mini-buildd 0.8.13 - en to da translation catalogue (11 entries)

note: Type: note Description
en: mini-buildd data purge warning
da: Advarsel om datafjernelse for mini-buildd

note: Type: note Description
en: You have chosen to purge mini-buildd.
da: Du har valgt at fjerne mini-buildd.

note: Type: note Description
en: As a consequence, the mini-buildd user will be removed along with all the files it owns, possibly including Debian repositories.
da: Som konsekvens vil mini-buildd-brugeren blive fjernet sammen med alle de filer brugeren ejer, inklusiv Debianarkiver.

note: Type: note Description
en: To keep this data, you need to back it up now.
da: For at beholde disse data, skal du lave en sikkerhedskopi af dem nu.

note: Type: string Description
en: Home path:
da: Hjemmesti:

note: Type: string Description
en: Please choose the directory where mini-buildd data will be stored. The directory will also be the home directory for the mini-buildd user.
da: Vælg venligst mappen hvor mini-buildd-dataene vil blive gemt. Mappen vil også være hjemmemappe for mini-buildd-brugeren.

note: Type: string Description
en: It should have enough space for all the builders and repositories you plan to use.
da: Den bør have nok plads for alle byggerne og arkiverne, du planlægger at bruge.

note: Type: password Description
en: Administrator password for mini-buildd:
da: Adgangskoden til administratoren for mini-buildd:

note: Type: string Description
en: Extra options:
da: Ekstra tilvalg:

note: Type: note Description
en: Configuration of mini-buildd complete
da: Konfigurationen af mini-buildd er færdig

note: Type: note Description
en: Unless you changed the defaults, you should now be able to visit the new home of the local mini-buildd instance at http://localhost:8066.
da: Med mindre du ændrede standarderne, så bør du nu kunne besøge det nye hjem for den lokale mini-buildd-instans på http://localhost:8066.
