midori - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Midori
th: มิโดะริ

en: Web Browser
th: เว็บเบราว์เซอร์

en: Midori Web Browser
th: เว็บเบราว์เซอร์มิโดะริ

en: Browse the Web
th: ท่องดูเว็บ

en: New Tab
th: แท็บใหม่

en: New Window
th: หน้าต่างใหม่

en: New Private Browsing Window
th: หน้าต่างใหม่แบบสวนตัว

en: Midori Private Browsing
th: Midori ท่องเว็บแบบส่วนตัว

en: Private Browsing
th: ท่องเว็บแบบส่วนตัว

en: Open a new private browsing window
th: เปิดหน้าต่างท่องเว็บแบบส่วนตัว

en: Snapshot saved to: %s
th: Snapshot บันทึกไปที่: %s

en: Run ADDRESS as a web application
th: รัน ADDRESS เป็นเว็บแอพ

en: Use FOLDER as configuration folder
th: FOLDER

en: Private browsing, no changes are saved
th: ท่องเว็บแบบส่วนตัว ไม่บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
th: โหมดพกพา ไฟล์รันไทม์ต่างๆ จะถูกเก็บไว้ในทีเดียว

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
th: หน้าต่าง GTK+ พร้อม WebKit คล้ายกับ GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
th: แสดงหน้าต่างการวินิจฉัย

en: Execute the specified command
th: รันคำสั่งที่กำหนด

en: List available commands to execute with -e/ --execute
th: แสดงคำสั่งที่สามารถทำงานได้ด้วยการพิมพ์-e/ --execute

en: Display program version
th: แสดงเวอร์ชันโปรแกรม

en: Addresses
th: ที่อยู่

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
th: รีเซ็ต Midori หากไม่มีการทำงานในระยะเวลา SECONDS วินาที

en: Error: "gdb" can't be found
th: ข้อผิดพลาด: ไม่พบ "gdb"

en: Check for new versions at:
th: ตรวจสอบเวอร์ชันใหม่ที่:

en: An unknown error occured
th: เกิดข้อผิดพลาดที่ไม่รู้จัก

en: _Bookmarks
th: _ที่คั่นหน้า

en: Add Boo_kmark
th: เพิ่ม _ที่คั่นหน้า

en: _Extensions
th: _ส่วนขยาย

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
th: _ประวัติการเข้าชม

en: New _Tab
th: เปิด_แท็บใหม่

en: _Closed Tabs
th: _ปิด แท็บ

en: New _Window
th: เปิด_หน้าต่างใหม่

en: New _Folder
th: สร้าง_โฟลเดอร์ใหม่

en: File not found.
th: ไม่พบไฟล์

en: Add to _Speed Dial
th: เพิ่มไปยัง_รายการด่วน

en: Show Speed Dial
th: แสดงรายการด่วน

en: Speed Dial
th: รายการด่วน

en: Click to add a shortcut
th: คลิกเพื่อเพิ่มทางลัด
