mikutter - source to ro_RO translation catalogue (26 entries)

source: 基本設定
ro_RO: Preferinţe principale

source: 各情報を取りに行く間隔。単位は分
ro_RO: Intervalul dintre preluările de tweet-uri, răspunsuri, etc., specificat în minute.

source: タイムラインとリプライ
ro_RO: Cronologie şi Răspunsuri

source: あなたがフォローしている人からのリプライとつぶやきの取得間隔
ro_RO: Intervalul dintre preluările de tweet-uri şi răspunsuri de la cei pe care îi urmăreşti.

source: フォローしていない人からのリプライ
ro_RO: Răspunsurile de la utilizatorii pe care nu-i urmăreşti

source: 保存した検索
ro_RO: Criteriu de căutare salvat

source: 保存した検索を確認しに行く間隔
ro_RO: Intervalul dintre preluările de criterii de căutare salvate

source: リストのタイムライン
ro_RO: Listare cronologie

source: 表示中のリストのタイムラインを確認しに行く間隔
ro_RO: Intervalul dintre preluările de tweet-uri pentru lista curent afişată

source: フォロー
ro_RO: Urmăreşte

source: フォロー一覧を確認しに行く間隔。mikutterを使わずにフォローした場合、この時に同期される
ro_RO: Intervalul dintre preluăurile listei celor pe care îi urmăreşti. Dacă îi urmăreşti printr-un alt client-utilizator, Mikutter va fi actualizat cu informaţii, la aceste intervale.

source: フォロワー
ro_RO: Urmăritori

source: フォロワー一覧を確認しに行く間隔
ro_RO: Intervalul dintre preluările listei urmăritorilor tăi

source: ダイレクトメッセージ
ro_RO: Mesaj Direct

source: ダイレクトメッセージを確認しに行く間隔
ro_RO: Intervalul de preluare a Mesajelor Directe

source: 一度に取得するつぶやきの件数(1-200)
ro_RO: numărul de tweet-uri preluate în acelaşi timp (1-200)

source: イベントの発生頻度(ミリ秒単位)
ro_RO: Intervalul dintre apariţiile evenimentelor (în milisecunde)

source: タイムラインとリプライとリツイート
ro_RO: Cronologie, Răspunsuri şi Retweet-uri

source: ふぁぼられ
ro_RO: Preferate

source: リアルタイム更新
ro_RO: Actualizare în Timp Real

source: リスト(Streaming API)
ro_RO: Listă (API Fluxare)

source: Twitter の Streaming APIを用いて、リアルタイムにリストの更新等を受け取ります
ro_RO: Foloseşte API Fluxare Twitter, pentru a primi în timp real, actualizări de liste, etc.

source: リプライ元をサーバに問い合わせて取得する
ro_RO: Preluare, de pe server, tweet în-răspuns-către

source: つぶやきの取得漏れを防止する（遅延対策）
ro_RO: Previne scurgerea de tweet-uri, ca prevenţie a întârzierilor

source: 遅延に強くなりますが、ちょっと遅くなります。
ro_RO: Aceasta va preveni preluarea întârzierii de tweet-uri, în detrimentul unui mic cost de viteză

source: %s について
ro_RO: Despre %s
