mikutter - source to ro_RO translation catalogue (11 entries)

source: 入力
ro_RO: Intrare

source: 投稿をリトライする回数
ro_RO: Reîncearcă numărul înainte de a formula un mesaj

source: 非公式Retweetにin_reply_to_statusを付与する
ro_RO: Adaugă în_răspunsul_la_status pentru Retweet-uri neoficiale

source: 短縮URL
ro_RO: URL scurt

source: 常にURLを短縮する
ro_RO: Scurtează întotdeaună URL-uri

source: フッタ
ro_RO: Subsol

source: デフォルトで挿入するフッタ
ro_RO: Subsol implicit

source: リプライの場合はフッタを付与しない
ro_RO: Nu adăuga subsolul la răspuns

source: リプライの時に[試験3日前]とか入ったらアレでしょう。そんなのともおさらばです。
ro_RO: Dacă te-ai simţit cumva nemulţumit la postarea unui răspuns cu acest un subsol de tip [3 zile până la finalizare], s-o lăsăm atunci pe data viitoare.

source: 引用(非公式ReTweet)の場合はフッタを付与しない
ro_RO: Nu adăuga sufixul la citarea tweet-ului. (QT)

source: 関係ないけど、ツールチップってあんまり役に立つこと書いてないし、後ろ見えないし邪魔ですよねぇ
ro_RO: By the way, is it just me or do y'all find tooltips to be rubbish? I mean, they rarely contain useful information, and they block your view.
    
    Apropo, mi se pare mie, sau tu crezi că toate ponturile sunt nasoale? Adică, foarte rar conţin informaţii utile, şi-ţi blochează perspectiva.
