midori 0.3.3 - en to de translation catalogue (176 entries)

en: Web Browser
de: Brabhsair-lìn

en: Midori Web Browser
de: Brabhsair-lìn Midori

en: Browse the Web
de: Brabhsaich an lìon

en: Internet;WWW;Explorer
de: Internet;WWW;Explorer;eadar-lìon;taisgealaiche;brabhsair;browser;

en: New Tab
de: Taba ùr

en: New Window
de: Uinneag ùr

en: New Private Browsing Window
de: Uinneag brabhsair phrìobhaideach ùr

en: Midori Private Browsing
de: Brabhsadh prìobhaideach Midori

en: Private Browsing
de: Brabhsadh prìobhaideach

en: Open a new private browsing window
de: Fosgail uinneag brabhsaidh phrìobhaideach ùr

en: Snapshot saved to: %s
de: Chaidh glacadh-sgrìn a shàbhaladh gu: %s

en: Run ADDRESS as a web application
de: Ruith an SEÒLADH mar phrògram-lìn

en: ADDRESS
de: SEÒLADH

en: Use FOLDER as configuration folder
de: Cleachd am PASGAN mar phasgan rèiteachaidh

en: FOLDER
de: PASGAN

en: Private browsing, no changes are saved
de: Brabhsadh prìobhaideach, cha dèid atharrachadh sam bith a shàbhaladh

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
de: Modh so-ghiùlan, thèid gach faidhle runtime a shàbhaladh san aon àite

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
de: Uinneag GTK+ lom leWebKit coltach ri GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
de: Seall an còmhradh diagnosachd

en: Run the specified filename as javascript
de: Riuth ainm an fhaidhle a shònraich thu mar JavaScript

en: Take a snapshot of the specified URI
de: Dèan glacadh-sgrìn dhen URI a shònraich thu

en: Execute the specified command
de: Ruith an àithne a shònraich thu

en: List available commands to execute with -e/ --execute
de: Seall na h-àitheantan a tha ri làimh gus an ruith le -e/ --execute

en: Display program version
de: Seall tionndadh a' phrògraim

en: Addresses
de: Seòlaidhean

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
de: Bac URIean a-rèir an regular expression PATTERN

en: PATTERN
de: PÀTRAN

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
de: Ath-shuidhich Midori às dèidh DIOGAN gun ghnìomh

en: SECONDS
de: DIOGAN

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
de: Cuir do bheachdan 's aithrisean aig bugaichean gu:

en: Check for new versions at:
de: Thoir sùil airson tionndadh ùr air:

en: An unknown error occured
de: Thachair mearachd nach aithne dhuinn

en: _Bookmarks
de: _Comharran-lìn

en: Add Boo_kmark
de: Cuir ris _comharra-lìn

en: _Extensions
de: _Leudachain

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
de: Eac_hdraidh

en: _Userscripts
de: Sgrio_btaichean a' chleachdaiche

en: User_styles
de: _Stoidhlichean a' chleachdaiche

en: New _Tab
de: _Taba ùr

en: _Transfers
de: _Tar-chuir

en: Netscape p_lugins
de: P_lugain Netscape

en: _Closed Tabs
de: Tabai_chean dùinte

en: New _Window
de: _Uinneag ùr

en: New _Folder
de: _Pasgan ùr

en: [Addresses]
de: [Seòlaidhean]

en: File not found.
de: Cha deach am faidhle a lorg.

en: Malformed document.
de: Sgrìobhainn air a dhroch-chumadh.

en: Unrecognized bookmark format.
de: Fòrmat comharra-lìn neo-aithnichte.

en: Go forward to the next page
de: Air adhart dhan ath-dhuilleag

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
de: Air adhart dhan ath fho-dhuilleag

en: Reload the current page
de: Ath-luchdaich an duilleag seo

en: Stop loading the current page
de: Sguir de luchdadh na duilleige seo

en: Failed to update title: %s
de: Dh'fhàillig ùrachadh an tiotail: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
de: Tha an luach "%s" mì-dhligheach airson %s

en: Unexpected setting '%s'
de: Roghainn "%s" ris nach robh dùil

en: Unexpected action '%s'.
de: Gnìomh "%s" ris nach robh dùil

en: %s (Private Browsing)
de: %s (Brabhsadh prìobhaideach)

en: Failed to insert new history item: %s
de: Cha b' urrainn dhuinn am ball ùr a chur a-steach dhan eachdraidh: %s

en: Bookmarks
de: Comharran-lìn

en: New Folder
de: Pasgan ùr

en: Edit Folder
de: Deasaich am pasgan

en: Edit Bookmark
de: Deasaich an comharra-lìn

en: Add to _Speed Dial
de: Cuir ris na grad-cheanglaichean

en: Save file as
de: Sàbhail am faidhle mar

en: Save associated _resources
de: Sàbhail na goi_reasan co-cheangailte

en: A new window has been opened
de: Chaidh uinneag ùr fhosgladh

en: A new tab has been opened
de: Chaidh taba ùr fhosgladh

en: Save file
de: Sàbhail am faidhle

en: Reload page without caching
de: Ath-luchdaich an duilleag gun a chur dhan tasgadan

en: Open file
de: Fosgail faidhle

en: Empty
de: Falamh

en: Open in New _Window
de: Fosgail ann an _uinneag ùr

en: Import from a file
de: Ion-phortaich o fhaidhle

en: Netscape Bookmarks
de: Comharran-lìn Netscape

en: _File
de: _Faidhle

en: Open a new window
de: Ein neues Fenster öffnen

en: Open a new tab
de: Einen neuen Reiter öffnen

en: Open a file
de: Fosgail faidhle

en: _Close Tab
de: _Dùin an taba

en: C_lose Window
de: _Dùin an uinneag

en: Print the current page
de: Clò-bhuail an duilleag làithreach

en: _Edit
de: D_easaich

en: _Find…
de: _Lorg…

en: _View
de: _Sealladh

en: _Encoding
de: _Còdachadh

en: Toggle fullscreen view
de: Toglaich sealladh na làn-sgrìn

en: _Go
de: _Siuthad

en: Empty Trash
de: Falamhaich an sgudal

en: _Previous Tab
de: An taba _roimhe

en: _Next Tab
de: An ath-tha_ba

en: _Help
de: Cob_hair

en: _Tools
de: _Innealan

en: _Statusbar
de: Bàr na staide

en: _Automatic
de: Fèin-obr_achail

en: Custom…
de: Gnàthaichte...

en: _Tabs
de: _Tabaichean

en: Menu
de: Clàr-taice

en: The signing certificate authority is not known.
de: Chan aithne dhuinn ùghdarras soidhneadh nan teisteanasan

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
de: Chan eil an teisteanas seo a' freagairt ri ID na làraich-lìn (on a fhuaradh e) ris an robh dùil

en: The certificate's activation time is still in the future.
de: Tha àm gnìomhachadh an teisteanais seo san àm ri teachd fhathast.

en: The certificate has expired
de: Dh'fhalbh an ùine air an teisteanas

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
de: Thathar dhen bheachd nach eil algairim an teisteanais tèarainte.

en: New tab
de: Taba ùr

en: New window
de: Uinneag ùr

en: Default
de: Bun-roghainn

en: Icons
de: Ìomhaigheagan

en: Text
de: Teacsa

en: Try Again
de: Feuch ris a-rithist

en: Try again
de: Feuch ris a-rithist

en: Open Link in New _Window
de: Fosgail an ceangal ann an _uinneag ùr

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
de: Sàbhail m_ar…

en: Size: %s
de: Meud: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
de: Fosgail %s

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
de: %s à %s

en: %d hour | %d hours
de[0]: %d uair a thìde
de[1]: %d uair a thìde
de[2]: %d uairean a thìde
de[3]: %d uair a thìde

en: %d minute | %d minutes
de[0]: %d mhionaid
de[1]: %d mhionaid
de[2]: %d mionaidean
de[3]: %d mionaid

en: %d second | %d seconds
de[0]: %d diog
de[1]: %d dhiog
de[2]: %d diogan
de[3]: %d diog

en: Homepage:
de: Duilleag-dhachaigh:

note: Page "Appearance"
en: Fonts
de: Cruthan-clò

note: Page "Behavior"
en: Behavior
de: Giùlan

en: Theme:
de: Ùrlar:

note: Page "Network"
en: Network
de: Lìonra

en: Privacy
de: Prìobhaideachd

en: Extensions
de: Leudachain

en: _Name:
de: Ai_nm:

en: Invalid URI
de: URI mì-dhligheach

en: Previous
de: Air ais

en: Next
de: Air adhart

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
de: %s agus %s

en: Open in New _Tab
de: Fosgail ann an _taba ùr

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
de: Lorg sna comharran-lìn

en: History
de: Eachdraidh

en: Today
de: An-diugh

en: Yesterday
de: An-dè

en: %d day ago | %d days ago
de[0]: %d latha air ais
de[1]: %d latha air ais
de[2]: %d làithean air ais
de[3]: %d latha air ais

en: Authentication Required
de: Tha feum air dearbhadh

en: Username
de: Ainm-cleachdaiche

en: Password
de: Facal-faire

en: _Remember password
de: Cuimhnich am facal-fai_re

en: 1 hour
de: uair a thìde

en: 1 day
de: latha

en: 1 week
de: seachdain

en: 1 month
de: mìos

en: 1 year
de: bliadhna

en: Error
de: Mearachd

en: Question
de: Ceist

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
de: Tha

en: No
de: Chan eil

en: Name
de: Ainm

en: _Expand All
de: _Leudaich na h-uile

en: _Collapse All
de: C_o-theannaich na h-uile

en: Command:
de: Àithne:

en: None
de: Chan eil gin

en: Text Editor
de: Deasaiche teacsa

en: Remember
de: Cuimhnich

en: Not now
de: Chan ann an-dràsta

en: Do nothing
de: Na dèan dad

en: Accept
de: Gabh ris

en: Block
de: Bac

en: Domain
de: Àrainn

en: View
de: Sealladh

en: Allowed
de: Ceadaichte

en: Denied
de: Air a dhiùltadh

en: Shortcuts
de: Ath-ghoiridean

en: Images
de: Dealbhan

en: Scripts
de: Sgriobtaichean

en: Toolbar Editor
de: Deasaiche nam bàr-inneal

en: Open tabs
de: Tabaichean fosgailte

en: _Ignore
de: Le_ig seachad

en: _Accept
de: _Gabh ris

en: Path
de: Slighe

en: Value
de: Luach

en: Applications
de: Aplacaidean

en: New _Profile
de: _Pròifil ùr

en: Clear All
de: Falamhaich na h-uile

en: Notes
de: Nòtaichean
