midori - en to bs translation catalogue (687 entries)

en: Web Browser
bs: Internet preglednik

en: Midori Web Browser
bs: Midori internet pregledač

en: Browse the Web
bs: Pretražuj Internet

en: Internet;WWW;Explorer
bs: Internet;WWW,Eksplorer

en: New Tab
bs: Novi tab

en: New Window
bs: Novi prozor

en: New Private Browsing Window
bs: Novi prozor privatnog pregledanja

en: Midori Private Browsing
bs: Midori privatno pregledanje

en: Private Browsing
bs: Privatno pregledanje

en: Open a new private browsing window
bs: Otvori novi prozor za privatno pregledanje

en: Snapshot saved to: %s
bs: Slika sačuvana u: %s

en: Run ADDRESS as a web application
bs: Otvori ADRESU kao internet aplikaciju

en: ADDRESS
bs: ADRESA

en: Use FOLDER as configuration folder
bs: Koristi DIREKTORIJ kao konfiguracijski direktorij

en: FOLDER
bs: DIREKTORIJ

en: Private browsing, no changes are saved
bs: Privatno pretraživanje, promjene nisu sačuvane

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
bs: Prenosni mod, sve datoteke su smeštene na jednome mestu

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
bs: Čist GTK+ prozor sa WebKit-om, sličan GtkLauncher-u

en: Show a diagnostic dialog
bs: Prikaži dijagnostički dijalog

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
bs: Pokreni unutar gdb-a i sačuvaj zapis pri rušenju

en: Run the specified filename as javascript
bs: Pokreni određeni fajl kao javaskriptu

en: Take a snapshot of the specified URI
bs: Uslikaj određeni URL

en: Execute the specified command
bs: Izvrši zadatu naredbu

en: List available commands to execute with -e/ --execute
bs: Lista dostupnih naredbi koje se izvršavaju sa -e/ --execute

en: Display program version
bs: Prikaži verziju programa

en: Addresses
bs: Adrese

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
bs: Blokiraj URI po regularnom OBRASCU izraza

en: PATTERN
bs: OBRAZAC

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
bs: Restartuj Midori nakon SEKUNDE sekundi neaktivnosti

en: SECONDS
bs: SEKUNDE

en: Error: "gdb" can't be found
bs: Greška: "gdb" nije pronađen

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
bs: Molimo da ostavite vaše komentare, sugestije i bagove na:

en: Check for new versions at:
bs: Pogledaj postoji li nova verzija na:

en: An unknown error occured
bs: Došlo je do nepoznate greške

en: _Bookmarks
bs: _Bookmarkovi

en: Add Boo_kmark
bs: Dodaj Boo_kmark

en: _Extensions
bs: _Ekstenzije

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
bs: _Istorija

en: _Userscripts
bs: Korisničke _skripte

en: User_styles
bs: Korisnički s_tilovi

en: New _Tab
bs: Novi _tab

en: _Transfers
bs: _Transferi

en: Netscape p_lugins
bs: Netscape _dodaci

en: _Closed Tabs
bs: _Zatvoreni tabovi

en: New _Window
bs: Novi _prozor

en: New _Folder
bs: Novi _direktorij

en: [Addresses]
bs: [Adrese]

en: File not found.
bs: Datoteka nije pronađena.

en: Malformed document.
bs: Dokument sa greškom

en: Unrecognized bookmark format.
bs: Nije prepoznat format za bookmarkove.

en: Go forward to the next page
bs: Idi na sledjeću stranicu

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
bs: Idi na sledjeću pod-stranicu

en: Web Search…
bs: Pretraživanje interneta...

en: Reload the current page
bs: Ponovo učitaj trenutnu stranicu

en: Stop loading the current page
bs: Zaustavi učitavanje trenutne stranice

en: Failed to update title: %s
bs: Nije uspjelo ažuriranje naslova: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
bs: Vrijednost '%s' nije važeća za %s

en: Unexpected setting '%s'
bs: Nije očekivana postavka '%s'

en: Unexpected action '%s'.
bs: Nije očekivana akcija '%s'.

en: %s (Private Browsing)
bs: %s (Privatno pretraživanje)

en: Failed to insert new history item: %s
bs: Nije uspjelo unošenje nove stavke u istoriju: %s

en: Select [text]
bs: Označi [tekst]

en: Bookmarks
bs: Bookmarkovi

en: New Folder
bs: Novi direktorij

en: Edit Folder
bs: Uredi direktorij

en: New Bookmark
bs: Novi bookmark

en: Edit Bookmark
bs: Uredi bookmark

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
bs: Unesite naziv za ovaj bookmark i izaberite gdje želite da ga sačuvate.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
bs: Unesite naziv za ovaj direktorij i izaberite gdje želite da ga sačuovate

en: Show in Bookmarks _Bar
bs: Prikaži u bookmark _liniji

en: Add to _Speed Dial
bs: Dodaj u _Brzo biranje

en: Save file as
bs: Sačuvaj datoteku kao

en: Save associated _resources
bs: Sačuvaj povezane _resurse

en: A new window has been opened
bs: Novi prozor je otvoren

en: A new tab has been opened
bs: Novi tab je otvoren

en: Save file
bs: Sačuvaj datoteku

en: Reload page without caching
bs: Ponovo učitaj stranicu bez keširanja

en: Open file
bs: Otvori datoteku

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
bs: Da koristite URI iznad otvorite agregator vijesti. Obično ćete tu pronaći meni ili dugme "Nova supskripcija", "Novi feed vijesti" ili slično.
    Ukoliko to ne uspije, otvorite Podešavanja, Aplikacije u Midoriju i izaberite Agregator vijesti. Sledjeći put kada kliknete na ikonu feeda vijesti, feed će se dodati automatski.

en: New feed
bs: Novi feed

en: Add a new bookmark
bs: Dodaj novi bookmark

en: Empty
bs: Prazno

en: Toggle text cursor navigation
bs: Izaberite sledjeću navigaciju kursora

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
bs: Pritiskanje tipke F7 će uključiti Caret Browsing. Kada je aktivno, tekstualni kursor će biti prikazan na svakoj web stranici.

en: _Enable Caret Browsing
bs: _Omogući Caret Browsing

en: Open all in _Tabs
bs: Otvori sve u _tabovima

en: Open in New _Window
bs: Otvori u novom _prozoru

en: Import bookmarks…
bs: Uvezi bookmarkove...

en: _Import bookmarks
bs: _Uvezi bookmarkove

en: _Application:
bs: _Aplikacija:

en: Import from XBEL or HTML file
bs: Uvezi iz XBEL ili HTML datoteke

en: Import from a file
bs: Uvezi iz datoteke

en: Failed to import bookmarks
bs: Uvoženje bookmarkova nije uspjelo

en: XBEL Bookmarks
bs: XBEL bookmarkovi

en: Netscape Bookmarks
bs: Netscape bookmarkovi

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
bs: Midori može da eksportuje samo u XBEL (*.xbel) i Netscape (*.html) formatu

en: Failed to export bookmarks
bs: Greška prilikom eksportovanja bookmarkova

en: A lightweight web browser.
bs: Jednostavan web pretraživač.

en: See about:version for version info.
bs: Otvorite about:version da pregledate informacije o verziji.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
bs: Ova biblioteka spada u slobodan softver. Možete da je redistribuirate i/ili uređujete pod uslovima iz GNU Lesser General Public licence koju je objavila Fondacija slobodnog softvera. Ovime pristajete na 2.1 ili (na vaš izbor) noviju verziju licence.

en: _Duplicate Current Tab
bs: _Duplicirajte trenutni tab

en: _File
bs: _Datoteka

en: Open a new window
bs: Otvori u novom prozoru

en: Open a new tab
bs: Otvori u novom tabu

en: New P_rivate Browsing Window
bs: Novi _privatni prozor

en: Open a file
bs: Otvori datoteku

en: _Save Page As…
bs: _Sačuvaj stranicu kao...

en: Save to a file
bs: Sačuvaj u datoteku

en: Add to Speed _dial
bs: Dodaj u brzo _biranje

en: Subscribe to News _feed
bs: Pretplatite se na _feed vijesti

en: _Close Tab
bs: _Zatvori tab

en: Close the current tab
bs: Zatvori trenutni tab

en: C_lose Window
bs: Z_atvori prozor

en: Print the current page
bs: Odštampaj trenutnu stranicu

en: Close a_ll Windows
bs: Zatvori _sve prozore

en: _Edit
bs: _Uredi

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
bs: Nalijepi i _nastavi dalje

en: _Find…
bs: _Pronađi...

en: Find a word or phrase in the page
bs: Pronađi riječ ili frazu na stranici

en: Find _Next
bs: Pronađi _sledjeće

en: Find _Previous
bs: Pronađi _prethodno

en: Configure the application preferences
bs: Konfiguriši podešavanja za aplikaciju

en: _View
bs: _Pregledaj

en: _Toolbars
bs: _Toolbarovi

en: Increase the zoom level
bs: Povećaj zoom nivo

en: Decrease the zoom level
bs: Smanji zoom nivo

en: _Encoding
bs: _Enkodiranje

en: View So_urce
bs: Pregledaj _izvor

en: View _DOM Source
bs: Pregledaj _DOM izvor

en: Toggle fullscreen view
bs: Uključite/isključite prikaz preko čitavog ekrana

en: Scroll _Left
bs: Pomjeru u_lijevo

en: Scroll _Down
bs: Pomjeri prema dole

en: Scroll _Up
bs: Pomjeri prema gore

en: Scroll _Right
bs: Pomjeri u_desno

en: _Readable
bs: _Čitljivo

en: _Go
bs: _Idi

en: Go back to the previous page
bs: Idi nazad na prethodnu stranicu

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
bs: Idi na prethodnu pod-stranicu

en: Next or Forward
bs: Sledjeće ili Naprijed

en: Go to the next sub-page or next page in history
bs: Idi na sledjeću pod-stranicu ili na sledjeću stranicu u istoriji

en: _Homepage
bs: _Početna stranica

en: Go to your homepage
bs: Idi na početnu stranicu

en: Empty Trash
bs: Isprazni smeće

en: Undo _Close Tab
bs: Poništi _zatvaranje taba

en: Add a new _folder
bs: Dodaj novi direktorij

en: _Import bookmarks…
bs: _Uvezi bookmarkove...

en: _Export bookmarks…
bs: _Eksportuj bookmarkove...

en: _Manage Search Engines…
bs: _Izaberite podrazumijevane pretraživače...

en: _Clear Private Data…
bs: _Izbrišite privatne podatke...

en: _Inspect Page
bs: _Pregledajte stranicu

en: _Previous Tab
bs: _Prethodni tab

en: _Next Tab
bs: _Sledjeći tab

en: Move Tab to _first position
bs: Premjesti tab na _prvu poziciju

en: Move Tab _Backward
bs: Premjesti tab u_nazad

en: _Move Tab Forward
bs: _Premjesti tab unaprijed

en: Move Tab to _last position
bs: Premjesti tab na _zadnju poziciju

en: Focus _Current Tab
bs: Fokusiraj _trenutni tab

en: Focus _Next view
bs: Fokusiraj _sledjeći prikaz

en: Only show the Icon of the _Current Tab
bs: Prikaži samo ikonu _trenutnog taba

en: Close Ot_her Tabs
bs: Zatvori _ostale tabove

en: Open last _session
bs: Otvori prethodnu _sesiju

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Frequent Questions
bs: _Često postavljena pitanja

en: _Report a Problem…
bs: _Prijavi problem...

en: _Tools
bs: _Alati

en: _Menubar
bs: _Meni bar

en: _Navigationbar
bs: Bar za _navigaciju

en: Side_panel
bs: _Panel sa strane

en: Sidepanel
bs: Panel sa strane

en: _Bookmarkbar
bs: Bar sa _bookmarkovima

en: _Statusbar
bs: _Status bar

en: _Automatic
bs: _Automatski

en: Chinese Traditional (BIG5)
bs: Kineski tradicionalni (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
bs: Kineski pojednostavljeni (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
bs: Japanski (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
bs: Korejski (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
bs: Ruski (K0I8-R)

en: Unicode (UTF-8)
bs: Unikod (UTF-8)

en: Western (ISO-8859-1)
bs: Zapadni (ISO-8859-1)

en: Custom…
bs: Prilagođeno...

en: Failed to initialize history: %s
bs: Nije moguće inicijalizovati istoriju: %s

en: _Location…
bs: _Lokacija...

en: Open a particular location
bs: Otvori specifičnu lokaciju

en: _Web Search…
bs: _Web pretraživanje...

en: Run a web search
bs: Pokreni web pretraživanje

en: Reopen a previously closed tab or window
bs: Ponovo otvori prethodno zatvorene tabove ili prozore

en: Show the saved bookmarks
bs: Pokaži sačuvane bookmarkove

en: _Tabs
bs: _Tabovi

en: Show a list of all open tabs
bs: Prikaži listu svih otvorenih tabova

en: _Menu
bs: _Meni

en: Menu
bs: Meni

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
bs: Nije moguće učitati konfiguraciju ekstenzije '%s': %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
bs: Nije moguće sačuvati konfiguraciju ekstenzije '%s': %s

en: Export certificate
bs: Eksportuj certifikate

en: The signing certificate authority is not known.
bs: Nije prepoznat autoritet za potpisivanje certifikata

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
bs: Certifikat se ne slaže sa pretpostavljenim identitetom stranice od koje ga je primio.

en: The certificate's activation time is still in the future.
bs: Vrijeme za aktivaciju certifikata je u budućnosti.

en: The certificate has expired
bs: Certifikat je istekao

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
bs: Algoritam za certifikat se smatra nesigurnim.

en: Some other error occurred validating the certificate.
bs: Došlo je do neke druge greške prilikom ispitivanja validnosti certifikata.

en: _Export certificate
bs: _Eksportuj certifikate

en: Self-signed
bs: Samo-potpisan

en: Security details
bs: Detalji o sigurnosti

en: Not verified
bs: Nije verifikovano

en: Verified and encrypted connection
bs: Verifikovana i enkriptovana konekcija

en: Open, unencrypted connection
bs: Otvori ne-enkriptovanu konekciju

en: Align sidepanel to the right
bs: Poredaj panele sa strane udesno

en: Close panel
bs: Zatvori panel

en: Align sidepanel to the left
bs: Poredaj panele sa strane ulijevo

en: Show Speed Dial
bs: Prikaži brzo biranje

en: Show Homepage
bs: Prikaži početnu stranicu

en: Show last open tabs
bs: Prikaži zadnje otvorene tabove

en: Show last tabs without loading
bs: Prikaži zadne tabove bez učitavanja

en: Show Blank Page
bs: Prikaži praznu stranicu

en: Show default Search Engine
bs: Prikaži podrazumijevani pretraživač

en: Show custom page
bs: Prikaži neku drugu stranicu

en: Japanese (SHIFT_JIS)
bs: Japanski (SHIFT_JIS)

en: New tab
bs: Novi tab

en: New window
bs: Novi prozor

en: Current tab
bs: Trenutni tab

en: Default
bs: Podrazumijevano

en: Icons
bs: Ikone

en: Small icons
bs: Male ikone

en: Text
bs: Tekst

en: Icons and text
bs: Ikone i tekst

en: Text beside icons
bs: Tekst pored ikona

en: Automatic (GNOME or environment)
bs: Automatski (GNOME ili okruženje)

en: HTTP proxy server
bs: HTTP server za proksi

en: No proxy server
bs: Nema proksi servera

en: The style of the toolbar
bs: Stil toolbara

en: Always use my font choices
bs: Uvijek koristi moje izbore za font

en: Override fonts picked by websites with user preferences
bs: Obori fontove izabrane od web stranica sa onima iz podešavanja korisnika

en: The configuration couldn't be loaded: %s
bs: Nije moguće učitati konfiguraciju: %s

en: Invalid configuration value '%s'
bs: Nevažeća konfiguracijska vrijednost '%s'

en: Failed to inject stylesheet: %s
bs: Nije uspjelo unošenje stylesheet-a: %s

en: Show Tab _Label
bs: Prikaži _naslov taba

en: Show Tab _Icon Only
bs: Prikaži samo ikonu

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
bs[0]: Zatvori tab u_desno
bs[1]: Zatvori tabove u_desno

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
bs[0]: Zatvori os_tali tab
bs[1]: Zatvori os_tale tabove

en: Trust this website
bs: Vjeruj ovoj web stranici

en: Security unknown
bs: Sigurnost nepoznata

en: %s wants to save an HTML5 database.
bs: %s želi da sačuva HTML5 bazu podataka.

en: _Deny
bs: _Odbij

en: _Allow
bs: _Prihvati

en: %s wants to know your location.
bs: %s želi da zna vašu lokaciju.

en: Try Again
bs: Pokušaj ponovo

en: Oops - %s
bs: Ups - %s

en: Something went wrong with '%s'.
bs: Nešto je pošlo po zlu sa '%s'.

en: Try again
bs: Pokušaj ponovo

en: Send a message to %s
bs: Pošalji poruku prema %s

en: Add _search engine...
bs: Dodaj _pretraživač

en: Open _Link
bs: Otvori _link

en: Open Link in New _Tab
bs: Otvori link u novom _tabu

en: Open Link in _Foreground Tab
bs: Otvori link u _foreground tabu

en: Open Link in _Background Tab
bs: Otvori link u _background tabu

en: Open Link in New _Window
bs: Otvori link u novom _prozoru

en: Copy Link de_stination
bs: Kopiraj link de_stinacije

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
bs: Sačuvaj _kao...

en: Open _Image in New Window
bs: Otvori _sliku u novom prozoru

en: Open _Image in New Tab
bs: Otvori _sliku u novom tabu

en: Copy Im_age
bs: Kopiraj sl_iku

en: Save I_mage
bs: Sačuvaj s_liku

en: Copy Video _Address
bs: Kopiraj _adresu videa

en: Download _Video
bs: Preuzmi _video

en: Open Address in New _Tab
bs: Otvori adresu u novom _tabu

en: Search _with
bs: Pretraži _sa

en: _Search the Web
bs: _Pretraži internet

en: Open _Frame in New Tab
bs: Otvori _frame u novom tabu

en: Inspect _Element
bs: Pretraži _element

en: Open or download file from %s
bs: Otvori ili preuzmi datoteku iz %s

en: File Name: %s
bs: Ime datoteke: %s

en: File Type: '%s'
bs: Tip datoteke: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
bs: Tip datoteke: %s ('%s')

en: Size: %s
bs: Veličina: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
bs: Otvori %s

en: Inspect page - %s
bs: Inspektuj stranicu - %s

en: Page loading delayed:
bs: Učitavanje stranice se odužilo:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
bs: Učitavanje se odužilo ili zbog nedavnog krešovanja ili podešavanja prilikom pokretanja.

en: Load Page
bs: Učitaj stranicu

en: Blank page
bs: Prazna stranica

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
bs: prethodno

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
bs: sledjeće

en: Print background images
bs: Štampaj pozadinske slike

en: Whether background images should be printed
bs: Da li treba štampati pozadinske slike

en: Features
bs: Svojstva

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
bs: %s od %s

en: %d hour | %d hours
bs[0]: %d sat
bs[1]: %d sati

en: %d minute | %d minutes
bs[0]: %d minuta
bs[1]: %d minuta

en: %d second | %d seconds
bs[0]: %d sekunda
bs[1]: %d sekundi

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
bs:  Preostaje %s

en: The downloaded file is erroneous.
bs: Preuzeta datoteka ima grešaka.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
bs: Checksum koji je provajdiran od strane linka se ne slaže. Ovo znači da je datoteka nekompletna ili da je uređena naknadno.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
bs: Datoteka "%s" se ne može sačuvati u ovom direktoriju.

en: You don't have permission to write in this location.
bs: Nemate prava pristupa da pišete na ovoj lokaciji.

en: There is not enough free space to download "%s".
bs: Nema dovoljno prostora za preuzimanje "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
bs: Datoteka treba %s ali imate slobodno samo %s.

en: Speed Dial
bs: Brzo biranje

en: Click to add a shortcut
bs: Kliknite da dodate prečicu

en: Enter shortcut address
bs: Unesite adresu prečice

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
bs: Da li ste sigurni da želite da izbrišete ovu prečicu?

en: Startup
bs: Pokretanje

en: When Midori starts:
bs: Kada se Midori pokrene:

en: Homepage:
bs: Početna stranica

en: Use _current page
bs: Prikaži _trenutnu stranicu

en: Use current page as homepage
bs: Koristi trenutnu stranicu kao početnu

note: Page "Appearance"
en: Fonts
bs: Fontovi

en: Proportional Font Family
bs: Proporcionalna porodica fontova

en: The default font family used to display text
bs: Podrazumijevana porodica fontova korišćena za prikazivanje teksta

en: The default font size used to display text
bs: Podrazumijevana veličina fonta za prikazivanje teksta

en: Minimum Font Size
bs: Minimalna veličina fonta

en: The minimum font size used to display text
bs: Minimalna veličina fonta korišćena za prikaz teksta

en: Preferred Encoding
bs: Preferirano enkodiranje

note: Page "Behavior"
en: Behavior
bs: Ponašanje

en: Load images automatically
bs: Učitaj slike automatski

en: Enable Spell Checking
bs: Omogući provjeru pravopisa

en: Enable scripts
bs: Omogući skripte

en: Enable WebGL support
bs: Omogući WebGL podršku

en: Zoom Text and Images
bs: Zoomiraj tekst i slike

en: Allow scripts to open popups
bs: Omogući skriptama da otvore popup prozore

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
bs: Da li je skriptama dozvoljeno da otvaraju popup prozore automatski

en: Default Zoom Level
bs: Podrazumijevani nivo zooma

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
bs: Inicijalni faktor za povećavanje novootvorenih tabova za

en: Preferred languages
bs: Preferirani jezici

en: Save downloaded files to:
bs: Sačuvaj preuzete datoteke u:

note: Page "Interface"
en: Browsing
bs: Pretraživanje

en: Theme:
bs: Tema:

en: Toolbar Style:
bs: Stil toolbara:

en: Open new pages in:
bs: Otvori nove stranice u:

en: New tab behavior:
bs: Ponašanje novog taba:

en: Close Buttons on Tabs
bs: Zatvori dugmad na tabovima

en: Open Tabs next to Current
bs: Otvara tabove pored trenutnog

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
bs: Da li da se novi tabovi otvaraju pored trenutnog ili poslije zadnjeg taba

en: Open tabs in the background
bs: Otvara tabove u pozadini

note: Page "Network"
en: Network
bs: Mreža

en: Proxy server
bs: Proksi server

en: Supported proxy types:
bs: Podržani tipovi proksija:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
bs: Web keš

en: The maximum size of cached pages on disk
bs: Maksimalna veličina keširanih stranica na disku

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
bs: Identitet kao

en: Privacy
bs: Privatnost

en: Delete old Cookies after:
bs: Izbriši stare cookie datoteke poslije:

en: The maximum number of days to save cookies for
bs: Maksimalan broj dana koliko se čuvaju cookie datoteke

en: Only accept Cookies from sites you visit
bs: Samo prihvati cookie datoteke od stranica koje posjećujete

en: Block cookies sent by third-party websites
bs: Blokiraj cookie datoteke poslane od strane trećih strana

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
bs: Kolačići čuvaju login podatke, sačuvane igre ili korisničke profile za reklamne namjene

en: Enable offline web application cache
bs: Omogući oflajn keš web aplikacija

en: Enable HTML5 local storage support
bs: Omogući HTML5 podršku za lokalno spremanje

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
bs: Briše informacije o tome odakle posjećuje web stranicu

en: Delete pages from history after:
bs: Briši web stranice iz istorije nakon:

en: The maximum number of days to save the history for
bs: Maksimalan broj dana koliko se čuva istorija

en: Extensions
bs: Dodaci

en: _Manage Search Engines
bs: _Upravljač internet pretražiteljima

en: Add search engine
bs: Dodaj internet pretražitelja

en: Edit search engine
bs: Uredi internet pretražitelja

en: _Name:
bs: _Ime:

en: _Description:
bs: _Opis:

en: _Address:
bs: _Adresa:

en: _Token:
bs: _Token

en: Manage Search Engines
bs: Upravljanje internet pretražiteljima

en: Use as _default
bs: Koristi kao _podrazumijevani

en: The search engines couldn't be loaded. %s
bs: Internet pretražitelji ne mogu biti učitani. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
bs: Internet pretraživače nije moguće sačuvati. %s

en: Bookmarks and History
bs: Bookmarkovi i istorija

en: Search for %s
bs: Pretraži za %s

en: Failed to select from history: %s
bs: Nije uspjelo označavanje iz istorije: %s

en: Search with…
bs: Pretraži pomoću...

en: Search with %s
bs: Pretraži pomoću %s

en: Could not run external program.
bs: Nije moguće pokrenuti eksterni program

en: Invalid URI
bs: URI nije validan

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
bs: _Potraži unutar nilije

en: Previous
bs: Prethodno

en: Next
bs: Sljedeće

en: Close Findbar
bs: Zatvori bar za traženje

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
bs[0]: %d bookmark
bs[1]: %d bookmarka

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
bs[0]: %d pod-direktorij
bs[1]: %d pod-direktorija

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
bs: Prazan direktorij

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
bs: Direktorij sadrži %s i nema bookmarkova

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
bs: Direktorij sadrži %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
bs: Direktorij sadrži %s i %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
bs: Bookmark vodi ka: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
bs: %s i nema bookmarkova

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
bs: %s i %s

en: Edit the selected bookmark
bs: Uredi izabrani bookmark

en: Delete the selected bookmark
bs: Izbriši izabrani bookmark

en: Add a new folder
bs: Dodaj novi direktorij

en: Open in New _Tab
bs: Otvori u novom _tabu

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
bs: Pretraži bookmarkove

en: History
bs: Istorija

en: Today
bs: Danas

en: Yesterday
bs: Juče

en: %d day ago | %d days ago
bs[0]: Prije %d dana
bs[1]: Prije %d dana

en: A week ago
bs: Prije 7 dana

en: Failed to remove history item: %s
bs: Nije uspjelo brisanje stavke iz istorije: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
bs: Da li ste sigurni da želite da izbrišete kompletnu istoriju?

en: Bookmark the selected history item
bs: Bookmarkuj izabranu stavku iz istorije

en: Delete the selected history item
bs: Izbriši izabranu stavku iz istorije

en: Clear the entire history
bs: Izbriši kompletnu istoriju

note: Create the filter entry
en: Search History
bs: Pretraži istoriju

en: Authentication Required
bs: Potrebna je autentifikacija

en: A username and a password are required
    to open this location:
bs: Potrebno je da unesete vaše korisničko ime
    i šifru da biste otvorili ovu lokaciju:

en: Username
bs: Korisničko ime:

en: Password
bs: Šifra:

en: _Remember password
bs: _Sačuvaj šifru

en: Property '%s' is invalid for %s
bs: Vrijednost '%s' nije validna za %s

en: Choose file
bs: Izaberi datoteku

en: Choose folder
bs: Izaberi direktorij

en: 1 hour
bs: 1 sat

en: 1 day
bs: 1 dan

en: 1 week
bs: 1 sedmica

en: 1 month
bs: 1 mjesec

en: 1 year
bs: 1 godina

en: Preferences for %s
bs: Podešavanja za %s

en: MD5-Checksum:
bs: MD5 otisak

en: SHA1-Checksum:
bs: SHA1 otisak

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
bs: Izgleda da ova stranica sadrži korisničku skriptu. Da li želite da je instalirate?

en: _Install user script
bs: _Instaliraj korisničku skriptu

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
bs: Izgleda da ova stranica sadrži korisnički stil prikaza. Da li želite da ga instalirate?

en: _Install user style
bs: _Instaliraj korisnički stil prikaza

en: Don't install
bs: Nemoj instalirati

en: Userscripts
bs: Korisničke skripte

en: Userstyles
bs: Korisnički stilovi

en: Error
bs: Greška

en: Do you want to delete '%s'?
bs: Da li želite da izbrišete '%s'?

en: Delete user script
bs: Izbriši korisničku skriptu

en: Delete user style
bs: Izbriši korisnički stil

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
bs: Datoteka <b>%s</b> će biti trajno izbrisana.

en: Open in Text Editor
bs: Otvori u editoru teksta

en: Open Target Folder
bs: Otvori ciljani direktorij

en: Add new addon
bs: Instaliraj novi dodatak

en: Remove selected addon
bs: Izbriši izabrani dodatak

en: User addons
bs: Korisnički dodaci

en: Can't monitor folder '%s': %s
bs: Nije moguće paziti na direktorij '%s': %s

en: Support for userscripts and userstyles
bs: Podrška za korisničke skripte i stilove

en: Colorful Tabs
bs: Tabovi u boji

en: Tint each tab distinctly
bs: Oboji svaki tab upečatljivo

en: Cookie Manager
bs: Menadžer cookiejima

en: Delete All
bs: Izbriši sve

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
bs: Briše sve prikazane cookieje. Ukoliko je postavljen filter, brišu se samo rezultati filtera.

en: Expand All
bs: Proširi sve

en: Collapse All
bs: Skupi sve

en: Do you really want to delete all cookies?
bs: Da li ste sigurni da želite da izbrišete sve cookieje?

en: Question
bs: Pitanje

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
bs: Samo cookieji koji se slažu sa filterom će biti izbrisani.

en: At the end of the session
bs: Na kraju sesije

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
bs: <b>Host</b>: %s
    <b>Ime</b>: %s
    <b>Vrijednost</b>: %s
    <b>Putanja</b>: %s
    <b>Sigurnost</b>: %s
    <b>Ističe</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Name
bs: Ime

en: _Expand All
bs: _Proširi sve

en: _Collapse All
bs: _Skupi sve

en: Search Cookies by Name or Domain
bs: Pretraži cookieje po imenu ili domeni

en: List, view and delete cookies
bs: Prelistaj, pregledaj i izbriši cookieje

en: Copy Tab _Addresses
bs: Kopiraj _adresu taba

en: Copy Addresses of Tabs
bs: Kopiraj adrese tabova

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
bs: Kopiraj adrese svih tabova u clipboard

en: Delayed load
bs: Učitavanje sa zakašnjenjem

en: Delay page load until you actually use the tab.
bs: Odlaže učitavanje stranice dok ne počnete da koristite taj tab.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
bs: Brojevi verzije pod navodnicima prikazu verziju korišćenu prilikom pokretanja.

en: Midori doesn't store any personal data:
bs: Midori ne čuva nikakve lične podatke:

en: No history or web cookies are being saved.
bs: Istorija ili cookie-i neće bitii sačuvani.

en: Extensions are disabled.
bs: Ekstenzije nisu omogućene.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
bs: HTML5 spremanje, lokalne baze podataka i kešovi od aplikacija nisu omogućeni.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
bs: Midori sprječava web stranice da prate korisnike:

en: DNS prefetching is disabled.
bs: DNS prefetching nije mogućen.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
bs: Jezik i vremenska zona nisu dijeljeni sa web stranicama.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
bs: Flash i ostali Netscape dodaci se ne mogu prikazati kao lista od strane web stranica.

en: Double click for more information
bs: Dupli klik za više informacija

en: This extension shows glib error messages in systray.
bs: Ova ekstenzija pokazuje glib greške u tray-u

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
bs: Došlo je do greške pri pokušaju da se preuzme datoteka sa sledjećim dodatkom:
    %s
    
    Greška:
    %s
    
    Nastavite bez ovog dodatka.

en: External Download Manager - Aria2
bs: Eksterni menadžer preuzimanjima - Aria2

en: Download files with Aria2
bs: Preuzimaj datoteke sa Aria2 menadžerom

en: External Download Manager - SteadyFlow
bs: Eksterni menadžer preuzimanjima - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
bs: Preuzimaj datoteke sa SteadyFlow menadžerom

en: Command:
bs: Komanda:

en: Download files with "%s" or a custom command
bs: Preuzmi datoteke sa "%s" ili korisničkom komandom

en: External Download Manager - CommandLine
bs: Eksterni menadžer preuzimanjima - Komandna linija

en: None
bs: Ništa

en: Open in Image _Viewer
bs: Otvori u _pregledaču fotografija

en: Text Editor
bs: Editor teksta

en: News Aggregator
bs: Agregator vijesti

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
bs: Greška prilikom pronalaženja Atom "entry" elemenata u XML podacima.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
bs: Greška prilikom pronalaženja Atom "feed" elemenata u XML podacima.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
bs: FeedZadnji put uređen: %s.

en: Feeds
bs: Feedovi

en: Add new feed
bs: Dodaj novi feed

en: Delete feed
bs: Izbriši feed

en: _Feeds
bs: _Feedovi

en: Failed to find root element in feed XML data.
bs: Nije uspjelo pronalaženje root elementa u XML podacima feeda.

en: Unsupported feed format.
bs: Nije podržan format feeda.

en: Failed to parse XML feed: %s
bs: Nije uspjelo raščlanjivanje XML feeda: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
bs: Nije uspjelo pronalaženje "channel" elementa u XML podacima RSS-a.

en: Unsupported RSS version found.
bs: Pronađena nepodržana verzija RSS-a.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
bs: Nije uspjelo pronalaženje RSS "item" elemenata u XML podacima.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
bs: Nije uspjelo pronalaženje RSS "channel" elemenata u XML podacima.

en: Feed '%s' already exists
bs: Feed '%s' već postoji

en: Error loading feed '%s'
bs: Greška prilikom učitavanja feeda '%s'

en: Feed Panel
bs: Panel sa feedovima

en: Read Atom/ RSS feeds
bs: Čitaj Atom/RSS feedove

en: Failed to add form value: %s
bs: Nije uspjelo dodavanje vrijednosti forme: %s

en: Form history
bs: Istorija formi

en: Master password required
    to open password database
bs: Potrebna master šifra
     da bise otvorila baza sa šiframa

en: Remember password on this page?
bs: Zapamti šifru za ovu stranicu?

en: Remember
bs: Zapamti

en: Not now
bs: Ne sada

en: Never for this page
bs: Nikada za ovu stranicu

en: Toggle form history state
bs: Uključi/isključi istoriju formi

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
bs: Aktiviraj ili deaktiviraj istoriju formi za trenutni tab.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
bs: Aktiviraj istoriju formi po tabu preko prečice (Ctrl+Shift+F)

en: Form history filler
bs: Popunjavač istorije formi

en: Stores history of entered form data
bs: Čuva istoriju sačuvanih podataka na formama

en: Failed to select suggestions
bs: Nije uspio odabir prijedloga

en: There are no unvisited tabs
bs: Nema neposjećenih tabova

en: History-List
bs: Lista-istorije

en: Tab closing behavior
bs: Ponašanje zatvaranja taba

en: Do nothing
bs: Ne radi ništa

en: Switch to last viewed tab
bs: Premjesti se na zadnje pogledani tab

en: Switch to newest tab
bs: Premjesti se na najnoviji tab

en: Flash window on background tabs
bs: Flash prozor na pozadinskim tabovima

en: Next new Tab (History List)
bs: Sledjeći novi tab (lista istorije)

en: Next new tab from history
bs: Sledjeći novi tab iz istorije

en: Previous new Tab (History List)
bs: Prethodni novi tab (lista istorije)

en: Previous new tab from history
bs: Prethodni novi tab iz istorije

en: Display tab in background (History List)
bs: Prikaži tab u pozadini (lista istorije)

en: Display the current selected tab in background
bs: Prikaži trenutno izabrani tab u pozadini

en: History List
bs: Lista istorije

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
bs: Premjesti se na zadnje korišćeni tab prilikom selektovanja ili zatvaranja tabova

en: SQL fails: %s
bs: Greška SQL-a: %s

en: Accept
bs: Prihvati

en: Accept for session
bs: Prihvati tokom ove sesije

en: Block
bs: Blokiraj

en: Could not open database of extension: %s
bs: Nije moguće otvaranje baze dodatka: %s

en: Failed to execute database statement: %s
bs: Nije uspjelo izvršavanje naredbe baze podataka: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
bs: Da li sigurno želite da izbrišete sve JavaScript dozvole?

en: Delete all JavaScript permissions?
bs: Izbriši sve JavaScript dozvole?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
bs: Ova akcija će izbrisati sve JavaScript dozvole. Prikazaće vam se dijalog sa dozvolama ponovo za svaku web stranicu koju posjetite.

en: Manager instance
bs: Menadžer instanci

en: Instance to global NoJS manager
bs: Instanca za globalni NoJS menadžer

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
bs: NoJS konfiguracija

en: Domain
bs: Domena

en: Delete _all
bs: Izbriši _sve

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
bs: Blo_kiraj skripte na nepoznatim domenama

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
bs: _Podesi dozvole na domenama drugog nivoa

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
bs: Odbij %s

en: Allow %s
bs: Prihvati %s

en: Allow %s this session
bs: Prihvati %s u ovoj sesiji

en: Browser window
bs: Prozor browser-a

en: The Midori browser instance this view belongs to
bs: Instanca kojoj pripada Midori pretraživač

en: View
bs: Pregledaj

en: Menu icon state
bs: Stanje meni ikone

en: State of menu icon to show in status bar
bs: Stanje meni ikone pokazano u status baru

en: Undetermined
bs: Nije odlučeno

en: Allowed
bs: Dopušta se

en: Mixed
bs: Kombinovano

en: Denied
bs: Odbija se

en: Error in NoJS extension
bs: Greška u NoJS dodatku

en: Reason
bs: Razlog

en: Extension instance
bs: Instanca dodatka

en: Application instance
bs: Instanca aplikacije

en: Database instance
bs: Instanca baze podataka

en: Database path
bs: Putanja baze podataka

en: Only second level
bs: Samo drugim nivoima

en: Unknown domain policy
bs: Nepoznata politika domene

en: Accept temporarily
bs: Prihvati trenutno

en: Mouse Gestures
bs: Gesture mišem

en: Control Midori by moving the mouse
bs: Kontroliši Midori pokretanjem miša

en: Reload page or stop loading
bs: Ponovo učitaj stranicu ili prekini učitavanje

en: Customize Keyboard shortcuts
bs: Prilagodi prečice na tastaturi

en: Customize Sh_ortcuts…
bs: Prilagodi prečice

en: Shortcuts
bs: Prečice

en: View and edit keyboard shortcuts
bs: Pregledaj i edituj prečice na tastaturi

en: Statusbar Clock
bs: Sat u status baru

en: Display date and time in the statusbar
bs: Prikazuje vrijeme i datum u status baru

en: Images
bs: Slike

en: Scripts
bs: Skripte

en: Netscape plugins
bs: Netscape dodaci

en: Enable Netscape plugins
bs: Omogući Netscape dodatke

en: Statusbar Features
bs: Mogućnosti status bara

en: Tab Panel
bs: Tab panel

en: T_ab Panel
bs: T_ab panel

en: Show tabs in a vertical panel
bs: Prikaži tabove u vertikalnom panelu

en: Only Icons on Tabs by default
bs: Podrazumijevane samo ikonice na tabovima

en: New tabs have no label by default
bs: Podrazumijevano je da novi tabovi nemaju naslov

en: Customize Toolbar
bs: Prilagodi bar sa alatkama

en: Available Items
bs: Dostupne stavke

en: Displayed Items
bs: Prikazane stavke

en: _Customize Toolbar…
bs: _Prilagodi bar sa alatkama

en: Toolbar Editor
bs: Editor bara sa alatkama

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
bs: Obriši privatne podatke

en: _Clear private data
bs: _Obriši privatne podatke

en: Clear the following data:
bs: Obriši sljedeće podatke:

en: Last open _tabs
bs: Zadnje otvoreni _tabovi

en: Clear private data when _quitting Midori
bs: Obriši privatne podatke prilikom zatvaranja Midorija

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
bs: Sačuvani podaci za prijavljivanje

en: Cookies and Website data
bs: Cookieji i podaci web sajtovima

en: Website icons
bs: Ikonice web stranica

en: Open tabs
bs: Otvoreni tabovi

en: More open tabs…
bs: Više otvorenih tabova...

en: Failed to clear history: %s
bs: Brisanje istorije nije uspjelo: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
bs: Nije uspjelo brisanje starih stavki iz istorije: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
bs: Nije uspjelo dodavanje stavke kao bookmarka: %s

en: Failed to update bookmark: %s
bs: Nije uspjelo uređivanje bookmarka: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
bs: Nije uspjelo brisanje stavke iz bookmarka: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
bs: Nije uspjelo čuvanje Konfiguracije. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
bs: Nije uspjelo čuvanje smeća. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
bs: Midori je pao zadnji put kada je bio otvoren. Ovaj problem možete da prijavite na %s.

en: Modify _preferences
bs: Izmijenite _podešavanja

en: Disable all _extensions
bs: Onemogući sve _dodatke

en: Show a dialog after Midori crashed
bs: Prikaži dijalog kada Midori padne

en: Discard old tabs
bs: Odbaci stare tabove

en: Show last crash _log
bs: Prikaži zadnji _log o padu

en: Run in _debugger
bs: Pokreni u _debuggeru

en: An instance of Midori is already running but not responding.
bs: Već je pokrenuta instanca Midorija, ali ona ne reaguje.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
bs: Nije uspjelo učitavanje bookmarkova: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
bs: Nije uspjelo učitavanje sesije: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
bs: Nije uspjelo učitavanje smeća: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
bs: Nije uspjelo učitavanje istorije: %s

en: The following errors occured:
bs: Došlo je do sljedećih grešaka:

en: _Ignore
bs: _Ignoriši

en: Could not open database of extenstion: %s
bs: Nije uspjelo otvaranje baze podataka dodataka: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
bs: Da li ste sigurni da želite da izbrišete sve cookie dozvole?

en: Delete all cookie permissions?
bs: Izbrisati sve cookie dozvole?

en: Cookie permission manager
bs: Menadžer cookie dozvola

en: Instance of current cookie permission manager
bs: Instanca trenutnog menadžera cookie dozvola

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
bs: Konfiguracija cookie dozvola

en: Ask for a decision
bs: Pitaj za odluku

en: Error in cookie permission manager extension
bs: Greška u menadžeru cookie dozvola.

en: Till session end
bs: Do kraja sesije

en: The website %s wants to store %d cookies.
bs: Web stranica %s želi da sačuva %d cookieja.

en: The website %s wants to store a cookie.
bs: Web stranica %s želi da sačuva cookie.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
bs: Više web stranica želi da sačuva ukupno %d coooooookieja.

en: _Accept
bs: _Prihvati

en: Accept for this _session
bs: Prihvati za ovu _sesiju

en: De_ny
bs: _Odbij

en: Deny _this time
bs: Odbij o_vaj put

en: Path
bs: Putanja

en: Value
bs: Vrijednost

en: Expire date
bs: Datum isteka

en: Cookie Security Manager
bs: Menadžer cookie sigurnosti

en: Manage cookie permission per site
bs: Uređuj cookie dozvole sajt po sajt

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
bs: Nije uspjelo učitavanje ikone aplikacije u %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
bs: Nije uspjelo kreiranje novog pokretača (%s): %s

en: Launcher created
bs: Pokretač kreiran

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
bs: Sada možete pokrenuti <b>%s</b> iz vašeg pokretača ili menija

en: Error creating launcher
bs: Greška pri kreiranju pokretača

en: Applications
bs: Aplikacije

en: New _Profile
bs: Novi _profil

en: New _App
bs: Nova _aplikacija

en: Creates a new app for a specific site
bs: Kreira novu aplikaciju za specifični sajt

en: Error launching
bs: Greška prilikom pokretanja

en: Create _Launcher
bs: Kreiraj _pokretač

en: Web App Manager
bs: Menadžer web aplikacija

en: Manage websites installed as applications
bs: Uredi web stranice instalirane kao aplikacije

en: Transfers
bs: Transferi

en: Clear All
bs: Očisti sve

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
bs: Greška prilikom otvaranja preuzimanja: %s

en: Open Destination _Folder
bs: Otvori destinacioni direktorij

en: Copy Link Loc_ation
bs: Kopiraj lokaciju linka

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
bs: Datoteka <b>%s</b> je uspješno preuzeta.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
bs: '<b>%s</b>' i %d drugih datoteka su uspješno preuzete.

en: Transfer completed
bs: Transfer završen

en: Some files are being downloaded
bs: U toku je proces preuzimanja nekih datoteka

en: _Quit Midori
bs: _Zatvori Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
bs: Transferi datoteka će biti otkazani ukoliko zatvorite Midori.

en: Transfer Manager
bs: Menadžer transferima

en: View downloaded files
bs: Pregleda preuzete datoteke

en: Failed to update database: %s
bs: Nije uspio update baze podataka: %s

en: Failed to select from database: %s
bs: Nije uspjelo biranje iz baze podataka: %s

en: Tab and session management.
bs: Menadžer tabova i sesija.

en: Failed to add new note to database: %s
bs: Nije uspjelo dodavanje bilješke u bazu podataka: %s

en: Falied to remove note from database: %s
bs: Nije uspjelo brisanje bilješke iz baze podataka: %s

en: Falied to rename note: %s
bs: Nije uspjelo preimenovanje bilješke: %s

en: Falied to update note: %s
bs: Nije uspjelo ažuriranje bilješke: %s

en: Notes
bs: Bilješke

en: New Note
bs: Nova bilješka

en: New note
bs: Nova bilješka

en: Failed to select from notes database: %s
bs: Nije uspjelo selektovanje iz baze bilješki: %s

en: Rename note
bs: Preimenovanje bilješke

en: Copy note to clipboard
bs: Kopiraj bilješku u clipboard

en: Remove note
bs: Ukloni bilješku

en: Copy selection as note
bs: Kopiraj selekciju kao bilješku

en: Advertisement blocker
bs: Bloker reklama

en: Block advertisements according to a filter list
bs: Blokira reklame prema listi filtera

en: Bl_ock image
bs: Bl_okiraj sliku

en: Bl_ock link
bs: Bl_okiraj link

en: Configure Advertisement filters
bs: Konfiguriši filtere reklama

en: Edit rule
bs: Uredi pravilo

en: _Rule:
bs: _Pravilo:
