midori - en to ms translation catalogue (763 entries)

en: Web Browser
ms: Pelayar Web

en: Midori Web Browser
ms: Pelayar Web Midori

en: Browse the Web
ms: Layari Web

en: New Tab
ms: Tab Baru

en: New Window
ms: Tetingkap Baru

en: New Private Browsing Window
ms: Tetingkap Pelayar Peribadi Baru

en: Midori Private Browsing
ms: Pelayar Peribadi Midori

en: Private Browsing
ms: Pelayar Peribadi

en: Open a new private browsing window
ms: Buka tetingkap pelayaran peribadi baru

en: Snapshot saved to: %s
ms: Petikan disimpan ke: %s

en: Run ADDRESS as a web application
ms: Jalan ADDRESS sebagai aplikasi sesawang

en: ADDRESS
ms: ALAMAT

en: Use FOLDER as configuration folder
ms: Guna FOLDER sebagai folder konfigurasi

en: Private browsing, no changes are saved
ms: Pelayaran peribadi, tiada perubahan disimpan

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
ms: Mod mudah alih, semua fail masa jalan disimpan dalam satu tempat

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
ms: Tetingkap GTK+ biasa dengan WebKit, serupa dengan GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
ms: Papar dialog diagnostik

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
ms: Jalankan didalam gdb dan simpan surih balik bila rosak

en: Run the specified filename as javascript
ms: Jalankan nama fail yang dinyatakan sebagai skrip java

en: Take a snapshot of the specified URI
ms: Ambil petikan URI yang dinyatakan

en: Execute the specified command
ms: Lakukan perintah yang dinyatakan

en: List available commands to execute with -e/ --execute
ms: Senarai perintah tersedia untuk dilakukan dengan -e/ --execute

en: Display program version
ms: Papar versi program

en: Addresses
ms: Alamat

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
ms: Sekat URI berdasarkan ungkapan nalar PATTERN

en: PATTERN
ms: CORAK

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
ms: Tetap semula Midori selepas SECONDS saat ketidakaktifan

en: SECONDS
ms: SAAT

en: Error: "gdb" can't be found
ms: Ralat: "gdb" tidak ditemui

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
ms: Sila laporkan ulasan, cadangan dan pepijat kepada:

en: Check for new versions at:
ms: Semak versi baru di:

en: An unknown error occured
ms: Ralat yang tidak diketahui muncul

en: _Bookmarks
ms: _Tanda Buku

en: Add Boo_kmark
ms: Tambah Tan_da Buku

en: _Extensions
ms: Sam_bungan

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
ms: Sejara_h

en: _Userscripts
ms: Skrip Pengg_una

en: User_styles
ms: _Gaya pengguna

en: New _Tab
ms: _Tab Baru

en: _Transfers
ms: Pemin_dahan

en: Netscape p_lugins
ms: Pema_lam Netscape

en: _Closed Tabs
ms: Tab Tert_utup

en: New _Window
ms: _Tetingkap Baru

en: New _Folder
ms: _Folder Baru

en: [Addresses]
ms: [Alamat]

en: File not found.
ms: Fail tidak ditemui.

en: Malformed document.
ms: Dokumen cacat.

en: Unrecognized bookmark format.
ms: Format tanda buku tidak dikenali.

en: Go forward to the next page
ms: Maju ke halaman berikutnya

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
ms: Maju ke sub-halaman berikutnya

en: Web Search…
ms: Gelintar Sesawang...

en: Reload the current page
ms: Muat semula halaman semasa

en: Stop loading the current page
ms: Henti memuatkan halaman semasa

en: Failed to update title: %s
ms: Gagal mengemaskini tajuk: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
ms: Nilai '%s' tidak sah untuk %s

en: Unexpected setting '%s'
ms: Tetapan '%s' tidak dijangka

en: Unexpected action '%s'.
ms: Tindakan '%s' tidak dijangka.

en: %s (Private Browsing)
ms: %s (Pelayaran Peribadi)

en: Failed to insert new history item: %s
ms: Gagal menyisip item sejarah baru: %s

en: Select [text]
ms: Pilih [text]

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: New Folder
ms: Folder Baru

en: Edit Folder
ms: Sunting Folder

en: New Bookmark
ms: Tanda Buku Baru

en: Edit Bookmark
ms: Sunting Tanda Buku

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
ms: Taip nama tanda buku ini, dan pilih lokasi menyimpannya.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
ms: Taip nama folder ini, dan pilih lokasi menyimpannya.

en: Show in Bookmarks _Bar
ms: Papar dalam Pa_lang Tanda Buku

en: Add to _Speed Dial
ms: Tambah ke Dail Pa_ntas

en: Save file as
ms: Simpan fail sebagai

en: Save associated _resources
ms: Simpan sumbe_r berkaitan

en: A new window has been opened
ms: Satu tetingkap baru telah dibuka

en: A new tab has been opened
ms: Satu tab baru telah dibuka

en: Save file
ms: Simpan fail

en: Reload page without caching
ms: Muat semula halaman tanpa cache

en: Open file
ms: Buka fail

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
ms: Untuk guna URI diatas, buka aggregator berita. Umumnya terdapat menu atau butang "Langganan Baru, "Suapan Berita Baru" atau yang seangkatan dengannya. Cara lain, pergi ke keutamaan, Aplikasi dalam Midori, kemudian pilih Aggregator Berita. Dilain masa, bila anda klik ikon suapan berita, ia akan ditambah secara automatik.

en: New feed
ms: Suapan baru

en: Add a new bookmark
ms: Tambah tanda buku baru

en: Empty
ms: Kosong

en: Toggle text cursor navigation
ms: Togol navigasi kursor teks

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
ms: Menekan F7 akan menogol Pelayaran Karet. Bila aktif, kursor teks akan muncuk dalam semua laman sesawang.

en: _Enable Caret Browsing
ms: B_enarkan Pelayaran Karet

en: Open all in _Tabs
ms: Buka semua dalam _Tab

en: Open in New _Window
ms: Buka dalam _Tetingkap Baru

en: Import bookmarks…
ms: Import tanda buku...

en: _Import bookmarks
ms: _Import tanda buku

en: _Application:
ms: _Aplikasi:

en: Import from XBEL or HTML file
ms: Import dari fail XBEL atau HTML

en: Import from a file
ms: Import dari fail

en: Failed to import bookmarks
ms: Gagal mengimport tanda buku

en: XBEL Bookmarks
ms: Tanda Buku XBEL

en: Netscape Bookmarks
ms: Tanda Buku Netscape

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
ms: Midori hanya boleh eksport ke XBEL (*.xbel) dan Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
ms: Gagal mengeksport tanda buku

en: A lightweight web browser.
ms: Merupakan pelayar sesawang yang ringan dan pantas.

en: See about:version for version info.
ms: Rujuk about:version mengenai maklumat versi.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Pustaka ini adalah perisian bebas; anda boleh edar ia semula dan/atau ubahsuai ia dibawah terma Lesen Awam Am GNU sepertimana yang diterbitkan oleh Yayasan Perisian Bebas; sama ada versi 2.1 daripada lesen atau (ikut pilihan anda) mana-mana versi terkemudian.

en: _Duplicate Current Tab
ms: _Duakan Tab Semasa

en: _File
ms: _Fail

en: Open a new window
ms: Buka tetingkap baru

en: Open a new tab
ms: Buka tab baru

en: New P_rivate Browsing Window
ms: Tetingkap Pelayaran P_eribadi Baru

en: Open a file
ms: Buka fail

en: _Save Page As…
ms: _Simpan Halaman Sebagai...

en: Save to a file
ms: Simpan ke fail

en: Add to Speed _dial
ms: Tambah ke _dail Pantas

en: Subscribe to News _feed
ms: Langgan ke s_uapan Berita

en: _Close Tab
ms: T_utup Tab

en: Close the current tab
ms: Tutup tab semasa

en: C_lose Window
ms: T_utup Tetingkap

en: Print the current page
ms: Cetak halaman semasa

en: Send Page Link Via Email
ms: Menghantar Halaman Pautan Via E-mel

en: Close a_ll Windows
ms: Tutup se_mua Tetingkap

en: _Edit
ms: _Sunting

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
ms: Tampal dan te_ruskan

en: _Find…
ms: _Cari...

en: Find a word or phrase in the page
ms: Cari perkataan atau frasa pada laman

en: Find _Next
ms: Cari _Berikutnya

en: Find _Previous
ms: Cari _Terdahulu

en: Configure the application preferences
ms: Konfigur keutamaan aplikasi

en: _View
ms: _Lihat

en: _Toolbars
ms: Palang Ala_t

en: Increase the zoom level
ms: Tingkatkan aras zum

en: Decrease the zoom level
ms: Kurangkan aras zum

en: _Encoding
ms: _Pengekodan

en: View So_urce
ms: Lihat S_umber

en: View _DOM Source
ms: Lihat Sumber _DOM

en: Ca_ret Browsing
ms: Pelayaran Ka_ret

en: Toggle fullscreen view
ms: Togol paparan skrin penuh

en: Scroll _Left
ms: Tatal K_iri

en: Scroll _Down
ms: Tatal _Bawah

en: Scroll _Up
ms: Tatal _Atas

en: Scroll _Right
ms: Tatal Ka_nan

en: _Readable
ms: Boleh _Dibaca

en: _Go
ms: Per_gi

en: Go back to the previous page
ms: Undur ke halaman terdahulu

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
ms: Undur ke sub-halaman terdahulu

en: Next or Forward
ms: Berikutnya atau Maju

en: Go to the next sub-page or next page in history
ms: Pergi ke sub-halaman berikutnya atau halaman berikutnya dalam sejarah

en: _Homepage
ms: _Laman Sesawang

en: Go to your homepage
ms: Pergi ke laman sesawang anda

en: Empty Trash
ms: Kosongkan Tong Sampah

en: Undo _Close Tab
ms: Buat Asal _Tutup Tab

en: Add a new _folder
ms: Tambah _folder baru

en: _Import bookmarks…
ms: _Import tanda buku...

en: _Export bookmarks…
ms: _Eksport tanda buku...

en: _Manage Search Engines…
ms: _Urus Enjin Gelintar...

en: _Clear Private Data…
ms: _Kosongkan Data Peribadi...

en: _Inspect Page
ms: _Periksa Halaman

en: _Previous Tab
ms: Tab _Terdahulu

en: _Next Tab
ms: Tab _Berikutnya

en: Move Tab to _first position
ms: Alih Tab ke kedudukan pe_rtama

en: Move Tab _Backward
ms: Alih Tab Mengu_ndur

en: _Move Tab Forward
ms: A_lih Tab Keha_dapan

en: Move Tab to _last position
ms: Alih Tab ke kedudukan _terakhir

en: Focus _Current Tab
ms: Fokus Tab Se_masa

en: Focus _Next view
ms: Fokus paparan B_erikutnya

en: Only show the Icon of the _Current Tab
ms: Hanya papar Ikon Tab Se_masa

en: Close Ot_her Tabs
ms: Tutup Tab _Lain

en: Open last _session
ms: Buka _sesi terakhir

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Frequent Questions
ms: Soalan Ke_rap Ditanya

en: _Report a Problem…
ms: Lap_or Masalah...

en: _Tools
ms: _Alatan

en: _Menubar
ms: _Palang Alat

en: _Navigationbar
ms: Palang _navigasi

en: Side_panel
ms: _Panel sisi

en: Sidepanel
ms: Panel sisi

en: _Bookmarkbar
ms: Palang _tanda buku

en: _Statusbar
ms: Palang _status

en: _Automatic
ms: _Automatik

en: Chinese Traditional (BIG5)
ms: Cina Tradisional (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
ms: Cina Dipermudah (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
ms: Jepun (SHIFT__JIS)

en: Russian (KOI8-R)
ms: Rusia (KOI8-R)

en: Unicode (UTF-8)
ms: Unikod (UTF-8)

en: Western (ISO-8859-1)
ms: Barat (ISO-8859-1)

en: Custom…
ms: Suai...

en: Failed to initialize history: %s
ms: Gagal awalkan sejarah: %s

en: _Separator
ms: Pem_isah

en: _Location…
ms: _Lokasi...

en: Open a particular location
ms: Buka lokasi tertentu

en: Search or enter an address
ms: Cari atau memasukkan alamat

en: _Web Search…
ms: Gelintar Sesa_wang...

en: Run a web search
ms: Jalankan gelintar sesawang

en: Reopen a previously closed tab or window
ms: Buka semula tab atau tetingkap yang ditutup sebelum ini

en: Show the saved bookmarks
ms: Papar tanda buku tersimpan

en: _Tabs
ms: _Tab

en: Show a list of all open tabs
ms: Papar senarai semua tab dibuka

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
ms: Konfigurasi bagi sambungan '%s' tidak dapat dimuatkan: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
ms: Konfigurasi bagi sambungan '%s' tidak dapat disimpan: %s

en: Export certificate
ms: Eskport sijil

en: _Don't trust this website
ms: _Jangan Percaya laman web ini

en: _Trust this website
ms: _Percaya pada laman web ini

en: _Export Certificate
ms: _Ekspot Sijil

en: The signing certificate authority is not known.
ms: Autoriti sijil menandatangani tidak diketahui.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
ms: Sijil tidak sepadan dengan identiti dijangka bagi laman yang mana ia diperolehi.

en: The certificate's activation time is still in the future.
ms: Masa pengaktifan sijil melangkau tarikh semasa.

en: The certificate has expired
ms: Sijil telah tamat tempoh

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
ms: Sijil telah ditarik balik berdasarkan senarai penarikan sijil GTlsConnection.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
ms: Algortima sijil dianggap tidak selamat.

en: Some other error occurred validating the certificate.
ms: Beberapa ralat lain berlaku mengesahkan sijil.

en: _Export certificate
ms: _Eksport sijil

en: Self-signed
ms: Ditandatangan-kendiri

en: Security details
ms: Perincian keselamatan

en: Not verified
ms: Tidak disahkan

en: Verified and encrypted connection
ms: Sambungan yang disah dan disulitkan

en: Open, unencrypted connection
ms: Sambungan terbuka dan tidak disulitkan

en: Align sidepanel to the right
ms: Jajar panel sisi ke sebelah kanan

en: Close panel
ms: Tutu panel

en: Align sidepanel to the left
ms: Jajar panel sisi ke sebelah kiri

en: Show Speed Dial
ms: Papar Dail Pantas

en: Show Homepage
ms: Papar Laman Utama

en: Show last open tabs
ms: Papar tab terakhir dibuka

en: Show last tabs without loading
ms: Papar tab terakhir tanpa dimuatkan

en: Show Blank Page
ms: Papar Halaman Kosong

en: Show default Search Engine
ms: Papar Enjin Gelintar lalai

en: Show custom page
ms: Papar halaman suai

en: Japanese (SHIFT_JIS)
ms: Jepun (SHIFT_JIS)

en: New tab
ms: Tab baru

en: New window
ms: Tetingkap baru

en: Current tab
ms: Tab semasa

en: Default
ms: Lalai

en: Icons
ms: Ikon

en: Small icons
ms: Ikon kecil

en: Text
ms: Teks

en: Icons and text
ms: Ikon dan teks

en: Text beside icons
ms: Teks di sebelah ikon

en: Automatic (GNOME or environment)
ms: Automatik (GNOME atau persekitaran)

en: HTTP proxy server
ms: Pelayan proksi HTTP

en: No proxy server
ms: Tiada pelayan proksi

en: The style of the toolbar
ms: Merupakan gaya bagi palang alat

en: Always use my font choices
ms: Sentiasa guna fon pilihan saya

en: Override fonts picked by websites with user preferences
ms: Batalkan fon yang dipilih oleh laman sesawang dengan keutamaan pengguna

en: The configuration couldn't be loaded: %s
ms: Konfigurasi tidak dapat dimuatkan: %s

en: Invalid configuration value '%s'
ms: Nilai konfigurasi '%s' tidak sah

en: Failed to inject stylesheet: %s
ms: Gagal menyuntik lembaran gaya: %s

en: Show Tab _Label
ms: Papar _Label Tab

en: Show Tab _Icon Only
ms: Papar _Ikon Tab Sahaja

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
ms[0]: Tutup Tab ke K_anan
ms[1]: Tutup Tab ke K_anan

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
ms[0]: Tutup Tab _Lain
ms[1]: Tutup Tab _Lain

en: Trust this website
ms: Percayai laman sesawang ini

en: Security unknown
ms: Keselamat tidak diketahui

en: %s wants to save an HTML5 database.
ms: %s hendak simpan pangkalan data HTML5.

en: _Deny
ms: _Nafikan

en: _Allow
ms: _Benar

en: %s wants to know your location.
ms: %s mahu mengetahui lokasi anda.

en: You are not connected to a network
ms: Anda tidak bersambung ke rangkaian

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
ms: Komputer anda mesti disambungkan ke rangkaian untuk mencapai "%s". Sambung ke pusat akses wayarles atau melampirkan kabel rangkaian dan cuba lagi.

en: You are not connected to the Internet
ms: Anda tidak disambungkan ke Internet

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
ms: Komputer anda tidak disambungkan kepada rangkaian, tetapi tidak dapat mencapai "%s". Semak tetapan rangkaian anda dan cuba lagi.

en: Midori can't find the page you're looking for
ms: Midori tidak dapat mencari halaman yang anda sedang cari

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
ms: Halaman yang terletak di "%s" tidak dapat ditemui. Semak alamat web untuk perkataan silap eja dan cuba lagi.

en: Try Again
ms: Cuba Lagi

en: Something went wrong with '%s'.
ms: Ada masalah dengan '%s'.

en: Try again
ms: Cuba lagi

en: Send a message to %s
ms: Hantar mesej ke %s

en: Add _search engine...
ms: Tambah enjin _gelintar...

en: Open _Link
ms: Buka _Pautan

en: Open Link in New _Tab
ms: Buka Pautan di _Tab Baru

en: Open Link in _Foreground Tab
ms: Buka Pautan dalam Tab Latar _Hadapan

en: Open Link in _Background Tab
ms: Buka Pautan dalam Tab Latar _Belakang

en: Open Link in New _Window
ms: Buka Pautan di _Tetingkap Baru

en: Copy Link de_stination
ms: Salin de_stinasi Pautan

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
ms: Simp_an Sebagai...

en: Open _Image in New Window
ms: Buka _Imej dalam Tetingkap Baru

en: Open _Image in New Tab
ms: Buka _Imej dalam Tab Baru

en: Copy Im_age
ms: Salin Im_ej

en: Save I_mage
ms: Simpan I_mej

en: Copy Video _Address
ms: Salin _Alamat Video

en: Download _Video
ms: Muat Turun _Video

en: Open Address in New _Tab
ms: Buka Alamat dalam _Tab Baru

en: Search _with
ms: Gelintar _dengan

en: _Search the Web
ms: _Gelintar Sesawang

en: Open _Frame in New Tab
ms: Buka _Bingkai dalam Tab Baru

en: Inspect _Element
ms: Periksa _Unsur

en: Open or download file from %s
ms: Buka atau muat turun fail dari %s

en: File Name: %s
ms: Nama Fail: %s

en: File Type: '%s'
ms: Jenis Fail: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
ms: Jenis Fail: %s ('%s')

en: Size: %s
ms: Saiz: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
ms: Buka %s

en: Inspect page - %s
ms: Periksa halaman - %s

en: Page loading delayed:
ms: Lengah pemuatan halaman:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
ms: Pemuatan dilengahkan kerana kerosakan terkini atau keutamaan permulaan.

en: Load Page
ms: Muat Halaman

en: Blank page
ms: Laman kosong

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
ms: terdahulu

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
ms: berikutnya

en: Print background images
ms: Cetak imej latar belakang

en: Whether background images should be printed
ms: Sama ada imej latar belakang patut dicetak

en: Features
ms: Fitur

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
ms: %s dari %s

en: %d hour | %d hours
ms[0]: %d jam
ms[1]: %d jam

en: %d minute | %d minutes
ms[0]: %d minit
ms[1]: %d minit

en: %d second | %d seconds
ms[0]: %d saat
ms[1]: %d saat

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
ms:  - %s berbaki

en: The downloaded file is erroneous.
ms: Fail muat turun adalah mengandungi ralat.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
ms: Hasil tambah semak disediakan dengan pautan tidak sepadan. Ini bermakna fail berkemungkinan tidak lengkap atau telah diubahsuai.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
ms: Fail "%s" tidak dapat disimpan dalam folder ini.

en: You don't have permission to write in this location.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan tulis dalam lokasi ini.

en: There is not enough free space to download "%s".
ms: Ruang bebas tidak mencukupi untuk muat turun "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
ms: Fail perlukan %s tetapi hanya %s berbaki.

en: Speed Dial
ms: Dial Pantas

en: Click to add a shortcut
ms: Klik untk tambah pintasan

en: Enter shortcut address
ms: Masukkan alamat pintasan

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
ms: Anda pasti hendak memadam pintasan ini?

en: Startup
ms: Permulaan

en: When Midori starts:
ms: Bila Midori bermula:

en: Homepage:
ms: Laman Sesawang:

en: Use _current page
ms: Guna halaman se_masa

en: Use current page as homepage
ms: Guna halaman semasa sebagai laman utama

note: Page "Appearance"
en: Fonts
ms: Fon

en: Proportional Font Family
ms: Keluarga Fon Berkadaran

en: The default font family used to display text
ms: Keluarga fon lalai yan digunakan untuk paparkan teks

en: The default font size used to display text
ms: Saiz fon lalai yang digunakan untuk paparkan teks

en: Fixed-width Font Family
ms: Keluarga Fon Lebar-tetap

en: The font family used to display fixed-width text
ms: Keluarga fon yang digunakan untuk paparkan teks lebar-tetap

en: The font size used to display fixed-width text
ms: Saiz fon yang digunakan untuk paparkan teks lebar-tetap

en: Minimum Font Size
ms: Saiz Fon Minimum

en: The minimum font size used to display text
ms: Saiz fon minimum yang digunakan untuk paparkan teks

en: Preferred Encoding
ms: Pengekodan Digemari

note: Page "Behavior"
en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Load images automatically
ms: Muat imej secara automatik

en: Enable Spell Checking
ms: Benarkan Semakan Ejaan

en: Enable scripts
ms: Benarkan skrip

en: Enable WebGL support
ms: Benarkan sokongan WebGL

en: Zoom Text and Images
ms: Zum Teks dan Imej

en: Allow scripts to open popups
ms: Benarkan skrip untuk buka tetingkap timbul

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
ms: Sama ada skrip dibenarkan untuk buka tetingkap timbul secara automatik

en: Default Zoom Level
ms: Aras Zum Lalai

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
ms: Faktor awal untuk besarkan tab yang baru dibuka

en: Preferred languages
ms: Bahasa digemari

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
ms: Senarai terpisah tanda koma bagi bahasa yang digemari untuk menerapkan halaman sesawang berbilang bahasa, contohnya "de", "ru,nl" atau "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"

en: Save downloaded files to:
ms: Simpan fail termuat turun ke:

note: Page "Interface"
en: Browsing
ms: Pelayaran

en: Theme:
ms: Tema:

en: Toolbar Style:
ms: Gaya Palang Alat:

en: Open new pages in:
ms: Buka halaman baru dalam:

en: New tab behavior:
ms: Kelakuan tab baru:

en: Close Buttons on Tabs
ms: Butan Tutup pada Tab

en: Open Tabs next to Current
ms: Buka Tab bersebelahan Tab Semasa

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
ms: Sama ada hendak buka tab baru berikutnya kepada tab semasa atau selepas yang terakhir

en: Open tabs in the background
ms: Buka tab dilatar belakang

note: Page "Network"
en: Network
ms: Rangkaian

en: Proxy server
ms: Pelayan proksi

en: Supported proxy types:
ms: Jenis proksi disokong:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
ms: Simpanan Sesawang

en: The maximum size of cached pages on disk
ms: Saizk maksimum bagi halaman tercache pada cakera

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
ms: Dikenalpasti sebagai

en: Privacy
ms: Kerahsiaan

en: Delete old Cookies after:
ms: Padam Kuki lama selepas:

en: The maximum number of days to save cookies for
ms: Bilangan maksimum hari untuk simpan kuki

en: Only accept Cookies from sites you visit
ms: Hanya terima Kuki dari laman yang anda lawati

en: Block cookies sent by third-party websites
ms: Sekat kuki yang dihantar oleh laman sesawang pihak ketiga

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
ms: Kuki menyimpan data daftar masuk, permainan tersimpan, atau profil pengguna untuk tujuan periklanan.

en: Enable offline web application cache
ms: Benarkan cache aplikasi sesawang luar talian

en: Enable HTML5 local storage support
ms: Benarkan sokongan pangkalan data HTML5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
ms: Tanggalkan perincian perujuk yang dihantar ke laman sesawang

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
ms: Sama ada pengepala "Perujuk" patut dipendekkan ke nama hos

en: Delete pages from history after:
ms: Padam halaman dari sejarah selepas:

en: The maximum number of days to save the history for
ms: Bilangan maksimum hari untuk simpan sejarah selama

en: Extensions
ms: Sambungan

en: _Manage Search Engines
ms: _Urus Enjin Gelintar

en: Add search engine
ms: Tambah enjin gelintar

en: Edit search engine
ms: Sunting enjin gelintar

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _Description:
ms: _Keterangan:

en: _Address:
ms: _Alamat

en: Manage Search Engines
ms: Urus Enjin Gelintar

en: Use as _default
ms: Guna sebagai _lalai

en: The search engines couldn't be loaded. %s
ms: Enjin gelintar tidak dapat dimuatkan. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
ms: Enjin gelintar tidak dapat disimpan. %s

en: Bookmarks and History
ms: Tanda Buku dan Sejarah

en: Search for %s
ms: Gelintar untuk %s

en: Failed to select from history: %s
ms: Gagal memilih dari sejarah: %s

en: Search with…
ms: Gelintar dengan...

en: Search with %s
ms: Gelintar dengan %s

en: Could not run external program.
ms: Tidak dapat jalankan program luaran

en: Invalid URI
ms: URI tidak sah

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
ms: _Garis Dalam Carian:

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Next
ms: Berikutnya

en: Match Case
ms: Padan Kata

en: Close Findbar
ms: Tutup Palang Cari

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
ms[0]: %d tanda buku
ms[1]: %d tanda buku

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
ms: Folder kosong

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
ms: Folder mengandungi %s dan tiada tanda buku

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
ms: Folder mengandungi %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
ms: Folder mengandungi %s dan %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
ms: Tanda buku menuju ke: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
ms: %s dan tiada tanda buku

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
ms: %s dan %s

en: Edit the selected bookmark
ms: Sunting tanda buku terpilih

en: Delete the selected bookmark
ms: Padam tanda buku terpilih

en: Add a new folder
ms: Tambah folder baru

en: <i>Separator</i>
ms: <i>Pemisah</i>

en: Open in New _Tab
ms: Buka dalam _Tab Baru

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
ms: Gelintar Tanda Buku

en: History
ms: Sejarah

en: Today
ms: Hari Ini

en: Yesterday
ms: Semalam

en: %d day ago | %d days ago
ms[0]: %d hari yang lalu
ms[1]: %d hari yang lalu

en: A week ago
ms: Seminggu yang lalu

en: Failed to remove history item: %s
ms: Gagal membuang item sejarah: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
ms: Anda pasti hendak buang semua item sejarah?

en: Bookmark the selected history item
ms: Tanda buku item sejarah terpilih

en: Delete the selected history item
ms: Padam item sejarah terpilih

en: Clear the entire history
ms: Kosongkan keseluruhan sejarah

note: Create the filter entry
en: Search History
ms: Gelintar Sejarah

en: Authentication Required
ms: Pengesahihan Diperlukan

en: A username and a password are required
    to open this location:
ms: Nama pengguna dan kata laluan diperlukan
    untuk membuka lokasi ini:

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Password
ms: Kata Laluan

en: _Remember password
ms: _Ingat kata laluan

en: Property '%s' is invalid for %s
ms: Sifat '%s' tidak sah untuk %s

en: Choose file
ms: Pilih Fail

en: Choose folder
ms: Pilih folder

en: 1 hour
ms: 1 jam

en: 1 day
ms: 1 hari

en: 1 week
ms: 1 minggu

en: 1 month
ms: 1 bulan

en: 1 year
ms: 1 tahun

en: Preferences for %s
ms: Keutamaan untuk %s

en: MD5-Checksum:
ms: Hasiltambahsemak-MD5:

en: SHA1-Checksum:
ms: Hasiltambahsemak-SHA1:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
ms: Halaman ini kelihatan mengandungi skrip pengguna. Anda hendak pasang ia?

en: _Install user script
ms: P_asasng skrip pengguna

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
ms: Halaman ini kelihatan mengandungi gaya pengguna. Anda hendak pasang ia?

en: _Install user style
ms: _Pasang gaya pengguna

en: Don't install
ms: Jangan pasang

en: Userscripts
ms: Skrip Pengguna

en: Userstyles
ms: Gaya Pengguna

en: Error
ms: Ralat

en: Do you want to delete '%s'?
ms: Anda hendak padam '%s'?

en: Delete user script
ms: Padam skrip pengguna

en: Delete user style
ms: Padam gaya pengguna

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
ms: Fail <b>%s</b> akan dipadam secara kekal.

en: Open in Text Editor
ms: Buka dalam Penyunting Teks

en: Open Target Folder
ms: Buka Folder Sasaran

en: Add new addon
ms: Tambah tambahan baru

en: Remove selected addon
ms: Buang tambahan terpilih

en: User addons
ms: Tambahan pengguna

en: Can't monitor folder '%s': %s
ms: Tidak dapat pantau folder '%s': %s

en: Support for userscripts and userstyles
ms: Sokongan untk skrip pengguna dan gaya pengguna

en: Colorful Tabs
ms: Tab Berwarna-warni

en: Tint each tab distinctly
ms: Seri warnakan setiap tab dengan jelas

en: Cookie Manager
ms: Pengurus Kuki

en: Delete All
ms: Padam Semua

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
ms: Padam semua kuki yang dipaparkan. Jika penapis ditetapkan, hanya kuki tersebut dipadam yang memadani penapis tersebut.

en: Expand All
ms: Kembang Semua

en: Collapse All
ms: Kuncup Semua

en: Do you really want to delete all cookies?
ms: Anda pasti hendak padam semua kuki?

en: Question
ms: Pertanyaan

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
ms: Hanya kuki yang padan dengan penapis akan dipadam.

en: At the end of the session
ms: Dipenghujung sesi

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
ms: <b>Hos</b>: %s
    <b>Nama</b>: %s
    <b>Nilai</b>: %s
    <b>Laluan</b>: %s
    <b>Selamat</b>: %s
    <b>Luput</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
ms: <b>Domain</b>: %s
    <b>Kuki</b>: %d

en: Name
ms: Nama

en: _Expand All
ms: Kem_bangkan Semua

en: _Collapse All
ms: Kun_cupkan Semua

en: Search Cookies by Name or Domain
ms: Gelintar Kuki berdasarkan Nama atau Domain

en: List, view and delete cookies
ms: Senarai, lihat dan padam kuki

en: Copy Tab _Addresses
ms: Salin _Alamat Tab

en: Copy Addresses of Tabs
ms: Salin Alamat Tab

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
ms: Salin alamat semua tab ke papan keratan

en: Delayed load
ms: Muatan terlengah

en: Delay page load until you actually use the tab.
ms: Lengah muat halaman sehingga anda sebenarnya guna tab.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
ms: Nombor versi dalam kurungan paparkan versi yang digunakan pada masa jalan,

en: Midori doesn't store any personal data:
ms: Midori tidak menyimpan sebarang data peribadi:

en: No history or web cookies are being saved.
ms: Tiada kuki sejara atau sesawang telah disimpan.

en: Extensions are disabled.
ms: Sambungan dllumpuhkan.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
ms: Sotrin, pangkalan data setempat dan cache aplikasi HTML5 dilumpuhkan.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
ms: Midori menghalang laman sesawang daripad menjejak pengguna:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
ms: URL perujuk ditanggalkan daripada nama hos.

en: DNS prefetching is disabled.
ms: Pra-dapatkan DNS dilumpuhkan.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
ms: Bahasa dan zon waktu tidak ditunjukkan ke laman sesawang.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
ms: Pemalam Flash dan Netscape yang lain akan disenaraikan oleh laman sesawang.

en: Double click for more information
ms: Dwi klik untuk maklumat lanjut

en: This extension shows glib error messages in systray.
ms: Sambungan ini menunjukkan mesesj ralat glib  dalam systray.

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
ms: Satu ralat berlaku bila cuba memuat turun fail dengan pemalam berikut:
    %s
    
    Ralat:
    %s
    
    Teruskan tanpa pemalam ini.

en: The plug-in was unable to connect with aria2:
    Please make sure that aria2 is running with rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    If it's so, check it also is using the port 6800.
    Lastly Check the configuration of your firewall.
    Whitelist aria2 and the port 6800 if they aren't.
ms: Pemalam tidak dapat bersambung dengan aria2:
    Sila pastikan aria2 berjalan dengan rpc dibenarkan iaitu: aria2c --enable-rpc
    Jika sudah lakukan, periksa ia juga menggunakan port 6800.
    Akkhir sekali periksa konfigurasi dinding api anda.
    Senarai putihkan aria2 dan port 6800 jika belum lakukan.

en: External Download Manager - Aria2
ms: Pengurus Muat Turun Luaran - Aria2

en: Download files with Aria2
ms: Muat turun fail dengan Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
ms: Pengurus Muat Turun Dalaman - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
ms: Muat turun fail dengan SteadyFlow

en: Command:
ms: Perintah:

en: Download files with "%s" or a custom command
ms: Muat turun fail dengan "%s" atau perintah suai

en: External Download Manager - CommandLine
ms: Pengurus Muat Turun Luaran - BarisPerintah

en: Name:
ms: Nama:

en: Command Line:
ms: Baris Perintah:

en: Right-click a suggestion to customize it
ms: Klik kanan cadangan untuk menyesuaikannya

en: Choose application
ms: Pilih aplikasi

en: Select an application to open "%s"
ms: Pilih aplikasi untuk buka "%s"

en: None
ms: Tiada

en: Download error
ms: Ralat muaturun

en: Cannot open '%s' because the download failed.
ms: Tidak dapat membuka '%s' kerana muaturun gagal.

en: Open _with…
ms: Buka_dengan…

en: Open in Image _Viewer
ms: Buka dalam Pe_lihat Imej

en: File Types
ms: Jenis Fail

en: Text Editor
ms: Penyunting Teks

en: News Aggregator
ms: Aggregator Berita

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
ms: Gagal mencari unsur "masukan" atom yang diperlukan dalam data XML.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
ms: Gagal mencari unsur "suapan" atom yang diperlukan dalam data XML.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
ms: Terakhir dikemaskini: %s.

en: Feeds
ms: Suapan

en: Add new feed
ms: Tambah suapan baru

en: Delete feed
ms: Padam suapan

en: _Feeds
ms: _Suapan

en: Failed to find root element in feed XML data.
ms: Gagal mencari unsur root dalam data XML suapan.

en: Unsupported feed format.
ms: Format suapan tidak disokong.

en: Failed to parse XML feed: %s
ms: Gagal menghurai suapan XML: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
ms: Gagal mencari unsur "saluran" dalam data XML RSS.

en: Unsupported RSS version found.
ms: Versi RSS tidak disokong ditemui.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
ms: Gagal mencari unsur "item" RSS yang diperlukan dalam data XML.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
ms: Gagal mencari unsur "saluran" RSS yang diperlukan dalam data XML.

en: Feed '%s' already exists
ms: Suapan '%s' sudah wujud

en: Error loading feed '%s'
ms: Ralat memuatkan suapan '%s'

en: Feed Panel
ms: Panel Suapan

en: Read Atom/ RSS feeds
ms: Baca suapan Atom/RSS

en: Failed to add form value: %s
ms: Gagal menambah nilai bentuk: %s

en: Form history
ms: Sejarah borang

en: Master password required
    to open password database
ms: Kata laluan master diperlukan
    untuk membuka pangkalan data kata laluan

en: Remember password on this page?
ms: Ingat kata laluan dalam halaman ini?

en: Remember
ms: Ingat

en: Not now
ms: Bukan sekarang

en: Never for this page
ms: Jangan sesekali untuk halaman ini

en: Toggle form history state
ms: Togol keadaan sejarah borang

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
ms: Aktif atau nyahaktifkan sejarah borang dari tab semasa.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
ms: Hanya aktifkan sejarah borang melalui kekunci panas (Ctrl+Shift+F) per tab

en: Form history filler
ms: Pengisi sejarah borang

en: Stores history of entered form data
ms: Simpan sejarah bagi data borang yang dimasukkan

en: Failed to select suggestions
ms: Gagal memilih cadangan

en: There are no unvisited tabs
ms: Tiada tab tidak dilawati

en: History-List
ms: Senarai-Sejarah

en: Tab closing behavior
ms: Kelakuan penutupan tab

en: Do nothing
ms: Jangan lakukan apa-apa

en: Switch to last viewed tab
ms: Tukar ke tab dilihat kali terakhir

en: Switch to newest tab
ms: Tukar ke tab terbaru

en: Flash window on background tabs
ms: Denyarkan tetingkap pada tab latar belakang

en: Next new Tab (History List)
ms: Tab baru berikutnya (Senarai Sejarah)

en: Next new tab from history
ms: Tab baru berikutnya dari sejarah

en: Previous new Tab (History List)
ms: Tab baru terdahulu (Senarai Sejarah)

en: Previous new tab from history
ms: Tab baru terdahulu dari sejarah

en: Display tab in background (History List)
ms: Papar tab dilatar belakang (Senarai Sejarah)

en: Display the current selected tab in background
ms: Papar tab terpilih semasa dilatar belakang

en: History List
ms: Senarai Sejarah

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
ms: Alih ke tab yang terakhir digunakan bila menukar atau menutup tab

en: SQL fails: %s
ms: SQL gagal: %s

en: Accept
ms: Terima

en: Accept for session
ms: Terima sesi

en: Block
ms: Sekat

en: Could not open database of extension: %s
ms: Tidak dapat buka pangkalan dat untuk sambungan: %s

en: Failed to execute database statement: %s
ms: Gagal lakukan penyataan pangkalan data: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
ms: Anda pasti mahu memadam semua keizinan Skrip Java?

en: Delete all JavaScript permissions?
ms: Padam semua keizinan Skrip Java?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
ms: Tindakan ini akan memadam semua keizinan Skrip Java. Anda akan ditanya keizinan lagi bagi setiap laman sesawang yang dilawati.

en: Manager instance
ms: Kejadian pengurus

en: Instance to global NoJS manager
ms: Kejadian ke pengurus NoJS sejagat

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
ms: Konfigur NoJS

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
ms: Dibawah adalah senarau semua laman sesawang dan set polisi untuk mereka. Anda boleh padam polisi dengan menanda masukan dan mengklik pada <i>Padam</i>.

en: Policy
ms: Polisi

en: Delete _all
ms: Padam semu_a

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
ms: M_embenarkan skrip pada halaman setempat

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
ms: Se_kat skrip pada domain yang tidak diketahui secara lalai

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
ms: T_etapkan keizinan pada domain aras-kedua

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
ms: Nafi %s

en: Allow %s
ms: Benarkan %s

en: Allow %s this session
ms: Benarkan %s dalam sesi ini

en: Browser window
ms: Tetingkap pelayar

en: The Midori browser instance this view belongs to
ms: Kejadian pelayar Midori bagi paparan ini milik

en: View
ms: Lihat

en: The Midori view instance this view belongs to
ms: Kejadian paparan Midoeri bagi paparan ini milik

en: Menu icon state
ms: Keadaan ikon menu

en: State of menu icon to show in status bar
ms: Keadaan ikon menu untuk ditunjuk dalam palang status

en: Undetermined
ms: Tidak ditentukan

en: Allowed
ms: Dibenarkan

en: Mixed
ms: Bercampur

en: Denied
ms: Dinafi

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
ms: Satu ralat mati berlaku yang menghalaan sambungan NoJS diteruskan. Anda seharusnya lumpuhkannya.

en: Error in NoJS extension
ms: Ralat dalam sambungan NoJS

en: Reason
ms: Alasan

en: Could not create configuration folder for extension: %s
ms: Tidak dapat cipta folder konfigurasi untuk sambungan: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
ms: Tidak dapat cipta folder konfigurai untuk sambungan.

en: Could not open database of extension.
ms: Tidak dapat buka pengkalan data sambungan.

en: Could not set up database structure of extension.
ms: Tidak dapat tetapkan struktur sambungan pangkalan data.

en: Extension instance
ms: Kejadian sambungan

en: The Midori extension instance for this extension
ms: Kejadian sambungan Midori untuk sambungan ini

en: Application instance
ms: Kejadian aplikasi

en: The Midori application instance this extension belongs to
ms: Kejadian aplikasi Midori yang mana sambungan ini miliki

en: Database instance
ms: Kejadian pengkalan data

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
ms: Penuding ke kejadian pengkalan data sqlite yang digunakan oleh sambungan ini

en: Database path
ms: Laluan pangkalan data

en: Path to sqlite database instance used by this extension
ms: Laluan ke kejadian pengkalan data sqlite yang digunakan oleh sambungan ini

en: Allow local pages
ms: Membenarkan halaman setempat

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
ms: Benarkan skrip berjalan di halaman (file: //) tempatan

en: Only second level
ms: Hanya aras kedua

en: Reduce each domain to its second-level (e.g. www.example.org to example.org) for comparison
ms: Mengurangkan setiap domain ke peringkat kedua (contohnya www.example.org untuk example.org) untuk perbandingan

en: Unknown domain policy
ms: Polisi domain tidak diketahui

en: Policy to use for unknown domains
ms: Dasar yang digunakan untuk domain yang tidak diketahui

en: Accept temporarily
ms: Diterima buat sementara

en: Mouse Gestures
ms: Gerakan Tetikus

en: Control Midori by moving the mouse
ms: Kawal Midori dengan menggerakkan tetikus

en: Reload page or stop loading
ms: Muat semula halaman atau hentikan pemuatan

en: Customize Keyboard shortcuts
ms: Suaikan pintasan Papan Kekunci

en: Customize Sh_ortcuts…
ms: Suaikan P_intasan...

en: Shortcuts
ms: Pintasan

en: View and edit keyboard shortcuts
ms: Lihat dan sunting pintasan papan kekunci

en: Statusbar Clock
ms: Jam Palang Status

en: Display date and time in the statusbar
ms: Papar tarikh dan masa dalam palang status

en: Images
ms: Imej

en: Scripts
ms: Skrip

en: Netscape plugins
ms: Pemalam Netscape

en: Enable Netscape plugins
ms: Benarkan pemalam Netscape

en: Statusbar Features
ms: Fitur Palang Status

en: Easily toggle features on web pages on and off
ms: Togol fitur dengan mudah pada laman sesawang dihidupkan dan dimatikan

en: Tab Panel
ms: Panel Tab

en: T_ab Panel
ms: Panel T_ab

en: Show tabs in a vertical panel
ms: Papar tab dalam panel menegak

en: Only Icons on Tabs by default
ms: Hanya Ikon pada Tab secara lalai

en: New tabs have no label by default
ms: Tab baru tidak mempunyai label secara lalai

en: Tabs to One
ms: Tab pada Satu

en: Tabs you collected so far
ms: Tab yang anda kutip buat masa ini

en: Clicking an item restores a tab.
ms: Klik item mengembalikan tab.

en: Tabs to _One
ms: Tab pada _Satu

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
ms: Tutup semua tab terbuka dan cipta tab baharu dengan pautan tab

en: Customize Toolbar
ms: Suaikan Palang Alat

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
ms: Pilih item yang akan dipaparkan pada palang alat. Item boleh ditertib semula dengan cara seret dan lepas.

en: Available Items
ms: Item Tersedia

en: Displayed Items
ms: Item Dipaparkan

en: _Customize Toolbar…
ms: S_uaikan Palang Alat...

en: Toolbar Editor
ms: Penyunting Palang Alat

en: Easily edit the toolbar layout
ms: Sunting bentangan palang alat dengan mudah

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
ms: Kosongkan Data Peribadi

en: _Clear private data
ms: _Kosongkan data peribadi

en: Clear the following data:
ms: Kosongkan data berikut:

en: Last open _tabs
ms: _Tab terakhir dibuka

en: Clear private data when _quitting Midori
ms: Kosongkan data peribadi bila men_utup Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
ms: Daftar masuk dan kata _laluan tersimpan

en: Cookies and Website data
ms: Data Kuki dan Laman Sesawang

en: Website icons
ms: Ikon laman sesawang

en: Open tabs
ms: Buka tab

en: More open tabs…
ms: Buka lagi tab...

en: Failed to clear history: %s
ms: Gagal kosongkan sejarah: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
ms: Gagal membuang item sejarah lama: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
ms: Gagal menambah item tanda buku: %s

en: Failed to update bookmark: %s
ms: Gagal mengemaskini tanda buku: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
ms: Gagal membuang item tanda buku: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
ms: Konfigurasi tidak dapat disimpan. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
ms: Tong sampah tidak dapat disimpan. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
ms: Midori mengalami kerosakan kali terakhir dibuka. Anda boleh laporkan masalah di %s.

en: Modify _preferences
ms: Ubahsuai k_eutamaan

en: Disable all _extensions
ms: Lumpuhkan semua sa_mbungan

en: Show a dialog after Midori crashed
ms: Paparkan dialog selepas Midori mengalami kerosakan

en: Discard old tabs
ms: Singkir tab lama

en: Show last crash _log
ms: Papar _log kerosakan terakhir

en: Run in _debugger
ms: Jalankan dalam pen_yahpepijat

en: An instance of Midori is already running but not responding.
ms: Kejadian Midori sudah pun berjalan tetapi tidak bergerakbalas.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
ms: Tanda buku tidak dapat dimuatkan: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
ms: Sesi tidak dapat dimuatkan: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
ms: Tong sampah tidak dapat dimuatkan: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
ms: Sejarah tidak dapat dimuatkan: %s

en: The following errors occured:
ms: Ralat berikut berlaku:

en: _Ignore
ms: _Abai

en: Could not open database of extenstion: %s
ms: Tidak dapat buka pengkalan data sambungan: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
ms: Anda pasti hendak padam semua keizinan kuki?

en: Delete all cookie permissions?
ms: Padam semua keizinan kuki?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
ms: Tindakan ini akan padam semua keizinan kuki. Anda akan ditanya keizinan sekali lagi untuk setiap laman sesawang yang dilawati.

en: Cookie permission manager
ms: Pengurus keizinan kuki

en: Instance of current cookie permission manager
ms: Kejadian pengurus keizinan kuki semasa

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
ms: Konfigur keizinan kuki

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
ms: Dibawah adalah senarai laman sesawang dan polisi yang ditetapkan untuk mereka. Anda boleh padam polisi dengan menanda masukan dan mengklik pada <i>Padam</i>. Anda juga boleh menambah polisi untuk domain secara manual dengan memasukkan domain dibawah, pilih polisi dan klik pada <i>Tambah</>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
ms: Polisi untuk kuki dari domain tiada dalam senarai:

en: Ask for a decision
ms: Tanya untuk kepastian

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
ms: Ralat mati berlaku yang menghalang sambungan pengurus keizinan kuki untuk diteruskan. Anda sepatutnya lumpuhkannya.

en: Error in cookie permission manager extension
ms: Ralat dalam sambungan pengurus keizinan kuki

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
ms: Tidak dapat memastikan polisi kuki sejagat untuk ditetapkan pada domain: %s

en: Till session end
ms: Sehingga sesi berakhir

en: The website %s wants to store %d cookies.
ms: Laman sesawang %s ingin menyimpan %d kuki.

en: The website %s wants to store a cookie.
ms: Laman sesawang %s hendak menyimpan kuki.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
ms: Laman sesawang berbilang hendak menyimpan sejumlah %d kuki.

en: _Accept
ms: Terim_a

en: Accept for this _session
ms: Terima untuk _sesi ini

en: De_ny
ms: Na_fi

en: Deny _this time
ms: Naf_i buat masa ini

en: Path
ms: Laluan

en: Value
ms: Nilai

en: Expire date
ms: Tarikh luput

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
ms: Polisi yang digunakan untuk domain tidak dikonfigur secara individu. Ia hanya bertindakan untuk sekatan set polisi kuki lanjutan dalam tetapan Midori.

en: Cookie Security Manager
ms: Pengurus Keselamatan Kuki

en: Manage cookie permission per site
ms: Urus keizinan kuki per halaman

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
ms: Gagal mendapatkan ikon aplikasi dalam %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
ms: Gagal mencipta pelancar baharu (%s): %s

en: Launcher created
ms: Pelancar dicipta

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
ms: Kini anda boleh jalankan <b>%s</b> dari pelancar atau menu anda

en: Error creating launcher
ms: Ralat mencipta pelancar

en: No file "desc" found
ms: Tiada fail "desc" ditemui

en: Applications
ms: Aplikasi

en: New _Profile
ms: _Profil Baru

en: Creates a new, independent profile and a launcher
ms: Cipta profil dan pelancar baharu dan bebas

en: New _App
ms: _Apl Baru

en: Creates a new app for a specific site
ms: Cipta aplikasi baru untuk laman tertentu

en: Error launching
ms: Ralat pelancaran

en: Create _Launcher
ms: Cipta Pe_lancar

en: Web App Manager
ms: Pengurus Apl Sesawang

en: Manage websites installed as applications
ms: Urus laman sesawang yang dipasang sebagai aplikasi

en: Transfers
ms: Pemindahan

en: Clear All
ms: Kosongkan Semua

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
ms: Gagal membuka muat turun: %s

en: Open Destination _Folder
ms: Buka _Folder Destinasi

en: Copy Link Loc_ation
ms: Salin Loka_si Pautan

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
ms: Fail '<b>%s</b>' telah dimuat turun.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
ms: '<b>%s</b>' dan %d lain-lain fail telah dimuat turun.

en: Transfer completed
ms: Pemindahan selesai

en: Some files are being downloaded
ms: Beberapa fail sedang dimuat turun

en: _Quit Midori
ms: _Keluar Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
ms: Pemnindahan akan dibatalkan jika Midori ditutup.

en: Transfer Manager
ms: Pengurus Pemindahan

en: View downloaded files
ms: Lihat fail dimuat turun

en: Failed to update database: %s
ms: Gagal mengemaskini pangkalan data: %s

en: Failed to select from database: %s
ms: Gagal memilih dari pangkalan data: %s

en: Failed to import legacy session: %s
ms: Gagal mengimport sesi legasi: %s

en: Tab and session management.
ms: Pengurusan tab dan sesi.

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
ms: Sambungan ini menyediakan baris gilir tugas untuk kemaskini kerja atau peristiwa berulang.

en: Failed to add new note to database: %s
ms: Gagal menambah nota baharu ke pangkalan data: %s

en: Falied to remove note from database: %s
ms: Gagal membuang nota dari pangkalan data: %s

en: Falied to rename note: %s
ms: Gagal menama semula nota: %s

en: Falied to update note: %s
ms: Gagal mengemaskini nota: %s

en: Notes
ms: Nota

en: New Note
ms: Nota Baharu

en: Creates a new empty note, unrelated to opened pages
ms: Cipta nota kosong baharu yang tidak berkaitan dengan halaman yang telah dibuka

en: New note
ms: Nota baharu

en: Failed to select from notes database: %s
ms: Gagal memilih dari pangkalan data nota: %s

en: Rename note
ms: Nama semula nota

en: Copy note to clipboard
ms: Salin nota dari papan keratan

en: Remove note
ms: Buang nota

en: Copy selection as note
ms: Salin pemilihan sebagai nota

en: Save text clips from websites as notes
ms: Simpan klip teks dari laman sesawang sebagai nota

en: Advertisement blocker
ms: Penyekat iklan

en: Block advertisements according to a filter list
ms: Sekat iklan berdasarkan senarai penapis

en: Bl_ock image
ms: Se_kat imej

en: Bl_ock link
ms: S_ekat pautan

en: Custom
ms: Suai

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Disable
ms: Dilumpuhkan

en: Display hidden elements
ms: Papar unsur tersembunyi

en: Blocking
ms: Sekatan

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Type the address of a preconfigured filter list in the text entry and hit Enter.
ms: Jenis alamat senarai penapis pra-konfigur dalam masukan teks dan tekan Enter.

en: You can find more lists by visiting following sites:
     %s, %s
ms: Anda boleh dapatkan lagi senarai dengan melawati laman berikut:
     %s, %s

en: Configure Advertisement filters
ms: Konfigur penapis Iklan

en: Last update: %x %X
ms: Kemaskini terakhir: %x %X

en: File incomplete - broken download?
ms: Fail tidak selesai - muat turun rosak?

en: Edit rule
ms: Sunting peraturan

en: _Rule:
ms: Pe_raturan:

en: Domain Hotkeys
ms: Kekunci Panas Domain

en: Add www. and .com/.country_domain and proceed with Ctrl+Enter/Shift+Enter
ms: Tambah www. dan .com/.country_domain seterusnya lakukan Ctrl+Enter/Shift+Enter

en: Webmedia now-playing
ms: Webmedia kini-dimainkan

en: Share 'youtube, vimeo, dailymotion, coub and zippcast' that you are playing in Midori using org.midori.mediaHerald
ms: Kongsi 'youtube, vimeo, dailymotion, coub dan zippcast' yang anda main di dalam Midori menggunakan org.midori.mediaHerald
