection as note
bg: Препиши избраното като бележката

en: Save text clips from websites as notes
bg: Запиши текстови отрязъци от страниците като бележка

en: Advertisement blocker
bg: Блокиране на реклами

en: Block advertisements according to a filter list
bg: Блокиране на реклами от списъка с филтрите

en: Bl_ock image
bg: Блокиране на изображение

en: Bl_ock link
bg: Блокиране на връзка

en: Custom
bg: По избор

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Disable
bg: Деактивиране

en: Display hidden elements
bg: Покажи скритите елементи

en: Blocking
bg: Блокиране

en: Enabled
bg: Активирано

en: Disabled
bg: Деактивирано

en: Type the address of a preconfigured filter list in the text entry and hit Enter.
bg: Въведете адрес на преконфигуриран филтърен лист в текстовото място и натиснете Enter.

en: You can find more lists by visiting following sites:
     %s, %s
bg: Може да намерите повече листи като посетите следните сайтове:
     %s, %s
     There are line breaks here. Each one represents a line break. Start a new line in the equivalent position in the translation.
     There are leading/trailing spaces here. Each one represents a space character. Enter a space in the equivalent position in the translation.

en: Configure Advertisement filters
bg: Настройки на филтрите за реклами

en: Last update: %x %X
bg: Последно подобрение: %x %X

en: File incomplete - broken download?
bg: Файла не е довършен - прекъснато сваляне?

en: Edit rule
bg: Правила за редактиране

en: _Rule:
bg: Правило:

en: Domain Hotkeys
bg: Бързи клавиши за Домейн

en: Add www. and .com/.country_domain and proceed with Ctrl+Enter/Shift+Enter
bg: Добави www. and .com/.country_  дамейн и продължи с комбинацията Ctrl+Enter/Shift+Enter

[ctx: Domain]
en: .com
bg: точка ком

en: Webmedia now-playing
bg: Уебмедията се възпроизвежда

en: Share 'youtube, vimeo, dailymotion, coub and zippcast' that you are playing in Midori using org.midori.mediaHerald
bg: Сподели 'youtube, vimeo, dailymotion, coub and zippcast' които слушаш в Мидори използвайки org.midori.mediaHerald
