More Blocks - en to de translation catalogue (64 entries)

en: Circular Saw
de: Kreissäge

en: Input
    material
de: Ausgangs-
    material

en: Left-over
de: Rest

en: Max
de: Anzahl

en: Recycle
    output
de: Wiederver-
    werten

en: Set
de: Ok

en: owned by @1
de: gehört @1

en: Circular Saw is empty
de: Kreissäge ist leer

en: Circular Saw is working on @1
de: Kreissäge arbeitet mit @1

en: [moreblocks] loaded.
de: [moreblocks] geladen.

en: Deprecated
de: veraltet

en: All-faces Acacia Tree
de: allseitiger Akazienbaumstamm

en: All-faces Aspen Tree
de: allseitiger Espenbaumstamm

en: All-faces Jungle Tree
de: allseitiger Tropenbaumstamm

en: All-faces Pine Tree
de: allseitiger Kieferbaumstamm

en: All-faces Tree
de: allseitiger Baumstamm

en: Cactus Brick
de: Kaktusziegel

en: Cactus Checker
de: Kaktus-Mosaik

en: Centered Wooden Tile
de: Holzfliese mittig

en: Checker Stone Tile
de: Stein-Mosaik

en: Circle Stone Bricks
de: Kreissteinziegel

en: Clean Glass
de: Klares Glas

en: Coal Checker
de: Kohlen-Mosaik

en: Coal Glass
de: Kohleglas

en: Coal Stone
de: Kohlestein

en: Coal Stone Bricks
de: Kohlesteinziegel

en: Compressed Cobblestone
de: Gepresster Kopfsteinpflaster

en: Compressed Dirt
de: Gepresste Erde

en: Copper Patina Block
de: Kupfer Edelrostblock

en: Empty Shelf
de: Leeres Regal

en: Full Wooden Tile
de: Vollholzfliese

en: Glow Glass
de: Leuchtglas

en: Iron Checker
de: Metall-Mosaik

en: Iron Glass
de: metallisiertes Glas

en: Iron Stone
de: Eisenstein

en: Iron Stone Bricks
de: Eisensteinziegel

en: Plankstone
de: Brettstein

en: Rope
de: Seil

en: Split Stone Tile
de: Geteilte Steinfliese

en: Stone Bricks
de: Steinziegel

en: Stone Tile
de: Steinfliese

en: Super Glow Glass
de: Superleuchtglas

en: Sweeper
de: Besen

en: Tar
de: Teer

en: Trap Desert Stone
de: Wüstensteinfalle

en: Trap Glass
de: Glasfalle

en: Trap Glow Glass
de: Leuchtglasfalle

en: Trap Obsidian
de: Obsidianfalle

en: Trap Obsidian Glass
de: Obsidianglasfalle

en: Trap Sandstone
de: Sandsteinfalle

en: Trap Stone
de: Steinfalle

en: Trap Super Glow Glass
de: Superleuchtglasfalle

en: Wooden Tile
de: Holzfliese

en: Offset Wooden Tile
de: Holzfliese versetzt

en: Downwards Wooden Tile
de: Holzfliese unten

en: Leftwards Wooden Tile
de: Holzfliese links

en: Rightwards Wooden Tile
de: Holzfliese rechts

en: Sorry, @1 owns that spot.
de: Tut mir leid, dieser Bereich gehört @1.

en: someone
de: jemand

en: %s Microblock
de: %smikroblock

en: %s Slab
de: %splatte

en: %s Slope
de: %sneigung

en: %s Panel
de: %spaneel

en: %s Stairs
de: %streppe
