midori - en to ca translation catalogue (706 entries)

en: Web Browser
ca: Navegador web

en: Midori Web Browser
ca: Navegador web Midori

en: Browse the Web
ca: Navegueu pel web

en: Internet;WWW;Explorer
ca: Internet;WWW;Explorador

en: New Tab
ca: Pestanya nova

en: New Window
ca: Finestra nova

en: New Private Browsing Window
ca: Nova finestra privada de navegació

en: Midori Private Browsing
ca: Navegació privada de Midori

en: Private Browsing
ca: Navegació privada

en: Open a new private browsing window
ca: Obre una finestra de navegació privada

en: Snapshot saved to: %s
ca: S'ha desat una captura a: %s

en: Run ADDRESS as a web application
ca: Executa ADREÇA com a una aplicació web

en: ADDRESS
ca: ADREÇA

en: Use FOLDER as configuration folder
ca: Empra CARPETA com a carpeta de configuració

en: FOLDER
ca: CARPETA

en: Private browsing, no changes are saved
ca: Navegació privada, els canvis no es desaran

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
ca: Modalitat portàtil, tots els fitxers d'execució es desen a un sol lloc

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
ca: Finestes senzilles GTK+ amb WebKit, similar al GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
ca: Mostra el diàleg de diagnòstic

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
ca: Executar amb gdb i guardar un rastre de la ruptura

en: Run the specified filename as javascript
ca: Executa el fitxer especificat com a javascript

en: Take a snapshot of the specified URI
ca: Fes una captura de l'URI especificat

en: Execute the specified command
ca: Executa l'ordre especificada

en: List available commands to execute with -e/ --execute
ca: Llista d'ordres disponibles per executar amb -e/--execute

en: Display program version
ca: Mostra la versió del programa

en: Addresses
ca: Adreces

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
ca: Bloqueja els URIs segons l'expressió regular PATRÓ

en: PATTERN
ca: PATRÓ

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
ca: Reinicia el Midori després de SEGONS segons d'activitat

en: SECONDS
ca: SEGONS

en: Error: "gdb" can't be found
ca: Error: no s'ha pogut trobar «gdb»

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
ca: Envieu comentaris, suggeriments i informes d'error a:

en: Check for new versions at:
ca: Comproveu si hi ha versions noves a:

en: An unknown error occured
ca: S'ha produït un error desconegut

en: _Bookmarks
ca: _Adreces d'interès

en: Add Boo_kmark
ca: Afegeix una adreça d'_interès

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
ca: _Historial

en: _Userscripts
ca: Scripts d'_usuari

en: User_styles
ca: E_stils personals

en: New _Tab
ca: Pes_tanya nova

en: _Transfers
ca: _Transferències

en: Netscape p_lugins
ca: _Connectors del Netscape

en: _Closed Tabs
ca: Pestanyes _tancades

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: New _Folder
ca: _Carpeta nova

en: [Addresses]
ca: [adreces]

en: File not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer.

en: Malformed document.
ca: El document està format erròniament.

en: Unrecognized bookmark format.
ca: No es reconeix el format de l'adreça d'interès.

en: Go forward to the next page
ca: Avança a la pàgina següent

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
ca: Avança al apartat següent de la pàgina

en: Web Search…
ca: Cerca en el web…

en: Reload the current page
ca: Actualitza la pàgina actual

en: Stop loading the current page
ca: Atura la càrrega d'aquesta pàgina

en: Failed to update title: %s
ca: No s'ha pogut actualitzar el títol: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
ca: El valor «%s» no és vàlid per a %s

en: Unexpected setting '%s'
ca: Opció inesperada «%s»

en: Unexpected action '%s'.
ca: Acció inesperada «%s».

en: %s (Private Browsing)
ca: %s (Navegació privada)

en: Failed to insert new history item: %s
ca: No s'ha pogut afegir un element nou a l'historial:  %s

en: Select [text]
ca: Selecciona [text]

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Edit Folder
ca: Edita la carpeta

en: New Bookmark
ca: Adreça d'interès nova

en: Edit Bookmark
ca: Edita l'adreça d'interès

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
ca: Escriviu un nom per aquesta adreça d'interès i trieu on desar-la.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
ca: Escriviu un nom per aquesta carpeta i trieu on desar-la.

en: Show in Bookmarks _Bar
ca: Mostrar la _barra de les adreces d'interès

en: Add to _Speed Dial
ca: Afegeix al _velocímetre

en: Save file as
ca: Anomena i desa el fitxer

en: Save associated _resources
ca: Desa els _recursos associats

en: A new window has been opened
ca: S'ha obert una finestra nova

en: A new tab has been opened
ca: S'ha obert una pestanya nova

en: Save file
ca: Desa el fitxer

en: Reload page without caching
ca: Recarrega la pàgina sense llegir la memòria cau

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
ca: Per utilitzar l'URI que hi ha a dalt, obriu un agregador de notícies. Normalment hi ha un botó de «Nova subscripció», «Noves notícies» o similars.
    Alternativament, aneu a «Preferències»/«Aplicacions» al Midori i seleccioneu un agregador de notícies. El proper cop que cliqueu a la icona de les notícies, s'agregarà automàticament.

en: New feed
ca: Canal web nou

en: Add a new bookmark
ca: Afegeix una adreça d'interès

en: Empty
ca: Buit

en: Toggle text cursor navigation
ca: Canvia el cursor de la navegació de text

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
ca: Per alternar a la navegació mitjançant símbol d'intercalació, premeu F7. Mentre sigui actiu, apareixerà un cursor de text a tots els llocs web.

en: _Enable Caret Browsing
ca: _Activa navegació mitjançant símbol d'intercalació

en: Open all in _Tabs
ca: Obre-ho tot en pes_tanyes

en: Open in New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: Import bookmarks…
ca: Importa les adreces d'interès…

en: _Import bookmarks
ca: _Importa les adreces d'interès

en: _Application:
ca: _Aplicació:

en: Import from XBEL or HTML file
ca: Importa d'un fitxer XBEL o HTML

en: Import from a file
ca: Importa des d'un fitxer

en: Failed to import bookmarks
ca: No s'han pogut importar les adreces d'interès

en: XBEL Bookmarks
ca: Adreces d'interès XBEL

en: Netscape Bookmarks
ca: Adreces d'interés del Netscape

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
ca: El Midori només pot exportar a XBEL (*.xbel) i Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
ca: No s'han pogut exportar les adreces d'interès

en: A lightweight web browser.
ca: Un navegador de pàgines web lleuger.

en: See about:version for version info.
ca: Vegeu about:version per a més informació sobre la versió.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Aquesta llibreria és software lliure; podeu redistribuir-la i/o modificar-la segons els termes de la GNU Lesser General Public License tal com està publicat per la Free Software Foundation; ja sigui a la versió 2.1, o (segons la vostra tria) versió posterior.

en: _Duplicate Current Tab
ca: _Duplica la pestanya actual

en: _File
ca: _Fitxer

en: Open a new window
ca: Obre una finestra nova

en: Open a new tab
ca: Obre una pestanya nova

en: New P_rivate Browsing Window
ca: Finestra de navegació p_rivada nova

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: _Save Page As…
ca: _Desa pàgina com…

en: Save to a file
ca: Desa a un fitxer

en: Add to Speed _dial
ca: Afegeix al _velocímetre

en: Subscribe to News _feed
ca: Subscriu-te al _canal de notícies

en: _Close Tab
ca: Tan_ca la pestanya

en: Close the current tab
ca: Tanca la pestanya actual

en: C_lose Window
ca: _Tanca la finestra

en: Print the current page
ca: Imprimeix la pàgina actual

en: Close a_ll Windows
ca: Tanc_a totes la finestra

en: _Edit
ca: _Edita

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
ca: Enganxa i _procedeix

en: _Find…
ca: _Cerca…

en: Find a word or phrase in the page
ca: Cerca una paraula o frase a la pàgina

en: Find _Next
ca: Cerca el _següent

en: Find _Previous
ca: Cerca l'_anterior

en: Configure the application preferences
ca: Canvia les preferències de l'aplicació

en: _View
ca: Vi_sualitza

en: _Toolbars
ca: _Barres d'eines

en: Increase the zoom level
ca: Augmenta el nivell d'ampliació

en: Decrease the zoom level
ca: Disminueix el nivell d'ampliació

en: _Encoding
ca: _Codificació

en: View So_urce
ca: Mostra el codi _font

en: View _DOM Source
ca: Mostra la font _DOM

en: Ca_ret Browsing
ca: Navegació p_rivada

en: Toggle fullscreen view
ca: Commuta la vista a pantalla completa

en: Scroll _Left
ca: Desplaçament _esquerra

en: Scroll _Down
ca: Desplaçament a_vall

en: Scroll _Up
ca: Desplaçament _amunt

en: Scroll _Right
ca: Desplaçament _dreta

en: _Readable
ca: _Llegible

en: _Go
ca: _Vés

en: Go back to the previous page
ca: Torna a la pàgina anterior

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
ca: Torna al apartat anterior de la pàgina

en: Next or Forward
ca: Següent o Endavant

en: Go to the next sub-page or next page in history
ca: Vés a la nova subpàgina o a la següent pàgina de l'historial

en: _Homepage
ca: _Pàgina d'inici

en: Go to your homepage
ca: Va a la vostre pàgina d'inici

en: Empty Trash
ca: Buida les pestanyes tancades recentment

en: Undo _Close Tab
ca: Desfés _tanca pestanya

en: Add a new _folder
ca: Afegeix una _carpeta nova

en: _Import bookmarks…
ca: _Importa les adreces d'interès…

en: _Export bookmarks…
ca: _Exporta les adreces d'interès…

en: _Manage Search Engines…
ca: _Gestiona els motors de cerca…

en: _Clear Private Data…
ca: _Neteja les dades privades…

en: _Inspect Page
ca: _Inspecciona la pàgina

en: _Previous Tab
ca: _Anterior pestanya

en: _Next Tab
ca: _Següent pestanya

en: Move Tab to _first position
ca: Mou la pestanya a la posició _inicial

en: Move Tab _Backward
ca: Mou la Pestanya _Enrera

en: _Move Tab Forward
ca: _Mou la Pestanya Endavant

en: Move Tab to _last position
ca: Mou la pestanya a la posició _final

en: Focus _Current Tab
ca: Enfoca la pestanya _actual

en: Focus _Next view
ca: Enfoca la vista _següent

en: Only show the Icon of the _Current Tab
ca: Mostra la icona només a la pestanya _actual

en: Close Ot_her Tabs
ca: Tanca la _resta de pestanyes

en: Open last _session
ca: Obre la darrera _sessió

en: _Help
ca: A_juda

en: _Frequent Questions
ca: _Preguntes freqüents

en: _Report a Problem…
ca: Informa d'un _error…

en: _Tools
ca: E_ines

en: _Menubar
ca: Barra de _menú

en: _Navigationbar
ca: Barra de _navegació

en: Side_panel
ca: _Quadre lateral

en: Sidepanel
ca: Quadre lateral

en: _Bookmarkbar
ca: Barra d'_adreces d'interès

en: _Statusbar
ca: Barra d'_estat

en: _Automatic
ca: _Automàtic

en: Chinese Traditional (BIG5)
ca: Xinès tradicional (BIGS)

en: Chinese Simplified (GB18030)
ca: Xinès simplificat (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
ca: Japonès (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
ca: Koreà (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
ca: Rus (KOI8-R)

en: Western (ISO-8859-1)
ca: Occidental (ISO-8859-1)

en: Custom…
ca: Personalitzat…

en: Failed to initialize history: %s
ca: Error a l'inicialitzar l'historial; %s

en: _Separator
ca: _Separador

en: _Location…
ca: _Ubicació…

en: Open a particular location
ca: Obre una ubicació

en: _Web Search…
ca: Cerca _web…

en: Run a web search
ca: Executa una cerca web

en: Reopen a previously closed tab or window
ca: Reobre una pestanya o finestra prèviament tancada

en: Show the saved bookmarks
ca: Mostra les adreces d'interès desades

en: _Tabs
ca: Pes_tanyes

en: Show a list of all open tabs
ca: Mostra una llista de totes les pestanyes obertes

en: _Menu
ca: _Menú

en: Menu
ca: Menú

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
ca: No s'ha pogut carregar la configuració de l'extensió «%s»: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
ca: No s'ha pogut desar la configuració de l'extensió «%s»: %s

en: Export certificate
ca: Exporta el certificat

en: The signing certificate authority is not known.
ca: No es coneix l'autoritat del certificat de signatura.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
ca: El certificat no coicideix amb la identitat esperada del lloc del qual s'ha obtingut.

en: The certificate's activation time is still in the future.
ca: La data d'activació del certificat encara és al futur.

en: The certificate has expired
ca: El certificat ha vençut

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
ca: El certificat ha estat revocat d'acord a la llista de revocació del GTlsConnection.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
ca: L'algoritme del certificat és considerat insegur.

en: Some other error occurred validating the certificate.
ca: S'ha produït algun error en la validació del certificat.

en: _Export certificate
ca: _Exporta el certificat

en: Self-signed
ca: Auto-signat

en: Security details
ca: Detalls de seguretat

en: Not verified
ca: No verificat

en: Verified and encrypted connection
ca: Verificat i connexió encriptada

en: Open, unencrypted connection
ca: Connexió oberta i sense encriptació

en: Align sidepanel to the right
ca: Alinea el quadre lateral a la dreta

en: Close panel
ca: Tanca el quadre

en: Align sidepanel to the left
ca: Alinea el quadre lateral a l'esquerra

en: Show Speed Dial
ca: Mostra el marcador ràpid

en: Show Homepage
ca: Mostra la pàgina d'inici

en: Show last open tabs
ca: Mostra les pestanyes obertes recentment

en: Show last tabs without loading
ca: Mostra les darreres pestanyes sense carregar-les

en: Show Blank Page
ca: Mostra una pàgina en blanc

en: Show default Search Engine
ca: Mostra el motor de cerca predeterminat

en: Show custom page
ca: Mostra una pàgina personalitzada

en: Japanese (SHIFT_JIS)
ca: Japonès (Shift_JIS)

en: New tab
ca: Pestanya nova

en: New window
ca: Finestra nova

en: Current tab
ca: Pestanya actual

en: Default
ca: Predeterminat

en: Icons
ca: Icones

en: Small icons
ca: Icones petites

en: Icons and text
ca: Icones i text

en: Text beside icons
ca: Text sota les icones

en: Automatic (GNOME or environment)
ca: Automàtic (GNOME o entorn)

en: HTTP proxy server
ca: Servidor intermediari de HTTP

en: No proxy server
ca: Sense servidor intermediari

en: The style of the toolbar
ca: L'estil de la barra d'eines

en: Always use my font choices
ca: Empra sempre la meva selecció de tipus de lletra

en: Override fonts picked by websites with user preferences
ca: Sobreescriu el tipus de lletra dels llocs webs amb els de les vostres preferències

en: The configuration couldn't be loaded: %s
ca: No s'ha pogut carregar la configuració: %s

en: Invalid configuration value '%s'
ca: El valor de configuració «%s» no és vàlid

en: Failed to inject stylesheet: %s
ca: No es pot injectar la fulla d'estil: %s

en: Show Tab _Label
ca: Mostra la _etiqueta a la pestanya

en: Show Tab _Icon Only
ca: Mostra només _icones a les pestanyes

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
ca[0]: Tanca la pestanya a la dreta
ca[1]: Tanca les pestanyes a la dreta

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
ca[0]: Tanca l'_altra pestanya
ca[1]: Tanca les _altres pestanyes

en: Trust this website
ca: Confia en aquest lloc web

en: Security unknown
ca: Seguretat desconeguda

en: %s wants to save an HTML5 database.
ca: %s vol desar una base de dades HTML5.

en: _Deny
ca: _Denegar

en: _Allow
ca: _Permet

en: %s wants to know your location.
ca: %s vol saber la vostra ubicació.

en: Try Again
ca: Torneu-ho a provar

en: Oops - %s
ca: Ostres - %s

en: Something went wrong with '%s'.
ca: Alguna cosa ha anat malament amb '%s'

en: Try again
ca: Torneu-ho a provar

en: Send a message to %s
ca: Envia un missatge a %s

en: Add _search engine...
ca: Afegeix un _motor de cerca...

en: Open _Link
ca: Obre _enllaç

en: Open Link in New _Tab
ca: Obre l'enllaç en una pes_tanya nova

en: Open Link in _Foreground Tab
ca: Obre l'enllaç en una nova pestanya en primer _pla

en: Open Link in _Background Tab
ca: Obre l'enllaç en una nova pestanya _no activa

en: Open Link in New _Window
ca: Obre l'enllaç en una _finestra nova

en: Copy Link de_stination
ca: _Copia la destinació de l'enllaç

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
ca: _Anomena i desa…

en: Open _Image in New Window
ca: Obre la _imatge en una finestra nova

en: Open _Image in New Tab
ca: Obre la _imatge en una pestanya nova

en: Copy Im_age
ca: Copia la im_atge

en: Save I_mage
ca: Desa la i_matge

en: Copy Video _Address
ca: Copia l'_adreça del vídeo

en: Download _Video
ca: Baixa el _vídeo

en: Open Address in New _Tab
ca: Obre l'adreça en una pes_tanya nova

en: Search _with
ca: Cerca _amb

en: _Search the Web
ca: _Cerca al web

en: Open _Frame in New Tab
ca: Obre el _marc a una pestanya nova

en: Inspect _Element
ca: Inspecciona l'_element

en: Open or download file from %s
ca: Obre o baixa el fitxer des de %s

en: File Name: %s
ca: Nom de fitxer: %s

en: File Type: '%s'
ca: Tipus de fitxer: «%s»

en: File Type: %s ('%s')
ca: Tipus de fitxer: %s («%s»)

en: Size: %s
ca: Mida: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
ca: Obre %s

en: Inspect page - %s
ca: Inspecciona la pàgina «%s»

en: Page loading delayed:
ca: Càrrega retardada de la pàgina:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
ca: S'ha retardat la càrrega degut a una fallada recent o a les preferències d'inici.

en: Load Page
ca: Carrega la pàgina

en: Blank page
ca: Pàgina en blanc

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
ca: anterior

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
ca: següent

en: Print background images
ca: Imprimeix les imatges de fons

en: Whether background images should be printed
ca: Si s'han d'imprimir les imatges de fons

en: Features
ca: Característiques

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
ca: %s de %s

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
ca:  -%s restants

en: The downloaded file is erroneous.
ca: El fitxer baixat conté errors.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
ca: La suma de verificació proveïda a l'enllaç no coincideix. Això vol dir que el fitxer probablement està incomplet o ha estat modificat posteriorment.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
ca: No es pot desar el fitxer «%s» en aquesta carpeta.

en: You don't have permission to write in this location.
ca: No teniu permís per escriure en aquesta ubicació.

en: There is not enough free space to download "%s".
ca: No hi ha prou espai lliure per baixar «%s».

en: The file needs %s but only %s are left.
ca: El fitxer necessita %s però només resten %s lliures.

en: Speed Dial
ca: Velocímetre

en: Click to add a shortcut
ca: Feu clic per afegir una drecera

en: Enter shortcut address
ca: Introduïu l'adreça de la drecera

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta drecera?

en: Startup
ca: Inicialització

en: When Midori starts:
ca: Quan el Midori s'inicia:

en: Homepage:
ca: Pàgina d'inici:

en: Use _current page
ca: Empra la pàgina _actual

en: Use current page as homepage
ca: Empra la pàgina actual com a pàgina d'inici

note: Page "Appearance"
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Proportional Font Family
ca: Família de tipus de lletra proporcional

en: The default font family used to display text
ca: La família de tipus de lletra predeterminada emprada per mostrar el text

en: The default font size used to display text
ca: La mida del tipus de lletra predeterminat emprat per mostrar el text

en: Fixed-width Font Family
ca: Família de tipus de lletra d'amplada fixa

en: The font family used to display fixed-width text
ca: La família de tipus de lletra emprat per mostrar textos de mida fixa

en: The font size used to display fixed-width text
ca: La mida del tipus de lletra emprat per mostrar textos de mida fixa

en: Minimum Font Size
ca: Mida mínima del tipus de lletra

en: The minimum font size used to display text
ca: La mida mínima del tipus de lletra emprat per mostrar textos

en: Preferred Encoding
ca: La codificació preferida

note: Page "Behavior"
en: Behavior
ca: Comportament

en: Load images automatically
ca: Carrega les imatges automàticament

en: Enable Spell Checking
ca: Activa la comprovació ortogràfica

en: Enable scripts
ca: Activa els scripts

en: Enable WebGL support
ca: Activa la compatibilitat amb el WebGL

en: Zoom Text and Images
ca: Amplia texts i imatges

en: Allow scripts to open popups
ca: Permet als scripts d'obrir finestres emergents

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
ca: Si els scripts poden obrir finestres emergents de forma automàtica

en: Default Zoom Level
ca: Zoom predeterminat

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
ca: Factor inicial per ampliar les noves pestanyes obertes

en: Preferred languages
ca: Idiomes preferits

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
ca: Un llistat separat per comes d'idiomes preferits per mostrar pàgines web multi-idioma, per exemple «ca», «ca,es» o «en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667»

en: Save downloaded files to:
ca: Desa els fitxers baixats a:

note: Page "Interface"
en: Browsing
ca: Navegant

en: Theme:
ca: Tema:

en: Toolbar Style:
ca: Estil de la barra d'eines:

en: Open new pages in:
ca: Obre les pàgines noves a:

en: New tab behavior:
ca: Comportament de les pestanyes noves:

en: Close Buttons on Tabs
ca: Mostra el botó de tancar a les pestanyes

en: Open Tabs next to Current
ca: Obre les pestanyes al costat de l'actual

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
ca: Si s'han d'obrir les pestanyes noves al costat de la pestanya actual o al costat de la darrera

en: Open tabs in the background
ca: Obre pestanyes sense fer-les actives

note: Page "Network"
en: Network
ca: Xarxa

en: Proxy server
ca: Servidor intermediari

en: Supported proxy types:
ca: Tipus de proxy permesos:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
ca: Memòria cau del web

en: The maximum size of cached pages on disk
ca: La mida màximade les pàgines emmagatzemades en memòria cau al disc

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
ca: Identifica'l com a

en: Privacy
ca: Privacitat

en: Delete old Cookies after:
ca: Suprimeix les galetes antigues després de:

en: The maximum number of days to save cookies for
ca: El nombre màxim de dies que es desaran les galetes

en: Only accept Cookies from sites you visit
ca: Accepta només galetes de llocs que visiteu

en: Block cookies sent by third-party websites
ca: Bloqueja les galetes enviades per llocs webs de tercers

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
ca: Les galetes emmgatzemen dades d'entrada, partides desades o perfils d'usuari per a fins publicitaris.

en: Enable offline web application cache
ca: Activa la memòria cau local d'aplicacions web

en: Enable HTML5 local storage support
ca: Activa l'emmagatzematge local HTML5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
ca: Treu la informació de referència enviada als llocs webs

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
ca: Si la capçalera «Referer» ha de ser escurçada al nom de l'ordinador central

en: Delete pages from history after:
ca: Suprimeix les pàgines de l'historial després de:

en: The maximum number of days to save the history for
ca: Caducitat de l'historial

en: _Manage Search Engines
ca: _Gestiona els ginys de cerca

en: Add search engine
ca: Afegeix giny de cerca

en: Edit search engine
ca: Edita giny de cerca

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Address:
ca: _Adreça:

en: _Token:
ca: _Testimoni:

en: Manage Search Engines
ca: Gestiona els ginys de cerca

en: Use as _default
ca: Empra'l com a pre_determinat

en: The search engines couldn't be loaded. %s
ca: No s'han pogut carregar els motors de cerca. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
ca: No s'han pogut desar les enginys de cerca. %s

en: Bookmarks and History
ca: Marcadors i historial

en: Search for %s
ca: Cerca %s

en: Failed to select from history: %s
ca: Error al seleccionar des de l'historial: %s

en: Search with…
ca: Cerca amb…

en: Search with %s
ca: Cerca amb %s

en: Could not run external program.
ca: No s'ha pogut executar el programa extern.

en: Invalid URI
ca: L'URI no és vàlid

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
ca: Cerca en _línia:

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Match Case
ca: Coincidència de majúscules i minúscules

en: Close Findbar
ca: Tanca la barra de cerques

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
ca[0]: %d adreça d'interès
ca[1]: %d adreces d'interès

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
ca[0]: %d subcarpeta
ca[1]: %d subcarpetes

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
ca: Carpeta buida

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
ca: La carpeta conté %s i cap adreça d'interès

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
ca: La carpeta conté %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
ca: La carpeta conté %s i %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
ca: Dirigint a l'adreça d'interès a: %s

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
ca: %s i %s

en: Edit the selected bookmark
ca: Edita l'adreça d'interès seleccionada

en: Delete the selected bookmark
ca: Suprimeix l'adreça d'interès seleccionada

en: Add a new folder
ca: Afegeix una carpeta nova

en: <i>Separator</i>
ca: <i>Separador</i>

en: Open in New _Tab
ca: Obre en una pes_tanya nova

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
ca: Cerca adreces d'interès

en: History
ca: Historial

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: Fa %d dia
ca[1]: Fa %d dies

en: A week ago
ca: Setmana passada

en: Failed to remove history item: %s
ca: No s'ha pogut suprimir un element de l'historial:  %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els elements de l’historial?

en: Bookmark the selected history item
ca: Afegeix l'element seleccionat de l'historial a les adreces d'interès

en: Delete the selected history item
ca: Suprimeix l'element de l'historial seleccionat

en: Clear the entire history
ca: Buida l'historial

note: Create the filter entry
en: Search History
ca: Historial de la cerca

en: Authentication Required
ca: Es requereix autenticació

en: A username and a password are required
    to open this location:
ca: És necessari un nom d'usuari i una contrasenya
    per obrir aquesta ubicació:

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: _Remember password
ca: _Recorda la contrasenya

en: Property '%s' is invalid for %s
ca: La propietat «%s» no és vàlida per a %s

en: Choose file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Choose folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: 1 month
ca: 1 mes

en: 1 year
ca: 1 any

en: Preferences for %s
ca: Preferències per a %s

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
ca: Sembla que aquesta pàgina té un script d'usuari. El voleu instaŀlar?

en: _Install user script
ca: Instal·la l'script d'usuari

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
ca: Sembla que aquesta pàgina té un estil d'usuari. El voleu instaŀlar?

en: _Install user style
ca: _Instaŀla l'estil d'usuari

en: Don't install
ca: No instaŀlis

en: Userscripts
ca: Scripts d'usuari

en: Userstyles
ca: Estils d'usuari

en: Error
ca: S'ha produït un error

en: Do you want to delete '%s'?
ca: Voleu eliminar «%s»?

en: Delete user script
ca: Suprimeix l'script d'usuari

en: Delete user style
ca: Suprimeix l'estil d'usuari

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
ca: El fitxer «<b>%s</b>» se suprimirà permanentment.

en: Open in Text Editor
ca: Obre en un editor de text

en: Open Target Folder
ca: Obre la carpeta destí

en: Add new addon
ca: Afegeix un complement nou

en: Remove selected addon
ca: Suprimeix el complement seleccionat

en: User addons
ca: Complements de l'usuari

en: Can't monitor folder '%s': %s
ca: No es pot seguir la pista de la carpeta «%s»: %s

en: Support for userscripts and userstyles
ca: Adment l'ús d'scripts i estils d'usuari

en: Colorful Tabs
ca: Pestanyes de colors

en: Tint each tab distinctly
ca: Aplica un color diferent a cadascuna de les pestanyes

en: Cookie Manager
ca: Gestor de galetes

en: Delete All
ca: Suprimeix-ho tot

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
ca: Suprimeix totes les galetes mostrades. Si hi ha un filtre establert, només aquelles galetes que coincideixin amb el filtre se suprimiran.

en: Expand All
ca: Expansiona-ho tot

en: Collapse All
ca: Colapsa-ho tot

en: Do you really want to delete all cookies?
ca: Esteu segur que voleu suprimir totes les galetes?

en: Question
ca: Qüestió

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
ca: Només se suprimiran les galetes que coincideixin amb el filtre.

en: At the end of the session
ca: En finalitzar la sessió

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
ca: <b>Maquina</b>: %s
    <b>Nom</b>: %s
    <b>Valor</b>: %s
    <b>Camí</b>: %s
    <b>Segura</b>: %s
    <b>Expiració</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
ca: Sí

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
ca: <b>Domini</b>: %s
    <b>Galeta</b>: %d

en: Name
ca: Nom

en: _Expand All
ca: _Expandeix-ho tot

en: _Collapse All
ca: _Plega-ho tot

en: Search Cookies by Name or Domain
ca: Cerca galetes per nom o domini

en: List, view and delete cookies
ca: Llista, mostra i suprimeix galetes

en: Copy Tab _Addresses
ca: Copia _adreces de les pestanyes

en: Copy Addresses of Tabs
ca: Copia les adreces de les pestanyes

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
ca: Copia les adreces de totes les pestanyes al porta-retalls

en: Delayed load
ca: Càrrega retardada

en: Delay page load until you actually use the tab.
ca: Retarda la càrrega de la pàgina fins que realment utilitzeu la pestanya.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
ca: Els nombres de versió mostrats entre parèntesis mostren la versió utilitzada al temps d'execució.

en: Midori doesn't store any personal data:
ca: El Midori no desa cap informació personal:

en: No history or web cookies are being saved.
ca: No es desen ni l'historial ni les galetes.

en: Extensions are disabled.
ca: Les extensions estan deshabilitades.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
ca: L'emmagatzematge HTML5, les bases de dades locals i la memòria cau de l'aplicació estan desactivats.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
ca: El Midori evita que els llocs webs controlin l'usuari:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
ca: URLs de referència no contenen el nom de màquina.

en: DNS prefetching is disabled.
ca: Càrrega prèvia de DNS deshabilitada.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
ca: L'idioma i la zona horària no són visibles als llocs webs.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
ca: El Flash i altres connectors del Netscape no es poden llistar als llocs webs.

en: Double click for more information
ca: Doble click per a més informació

en: This extension shows glib error messages in systray.
ca: Aquesta extensió mostra missatges d'error glib a la safata del sistema

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
ca: S'ha produït un error quan s'ha intentat descarregar un fitxer amb el següent connector:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Torni a provar-ho sense el connector.

en: External Download Manager - Aria2
ca: Administrador extern de descàrregues - Aria2

en: Download files with Aria2
ca: Descarrega arxius amb Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
ca: Administrador extern de descàrregues - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
ca: Descarrega arxius amb SteadyFlow

en: Command:
ca: Ordre:

en: Download files with "%s" or a custom command
ca: Baixa els fitxers amb «%s» o una ordre personalitzada

en: External Download Manager - CommandLine
ca: Administrador extern de descàrregues - CommandLine

en: None
ca: Cap

en: Open in Image _Viewer
ca: Obre en el visualitzador d'_imatges

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: News Aggregator
ca: Acumulador de notícies

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
ca: No s'han pogut trobar elements Atom  «entry» en les dades XML.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
ca: No s'han pogut trobar elements Atom «feed» en les dades XML.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
ca: Darrera actualització: %s.

en: Feeds
ca: Canals

en: Add new feed
ca: Afegeix un canal web nou

en: Delete feed
ca: Suprimeix el canal web

en: _Feeds
ca: _Canals

en: Failed to find root element in feed XML data.
ca: No s'ha pogut trobar l'element arrel en les dades XML dels canals web.

en: Unsupported feed format.
ca: Format de canal no compatible.

en: Failed to parse XML feed: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el canal web XML: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
ca: No s'ha pogut trobar l'element «channel» en les dades RSS XML.

en: Unsupported RSS version found.
ca: Versió RSS no compatible.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
ca: No s'han pogut trobar els elements RSS «item» en les dades XML.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
ca: No s'han pogut trobar els elements RSS «channel» en les dades XML.

en: Feed '%s' already exists
ca: El canal «%s» ja existeix.

en: Error loading feed '%s'
ca: S'ha produït un error en carregar el canal «%s»

en: Feed Panel
ca: Quadre de canals

en: Read Atom/ RSS feeds
ca: Llegeix canals Atom/RSS

en: Failed to add form value: %s
ca: No s'ha pogut afegir un valor al formulari: %s

en: Form history
ca: Historial de formularis

en: Master password required
    to open password database
ca: Cal la contrasenya mestra per obrir
    la base de dades de contrasenyes

en: Remember password on this page?
ca: Recorda la contrasenya d'aquesta pàgina?

en: Remember
ca: Recorda

en: Not now
ca: No ara

en: Never for this page
ca: Mai per aquesta pàgina

en: Toggle form history state
ca: Canvia l'estat de l'historial

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
ca: Activa o desactiva a la pestanya actual l'historial.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
ca: Activa només l'historial amb les tecles (Ctrl+Shift+F) per pestanya

en: Form history filler
ca: Omple el formulari de l'historial

en: Stores history of entered form data
ca: Emmagatzema l'historial de les dades introduïdes als formularis

en: Failed to select suggestions
ca: No s'han pogut seleccionar els suggeriments

en: There are no unvisited tabs
ca: No hi ha pestanyes sense visitar

en: History-List
ca: Llista d'historial

en: Tab closing behavior
ca: Comportament del tancament de pestanyes

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Switch to last viewed tab
ca: Canvia a la darrera pestanya vista

en: Switch to newest tab
ca: Canvia a la pestanya més nova

en: Flash window on background tabs
ca: Flaix a la finestra per les pestanyes inactives

en: Next new Tab (History List)
ca: Pestanya nova següent (llista de l'historial)

en: Next new tab from history
ca: Pestanya nova següent de l'historial

en: Previous new Tab (History List)
ca: Pestanya nova anterior (Llista de l'historial)

en: Previous new tab from history
ca: Pestanya nova anterior de l'historial

en: Display tab in background (History List)
ca: Mostra la pestanya inactiva (Llistat d'historial)

en: Display the current selected tab in background
ca: Mostra la pestanya seleccionada actualment inactiva

en: History List
ca: Llista de l'historial

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
ca: Mou a la darrera pestanya utilitzada quan es canvien o tanquen pestanyes

en: SQL fails: %s
ca: Error SQL: %s

en: Accept
ca: Accepta

en: Accept for session
ca: Acceptar per aquesta sessió.

en: Block
ca: Bloqueja

en: Could not open database of extension: %s
ca: No s'ha pogut la base de dades de l'extensió: %s

en: Failed to execute database statement: %s
ca: Error a l'executar la sentència de la base de dades: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
ca: Segur que vol esborrar tots els permisos del JavaScript?

en: Delete all JavaScript permissions?
ca: Esborrar tots els permisos del JavaScript?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
ca: Aquesta acció esborrarà tots els permisos del JavaScript. Per a cada pàgina web que visiti se li demanarà de nou permís.

en: Manager instance
ca: Instància del gestor

en: Instance to global NoJS manager
ca: Instància al gestor global de NoJS

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
ca: Configura NoJS

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
ca: A sota hi ha una llista de totes les web i llurs polítiques. Podeu suprimir les polítiques marcant les entrades i clicant a <i>Suprimeix</i>.

en: Domain
ca: Domini

en: Policy
ca: Polítiques

en: Delete _all
ca: Suprimeix-ho _tot

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
ca: Bloque_ja scripts de forma predeterminada en els dominis desconeguts

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
ca: _Estableix permisos al domini de segon nivell

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
ca: Denega %s

en: Allow %s
ca: Permet %s

en: Allow %s this session
ca: Permet %s durant aquesta sessió

en: Browser window
ca: Finestra del navegador

en: View
ca: Vista

en: Menu icon state
ca: Estat de la icona del menú

en: State of menu icon to show in status bar
ca: Estat de l'icona de menú per mostrar a la barra d'estat

en: Undetermined
ca: Sense determinar

en: Allowed
ca: Permès

en: Mixed
ca: Mixte

en: Denied
ca: Denegat

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
ca: S'ha produït un error que ha impedit continuar a l'extensió NoJS. Hauria de desactivar-la.

en: Error in NoJS extension
ca: Error en l'extensió NoJS

en: Reason
ca: Motiu

en: Could not create configuration folder for extension: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de configuració per l'extensió: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de configuració per l'extensió.

en: Could not open database of extension.
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades de l'extensió.

en: Could not set up database structure of extension.
ca: No s'ha pogut configurar l'estructura de la base de dades de l'extensió.

en: Extension instance
ca: Instància d'extensió

en: The Midori extension instance for this extension
ca: La instància de l'extensió Midori per aquesta extensió

en: Application instance
ca: Instància d'aplicació

en: Database instance
ca: Instància de base de dades

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
ca: Punter a la instància de base de dades sqlite utilitzada per aquesta extensió

en: Database path
ca: Camí a la base de dades

en: Path to sqlite database instance used by this extension
ca: Camí a la instància de base de dades sqlite utilitzada per aquesta extensió

en: Only second level
ca: Només segon nivell

en: Unknown domain policy
ca: Política de domini desconeguda

en: Accept temporarily
ca: Accepta temporalment

en: Mouse Gestures
ca: Gesticulacions de ratolí

en: Control Midori by moving the mouse
ca: Controleu el Midori emprant el ratolí

en: Reload page or stop loading
ca: Recarrega la pàgina o atura la càrrega

en: Customize Keyboard shortcuts
ca: Configura les dreceres de teclat

en: Customize Sh_ortcuts…
ca: Configura les _dreceres…

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: View and edit keyboard shortcuts
ca: Mostra i edita les dreceres del teclat

en: Statusbar Clock
ca: Rellotge a la barra d'estat

en: Display date and time in the statusbar
ca: Mostra la data i l'hora a la barra d'estat

en: Images
ca: Imatges

en: Netscape plugins
ca: Connectors del Netscape

en: Enable Netscape plugins
ca: Activa els connectors del Netscape

en: Statusbar Features
ca: Característiques de la la barra d'estat

en: Easily toggle features on web pages on and off
ca: Activa o desactiva fàcilment funcionalitats en les pàgines web

en: Tab Panel
ca: Quadre de pestanyes

en: T_ab Panel
ca: Quadre de _pestanyes

en: Show tabs in a vertical panel
ca: Mostra les pestanyes en un quadre vertical

en: Only Icons on Tabs by default
ca: Utilitza només icones a les com a predeterminat

en: New tabs have no label by default
ca: Les pestanyes noves no tenen cap etiqueta predeterminada

en: Customize Toolbar
ca: Personalitza la barra d'eines

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
ca: Seleccioneu els elements mostrats a la barra d'eines. Els elements poden ser ordenats arrossegant-los.

en: Available Items
ca: Elements disponibles

en: Displayed Items
ca: Elements mostrats

en: _Customize Toolbar…
ca: _Personalitza la barra d'eines...

en: Toolbar Editor
ca: Editor de la barra d'eines

en: Easily edit the toolbar layout
ca: Edita la disposició de la barra d'eines

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
ca: Neteja les dades privades

en: _Clear private data
ca: _Neteja les dades privades

en: Clear the following data:
ca: Neteja les següents dades

en: Last open _tabs
ca: Mostra les darreres pes_tanyes obertes

en: Clear private data when _quitting Midori
ca: Neteja les dades provades al _sortir del Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
ca: Noms d'usuari i _contrasenyes desats

en: Cookies and Website data
ca: Galetes i informació de llocs web

en: Website icons
ca: Icones dels llocs web

en: Open tabs
ca: Obre pestanyes

en: More open tabs…
ca: Més pestanyes obertes...

en: Failed to clear history: %s
ca: No s'ha pogut buidar l'historial: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
ca: No s'han pogut suprimir els elements antics de l'historial: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
ca: No s'ha pogut afegir l'element a les adreces d'interès: %s

en: Failed to update bookmark: %s
ca: Error actualitzant l'adreça d'interès: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
ca: Error suprimint element de les adreces d'interès: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
ca: No s'ha pogut desar la configuració: %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
ca: No s'han pogut desar les pestanyes tancades recentment. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
ca: El Midori va fallar el darrer cop que es va obrir. Podeu informar del problema a %s.

en: Modify _preferences
ca: Modifica les _preferències

en: Disable all _extensions
ca: Desactiva totes les _extensions

en: Show a dialog after Midori crashed
ca: Mostra un diàleg quan el Midori falli

en: Discard old tabs
ca: Descarta les pestanyes velles

en: Show last crash _log
ca: Mostra el darrer informe de fallada

en: Run in _debugger
ca: Executa en el depura_dor

en: An instance of Midori is already running but not responding.
ca: Ja s'està executant una altra instància del Midori, però no respon.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
ca: No s'han pogut carregar les adreces d'interès: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
ca: No s'ha pogut carregar la sessió: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
ca: No s'han pogut carregar les pestanyes tancades recentment. %s

en: The history couldn't be loaded: %s
ca: No s'ha pogut carregar l'historial: %s

en: The following errors occured:
ca: S'han produït els següents errors:

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: Could not open database of extenstion: %s
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades de l'extensió: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els permisos de galetes?

en: Delete all cookie permissions?
ca: Voleu suprimir tots els permisos de galetes?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
ca: Aquesta acció suprimirà tots els permisos de les galetes. Es tornarà a demanar permisos de nou per a cada web que visiteu.

en: Cookie permission manager
ca: Gestor de permisos de galetes

en: Instance of current cookie permission manager
ca: Instància de l'actual gestor de permisos de galeta

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
ca: Configura els permisos de galetes

en: Policy for cookies from domains not in the list:
ca: Política de galetes dels dominis que no són a la llista:

en: Ask for a decision
ca: Pregunta per poder prendre una decisió

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
ca: Ha succeït un error fatal que no permet que l'extensió de gestió de permisos de les galetes finalitzi la seva tasca. L'hauria de desactivar.

en: Error in cookie permission manager extension
ca: Error a l'extensió del gestor de permisos de les galetes.

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
ca: No s'ha pogut determinar la política global de galetes configurada per al domini: %s

en: Till session end
ca: Fins al final de la sessió

en: The website %s wants to store %d cookies.
ca: El lloc web %s vol emmagatzemar %d galetes.

en: The website %s wants to store a cookie.
ca: El lloc web %s vol emmagatzemar una galeta.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
ca: Unes quantes webs volen emmagatzemar en total %d galetes.

en: _Accept
ca: _Accepta

en: Accept for this _session
ca: Accepta per aquesta _sessió

en: De_ny
ca: De_nega

en: Deny _this time
ca: Denegar _aquest cop

en: Path
ca: Ruta

en: Value
ca: Valor

en: Expire date
ca: Data d'expiració

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
ca: La política a fer servir per dominis no està configurada de forma individual. Això només actua per restringir la política global de galetes declarada en la configuració de Midori.

en: Cookie Security Manager
ca: Gestor de seguretat de les galetes

en: Manage cookie permission per site
ca: Gestiona els privilegis de les galetes per a cada lloc web

en: Failed to create new launcher (%s): %s
ca: Error al crear un nou llançador. (%s): %s

en: Launcher created
ca: S'ha creat un llançador

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
ca: Ara podeu obrir <b>%s</b> des del vostre llançador o menú

en: Error creating launcher
ca: Error al crear el llançador

en: Applications
ca: Aplicacions

en: New _Profile
ca: _Perfil nou

en: New _App
ca: _Aplicació nova

en: Creates a new app for a specific site
ca: Crea una aplicació nova per a un lloc web determinat

en: Error launching
ca: Error a l'executar

en: Create _Launcher
ca: Crea _Llançador

en: Web App Manager
ca: Gestor d'aplicacions web

en: Manage websites installed as applications
ca: Gestiona els llocs web instal·lats com a aplicacions

en: Transfers
ca: Transferències

en: Clear All
ca: Netejar-ho tot

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
ca: Error a l'obrir la descàrrega: %s

en: Open Destination _Folder
ca: _Obre la carpeta destí

en: Copy Link Loc_ation
ca: Copia la _localització de l'enllaç

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
ca: S'ha baixat el fitxer «<b>%s</b>».

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
ca: '<b>%s</b>' i %d altres arxius s'han descarregat.

en: Transfer completed
ca: Transferència finalitzada

en: Some files are being downloaded
ca: S'estan baixant fitxers

en: _Quit Midori
ca: _Surt del Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
ca: Les transferències es cancel·laran si surtiu del Midori.

en: Transfer Manager
ca: Gestor de transferències

en: View downloaded files
ca: Visualitza els fitxers baixats

en: Failed to update database: %s
ca: Error en l'actualització de la base de dades: %s

en: Failed to select from database: %s
ca: Error al seleccionar des de la base de dades: %s

en: Tab and session management.
ca: Gestor de pestanyes i sessions.

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
ca: Aquesta extensió ofereix una cua de tasques per actualitzar treballs o esdeveniments recurrents.

en: Failed to add new note to database: %s
ca: Error afegint una nova nota a la base de dades: %s

en: Falied to remove note from database: %s
ca: Error esborrant una nota de la base de dades: %s

en: Falied to rename note: %s
ca: Error reanomenant la nota: %s

en: Falied to update note: %s
ca: Error actualitzant la nota :%s

en: New Note
ca: Nota nova

en: New note
ca: Nova nota

en: Failed to select from notes database: %s
ca: Error al seleccionar des de la base de dades de notes: %s

en: Rename note
ca: Reanomena la nota

en: Copy note to clipboard
ca: Copia la nota al porta-retalls

en: Remove note
ca: Suprimeix la nota

en: Copy selection as note
ca: Copia la selecció com a nota

en: Advertisement blocker
ca: Bloqueig de publicitat

en: Block advertisements according to a filter list
ca: Bloca els anuncis publicitaris segons una llista de filtres

en: Bl_ock image
ca: Bl_oca imatge

en: Bl_ock link
ca: Bl_oca enllaç

en: Configure Advertisement filters
ca: Configura els filtres de publicitat

en: Edit rule
ca: Edita la regla

en: _Rule:
ca: _Regla:
