Midori 0.4.3 - en to eo translation catalogue (281 entries)

en: Web Browser
eo: Retumilo

en: Midori Web Browser
eo: Retumilo Midori

en: Browse the Web
eo: Retumi

en: Internet;WWW;Explorer
eo: Interreto;TTT;Eksplorilo

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: New Private Browsing Window
eo: Nova fenestro por privata retumado

en: Midori Private Browsing
eo: Privata retumado de Midori

en: Private Browsing
eo: Privata retumado

en: Open a new private browsing window
eo: Malfermi novan fenestron por privata retumado

en: Snapshot saved to: %s
eo: Ekrankopio konservita ĉe: %s

en: Run ADDRESS as a web application
eo: Ruli ADRESON kiel retaplikaĵo

en: ADDRESS
eo: ADRESON

en: Use FOLDER as configuration folder
eo: Uzi DOSIERUJON kiel agorddosierujon

en: FOLDER
eo: DOSIERUJON

en: Private browsing, no changes are saved
eo: Privata retumado, neniu ŝanĝo estas konservata

en: Show a diagnostic dialog
eo: Montri diagnozan dialogon

en: Run the specified filename as javascript
eo: Ruli la specifitan dosiernomon kiel Ĝavaskripto

en: Take a snapshot of the specified URI
eo: Ekrankopii la specifitan URI

en: Execute the specified command
eo: Ruli la specifitan komandon

en: List available commands to execute with -e/ --execute
eo: Listigi disponeblajn komandojn ruleblajn per -e/--execute

en: Display program version
eo: Montri version de programaro

en: Addresses
eo: Adresoj

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
eo: Forbari URI laŭ la regula esprimo SERĈŜABLONO

en: PATTERN
eo: SERĈŜABLONO

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
eo: Rekomencigi Midori post SEKUNDOJ sekundoj de neagado

en: SECONDS
eo: SEKUNDOJ

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
eo: Bonvole raportu komentojn, sugestojn kaj cimojn ĉe:

en: Check for new versions at:
eo: Kontrolu pri novaj versioj ĉe:

en: An unknown error occured
eo: Nekonata eraro okazis

en: _Bookmarks
eo: _Legosignoj

en: Add Boo_kmark
eo: _Aldoni legosignon

en: _Extensions
eo: _Etendaĵoj

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
eo: _Kronologio

en: _Userscripts
eo: _Uzantskriptoj

en: User_styles
eo: _Stiloj de uzanto

en: New _Tab
eo: Nova lange_to

en: _Transfers
eo: _Transigoj

en: Netscape p_lugins
eo: _Kromprogramo de Netscape

en: _Closed Tabs
eo: _Fermitaj langetoj

en: New _Window
eo: No_va fenestro

en: New _Folder
eo: Nova _dosierujo

en: [Addresses]
eo: [Adresoj]

en: File not found.
eo: Dosiero ne trovata.

en: Malformed document.
eo: Miskreita dokumento

en: Unrecognized bookmark format.
eo: Nerekonata aranĝo de legosignoj.

en: Go forward to the next page
eo: Iri antaŭen al sekvan paĝon

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
eo: Iri al la sekva subpaĝo

en: Reload the current page
eo: Refreŝigi la aktualan paĝon

en: Stop loading the current page
eo: Haltigi refreŝigado de la aktuala paĝo

en: Failed to update title: %s
eo: Ĝisdatigado de titolo fiaskis: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
eo: Valoro '%s' nevalidas por %s

en: Unexpected setting '%s'
eo: Neatendita agordo '%s'

en: Unexpected action '%s'.
eo: Neatendita ago '%s'.

en: %s (Private Browsing)
eo: %s (privata retumado)

en: Failed to insert new history item: %s
eo: Enmetado de nova kronologiero fiaskis: %s

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Add to _Speed Dial
eo: Aldoni al ra_pida voko

en: Save file as
eo: Konservi dosieron kiel

en: A new window has been opened
eo: Nova fenestro estas malfermita

en: A new tab has been opened
eo: Nova langeto estas malfermita

en: Save file
eo: Konservi dosieron

en: Reload page without caching
eo: Reŝargi paĝon sen kaŝmemorigi

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

en: New feed
eo: Nova fluo

en: Add a new bookmark
eo: Aldoni novan legosignon

en: Empty
eo: Malplena

en: Open all in _Tabs
eo: Malfermi ĉion en lange_toj

en: Open in New _Window
eo: Malfermi en nova _fenestro

en: Arora
eo: Aroro

en: Kazehakase
eo: Kazehakaso

en: Opera
eo: Opero

en: Konqueror
eo: Konkeroro

en: Epiphany
eo: Epifanio

en: Firefox (%s)
eo: Fajrfokso (%s)

en: Import bookmarks…
eo: Importi legosignojn…

en: _Import bookmarks
eo: _Importi legosignojn

en: _Application:
eo: _Aplikaĵo:

en: Import from XBEL or HTML file
eo: Importi el XBEL- aŭ HTML- dosiero

en: Import from a file
eo: Importi el dosiero

en: Failed to import bookmarks
eo: Importado de legosignoj fiaskis

en: XBEL Bookmarks
eo: XBEL-legosignoj

en: Netscape Bookmarks
eo: Netscape-legosignoj

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
eo: Midori nur povas elporti al XBEL (*.xbel) kaj Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
eo: Elportado de legosignoj fiaskis

en: A lightweight web browser.
eo: Malpeza retumilo.

en: See about:version for version info.
eo: Vidu about:version pri informoj de la versio.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Ĉi tiu biblioteko estas libera. Vi povas redistribui ĝin kaj/aŭ ŝanĝi ĝin sub la terminoj de la Malpligranda Ĝenerala Publika GNO-permesilo kiel publikigita de la Libera Programaro Fondaĵo, aŭ versio 2.1 de la permesilo aŭ (laŭvole) iu ajn plinova versio.

en: _Duplicate Current Tab
eo: _Duobligi aktualan langeton

en: _File
eo: _Dosiero

en: Open a new window
eo: Malfermi en nova fenestro

en: Open a new tab
eo: Malfermi en nova langeto

en: New P_rivate Browsing Window
eo: Nova fenestro por privata retumado

en: Open a file
eo: Malfermi dosieron

en: _Save Page As…
eo: Kon_servi paĝon kiel…

en: Save to a file
eo: Konservi en dosiero

en: Add to Speed _dial
eo: Al_doni al rapida vokujo

en: Subscribe to News _feed
eo: Aboni al novaĵ_fluo

en: _Close Tab
eo: Fermi lan_geton

en: Close the current tab
eo: Fermi aktualan langeton

en: C_lose Window
eo: Fermi fenes_tron

en: Print the current page
eo: Presi la aktualan paĝon

en: Close a_ll Windows
eo: Fermi ĉiujn fenes_trojn

en: _Edit
eo: R_edakti

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
eo: Alglui kaj i_ri

en: _Find…
eo: _Trovi…

en: Find a word or phrase in the page
eo: Trovi vorton aŭ frazon en la paĝo

en: Find _Next
eo: Trovi _sekvan

en: Find _Previous
eo: Trovi _antaŭan

en: Configure the application preferences
eo: Agordi aplikaĵon

en: _View
eo: _Vidi

en: _Toolbars
eo: Ilobre_toj

en: Increase the zoom level
eo: Altigi la pligrandignivelon

en: Decrease the zoom level
eo: Malaltigi la pligrandignivelon

en: _Encoding
eo: Kod_ado

en: View So_urce
eo: Vidi font_on

en: Toggle fullscreen view
eo: Baskuligi la tutekranan vidon

en: Scroll _Left
eo: Ru_lumi maldekstren

en: Scroll _Down
eo: Rulu_mi malsupren

en: Scroll _Up
eo: Rulumi s_upren

en: Scroll _Right
eo: Rulumi dekst_ren

en: _Readable
eo: _Legebla

en: _Go
eo: I_ri

en: Go back to the previous page
eo: Iri malantaŭen al antaŭan paĝon

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
eo: Iri al la antaŭan subpaĝo

en: _Homepage
eo: _Hejmpaĝo

en: Go to your homepage
eo: Iri al via hejmpaĝo

en: Empty Trash
eo: Malplenigi rubujon

en: Undo _Close Tab
eo: Malfari fermon de lan_geto

en: Add a new _folder
eo: Aldoni no_van dosierujon

en: _Inspect Page
eo: Ekzamen_i paĝon

en: _Previous Tab
eo: _Antaŭa langeto

en: _Next Tab
eo: Sekva la_ngeto

en: Move Tab _Backward
eo: Movi langeton _malantaŭen

en: _Move Tab Forward
eo: _Movi langeton antaŭen

en: Focus _Current Tab
eo: Enfokusigi a_ktualan langeton

en: Focus _Next view
eo: Enfokusigi sekva_n vidon

en: Only show the Icon of the _Current Tab
eo: Montri nur la piktogramon de la a_ktala langeto

en: Close Ot_her Tabs
eo: Fermi alia_jn langetojn

en: Open last _session
eo: Malfermi lastan _seancon

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Frequent Questions
eo: O_ftaj demandoj

en: _Report a Problem…
eo: _Raporti problemon...

en: _Tools
eo: _Iloj

en: _Menubar
eo: _Menubreto

en: _Navigationbar
eo: _Navigadbreto

en: Side_panel
eo: Flanka _panelo

en: Sidepanel
eo: Flanka panelo

en: _Bookmarkbar
eo: Legosigno_breto

en: _Statusbar
eo: _Statobreto

en: _Automatic
eo: _Aŭtomata

en: Chinese Traditional (BIG5)
eo: Tradicia ĉina (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
eo: Simpligita ĉina (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
eo: Japana (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
eo: Korea (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
eo: Rusa (KOI8-R)

en: Unicode (UTF-8)
eo: Unikoda (UTF-8)

en: Western (ISO-8859-1)
eo: Okcidenta (ISO-8859-1)

en: Custom…
eo: Propra...

en: _Separator
eo: Di_sigilo

en: _Location…
eo: _Loko

en: Open a particular location
eo: Malfermi specifan lokon

en: _Web Search…
eo: Ret_serĉi...

en: Run a web search
eo: Retserĉi

en: Reopen a previously closed tab or window
eo: Remalfermi antaŭe fermitan langeton aŭ fenestron

en: Show the saved bookmarks
eo: Montri la konservitajn legosignojn

en: Show a list of all open tabs
eo: Montri liston de ĉiuj malfermitaj langetoj

en: _Menu
eo: _Menuo

en: Menu
eo: Menuo

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
eo: La agordoj de la etendaĵo '%s' ne ŝargeblis: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
eo: La agordoj de la etendaĵo '%s' ne konserveblis: %s

en: Export certificate
eo: Elporti atestilon

en: The certificate has expired
eo: La atestilo eksvalidiĝis

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
eo: La atestilo estis senvalidigita laŭ la listo de sevalidigo de atestiloj de GTlsConnection.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
eo: La algoritmo de la atestilo estas konsiderata nesekure.

en: Some other error occurred validating the certificate.
eo: Kelkaj eraroj okazis dum validigo de atestilo.

en: _Export certificate
eo: _Elporti atestilon

en: Self-signed
eo: Memsubskribita

en: Security details
eo: Detaloj pri sekureco

en: Not verified
eo: Ne kontrolata

en: Verified and encrypted connection
eo: Kontrolata kaj ĉifrata konekto

en: Open, unencrypted connection
eo: Malfermita neĉifrata konekto

en: Align sidepanel to the right
eo: Ĝisrandigi flankan panelon dekstren

en: Close panel
eo: Fermi panelon

en: Align sidepanel to the left
eo: Ĝisrandigi flankan panelon maldekstren

en: Show Speed Dial
eo: Montri rapidan vokujon

en: Show Homepage
eo: Montri hejmpaĝo

en: Show last open tabs
eo: Montri laste malfermitajn langetojn

en: Show last tabs without loading
eo: Montri lastajn langetojn sen ŝargi

en: Japanese (SHIFT_JIS)
eo: Japana (SHIFT_JIS)

en: New tab
eo: Nova langeto

en: New window
eo: Nova fenestro

en: Current tab
eo: Aktuala langeto

en: Default
eo: Apriora

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Small icons
eo: Malgrandaj piktogramoj

en: Text
eo: Teksto

en: Icons and text
eo: Piktogramoj kaj teksto

en: Text beside icons
eo: Teksto apud piktogramoj

en: Automatic (GNOME or environment)
eo: Aŭtomata (GNOME aŭ ĉirkaŭaĵo)

en: HTTP proxy server
eo: HTTP-prokurilo

en: No proxy server
eo: Neniu prokurilo

en: The style of the toolbar
eo: La stilo de la ilobreto

en: The configuration couldn't be loaded: %s
eo: La agordoj ne ŝargeblas: %s

en: Invalid configuration value '%s'
eo: Nevalida agordvaloro '%s'

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
eo: Ne povas konservi la dosieron "%s" en ĉi tiu dosierujo.

en: You don't have permission to write in this location.
eo: Vi ne estas rajtigita por skribi en ĉi tiu loko.

en: There is not enough free space to download "%s".
eo: Ne estas sufiĉe da libera spaco por elŝuti "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
eo: La dosiero postulas %s sed nur %s restas.

en: When Midori starts:
eo: Kiam Midori startas:

en: Homepage:
eo: Hejmpaĝo:

en: Save downloaded files to:
eo: Konservi elŝutitajn dosierojn en:

en: Toolbar Style:
eo: Stilo de ilobreto:

en: Open new pages in:
eo: Malfermi novajn paĝojn en:

en: Close Buttons on Tabs
eo: Butono por fermi en langetoj

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
eo: Retkaŝmemoro

en: Privacy
eo: Privateco

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
eo: Kuketoj konservas datumojn pri ensaluto, konservataj ludoj aŭ uzantprofiloj por reklamaj celoj.

en: Extensions
eo: Etendaĵoj

en: _Manage Search Engines
eo: _Mastrumi serĉilojn

en: _Address:
eo: _Adreso:

en: The search engines couldn't be loaded. %s
eo: La serĉilo ne ŝargeblis. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
eo: La serĉilo ne konserveblis. %s

en: Search for %s
eo: Serĉi %s

en: Search with…
eo: Serĉi per...

en: Search with %s
eo: Serĉi per %s

en: Open in New _Tab
eo: Malfermi en nova lange_to

en: Failed to remove history item: %s
eo: La kronologiero ne forigeblis: %s

en: Delete All
eo: Forigi ĉiujn

en: Expand All
eo: Etendi ĉiujn

en: Collapse All
eo: Maletendi ĉiujn

en: Do you really want to delete all cookies?
eo: Ĉu vi vere volas forigi ĉiujn kuketojn?

en: Question
eo: Demando

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
eo: <b>Domajno</b>: %s
    <b>Kuketoj</b>: %d

en: Name
eo: Nomo

en: _Expand All
eo: _Etendi ĉiujn

en: _Collapse All
eo: _Maletendi ĉiujn

en: Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: Feeds
eo: Fluoj

en: Add new feed
eo: Aldoni novan fluon

en: Delete feed
eo: Forigi fluon

en: _Feeds
eo: _Flouj

en: Remember password on this page?
eo: Ĉu memorigi pasvorton por ĉi tiu paĝo?

en: Remember
eo: Memorigi

en: Not now
eo: Ne nun

en: Never for this page
eo: Neniam por ĉi tiu paĝo

en: Do nothing
eo: Fari nenion

en: Switch to newest tab
eo: Ŝalti al plej nova langeto

en: Mouse Gestures
eo: Musgestoj

en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Images
eo: Bildoj

en: Scripts
eo: Skriptoj

en: Netscape plugins
eo: Kromprogramoj de Netscape

en: Available Items
eo: Disponeblaj eroj

en: Toolbar Editor
eo: Redaktilo de ilobretoj

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
eo: Forigi privatajn datumojn

en: _Clear private data
eo: _Forigi privatajn datumojn

en: Clear the following data:
eo: Forigi la sekvajn datumojn:

en: Last open _tabs
eo: Lastaj malfermitaj lange_toj

en: Clear private data when _quitting Midori
eo: Forigi privatajn datumojn _kiam eliranta de Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
eo: Konservitaj ensalutoj kaj _pasvortoj

en: Cookies and Website data
eo: Kuketoj kaj datumoj de retejoj

en: Website icons
eo: Piktogramoj de retejoj

en: Failed to clear history: %s
eo: Forigado de la kronologio fiaskis: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
eo: La malnovaj kronologieroj ne forigeblis: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
eo: La agordoj ne konserveblis. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
eo: La rubujo ne konserveblis. %s

en: Modify _preferences
eo: Redakti a_gordojn

en: Disable all _extensions
eo: Malŝalti ĉiujn _etendaĵojn

en: Show a dialog after Midori crashed
eo: Montri dialogon post kolapso de Midori

en: Discard old tabs
eo: Ignori malnovajn langetojn

en: An instance of Midori is already running but not responding.
eo: Apero de Midori estas jam rulanta sed ĝi ne estas respondanta.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
eo: La legosignoj ne ŝargeblis: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
eo: La seanco ne ŝargeblis: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
eo: La rubujo ne ŝargeblis: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
eo: La kronologio ne ŝargeblis: %s

en: The following errors occured:
eo: La sekvaj eraroj okazis:

en: _Ignore
eo: _Ignori

en: Create _Launcher
eo: Krei _lanĉilon
