midori - en to ia translation catalogue (756 entries)

en: Web Browser
ia: Navigator Web

en: Midori Web Browser
ia: Le Navigator Web Midori

en: Browse the Web
ia: Naviga le Web

en: Internet;WWW;Explorer
ia: Internet;WWW;Explorator

en: New Tab
ia: Nove scheda

en: New Window
ia: Nove fenestra

en: New Private Browsing Window
ia: Nove fenestra private

en: Midori Private Browsing
ia: Navigation private de Midori

en: Private Browsing
ia: Navigation private

en: Open a new private browsing window
ia: Aperir un nove fenestra private

en: Snapshot saved to: %s
ia: Pagina instantanee salvate in le: %s

en: Run ADDRESS as a web application
ia: Facer girar ADDRESS qual application WEB

en: ADDRESS
ia: ADRESSE

en: Use FOLDER as configuration folder
ia: Usar DOSSIER como dossier de configuration

en: FOLDER
ia: DOSSIER

en: Private browsing, no changes are saved
ia: Navigation private, nulle cambios es salvate

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
ia: Modo portabile, tote le files runtime es immagazinate in un loco

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
ia: Planar le fenestra  GTK+ con WebKit, simile a GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
ia: Monstrar un fenestra de dialogo diagnostic

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
ia: Facer girar intra gdb e salvar un traciamento in retro in caso de crash

en: Run the specified filename as javascript
ia: Facer fluer le nomine de file specificate qual script de java

en: Take a snapshot of the specified URI
ia: Prender un pagina instantanee del URI specificate

en: Execute the specified command
ia: Executar le commando specificate

en: List available commands to execute with -e/ --execute
ia: Listar le commandos disponibile a executar con -e/ --execute

en: Display program version
ia: Monstrar le version del programma

en: Addresses
ia: Directiones

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
ia: Blocar le URIs in accordo con un MODELLO de expression regular

en: PATTERN
ia: PATRONO

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
ia: Reinitiar Midori depost de SECUNDOS secundos de inactivitate

en: SECONDS
ia: SECUNDOS

en: Error: "gdb" can't be found
ia: Error: "gdb" non pote esser trovate

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
ia: Per favor reporta commentarios, suggestiones e errores a:

en: Check for new versions at:
ia: Verificar pro versiones nove in:

en: An unknown error occured
ia: Un error incognite occurreva

en: _Bookmarks
ia: _Favoritos

en: Add Boo_kmark
ia: Adder _marcapaginas

en: _Extensions
ia: _Extensiones

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
ia: _Historia

en: _Userscripts
ia: _Scripts de usator

en: User_styles
ia: _Stilos de usator

en: New _Tab
ia: Nove_Scheda

en: _Transfers
ia: _Transferentias

en: Netscape p_lugins
ia: E_xtensiones de Netscape

en: _Closed Tabs
ia: _Clauder le schedas

en: New _Window
ia: Nove _Fenestra

en: New _Folder
ia: _Dossier nove

en: [Addresses]
ia: [Directiones]

en: File not found.
ia: File non trovate

en: Malformed document.
ia: Documento mal formate.

en: Unrecognized bookmark format.
ia: Formato de signa-libro incognite.

en: Go forward to the next page
ia: Ir al pagina sequente

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
ia: Ir al sub-pagina sequente

en: Web Search…
ia: Cercar in le web

en: Reload the current page
ia: Recargar le pagina actual

en: Stop loading the current page
ia: Stoppar le carga del pagina

en: Failed to update title: %s
ia: mancate ajornamento del titulo: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
ia: Le valor «%s» non es valide pro %s

en: Unexpected setting '%s'
ia: Preparation impreviste '%s'

en: Unexpected action '%s'.
ia: Action impreviste '%s'.

en: %s (Private Browsing)
ia: %s (Navigation Private)

en: Failed to insert new history item: %s
ia: Mancate insertion de nove elemento de historia: %s

en: Select [text]
ia: Seliger [text]

en: Bookmarks
ia: Marcatores

en: New Folder
ia: Nove Dossier

en: Edit Folder
ia: Modificar le dossier

en: New Bookmark
ia: Nove Marcator

en: Edit Bookmark
ia: Modificar le marcator

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
ia: Scribe un nomine pro iste marcator e selige ubi conservar lo

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
ia: Scribe un nomine pro iste dossier e selige ubi conservar lo

en: Show in Bookmarks _Bar
ia: Monstrar in le _Barra de Signa-libros

en: Add to _Speed Dial
ia: Adder a _Speed Dial

en: Save file as
ia: Conservar file como

en: Save associated _resources
ia: Salvar le _ressources associate

en: A new window has been opened
ia: Un nove fenestra esseva aperite

en: A new tab has been opened
ia: Un nove scheda aperiva

en: Save file
ia: Conservar file

en: Reload page without caching
ia: recargar le pagina sin caching

en: Open file
ia: Aperir file

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
ia: Pro usar le URI precedente aperir un aggregator de actualitate. Il ha usualmente un menu o un button "Nove Subscription", "Nove sustentation de actualitates o simile.
    In alternativa va a Preferentias, Applicationes in Midori, e elige un Nove aggregator. Le proxime vice tu clicca le icone de dispensation de actualitates, illo essera addite automaticamente.

en: New feed
ia: Nove folio

en: Add a new bookmark
ia: Adder un nove marcator

en: Empty
ia: Vacue

en: Toggle text cursor navigation
ia: commutar le navigation del cursor del texto

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
ia: Pulsante F7 commuta le navigation Caret. Quando es active, appare un cursor de texto in cata sito web.

en: _Enable Caret Browsing
ia: Habilitar (_Enable) le navigation Caret

en: Open all in _Tabs
ia: Aperir _Toto in le schedas

en: Open in New _Window
ia: Aperir in un nove fenestra (_Window)

en: Import bookmarks…
ia: Importar marcatores...

en: _Import bookmarks
ia: _Importar le signa-libros

en: Import from XBEL or HTML file
ia: Importar ex file XBEL o HTML

en: Import from a file
ia: Importar ex un file

en: Failed to import bookmarks
ia: Falta a importar le signa-libros

en: XBEL Bookmarks
ia: Signa-libros XBEL

en: Netscape Bookmarks
ia: Marcatores de Netscape

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
ia: Midori pote solmente exportar a XBEL (*.xbel) e a Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
ia: Fallite exportation del signa-libros

en: A lightweight web browser.
ia: Un navigator legier.

en: See about:version for version info.
ia: Vide about:version pro le information del version

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
ia: Iste libreria es un software libere; tu pote redistribuer lo o modificar lo sub le terminos del GNU Lesser General Public License como publicate per le Free Software Foundation; sia le version 2.1 del Licentia, o (a vostre option) qualcunque version subsequente.

en: _Duplicate Current Tab
ia: _Duplicar le scheda actual

en: Open a new window
ia: Aperir un nove fenestra

en: Open a new tab
ia: Aperir un nove scheda

en: New P_rivate Browsing Window
ia: Nove F_enestra private

en: Open a file
ia: Aperir un file

en: _Save Page As…
ia: _Conservar pagina como...

en: Save to a file
ia: Salveguardar a un file

en: Add to Speed _dial
ia: Adder a Speed _dial

en: Subscribe to News _feed
ia: Subscriber al alimentation (_feed) del actualitates

en: _Close Tab
ia: _Clauder le scheda

en: Close the current tab
ia: Clauder le scheda currente

en: C_lose Window
ia: _Clauder fenestra

en: Print the current page
ia: Imprimer le pagina actual

en: Send Page Link Via Email
ia: Inviar le ligamine al pagina via email

en: Close a_ll Windows
ia: Clauder _tote le fenestras

en: _Edit
ia: _Modificar

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
ia: Collar e p_roceder

en: _Find…
ia: _Cercar...

en: Find a word or phrase in the page
ia: Cercar un parola o phrase in le pagina

en: Find _Next
ia: Buscar _sequente

en: Find _Previous
ia: Cercar le  _Precedente

en: Configure the application preferences
ia: Configurar le preferentias del application

en: _View
ia: _Vider

en: _Toolbars
ia: Barras del instrumentos (_Toolbars)

en: Increase the zoom level
ia: Accrescer le nivello del zoom

en: Decrease the zoom level
ia: Decrescer le nivello del zoom

en: _Encoding
ia: Codificar (_Encoding)

en: View So_urce
ia: Vider le fonte (So_urce)

en: View _DOM Source
ia: Vider le fonte _DOM

en: Ca_ret Browsing
ia: Navigation Ca_ret

en: Toggle fullscreen view
ia: Excambiar le vista in plen schermo

en: Scroll _Left
ia: Rolar a _Leva

en: Scroll _Down
ia: Rolar a basso (_Down)

en: Scroll _Up
ia: Rolar s_Uper

en: Scroll _Right
ia: Rolar a de_Recta

en: _Readable
ia: _Legibile

en: _Go
ia: _Vader

en: Go back to the previous page
ia: Ir retro al pagina previe

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
ia: Ir al sub-pagina previe

en: Next or Forward
ia: Sequente o Avante

en: Go to the next sub-page or next page in history
ia: Ir al sequente sub-pagina o al pagina sequente in le historia

en: _Homepage
ia: _Pagina initial

en: Go to your homepage
ia: Il al pagina initial

en: Empty Trash
ia: Vacuar corbe

en: Undo _Close Tab
ia: Disfacer le _Clauder scheda

en: Add a new _folder
ia: Adder un nove dossier

en: _Import bookmarks…
ia: _Importar le signa-libros…

en: _Export bookmarks…
ia: _Exportar le signa-libros…

en: _Manage Search Engines…
ia: _Manear le motores de recerca…

en: _Clear Private Data…
ia: _Cancellar le datos private…

en: _Previous Tab
ia: Scheda _Previe

en: _Next Tab
ia: Scheda seque_Nte

en: Move Tab to _first position
ia: Mover le scheda al prime (_first) position

en: Move Tab _Backward
ia: Mover le scheda in retro (_Backward)

en: _Move Tab Forward
ia: _Mover le scheda in avante

en: Move Tab to _last position
ia: _Mover le scheda in ultime position

en: Focus _Current Tab
ia: Focus al schera _Currente

en: Focus _Next view
ia: Foco al vista seque_Nte

en: Only show the Icon of the _Current Tab
ia: Monstrar sol le icone del scheda _Currente

en: Close Ot_her Tabs
ia: Clauder le altrere (Ot_her) schedas

en: Open last _session
ia: Aperir le ultime _session

en: _Help
ia: _Adjuta

en: _Frequent Questions
ia: Questiones _Frequente

en: _Report a Problem…
ia: _Reportar un problema…

en: _Tools
ia: Ins_Trumentos

en: _Menubar
ia: Barra del _Menu

en: _Navigationbar
ia: Barra de _Navigation

en: Side_panel
ia: _pannello lateral

en: Sidepanel
ia: Pannello lateral

en: _Bookmarkbar
ia: _Barra del signa-libros

en: _Statusbar
ia: Barra de _Stato

en: Chinese Simplified (GB18030)
ia: Chinese Simplificate (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
ia: Japonese (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
ia: Coreano (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
ia: Russo (KOI8-R)

en: Western (ISO-8859-1)
ia: Occidental (ISO-8859-1)

en: Custom…
ia: personal…

en: Failed to initialize history: %s
ia: Fallite initialisation del historia: %s

en: Open a particular location
ia: Aperir un location particular

en: Search or enter an address
ia: cercar o introducer un adresse

en: _Web Search…
ia: Recerca del _Web…

en: Run a web search
ia: Cercar in le Web

en: Reopen a previously closed tab or window
ia: Reaperir un scheda o fenestra clause antea

en: Show the saved bookmarks
ia: Monstrar le signa-libros salveguardate

en: _Tabs
ia: _Schedas

en: Show a list of all open tabs
ia: Monstrar un lista de omne le schedas aperte

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
ia: Le configuration del extension '%s' non pote ser cargate: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
ia: Le configuration del extension '%s' non pote ser salveguardate: %s

en: Export certificate
ia: Exportar un certificato

en: _Don't trust this website
ia: Non (_Don't) haber fiducia in ce sito web

en: _Trust this website
ia: Haber fiducia in ce sito web

en: _Export Certificate
ia: _Exportar le certificato

en: The signing certificate authority is not known.
ia: Le autoritate que ha firmate le certificato non es note.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
ia: Le certificato non concorda le provise identitate del sito ex le qual ha essite recuperate.

en: The certificate's activation time is still in the future.
ia: Le tempore de activation del certificato es adhuc in le futur.

en: The certificate has expired
ia: Le certificate ha expirate

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
ia: Le certificato ha essite revocate in accordo al lista de revocation de certificato de GTlsConnection.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
ia: Le algorithmo del certificato es considerate insecur.

en: Some other error occurred validating the certificate.
ia: Alcun altere error es occurrite durante le validation del certificato.

en: _Export certificate
ia: _Exportar certificate

en: Self-signed
ia: Auto-firmate

en: Security details
ia: Detalios de securitate

en: Not verified
ia: Non verificate

en: Verified and encrypted connection
ia: Connexion verificate e cryptate

en: Open, unencrypted connection
ia: Aperir, connexion non cryptate

en: Align sidepanel to the right
ia: Alinear le pannello lateral a derecta

en: Close panel
ia: Clauder le pannello

en: Align sidepanel to the left
ia: Alinear le pannello lateral al leva

en: Show Speed Dial
ia: Monstrar Speed Dial

en: Show Homepage
ia: Monstrar pagina initial

en: Show last open tabs
ia: Monstrar le ultime schedas aperite

en: Show last tabs without loading
ia: Monstrar le ultime scheda sin lo cargar

en: Show Blank Page
ia: Monstrar Pagina Vacue

en: Show default Search Engine
ia: Monstra le motor de recerca ordinari

en: Show custom page
ia: Monstrar le pagina personal

en: Japanese (SHIFT_JIS)
ia: Japonese (SHIFT_JIS)

en: New tab
ia: Nove scheda

en: New window
ia: Nove fenestra

en: Current tab
ia: Scheda actual

en: Default
ia: Predefinite

en: Icons
ia: Icones

en: Small icons
ia: Icones parve

en: Text
ia: Texto

en: Icons and text
ia: Icones e texto

en: Text beside icons
ia: Texto al latere del icones

en: Automatic (GNOME or environment)
ia: Automatic (GNOME o entorno)

en: HTTP proxy server
ia: Servitor proxy HTTP

en: No proxy server
ia: Nulle servitor proxy

en: The style of the toolbar
ia: Le stilo del barra del instrumentos

en: Always use my font choices
ia: Sempre usar le electiones de mi typo de characteres

en: Override fonts picked by websites with user preferences
ia: Supplantar le typos de character  extrahite ex le sitos web con le preferentias del usator

en: The configuration couldn't be loaded: %s
ia: Le configuration non pote ser cargate: %s

en: Invalid configuration value '%s'
ia: Valor '%s' del configuration non valide

en: Failed to inject stylesheet: %s
ia: Falta a injectar le folio de stilo: %s

en: Show Tab _Label
ia: Monstrar le etiquetta (_Label) del scheda

en: Show Tab _Icon Only
ia: Monstrar sol le _icone del scheda

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
ia[0]: Clauder le scheda al derecta (R_ight)
ia[1]: Clauder le schedas al derecta (R_ight)

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
ia[0]: Clauder un altere (Ot_her) scheda
ia[1]: Clauder le altere (Ot_her) schedas

en: Trust this website
ia: Haber fiducia in ce sito web

en: Security unknown
ia: Securitate incognite

en: %s wants to save an HTML5 database.
ia: %s vole salvar un base de datos HTML5.

en: _Deny
ia: _Denegar

en: _Allow
ia: L_Assar

en: %s wants to know your location.
ia: %s vole cognoscer tu position.

en: You are not connected to a network
ia: Tu non es connexe al rete

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
ia: Tu computator debe ser connexe a un rete pro attinger “%s”. Associa a un puncto de accesso o attacca un cablo de rete e reproba.

en: You are not connected to the Internet
ia: Tu non es connexe a Internet

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
ia: Tu computator sembla ser connexe a un rete, ma non pote attinger “%s”. Controla tu configurationes de rete e reproba.

en: Midori can't find the page you're looking for
ia: Midori non pote trovar le pagina que tu cerca

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
ia: Le pagina locate al “%s” non pote ser trovate. Controla le adresse web pro parolas con errores orthographic e reproba.

en: Try Again
ia: Reprobar

en: Something went wrong with '%s'.
ia: Alco ha capitate improprie con '%s'.

en: Try again
ia: Reprobar

en: Send a message to %s
ia: Mandar un message a %s

en: Add _search engine...
ia: Adder un motor de recerca (_search)...

en: Open _Link
ia: Aperir un _Ligamine

en: Open Link in New _Tab
ia: Aperir un ligamine in un nove scheda (_Tab)

en: Open Link in _Foreground Tab
ia: Aperir un ligamine in le scheda in prime plano (_Foreground)

en: Open Link in _Background Tab
ia: Aperir un ligamine in le scheda de fundo (_Background)

en: Open Link in New _Window
ia: Aperir le ligamine in un nove fenestra (_W)

en: Copy Link de_stination
ia: Copiar le ligamine de de_stination

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
ia: Salvar como (_As…)

en: Open _Image in New Window
ia: Aperir un _Imagine in un nove fenestra

en: Open _Image in New Tab
ia: Aperir un _Imagine in un nove scheda

en: Copy Im_age
ia: Copiar Im_agine

en: Save I_mage
ia: Salvar I_magine

en: Copy Video _Address
ia: Copiar le _Adresse Video

en: Download _Video
ia: Discargar le _Video

en: Open Address in New _Tab
ia: Aperir le adresse in un nove scheda (_Tab)

en: Search _with
ia: Cercar con (_with)

en: _Search the Web
ia: Re_Cercar in le Web

en: Open _Frame in New Tab
ia: Aperir un quadro (_Frame) in le nove scheda

en: Inspect _Element
ia: Inspectar le _Elemento

en: Open or download file from %s
ia: Aperir o discargar un file ex le %s

en: File Name: %s
ia: Nomine del file: %s

en: File Type: '%s'
ia: Typo de file: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
ia: Typo de file: %s ('%s')

en: Size: %s
ia: Dimension: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
ia: Aperir %s

en: Inspect page - %s
ia: Inspectar le pagina - %s

en: Page loading delayed:
ia: Cargamento de pagina retardate:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
ia: Cargamento retardate debite o a un recente crac o al preferentias de lanceamento initial.

en: Load Page
ia: Cargar pagina

en: Blank page
ia: Vacuar pagina

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
ia: previe

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
ia: sequente

en: Print background images
ia: Stampar le imagines del fundo

en: Whether background images should be printed
ia: Si le imagines del fundo debe ser stampate

en: Features
ia: Functionalitates

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
ia: %s de %s

en: %d hour | %d hours
ia[0]: %d hora
ia[1]: %d horas

en: %d minute | %d minutes
ia[0]: %d minuta
ia[1]: %d minutas

en: %d second | %d seconds
ia[0]: %d secunda
ia[1]: %d secundas

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
ia:  - %s restante

en: The downloaded file is erroneous.
ia: Le file discargate es erronee.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
ia: Le summa de controlo providite con le ligamine non concorda. Isto significa que le file es probabilemente incomplete o ha essite modificate depost.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
ia: Le file "%s" non pote ser salveguardate in ce plica.

en: You don't have permission to write in this location.
ia: Tu non detene licentia a scriber in ce loco

en: There is not enough free space to download "%s".
ia: Il non ha bastante spatio libere pro discargar "%s"

en: The file needs %s but only %s are left.
ia: Le file necessita %s ma sol %s es restante.

en: Click to add a shortcut
ia: Cliccar pro adder un via-breve

en: Enter shortcut address
ia: Inserer le adresse del via-breve

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
ia: Desira tu vermente deler ce via-breve?

en: Startup
ia: Initio

en: When Midori starts:
ia: Ubi Midori initia:

en: Homepage:
ia: Pagina initial

en: Use _current page
ia: Usar le pagina  _currente

en: Use current page as homepage
ia: Usar le pagina actual como pagina initial

note: Page "Appearance"
en: Fonts
ia: Typos de charattere

en: Proportional Font Family
ia: Familia de typo de charactere proportional

en: The default font family used to display text
ia: Le familia de typo de character usate ordinarimente pro monstrar le texto

en: The default font size used to display text
ia: Le dimension ordinari del typo de characteres usate pro exponer le texto

en: Fixed-width Font Family
ia: Familia de typo de character a largessa fixe

en: The font family used to display fixed-width text
ia: Le familia de typo de character a largessa fixe usate pro exponer le texto

en: The font size used to display fixed-width text
ia: Le dimension del typo de character a largessa fixe usate pro exponer le texto

en: Minimum Font Size
ia: Dimension minime del typo de characteres

en: The minimum font size used to display text
ia: Le dimension minime del typo de characteres usate pro monstrar le texto

en: Preferred Encoding
ia: Codification preferite

note: Page "Behavior"
en: Behavior
ia: Comportamento

en: Load images automatically
ia: Cargar le imagines automaticamente

en: Enable Spell Checking
ia: Habilita corrector orthographic

en: Enable scripts
ia: Activar le scripts

en: Enable WebGL support
ia: Activar le supporto WebGL

en: Zoom Text and Images
ia: Facer zoom del texto e del imagines

en: Allow scripts to open popups
ia: Lassar le scripts aperir le popups

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
ia: Si al scripts es consentite aperir fenestras per apparition automatic

en: Default Zoom Level
ia: Grado ordinari de zoom

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
ia: Factor initial per le qual aggrandir le nove schedas aperite

en: Preferred languages
ia: Linguas preferite

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
ia: Un lista de linguas preferite separate per comma pro rendition de paginas web multilingual, per exemplo "de", "ru,nl" o "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667

en: Save downloaded files to:
ia: Conservar files discargate como:

note: Page "Interface"
en: Browsing
ia: Navigation

en: Theme:
ia: Thema:

en: Toolbar Style:
ia: Stilo del barra de instrumentos:

en: Open new pages in:
ia: Aperir nove paginas in:

en: New tab behavior:
ia: Nove comportamento de scheda:

en: Close Buttons on Tabs
ia: Clauder le buttones sur le schedas

en: Open Tabs next to Current
ia: Aperir le schedas sequente al actual

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
ia: Si aperir nove schedas sequente al scheda actual o post lo ultime

en: Open tabs in the background
ia: Aperir schedas in le fundo

note: Page "Network"
en: Network
ia: Rete

en: Proxy server
ia: Servitor proxy

en: Port
ia: Porto

en: Supported proxy types:
ia: Typos de proxy supportate:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
ia: Memoria tampon del Web

en: The maximum size of cached pages on disk
ia: Le maxime dimension de paginas tampon reservate in le disco

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
ia: Identificar como

en: Privacy
ia: Intimitate

en: Delete old Cookies after:
ia: Deler le cookies vetule post:

en: The maximum number of days to save cookies for
ia: Le maxime numero de dies pro mantener le cookies

en: Only accept Cookies from sites you visit
ia: Sol acceptar cookies ex le sitos que tu visita

en: Block cookies sent by third-party websites
ia: Blocar le cookies inviate per sitos web de tertie parte

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
ia: Le cookies salva datos de apertura de session, jocos salveguardate, o profilos de usator pro propositos de annuncio.

en: Enable offline web application cache
ia: Activar le memoria tampon del application web foras de linea

en: Enable HTML5 local storage support
ia: Activar le supporto al immagazinage local HTML5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
ia: Spoliar del detalios de referente inviate al sitos web

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
ia: Si le titulo del "Referer" debe ser accurtate al nomine del host

en: Delete pages from history after:
ia: Deler le paginas del historia post:

en: The maximum number of days to save the history for
ia: Le numero maxime de dies pro reservar le historia

en: Extensions
ia: Extensiones

en: _Manage Search Engines
ia: _Manear le motores de recerca

en: Add search engine
ia: Adder motor de recerca

en: Edit search engine
ia: Modificar le motor de recerca

en: _Name:
ia: _Nomine:

en: _Address:
ia: _Direction:

en: _Token:
ia: Indicio (_Token):

en: Manage Search Engines
ia: Gerer le motores de recerca

en: Use as _default
ia: Usar como pre_definite

en: The search engines couldn't be loaded. %s
ia: Le motores de recerca non pote ser cargate. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
ia: Le motores de recerca non pote ser salvate. %s

en: Bookmarks and History
ia: Signa-libros e Historia

en: Search for %s
ia: Cercar pro %s

en: Failed to select from history: %s
ia: Falta a eliger ex historia: %s

en: Search with…
ia: Cercar con…

en: Search with %s
ia: Cercar con %s

en: Could not run external program.
ia: Impossibile facer girar un programma externe.

en: Invalid URI
ia: URI non valide

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
ia: Cercar _Inline:

en: Previous
ia: Precedente

en: Next
ia: Sequente

en: Match Case
ia: Concordar le majuscule

en: Close Findbar
ia: Clauder le barra de recerca

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
ia[0]: %d signa-libro
ia[1]: %d signa-libros

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
ia[0]: %d sub-plica
ia[1]: %d sub-plicas

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
ia: Dossier vacue

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
ia: Plica continente %s e nulle signa-libro

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
ia: Plica continente %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
ia: Plica continente %s e le %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
ia: Signa-libro conducente a: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
ia: %s e nulle signa-libro

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
ia: %s e %s

en: Edit the selected bookmark
ia: Rediger le signa-libro seligite

en: Delete the selected bookmark
ia: Deler le signa-libro seligite

en: Add a new folder
ia: Adder un nove dossier

en: Open in New _Tab
ia: Aperir in un Nove _Scheda

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
ia: Cercar signa-libros

en: History
ia: Historia

en: Today
ia: Hodie

en: Yesterday
ia: Heri

en: %d day ago | %d days ago
ia[0]: %d die retro
ia[1]: %d dies retro

en: A week ago
ia: Un septimana retro

en: Failed to remove history item: %s
ia: Fallite a remover un elemento del historia: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
ia: Desira tu vermente remover tote le elementos del historia?

en: Bookmark the selected history item
ia: Poner un signa-libro al elemento seligite del historia

en: Delete the selected history item
ia: Deler le elemento seligite del historia

en: Clear the entire history
ia: Clarar le integre historia

note: Create the filter entry
en: Search History
ia: Historia de cerca

en: Authentication Required
ia: Authentication requirite

en: A username and a password are required
    to open this location:
ia: Un nomine de usator e un contrasigno es necessari
    a aperir ce loco:

en: Username
ia: Nomine de usator

en: Password
ia: Contrasigno

en: _Remember password
ia: _Memorar contrasigno

en: Property '%s' is invalid for %s
ia: Le  proprietate '%s' non es valide pro %s

en: Choose file
ia: Seliger file

en: Choose folder
ia: Seliger dossier

en: 1 hour
ia: 1 hora

en: 1 day
ia: 1 die

en: 1 week
ia: 1 septimana

en: 1 month
ia: 1 mense

en: 1 year
ia: 1 anno

en: Preferences for %s
ia: Preferentias pro %s

en: MD5-Checksum:
ia: MD5-Summa de controlo:

en: SHA1-Checksum:
ia: SHA1-Summa de controlo:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
ia: Ce pagina sembla continer un script del usator. Desira tu installar lo?

en: _Install user script
ia: _Installar un script del usator

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
ia: Ce pagina sembla continer un stilo del usator. Desira tu installar lo?

en: _Install user style
ia: _Installar un stilo del usator

en: Don't install
ia: Non instalar

en: Userscripts
ia: Scripts de usator

en: Userstyles
ia: Stilos del usator

en: Do you want to delete '%s'?
ia: Desira tu cancellar '%s'?

en: Delete user script
ia: Cancellar un script del usator

en: Delete user style
ia: Cancellar un stilo del usator

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
ia: Le file <b>%s</b> essera permanentemente delite.

en: Open in Text Editor
ia: Aperir in un Editor de texto

en: Open Target Folder
ia: Aperir un plica de destination

en: Add new addon
ia: Adder un nove addon

en: Remove selected addon
ia: Remover le addon seligite

en: User addons
ia: Addons del usator

en: Can't monitor folder '%s': %s
ia: Impossibile controlar le plica '%s': %s

en: Support for userscripts and userstyles
ia: Supporto pro le scripts del usator e le stilos del usator

en: Colorful Tabs
ia: Schedas Colorful

en: Tint each tab distinctly
ia: Tintar cata scheda distinctemente

en: Cookie Manager
ia: Gestion de cookies

en: Delete All
ia: Deler toto

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
ia: Cancella omne le cookies presentate. Si un filtro es prefixate, sol celle cookies es delite le qual concorda le filtro.

en: Expand All
ia: Expander toto

en: Collapse All
ia: Plicar toto

en: Do you really want to delete all cookies?
ia: Desira tu vermente deler tote le cookies?

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
ia: Sol le cookies le qual concorda le filtro essera delite.

en: At the end of the session
ia: Al fin del session

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
ia: <b>Hospite</b>: %s
    <b>Nomine</b>: %s
    <b>Valor</b>: %s
    <b>Percurso</b>: %s
    <b>Secur</b>: %s
    <b>Expira</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
ia: Si

en: No
ia: Non

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
ia: <b>Dominio</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d

en: Name
ia: Nomine

en: _Expand All
ia: _Expander toto

en: _Collapse All
ia: _Collaber toto

en: Search Cookies by Name or Domain
ia: Cercar le cookies per nomine o dominio

en: List, view and delete cookies
ia: Listar, vider e deler le cookies

en: Copy Tab _Addresses
ia: Copiar le _Adresses del scheda

en: Copy Addresses of Tabs
ia: Copiar le directiones del schedas

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
ia: Copia le adresses de tote le schedas al tabula de fragmento

en: Delayed load
ia: Cargamento differite

en: Delay page load until you actually use the tab.
ia: Retarda le cargamento del pagina usque tu effectivemente usa le scheda.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
ia: Le numeros de version in parentheses monstra le version usate al tempore de functionamento.

en: Midori doesn't store any personal data:
ia: Midori non conserva datos personal

en: No history or web cookies are being saved.
ia: Nulle chronologia o cookies de web va esser salvate.

en: Extensions are disabled.
ia: Le extensiones es disactivate.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
ia: Le immagazinage HTML5, le base de datos local e le memorias tampon del application es disactivate.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
ia: Midori preveni le sitos web traciar le usator:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
ia: Le URLs referente es spoliate al nomine del host.

en: DNS prefetching is disabled.
ia: Le pre-extraction de DNS es disactivate.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
ia: Le lingua e le fuso horari non es revelate al sitos web.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
ia: Flash e le altere plugins de Netscape non pote ser listate per le sitos web.

en: Double click for more information
ia: Clic duple pro plus de information

en: This extension shows glib error messages in systray.
ia: Ce extension monstra messages eloquente de error in le barra del systema.

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
ia: Un error ha occurrite al tentativa de discargar un file con le plug-in sequente:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Continuar sin iste modulo.

en: The plug-in was unable to connect with aria2:
    Please make sure that aria2 is running with rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    If it's so, check it also is using the port 6800.
    Lastly Check the configuration of your firewall.
    Whitelist aria2 and the port 6800 if they aren't.
ia: Le modulo ha essite incapace a connecter se con aria2:
    Per favor controla que aria2 es fluente con rpc Habilitate id es: aria2c --enable-rpc
    Si assi, controlar alsi que illo usa le porta 6800.
    In fin controla le configuration de tu firewall.
    Mitte in lista blanc aria2 e le porta 6800 si illos jam non es.

en: External Download Manager - Aria2
ia: Gerente externe de discarga - Aria2

en: Download files with Aria2
ia: Discargar files con Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
ia: Gerente externe de discarga - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
ia: Discargar files con SteadyFlow

en: Command:
ia: Commando:

en: Download files with "%s" or a custom command
ia: Discargar files per "%s" o un commando personal

en: External Download Manager - CommandLine
ia: Gerente externe de discarga - CommandLine

en: Name:
ia: Nomine:

en: Command Line:
ia: Linea de commando:

en: Right-click a suggestion to customize it
ia: Clic dextre un suggestion pro adaptar lo

en: Choose application
ia: Eliger un application

en: Select an application to open "%s"
ia: Eliger un application pro aperir "%s"

en: None
ia: Necun

en: Download error
ia: Error de discargamento

en: Cannot open '%s' because the download failed.
ia: Impossibile aperir '%s' perque le discargamento ha fallite.

en: Open _with…
ia: Aperir con (_with)…

en: Open in Image _Viewer
ia: Aperir in le _Visor de imagine

en: File Types
ia: Typos de file

en: Text Editor
ia: Editor de texto

en: News Aggregator
ia: Aggregator de novas

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
ia: Falta a trovar le elementos "entry" de Atom, necessari, in le datos XML.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
ia: Falta a trovar le elementos "feed" de Atom, necessari, in le datos XML.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
ia: Ultime ajornamento del: %s.

en: Feeds
ia: Syndicationes

en: Add new feed
ia: Adder un nove syndication

en: Delete feed
ia: Deler syndication

en: _Feeds
ia: _Syndicationes

en: Failed to find root element in feed XML data.
ia: Falta a trovar le elemento radice in le datos del alimentation XML.

en: Unsupported feed format.
ia: Formato de alimentation non supportate.

en: Failed to parse XML feed: %s
ia: Falta a analysar le syntaxe del alimentation XML: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
ia: Falta a trovar elemento de "channel" in datos de RSS XML.

en: Unsupported RSS version found.
ia: Trovate version de RSS non supportate.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
ia: Falta a trovar elementos "item" de RSS, necessari, in le datos XML

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
ia: Falta a trovar elementos "channel" de RSS necessari in le datos XML.

en: Feed '%s' already exists
ia: Le alimentation '%s' ja existe

en: Error loading feed '%s'
ia: Error in le cargamento del alimentation '%s'

en: Feed Panel
ia: Quadro del alimentation

en: Read Atom/ RSS feeds
ia: Leger syndicationes Atom / RSS

en: Failed to add form value: %s
ia: Falta a adder le valor del modulo: %s

en: Form history
ia: Chronologia del modulo

en: Master password required
    to open password database
ia: Le contrasigno principal es necessari
    pro aperir le base de datos de contrasigno

en: Remember password on this page?
ia: Rememorar le contrasigno sur iste pagina?

en: Remember
ia: Rememorar

en: Not now
ia: Non ora

en: Never for this page
ia: Non ... jammais pro ce pagina

en: Toggle form history state
ia: Alternar le stato del chronologia del modulo

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
ia: Activar o de-activar le chronologia del modulo pro le actual scheda.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
ia: Activar le chronologia del modulo solmente per le via breve (Ctrl+Tergiversation+F) pro cata scheda

en: Form history filler
ia: Plenamento del chronologia del modulo

en: Stores history of entered form data
ia: Salva le chronologia del datos del modulo inserite

en: Failed to select suggestions
ia: Falta a seliger le suggestiones

en: There are no unvisited tabs
ia: Il ha nulle schedas non visitate

en: History-List
ia: Chronologia

en: Tab closing behavior
ia: Comportamento del scheda in le clausura

en: Do nothing
ia: Facer nihil

en: Switch to last viewed tab
ia: Cambiar al ultime scheda examinate

en: Switch to newest tab
ia: Cambiar al scheda plus nove

en: Flash window on background tabs
ia: Fulgurar le fenestra sur le schedas de fundo

en: Next new Tab (History List)
ia: Nove scheda sequente (in le chronologia)

en: Next new tab from history
ia: Nove scheda sequente del chronologia

en: Previous new Tab (History List)
ia: Nove scheda precedente (in le chronologia)

en: Previous new tab from history
ia: Nove scheda precedente del chronologia

en: Display tab in background (History List)
ia: Monstrar le scheda de fundo (in le chronologia)

en: Display the current selected tab in background
ia: Monstra le actual scheda seligite in le fundo

en: History List
ia: Chronologia

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
ia: Mover al ultime scheda usate in le commutation o clausura del schedas

en: SQL fails: %s
ia: SQL falle: %s

en: Accept
ia: Acceptar

en: Accept for session
ia: Acceptar pro le session

en: Block
ia: Blocar

en: Could not open database of extension: %s
ia: Impossibile aperir le base de datos del extension: %s

en: Failed to execute database statement: %s
ia: Falta a exequer le declaration del base de datos: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
ia: Desira tu vermente deler tote le permissiones de JavaScript?

en: Delete all JavaScript permissions?
ia: Deler tote le permissiones de JavaScript?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
ia: Ce action delera tote le permissiones de JavaScript. Tu essera inquirite pro permissiones un altere vice pro cata sito web visitate.

en: Manager instance
ia: Instantia del gerente

en: Instance to global NoJS manager
ia: Instantia al gerente global de NoJS

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
ia: Configurar NoJS

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
ia: In basso es un lista de omne sitos web e le regulas fixate pro illos. Tu pote deler le regulas marcante le entratas e cliccante sur <i>Deler</i>.

en: Domain
ia: Dominio

en: Policy
ia: Politica

en: Delete _all
ia: Deler toto (_all)

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
ia: Consentir (A_llow) le scripts sur le paginas local

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
ia: Blocar (Bloc_k) le scripts al dominios incognite per predefinition

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
ia: Configurar (S_et) le permissiones sur le dominio de nivello secunde

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
ia: Denegar %s

en: Allow %s
ia: Permitter %s

en: Allow %s this session
ia: Permitter %s iste session

en: Browser window
ia: Fenestra del navigator

en: The Midori browser instance this view belongs to
ia: Le instantia del navigator Midori al qual iste vista se refere

en: View
ia: Vider

en: The Midori view instance this view belongs to
ia: Le instantia del vista de Midori al qual iste vista se refere

en: Menu icon state
ia: Stato del icone del menu

en: State of menu icon to show in status bar
ia: Stato del icone del menu a monstrar in le barra de stato

en: Undetermined
ia: Indeterminate

en: Allowed
ia: Consentite

en: Mixed
ia: Miscite

en: Denied
ia: Negate

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
ia: Un error fatal ha occurrite le qual preveni a proceder le extension de NoJS.

en: Error in NoJS extension
ia: Error in un extension de NoJS

en: Reason
ia: Ration

en: Could not create configuration folder for extension: %s
ia: Impossibile crear le plica de configuration pro le extension: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
ia: Impossibile crear le plica de configuration pro le extension.

en: Could not open database of extension.
ia: Impossibile aperir le base de datos del extension.

en: Could not set up database structure of extension.
ia: Impossibile configurar le structura del base de datos del extension.

en: Extension instance
ia: Instantia de extension

en: The Midori extension instance for this extension
ia: Le instantia de extension de Midori pro iste extension

en: Application instance
ia: Instantia del application

en: The Midori application instance this extension belongs to
ia: Le instantia del application Midori al qual iste extension se refere

en: Database instance
ia: Instantia del base de datos

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
ia: Punctator al instantia del base de datos sqlite usate per ce extension

en: Database path
ia: Percurso del base de datos

en: Path to sqlite database instance used by this extension
ia: Percurso al instantia del base de datos sqlite usate per ce extension

en: Allow local pages
ia: Permitter le paginas local

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
ia: Permitter de fluer al scripts sur le paginas local de (file://)

en: Only second level
ia: Solmente le secunde nivello

en: Reduce each domain to its second-level (e.g. www.example.org to example.org) for comparison
ia: Reducer cata dominio a su nivello secunde (per exemplo ex www.example.org a example.org) pro comparation

en: Unknown domain policy
ia: Regulas pro dominio incognite

en: Policy to use for unknown domains
ia: Regulas a usar pro le dominios incognite

en: Accept temporarily
ia: Acceptar temporarimente

en: Mouse Gestures
ia: Gestures del mus

en: Control Midori by moving the mouse
ia: Controlar Midori per le displaciamento del mus

en: Reload page or stop loading
ia: Recargar pagina o abolir cargamento

en: Customize Keyboard shortcuts
ia: Personalisar le vias breve de claviero

en: Customize Sh_ortcuts…
ia: Personalisar le vias breve (Sh_ortcuts)…

en: Shortcuts
ia: Accessos directe

en: View and edit keyboard shortcuts
ia: Vider e modificar le vias breve de claviero

en: Statusbar Clock
ia: Horologio del barra de stato

en: Display date and time in the statusbar
ia: Exponer le data e le tempore in le barra de stato

en: Images
ia: Imagines

en: Netscape plugins
ia: Extentiones de Netscape

en: Enable Netscape plugins
ia: Activar le extentiones de Netscape

en: Statusbar Features
ia: Functionalitate del barra de stato

en: Easily toggle features on web pages on and off
ia: Facilemente alternar le functionalitate sur le paginas web: activate e disactivate

en: Tab Panel
ia: Quadro del scheda

en: T_ab Panel
ia: Quadro del sched_a

en: Show tabs in a vertical panel
ia: Monstrar schedas in un quadro vertical

en: Only Icons on Tabs by default
ia: Sol Icones sur le schedas per option predefinite

en: New tabs have no label by default
ia: Le schedas nove detene nulle etiquetta per option predefinite

en: Tabs to One
ia: Schedas a uno

en: Tabs you collected so far
ia: La schedas tu ha colligite ad hora

en: Clicking an item restores a tab.
ia: Cliccante un elemento restaura un scheda.

en: Tabs to _One
ia: Le schedas a _One

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
ia: Claude tote le schedas aperte e crea un nove scheda con le ligamines de schedas

en: Customize Toolbar
ia: Personalisar le barra de instrumentos

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
ia: Seliger le elementos a ser monstrate sur le barra de instrumentos.

en: Available Items
ia: Elementos disponibile

en: Displayed Items
ia: Elementos monstrate

en: _Customize Toolbar…
ia: Personalisar (_Customize) le barra de instrumentos

en: Toolbar Editor
ia: Editor del barra de instrumentos

en: Easily edit the toolbar layout
ia: Modificar facilemente le disposition del barra de instrumentos

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
ia: Clarar le datos private

en: _Clear private data
ia: _Clarar le datos private

en: Clear the following data:
ia: Clarar le datos sequente

en: Last open _tabs
ia: Le ultime schedas (_tabs) aperite

en: Clear private data when _quitting Midori
ia: Clarar le datos private lassante (_quitting) Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
ia: Salveguardate le connexiones e le contrasignos _passwords

en: Cookies and Website data
ia: Cookies e datos del sito web

en: Website icons
ia: Icones de sito web

en: Open tabs
ia: Aperir schedas

en: More open tabs…
ia: Plus de schedas aperte…

en: Failed to clear history: %s
ia: Falta a clarar le chronologia: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
ia: Falta a remover le elementos ancian del chronologia: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
ia: Falta a adder le elemento del signa-libro: %s

en: Failed to update bookmark: %s
ia: Falta a ajornar le signa-libro: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
ia: Falta a remover le elemento del signa-libro: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
ia: Le configuration non pote ser salveguardate. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
ia: Le immunditia non pote ser salveguardate. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
ia: Midori collabeva le ultime vice illo ha essite aperte. Tu pote reportar le problema a %s.

en: Modify _preferences
ia: Modificar le _preferentias

en: Disable all _extensions
ia: Disactivar tote le _extensiones

en: Show a dialog after Midori crashed
ia: Monstrar un fenestra de dialogo post que Midori ha collabite

en: Discard old tabs
ia: Rejectar le schedas vetule

en: Show last crash _log
ia: Monstrar le registro (_log) del ultime collapso

en: Run in _debugger
ia: Facer fluer le chassator de errores (_debugger)

en: An instance of Midori is already running but not responding.
ia: Un instantia de Midori es ja currente ma non responde.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
ia: Le signa-libros non pote ser cargate: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
ia: Le session non pote ser cargate: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
ia: Le immunditia non pote ser cargate: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
ia: Le chronologia non pote ser cargate: %s

en: The following errors occured:
ia: Le sequente errores ha occurrite:

en: _Ignore
ia: _Ignorar

en: Could not open database of extenstion: %s
ia: Impossibile aperir le base de datos del extension: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
ia: Desira tu vermente deler tote le permissiones de cookies?

en: Delete all cookie permissions?
ia: Deler tote le permissiones de cookies?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
ia: Ce action cancellara tote le permissiones de cookies. Tu essera inquirite pro permissiones un altere vice pro cata sito web visitate.

en: Cookie permission manager
ia: Gerente de permission de cookie

en: Instance of current cookie permission manager
ia: Instantia del actual gerente de permission de cookie

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
ia: Configurar le permission de cookie

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
ia: In basso es un lista de omne le sitos web e le regulas fixate pro illos. On poter deler le regulas marcante le entratas e cliccante sur le <i>Deler</i>.On poter alsi adder un regulamento pro un dominio inserente manualmente le dominio in basso, seligente le regulamento e cliccante sur <i>Adder</i>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
ia: Regulas pro cookies ex dominios non in le lista:

en: Ask for a decision
ia: Querer pro un decision

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
ia: Un error fatal ha occurrite le qual preveni le extension del gerente de permission de cookie a continuar. Tu debe disactivar lo.

en: Error in cookie permission manager extension
ia: Error in le extension del gerente de permission de cookie

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
ia: Impossibile assignar le regulas del cookie global pro le dominio: %s

en: Till session end
ia: Usque le session expira

en: The website %s wants to store %d cookies.
ia: Le sito web %s vole conservar %d cookies.

en: The website %s wants to store a cookie.
ia: Iste sito web %s vole conservar un cookie.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
ia: Le sitos web multiple necessita immagazinar %d cookies in total.

en: _Accept
ia: _Acceptar

en: Accept for this _session
ia: Acceptar pro ce _session

en: De_ny
ia: De_negar

en: Deny _this time
ia: Denegar is_te vice

en: Path
ia: Cammino

en: Value
ia: Valor

en: Expire date
ia: Data de perimer

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
ia: Le regulas a usar pro le dominios non configurate individualmente. Isto age solmente pro ulterior restriction del regulamento del cookie global fixate in le configurationes de Midori.

en: Cookie Security Manager
ia: Gerente del securitate del cookie

en: Manage cookie permission per site
ia: Gerer le permission de cookie pro sito

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
ia: Falta a extraher le icone del application in %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
ia: Falta a crear le nove lanceator (%s): %s

en: Launcher created
ia: Lanceator create

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
ia: Tu pote nunc facer girar <b>%s</b> ab tu lanceator o menu

en: Error creating launcher
ia: Error in le creation del lanceator

en: No file "desc" found
ia: Nulle file "desc" trovate

en: Applications
ia: Applicationes

en: New _Profile
ia: Nove _Profilo

en: Creates a new, independent profile and a launcher
ia: Crea un nove profilo independente e un lanceator

en: New _App
ia: Nove _App

en: Creates a new app for a specific site
ia: Crea un nove app pro un sito specific

en: Error launching
ia: Error a lanchear

en: Create _Launcher
ia: Crear le _Lancheator

en: Web App Manager
ia: Gerente de app Web

en: Manage websites installed as applications
ia: Gestionar sitos web como applicationes

en: Transfers
ia: Transferentias

en: Clear All
ia: Netta omne

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
ia: Falta a aperir le discargamento: %s

en: Open Destination _Folder
ia: Aperir le plica (_Folder) de destination

en: Copy Link Loc_ation
ia: Copiar le loc_ation del ligamine

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
ia: Le file '<b>%s</b>' esseva discargate.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
ia: '<b>%s</b>' e %d altere files esseva discargate.

en: Transfer completed
ia: Transferentia completate

en: Some files are being downloaded
ia: Alcun files va esser discargate

en: _Quit Midori
ia: _Quitar Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
ia: Le transferimentos essera cancellate si Midori quita.

en: Transfer Manager
ia: Gestion de transferentias

en: View downloaded files
ia: Vider files discargate

en: Failed to update database: %s
ia: Falta a ajornar le base de datos: %s

en: Failed to select from database: %s
ia: Falta a eliger ex le base de datos: %s

en: Failed to import legacy session: %s
ia: Falta a importar le session inherite: %s

en: Tab and session management.
ia: Gestion de scheda e session.

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
ia: Iste extension provide un cauda de labor pro ajornar obras o  recurrentias.

en: Failed to add new note to database: %s
ia: Falta a adder nove nota al base de datos: %s

en: Falied to remove note from database: %s
ia: Falta a remover un nota ex le base de datos: %s

en: Falied to rename note: %s
ia: Falta a renominar un nota: %s

en: Falied to update note: %s
ia: Falta a ajornar un nota: %s

en: Notes
ia: Notas

en: New Note
ia: Nove Nota

en: Creates a new empty note, unrelated to opened pages
ia: Crea un nove nota vacue, non pertinente al paginas aperte

en: New note
ia: Nove nota

en: Failed to select from notes database: %s
ia: Falta a eliger ex le base de datos del notas: %s

en: Rename note
ia: Renominar nota

en: Copy note to clipboard
ia: Copiar nota al area de transferentia

en: Remove note
ia: Remover le nota

en: Copy selection as note
ia: Copiar selection como un nota

en: Save text clips from websites as notes
ia: Salvar clips de texto ab sitos web como notas

en: Advertisement blocker
ia: Cessator de propaganda

en: Block advertisements according to a filter list
ia: Bloca propagandas conforme a un lista filtro

en: Bl_ock image
ia: Bl_ocar imagine

en: Bl_ock link
ia: Bl_ocar ligamine

en: Custom
ia: Personalisate

en: Preferences
ia: Preferentias

en: Disable
ia: Dishabilita

en: Display hidden elements
ia: Monstrar le elementos celate

en: Blocking
ia: Bloco

en: Enabled
ia: Activate

en: Disabled
ia: Disactivate

en: Type the address of a preconfigured filter list in the text entry and hit Enter.
ia: Inserer le adresse de un lista de filtro pre-configurate in le entrata de texto e le percuter Inserer (ENTER).

en: You can find more lists by visiting following sites:
     %s, %s
ia: Tu pote cercar plus de listas visitante le sitos sequente:
    %s, %s

en: Configure Advertisement filters
ia: Configurar filtros de propaganda

en: Last update: %x %X
ia: Ultime ajornamento: %x %X

en: File incomplete - broken download?
ia: File incomplete - discargamento rupte?

en: Edit rule
ia: Modificar regula

en: _Rule:
ia: _Regula:

en: Domain Hotkeys
ia: Vias breve de dominio

en: Add www. and .com/.country_domain and proceed with Ctrl+Enter/Shift+Enter
ia: Adder www. e .com/.country_domain e proceder con (Ctrl/Ctrl+Shift)+Enter

en: Webmedia now-playing
ia: Medios Web in reproduction

en: Share 'youtube, vimeo, dailymotion, coub and zippcast' that you are playing in Midori using org.midori.mediaHerald
ia: Compartir 'youtube, vimeo, dailymotion, coub e zippcast' que tu es reproducente in Midori per org.midori.mediaHerald
