More Blocks - en to fr translation catalogue (63 entries)

en: Circular Saw
fr: Scie circulaire

en: Input
    material
fr: Matériau
    d'entrée

en: Left-over
fr: Reste

en: Recycle
    output
fr: Sortie à
    recycler

en: Set
fr: Définir

en: owned by @1
fr: propriété de @1

en: Circular Saw is empty
fr: Scie circulaire vide

en: Circular Saw is working on @1
fr: Scie circulaire manipulant @1

en: [moreblocks] loaded.
fr: [moreblocks] a été chargé.

en: Deprecated
fr: déprécié

en: All-faces Acacia Tree
fr: Tronc d'arbre d'acacia (toutes faces)

en: All-faces Aspen Tree
fr: Tronc d'arbre de peuplier (toutes faces)

en: All-faces Jungle Tree
fr: Tronc d'arbre de jungle (toutes faces)

en: All-faces Pine Tree
fr: Tronc d'arbre de pin (toutes faces)

en: All-faces Tree
fr: Tronc d'arbre (toutes faces)

en: Cactus Brick
fr: Briques de cactus

en: Cactus Checker
fr: Damier en cactus

en: Centered Wooden Tile
fr: Dalle en bois centrée

en: Checker Stone Tile
fr: Damier de dalle en pierre

en: Circle Stone Bricks
fr: Briques en pierre circulaires

en: Clean Glass
fr: Verre propre

en: Coal Checker
fr: Damier en charbon

en: Coal Glass
fr: Verre de charbon

en: Coal Stone
fr: Pierre de charbon

en: Coal Stone Bricks
fr: Briques en pierre de charbon

en: Compressed Cobblestone
fr: Pierre taillée compressée

en: Compressed Dirt
fr: Terre compressée

en: Copper Patina Block
fr: Bloc de patine de cuivre

en: Empty Shelf
fr: Étagère vide

en: Full Wooden Tile
fr: Dalle en bois complète

en: Glow Glass
fr: Verre brillant

en: Iron Checker
fr: Damier de fer

en: Iron Glass
fr: Verre de fer

en: Iron Stone
fr: Pierre de fer

en: Iron Stone Bricks
fr: Briques en pierre de fer

en: Plankstone
fr: Pierre-bois

en: Rope
fr: Corde

en: Split Stone Tile
fr: Dalle en pierre découpée

en: Stone Bricks
fr: Briques en pierre

en: Stone Tile
fr: Dalle en pierre

en: Super Glow Glass
fr: Verre très brillant

en: Sweeper
fr: Balai

en: Tar
fr: Bitume

en: Trap Desert Stone
fr: Pierre du désert traversable

en: Trap Glass
fr: Verre traversable

en: Trap Glow Glass
fr: Verre brillant traversable

en: Trap Obsidian
fr: Obsidienne traversable

en: Trap Obsidian Glass
fr: Verre d'obsidienne traversable

en: Trap Sandstone
fr: Grès traversable

en: Trap Stone
fr: Pierre traversable

en: Trap Super Glow Glass
fr: Verre très brillant traversable

en: Wooden Tile
fr: Dalle en bois

en: Offset Wooden Tile
fr: Dalle en bois décalée

en: Downwards Wooden Tile
fr: Dalle en bois vers le bas

en: Leftwards Wooden Tile
fr: Dalle en bois vers la gauche

en: Rightwards Wooden Tile
fr: Dalle en bois vers la droite

en: Sorry, @1 owns that spot.
fr: Désolé, @1 possède cet endroit.

en: someone
fr: quelqu'un

en: %s Microblock
fr: Microbloc en %s

en: %s Slab
fr: Demi-dalle en %s

en: %s Slope
fr: Pente en %s

en: %s Panel
fr: Barre en %s

en: %s Stairs
fr: Escaliers en %s
