midori - en to sq translation catalogue (189 entries)

en: Web Browser
sq: Shfletues Interneti

en: Midori Web Browser
sq: Midori - Shfletuesi i Internetit

en: Browse the Web
sq: Shfleto Internetin

en: New Tab
sq: Skedë e re

en: New Window
sq: Dritare e re

en: New Private Browsing Window
sq: Dritare e re shfletuesi privat

en: Midori Private Browsing
sq: Shfletuesi Privat Midori

en: Private Browsing
sq: Shfletuesi Privat

en: Open a new private browsing window
sq: Hap një dritare të re për shfletim privat

en: ADDRESS
sq: ADRESA

en: Private browsing, no changes are saved
sq: Shfletimi Privat, ndryshimet nuk janë ruajtur

en: Run the specified filename as javascript
sq: Ekzekuto skedarin e specifikuar si javascript

en: Execute the specified command
sq: Ekzekuto komandën e përcaktuar

en: Display program version
sq: Shfaq versionin e programit

en: Addresses
sq: Adresat

en: PATTERN
sq: MODELI

en: Error: "gdb" can't be found
sq: Gabim: "gdb" nuk mund të gjendet

en: Check for new versions at:
sq: Kontrollo për versione të reja në:

en: An unknown error occured
sq: Ndesha në një gabim të panjohur

en: Add Boo_kmark
sq: Shto Boo_kmark

en: _Extensions
sq: _Prapashtesat

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
sq: _Historia

en: User_styles
sq: _Stilet e përdoruesit

en: New _Tab
sq: Tabelë e _Re

en: _Transfers
sq: _Transferimet

en: _Closed Tabs
sq: Skedat e _mbyllura

en: New _Window
sq: _Dritare e re

en: New _Folder
sq: _Dosje e re

en: [Addresses]
sq: [Adresat]

en: File not found.
sq: Skedari nuk u gjet.

en: Malformed document.
sq: Dokument i shformuar.

en: Go forward to the next page
sq: Shko para tek faqja tjetër

en: Web Search…
sq: Ueb Kërkim ...

en: Reload the current page
sq: Rifresko faqen e tanishme

en: Stop loading the current page
sq: Ndalo ngarkimin e faqes së tanishme

en: Failed to update title: %s
sq: Deshtoj ne perditesimin title: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
sq: Vlera '%s' është e pavlefshme për %s

en: Unexpected action '%s'.
sq: Veprim '%s' i papritur.

en: %s (Private Browsing)
sq: %s (Shfletim Privat)

en: New Folder
sq: Dosje e re

en: Edit Folder
sq: Ndryshoje dosjen

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
sq: Shkruaj një emër për këtë dosje, dhe zgjidh ku ta mbash atë.

en: Save file as
sq: Ruaj file si

en: A new window has been opened
sq: Një dritare e re është hapur

en: A new tab has been opened
sq: Është hapur një skedë e re

en: Save file
sq: Ruaj skedarin

en: Reload page without caching
sq: Ringarko faqen pa caching

en: Open file
sq: Hap një skedar

en: Empty
sq: Bosh

en: Open in New _Window
sq: Hap në një _dritare të re

en: Import from XBEL or HTML file
sq: Importo nga një skedar XBEL ose HTML

en: Import from a file
sq: Importo nga një skedar

en: See about:version for version info.
sq: Shiko about:version për informacione mbi versionin.

en: _Duplicate Current Tab
sq: _Dyfisho skedën aktuale

en: _File
sq: _Skedari

en: Open a new window
sq: Hap një dritare të re

en: Open a new tab
sq: Hap një skedë të re

en: New P_rivate Browsing Window
sq: Dritare e re për shfletim p_rivat

en: Open a file
sq: Hap një skedar

en: _Save Page As…
sq: _Ruaje faqen si...

en: Save to a file
sq: Ruaje në një skedar

en: _Close Tab
sq: _Mbylle skedën

en: Close the current tab
sq: Mbylle skedën aktuale

en: C_lose Window
sq: Mby_ll dritaren

en: Print the current page
sq: Printo faqen aktuale

en: Close a_ll Windows
sq: Mbylli të _gjitha dritaret

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Find…
sq: _Gjej...

en: Find a word or phrase in the page
sq: Gjej një fjalë apo frazë në faqe

en: Increase the zoom level
sq: Rrit nivelin e zmadhimit

en: Decrease the zoom level
sq: Ul nivelin e zmadhimit

en: _Encoding
sq: _Kodifikimi

en: View So_urce
sq: Shiko b_urimin

en: View _DOM Source
sq: Shiko burimin _DOM

en: _Go
sq: _Shko

en: Empty Trash
sq: Boshatis koshin

en: Undo _Close Tab
sq: Anulo _mbylljen e skedës

en: Add a new _folder
sq: Shto një _dosje të re

en: _Clear Private Data…
sq: _Pastro të dhënat private…

en: Only show the Icon of the _Current Tab
sq: Shfaq vetëm ikonën e skedës _aktuale

en: Close Ot_her Tabs
sq: Mbylli skedat e _tjera

en: Open last _session
sq: Hap _seancën e fundit

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Frequent Questions
sq: Pyetje të _shpeshta

en: _Report a Problem…
sq: _Raportoni një problem…

en: _Tools
sq: _Mjetet

en: Side_panel
sq: _Paneli anësor

en: Sidepanel
sq: Paneli anësor

en: _Separator
sq: _Ndarës

en: Reopen a previously closed tab or window
sq: Rihap një skedë apo dritare të mbyllur më parë

en: _Tabs
sq: _Skedat

en: Show a list of all open tabs
sq: Shfaq një listë me skedat e hapura

en: Export certificate
sq: Eksporto certifikatën

en: The certificate's activation time is still in the future.
sq: Koha e aktivizimit të certifikatës është akoma në të ardhmen.

en: The certificate has expired
sq: Certifikata ka skaduar

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
sq: Algoritmi i certifikatës konsiderohet i pasigurt.

en: Some other error occurred validating the certificate.
sq: Ndodhen disa gabime të tjera gjatë vërtetimit të certifikatës.

en: _Export certificate
sq: _Eksporto certifikatën

en: Self-signed
sq: Vetë-nënshkruar

en: Security details
sq: Detajet e sigurisë

en: Not verified
sq: Jo e verifikuar

en: Verified and encrypted connection
sq: Lidhje e verifikuar dhe e shifruar

en: Open, unencrypted connection
sq: Lidhje a hapur, e pashifruar

en: Close panel
sq: Mbyll panelin

en: Show last open tabs
sq: Shfaq skedat e hapura së fundmi

en: Show last tabs without loading
sq: Shfaq skedat e fundit pa i ngarkuar

en: Show Blank Page
sq: Shfaq faqe boshe

en: New tab
sq: Skedë e re

en: New window
sq: Dritare e re

en: Current tab
sq: Skeda aktuale

en: Icons
sq: Ikona

en: Small icons
sq: Ikona të vogla

en: Text
sq: Tekst

en: Icons and text
sq: Ikona dhe tekst

en: Text beside icons
sq: Tekst përbri ikonave

en: Show Tab _Label
sq: Shfaq _etiketën e skedës

en: Show Tab _Icon Only
sq: Shfaq vetëm _ikonën e skedës

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
sq[0]: Mbylle skedën në të _Djathtë
sq[1]: Mbylli skedat në të _Djathtë

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
sq[0]: Mbylle skedën _tjetër
sq[1]: Mbylli skedat e _tjera

en: Security unknown
sq: Siguri e panjohur

en: _Deny
sq: _Moho

en: _Allow
sq: _Lejo

en: %s wants to know your location.
sq: %s dëshiron të dijë vendndodhjen tënde

en: Try Again
sq: Provo përsëri

en: Oops - %s
sq: Ups - %s

en: Something went wrong with '%s'.
sq: Diçka shkoi keq me '%s'.

en: Try again
sq: Provo përsëri

en: Send a message to %s
sq: Dërgo një mesazh tek %s

en: Open _Link
sq: Hap _Lidhjen

en: Open Link in New _Tab
sq: Hap lidhjen në një _skedë të re

en: Open Link in New _Window
sq: Hap lidhjen në një _dritare të re

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
sq: Ru_aj si...

en: Save I_mage
sq: Ruaj i_mazhin

en: Copy Video _Address
sq: Kopjo _adresën e videos

en: Download _Video
sq: Shkarko _videon

en: Open Address in New _Tab
sq: Hap lidhjen në një _skedë të re

en: Search _with
sq: Kërko _me

en: Open or download file from %s
sq: Hap ose shkarko skedarin nga %s

en: File Name: %s
sq: Emri i skedarit: %s

en: File Type: '%s'
sq: Lloji i skedarit: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
sq: Lloji i skedarit: %s ('%s')

en: Size: %s
sq: Madhësia: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
sq: Hap %s

en: Blank page
sq: Faqe bosh

en: Features
sq: Veçoritë

en: %d hour | %d hours
sq[0]: %d orë
sq[1]: %d orë

en: %d minute | %d minutes
sq[0]: %d minutë
sq[1]: %d minuta

en: %d second | %d seconds
sq[0]: %d sekondë
sq[1]: %d sekonda

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
sq: Skedari "%s" nuk mund të ruhet në këtë dosje.

en: Startup
sq: Nisja

en: When Midori starts:
sq: Kur hapet Midori:

note: Page "Behavior"
en: Behavior
sq: Sjellja

en: Zoom Text and Images
sq: Zmadho tekstin dhe imazhet

en: Save downloaded files to:
sq: Ruaj skedarët e shkarkuar në:

note: Page "Interface"
en: Browsing
sq: Shfletimi

note: Page "Network"
en: Network
sq: Rrjeti

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
sq: Identifikohu si

en: Delete pages from history after:
sq: Hiq faqet nga kronologjia pas:

en: Extensions
sq: Prapashtesat

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _Description:
sq: _Përshkrimi:

en: _Address:
sq: _Adresa:

en: Search with…
sq: Kërko me...

en: Search with %s
sq: Kërko me %s

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
sq: %s dhe %s

en: <i>Separator</i>
sq: <i>Ndarës</i>

en: Open in New _Tab
sq: Hap në një _skedë të re

en: Today
sq: Sot

en: Yesterday
sq: Dje

en: %d day ago | %d days ago
sq[0]: %d ditë më parë
sq[1]: %d ditë më parë

en: A week ago
sq: Një javë më parë

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: 1 hour
sq: 1 ore

en: 1 day
sq: 1 dite

en: 1 week
sq: 1 jave

en: 1 month
sq: 1 muaji

en: 1 year
sq: 1 viti

en: Don't install
sq: Mos instalo

en: Error
sq: Gabim

en: Name
sq: Emri

en: Midori doesn't store any personal data:
sq: Midori nuk ruaj ndonjë të dhënë personale:

en: Extensions are disabled.
sq: Prapashtesat janë të çaktivizuara.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
sq: Midori parandalon faqeve ueb të gjurmojnë përdoruesin:

en: Not now
sq: Jo tani

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
sq: Pastro të dhënat private

en: _Clear private data
sq: _Pastro të dhënat private

en: Clear private data when _quitting Midori
sq: Pastro të dhënat private kur të _mbyllet Midori

en: Transfers
sq: Transferimet

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
sq: Transferimet do të ndalen nëse Midori mbyllet.
